gekleurd gezien Bijna 60 ontslagen maken de VARA finaneiëel weer gezond I jfO/TELEVISIE EeidóaOowiarit Jillem Duysmet Vuist ugopAVRO-tv Nederland DINSDAG22SEPTEMBER 1987 PAGINA IS orden maarniet ouder Jiemini-series f. Fred |js de actrice Pamela Sue Martin? Geen 3nende Bar zo te zien is ze nog steeds niet veel ,en een jaar of twintig. En dat terwijl ze pRo xtnruchte serie 'Dynasty' toch al heel 1 19.1 meed in hen pandi_ 54 te gede, - it i de ffjes meedraait. Zo'n jeugdig uiterlijk, natuurlijk allemaal een beetje ja- is ook wel eens eed probleem. Pame las vrijdag te zien in een lange televi- over een farmaceutische fabriek □a medicine') waarin ze begon met het and K f van ëIaswer^ °P het laboratorium en in is groot aantal roerige belevenissen ein- ntruirr 5 directrice. Er zat tussen begin en eind op dn verhaal toch een tijdsverloop van min- >er 19 a par of tien, vijftien, maar Pamela Sue Afa n won itore 3dvoc-^- >onk arder nog geen dag ouder geworden, gold ook voor haar collega 's, vrienden en vijanden in het verhaal. Dat er een aantal jaren voorbij is gegaan wordt in dit soort televi- sieprodukties vaak allereerst duidelijk door het gegeven dat iemand ineens grote kinderen blijkt te hebben - maar een (droogte)rimpeltje of een kraaiepootje is nergens te bekennen. Dat gaat bij mij altijd ten koste van de geloofwaar digheid van zo n verhaal - nog afgezien van de vele opmerkelijke toevalligheden waarop de dramatische ontwikkeling in dit soort films al tijd blijkt te berusten. Nog duidelijker was dit verschijnsel waarneem baar in de miniserie 'Evergreen', een weekje eerder op de Nederlandse tv te zien. Echt niet onaardig, deze sfeerbeschrijving van het leven van een joodse familie in Amerika, maar ook hier weer: een hoogst ongeloofwaardig gebrek aan 'verjaring' bij de vertolkers van de belang rijkste rollen. Dat roodharig meisje aan het be gin was aan het eind nota bene overgrootmoe der, maar afgezien van een paar grijze haren in het rood was van enige biologische veroudering geen spoor te bekennen. Trouwens, met alle waardering voor de verder heel professionele manier waarop het verhaal was verfilmd: het barstte ook hier wel weer van de toevalligheden. En je moet ook wel een Amerikaan zijn om voor een Nederlands meisje dat in Israël in een kibboets werkt, uitgerekend de voornaam Juliana te verzinnen... In Israël speelde ook de film 'Brood', die door de NOS vorige week woensdag werd uitgezon den. Centraal stond een bakker in een broodfa briek, die na wanbeleid van de bedrijfsleiding wordt gesloten. Uit protest tegen zijn ontslag sluit hij zich met zijn gezin op in zijn flatwo ning, ergens in een troosteloze buitenwijk (die hebben ze daar dus ook). Dat het verhaal in Israël speelt en dat er Ivriet wordt gesproken, geeft een beetje een exotisch tintje aan 'Brood', maar tegelijkertijd deed dat er helemaal niet toe: de probleemstelling en de door de problemen veroorzaakte emoties ver toonden een algemene geldigheid: het verhaal had zich ook in ons land of in Portugal of in Canada kunnen afspelen. De manier waarop in de bakkerij, op straat en in de flatwoning de mensen met elkaar omgingen, was perfect ge troffen: de film had het 'naturel' van een docu mentaire. Wat dat betreft was het tijdstip van uitzending niet geheel vrij van ironie: tegelijkertijd ver baasde men zich in Utrecht op de Nederlandse Filmdagen over de afwijzing door het publiek van bepaalde Nederlandse films. Het zou mij verstandig voorkomen als de dames en de heren eens met een open oog naar zo'n film als 'Brood' zouden kijken. RENÉ DE COCQ UM gebeurt lidt de titel themapro- van de waarin de technologie komt die jven gaat be- Dit program- it genoteerd maandag 28 iber, wanneer iterprogram- deze om- ran start gaat. tandag en de srdag worden AVRO-da- e beginnen op ril bij het begin het derde net. 1VR0 maakt 72 van het pro- ma-aanbod Willem Duys terug met vier •programma's, ter gelegenheid bet feit, dat hij geleden met zijn eigen rubriek op het scherm kwam. irogramma's, die