Mariënburg pleit voor gescheidenen CcidócSouAan Faber somber gestemd over conciliair proces kerk wereld Eusebiuskerk wordt gesloopt Beeldenstorm in Tilburg GEESTELIJK LEVEN/OPINIE Bossche functionaris Vrouw en Kerk ontslagen beroepingen Raketten en kerntaken CcidócScHuont DINSDAG 22 SEPTEMBER 1987 PAGJ Westduitse gehuwde priesters „zwijgen niet langer" FLINTBEK „Zwijgen kan niet langer" heet de campagne waarmee de Westduitse Vereniging van rooms-katholieke Priesters en hun Vrouwen aandacht wil vestigen op het groei end aantal problemen in de RK Kerk in de Bondsrepubliek als gevolg van de celibaatsverplichting. Gisteren ontvingen alle celibataire bisschoppen en priesters in het land een persoonlijk schrijven van verenigingsvoorzitter Klaus Thoma. Volgens Thoma wordt de celibaatsverplichting „voor het merendeel niet meer begrepen". Ze draagt zijn inziens „alleen maar bij aan de vervreemding tussen het kerkelijk leven en dat van al ledag"*. Uit de hemel in de (zevende) hemel LA SPEZIA Alfio en Marina Fontana zijn ter gelegeriheid van hun huwelijk uit de lucht komen vallen om zich via een kerk naar de zevende hemel te begeven. Het paar, leden van het Italiaanse acrobatische valschermteam, sprong van 2.500 meter hoogte pardoes op het kerkplein, onder de juichkreten van de gasten. "Het was geen sensatiestunt", zei de 27-jarige Alfio zaterdag na de inzegening van zijn huwelijk met de 24- jarige Marina in de katholieke kerk van Ortonovo bij de mari nehaven La Spezia. "Wij wilden reclame maken voor onze sport." Na een korte huwelijksreis gaat het paar naar Brazilië, om er in oktober deel te nemen aan het wereldkampioenschap acrobatisch parachutespringen. Een domkop vindt altijd wel een grotere domkop die hem bewondert DEN BOSCH Bisschop J.G. ter Schure van het bis dom Den Bosch heeft beslo ten de tijdelijke aanstelling van drs. E.M.A. Huijts als functionaris van de dienst Vrouw en Kerk van het bis dom Den Bosch niet te ver lengen. In een brief van de staf van het bisdom aan Huijts worden geen argu menten aangedragen voor het besluit. De werkgroep Vrouw en Kerk, tot 1 no vember verantwoordelijk voor het werk van de dienst, meent echter in een gisteren bekend gemaakte verklaring dat het alles te maken heeft met de kritische opstelling van Huijts, die nog tot 1 no vember in dienst is. Een gesprek over deze zaak is afgewezen met een verwij zing naar de eigen verant woordelijkheid van de bis schop. Deze heeft eerder in bedekte termen kritiek geuit op de feministische visie van waaruit Huijts zou werken. De diocesane werkgroep Vrouw en Kerk van het bis dom Den Bosch gaf in juni van dit jaar haar mandaat te rug aan de bisschop. De werkgroep wilde niet ak koord gaan met de door Ter Schure gestelde voorwaarden ten aanzien van statuten, vi sie en benoemingen. De bis schop vroeg de werkgroep meer nadruk te leggen op de specifieke taak en roeping van de vrouw met betrek king tot de verdieping en kennis van het geloof. Zo moest in de statuten de rk traditie en trouw aan het leerambt als uitgangspunt worden vermeld. Ook stelde Ter Schure voor een der vi carissen tot geestelijk advi seur van de werkgroep te be noemen, hetgeen de vrouwen weigerden. De werkgroep kreeg in no vember 1983 van bisschop Bluyssen een mandaat van vier jaar om „gevraagd en ongevraagd" te adviseren over de positie van de vrouw in het bisdom en de gelijke positie van vrouwen en man nen in de kerk te bevorde ren. De dienst Vrouw en Kerk functioneerde als uit voerend orgaan van de werkgroep. Het bisdom is van plan, aldus een woordvoerder, de dienst Vrouw en Kerk vanaf 1 no vember te laten functioneren „volgens de richtlijnen en de opvattingen van de Rooms- Katholieke Kerk". Wie bis schop Ter Schure in de plaats van Huijts zal benoemen, is nog niet bekend. UTRECHT De Mariën- burgvereniging pleit ervoor dat mensen wier huwelijk mislukt is, de