Inwonertal Zoeterwoude blijft jaarlijks groeien mm Alkemade naar Leiden voor basiseducatie JOUR NAAL Het is hoog tijd voor een ander gemeentehui aan tafel dienstverlenin Leiderdorp lokaal Verkeers controle Veertig vragen OOSTENRIJKS FEEST IN LEIDSENHAGE LEIDEN OMGEVING CeidaeQou/imii DINSDAG 22 SEPTEMBER 1987 PAGINA I Met gehakt gevulde tomaten en aard appelen met paprika - vanille-rijstevla Wie met zijn beiden is, die heeft het volgende nodig: 1 sneetje brood, 6 tomaten, zout, peper, zachte marga rine, 200 g gehakt, basili cum, uitje, 25 g margarine, paneermeel: ui, 2 lepels olie, O'/t tot 1 kg aardappelen, zout, 1 a 2 dl water, 1 paprika, peterse lie; Vx liter melk, 25 g rijst, 15 g custard, 30 g suiker (of 2Vi dl rijstepap, 2Vx dl gele vla). Zet het sneetje brood in koud water weg. Was de tomaten, snijd er een kapje af, hol ze uit en bestrooi ze met zout en peper. Vet de rand van een ovenschaal in met zachte margarine. Wrijf de kapjes en het binenste van de toma ten door een zeef en schenk het vocht met iets zout in de ovenschaal. Druk het water uit het brood en maak het sneetje fijn. Kneed brood, ge hakt. zout, peper, basilicum en fijngesneden ui door el kaar en bak de gehaktmassa al roerende gaar in tien gram margarine. Vul de tomaten met het ge hakt en zet ze tegen elkaar in de ovenschaal. Strooi een dun laagje paneermeel over de tomaten en verdeel daar over de rest van de margari ne. Zet de schaal twintig mi nuten in een oven op stand 5 of 200, tot de tomaten gaar zijn en een korstje hebben gekregen. Fruit lange, dunne uisnip pers lichtbruin in de olie in een braadpan. Bak vervol gens de geschilde en in dob belstenen gesneden aardap pelen met zout een paar mi nuten mee. Doe er water en reepjes paprika bij en laat de massa gaar worden in acht tot tien minuten. Bestrooi het gerecht in de schaal met fijn geknipte peterselie. Strooi de gewassen rijst in de helft van de aan de kook ge brachte melk en laat het mengsel een half uur zacht koken. Bind de rijstepap bij met een mengsel van cus tard, suiker en weinig koude melk en doe er van het vuur de overige koude melk bij. Laat de vla onder af en toe roeren afkoelen. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 25 sep tember waargenomen door apotheek Zuid-West in Leiden en apotheek Lin naeus in Leiden ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. WERKENDE JONGEREN Klach ten- en informatieuur Elke dinsdag avond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ- kantoor Koppenhinksteeg 2, Leiden. Tel. 071-121139. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. labyrint; 7. bloem; 8. rijstbrandewijn; 11. muzieknoot; 13. insekt; 15 titel (afk.); 16. voor ziening ten behoeve van reizigers; 17. klok die als noodsignaal ge klept wordt; 21. Nederlandse Spoorwegen (afk.); 22. lokspijs; 23. rivier in Italië; 26. schop; 29. soort revolver; 31. staat in de V.S. Verticaal: 1 muzieknoot; 2. deel v.e. naainaald; 3. rund; 4. uitroep; 5. zwaardwalvis; 6. muzieknoot; 7. Nederlands schilder; 9. deficit; 10. soort hond; 12. dieregeluld; 13. handelskorting; 14. serie; 15 lid woord; .18, briefaanhef (afk. Latijn); 19. niet glimmend; 20, voorzetsel; 24. insekt; 25. vreemde titel; 27. dwarshout aan een mast; 28. wis kundig getal; 29. compagnon (afk.); 30. muzieknoot. OPLOSSING •bi oe oo -6S tuf ■QZ :bj LZ :uop sz '&P VZ :do oz Uaiu -61 S l '81 ;ep St :sx©ej >i :ejjej ei :bi zi :Bop ot ipoxejsbx 6 Upuejqujey :bj -g :>)jo -g ïsq :so e ;6oo z :op i •buozjjv ie uloo '6Z 9Z 'Od EZ :sbb zz :'S'N IZ b|0|xujJB|B /i :jeue6B6 -eq '91sa gi :joi ei :iw u mbjb 8 :sooj l ;loq|Oop i .