Geit voor prins Claus op Noordwijks Afrikafestival JOUR NAAL Veel Veense humor tijdens bloemencorso MISSIEVEILING BREEKT RECORDS lil Md NAJAARSFEESTEN UIT DE STARTBLOKKEN LEIDEN OMGEVING CekbeSoiMflnl aan tafel dienstuerlening Controle renpaarden Betrapt bij inbraak Dorpsraad Lisserbroek Veense kermis zonder wanklank Engelsman geen dief MAANDAG 21 SEPTEMBER 1987 PAGINA 8 Saucijsje met sperzieboon tjes en aardappelen - vla-flip De benodigdheden voor twee personen zijn: 2 run- der- of varkenssaucijsjes a 100 g, 20 g margarine, mes punt bloem, paprikapoe der, tomatenpuree, zout; 500 g sperziebonen, zout, 25 g ontbijtspek in dunne plakjes, 5 g margarine, 1 teentje knoflook, peper, pe terselie; Vt tot 1 kg aardappelen; 1 rijpe handpeer, 1 lepel ci troensap, 1 lepel suiker, kaneel, 2Vz dl chocoladevla (2*/z dl melk, 10 g cacao, 12 g maïzena, 22 g suiker), 2Vt dl yoghurt, 2 theelepels jam, 1 lepel amandel schaafsel. Zet de saucijsjes op met twee centimeter koud water in de braadpan. Draai de worstjes om als het water kookt en haal ze uit de pan als ze rondom grijs zien. Schenk het kooknat in een komme tje. Bak de saucijsjes op een klein vuur in twintig minu ten bruin en gaar. Keer ze in die tijd geregeld, maar prik er vooral niet met een vork in. Maak de jus af met even gebakken bloem, kooknat, paprikapoeder, tomatenpuree en zout. Zet de afgehaalde en een keer doorgesneden sperzie bonen op met weinig kokend water en zout en kook de groente in twintig minuten gaar. Snijd of knip het spek in reepjes en bak het een paar minuten in de margari ne met het teentje knoflook. Schep de afgegoten boontjes met wat peper door het spek en haal er de knoflook uit. Bestrooi de groente in de schaal met fijngeknipte pe terselie. Snijd de geschilde peer in stukjes of rasp die grof. Meng direct citroensap door de peer tegen het verkleuren en breng het mengsel op smaak met suiker en kaneel. Ver deel de stukies peer over hoge glazen, leg er eerst de chocoladevla op en dan de yoghurt. Garneer de vla-flips met jam en lichtbruin ge roosterd amandelschaafsel. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 25 sep tember waargenomen door apotheek Zuid-West in Leiden en apotheek Lin naeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde- vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden. Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg. Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSUEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te wor den ingevuld, waardoor zowel hori zontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 rode edelsteen; 2 snelheidswedstrijd; 3 dringend (van kwesties): 4 zoogdier; 5 driehoekige ruimte boven een portiek; 6 procentuele handelskorting; 7 zangstuk. Oplossing: •eue l -BJ-rei g lueeduii» g :dB8s -neu t» :»nnoa e !eoj z :»bbubj6 i Zwemmarathon Wassenaar WASSENAAR De vierde Was- senaarse nacht-zwemmarathon brak oppnieuw alle records. In to taal werd in 12 nachtelijke uren door 7 ploegen 307 kilometer en 600 meters gezwommen. Voorzit ter Steve Matthijssen van de Was- senaarse zwemvereniging WZK: „Nog nooit zijn er zoveel deelne mers en toeschouwers komen op dagen en zijn er zoveel kilometers gezwommen". Met dit nachtelijk zwemfestijn is voor WZK het zwemseizoen officieel begonnen. De uitslagen: Sassenheim met 56.900 meter; WZK 1 met 54.950 meter, NZPC uit Noordwijk met 54.400 meter en Noordwijkerhout met 53.650 meter. Extra verwarming voor Valkenhorst VALKENBURG De open bare basisschool De Valken horst krijgt extra verwar mingsradiatoren. In de winter maanden is de temperatuur in de school te laag. Hierover heeft zowel