Opnieuw tegenslag oor Peter Boeve Matte stemming bij schakers Record aantal invitaties voor Olympische Spelen Seoel JPloeg Gisbers gaat samenwerken met Colombianen J EeidoeSowmtt in Oranje naar Wembley Amatrice Annet Harmsen zorgt voor een verrassing Vervolg van arbitragezaak rond Rijkaard Pattinama geschorst vrijdag 18 september 1987 pagina 9 (ndriessen stopt ia knieblessure OTTERDAM Adrie An- riessen (Sparta) heeft gis- >ren besloten te stoppen iet betaald voetbal. De Rot- pk irdamse libero kampt met 'e v»en ernstige knieblessure en Tfoii [teg van arts Ben van den 'erl osch het dringende advies rus iger aan te gaan Andriessen was tij de vorige competitie rege dezelfde kwetsuur tijd uitgeschakeld. Dit cWEóen keerde de 26-jarige tam erdediger terug in het eer- elftal. In het duel met enoord van zondag kreeg weer last van de knie. 400 Adrie Andriessen. FOTO: DIJKSTRA TILBURG De ope ningsfase van de dubbel- rondige schaak-achtkamp in Tilburg- is niet al te spectaculair verlopen. De stemming is wat mat. Sommige grootmeesters zijn de inspanningen, die zijn geleverd in de inter- zone-toernooien, nog niet geheel te boven. Anderen worden door hun hoge ra ting van avonturen afge houden. De standing van het toernooi is zo hoog, dat de meesten geen en kele plaats op de wereld ranglijst prijsgeven door louter op remise te spelen. Als Jan Timman bijvoorbeeld zijn positie als beste westerse speler wil handhaven, heeft hij genoeg aan een score van 7,2 punten uit veertien partij en. Diezelfde Timman is toe vallig wel de hoogst gekwalifi ceerde speler van het achttal met een rating van 2645. Op de officiële ranglijst van 1 juli is dat weliswaar vijftien pun ten lager, maar Timman heeft sindsdien flink wat punten overgehouden aan zijn domi nerend optreden bij het natio naal kampioenschap. Daarmee is hij zelfs Joesopov en Soko- lov op de ranglijst voorbijge gaan en neemt hij achter Kas parov en Karpov weer de ver trouwde derde plaats in. Hij is dus min of meer aan zijn stand verplicht na tien vergeefse po gingen het toernooi in Tilburg eindelijk eens op zijn naam te brengen. Twee achtereenvol gende remises met zwart tegen Hilbner en Ljubojevic vormen voor Timman een redelijk uit gangspunt. Het is in elk geval meer dan de toeschouwers en commentaar leverende groot meesters hem gisteren toe dachten. De partij tussen Ljubojevic (met wit) en Timman ging als volgt: 1 e2-«4. e7-«6, 2 d2-d4. d7-d5. 3. Pbl- d2, Pg8-fÖ, 4. e4-*5. P(6-d7, 5. c2-c3, c7-c5, 6. L(l-d3. Pb8-c6. 7. Pd2-f3. Dd8-a5. 8. Lcl-d2. Da5-b6. 9 Ddl-c2. c5xd4, 10. c3xd4, Pc6-b4. 11. Ld2xb4. Lf8xb4+, 12. Kel-fl, h7-h6, 13. Pgl- e2, 0-0. 14. h2-h4. Pd7-b8, 15. Pf3-g5, Db6-c6, 16 Dc2-b3, Dc6-b6. 17. Ld3- h7+, Kg8-h8, 18. Db3-d3. Db6-a6, 19. Dd3-e3 Pb8-c6. 20. Lh7-d3, remise. Jamsterdam Een ^^opmerkelijke figuur in het team van Ajax was gj woensdagavond Peter Boeve. De linksachter heeft een moeilijke pe riode achter de rug. Vo rig jaar verbande Johan Cruijff de inmiddels 30- jarige Boeve, die toen nota bene nog internatio nal was, naar de reserve bank, omdat hij niet in „het systeem zou pas sen". Cruijff vond dat P Boeve te gemakkelijk binnendoor te passeren nerj was en koos daarom voor een rechtsbenige speler barj (Sonny Silooy) aan de linkerkant. Boeve was het vanzelfsprekend niet eens met de technsich di recteur, maar weigerde zijn gram te halen in de pers, een laatste middel waar veel gepasseerde spelers maar al te graag jx gebruik van maken. Boe- i p ve niet. Zijn „positieve de: levensvisie", waarover gei hij alsmaar repte, hield 2-' hem op de been. nj idei Maar