als trekpleisters hebben gefungeerd in (gelopen seizoenen ziet men terug, zoals 'Wedden dat', ger aan de pols', 'Toppop', 'De late Lienshow', 'Tussen sten kitsch', 'Opsporing verzocht', 'Reis om de wereld in tig vragen' en 'Wordt vervolgd'. Van Toon Hermans ko- i er showfragmenten, van Caroline Kaart uitzendingen muzikale gasten en verder speciale programma's rond tke Alberti, Berdien Stenberg, Marjon Lambriks en co Bakker. Ook 'De brekers' komen terug met Johnny aykamp, Rijk de Gooyer en Adèle Bloemendaal. end jaar april begint de nieuwe twaalfdelige familiese- panning in Slagharen'. Hierin ziet men vier jonge men ie situaties die zij niet de baas kunnen. In dit spel krij- pnge acteurs een kans zich waar te maken. 'Iberv.d. Kamp bewerkte voor de tv het successtuk Top waarmee Pleuni Touw in het theater al hoge ogen Extra aandacht krijgt de viering van het 100-jarig van Carré aan de hand van internationale artiesten. Willem Duys terug met zijn „Vuist". FOTO: DIJKSTRA HILVERSUM - Bij gelegenheid van de start van het winterpro- gramma kon VARA-voorzitter Marcel van Dam gisteren mel den, dat de zaak er financieel weer gezond voor staat. Hij ver telde erbij, dat dit ten koste is gegaan van 56 ontslagen of (ge dwongen) afvloeiingen. Het aantal personeelsleden kwam daardoor van 376 op 320. Over al of niet commerciële tv zei hij dat het gaandeweg dui delijk is geworden, dat AVRO, TROS en VOO, hoezeer ook van inzicht verschillend, alle drie uit zijn op peer geld en meer zendtijd. Als ideële om roep voelt de VARA niet voor commercie, maar als het perse moet, zo heeft van Dam minis ter Brinkman en de Vereni gingsraad laten weten, zal hij uit zelfbehoud kiezen voor een bedrijfsmatige opzet van de VARA-vereniging, die nooit een aandeelhoudersclub met winst deling zal worden. Over zijn omroep zei hij verder, dat de VARA al lang geen „rode familie" meer vormt, maar een omroep is of zal worden die voortdurend journalistieke vra gen zal stellen. De kijker zal dit werk dan wel beoordelen. Dit gebeurt ook binnenshuis door serieus aan evaluatie te gaan doen, het kritisch analyseren achteraf van de eigen program ma's. Marcel van Dam zal zelf het nieuwe programma „Welbe schouwd" gaan presenteren. Hierin zal met vier oud-politici over actuele zaken worden ge debatteerd. Op de vraag of hij dit zelf doet om een personeels lid uit te sparen, antwoordde hij: „Het werd mij gevraagd en het lijkt me wel leuk om te doen". Als het derde net er zal zijn, Elke zondag VARA-cultuur op het scherm met Boudewijn Büch, Hanneke Kappen en Ati Dijckmeester. FOTO: VARA VARA pleegt contract breuk jegens Freek HILVERSUM - „Nu «II ik wel eens weten wat een con tract bij de VARA waard is". Met deze uitroep doorbrak gistermiddag Freek de Jonge het normale doen op de pers conferentie over het winter- projp-amma van de VARA. Nadat voorzitter Marcel van Dam zijn toespraak had be ëindigd, trad Freek de Jonge naar voren. Hij betoogde, dat hij met de VARA een con tract had afgesloten over de presentatie van het nieuwe programma „Kinderen voor kinderen". Via/via had hij achteraf evenwel vernomen, dat met Peter Jan Rens ook een contract was gesloten en dat Rens op het scherm zou verschijnen en niet Freek de Jonge. Deze wilde daarover duidelijk antwoord van voor zitter van Dam. Die weigerde evenwel de Jonge te woord te staan. Directeur VARA-tv Maurice Koopman deed de zaak af met de opmerking „dat er nog wat geregeld moest worden". Ook de pla- tenverkoop is contractueel vastgelegd. Met een contract in zijn handen kan Freek de Jonge uiteraard financiële ge noegdoening eisen. Dan zou hem echter het verwijt tref fen, dat dit ten koste gaat van het goede doel, nl. het Unicef- kinderfonds. Freek liet weten al eerder problemen met de VARA te hebben gehad, nl. toen deze destijds tegen kost prijs zijn shows wou uitzen den. Het werd uiteindelijk de VPRO, die wel met geld op tafel kwam. krijgt de VARA ook een ontbijt- show. Deze zal op de zondag ochtend worden gepresenteerd door