de directeur als de medezeggenschapsraad van de school geklaagd. De klachten zijn onderzocht. Enige tijd ge leden werden tochtwerende maatregelen genomen maar voor de winter begint worden ook nog extra radiatoren ge plaatst in de aula van de school. Kosten ruim 3500 gul den. De commissie algemene zaken buigt zich morgenavond over dit voorstel. vervoer WASSENAAR De Wassenaarse politie hield zondag in sa menwerking met de bereden groep van de Rijkspolitie een controle op auto's die paarden vervoerden naar renbaan Duin- digt Bijna de helft van de aangehouden auto's met renpaar den voldeden niet aan de voorschriften en ontving een pro ces verbaal. ALPHEN AAN DEN RIJN Vier personen zijn gisteravond rond zes uur aangehouden bij een poging tot inbraak in een woning aan de Steekterweg. De inbrekers werden bij toeval gezien door de bemanning van een surveillancewa gen. Ingegrepen werd toen het viertal uit de auto stapte en een woonhuis wil de binnengaan. Het waren een vrouw en drie mannen tussen de 20 en 30 jaar oud. Een vijfde persoon die in de auto was blijven zitten, ging er als een haas vandoor. De auto is later teruggevon den met enkele spullen erin die vol- fens de politie ook van een inbraak af- omstig zijn. De namen en de nationa liteit van de aangehouden personen is nog onbekend, omdat zij geen papieren bij zich hadden. Wateroverlast in Lisse en Katwijk LEIDEN Het hevige onweer heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Leiden nauwelijks tot problemen geleid. De brandweer werd maar één keer te hulp geroepen. De Katwijkse brandweer is in de nacht van zater dag op zondag druk bezig geweest met het weg pompen van water uit winkels en woningen in het Badcentrum. Vele sousterrains, kelders maar ook woonkamers waren door de hevige regenval ondergelopen. In enkele gevallen was het riool overvol en kwam het water via de toiletpot in het pand. Met pompen en waterzuigers werkte de Katwijkse brandweer het water weg. Daarvoor werden vier wagens ingeschakeld. Ook in Lisse had de brandweer handenvol werk. Op de Zwar- telaan brandde een hooiberg uit na blikseminslag. Op het Rembrandtplein kwamen huizen blank te staan en ook de tunnel op de Ruishoornlaan werd onbegaanbaar. LISSERBROEK De dorpsraad va Lisserbroek gaat zich nog meer da voorheen toeleggen op activiteiten bif nen de eigen gemeenschap. Dat blee tijdens de vrijdag gehouden jaarvergi dering in dorpshuis De Meerkoet. De Dorpsraad beseft dat er een en ai der te gebeuren staat, mede door de b< volkingsuitbreiding van Lisserbroe met 40 procent. Vooralsnog blijft d deelname aan lokale activiteiten onde de verwachtingen. De dorpsraad w daar verandering inbrengen. Tijdens d rondvraag van de jaarvergadering wer klachten geuit over het parkeren va vrachtwagens en het functioneren va de ambulancedienst. ROELOFARENDSVEEN De Veense kermis is ook dit jaar zonder wanklank verlo pen. Behalve het kindercorso was de bejaardenmiddag in veiling EMM erg geslaagd. Tweehonderdvijftig ouderen beleefden een onvergetelijke kermisfeest met zangeres Con- nu Vink, muzikaal komédiant Dirk Witte, het Veense heren- quintet Giococo en de plaatse lijke blaaskapel De Arebeye- plukkers. Aan de ballonnenop- tocht deden zestienhonderd kinderen mee. Ook de viswed strijden trokken veel belang stelling, namelijk tachtig kin deren en vijftig volwassenen. Saillant detail; de kinderen visten beter dan de volwasse nen. Prijswinnaars kinder wedstrijd: Ivo Verdel (158 cm) en Marcel Rijsbergen (104 cm). Prijswinnaar heren: Antoon van Amsterdam (3250 gram); dames: mevr. I. van Emmerik (800 gram). De behendigheidswedstrijden voor leerlingen