De Bron bestaat vijftien jaar BIJZONDERHEDEN College Leiderdorp kiest voor een recreatief zwembad Wij hebben dezelfde vloer als de Stopera EDUCATIEF BERAAD BEPLEIT CURSUSSEN dagpuzzel LEIDEN OMGEVING Ccidóeöoutant Zevenloop in Zevenhoven ALPHENS CENTRUM VOOR DRIE KERKGENOOTSCHAPPEN 99 WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 PAGINA 1 aan tafel Runderlapje met andijvie en aard appelen - zachtzure havermoutvla Als u wet z'n beiden bent, dan heeft u nodigr: 200 g magere runderlap (sukade- lap of dikke rib), 25 g mar garine, zout, peper, laurier blad, 1 kruidnagel, 1 theel epel azijn, uitje; 750 g andijvie, 8 g maizena, O'/t dl melk, zout, 5 g mar garine, nootmuskaat; Vt tot 1 kg aardappelen; 2Vt dl melk, 40 g haver mout, 2'/g dl karnemelk, witte of bruine basterdsui ker. Schroei het runderlapje dicht in heet gemaakte margarine en bak het vervolgens vlug bruin. Temper het vuur, leg het deksel schuin op de pan en schenk daar zo veel lauw witter op dat het erge bruisen van het vet minder wordt. Voeg zout. peper, laurier blad, kruidnagel, azijn en snippers ui toe en stoof het vlees op een kleine pit in twee tót drie uren mals. Haal dèkruiden uit de jus. Spoel de struiken andijvie zo schoon mogelijk en snijd ze m repen van twee centime ter. Was de groente tot het spoelwater geen zand meer bevat. Zet de uitgelekte an dijvie op met het aanhangen de water, laat haar slinken en vervolgens in een kwar tier gaar koken. Schenk het kookvocht in de schaal en roer de met melk aange mengde maizena, wat zout en de margarine door de groente. Breng de massa al roerende aan de kook en laat haar een minuut zacht ko ken. Voeg eventueel wat kooknat toe als de andijvie te stijf gebonden is. Bestrooi de groente in de schaal met nootmuskaat. Breng de melk aan dè kook, strooi er al roerende de ha vermout in en laat de vla on der af en toe roeren drie mi nuten zacht koken. Zet de pan in een bak met koud wa ter en laat de vla onder gere geld roeren lauw worden. Voeg er de karnemelk aan toe. Geef de vla geheel afge koeld met apart daarbij witte of bruine basterdsuiker. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 25 sep tember waargenomen door apotheek Zuid-West in Leiden en apotheek Lin naeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12 ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10 Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen- alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30. afde ling vreemdelingenrecht: ma 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. plomp dier; 4. ijdele gedachte; 7. voorbeeld; 8. land bouwwerktuig; 9. uitroep; 10. dui venhok; 12. uitdrukking van ont kenning; 13. onenigheid; 16. file; 17. voorzetsel; 18. snelschrift (ver kort); 21. boom; 22. kloosterlinge; 23. en andere (afk.); 25. voeg woord; 26. kleine groep van uitge- lezenen; 27. gemelijk persoon; 28. strak, onbeweeglijk. Verticaal: 1 vis; 2. larve van de langpootmu9; 3. zeevis. 4 weefsel v.e. spin. 5. plant met sterke, zeer bittere wortel; 6 katachtig roofdier; 11. kippeprodukt; 14. kleur; 15. Ja panse munt; 18. vette zelfstandig heid; 19. boom; 20. slordig; 24. zwemvogel in arctische streken; 25. kunstprodukt. OPLOSSING sis S3 :>t|8 >3 Uöuuo 03 :se '61 meatus 81 !ues si :»l* 'H 'I® 'U -I9A0U 9 :»U8|B S :P®M 'V ;BOJ e :ueuie z :uJOOAjeuiq 'l :|»«o!W®A jeis 83 'i|jnu LZ :®ui® '93 :ue S3 'ZZ 33 :uJl° 12 :oue»s et tfo n :|m 91 ei :eou zi •||j 01 6 :6e B WOUJ l Iubbm v '.jeeq i :|W|uozmoh Kunstwinkel in Oegstgeest OEGSTGEEST