de Belgische Goedele Lie- kens. De zondagmiddag krijgt met ingang van oktober van de VARA een cultureel accent. Boudewijn Büch zal behalve boeken ook andere artistieke in-- grediënten in zijn nieuwe pro gramma gaan brengen. Daar naast komt er nog een rubriek „De kunst ligt op straat", welke door Dieuwertje Blok en Ati Dijckmeester zal worden ver zorgd. Nederland als museum- land zal alle aandacht krijgen. VARA's Nachtshow blijft, maar gezien de vele kritiek er op zal er het nodige veranderen. De makers overwegen een „Ravot- ta bizarra" op het scherm te brengen. Er zal bovendien de nodige ruimte worden gescha pen voor cabaretiers. De VARA heeft voorts nieuwbouwplan- nen, die op korte termijn vorm zullen krijgen tegenover het huidige VARA-huis aan de Heuvellaan. NEDERLAND 1 17.30 17.46 18.30 19.00 20.00 20.28 AVRO Han« Christian Andersan, Amerikaanse musical uit 1952 van Charles Vidor. Met o.a. Danny Kaye, Zizi Jeanmarie en Farley Gran ger. Hans Is de vrolijkste schoenmaker van de stad Odense. Hij kan de kinde ren urenlang verhalen ver tellen. de schoolmeester wil Hans laten wegsturen AVRO's Danstsal. Lan delijke finale vanuit Sport centrum De Maaspoort te Den Bosch. Presentatie: Myrna Gossen en Arnold Verhoeven NOS 1A6-Journaat AVRO COAVRO tv-cursus: Om gaan met paard en pony (slot), achtdelige informa tieve serie over paardrij den. Commentaar: Barbro Thunér en Christine van der Made mMinjon Special, pro gramma gemaakt door AVRO's jongerenomroep. Vanavond: Theatershow 'De gedachte spreekt' TELEAC Algemeen voorlichtings programma najaar 1987 AVRO Johan Pierewiet (slot), tekenfilmserie naar een verhaal van Peyo en Yvan Delporte. Dubbele afl.: Pierewiet en Bolle Gljs/De Boze AVRO's Sport panorama, sportmagazine waarin on der meer aandacht voor atletiek (de Lasse Viren- loop in Finland), de finale van het basketbal-toer nooi in Den Helder en het doelpunt van de week NOS Journaal en waar AVRO L'As des as, Frans/Duitse speelfilm uit 1982 van Gé- rard Dury. Met o.a. Jean- Paul Belmondo, Marie- France Pisier en Franck Hoffmann. De coach van Jaap van Zweden is te zien in het 'Prinsengrachtconcert '87' op Ned. 1 om 22.55 uur. een Frans boksteam op da Olympische Spelen in Ber lijn In 1936 zet zich in voor een joods jongetje wiens familie is vermist 22.00 STER-reclame 22.07 AVRO's televizier, actuali teitenrubriek met o.a. een reportage over de grote condoom-campagne die vandaag van start gaat. Het studiogesprek gaat over de Nederlandse speelfilm. In het kader van de filmweek praat Karei van de Graaf in de studio met kopstukken uit de Ne derlandse filmindustrie, acteurs en actrices over o.a. de kosten van een speelfilm, waar hangt het succes vanaf en waarom kan een film floppen? 22.55 Prinsengrachtconcert 1987. Samenvatting van het concert op 28 augus tus j.l. M.m.v. Jaap van Zweden, viool, Jacob Slag ter, hoorn en Ronald Brau- tigam, piano 23.45 Ontdek je plekje, filmim- pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Van daag: Nieuwpoort NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 fflJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON/RKK 19.12 Land van verwarring (slot), driedelige serie over politiek verzet van scholie ren in verschillende delen van de wereld. Deel 3: Jon geren in Oost-Berlijn, Pa rijs, en Zuid-Afrika NOS 20.00 Avondvoorstelling: Silen ce to silence, documentai re over de Ierse auteur Sa muel Beckett, die In 1969 de Nobelprijs voor litera tuur kreeg. N.B.: Morgen is bij de NOS een documen taire te zien over het ont staan van Becketts toneel stuk 'Rockaby' met Billie Whitelaw in de hoofdrol 21.20 De 'Fagade-Suite', suite van Sir William Walton, uit gevoerd door het Omroep Orkest o.l.v. Kenneth Montgomery 21.30 Television (slot), dertien delige Engelse documen taireserie over de geschie denis van het medium tele visie. Afl. 13: De omroep in derde generatie. Een blik in de toekomst: zal het hui dige omroepbestel het loodje leggen vanwege het aanbod dat ons vla satel lieten bereikt? 