Boksen en kick boxing in één programma Akkoord in zaak-Rijkaard REINALDO MAG SPELEN sportuitslagen voetballerlei Groenendijk helpt Roda JC op weg )RT ÜFs« HONDERDEN SUPPORTERS FC DEN HAAG NAAR AJAX John Kristalijn kandidaat voorzitter district NBB >ort op tv iortwereld RINGSPORTEN WERKEN SAMEN B M <5&*- -"i i f v 1 s&SSIj "JSïï: Misgrepen beheersen toernooi in Tilburg KOERSTIPS Dees wil bundeling organisaties gehandicapten sport AA Gent verkiest Fafié boven Jacobs BED QeidócQowumt ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1987 PAGINA 11 Iald VOETBAL uAZ „J-0S79 V wjam-FC Twente S.-FC Utrecht Den Haag Bosch-FC Gronln- Wageningen en-SC Cambuur k) sport-RKC T vtt> nnveen-Excelsior ïfrric alsHÜSSr "éten i indam De Graafschap DEN HAAG Ondanks het verbod van burgemeester Ed van Thijn om supporters van FC Den Haag toegang tot de hoofdstad te ontzeg gen naar aanleiding van de eredivi siewedstrijd Ajax-FC Den Haag, rei zen naar verwachting enige honder den aanhangers van de Haagse club morgen naar Amsterdam. De fans hebben op allerlei mogelijke manie ren toch entreekaartjes voor de veelbesproken wedstrijd bemachtigd en gaan individueel of in groepen toch naar De Meer. De Amsterdamse politie, die gehou den is de noodverordening van Van Thijn om op grond van maatregelen contra verwachte wanorde te vol gen, zal groepen supporters vanuit Den Haag in elk geval de toegang tot de stad beletten. De Haagse poli tie zal morgen supporters van FC Den Haag op station Hollands Spoor trachten te bewegen niet naar Am sterdam te gaan. De fans zullen niet worden tegengehouden, maar wel opgeroepen worden om de gewraak te wedstrijd op een scherm van 25 vierkante meter in het Zuiderpark te gaan bekijken. Daartoe zullen ex tra trams rijden van het station naar het Zuiderpark. De Haagse politie verwacht een aanzienlijke groep mensen uit Den Haag en omgeving die morgen toch per Nederlandse Spoorwegen naar Amsterdam zal gaan. Hoe de Amsterdamse politie individueel reizende supporters die mét kaartje en zonder legitimatie naar het station van Ajax gaan zal tegemoet treden, is de Haagse poli tie, naar zeggen van een woordvoer der, niet bekend. De loketten in De Meer zijn vanaf, vanmiddag één uur gesloten, maar volgens geluiden uit de kringen van de supporters van FC Den Haag zijn er ondanks de legitimatieplicht plus de beperking van één kaartje per persoon enige honderden toegangs bewijzen in handen van fans van de Haagse club. De kosten van het scherm in het Zuiderpark, 50.000 gulden, komen voor rekening van de gemeente Den Haag. Het bestuur van de officiële supportersvereniging van FC Den Haag heeft zijn leden overigens niet officieel opgeroepen niet naar de wedstrijd te gaan. FRANK WERKMAN Zaalvoetbalteam in halve finales BRASILIA Het Nederlands zaalvoet balteam speelt vandaag voor een volle sporthal en miljoenen tv-kijkers de hal ve finale van het FIFA-toernooi tegen gastland Brazilië. Nederland bereikte de laatste vier van het officieuze wereld kampioenschap door de medewerking van Paraguay. Oranje verloor zelf verrassend in de laatste poulewedstrijd van de Verenigde Staten (3-2), maar Paraguay, spelend voor de laatste kans, gaf Spanje zwaar klop: 6-1. Nederland en Spanje eindig den gelijk in punten in poule B, maar het