Oegstgeest be schikt vanaf vrijdag over een kunstwinkel. Het is het initiatief van zes vrouwen uit Oegstgeest en Warmond die met deze winkel ex tra aandacht voor kunst en kunste naars vragen. Het winkelpand is gevestigd aan de Sportmansstraat en krijgt de naam „de ZIJ-deur". Het ligt in de bedoeling om werk van kunstenaars te verkopen. Te vens wordt iedere maand extra aandacht besteed aan een kunste naar. De eerste exposant is de Oegstgeester A. A. Labordus. Hij is lid van de gemeentelijke kunstcom missie en leraar tekenen en kunst geschiedenis aan een lyceum. Bromfietser aangereden ALPHEN AAN DEN RIJN Een 16-jarige bromfietser uit Wad- dinxveen is gistermiddag rond twaalf uur door een 51-jarige automobi list uit Ter Aar aangere den. De bromfietser reed op het fietspad langs de Europasingel en stak plotseling de ernaast lig gende rijbaan over. De automobilist kon de bromfietser niet meer ontwijken. De bromfiet ser is met onbekend let sel naar het Rijnoordzie- kenhuis gebracht. ZEVENHOVEN Komende zondag wordt de tweede Ze venloop gehouden. Deze tnmloop voert de deelnemers door alle dorpskernen van Zevenhoven. De start en finish hebben plaats voor sporthal De Vlijt aan de Sportlaan. Vanaf 11 uur kan men zich inschrijven in de sporthal. Er kan gelopen worden over de afstanden 2,4 kilometer voor jongens en meisjes tot en met 9 jaar en jongens en meisjes van 10 tot en met 13 jaar; 4,2 kilometer voor dames en heren en de 10 kilometer en de 10 Engelse mijlen voor da mes, heren en veteranen. De start van de 4,2 km is om 12 uur, de 2,4 km start om 12.40 uur en de 10 km en de 10 mijlen gaan om 12.45 uur weg. Voor de drie eerst aanko menden zijn in alle categorieën 3 ereprijzen te verdienen, terwijl er op elke afstand voor de eerstkomende Zevenho- venaar en Zevenhovense een aparte prijs beschikbaar ge steld is door de Zevenhovense middenstand. In sporthal De Vlijt zijn kleed- en doucheruimtes beschik baar gesteld door de beheerde». Voor verdere inlichtingen: W. de Groot, tel. 01723-9516. Werkloosheid rond Alphen gestegen ALPHEN AAN DEN RIJN Het aan- tal werkzoekenden in de nstreek is in de maand augustus flink gestegen. In totaal stonden op 2 september in totaal 2.197 mensen bij het arbeidsbureau als werkzoekenden ingeschreven. Dat is 94 mensen ofwel 4,5 procent meer dan een maand geleden. Ongeveer de helft daarvan is jonger dan 23 jaar en school verlater. Vijfenveertig procent van alle werklozen heeft al meer dan een jaar geen betaald werk. Ook landelijk is de werkloosheid vorige maand gestegen. Opvallend voor de Al- phense regio is echter het hoge aantal vrouwen dat staat ingeschreven. Ook bij de jongeren is het aantal vrouwen oververtegenwoordigd. ALPHEN AAN DEN RIJN Het Alphense kerkelijk- en gemeen schapscentrum De Bron viert in de week van za terdag 26 september tot en met zondag 4 oktober het derde lustrum. In de Bron hebben de gereformeerde kerk, de hervormde ge meente en de rooms-ka- tholieke parochie een ge zamenlijk onderdak. Het initiatief voor De Bron werd vijftien jaar geleden ge nomen door pastoor Seijsener die in 1967 door het bisdom werd benoemd tot bouwpas toor. In de wijk Ridderveld waren er toen nog geen ker ken en de diensten werden in de aula's van scholen en zelfs in een noodgebouw van het voormalige Midas gehouden. Pastoor Seijsener gaf al snel te kennen dat hij het liefst een kerkgebouw wilde waar alle kerkgenootschappen uit Rid derveld onderdak konden vin den. Ook zou het mogelijk moeten zijn om andere dan kerkelijke