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor doven Nuuws in teletekst Tik Tak, peuterprogramma Pkm», kinderprogramma I Het gebeurde hier, serie korte I lugdverhalen. Afl.: Karei de I Blauwer Europese volksverhalen, serie volksvertellingen uit Europa. All.: Het notenmeisje, een volksvertelling uit Italië p Os kruisboog (The crossbow), 34-delige Amerikaanse/Britse t jeugdserie rond de legende van Wilhelm Teil. Afl. 3: De soldaat i Box •tem in de gemeente, ze- elige serie over de plaats i het individu binnen de ge- 'ntelijke context. Afl. 1: keurig in je gemeente amma-overzicht l-zaken Wn quiz met denk- en weet- wegen. Presentatie: Herman van Molle Sinja Moaa (3), 65-delige Bra ziliaanse tv-serie. Sinja, de dochter van de baron, werkt h8ar vader tegen. Wanneer hij haar verbiedt een slaaf te ver zorgen doet ze dit toch. En van zijn plan haar te laten trouwen "net Rodolpho, de zoon van Dr. Fontes wil ze al helemaal niets «•ten Uitzending door Derden: Pro gramma van de Nationalisti sche Omroepstichting Labyrinth: Bidden om ta ge ntzenDe makers van dit programma gingen op zoek naar enkele fenomenen in de marge van de volksreligie en werden telkens geconfronteerd met het belang van het gebed 43-15 Nieuws an Coda 12 Zonen en Dochters (Sons and Daughters), tv-serie Intermezzo: Dudelsackpfeifer. *an Bartok. uitgevoerd door Piet van Bockstal (hobo) en Renaat Beheydt (piano) (herh.) Othin, Japanse tv-serie Programma-overzicht Nieuw* Kwidam, videospelletjes Allemaal beestje*: De hoorn overvloed* (2). De Donau "kwidt met een uitgestrekte delta uit in de Zwarte Zee. In dat mooie landschap is een overvloed aan leven Honderd minuten Mike, Praatprogramma met Mike Verdrengh vanuit Knokke- Haiat IF 1 ONEm, vacaturebank U boïte aux image*, teken- "Immagazine Journaal sr.vgtr*1 ^n""1 Journaal Contact», verkeerstips Leo Mntiers du monde, docu mentaireserie Cine-dub de Minuit - Cinéma ooifl*: Falach, Belgische speelfilm uit 1986 van Jean- Plerre en Luc Dardenne. Met wuno Cremer. Nicole Colchat, Jacqueline Bollen e.a. lutate nieuws 17.45 17.55 18.20 19.25 19.57 20.00 20.15 21.00 21.45 22.30 23.00 00.15 00.20 Wir wollen doch glücklich sein: Kinderwünache - Kin- dersorgen, reportages over de reakties van schoolkinderen wanneer èen van hun klasge nootjes kanker krijgt Spaas am Dienstag, kinder programma Tagesschau Hier und haute, regionaal ma gazine Das A-team, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Liedercircus Diplomatan küast man nicht, tv-serie. Afl.: Bratavia ist an al- lem Schuld Programma-overzicht IxiTagesschau Dia Montagamalar, spelpro- gramma met Sigi Harrels Report, actualiteiten Dallas, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Jager und Gejagter T ages the men Kuïturweltspiegel, met Hans- jürgen Rosenbauer ARD-Sport extra. Europacup voetbal: West-Duitsland - Grie kenland. samenvatting Tagesschau Nachtgedanken DUITSLAND 2 16.00 16.04 16.15 17.00 17.15 17.45 18.20 18.56 19.00 19.30 Haute Dia Schlümpfe, tekenfilmserie Pfiff, sportprogramma voor jonge kijkers Haute S Tele-illuatrierte Tom A Jerry, tekenfilmserie Der Apfel fait nicht weit vom Stamm, quiz met Hans-Jürgen Baumler Programma-overzicht Haute Die Reportage: Stirbt des stahlerne Herz? Reportage over een industriestad die het moeilijk heeft Diaaa Drombuscha, tv-serie met Witta Pohl. Günter Strack, Michael Degen, e.a. Afl.: Prü- fung fur zwei Pater, Paul A Mary, hoogte punten uit het jubileumconcert van Peter Yarrow. Paul Stook- ey en Mary Travers Heute-Journal ©Das kleine Farnaahspiel: Hochzeit in Galilaa (Noce en. Galilée), Arabische tv-film van Michel Khleifi. Met All M. El Akili, Makram Khouri, Juliano Mer Khamis, e.a. DUITSLAND 3 21.45 22.10 18.00 18.30 19.00 20.00 20.15 21.00 21.45 Telekolleg II, tv-cursussen Sesamstraat Aktuelie Stunda, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandreporter. Melilla Araber unter aoaniachar Flag- ga, reportage Rückblende. 