doelsaldo van de nationale zaalvoet ballers was aanzienlijk beter. Voor Ne derland scoorde Hermans 1-0 tegen de Amerikanen, die vervolgens naar 2-1 uitliepen. Bakker zorgde voor de gelijk maker, maar de winst was in de slotfase toch voor de Verenigde Staten: 3-2. DEN HAAG Voor het district bestuur van Zuid Holland zijn zowel twee kandidaten voor de func tie van voorzitter als voor die van secretaris. Van middag is de algemene vergadering in het Groot Handelsgebouw in Rotterdam. Voorzitter Stan van der Driesche is niet meer herkiesbaar. De Hage naar John Kristalijn en de Rotterdammer Bertus Brinkman zijn kandidaat om hem op te volgen. Volgens de reglementen van de NBB moet men echter twee jaar lid zijn van de Boksbond, wil men een functie in het bestuur van de NBB kunnen be kleden. Henk Los, voorzitter van de NBB: „Als de Alge mene vergadering zich echter uitspreekt voor Brinkman, dan is het geen probleem dat hij voor zitter van het district wordtVoor de functie van secretaris zijn Gerard Hartman (Rotterdam) en de westlander Lou van Sinderen kandidaat. BERT OOSTERBOSCH NAAR ANDERE PLOEG DEN HAAG Bert Oosterbosch zal volgend seizoen voor de wie lerploeg van Transvemii-Van Schilt uitkomen. De specialist in het tijdrijden en oud-wereldkam- pioen achtervolging tekende een tweejarig contract Oosterbosch kwam dit jaar uit voor de Pana- sonic-ploeg van Peter Post. Als ploeggenoten treft Oosterbosch bij Transvemij in 1988 in ieder geval aan: Lammertink, Habets, Pieters, Schalkers, De Keulenaer, Bol, Schurer, Dekker, Priem en Kleinsman. Het is de bedoeling, dat de équipe voor het volgend seizoen zestien renners zal tellen. Binnen twee weken zal de opvol ger voor de vertrokken ploeglei der Jules de Wever bekend zijn. Bewoq 00k I 1, 2X27 uur Scha- t 2, 22.40 uur Studio Nederlands, 22.35 uur p zaterdag. DO en 19.00 uur Sport. 1, 18.05 uur Sport- 2, 22.00 uur Das Ak- ''ijj Sa 3, 20.15 uur. Sport im ^nlh 113.30 uur Grandstand, de l| 0120 uur Darts. Om 2,17.40 en 21.20 uur Darts, oord Channel, 1450 uur Ameri- Drie 'i Mlbal1- ,nrjt Channel, 15£0 uur Motor- 09-a 2250 uur Worst e- Channel, 1550 uur IGEN y Ktmd 2, 19.00 uur Studio I Nederlands 1, 2055 uur (weekend. Nederlands 2, 15.00 uur on. Frene, 1850 uur Sport. 18.00 uur: Sport. Katkand 1, 15.35 uur Auto- rh, GP Portugal, pbnd 1, 1950 uur Sport- hTelegramm. r 2 1752 uur Dia uur Sport lm 2,1450 en 1840 uur Sun- orandstand. 2,19.00 en 0115 uur Darts. 2110 uur Autosport. 1455 uur Amerl- Channel, 1555 en 2200 Australisch voetbal. Channel, 15.00 uur 'Fm |.Reportage. iland 3, 19.00 U Het Nederlands Ivder 18 jaar heeft zijn ÜTwedstrijd in het vier- Mtoernooi in Schotland Sffien: 2-0 tegen Italië keffers van Alma en jenberg. neen De Noorditali- - plaats Bolzano heeft "rkandidaat gesteld voor tèganisatie van de Olym- erkt Winterspelen in het krant ontvangen 7 Bel tussen en 19.00 uur. zaterdags tussen en 15.00 uur. telefoonnr.071- 8 en uw krant wordt nog dezelf- Md nabezorgd. -f t mfc M -■■■»'< ÊÊj Henk Los: „Men wil naar elkaar luisteren" foto: cees verkerk DEN HAAG Er is een federatie ringsporten in oprichting. Naast de Ne derlandse Bonks Bond (NBB) zullen hierbij de Muay Thai Bond Neder land (MTBN), de Neder landse Bond voor Frans Boksen en Savate (NBFBS), de Nederlandse Kick-Boxing