gelegenheid krijgen „na een tijd van boe te en bezinning" een nieuwe relatie opnieuw kerkelijk kunnen laten inzegenen. De vereniging van vooruitstre vende katholieken schrijft dit in een geloofsbrief getiteld Geroepen tot Vrede die giste ren is gepubliceerd. Voor naamste auteurs zijn prof. dr. F. Haarsma, emeritus-hoogle raar pastoraaltheologie in Nijmegen, de Rotterdamse hoogleraar theologie dr. A. Houtepen en mevrouw W Stael-Merkx, voorzitter van de Acht Mei Beweging. De auteurs zeggen niet de pretentie te hebben als leraar te willen optreden, maar wel een discussie te willen op wekken in de katholieke kerkgemeenschap. Zij heb ben zich willen laten leiden door het feit dat ook onder katholieken de scheidings- problematiek zeer groot is. Daar er sinds het Tweede Vaticaanse Concilie geen herderlijk schrijven meer is gewijd aan de problematiek van gescheidenen en dit bin nenkort van de Nederlandse bisschoppen ook niet te ver wachten valt, heeft de Ma- rienburgvereniging zelf het initiatief genomen tot het schrijven van zo'n brief, al dus woordvoerder Richard Auwerda. Houtepen wees erop dat het initiatief van Mariënburg niet op zich zelf staat, maar dat elders in de katholieke kerk ook pogingen daartoe zijn ondernomen, onder meer door de Oostenrijkse bis schoppen en de bisschop van Autun. Volgens Houtepen komt het er op aan de dubbelzinnig heid die rond het pastoraat voor gescheidenen hangt - waar in individuele gevallen veel mogelijk blijkt -, op te heffen. Ook zou volgens hem gewerkt moeten worden aan een vermindering in de ver schillen tussen de verschei den kerkelijke tradities. In de oosterse kerken is de barmhartigheid meer in tel is dan het kerkelijk recht. On der de officiaals (kerkelijke rechters) van de Nederlandse bisdommen raakt steeds meer de opvatting in zwang dat een louter juridische be nadering van de scheidings- problematiek onvoldoende i§.. Volgens Haarsma is het niet de bedoeling aan het ideaal van het christelijk huwelijk afbreuk te doen. „Onze brief is een pleidooi voor volledig burgerrecht in de kerk voor hen die gescheiden zijn. Het is geen canonisering van het tweede huwelijk." In de brief is geprobeerd het katholieke standpunt theologisch en ca noniek zo goed mogelijk te formuleren. Daarbij richten de auteurs zich met name op de apostolische brief Familia- ris Consortio van paus Jo hannes Paulus II waarin deze stelt dat gescheidenen recht hebben op pastorale zorg en Prof. F. Haarsma FOTO: PU bij de kerkgemeenschap moeten worden betrokken. De brief van de Marien burg vereniging kan besteld worden bij het secretariaat van de vereniging door over making van f 3,50 op postre kening 5597803 ten name van de Marienburgvereniging Diessen met vermelding Ge roepen tot vrede. Peres spreekt onderhandeling met Iran over joden tegen JERUZALEM Israël pro- beert niet met Iran tot een akkoord te komen waarbij Is raëlische wapens naar Iran gaan in ruil voor emigratie van Iraanse joden naar Is raël. Dit heeft de Israëlische minister Shimon Peres ver klaard. Peres nam met zijn verklaring („Het idee dat wij wapens hebben aangeboden voor joden gaat tegen onze beginselen in. Wij zullen nooit joodse mensen op deze vreemde manier tot gijzelaar maken") afstand van berich ten in ettelijke buitenlandse kranten, waaronder de Britse Observer. In sommige ervan werd een vergelijking ge trokken met de operatie-Mo- zes', waarbij in 1984 circa 15.000 joden uit Ethiopië via een luchtbrug naar Israël werden overgebracht. In Iran wonen ongeveer 50.000 joden. Hun contact met Israël staat op een laag pitje sinds de islamitische re volutie van 1979 toen ayatol lah Khomeini alle betrekkin gen met de joodse staat ver brak. Peres zal deze week in Nnew York waar hij verblijft voor de Algemene Vergadering van de VN besprekingen voeren met minister Shevard nadze van de Sovjetunie. Met hem denkt hij van gedachten te wisselen over de emigratie van joden uit de Sovjetunie, de bilaterale betrekkingen en het conflict in het Midden- Oosten. Nederlendee Hervormd# Kerk Beroepen te 's-Gravenzande: J.H. Osch te Renkum. Beroepen te 't Woudt: drs. M. Treu ren. kandidaat te Utrecht. Beroepen te Staphorst: S. de Jong te Katwijk aan Zee. Aangenomen naar 's Heer Arendskerke: mevrouw M. J. Wisse, kandidaat te Goes. Christelijke Gereformeerde Ker ken Beroepen te Nunspeet (tweede pre dikantsplaats): R. van Beek te Vee- nendaai (Pniöikerk). Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Naaldwijk: J. Mijnders te Veenendaal. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen: naar Lunteren A. Beens te Krimpen a.d. IJssel (bui tengewone wijkgemeente - partti me), die bedankte voor Moerkapel- le; naar Goes mevr. H.M. Jansen te Terkaple en omstreken. Gereformeerde Kerken vrijge maakt Beroepen te Mariënberg: H.K. Bouwkamp te Hardinxveld-Giessen- dam. De R.K. Eusebiuskerk in Arnhem UTRECHT De Apo stolische Signatuur, de hoogste juridische instan tie van de RK Kerk in Rome, heeft het beroep van de organisatie Mens Sana, die zich verzet te gen sluiting en sloop van de r.k. Eusebiuskerk in Arnhem, niet ontvanke lijk verklaard. Dat heeft de aartsbisschop van Utrecht, kardinaal Simo- nis, meegedeeld aan het parochiebestuur Walbur- gis-Eusebius. De kardinaal zelf had geen bezwaar tegen sloop. Volgens de Apostolische Signatuur is het beroep niet ontvankelijk, omdat het „niet door indivi duele gelovigen, noch afzon derlijk, noch gezamenlijk" is ingediend. Daarnaast hebben de eisers „geen schade onder vonden van het besluit tot sluiting". Tegen de uitspraak is geen beroep mogelijk. Aartsbisdom en parochie zul len nu de kerk verkopen, die door de ontvolking van de Arnhemse binnenstad te veel was geworden. De gemeente Arnhem heeft zich lange tijd tegen sloop verzet vanwege het monumentale karakter van het gebouw. Burgemees ter Drijber heeft vergeefs ge probeerd kardinaal Simonis te winnen voor behoud van de kerk. Vestiging van ap partementen in de kerk zou volgens de gemeente haal baar zijn geweest, maar het kerkbestuur noch de kardi naal waren daarvoor te vin den omdat wonen in de kerk, onder meer door ongehuwd samenwonenden volgens hen door vele parochianen als kwetsend zou worden erva ren. TILBURG Burgemeester en wethouders in Tilburg en beeldend kunstenaar Hans Claesen zitten in hun maag met de beeldengroep van de kerststal op de heuvel mid denin de stad. Al sinds 1980 zijn de beeltenissen van de heilige familie en andere fi guren uit de kerststal opge slagen in kisten en als het aan de gemeente ligt blijft de bevolking van de Brabantse plaats hier voor altijd van verstoken, omdat de groep alleen maar ten prooi valt aan dieven en vandalen. B en W. hakten dezer dagen de knoop dbon Cleassen kan zijn creaties terug krijgen. De artiest (62) zit niet echt te wachten op de retourzending van de beelden waar de be volking ooit het geld voor bijeenbracht en waar textiel fabrikanten gratis stoffen voor leverden. Eerlijk gezegd weet hij ook niet goed wat hij ermee aan moet, maar hij kan het ook niet over zijn hart verkrijgen dat de ge meente de boel op de vuilnis belt deponeert. Zijn lezing over de „vernie lingen" van de beelden spoort niet erg met die van de gemeente. Claesen strekt een beschuldigende vinger uit naar B en W en verwijt hen dat de gemeente zelf voor de ondergang van de beelden heeft gezorgd. Vol gens hem is er in de vijftien iaar dat hij zelf de kerststal bij het opzetten en afbreken onder zijn hoede had (de groep stond er al vanaf het begin van de jaren vijftig), nooit iets met de beelden aan de hand geweest. Volgens hen heeft de ge meente niet goed gezorgd voor de beelden. De gemeen te houdt het erop dat diefstal en vernieling door anderen de oorzaak zijn van de teloor gang van de kerststal. PAUS: Congressen