'Vor 50 Jahren gestorben Die Blues-Sënge- rin Bessie Smith', filmportret Formal Eins, de ARD-hitpara- de met StefarHe Tücklng Menachan in NRW: Schwarza gaiatar Waiaaar Gott, filmre portage van Abram Maenner Drel vor Mittemecht: Für An- griff ungeeignet - lat sine Vertetigubgearmee möglich? Discussie. Aansl.: Laatste nieuws BBC 1 14.50 Random Harvest, Ameri kaanse speelfilm uit 1942 van Mervyn LeRoy, naar de roman van James Hilton. Met o.a. Ro nald Coleman en Greer Garson 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Henry's cat', "Sebastien the drawing dog', 'Dudley do- right', 'Beat the teacher' en 'Bad boys' 18.00 18.10 19.00 19.35 20.00 20.30 21.00 21.30 22.00 22.30 00.10 00.55 Newsround, jeugdjournaal Chegwin checks it out (3). se rie programma's over zaken die kinderen bezig houden. Ditmaal aandacht voor de vraag wat jongeren het leukst vinden van de vakantie. Met o.a. gesprekken met kinderen in Tenerife, bij Engelse pret parken en in Liverpool The Muppat babies, tekenfilm serie Journaal an weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine No place like horna, comedy serie met William Gaunt, Patri cia Garwood, Michael Sharvell- Martin e.a. tËEastEnders, dramaserie met Bill Treacher, Wendy Richards, Susan Tully, e.a. CflLast of the aummar wine, dertiendelige comedyserie. Afl. 3: Dried dates and codfanglers (herh.) EEYou must be the husband, zevendelige comedyserie met Tim Brooks-Taylor en Diane Keen. Afl. 3: Little round ob jects. Tom bekomt maar lang zaam van de schok die hij kreeg bij het lezen van de eer ste sexy bestseller van zijn vrouw Alice. Hij moet consta teren dat zij meer van bepaal de zaken afweet dan hijzelf. De literaire agent van Alice maakt zich zorgen over het feit dat Alice's strip met de pil verdwe nen is en daardoor haar literai re produktie in gevaar zou kunnen komen Journaal, regionaal nieuws an weerbericht Truckers, achtdelige tv-serie over de transportwereld. Met James Hazeldine, Julie Shipley, Kenneth Cope e.a. Afl. 2: Shoot - If you'll pardon my French Network, programma met re acties van kijkers. Presentatie: Anna Ford en David Jessell. Ditmaal aandacht voor geweid op de televisie en de zin daar van Taking the strain Weerbericht BBC 2 16.50 Nieuws, weerbericht en regio naal nieuws 17.00 British professional cham pionship darts, rechtstreekse reportage 17.40 40 Years at the ICA: Arena at the ICA, herhaling van drie 'Arena'-documentaires over kunstenaars, die bij traditione le galleries niet aan bod ko men maar wel een plaats von den in het Londense Institute of Contemporary Arts. 1. 'The Boyle Family': over de eerste tentoonstelling van deze kunstenaars in 1969, die 'bo- demafdrukken' maken met be hulp van glasfiber. 2. 'Rainbow Barry Norman presenteert de filmrubriek 'Film '87'. BBC 2 om 18.30 uur. TEKENING: ROD JORDAN/BBC Hughes': kunstenaar Patrick Hughes in Cornwall aan het werk met lichtbundels en re genbogen aan waslijnen. 3. 'Wrapping up the Reichstag': Christo vertelt over zijn voor liefde om gebouwen, kustlijnen en mensen te verpakken en over zijn ambitie om een soort gelijk project met de Reichstag in Berlijn uit te voeren 18.30 Film '87, filmrubriek gepresen teerd door Barry Norman (herh.) 19.00 No limits, Jenny Powell en Tony Baker presenteren de laatste hits, clips e.d. 20.00 Tricka of the trade, tiffs ter verlichting van het huishouden 20.30 Schools Prom, serie reporta ges vanuit de Royal Albert Hall in Londen over de Schools Prom-concerten. Presentatie: violist Nigel Kennedy 21.00 Floyd on France, culinaire se rie van Keith Floyd over de Franse keuken. Afl.: De Elzas 21.30 Brass tacks: Energy for lite? Reportage over de problemen waar mensen mee te maken krijgen als de electriciteit wordt afgesloten wegens wan betaling. Vorig jaar gebeurde dat bij 140.000 mensen in En geland 22.00 The Ronnie Corbett show, start van een nieuwe serie co- medyshows met Ronnie Cor bett. Te gast zijn o.a. Randy Crawford en Paul Daniels 22.30 Australia, documentaireserie waarin bekende Australiërs t.g.v. het 200-jarig bestaan van hun land ieder hun visie geven op de