van de hoogste groepen van de basisscholen trokken minder deelnemers dan in voorgaande jaren, na melijk ongeveer honderd. Winnaars „klosje winden": Jo- landa Rodewijk en Dennis van Klink. Winnaars kruiwagen- race: Christel van der Pouw Kraan en Demian van der Zalm. Het tonknuppelen en tobbetje steken wordt ieder jaar leuker en gezelliger. Maar liefst 128 heren en dertig da mes deden zaterdag mee aan het tonknuppelen en honderd liefhebbers van een nat pak aan het tobetje steken. Joop Boermans onderscheiden WASSENAAR De heer J.R.A. Boermans heeft za terdag in Wassenaar de eremedaille in goud, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau opgespeld gekregen van loco-burge meester C. Barning. De heer Boermans vierde in 't Regthuys zijn tachtigste verjaardag en z'n veertig jarig dienstverband bij het technisch importbedrijf Van der Beyl. Hij kreeg de onderscheiding voor zijn vele verdiensten voor zo wel dit bedrijf als voor het Wassenaarse maatschappe lijke en culturele leven. NOORDWIJK Met handgeklap en het in dank aanvaarden van een Afrikaans geschenk, een witte geit, verklaarde prins Claus zaterdagmor gen de tentoonstelling 'Tien jaar ontwikkelings samenwerking Burkina Faso' geopend. Daarmee gaf de prins tevens het startsein van een studie dag over ontwikkelingssa menwerking. Een van de sprekers tijdens de studiedag was drs J. Pronk, lid van de PvdA-fractie in de Tweede Kamer. Hij zei onder meer dat hulp aan Derde We reldlanden een kwestie van lange adem is. Ermee begin nen is volgens de socialist erg belangrijk maar nog belangrij ker is volgens hem, de hulp niet na een aantal jaren stop te zetten. Vanaf vier uur 's middags was het Racketcenter Casino om gedoopt in Afrika center. Di verse Afrikaanse muziekbands traden op verschillende podia op. Muziek werd afgewisseld met Afrikaanse modeshows. In voorlichtingskraampjes wa ren folders verkrijgbaar over hulp aan de Derde Wereld. In een apart restaurantgedeelte werd door leerlingen van de KTS uit Voorhout een Afri kaans diner geserveerd. Bur- Voorzitter Bos biedt prins Claus het Afrikaanse geitje aan. gemeester J. Bonnike verzorg de de trekking van een loterij die was uitgeschreven in het kader van het tienjarig jubile um. Winnaar van de hoofd prijs, een achtdaagse rondreis door Tunesië, was B. van Duijn, vice-voorzitter van de stuurgroep ontwikkelingssa menwerking Noordwijk. Het Afrika festival trok minder bezoekers dan werd verwacht. Volgens voorzitter A. Bos was gerekend op minimaal 1000 betalende bezoekers. Met ruim 600 bezoekers bleef men daar FOTO: HENK VAN DEN ENDE belangrijk onder. De sfeer was volgens Bos echter prima. Er zal dit keer natuurlijk geld bij moeten. En of we het een vol gende keer weer zo zullen doen, is nog maar de vraag. Ontevreden zijn we niet. Hoogstens teleurgesteld". Bijna 80.000gulden voor Zoeterwoudse missionarissen ZOETERWOUDE De Zoe terwoudse gemeenschap is nog altijd bereid diep in de buidel te tasten als het gaat om finan ciële steun aan missionarissen. Jaren achtereen wordt de op brengst van de missieveiling hoger en ook afgelopen week einde werd een nieuw record bereikt. Het bedrag van 79.300 is maar liefst 11.000 noger dan vorig jaar. De opbrengst van de veiling - plus nog een flink bedrag van andere activiteiten ten bate van de missionarissen - wordt verdeeld over 16 missiegebie den waar paters en zusters, af komstig uit Zoeterwoude, werkzaam zijn. Beide veilinga vonden was het bijzonder druk in „Ons Huis". Een klei ne duizend artikelen werden geveild en traditiegetrouw wa ren er enkele „toppers" bij. Uitschieter dit maal was een kalf van de bekende topstier „Valentin". Een flink aantal veehouders was geïnteresseerd in het dier dat geleverd wordt met volledige afstammingspa- pieren. De koper betaalde er 3.200 voor. Bijzonder in trek waren voorts de zogenaamde „missie en ontwikkelings-di- ners". Daarvan werden er ruim zestig (steeds per couvert voor twee personen) geveild voor een gemiddelde prjs van ƒ200. Alle kopers gaan zater dag 31 oktober gezamenlijk aan tafel in Don Bosco. Echte Zoeterwoudse boerenkazen ging grif weg voor méér dan ƒ200 per stuk; zilveren arm banden voor vele honderden guldens, flessen Bokma voor 130 gulden, een oude boeren wagen op schaal leverde ƒ650 op, een kip van één kilogram ƒ310 en een bloemen vaas (die overigens later pardoes in dui gen viel!) 1.125. Tegen half drie zaterdagnacht werd dóór de onvermoeibare veilingmeester Koos Paarde- kooper het laatste artikel aan de man gebracht. Vredesweek Dominee G. Tisler uit Hon garije discussieert vanavond met de IKV-ers uit Sassen heim over de toenadering tussen Oost en West. De bij eenkomst wordt gehouden in de tussenzaal van de Gere formeerde Kerk in de Julia - nalaan 10 in Sassenheim. Aanvang acht uur. Deze dis cussie heeft plaats in het ka der van de Vredesweek. Op woensdagavond 23 september houdt de Sassenheimse Raad van Kerken vanaf acht uur een bijeenkomst in het ge bouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Ju- lianalaan. Donderdagavond is er om kwart over zeven een stiltekring in de Hoofd straat op het plein voor de Nederlands Hervormde Kerk. Zondag 29 september tenslotte is er om vier uur 's middags een gebeds- en bezinningsbijeenkomst in het gebouw van de Nederlandse Protestan ten bond. Carnaval Vanavond houdt de Zoeter woudse carnavalsveniging „De Hangkonten" in Don Bosco de algemene vergade ring. Aanvang 20.00 uur. Achter de schermen wordt al weer hard gewerkt aan het komende carnavalsseizoen terwijl „De Hangkonten" te vens volop aandacht willen besteden aan de viering van het elfjarig bestaan. Vrouwengilde De openingavond van het nieuwe seizoen voor het Zoe- terwouds katholiek Vrou wengilde wordt morgen avond gehouden. Om 19.30 uur zal in Don Bosco een Eu charistieviering plaats heb ben. Na de koffie zal het Vrouwengilde uit de ge meente Noorden de avond verder verzorgen. Dat is na melijk het geschenk van dat gilde bij de viering van de 60-ste verjaardag van het Zoeterwoudse Vrouwengilde. Deze maand gaan de leden van het gilde ook nog op ex- cursie naar de Mona-fabriek te Woerden. Kalender De Stichting De Lytse Dam geeft binnenkort een jaarka lender uit waarvan de baten ten goede komen aan de uit voeringen van de musical „Het Blijft Geen Feest" ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Leidschendam. De kalender bevat twaalf nostalgische foto's van Leid schendam. De kosten bedra gen 15 gulden 95. Bestellin gen kunnen worden gedaan bij postbus 1101, 2260 BC Leidschendam maar ook via de Rabobank Leidschendam, postgiro 19975 voor nummer 365928410. Nadere informatie wordt verstrekt door me vrouw van Rossen, telefoon 279840. Postzegels De Vereniging van Postze gelverzamelaars houdt van avond een postzegelveiling Plaats van handeling is De Kuip aan de Zeestraat 1 in Noordwijk. De veiling be gint om kwart over acht Niet-leden moeten één den entree betalen. B. ling verstrekt nadere inlich- tingen: 02522-12080. Cursussen De Volksuniversiteit K&0 Katwijk biedt in septembe r/oktober nieuwe cursussen aan. Zo is er een cursus doka technieken die op 26 oktober begint en een cursus gedrags- en gehoorzaamheidstraining voor jonge honden die op woensdag 23 september start Verder is er een serie van vijf beautylessen, een