Bond (NKBB) en de Professio nal Karate Association (P.K.A.) aansluiting vin den. Gaat de boksbond nu in zee met wilde organisatie om te proberen de daling van hun ledenbestand een halt toe te roepen? De Hagenaar Henk Los sinds kort voorzitter van de NBB: „Laat ik voorop stel len dat het ledenaantal van de NBB niet terugloopt en dat we al enkele jaren op zo'n 3.000 leden zitten. Er is onlangs een rapport van de com missie-Vei ligheid bij boksen uitgekomen. Daarin staat dat we een zo goed mogelijk inzicht moeten hebben op wat onze boksers buiten de ring doen en dan be doel ik bij een andere organi satie. Ik weet dat er jongens zijn, die nog niet zolang gele den onder een andere naam bij één van de andere organisa- tie's in de ring stonden. Dan kunnen ze behoorlijk gebles seerd raken en even zo vrolijk een weekje later zonder enige medische keuring in de ring stappen bij wedstrijden van de NBB. Met alle gevolgen van dien. Ik moet niet denken aan ernstige ongelukken". Boksers bij de NBB mogen tot nu toe niet bij de andere rings- portorganisatie's in de ring verschijnen. Doen ze het wel dan kan hun een schorsing wachten. Henk Los: „Er is nu een tweetal bijeenkomsten ge weest met de vijf ringsportor- ganisatie's waarvan de NBB veruit de grootste is. Men wil naar elkaar luisteren en het is de bedoeling dat men een fe deratie gevechtsporten gaat oprichten. Het is de bedoeling dat er een intensieve samen werking komt op het gebied van centrale administratie, op leidingen, medische zaken en arbitrage". Los vervolgt: „Eind oktober zal duidelijk worden of het werk van de werkgroep toe reikend is geweest om tot een definitief samenwerkings-ver- band te komen. Als proef is er op 27 september een kick- boxing-programma, waar ook een profpartij van de NBB op het programma staat De Am sterdammer Charly Burleson komt in de ring tegen Rob Nieuwenhuizen uit Alphen aan de Rijn (halfzwaar ge wicht). Hoofdschotel van de avond is de partij voor de va kante wereldtitel kick-boxing in het halfzwaar tussen de Amsterdamer Rob Kaman en de Amerikaan Richard Hurd. Het is de bedoeling dat dit in korte tijd nog een tweetal ke ren zal gebeuren". „Ik weet dat er in onze organi satie mensen zijn die zich af vragen of het nu wel nodig dat de NBB in zee gaat met orga- nisatie's, die niet aangesloten zijn bij de Nederlandse Sport federatie", zegt Los. >tJe kan de organisaties wel verkette ren, maar daar schiet je niets mee op. Je kan het niet tegen houden. Daarom kan je er be ter aan meewerken om de zaak in de ring goed te organi seren en ook die ringsporten met behulp van de federatie in oprichting onder goede contro le te krijgen. Er zijn leden van de NBB, die ook bij de andere organisatie's in de ring ver schijnen. Nu is dat nog verbo den, maar straks niet meer. Bij een startverbod moeten de ringsportorganisatie's dat van elkaar gewoon kunnen over nemen". In Eindhoven bestaat nog een „Nieuwe Nederlandse Boks bond". Over de samenwerking met die bond zegt Los tenslot te: „Van het bestaan van die bond weten wij natuurlijk af. Maar wat die mensen daar doen, lijkt nergens op en daar lopen wij met een grote bocht om heen. Trouwens, ik denk dat zoiets toch geen lang leven zal hebben. Bij die organisatie komen junioren tegen senio ren in de