historische ontwikkeling. Afl. 2: Australia will be there, met historica Patsy Adam- Smith 23.25 British professional cham pionship darts 23.55 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.40 Weerbericht 00.45 British professional darts championships, samenvatting 01.10-01.40 Open University m Ondertiteling via TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wlt-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. Hl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 The American Show, pop- programma 16.30 isl UK Dsspatch, popprogram- ma 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Th* Monkeee, comedyserie. Afl.: The prince and the pau pers 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: A klink, a bomb and a short fuse 18.57 Europees weerbericht 19.00 The new Dick van Dyke show, comedyserie. Afl.: Those who care 19.30 The quest, westernserie. Afl.: The freight train rescue 20.25 A Country Practice, dramase rie. Afl.: A ladies choice (1) 21.17 Europees weerbericht 21.20 Golf on sky: Trophie 22.20 Nederlands voetbal 23.20 US College Football. 1987 Fiesta Bowl 00.20 S UK Despatch (herh.) 00.47-00.50 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 The Music Box Live Show, popprogramma met Nino Firet- to 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 Adventure of a lifetime, docu mentaireserie over zes jonge ren op safari in Kenia. Afl.: Poaching patrol 18.30 Catch Kandy, avonturenserie 19.00 Game for a Laugh, amuse mentsprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 David Attenborough presents, natuurfilmserie. 1.: Grizzly, 2.: A safe polar bear is a distant polar bear 20.30 The Kenny Everett Show, co rned yshow 21.00 Parie, tv-spel met Jean Ander son en Noel Dyson 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tomorrow's World at Largs, documentaireserie. Afl.: On the trail of the Big Cat (herh.) 00.00 Nazareth, muziekspecial 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04.00 The Music Box Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 IS Pop programma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur popnieuws met Chris Sale- wicz en Steve Blame. Verder: concert-agenda, de Mega Mo ver en Record of the Day TV 5 16.05 Julian Font a nee Magistrat 17.35 La Maison de TF1 18.00 Recreation 18.40 Dea Chiffree at dat Lettres 19.00 Ls Chance aux Chansons 19.30 Julien Fontanes Magistrat 22.00 Magazine du sport 22.00 Journal télévisé 22.30 Cine Club de TVS: L* petit chose, Franse speelfilm uit 1938 van Maurice Gloche. Met o.a. Arletty en Robert Lynen NEDERLAND 1 VOO 15.00 Seabert 15.10 Ghoetbus- ters 15.35 Club Veronica Clips 16.10 Taxi, comedyserie 16.35 EBHet kleine paradijs (herh.) 17.00 Family Ties, comedyserie NOS 17.30 1A6-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport special NEDERLAND 2 VPRO 15.31 Mama, papa, kindje, kinderfilm 16.02 Filmnieuws 16.07- 17.40 In vuur an vlam, kinderfilm BRT 1 15.00 Mik, Mak an Mon 15.50 Speel op sport (herh.) 16.00 Nils Holgers- son 16.25 Vrouwtje Theelepel 16.40- 17.30 Sprookjestheater BRT 2 14.45-16.30 Wielrennen: Parijs Brussel 17.00-18.45 Voetbal: Bulga- ija Ralflk" DUITSLAND 1 09 45 ARD-Ratgeber 10.00 Haute 10 03 Kulturspiegel 10.50 Umschau 11.10 Dieaa Drombuaches (herh.) 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.50 Tagesschau 16.00 Schwierige Reise 16.45 Die Spielbuda 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 16.00 Heute 16.04 Morgen schon 16.35 Heidi 17.00 Heute 17.15 Tele-illu- strierte 17.45 Ein Helm für Tiara BBC 1 07.35 Leon Errol 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 08.40 Open air (1) 10.00 Nieuws 10.05 Neighbours, tv-serie 10.25 Comic roots: Irene Handle 11.00 Nieuws 11.05 The Flintatones 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven: Cyril Shape 12.00 Nieuws 12.05 Sheriff Hoot Kloot 12.10 Dallas^ 13.00 Nieuws 13.05 Open air (2) 14.00 Nieuws 14.30 Neighbours 14.50 Knots Lan ding 15.40 Valerie 16.05 Klak* 'em laugh 16.25 Gardener's direct