over Maria bevorderlijk voor oecumene KEVELAER Volgens paus Johannes Paulus II hebben de congressen over Maria, die al sinds 1900'worden gehou den, een bijzondere betekenis voor de oecumene. In een boodschap aan het Mariacon- gres in het Westduitse bede vaartsoord Kevelaer, die door kardinaal Franciszek Macharski, de aartsbisschop van Krakow, werd voorgele zen, beklemtoonde de paus dat door de congressen de banden tussen de RK Kerk, de orthodoxe en protestantse kerken zijn verdiept. Het zeventiende wereldcon gres over Maria werd afgelo pen weekeinde met een plechtig Marialof in de Pax Christikapel in Kevelaer be sloten. De afgelopen week hebben meer dan 50.000 pel grims Kevelaer bezocht om tot Maria te bidden. Zaterdag bracht moeder Teresa, win nares van de Nobelpriis voor de vrede in 1979, een bezoek aan het congres. Zij bad met duizenden pelgrims in het Mariapark de rozenkrans. Tegelijkertijd had in Keve laer een wetenschappelijk congres over Maria plaats, waaraan bijna 300 theologen, historici en filologen deelna men. Zij spraken met elkaar over de verering van Maria in de 19e en 20e eeuw tot aan het Tweede Vaticaans Conci lie. Voorts was dit congres voor anglicaanse, lutherse, calvinistische, orthodoxe en rooms-katholieke theologen een kans met elkaar te spre ken over de betekenis van Maria voor het christelijk ge loof. ,ER IS GEEN MONDIALE KERK' DRACHTEN "Hoop op een echt conciliair proces? Dat moet me wel voortdu rend bijgebracht worden, want zoveel mogelijkheden zie ik niet. Echt niet. Ik heb geen mooi verhaal". Op deze wijze reageerde de secretaris van het IKV, Mient Jan Fa ber gisteravond in Drachten, op de vraag of zijn betoog over 'Gerechtigheid, vrede, behoud van de schepping' (het wereldwijde beraad on der kerkleden waartoe de Wereldraad van Kerken heeft opgeroepen) zo voorin de vredesweek niet wat al te cynisch en gedesillusioneerd van toon was geweest. Faber hoopte dat de typering cynisch toch niet geheel op zijn plaats was ("dat hoort niet zo te zijn"), maar hij gaf wel met zoveel woorden toe dat hij somber gestemd is wanneer het gaat om de wer kelijke betrokkenheid van een land als Nederland in re latie tot termen als gerechtig heid en vrede. "Wij hebben vrede en veiligheid vereen zelvigd, zoals we zitten ach ter onze muur van kernwa pens. Je kunt je afvragen of we juist door zo'n houding zo weinig kunnen bijdragen aan zo'n proces". Even daarvoor had hij delen uit een toespraak geciteerd van Dietrich Bonhoeffer uit 1934, waarin deze had bena drukt, dat er geen weg naar de vrede is via de weg van de veiligheid. Vrede moet worden gewaagd, vrede laat zich niet beveiligen, aldus de Duitse theoloog. Faber: "Onze bewapening staat niet meer in relatie tot veiligheid. We zitten in ons kasteel wat M.J. Faber FOTO: ANP we hebben opgebouwd, onge acht wat er zich buiten af speelt We hebben zo weinig te bieden, omdat we ons uit de problemen hebben terug getrokken". Kijkend naar de manier waarop tot dit moment vaak over het conciliair proces ge sproken is, merkte Faber op: „Is het nou een happening, waaraan zoals de Raad van Kerken in Nederland ver wacht, in 1989 zo'n twintig duizend mensen zullen deel nemen, een indrukwekkende samenkomst dus, waar ieder een zijn kraampje en standje naar toe kan nemen, of is het een bezinning?" Het zal dat laatste moeten zijn, aldus Fa ber, want "ons leefmodel als kerken duidt in de verste verte niet op wat bij een con ciliair proces toch nodig is". Vancouver De spreker vertelde dat Bon hoeffer al in '34 gesproken had over de zeggingskracht van een groot oecumenisch concilie over vrede. Daarbij maakte Faber twee opmer kingen: de oproep was voor het nu, en er gebeurde niets. Vervolgens, zo verhaalde hij, werd Bon hoef fers roep in 1983 door de Wereldraad in Vancouver herhaald. "Het was aangedragen door de DDR in een tijd van polarisa tie, van