ring en „vechten" dan voor geld. Bovendien trekt men zien ook niet te veel aan van gewichtsklasses". ARTHUR VAN RIJSWIJK i(de rood voor tmming Poulsen Köln heeft gisteravond punt moeten afstaan aan W Mannheim (0-0). De mmer twee in de Bundesli- speelde vanaf de 46e mi nt met tien man. De Deen mming Poulsen werd op van rust uit het veld ge- turd. Hij nam met een gro- charge revanche op zijn ie bewaker Roland Dick- sser. De Deen was de vijfde 'Ier in de Bundesliga, die seizoen rood kreeg. In het rige seizoen werd in totaal keer de rode kaart tevoor- tijn gehaald. Het duel tus- i Mannheim en Köln was Br dan mannelijk hard. De zekere arbiter Bruch had grootste moeite de tumul- euze wedstrijd in de hand te vden. Hij gaf zes gele kaar- i xhter Haan navolging van haar vader Datscha Haan haar loop- in voort in Stuttgart. De (tienjarige dochter van de iiner/coach van VfB Stutt- ri geldt als een groot zwem- mh op de rugs lag. Ze komt i uit voor SV Cannstatt. mr België nam Datscha eni- maanden geleden deel aan Europese jeugdtitelstrijd in ome. tunt ooral dank zij de inbreng Sn de Belgen Erwin Van- Rudl Vóller. denbergh en Filip Desmet gaat het goed met Lille in de hoogste Franse klasse. Met ti telverdediger Bordeaux, Montpellier, Marseille, Niort, Paris Saint Germain en Tou louse deelt Lille de tweede plaats op de ranglijst met een achterstand van vier punten op koploper Monaco. Afgelo pen weekeinde zorgde Lille zelfs voor een stunt door Paris St. Germain op eigen veld dit seizoen de eerste nederlaag (3- 1) toe te brengen. De produk- tie van de formatie uit Lille of Rijssel, zoals deze plaats ook wel wordt genoemd, kwam geheel op naam van de Vlamingen. Vandenbergh scoorde twee keer (een af standsschot en een straf schop), nadat Desmet voor de openingstreffer had gezorgd. Elan Rudi Vóller, de veel scorende spits van het Westduitse na tionale team, was niet te spre ken over zijn Italiaanse com petitiedebuut, zondag in Asco- li. Vóller: „Ook in Duitsland werd ik wel eens hard aange vallen, maar hier werd ik voortdurend onderuit ge haald. Ik hoop echter dat dat terug te voeren is op de elan van de Ascoli-spelers en een uitzondering is zodat ik vol- •ende week echt met voetbal- Jen kan beginnen". Bijdrage Op de lijst „Bundesliga en haar sponsors" staat Bayern Milnchen bovenaan; het ont vangt maar liefst twee mil joen per jaar voor het dragen van negen letters (Commodo re) op het shirt. Tweede is be kerhouder Hamburger SV met 1,5 miljoen. Derde is FC Köln, dat jaarlijks 900.000 Mark ontvangt van Daimon, terwijl de ranglijst wordt af gesloten met SVW Mann heim, Hannover '96 en Karls- ruher SC die het met 400.000 Mark moeten stellen. De bij drage die de „fabrieksploe- gen" Bayer Uerdingen en Bayer Leverkusen ontvangen is echter niet bekend. Gespekt Ook internationaal kunnen die bedragen zich laten zien. De kas van Bayern wordt ten minste ook voor Italiaanse be grippen aardig gespekt, hoe wel Juventus, AC Milan, Na- poli, Inter en Roma op nog iets meer kunnen rekenen. Koplopers in Italië zijn Ju ventus en AC Milan, die drie miljoen gulden per jaar ont vangen. Inter kan van Misura op een bijdrage van 2,2 mil joen rekenen. Titelverdediger Erwin Vandenbergh. Napoli wordt verrijkt met 2,4 miljoen en AC Roma met 1,8 miljoen. Vervolgens