opnieuw kreeg Peter Boeve tegenslag in zijn loop baan. De vleugelverdediger liep woensdagavond een zware blessure op. Hij heeft een gebroken rib en zal de komende tijd niet voor Ajax kunnen spelen. Omdat Boeve ook dit seizoen zijn dagen leek te slijten op de bank, wilde hij het liefst vertrekken. Het Zwitserse Bellinzona, de Belgische eer steklassers Beveren en Beer schot en eerste-divisieclub Vitesse toonden belangstel ling, maar om diverse rede nen kwam het niet tot een tussentijds vertrek. Dat sinds afgelopen week helemaal van de baan is, omdat zijn concurrent, maar vooral gab ber Sonny Silooy voor een flinke zak met Franse francs naar Racing Club de Paris verkaste. „Leuk voor Son ny", blikt Boeve terug op de afgelopen week. „We konden het goed met elkaar vinden. Als we in trainingskamp za ten, deelden wij samen een kamer. Dat schept toch een bepaalde band. Ik ben echt blij voor hem, dat-ie deze kans kon pakken". Op het moment dat de eerste geruchten over de belangstel ling voor Silooy de wereld ingeholpen waren, stelde Boeve zich gereserveerd op. „Ik heb er aanvankelijk niet zo veel over nagedacht. In de voetballerij worden zoveel loze kreten geslaakt. Als een club een Europa Cup wint. dan wordt er zo vaak naar spelers geïnformeerd. Nu bleek het dus serieus te zijn. Ajax werd een goed bedrag geboden, maar waarom is dat eigenlijk zo vreemd voor een verdediger? Het blijft toch een markt. Als er weinig goede verdedigers zijn, drijft dat de prijs op. Net als dat met aardbeien bijvoorbeeld het geval is. Natuurlijk is Sonny ook niet de eerste de beste verdediger. Hij is op meerdere posities inzetbaar". Revanche Voor Peter Boeve betekende het vertrek van Silooy kans op revanche. „Aan het begin van het seizoen heb ik even overwogen te stoppen, maar eerlijk gezegd voelde ik mij lichamelijk nog te goed om nu al afscheid van het betaal de voetbal te nemen. Ik be grijp ook best dat gestopte spelers het voetbal missen. Die spanning mis je direct. Ja, ik heb een goed contract bij Ajax, maar dat wil niet zeggen, dat ik tevreden ben met een plaats op de bank. Ik wil spelen, waar dat dan ook mag zijn. Het is niet mijn stijl om voor mijn geld op de bank te zitten. Van huis uit heb ik meegekregen, dat er eerst gepresteerd moet worden. Daarna komt pas verdienen. Daarom woog al les dus extra zwaar voor mij". Positieve levensvisie De rentree van Peter Boeve in de hoofdmacht verliep af gelopen weekeinde en woensdagavond bevredigend. Boeve had er op gerekend, dat Johan Cruijff na het ver trek van Sonny Silooy weer een beroep op hem zou doen, al weet hij uit eigen ervaring dat de wegen van de tech nisch directeur niet altijd te volgen zijn. „Natuurlijk ver wachtte ik een kans na het vertrek van Sonny. Johan weet dat ik ervaring heb. Loop toch al weer negen jaar bij Ajax mee. Daarnaast ben ik altijd keihard blijven trai nen. Ja, dan kom ik weer bij dat verhaal van de positieve levensvisie. Daaraan is toch niets verkeerd? Er is al zo veel rottigheid in de wereld. In de voetballerij kan alles van de een op andere dag Peter Bóeve: „Aan het begin van het seizoen heb ik even overwogen te stoppen". FOTO: DIJKSTRA breng hebben in de opvoe ding van jonge spelers. Toen ik bij Ajax begon, werd ik ook dikwijls door de ouderen op mijn nummer gezet. Kreeg ik bijvoorbeeld op de training een paar flinke schoppen. Ja, mijn ervaring breng ik graag over op ande ren". RICHARD THANNHAUSER veranderen, dat heb je nu wel weer gezien". „Door de blessure heb ik de zaken niet in eigen hand. Als ik het niet haal, moet ik nu de oorzaak niet bij mezelf