cursus bloemschikken, een cursus Nederlands voor buitenlan ders en een jeugdcursus clown spelen. Opgeven voor de cursussen kan bij K&0 aan de Sluisweg 16 in Kat wijk, tel. 01718-16400. Vrouwenbond De Christelijke Vrouwen bond afdeling Sassenheim begint woensdag met heI nieuwe winterseizoen. Plaats van handeling is de tussen zaal van de Gereformeerdt kerk aan de Julianalaan. Me vrouw Van der Horst-de Heyer spreekt over het the ma „Samen NCVB hoe werkt dat?". De bijeenkomst begint om acht uur. ROELOFARENDSVEEN Veel Veense humor viel er za terdag weer te beleven bij het „kinder"-bloemencorso. Maar liefst 140 versierde voertuigen vormden met zeven muziek korpsen een vrolijke stoet van twee kilometer lengte. De meest opvallende deelnemers waren dit jaar De Olifant, King Kong, de Pleeboys en Don de Jeu in bad. De laatste had een badkuip bovenop een auto gemonteerd. Van 's mor gens negen tot twaalf uur 's middags lag hij daar te poe delen. De luidruchtige Pleeboys (fam. van 't Hart) zaten met zijn al len in een enorme toilet, dat regelmatig werd doorgespoeld. King Kong (publieksprijs) was De organisatoren van het kindercorso. een zeven meter hoge harige reus op een schitterend ver sierde praalwagen, waarom heen zich veel andere harige monsters bevonden (fam. Klein). De olifantenwagens (familie Termeulen) kenmerk ten zich door de uiteenlopende teksten erop. De olifant spoot bij tijd en wijle water het pu bliek in. Het Oranjecomité had gezorgd voor een originele opening met een enorme blauw-witte step voortbewogen door de langste inwoner van Roelofa- rendsveen, Nico Bakker, uit gedost in matrozenpakje. De speciale oproep van het corso-comité aan kinderen om hun fietsen en steppen te ver sieren, bleek niet aan doven- mansoren gezegd. Maar liefst 68 kinderen deden mee. De belangrijkste prijswinnaars in deze categorie waren Ray mond Turk, Gaby Elstgeest - (Liefde issamen fietsen) en de groep „Frizzle Sizzle". In de categorie „kleine kar ren" (dertig deelnemers) gin gen de hoogste prijzen naar de familie Van der Tang, Sander Akerboom, Diny Castelein en de familie Verdel. In de cate- Eén van de aantrekkelijke inzendingen. gorie „praalwagens" deden dertien wagens mee. De eerste prijs en de originaliteitspriis was voor „Onze kinderen wil len niet meer, daarom fietsen wij voor de laatste keer". De leden van een Kaartclub van het Zuideinde dankten zo twaalf aan elkaar gelaste, wit gespoten fietsen af. Andere prijswinnaars waren fam. Wesselman, fam. Van Ruiten, fam. Hogenboom en fam. van Ruiten/Straathof/Huigsloot. Bij de praalwagens van scho len (vier stuks) won de Jos- pehschool/Veenkragge. In de categorie grote praalwagens (negen) wonnen de bewoners van de Geestweg de hoogste FOTO'S: WIM VAN NOORT prijzen. In totaal acht vereni gingen vaardigden een corso- wagen af. In deze categorie „Commercieel" deden heel bij zondere corsowagens mee, on dermeer van Veiling E.M.M. („Zonder kruiwagen kom je niet ver") en de firma Rode- wijk met een prachtige ver sierde paard-en-wagen. Melkdieven ALPHEN AAN DEN RIJN Twee jongens van 18 en 20 jaar oud uit Alphen werden zater dagnacht door de politie op he terdaad betrapt bij het inbreken in de SRV-opslagplaats aan de Concertweg. Zij hadden al kans gezien dertien pakken melk en vijf flessen vla weg te halen. Auto besmeurd HAZERSWOUDE Een auto die stond geparkeerd aan de Beethovenlaan is gisteren met verf besmeurd. Aan een kant werd van voor tot achter witte verf op de auto gespoten. Van andere auto's in Hazerswoude werden antennes afgebroken. De daders zijn spoorloos. LISSE De traditionele Najaarsfees ten zijn in Lisse afgelopen