valt er in Italië een groot gat, omdat Sampdoria slechtsruim 1 miljoen voor zeven letters (Phonola) kan bijschrijven in de boeken. Napoli, de club van Diego Maradona, derde op die staat van inkomsten door sponsoring, is wel koplo per qua inkomsten door recet tes. Zelfs met grote voor sprong op AC Milan. Napoli ontving het afgelopen seizoen aan recettes maar liefst 19.190.488.750 lires, zo'n 29 miljoen gulden. De kop van die staat (in lires): Napoli 19.190.488.750, AC Müan 15.508.350.627, Roma 12.922.880.500, Inter 12.819.835.250 en Juventus 9.912.047.500. In totaal ontvin gen de zestien clubs uit de A- liga 125.667.752.187lires, circa 190 miljoen gulden. Superleague In Engeland wordt weer veel tijd besteed aan het fenomeen super-league. Het blijkt dat de FOTO: AP laatste maanden al weer tal van vergaderingen zijn ge houden om de competitie- sleur te doorbreken met het invoeren van zo'n nieuwe klasse. In de huidige plannen is er echter geenszins sprake van een afscheiding van de league. De organisatie van de nieuwe klasse zou zelfs in handen moeten blijven van het league-bestuur, maar of zo'n opzet slaagt is uiterst twijfelachtig. De clubs, die niet in aanmerking komen om in die nieuwe topklasse te worden ingedeeld, zullen evenals enkele jaren geleden wel weer danig dwars gaan liggen. Toen was er immers al sprake van een bundeling van krachten, maar werd zo n op zet met grote meerderheid naar de prullebak verwezen. De voor zo'n extra klasse in aamerking komende clubs schijnen al afgesproken te hebben in elk geval een eigen bekercompetitie in het leven te roepen. ®URG Fouten en blun- 1 komen ook in de groot- «erpraktijk voor. Dat is fnd. Maar een tweetal mis- in vier partijen behoort it grote uitzonderingen. deden zij zich gisteren r m de derde ronde van interpolis-schaaktoernooi. gevolgen waren opzienba ar Jan Timman, de dag te- en nog nauwelijks aan ver- ontkomen, plaatste zich sa- men met Hilbner en Joesoepov aan de leiding met twee uit drie. Viktor Kortsjnoj kreeg de rode lantaarn in handen ge duwd. Met inbegrip van de laatste zes ronden van vorig jaar heeft de 56-jarige ex-sov jetburger nog altijd geen half punt gepeurd uit negen partij en. Of dat alsnog verandert, moet in de opruiming van vandaag blijken, als hij eerst Nikolic en daarna Andersson aan de andere kant van het bord tegenover zich treft. In de eerste partij staat hij wat beter, in de tweede slechter. Toch is diezelfde Kortsinoj de enige deelnemer in Tilburg, die zich tussen de huidige en voorlaatste editie van het Til- burgse gebeuren op eigen kracht heeft gekwalificeerd voor het kandidatentoernooi, dat volgend jaar in het Cana dese St. John begint. Joesoe pov, Sokolov en Timman ge ven daar op grond van oude rechten eveneens acte de pre sence. Vandaar dat Timman de zege van gisteren op Soko lov met meer dan gebruikelij ke gretigheid begroette. De partij tussen Hübner (met wit) en Kortsjnoj had het volgende zetten- verloop: 1. e2-e4, e7-e5, 2. Pgl-f3, Pb8-c6, 3. Lfl-b5, a7-a6, 4. Lb5-a4. Pg8-f6. 5. 0-0. Pf6xe4, 6. d2-d4. b7-b5, 7. La4-b3. d7-d5, 8. d4xe5, Lc8-e6. 