zoeken. Ja, natuurlijk besef ik ook wel, dat ik best waar de kan hebben voor deze ploeg. Ik wil graag leren, maar met mijn ervaring heb ik ook graag een beetje in- PLAYA D'ARO Jan Gisbers, ploegleider van PDM, heeft op de slotdag gr van de Ronde van Catalo- ^nië een uniek samenwer- dngs-verdrag gesloten net de Colombiaanse wie- erploeg van Luis Herrera. S| De Colombianen willen de ei- I gen ploeg versterken met Eu- ropese renners om de tekort komingen in de vlakke en 0 - Ploegentijdritten weg te wer- ken. Gisbers wil enkele goede dimmers inlijven die de nieu- ve kopman Greg Lemond in het komende seizoen moeten 'ijstaan in het hooggebergte. Omdat beide ploegleiders be seffen dat zij al te laat zijn voor het aantrekken van de liste renners, kwamen zij tot leen akkoord, waarbij Gisbers jvier renners zal uitlenen aan de Colombiaanse ploeg en laarvoor in ruil twee of meer ra dimmers terugkrijgt. Gisbers leeft in Playa d'Aro Jan Sie- "ons, René Beuker, Henk ioeve en de Zwitser Stephan Mutter in de aanbieding ge daan. Voor het kwartet wil hij William Palacio en Henri Car denas. De Colombianen zijn nog niet op hqjt aanbod inge- da gaan. Herrera wil Palacio en lardenas niet kwijt, omdat de 'wee zijn beste knechten zijn. 'IJl Anderzijds heeft hij ook zijn ^bedenkingen over de kwaliteit ran de aangeboden vier ren- 'ers van Gisbers. Beide ploe gen zetten volgende week de besprekingen voort. Ronde van Catalonië De Spanjaard Alvaro Pino heeft de Ronde van Catalonië op zijn naam gebracht. Zijn leiderspositie kwam op de slot dag niet meer in gevaar. In de ochtenduren won hij zelf de individuele tijdrit over 27,3 ki lometer in en rond Banyoles, 's middags liet Pino, vorig jaar winnaar van de Ronde van Spanje maar daarna lange tijd geveld door een knieblessure, zich door het peloton meesle pen naar het eindpunt Playa d'Aro. De ritzege ging na 114 kilometer naar de Fransman Bagot, die een lange solo met de dagoverwinning bekroon de. Manders In navolging van zijn landge noot Gerard Veldscholten rijdt ook Henri Manders komend wielerseizoen bij de nieuwe Zwitserse ploeg van Paul Köchli. In Luxemburg werd gisteren bekend, dat naast Manders ook de Fransman Frédéric Vichot de kleuren van de equipe SMM-La Suisse gaat verdedigen. De Canadees Steve Bauer en de Zwitser Niki Rtittimann zijn de be langrijkste klassementsrijders van deze nieuwkomer in de wielerkaravaan. Een tegenval ler voor Köchli was het ver dwijnen van Heinz Imboden, die door de Nederlandse ploeg leider Peter Post werd inge lijfd. ZEIST De vriendschap- olijke interland Enge- jer W-Nederland gaat defi- b: nitief door. Secretaris Jan iili Huijbregts van het be- Juur betaald voetbal van de KNVB heeft de onder- m pandelingen met de En- jis gelse bond succesvol afge- nhi aioten. lel JP 23 maart 1988 treft Oranje rij de Engelsen op Wembley in tj J^°nden. Het ligt in de bedoe- y. lnf> van beide bonden een jaar «ter in Nederland een return- wadstrijd te houden. afsluitende kwalificatie- wedstrijd voor de Europese ti- telstrijd tussen Griekenland en Nederland wordt op woensdag 16 december in het Olympisch Stadion van Athene gespeeld. De Griekse bond heeft het duel vastgesteld voor 19.30 uur. Griekenland en Neder land zijn de twee overgeble ven kanshebbers in groep 5 voor een plaats in de eindron de in 1988 in West-Duitsland. De KNVB heeft de kwalifica tiewedstrijd van Jong Oranje tegen Luxemburg, op dinsdag 13 oktober, toegewezen aan Zeeland, één van de twee Ne derlandse provincies zonder betaald voetbal. De wedstrijd, tellend voor het Europees kampioenschap, wordt ge speeld in