weekeinde in vliegende vaart uit de startblokken gekomen. Het begon vrijdagavond met een puzzelrit waaraan door ruim 200 auto's werd deelgenomen, het nieuwe evenement Kano-ringsteken, de disco's voor de jongste en oudere jeugd en het Harddraverijconcert in de St. Agatha- kerk dat goed werd bezocht. „De feesten in Lisse slaan bijzonder goed aan, ook regionaal gezien, want men komt van heinde en verre om al les mee te beleven," aldus de voorzitter Nic de Bruin, die aan het einde van de avond meebeleefde hoe de equipe Ip- pel-v.d. Plas voor de derde achtereen volgende keer de eerste prijs van de autopuzzelrit incasseerde. Zaterdag werd door de jeugd begonnen met een viswedstrijd in de Rijnsloot. 135 Jeugdigen waren vroeg uit de ve ren gekomen. Andere evenementen van die dag waren de schilderswed strijd in de Kanaalstraat en de kreatief- in. Verder was er het sprietlopen, tob betje steken, de viswedstrijd voor be jaarden en de boottocht voor gehandi capten. Na de volksfeesten in De Engel, de terreinritten voor paarden en we derom het spektakel Magnipop (de tent was nauwelijks groot genoeg om al het publiek en alle decibels binnen te hou- den) werd de dag besloten met een schitterende taptoe. Na de donderbui van zaterdagnacht gingen velen zondag de frisse ochtend lucht in. Voor het deelnemen aan de Keukenhofwandeltocht bijvoorbeeld of het bijwonen van de poolhonden-de- monstratie. Paarden kwamen gisteren ook aan bod. Tijdens het ringsteken, de pony-race en de voltige demonstratie. In de wielerronde van Lisse werd bij de veteranen Schouwman uit Weesp eerste, gevolgd door Jan v d. Horst uit Haarlem en P. Kentie uit Sliedrecht. Bij de amateurs won Jost Kouwenho- ven voor Ruud Wennekers en Nico Doussent. Het skeeleren werd tot groot genoegen van de duizenden kijkers ge wonnen door Edward Hagen. Vandaag is er de grote jaarmarkt in het centrum van Lisse, films in Artopa en de spelletjesavond. Voor dinsdag staat de feestmiddag voor de bejaarden op het programma in 't Trefpunt, een ste- prace op de Westerdreef en een Na jaarsloop rond het winkelcentrum Blokhuis. Tot slot het tonknuppelen aan de Westerdreef en het mixed zaal- voetbaltournooi '1 Trompetten en snoep gestolen VOORSCHOTEN Diei hebben het afgelopen wee einde toegeslagen in Voorsch ten. Bij een woning aan H Kramsvogelerf werd het b kon beklommen. Het ble vervolgens eenvoudig om balkondeuren open te trekki en naar binnen te lopen. I inbrekers maakten twee trol petten buit. In de nacht i zaterdag op zondag werd i derom ingebroken bij het be zinestation van Texaco aan Wijngaardenlaan. Er werd t trottoirtegel door een ruit worpen, waarna de diev voor 80 gulden aan snoep ke den wegnamen. De schade aanzienlijk. Zuidbuurtseweg afgesloten ZOETERWOUDE De i buurtseweg is gistermide van twee tot zes uur afgeslol geweest in verband met een het water terecht gekoro hijskraan. Met behulp van e takelwagen werd de machi weer op het droge gezet Ni mand raakte gewond. VOORSCHOTEN Een 1 jarige Engelsman heeft dagavond voor wat opschi ding gezorgd in Voorschoti De man was op een feest weest en trachtte via enki achtertuinen naar zijn woni in Voorschoten te lopen. Da bij kwam hij in het donker een sloot terecht in het B cooppark. Omwonenden zaj de Brit worstelen met het i ter en haalden hem uit sloot, in de veronderstell dat het om een inbreker gl De man werd vastgehoui en de politie gewaarschu De agenten konden na en verwarring vastellen dat I om eenfeestganger ging niet om een inbreker, waa de man door zijn familie worden opgehaald. Er is ff proces-verbaal opgemaakt-

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8