-jbbjuozijoh Smit-Kroes opent gebouw Vakopleiding Wegvervoer ALPHEN AAN DEN RIJN Minister N. Smit-Kroes van verkeer en waterstaat opent donderdag 24 september de nieuwe hoofdvesti ging van de Stichting Vakopleiding Wegver voer. Het complex is gevestigd aan de Anthonie van Leeuwenhoekweg 8 in Alphen. De Stichting verzorgt een groot aantal opleidin gen voor het beroepsgoederenvervoer. Het nieuwe gebouw is zowel voor theorie- als prak tijklessen ingericht, zoals onderhoud van voer tuigen, behandeling van goederen en vaardig heden in manoeuvreren. Nieuwbouw was noodzakelijk om het steeds groeiend aantal leerlingen in deze branche op te kunnen van gen. Bovendien veranderen de eisen die de be drijfstak aan de opleidingen stelt voortdurend en moeten deze steeds aangepast worden. Openingstijden postagentschap gewijzigd RIJPWETERING De openingstijden van het postagentschap in Rijpwetering worden met ingang van donder dag 1 oktober gewijzigd. Op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag is het postagentschap van half negen 's ochtends tot half één 's middags geopend en van half twee tot vijf uur 's mid dags. Op woensdag kunnen klanten er van half negen 's ochtends tot één uur 's middags terecht. LEIDERDORP Leiderdorp heeft met ingang van 5 okto ber een eigen lokaal radio-pro gramma. Elke maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur kan er worden geluisterd naar Lei derdorp Lokaal, dat wordt uit gezonden via Omroep Rijn land op 88,1 mhz FM op de ka bel en 105,7 mhz buiten de ka bel. Leiderdorp Lokaal brengt muziek, politiek, cultuur, sport en ontspanning en is bereik baar op het redactie-adres, dr. De Bruijnestraat 19, 2351 PA Leiderdorp, tel. 414634 na 16.00 uur. Opening sportzaal en schoolsportveld HAZERSWOUDE De nieuwe sportzaal aan de Sweelincklaan in Hazerswoude-Rijndijk wordt ko mende zaterdag officieel geopend. Dit gebeurt in combinatie met de ingebruikneming van het schoolsportveld op het sportcomplex van de Ha- zerswoudse vereniging Bernardus. De openings handeling van de sportzaal zal om 10.15 uur door burgemeester, wethouders en alle raadsleden tege lijk verricht worden. Daartoe wordt een plastiek bij de sportzaal onthuld. Het plastiek is gemaakt door de beeldend kunstenaar Marius van der Made uit Zoetermeer. Een demonstratie van de jeugdle den van gymnastiekvereniging Aspasia zal de ope ning de nodige luister bijzetten. Op het sportcomplex van Bernardus zal wethouder G. van der Lecq-de Knikker vervolgens de aftrap verrichten voor een voetbalwedstrijd tussen leer lingen van de vier basisscholen aan de Rijndijk. Fakkeltocht tegen apartheid LEIDERDORP De werkgroep Leiderdorp tegen Apartheid organi seert op 2 oktober een stille fakkel tocht tegen de apartheid in Zuid- Afrika. De optocht vertrekt om 20.00 uur vanaf het gemeentehuis aan de Statendaalder en eindigt in de Hoofdstraat om 21.15 uur. Voor het vertrek zal Esau dus Plessis van de Boycot Outspan Actie (BOA) uit Lei den een inleiding houden. Na de tocht worden gedichten voorgelezen en zal het koor „Jan en Alleman" een aantal Zuidafrikaanse verzetslie deren zingen. Fakkels zijn verkrijg baar bij het begin van de tocht en kosten f2. Er kan ook zonder fakkel meegelopen worden. ALPHEN AAN DEN Een verkeerscon aan de Eisenhouwerlaai verde gistermiddag in t< 35 overtredende autcni listen op. Vier personen werden keurd voor het niet dra van de autogordel en kregen een bekeuring te snel rijden. De hoogst meten snelheid ter i was 96 kilometer. die dag werd er gecon leerd aan De Hoorn. I werd geen enkele ovei ,j der aangetroffen. ZOETERWOUDE Het aantal inwoners van de gemeente Zoeterwoude blijft stijgen. Afgelopen jaar nam het aantal toe met 93 personen tot in to taal 8.273. In de laatste ja ren was het aantal ge boorten nog nooit zo hoog als \n 1986, want er wer-' den 122 kersverse jongens en