kernwapens. Er was de spanning van: als het juist niet kan, dan moet het. En er i gebeurde niets. En wat me verontrust is dat men blijk baar het gevoel heeft dat zo'n proces nu wel kan. Waarom? Wat is beslissend?" Faber: "Het conciliair proces vraagt om een mondiale kerk, een kerk die betrok kenheid toont. Maar is er ei genlijk wel ko'n kerk, is er een gemeente die werkend aan het behoud van de schepping, weet heeft van dezelfde vragen van een kerk elders? Het feit dat het proces nu zo moeilijk op gang is te brengen, geeft aan dat het goed is dat we met die vragen worden geconfron teerd. Het is goed dat we ons dat nu realiseren en iets gaan ondernemen, want er is geen echte mondiale gemeente". Daarbij achtte hij het van het grootste belang dat de kerk nier op gelijkwaardig niveau betrokken wil zijn. "We moeten hier actief zijn, an ders wordt eventuele hulp verlening aan een andere kerk een verkeerde zaak, als of je iets afschuift, 'alsof het hier wel goed zit". Faber maakte er melding van dari de Raad van Kerken het IKV heeft gevraagd niet lan ger terughoudend te zijn in het conciliair proces, maar zich nu te beraden met de plaatselijke kerken. "Bezin ning komt op de eerste Elaats. Als je er hier niet uit- omt, is het de vraag of het internationaal lukt". De verheugende ontwikkeling in de onderhandelingen! sen Oost en West over het verwijderen van de kernwaj voor de korte en middellange afstand in Europa maakt i ons land twee belangrijke binnenlandse politieke afwegü noodzakelijk. Allereerst: moet er in het zicht van een koord tot verwijdering van de raketten nog sprake zijn een tijdelijke plaatsing begin volgend jaar van de kruisri ten? Vervolgens: moet het besluit tot het afstoten van kerntaken van twee vliegtuigtypen, de F-16 van de lu macht en de Orion van de Marineluchtvaartdienst, j worden uitgevoerd nu de plaatsing niet doorgaat? WAT de eerste afweging betreft: indien Reagan en Gort jov later dit jaar een akkoord ondertekenen zou het a dwaas zijn als er in afwachting van de formele ratifii toch nog kruisraketten naar Woensdrecht zouden wof overgebracht. Niet alleen de Russen zouden daar ven derd en verontrust op reageren, maar wat zeker zi langrijk is de Nederlandse bevolking zou er hele} niets meer van begrijpen. NEDERLAND heeft zich in politiek opzicht binnen NAVO altijd omzichtig opgesteld tegenover de plaatsing kruisraketten. Ook onder de bevolking bestond veel «i stand tegen deze volgende stap in de bewapeningswedi die gezien de in Washington bereikte overeenstemming sen de Russische en de Amerikaanse ministers van U' landse zaken nu gelukkig niet meer nodig zal zijn. Het derlandse kabinet heeft zich de afgelopen dagen opgei getoond over het resultaat van het overleg tussen Shult Sjevardnadze. Voor de regering in Den Haag is er nu alle aanleiding de NAVO-bondgenoten duidelijk te rat dat een tijdelijke plaatsing in ons land, nadat een ontmi lingsakkoord is bereikt, niet zou worden begrepen. Na AR het zich laat aanzien is trouwens ook Washinj van mening, dat bij een ontmantelingsakkoord tui Reagan en Gorbatsjov de nog in aanbouw zijnde bases i kruisraketten die het best vergeleken kunnen woi met grote garages zo snel mogelijk een andere best ming dienen te krijgen. Dat zal uiteraard ook met de n voltooide bases moeten gebeuren. Premier Lubbers zei i ge week al dat het kabinet zich in deze kwestie bij zijn, stelling in het bondgenootschap zou laten leiden door „1 ca", maar de constatering dat na een akkoord het onmid lijk afzien van plaatsing op Woensdrecht een logisch bei zou zijn, ging hem toen nog wat te ver. We gaan er vai dat de premier, na wat dieper te hebben nagedacht, inn dels tot een meer voor de hand liggende conclusie is ge men. In het regeerakkoord staat dat wanneer er géén kruisralt ten worden geplaatst op Woensdrecht het afstoten van kerntaken van de F-16 en de Orion