9. Pbl-d2, Pe4-c5, 10 c2-c3. Lf8-e7, 11. Lb3-c2, Le6-g4, 12. Tfl-el, Dd8-d7, 13. Pd2-fl, Ta8-d8, 14. Pfl-e3, Lg4- h5, 15. Pe3-f5, 0-0, 16. Pf5xe7+, Pc6xe7, 17. b2-b4. Pc5-a4, 18 Lc2xh7, Kg8xh7, 18. e5-e6 zwart geeft het op. ZEIST De zaak-Rijkaard is definitief afgerond. Gis teravond bereikten alle partijen in het door de arbi tragecommissie gearran geerde gesprek een volledig akkoord. In het sportcen trum van de KNVB in Zeist werd de op 1 juli bereikte mondelinge overeenstem ming schriftelijk bekrach tigd. De laatste dagen leek het er op dat er bij de par tijen verschil van mening bestond in de interpretatie van het mondelinge ak koord. Dat verschil is nu weggenomen. Ajax was in Zeist vertegenwoordigd door Mr. Voetelink, PSV door Mr. De Haan VELSEN De Braziliaanse ex-international Reinaldo de buteert morgen in de Neder landse eerste divisie. José Rei naldo da Lima heeft gister morgen officieel een arbeids vergunning gekregen van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Telstar voetbalt tegen Vitesse. Vorige week gaf de stichting arbeids zaken betaald voetbal (SABV) reeds een positief advies over het verlenen van een werk vergunning aan de volgens zijn zeggen dertigjarige Rei naldo, die in totaal 48 inter lands speelde en in de eind ronde van de wereldtitelstrijd van 1978 uitkwam. Reinaldo komt van buiten de Europese Gemeenschap en heeft een ar beidsvergunning nodig. Aan vankelijk wilde de SABV de oud-speler van Atletico Minei- ro, Palmeiras en Cruziero bui ten het Nederlandse voetbal- circuit houden. Reinaldo was al enige tijd op non-actief en had aangekondigd vooral voor het bijscholen van zijn trai nerskunst naar Nederland te zijn gekomen. ZWOLLE In een harde wedstrijd heeft Roda JC zijn derde zege behaald, ten koste van PEC Zwolle. De wijze waarop de overwinning tot stand kwam verdient aller minst de schoonheidsprijs. Een uur lang heeft PEC met tien man moeten spelen, omdat scheidsrechter Egbertzen de Zwolse verdediger Veldwijk met twee gele kaarten (dus rood) van het veld stuurde. Roda JC weigerde zelfs in die fase de aanval te zoeken. De eerste actie op het doel van PEC Zwolle was pas na 61 mi nuten, toen Groenendijk in schoot. Abma redde nog, maar sprong in de fout toen dezelfde Groenendijk een vrije trap van 35 meter hard tegen de touwen joeg. Dat betekende het keerpunt, want Roda JC scoorde daarna nog tweemaal door Sanchez Torres en Smeets. PEC Zwolle-Roda JC 0-3 (0-0): 71. Groenendijk 0-1, 84. Sanchez Torres 0-2, 87. H. Smeets 0-3. Scheidsrech ter Egbertzen. Toeschouwers: 4000. Rood (tweemaal geel): Veldwijk (PEC Zwolle). Geel: Blattler (Roda JC). PEC Zwolle: Abma, Leusink, Kam- stra. Veldwijk, Duim. Van Buuren, Yucedag, Cooke; Pelleboer (Van An keren), Van der Waart, Buisman (Verschoor). Roda JC: Nederburgh, Hanssen, Brandts (H. Smeets), Diliberto, De Jong; Wildschut, Blcittler, Groenen dijk; Sanchez Torres, Boerebach, R. Smeets (Trost). Eredivisie PSV 6 6 0 0 12 30- 8 Sparta 7 4 2 1 10 18- 7 Feyenoor,d 7 4 2 1 KI 13- 9 PEC Zwolle 8 4 2 2 10 10-10 Fortuna S 6 4 0 2 8 14- 9 Ajax VVV 7 4 0 3 7 3 2 2 8 8 17-13 10-10 FC Utrecht 7 3 2 2 8 12-21 Willem II 7 3 13 7 17-12 Roda JC 7 3 13 7 11-10 Haarlem 7 3 13 7 11-12 FC Den Bosch 7 2 3 2 7 11-14 Volendam 7 13 3 5 10-19 FC Den Haag 6 12 3 4 9-11 DS '79 7 12 4 4 12-20 FC Groningen 7 115 3 10-13 FC Twente 7 115 3 11-19 AZ 7 0 3 4 3 6-15 AUTOSPORT Rally Hongkong-Peking 1. Waldegaard-Gallacher (Zwe-Gbr) 9 uur, 57 seconden, 2. Kirkland-Nixon (Key-Gbr) 9.31.04, 3. Blomqvist-Berg- lund (Zwe) 9.34,30. BASKETBAL Toernooi in Den Helder Donar (Ned)-Elitzur Natanya (Isr) 90- 114, Amsterdam (Ned)-Gent (Bel) 93- 84, Den Helder (Ned)-Olympique Fri- bourg (Fra) 108-82. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg Eerste koers, 2100 m: 1. Brigitta R (L.Reuten) 2.57.0-1.24.3, 2. Another Evento, 3. Bonny Westland. Toto: winnend 6.40, plaats 3.50, 1.70, kop pel 11.20, trio 85 80. Tweede koers, 2100 m: 1. Anka Sige- ro (F.Stalman) 2.53.4-1.22.6. 2. Yvon ne Dakota, 3. Zega B. Niet gestart: Boy de Bloomerd. Toto: winnend 1.50, plaats 1.20, 2.60, koppel 7.90, trio 44.10. Derde koert, 1609 m: 1. Zola Eik (F.van den Berg) 2.05.8-1.18.2, 2. Zwaluw R. 3. Britta. Toto: winnend 14.80, plaats 3.30, 4.70, 2.60, koppel 118.30, trio 1330.10. Vierde koers, 2100 m: 1. Yonnie Flight (P.Louwersheimer) 2.50.3- 1.21.1, 2. Abel Tasman, 3. Amon Marco. Toto: winnend 2.00, plaats 1.10, 1.40, 1.30, koppel 6.40, trio 43.20. Vijfde koers, 2600 m: 1. Wicardo Pe ter (J.Jongen) 3.27.7-1.19.9. 2. Yoni- na Kwik. 3. Way Jewel Laren. Niet ge start: Vanquair. Toto: winnend 10.20, plaats 1.00, 1.00, koppel 8.60, trio 69.20. Zesde koers, 2100 m: 1. Alianne Lochtis (G. de Jong) 2.49,6-1.20.8, 2. Yen R, 3. Zonnemaagd. Toto: win nend 2.20, plaats 1,10, 6,30, 3,00, koppel 7,70. trio 48,30 Zevende koers, 2100 m: 1 Vryo Bui tenzorg (R. Dijkstra) 2.47.4-1.19,7, 2. Vesins la Fusee, 3. Velino Majo. Toto: winnend 7,80, plaats 3,00, 1,60, kop pel 20,50, trio 112,20 Achtste koert, 2100 m: 1. Zappa Flight (R. de Vlieger) 2.47,8-1.19.9. 2. Zeester Ulandia, 3. Zingana du Bois. Toto: winnend 3,80, plaats 2,40, 1,30, 1,30, koppel 9,80, trio 39,80. Omzet totalisator 164.870,00. SCHAKEN Internationaal toernooi In Tilburg 3e ronde: Nikolic (Joe>-Ljubojevic (Joe) 0,5-0,5, Andersson (Zwe)-Joe- soepov (Sov) 0,5-0,5, Hübner (Brd)- Kortsjnoj (Zwi) 1-0, Timman (Ned)-So- kolov (Sov) 1-0. Stand: 1. Joesoepov, Hübner, Timman 2; 4. Nikolic. An dersson 1 1 afgebroken partij; 6. Sokolov. Ljubojevlc 1; 8. Kortsjnoj 0 2. TENNIS Toernooi van Genève (Zwi) Herenenkslspel, kwartfinales: Smid (Tsj)-Perez-Roldan (Arg) 6-2, 7-6, Go mez (Ecu>-Tulasne (Fra) 7-6, 6-4, Mezzadri (Zwi)-Stadler (Zwi) 6-4. 6-1. Stenlund (Zwe)-De la Pena (Arg) 4-6, 6-1, 7-5. Pan Pacific-toernooi in Tokio Damesenkelspel, kwartfinales: Sa- batini (Arg)-lnoue (Jap) 6-2, 6-3, Ma- leeva (Bul)-Werdel (Vst) 4-6, 7-5, 6-1, Maleeva (Bul)-Balestrat (Aus) 6-2, 6-0, lindqvist (Zwe)-Potter (Vst) 7-5, 5-7, 6-4. TURNEN WK ritmische gymnastiek in Vama (Bul) Groepswedstrijd: 1 Bulgarije 40.00, 2. Sovjetunie 29,20, 3. Spanje. China 38,65, 5. Japan 38,05, 6. Italië 37.85, 7. Finland 37,75. 8. Tsjechoslowakije 37,50. 15. Nederland 36,20. Finale baloefening: 1. Bulgarije 29,0, 2. Sovjetunie 19,90, 3. Noord-Korea 19,40, 4. Spanje 19,20, 5. Frankrijk 19,15, 6. Hongarije 19,10, 7. China 19,05, 8. Oostenrijk 19,00. VOLLEYBAL Dameeinterland in Voerendaal Nederland-Bulgarije 3-2 (11-15, 15- 12. 6-15, 15-8, 17-15). Westduitse competitie Uërdingen-1. FC Kaiserlautern 3-1, Waldhoff Mannheim-1. FC Köln 0-0. WIELRENNEN Ronde van de EG 10e etappe: 1. Casado (Fra) 191 km in 4.48,47, 2. Zinovjev (Sov), 3. Henn (Brd), 4. Fidanza (Ita). 5. Carrera (Spa). 