meisjes geregistreerd. Het aantal sterfgevallen laat een lichte daling zien. Hoewel het bouwen van woningen steeds moeilij ker wordt, was de wo ningvoorraad op 1 januari van dit jaar 2.589, een toe name van 62 huizen. Al die statistische gegevens staan vermeld in het zoge naamde welzijnsprogramma 1988. Daaruit blijkt bijvoor beeld dat het aantal woningen in Zoeterwoude in twintig jaar tijd méér dan verdubbeld is: 1.137 in 1966 tegen 2.589 in 1986. De landelijke tendens dat de gemiddelde woningbezet ting daalt, is ook in Zoeter woude waar te nemen. Was dat in 1966 nog gemiddeld 5,08 personen per woning, blijkens de meest recente gegevens is dat nog slechts 3,20 per wo ning. Het aantal mensen dat Zoeterwoude de rug toekeerde en het aantal dat er juist kwam wonen houdt elkaar in evenwicht: 330 om 344. De groep 15 tot 19-jarigen is in Zoeterwoude het grootst verte genwoordigd: 769 personen of wel bijna 9,5% van de totale bevolking van de gemeente. Ook de groep 35 tot 39-jarigen is met ruim 9% (755 personen) goed vertegenwoordigd. Ten opzichte van de landelijke cij fers springt Zoeterwoude er gunstig uit. Dat geldt overi gens voor alle categorieën. Het is bekend dat Nederland aan het „vergrijzen" is. Lande lijk gezien is 11,9% van de be volking 65 jaar of ouder, ter wijl in Zoeterwoude dat per centage op 7,6% ligt. Dat vrou wen in de regel ouder worden dan mannen vormt in Zoeter woude geen uitzondering. Er zijn 254 mannen 65 jaar of ou der terwijl in die kategorie maar liefst 365 vrouwen zitten. Blijkens de meest recente cij fers staan in Zoeterwoude 110 vreemdelingen geregistreerd. Britten en Turken zijn met elk 17 personen sterk vertegen woordigd, mensen uit India en Vietnam (elk 12) staan even eens hoog genoteerd. ALPHEN AAN DEN RIJN Waarom is er verschil tussen de Hooghe Zij van de Rijn en de Lage Zijde en hoe groot is dat verschil? Dit is een van de 40 vragen die bij de Al- Chense bibliotheek zijn innengekomen. De vra gen werden enkele weken geleden ingeleverd tijdens de landelijke bibliotheek dag. Overigens, het verschil tussen de de twee zijden is 40 centimeter. Dit dateert uit de tijd dat de Oude Rijn de waterkering was voor de Zuiderzee. Van hogerhand was toen bevo len dat het verschil min stens veertig centimeter moest zijn (desnoods werd de kade opgehoogd) om de bewoners op de lage oever te beschermen tegen het water. Een aardige vraag was ook: „Hoe kom ik van de muggen af zonder gebruik te maken van giftige stof fen". De kinderen hielden het wat simpeler en wil den weten hoeveel boeken er in de bibliotheek ston den of hoeveel mensen er op de wereld waren. Op vallend was dat er ook aan aantal vragen kwamen over zeldzame ziektes. De personeelsleden van de bi bliotheek hebben alle vra gen op twee na, beant woord. Twee vragen wa ren echt te moeilijk en men wacht op antwoord dat via gespecialiseerde bi bliotheken moet komen. De gestelde vragen zijn al lemaal gekopieerd en han gen nu, met de antwoor den in de bibliotheek. De vragenstellers hebben hun antwoord schriftelijk thuis gekregen. Kleurwedstrijden ZOETERWOUDE In het kader van de Week voor de missionarissen is een kleut- wedstrijd gehouden onder de jeugd van de basisscholen. In verschillende leeftijdsgroe pen zijn prijzen beschikbaar gesteld. De winnaars zijn 4-5 jaar: le Denise de Boer, 2e Joost Beljon, 3e Roland, Kerklaan 34; 6-7 jaar: le Mir jam van der Zee, 2e Peter van der Valk, 3e Martijn Jannink; 8-9 jaar: le Frans Popma, 2e Hilske van der Krogt, 3e Marleen Kaijen; 10-11 jaar: le Rob Deutekom, 2e Joyce Mooijman, 3e Ben KlijnhouL De origineelste kleurplaat: Bart Vermeulen. Tijdens de voor de Zoeter- woudse drumfanfare VIOS zo succesvol verlopen fancy fair werden ook kleurplaten ingeleverd. Er kwamen tien prijswinnaars uit de bus: 2 jaar: Niels van Rijn; 3 jaar: Marij Moormann; 4 jaar: Maaike van Rijn; 5 jaar: Mie- ke Popma; 6 jaar: Kim van der Veek; 7 jaar: Wouter van der Hoeven; 8 jaar: Marcel van der Krogt; 9 jaar: Laura Groen; 10 jaar: Nuriye Ates; 11 jaar: Patricia van den Bos. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. ALKEMADE Alkema de overweegt het „Educa tief Programma Basisedu catie Leiden" ook voor Alkemade vast te stellen. Dit betreft het organise ren van elementaire taai en rekenlessen, alsmede het bevorderen van socia le vaardigheden. Een plaatselijke commissie „Educatief beraad" is una niem van mening dat Al kemade zich moet richten op het Leidse plan voor basiseducatie in 1988. Als regiogemeente is het voor Alkemade in principe moge lijk van de Leidse voorzienin gen gebruik te maken. Alke made is evenwel niet van plan hiervoor, boven de rijkssubsi die, nog extra gemeentegelden beschikbaar te stellen. De Al- kemadese Commissie „Educa tief Beraad" wil in overleg met de Stichting Basiseducatie Leiden, trachten om in 1989 diverse aktiviteiten binnen de. Alkemadese gemeentegrenzen te halen. De commissie veron derstelt namelijk dat de af stand naar Leiden voor be langstellenden een praktisch bezwaar zou kunnen vormen. Om voor een rijksbijdrage in het kader van de Wet Volwas seneducatie in aanmerking te komen moet aan diverse voor waarden worden voldaan. Zo moet de speciaal ingestelde commissie „Educatief Beraad" een ontwerpprogramma op stellen. Dit programma moet onder meer een opgave van de aktiviteiten bevatten alsmede de uitvoerende instellingen, de doelgreoepen enn de geraamd kósten. Het rijk stelt overigens specifieke eisen aan instellin gen die basiseducatrie mogen verzorgen. In Alkemade be staat een dergelijke instelling (nog) niet. Voor 1987 heeft het rijk een budget van ruim tien duizend gulden voor basisedu catrie in Alkemade gereser veerd. André Groote De paragnost André Groote houdt donderdag een bijeen komst in de Gouden Leeuw aan de Veurseweg in Voor schoten. Hij zal spreken over paragnostiek, helderziend heid, reïncarnatie en telepa thie. André Groote zal zowel in woord als muziek het pa ranormale aan de toeschou wer presenteren. De bezoe kers kunnen vragen stellen en zelf hun mening over het onderwerp geven. Ook kun nen paranormale ervaringen naar voren worden gebracht André Groote zal voorts een aantal liedjes zingen, zichzelf begeleidend op gitaar. Aanvang 20.00 uur, kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. Veiligheid De Vrouwen Advies Com missie voor de woningbouw in Leiderdorp organiseert donderdag een themadag in het gemeentehuis aan de Sta tendaalder in Leiderdorp. Deze studie is bestemd voor alle VAC's in Nederland. Het thema is veiligheid. Het gaat dan om sociale, verkeers-, brand- en milieuveiligheid. In het gemeentehuis is tot en met 2 oktober ook een expo sitie te zien over dat onder werp. Op het programma van de themadag staan voor drachten van onder anderen brandweercommandant M. van den Berg, de heer H. Vos van Veilig Verkeer Neder land, mevrouw L. van Nuffe- len-Brouwer, voorzitter van de landelijke VAC en de heer R. Waterman van de provinciale commissie mi lieubeheer. Aanvang 10.00 uur. Voetbal Leraren van de basisscholen in Lisse nemen het donder dag op tegen politieagenten in een voetbalwedstrijd. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportpark Ter Specke. De wedstrijd begint om 10.30 uur. Publiek is welkom. Swingavond De reggae-band Natural Mys tic is donderdagavond te gast op de swingavond van socië teit Endegeest. Aanvang 20.00 uur. De swingavond wordt gehouden in het recre atiegebouw van het psychia trisch ziekenhuis in Oegst- geest De toegang is gratis. Volksdansen De Vrije Akademie Vliet- streek is in Leldschendam weer gestart met een cursus internationale volksdansen. Men kan dansen leren uit Bulgarije, Joegoslavië, Israël, Nederland en andere landen. De cursus wordt iedere De paragnost André Groote. maandag gehouden in de zaal van de Vrije Akademie aan het Fluitpolderplein. Inlich tingen, 070-609595. Klassiek ballet Eind september beginnen in De Sater in Lei dsch en dam cursussen klassiek ballet. De lessen worden verdeeld over drie leeftijdgroepen: tot en met negen jaar, van tien tot en met veertien jaar en voor jongeren vanaf vijftien jaar. De lessen van één uur worden gegeven op woens dag tussen 15.00 en 19.30 uur. Het cursusgeld is 25 gulden per maand. Opgeven bij de Sater, 070-200033 (Margriet Rous). Vrouwenbeweging In Huize Agnes aan de He renstraat wordt morgen avond de jaarvergadering ge houden van de Vrouwenbe weging Voorhout. Na het of ficiële gedeelte, waarbij af scheid wordt genomen van secretaresse Yolanda Hoger- vorst, wordt bingo gespeeld. De aanvangstijd is 20.00 uur. LEIDSCHENDAM Het winkelcentrum Leidsenhage organiseert in het laatste weekend van september op nieuw een Oostenrijks feest. Het programma tussen don derdag 24 september 12.00 uur en zaterdag 26 september 17.00 uur staat bol van mu ziek, zang en dans. Verder is er een langlauf-demonstratie waarvoor een kunstmatige „loipe", een sporenbaan in de sneeuw, voor langlaufers wordt aangelegd. Donderdag wordt een tien meter hoge skischans opgetrokken van waar demonstraties worden gegeven. Zaterdagmiddag wordt in Leidsenhage nog een grote ruilbeurs van win tersportartikelen gehouden. J. van Elk is vorige week officieel als gemeentesecretaris van Alkemade aan de slag gegaan.1 FOTO: wim van h J. VAN ELK AAN DE SLAG ALS GEMEENTESECRETARIS: ALKEMADE „Uit het oog punt van efficiëntie van de ambtelijke organisatie is het hoog tijd dat er een ander ge meentehuis komt". Voor Jos van Elk (48), de nieuwe ge meentesecretaris van Alkema de, staat dat buiten kijf. De on bereikbaarheid van het huidige gemeentehuis voor de bevol king, maar ook voor het perso neel zelf is hem al jaren een doorn in het oog. „Door de enorme loopafstanden tussen de verschillende afdelingen treedt er veel tijdverlies op. Kruip- door en sluip-door gangetjes en talloze trappen door drie gebou wen heen maakt het tot een on- doorzichtelijk geheel. Als het praktisch en financieel haal baar is, moet er een ander goed geoutilleerd gemeentehuis op dezelfde plaats komen". Sinds vorige week woensdag is Van Elk officieel in dienst ge treden als gemeentesecretaris. Het reilen en zeilen van de ambtenarij van Alkemade is hem bepaald niet vreemd. Al vanaf 1970 was hij chef van de afdeling algemene zaken en te vens loco-secretaris. Ook trad hij in die functie al jarenlang op als voorlichter van de gemeen te. Hij werd dan ook als eni ge kandidaat gekozen als op volger van gemeentesecretaris P. Brama die onlangs met VUT is gegaan. „Ik kan overal gemakkelijk aarden", zegt Van Elk met overtuiging. Zijn loopbaan voerde dan ook langs tal van plaatsen in Nederland. Achter eenvolgens deed Van Elk erva ring op in een administratieve baan bij een schadeverzeke ringsmaatschappij in Den Haag, boekhoudkundig werk bij de gemeente Delft en een betrek king op de afdeling algemene zaken van de gemeente Haar lemmermeer. „In die jaren heb ik ook een studie gemeente-ad ministratie en staatsinrichting gevolgd". Via een functie als chef alge mene zaken in Woubrugge kwam Van Elk tenslotte in Al kemade terecht. „En dat beviel uitstekend. Het is een kleine plaats. Je staat daardoor wat dichter bij de mensen en het geheel is overzichtelijker, min der formeel en daardoor