activiteiten in het gebouw te organiseren In 1968 had elke kerk haar verlangens ten aanzien van de bouw op papier gezet en werd er een interkerkelijke commis sie opgericht om de plannen verder uit te werken. De kerkleden zagen een gezamen lijk gebouw ook zitten, want negentig procent van de leden was voor een gezamenlijk pand. De voorbereidingen vorderden en in maart 1969 werd de bouwcommissie geformeerd met de opdracht om het pand Het kerkelijk- en gemeenschapscentrum De Bron aan de Troubadourweg is bedoeld voor alle kerk genootschappen in de wijk Ridderveld. Ook biedt het gebouw onderdak voor andere dan kerkelijke activiteiten. foto: wim van noort daadwerkelijk te laten bou wen. Twee architecten kregen opdracht voor een ontwerp. In verband met een mogelijke subsidie moest de aanbesteding van het gebouw voor maart 1971 gedaan zijn. Daarom werd er in 1970 snel de keuze gemaakt voor een gebouw dat ongeveer 650.000 gulden zou gaan kosten en dat zou aan sluiten bij het latere winkel centrum de Ridderhof. De toenmalige burgemeester Gallas kon uiteindelijk op 25 februari 1971 de eerste steen voor de bouw leggen. In mei 1972 werd het bouwplan nog aangepast. Besloten werd het gebouw uit te breiden ten be hoeve van een filiaal voor de openbare bibliotheek. Ook werd de keuken groter. Uit eindelijk was het pand op 9 september 1972 gereed en werd er een openingsfeest ge vierd. De totale bouwkosten bedroegen 1.800.000 gulden. De Bron moest er voor zorgen dat de kerk dichter bij de sa menleving gebracht werd. Daarom moest de Bron behal ve kerkgebouw ook ontmoe tingscentrum zijn. Wel werd een ruimte continu gereser veerd voor geestelijke doelein den de bidkapel maar alle overige ruimten hadden een multifunctioneel karakter. De Bron heeft dan ook grote en kleine zalen, een bar/res taurant en er werden naast de kerkdiensten koffieconcerten, jongerenactiviteiten, mode shows, kledingbeurzen, oude- renmiddagen, culturele voor stellingen, de onderwijsdag, de banenmarkt, het korenfestival en feesten en partijen gehou den. Het bleek allemaal goed mogelijk binnen één gebouw. Dat is ook te danken aan de grote groep vrijwilligers die zich heeft ingezet om het ge bouw te beheren en te onder houden. Momenteel kampt de Bron met financiële problemen. Na vijftien jaar verkeert het dak in slechte staat en ook het in terieur is aan vervanging toe Berekend is dat hiervoor 90.000 gulden nodig is. Dit geld wil men in de lustrumweek bijeen krijgen via de Actie „Vijftien gulden voor vijftien jaar Bron". Deze bijdragen kunnen via de Bondsspaar bank of via de commissie Der de lustrum de Bron gestort worden. Elke vijftiende bijdra ge van minimaal vijftien gul den wordt beloond met een ju bileumtaart. Behalve de actie voor de Bron is er ook een actie voor de Derde Wereld. De missie- en zendingscommissie Alphen or ganiseert samen met de inter kerkelijke jeugdraad een inza melingsactie in het kader van dit derde lustrum. Men wil fietsen, naaimachines, gereed schap, landbouwwerktuigen, typemachines, bouten en moe ren, scharnieren en naalden en gazonmaaiers inzamelen en zo de Derde Wereld helpen aan goedkope en bruikbare materialen en werktuigen. Deze gaan naar de zogenaam de solidariteitswerkplaatsen waar jongeren in staat gesteld worden echte produktie te le veren en tevens technisch ge schoold kunnen worden. Verder is het een week lang feest. Op zaterdag 26 septem ber is er een gospelfestival met His Relevation. Zondag vanaf 10.00 uur zijn er twee oecume nische kerkdiensten met