6. Bincoletto (Ita). 7. Silva (Por), 8. Franken (Bel), 9. Bishop (Vst), 10. De la Santa (Ita). Algemeen klassement: 1. M. Madiot (Fra) 34.46.31, 2. Bezault (Fra) 1.35, 3. Oegroemov (Sov) 2.25, 4. Bonnamour (Fra) 4.22, 5. J. Simon (Fra) 4.51. 6. Boyer (Fra) 5.32. 7. Rinderknecht (Zwi) 6.08, 8. Andersen (Den) 6.08, 9. Ribeiro (Por) 7 06, 10. Kuum (Noo) ZAALVOETBAL FIFA-toernooi In Braeilie Poule A: België-Braziliö 2-2. Eind stand: Brazilië 4-7. België 4-6, Argen tinië 4-4, Portugal 4-3, Chili 4-0. Poule B: Paraguay-Spanje 6-1, Ne derland-Verenigde Staten 2-3. Eind stand: 1. Paraguay 4-6, 2. Nederland 4-5 (11-7), 3. Spanje 4-5 (12-11). 4. Verenigde Staten 4-4, 5. Peru 4-0. DEN HAAG De koersen van Wolvega vanavond (17.30 uur) en Duindigt mor gen vragen de aandacht. Onze tips voor Wolvega lui den: le koers: Annigje S (2), Ajax White (10), American Impulse (8). 2e koers: Amice (5), Betty Worry (7), Bonita Flight (4) 3e koers: Uno Skoatter (4). Zamanza Prinses (7), Yortoz (6). 4e koers: Abrogan Veha (5), Zabina Diepnow (3), Vorden's Dillon (2). 5e koers: Yevillon Nora (5), Watteau d'Aster (1), Ruth van Assum (9). 6e koers: Annemiek d'Aster (4), Za- relli (6), Zenon (3). 7e koers: Brightfull Dream (8), Aminta Kandia (5), Bod am D (3). 8e koers: Zarenco (3), Anton Wold- berg (9), Walda Frank (6). 9e koers: Astrid Dakota (10), Amor Boshoeve (5), All American (8). 10e koers: Zep Star Last (1), White- summer (8), Ylona van Echten (10) He koers: Zarolien H (9), Western du Bois (4), Zeppelin King (1). Duindigt morgen 13.00 uur: le koers: Alpha Chranita (7), Astrid Marian (5). Alpha Chranita (7). 2e koers: Cry for the Moon (4). Wa- termill First (2), Beauty Mountain (8). 3e koers: Bambino Ricardo (5), Ado nis Sickinga (9), Barbara Fox (4). 4e koers: Oryx of Troy (10), Miranda (8), Prins Hendrik (4). W5-1: Bonna Dear (2), Bingo Neyen- rode (1), Arno Oostland (4). W5-2: Bekila Ludwig (7), Anna Dak ota (3), Ayres Vryennesse (8). W5-3(ren): Jules Favre (2), Black Bank (6), Creetower (4). W5-4:Aty van de Lente (4), Zombi Vitesse (7), Arend (2). W5-5:Clay Dirt (9), Cito Uiterdijk (8), Carla Quick (12). 10e koers: Zenith Impulse (5), Zefar Berkum (4), Zyca More Bluff (1). DEN HAAG De organisa ties op het terrein van de ge handicaptensport in ons land moeten tot bundeling en sa menwerking komen. Dat is de mening van staatssecreta ris Dees (sportzaken). In mondeling overleg met leden van de commissie voor het gehandicaptenbeleid uit de Tweede Kamer toonde Dees zich bereid tot een gesprek met betrokken organisaties om de (bestuurlijke) me ningsverschillen te helpen op te lossen. De staatssecretaris zegde de Kamercommissie ook toe na te gaan of uit het totale sportbudget enige ver schuiving mogelijk is in de richting van deze organisa ties. GENT AA Gent heeft Ab Fafié gisteravond voor de rest van het seizoen aangesteld als trainer. De voormalige coach, van Feyenoord zit vandaag al op de bank in het competitie duel tegen Sint-Truiden. De Rotterdammer is de opvolger van Gerard Bergholtz, die deze week werd ontslagen bij de Bel gische eersteklasser. Rob Jacobs (ex-FC Groningen), die eerder deze week verklaarde bij Gent in dienst te treden, blijkt voor zijn beurt te hebben gesproken.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11