veel plezieriger dan in een grotere gemeente". Ook de contacten met de bevolking van Alkema de heeft Van Elk altijd als zeer plezierig ervaren. „Zelf ben ik in het Westland geboren. Daar wonen ook voornamelijk kwe kers, maar de mentaliteit is daar toch wat killer en zakelij ker dan hier in Alkemade Ondanks dat Van Elk zich „best in Alkemade thuis voelt", blijft hij ook nu hij gemeentese cretaris is met zijn gezin in Nieuw Vennep wonen. „Ik heb daar zo'n mooi huis. Een verge lijkbare woning zou hier onbe taalbaar zijn". Penschrijver Adviseur zijn voor de raad en het college van B en W. Dat ziet Van Elk als de voornaam ste taak van een gemeentese cretaris. „Je bent de aandrager voor het bestuur. Omdat je na tuurlijk niet alles kunt weten is het belangrijk dat je terug kunt vallen op de ambtenaren. Vroe ger deed de secretaris alles. Hij was de penschrijver van het ge meentehuis. De brieven, notu len en alle stukken schreef hij persoonlijk. Dat zou niet meer kunnen. Hij heeft nu een I van medewerkers achter die veel kennis voor hem gen". Van Elk is zich bewust van taties die bij de Alkemadese volking leven over de trage handeling van brieven die het gemeentebestuur gestui worden. „Ik hoop dat we o v behulp van de invoering van automatisering meer zicht h nen krijgen op de in- en uill mende post. Ook intern geba het nog te vaak dat een bepi stuk tijdelijk „zoek" raakt I is de bedoeling dat eind gend jaar alle afdelingen n dig geautomatiseerd zijn". Ook het enorme verloop het personeel op de verschilk de afdelingen werkt volgt Van Elk vertragend. J keurslijf van het functiewi deringssysteem werkt het ij komen en gaan van ambtei ren h'ier op de secretarie io hand. Wij investeren veel opleidingen en cursussen het personeel. Probleem is#< ter dat wanneer het papia binnen is de meeste mensen zoek gaan naar een functie een andere gemeente, omdat ki daar meer kunnen verdieW De salarissen van ambtenax zijn gekoppeld aan het in» nertal en Alkemade blijft f betrekkelijk kleine gemeenB Honderd procent inzet vrai Van Elk van zijn ambtenaii „Mijn ideaal is om met elka in teamverband een produkt maken waarvoor je geroe bent. Wanneer je dat op plee rige wijze met respect vooff kaars opvattingen doet, 4 komt die inzet vanzelf wel". JEANNETTE SCHREUDI Verlenging fietspad langs Oud Adeselaan OUD ADE Het college van burgemeester en wethouders van Alkemade heeft het voornemen geuit om het langs de Oud Ade selaan gelegen fietspad ip beide richtingen als verplicht fietspad aan te wijzen. Dit betekent dat fietsers uit Oud Ade richting Rijpwetering genoodzaakt worden om de Oud Adeselaan over te steken. Om dit veilig en verantwoord te kunnen doen, zal het fietspad worden verlengd tot in de bebouwde kom van Oud Ade, alwaar dan een oversteekplaats wordt gecreëerd. Voor deze verlenging is grond nodig van Waterschap „De Oude Veenen" en van veehouder A. C. van der Meer, Leidseweg 2. Komende maandag vergadert de gemeenteraad over dit onderwerp. INBRAAK ALPHEN AAN DEN RIJN In een shoarma-zaak aan de Hoofdstraat werden gistermorgen en lege fruitautomaat en een lege kassa aangetroffen. De dieven hadden een ruit ingegooid. De buit bedroeg een bedrag van 1165 gulden. Beddengoed gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN In de beddenspeciaalzaak I de Eikenlaan is vannacht gebroken. Er werden enkt dekbedden, dekbedovertrt ken en badlakens met een tale waarde van 3300 guide weggenomen. De daders be ben de spaanplaten die voor< ruit waren getimmerd kap< geslagen en zijn de zaak bi» nen gegaan. Zondagavoö werd door nog onbekende d* ders de ruit ingegooid. On dezelfde personen zijn die gebroken hebben is niet 1# kend.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10