line 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 Th* DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 2 Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Barrier Reef 16.00 3 The Funkausstellung Sky Trax Special 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Floyd on Food 10.00 Follow m* 10.15 Everyday Yoga 10.30 Emmer- dale Farm 11.00 What a picture 11.30 Simon Potter 12.30 In at the deep end 13.30 Tomorrow's World at Large 14.00 Weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbusters 16.00 Music Box Uvs Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Op reis door Hongarije. 22.02 Metterdaad. 22.06 Hemelsbreed. 22.30 Als mensen veranderen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 5.02- 07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-0720 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbeilisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Internationaal Brucknerfestlval. 21.18 Funérailles, Franz Uszt. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poèzle. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Klussen, introductieprogramma REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten, 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-21.00 Popwetenswaardigheden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middagmagazine. 18.30- 17.00 Rijnmond getapt; Kwis en Waarachtig; 17.30 Editie half zes. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Rosj Hasjana. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Jazz Middeiheim. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2320-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Het algemeen belang. 18.00 Het orgeltje van Yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 2320-0220 1 I Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische muziek. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Tsjechische Filharmonie. 21.45 Kamermuziek. 2220 Hoofdpijn, doc.-serle (2). 2320 Serenade in d op. 44, Dvorak. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 0723 VARA: De rode draad. 0820 De rode draad muziek. 13.07 TROS Aktua. 1320 Het Journallstenforum. 1425 TROS Klantenservice. 18.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt 1123 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug In de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 1723 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 0723 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 1423 De Wilde Wereld. 1723 Ronftonfion. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 1020 Orkestpaiet. 1120 Symfonische muziek uil Enge land (19). 1225 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert 1420 Songs of praise. 1420 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 1720 't is een wonder RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 0925 Waterstanden. 0920 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: De duvel is oud. 1120 TROS Postbus 270 - Mleke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 18.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 1720 TROS Huiswerklijn REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw, de ult-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 0720-0820 Ochtendmagazine. Tegen achten de column en om 0725 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 0521 Met 1 wakker. 0820 Uit de band. 1120 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1323 Tussendoor. 1423 Van kattekwaad tot erger. 15.10 Neem je tijd. Reportage wieler wedstrijd Parijs-Brussel. Aan sluitend: Reportage voetbal wedstrijd Bulgarije-Belglë. BRT 2 0520 Goedemorgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 1220 Regioprogramma. 13.10 Made In Germany. 14.00 Dilemma. 1720 Focus. ff?203Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Jean Sibelius (3). 12.15 Tafel muziek. 13.10 Actueel. 1320 Intermezzo: Debussy. 1420 Le Rol Arthur, opera van Er nest Chausson. 1720 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15