on der anderen pastoor Seijsener. Maandag 28 september wordt er een thema-avond gehouden onder het motto „Hoe wordt de mannenkerk een mensen- kerk: Vrouw waar ben je". Dinsdag 29 september is er een ontmoetingsavond van dè Raad voor kerk en samenle ving, woensdag 30 september een informatie-avond over de actie voor de Derde Wereld, donderdag 1 oktober een ont moetingsmiddag voor ouderen en andere belangstellenden en op vrijdag 2 oktober een fees telijk Open Huis vanaf 20.30 uur met muziek, de lekenspel- groep en de Bron soundmix- show. Tenslotte is er zaterdag 3 oktober een middag voor de jeugd tot 12 jaar en een koffie concert op zondag 4 oktober vanaf 12.30 uur sluit de feest- week af. Hiding place De film Hiding Place wordt vrijdagavond gedraaid in de bovenzaal van het Gerefor meerd Jeugdhuis aan de Juli- analaan in Sassenheim. De voorstelling begint omacht uur Het gaat over een waar gebeurd verhaal van de schrijfster Corrie ten Boom over haar leven in de Twee de Wereldoorlog. Ze beland de in het concentratiekamp Ravensbruck doordat ze hulp had verleend aan joden. Antiekbeurs In de tennishal van De Mun- nik aan de Plantage in Lei derdorp wordt vrijdag, zater dag en zondag een grote an tiekbeurs gehouden. Er is van alles te koop: meubilair, zilver, kristal, porcelein, sie raden, koper, brons en nog veel meer. Antieke voorwer pen worden gratis getaxeerd. De beurs is vrijdag van vier tot negen uur geopend, zater dag van elf tot vijf uur en zondag van elf tot zes uur. Koorconcert De Verenigde Veluwse Ko ren treden vrijdagavond op in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee. De tweehonderd stem men worden begeleid door organist Jan Mol en de muzi kale leiding is in handen van Marinus Brandsen. De sop raan Janny van Campen en de tenor Peter Kits zingen duetten, terwijl de gebroe ders Drost de trompet bespe len. Het programma bestaat uit bekende geestelijke liede ren. De toegangsprijs be draagt zeven gulden vijftig, houders van een CJP of P65 moeten zes gulden betalen en kinderen tot 12 jaar vier gul den. Kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij de VVV Katwijk. Jazz en blues Het August Quintet treedt vrijdag op in Magnifiosi aan de Ruishornlaan in Lisse. Aanvang negen uur. De en tree is gratis. August Quintet speelt jazz en bluesmuziek. Bijbelavond De Bijbel actueel, het boek voor (n)u, dat is het thema van een bijbelavond die vrij dagavond wordt gehouden in de zaal aan de J.W. dreef 146 in KatwijkL Steenhuis uit Nijverdi spreekt over de wereldgt schiedenis aan de hand vai Daniël, hoofdstuk Aanvang acht uur. Toegan is gratis. Tent Twee Speed Metal Bands U den vrijdagavond op in Tent, Van Z. v. Nijeveltstn 204 in Wassenaar. Het gai om Lunacy uit Rijnsburg e Silenxce. Aanvang nege uur, entree zes gulden. Scabs De Belgische rockgroep Scabs en de Amerikaann formatie Lust Puppets treden vrijdag op in de Sater aan de Juliana weg 44 in Leidschtn dam. Aanvang half tien, de entree bedraagt zeven gulden vijftig. Zwemmen Aanstaande moeders kunnen elke donderdagavond zwem men in 't Kokkerbad in Noordwijkerhout. Tussen acht en negen uur is he zwemwater extra verwarmt tot 30 graden. Het zwemuui tje staat onder leiding van de fysiotherapeute M. in 't Veld Deelname kost vier gulden per uur. Opgeven kan via te> lefoonnummer 02523-74477. Collectanten De Dierenbescherming, afde ling Noordwijk, Noordwij kerhout en De Zilk, houdt in de week van 28 tot en meI 3 oktober een collecte. De op brengst is bestemd voor hel Dieren op