opnieuw dient te wo; overwogen. Minister Van Eekelen van defensie heeft denkproces kennelijk niet nodig: hij heeft afgelopen \u einde al verklaard, dat de beide vliegtuigtypen hun ken ken dienen te behouden omdat we immers opnieuw in 4 tuatie zijn beland van vóór het Nederlandse besluit kn ketten te plaatsen. ZEKER voor de handhaving van de F-16-kerntaak valt een sluitend betoog op te zetten, maar dat neemt niet weg de minister vér voor zijn beurt heeft gesproken. Nieti niets staat er in het regeerakkoord dat onder nieuwe om digheden het eerder genomen besluit opnieuw en zorgvi dient te worden overwogen. De nieuwe situatie die na ontmantelingsakkoord tussen Oost en West ontstaat, een nieuwe afweging. Door botweg te stellen dat beide k taken gehandhaafd moeten worden loopt men het risisfl het groeiend klimaat van vertrouwen wordt verstoord lukkig was het slechts minister Van Eekelen die deze ki taal bezigde. We kunnen er rustig van uitgaan dat de mi ters Lubbers en Van den Broek zich verstandiger zullen stellen. Enkele buien. DE BILT (KNMI) De schei dingslijn tussen koele Oceaan- lucht en voor de tijd van het jaar zeer warme lucht boven midden-Europa loopt van avond van noordwest-Spanje via noordwest-Frankrijk naar West-Duitsland. Langs deze lijn trekt de komende 24 uur een storing met buien van Spanje naar onze omgeving. Na een nacht met enkele op klaringen wordt daarom mor gen in onze omgeving veel be wolking verwacht. Uit deze bewolking zal regen vallen, waarschijnlijk het meest in het zuidoosten van het land. Om dat de kern van de storing dicht langs of over ons land zal trekken, worden de winds nelheden morgen niet groot. In eerste instantie blijft de warme lucht boven het conti nent nog dichtbij, vanaf mor genmiddag wordt deze lucht echter met een toenemende westenwind verder naar het oosten verdreven. Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig voor morgen en donderdag: Zuid-Scandinavië. Morgen op klaringen, donderdag kans op regen. Middagtemperatuur rond 16 graden. Britse Eilanden: Wisselvallig met af en toe buien. Middag- temperatuur van 12 graden in Schotland tot 17 in zuid-Enge- land. Noord-Frankrijk, Benelux, noord-Duitsland: Veel bewol king en af en toe regen. Don derdag vanuit het westen en kele opklaringen. Middagtem peratuur dalend tot circa 18 graden. Rest van Frankrijk en Duits land. Toenemende kans op on weer. Middagtemperatuur morgen 22 tot 28 graden, don derdag koeler. Alpenlanden: Morgen nog nige perioden, dondê meer bewolking en vooral de noordkant van de A kans op onweer. Middaj peratuur dalend van 27 22 graden. Portugal, noord-Spanje. l le regen- of onweerib Middagtemperatuur 23 graden. Midden- en zuid-Sp, nig en warm. Middagtèffl tuur rond 28 graden. Italië, Joegoslavische "Flinke zonnige period! droog, afgezien van een-l onweersbui. Middagtes tuur 25 tot 30 graden. WEERRAPPORT HEDENMOROO Weer Max Ml# Amsterdam zw bew 22 18 De Bilt h.bew. 24 1» Eelde zw.bew Eindhoven regen 25 Den Helder zw bew. 19 Rotterdam zw bew. Twente zw bew. 24 1» Vlissingen zw bew. 22 18 Zd. Limburg onweer 18 Aberdeen onbew 17 U Athene onbew. -1 Barcelona h.bew. 28 18 Berlijn zw.bew. 17 14 Budapest onbew. 25 11 Bordeaux mist 32 18 Brussel niet ontv. Dublin onbew 17 9 Frankfurt zw bew. 28 1» Genève zw.bew. 27 14 Helsinki zwbew 11 -1 Innsbruck h.bew. 26 Ij Klagenfurt mist 26 w Kopenhagen regenbui 15 J' Lissabon zwbew. 25 9 Locarno zw bew. 24 1» Londen onbew. 22 14 Luxemburg h bew 26 1» Madrid h.bew. 26 Ij Malaga onbew. 30 Mallorca mist 35 1» Malta onbew. 22 Moskou Lbew. 9 J Munchen zw.bew. 27 Nice onbew. 27 W Oslo regen 12 Parijs zw.bew. 28 j' Rome mist - J' Split onbew. 31 Stockholm regen 13 Warschau zw.bew 14 Wenen onbew 26 Jj Zurich mist 27 1' Casablanca h.bew. 26 21 Cyprus onbew. 30 Istanbul l.bew. 27 Las Palmas zw.bew 28 Tef-Aviv onbew. 29 2'

Leidse Courant | 1987 | | pagina 2