vangcen trüm aan de Lage weg in Noordwijk. Er worden nog collectanten ge zocht. Inlichtingen en opgavt bij Coby van Duin: 01719- 12804. Koor Het Christus Dienaar koot uit Zoeterwoude zoekt nieu we leden. Zowel mannen als vrouwen zijn welkom. Hei koor, dat sinds kort wordt geleid door Piet Wolven, zorgt om de veertien dagen voor muzikale ondersteuning van een H. Mis. Ook zieken huizen en verpleegoorden worden niet vergeten. Meer informatie: Adrie van der Hoeven, telefoon 01715-1201 of Wil ma Veldhuijzen, tele foon 01715-1341. PIT-kollekte De onlangs in Zoeterwoudt gehouden collekte voor hei Protestant Interkerkelijl Thuisfront heeft1.352 opge bracht. Daarvan werd 71 ingezameld in de dorpskei en 588 aan de Hoge Riji dijk. MET SAUNA EN FITNESS-CENTRUM LEIDERDORP Wanneer de gemeenteraad komende maan dag instemt met de voorstellen van het college van B W is de gemeente Leiderdorp vol gend jaar een nieuw sportcom plex rijker aan de Hoogmade- seweg. Het inmiddels versle ten zwembad De Does wordt dan omgebouwd tot een recre atief zwembad waarin ook een plaats is ingeruimd voor sport schoolhouder Theo van Houdt. Naast het zwembad moet een sporthal verrijzen die met een kantine een geïntegreerd deel van het nieuwe complex moet uitmaken. Ook is er ruimte vrij gemaakt voor het onder brengen van de zwem- en po lovereniging De Kleine Does (DKD). Na de behandeling in de com missies Sport en Financiën van de tot een lijst van negen aangegroeide varianten leken de vernieuwingsplannen voor het zwembad in een impasse te zijn geraakt. Het college vindt echter dat uitstel van de be slissing die volgens afspraak met de gemeenteraad op 28 september zou worden geno men niet verantwoord is. Het college heeft thans een uitge sproken voorkeur voor de Re creatie II-variant. Dit plan vertoont veel overeenkomsten met het' plan van de stichting zwembad De Does dat eind vo rig jaar met slechts één stem meerderheid door de gemeen teraad werd afgewezen. Het zalencomplex is daaruit ver dwenen en een sauna- en fit nessruimte voor sportschool houder Theo van Houdt is daarvoor in de plaats geko men. Door de koppeling van binnen- en buitenbad en door openstelling van het recreatie ve binnenbad in de zomer krijgt het bad een all-weather karakter. Het diepe 50 meter- bad gaat verdwijnen. Voor het college is doorslagge vend dat de financiële rand voorwaarde in de recreatie II- variant het meest aanvaard baar is. Het college merkt in het voorstel aan de gemeente raad op, dat sportschoolhouder Theo van Houdt een belangrij ke rol in het management kan vervullen. Over het jaarlijkse tekort maakt het college zich weinig zorgen. Rekening werd gehouden met een tekort van 562.744 gulden. Het blijkt thans volgens het college toch mogelijk te voldoen aan de randvoorwaarde die de ge meenteraad van de aanvang af heeft gesteld, dat het exploita tietekort niet boven de vijf ton mocht stijgen. Het bouwbedrijf Pellikaan uit Tilburg, die het sportcomplex ontwikkeld heeft, blijkt uitkomst te bren gen met een aanbieding voor een onderhoudscontract. Wan neer de gemeente daarop in gaat worden de jaarlijkse on derhoudskosten teruggebracht van 2041000 gulden tot 120.000 gulden. Het geraamde aantal bezoe kers dat het zwembad jaarlijks moet bevolken van 170.000 moet volgens het college ge makkelijk haalbaar zijn. Het college wijst er op, dat de raad in het voorjaar van 1986 met een bezoekersaantal van 200.000 akkoord was gegaan. Dat aantal was ondersteund door adviezen van de VNG en het Sportfondsenbad. Het col lege meent dat nu een veilige marge is ingebouwd. De compacte nieuwbouwvari- anten alsmede de renovatieva riant zijn bij het college uit de boot gevallen. Deze varianten werden financieel niet haal baar geacht. De Erica-variant ontmoet wel sympathie, maar wordt desondanks van de hand gewezen. Het zwembad is in de gekozen opzet van Eri ca Beheer te klein volgens het Leiderdorpse programma van eisen. Uitbreiding met een re- creatiebad zou het jaarlijkse tekort doen oplopen tot 490.000 gulden. Het financiële voor deel voor de gemeente is vol gens het college daarmee vrij wel geheel verdwenen. Een ander bezwaar is dat Erica f;een commerciële belangstel- ing heeft voor de sporthal. Wanneer de gemeente daar zelf de exploitatie van ter hand moet nemen, met aparte kantine-faciliteiten ontstaat een extra tekort waardoor de financiële randvoorwaarde wordt overschreden. Op dezelfde plaats waar eens de leerlingen onder het strenge toezicht van de meester de ta fels van vermenigvuldiging op dreunden, worden vanaf zater dag sierlijke dansbewegingen uitgevoerd. Het Leiderdorpse Dorpshuis op de hoek Ker- klaan/Hoofdstraat, in 1863 ge bouwd als de Dorpsschool, zal dan na een ingrijpende verbou wing officieel in gebruik geno men worden als het „Kreatief Danscentrum", voorheen bal letschool Margriet de Jong. Het Dorpshuis, met zijn antieke ge vel aan de Hoofdstraat ziet er aan de buitenkant nog net zo uit als 125 jaar geleden. Binnen is er echter heel veel gebeurd in.de afgelopen drie maanden. Het voorste gedeelte van de grote zaal wordt momenteel omgebouwd tot een woning in twee verdiepingen, het achter ste gedeelte is een balletzaal ge worden. Voor Margriet de Jong, die met echtgenoot en twee kinderen in het woonge deelte aan de Hoofdstraat trekt, is het Danscentrum de vervul ling van een wensdroom. „Ik werk al bijna tien jaar in Lei derdorp. Het schoollokaal aan de Splinterlaan was echt te klein geworden, al heb ik daar altijd met veel plezier gewerkt. We keken echter al enige tijd uit naar een groter pand en toen het Dorpshuis anderhalf jaar geleden vrijkwam zijn we daar gelijk ingesprongen De gemeente Leiderdorp stoot te het Dorpshuis af omdat het onderhoud van het oude ge bouw te duur werd. Aanvanke lijk zou ook de aangebouwde onderwijzerswoning worden verkocht, maar de gemeente heeft toch besloten dit pand, dat op de monumentenlijst staat, te behouden en te blijven verhuren aan het voormalige beheerders van het Dorpshuis, het echtpaar Diseraad. De Bijdrage: Frank Buurman doorgang van woning naar school is nu dichtgemetseld. Balletstudio Voor ons was het een voordeel dat we die onderwijzerswoning niet hoefden te kopen en dat het schoolgedeelte geen monu ment is. Daardoor konden we bij de verbouwing alles doen wat we wilden aldus Margriet de Jong, die uiteindelijk toch nog omstreeks 300.000 gulden moest investeren in het nieuwe Danscentrum. „Ik wilde zo snel mogelijk van start gaan met de nieuwe balletstudio. Het zal bij de opening allemaal nog maar net klaar zijn. De woning zal later worden opgeleverd. Daar gaan we zelf veel aan doen. Overigens hebben we veel hulp gehad van familieleden en ou ders van leerlingen bij de ver bouwing. Een speelhoekje voor kinderen en het ontvangstge deelte zijn door zelfwerkzaam heid tot stand gekomen Deze zaken zijn terug te vinden in de klassieke lange schoolgang ach ter de ingang van het Danscen trum aan de Kerklaan. Deze heeft nu een moderne blauwe kleur gekregen en is gedeelte lijk ingericht als kleedkamer. De oude haakjes voor de jasjes van de schoolkinderen zijn er echter nog steeds terug te vin den. De grote balletzaal staat centraal in het Kreatief Dans centrum. De vloer is één van de duurste elementen in het ge heel. „Deze vloer is dezelfde als die in de Amsterdamse Stopera. Er ligt een vier centimeter dik ke verende laag onder, die de kans op blessures verkleint". Verder natuurlijk de gebruike lijke spiegelwand en „bar", een Margriet de Jong in de danszaal van haar splinternieuwe balletstudio. FOTO: HENK VAN DEN ENDE modern wit verlaagd plafond en nog steeds het kleine theater van het Dorpshuis achterin het gebouw. Dit podium heeft nu ook een modern gezicht gekre gen. „We willen met het thea tertje ook iets gaan doen, kleine voorstellingen houden bijvoor beeld. Voor de grote uitvoerin gen gaan we naar de Leidse Schouwburg. In maart 1988, als we de lustrumuitvoeringen gaan houden vertelt Margriet de Jong. De kleinere ruimten nabij het theater worden onder meer ingericht als kantoor en kostuumkamer. We kunnen hier veel beter uit de voeten. Ik heb nu 350 leerlingen en mogelijkheden om verder uit te breiden", aldus Margriet de Jong. Het Kreatief Danscentrum voorziet in klassiek ballet, jazz- ballet, „dansercise", een combi natie tussen jazzballet en aero bics, Spaanse flamenco-dans, de klassieke Spaanse dansvorm, en kleuterballet. „Uitgangspunt is de kinderen en volwassenen zich goed te laten bewegen. De kinderen krijgen tot 10 jaar al gemene dansvormmg. Daarna wordt het eigenlijk pas echt ballet. Een kind met aanleg zou dan vervolgens naar een pro fessionele opleiding kunnen doorstromen. Incidenteel komt het wel voor'dat een leerling het vak ingaat, één van mijn oud-leerlingen doet nu mee aan de musical „Cats". Het is leuk om op die manier eer te hebben van je werk, al is deze school ei niet in eerste instantie voor op gezet om kinderen klaar te sto men voor het professionele bal let". Wethouder mevrouw CA Huigen-Van Boven van cultuur verricht zaterdag om 15.00 uur de opening van het Kreatiel Danscentrum. Daarvoor, vanal 14.00 uur, zal dansgroep De Dansende Beer met de jonge kinderen dansen. Om 15.15 uur beginnen de dansdemonstraties door de leerlingen. Tussen 15.30 en 17.30 uur wordt een receptie gehouden. ZOETERWOUDE In Zoeterwoude bestaat behoefte aan de cursussen „Maatschappelijke presentatie" en „Waar haal je je recht". Dat blijkt uit het educatief programma 1988 dat de gemeenteraad morgenavond krijgt voorgeschoteld. Het programma is sa mengesteld aan de hand van onderzoek en bevindingen van het plaatselijk Educatief Beraad. Het educatief beraad is een bundeling van groeperingen zo als het Platform Zoeterwoude, het Breed Vrouwenoverleg, vertegenwoor digers van het bibliotheekbestuur in de dorpskern en aan de Hoge Rijndijk als mede de afdeling sociale zaken van de gemeente Zoeterwoude. De behoefte aan een cursus „Maatschappelijke pre sentatie" met o.a. taalvaardigheids- en gespreksvaardigheidstraining is aange toond nadat gebleken is dat mensen tij dens een sollicitatiegesprek „in de pro blemen" komen. Ook is er vraag naar een cursus „Waar haal je je recht", be vattende een leerproces in allerhande raakvlakken met het Nederland* recht. Behoefte bestaat ook aan hetot1 ganiseren van cursussen voor buit® landers. Het educatief beraad hef' voorgesteld voor deze groep cursist* eenvoudige leesboeken aan te schaff* in samenwerking met de beide biblè theek besturen in Zoeterwoude.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10