Middelburg. Prins en judoka opent gebouw judobond NOOTDORP De be langstelling voor de dra verijen op de donderdag avond in Nootdorp blijft gering. Niettemin was er gisteren een redelijk pro gramma. Insiders hadden er rekening mee gehou den dat het baanrecord, dat op naam staat van Urian N in 1.20.4., wel eens zou kunnen sneuve len in de Mijl van Noot dorp. Maar het tempo in deze koers was te laag in het begin. In een kilometertijd van 1.20.7 won Tom Kooyman jr met Wanda Volo voor Zilver Prin ce en Useful Prince. Een koers over 2000 meter in de klasse van paarden die nog geen zes tig mille hebben, ging nog har der. Ysidoor Odilia won in 1.20.6 voor Uncle Tom en Va lerie Fibber. De amatrices kwamen aan de start in de Jubileum Amatri- ces-prijs. De Haagse Annet Harmsen, die pas voor de der de keer in haar leven op de sulky in actie kwam, zorgde met Wapaloh Topfok voor een grote verrassing door als eerste te eindigen. Maar ze zegevier de niet alleen. In de eindstrijd kwam Marleen Imming met Winde Uithuizen erg hard op zetten. De foto moest ontwik keld worden. Daarop bleek dat beide paarden gelijk over de finish kwamen zodat men de eerste en tweede prijs moest delen. KOERSTIPS Vanavond koerst Schaesberg. De eerste start is om 19.00 uur. Onze tips luiden: le koers: Another Evento (3), Bonny Westland (7), Best of Unidek (5). 2e koers: Anka Sigero (5), Zeno Dak ota (6), Boy de Bloomerd (2). 3e koers; Alfons Uithuizen (3), Zora Quinio (5), Zola Eik (9). 4e koers: Amon Marco (9), Abel Tas man (1). Zogan L (2). 5e koers: Way Jewel Laren (6), Yoni- na Kwik (2), Wicardo Peter (3) 6e koers: Alianne Lochties (8), We- villon Nora (6), Zonnemaagd (4). 7e koers: Vryo Buitenzorg (3), Van couver Cede (6), Velino Majo (4) 8e koers: Zappa Flight (6), Zeester Ulandia (9), Yviena Odilia (11). Mulder slaagt voor conditietest ZEIST Egbert Mulder zal weer worden ingeschakeld als scheidsrechter van wedstrij den in het betaald voetbal. De inwoner van Hoogezand vol deed gistermiddag in de Zeis- ter bossen aan de conditietest van de KNVB. Hij liep in de twaalf minuten van de „Coo- per-test" iets meer dan 2600 meter. Mulder behoorde in au gustus tot de vijf scheidsrech ters, die niet aan de norm vol deden. Vier van hen slaagden enkele weken later wel. Mul der haalde het niet, mocht derhalve niet fluiten, maar werkte aan zijn conditie onder begeleiding van de medische staf van de KNVB. Over twee weken is Mulder actief in Eu ropees verband bij Dynamo Dresden-Spartak Moskou. Prins Con stant jn, de jongste zoon van Koningin Beatrix en Prins Claus, verrichtte gis teren in Nieuwegein de of ficiële opening va het nieu we gebouw van de Neder landse judobond. De prins, die zelf een aktief beoefe naar is van de judosport en de bruine band draagt, kreeg na afloop een Judo- pak aangeboden. EINDHOVEN Vanavond om zeven uur is er in het KNVB-sportcentrum in Zeist een tweede arbitragezaak tussen Ajax en PSV over Frank Rijkaard. PSV ontvangst indien Rijk aard aan het einde van het seizoen vertrekt naar het buitenland anderhalf miljoen als vergoedingssom. Als blijkt dat hij overstapt naar AC-Mi- dubbelen. Jacobs naar AA Gent ZUIDLAREN Rob Jacobs volgt Pummy Bergholtz op als trainer bij AA Gent. De bij FC Groningen op non-actief ge stelde oefenmeester werd tij dens zijn vakantie op Mallorca door de Belgische eersteklasser benaderd. Het is de bedoeling dat Jacobs tot het eind van dit lopende seizoen in dienst van de vereniging zal zijn. LAUSANNE Exact een jaar voor de openingsplech tigheid heeft Juan-Antonio Samaranch gisteren het re cord-aantal van 167 uitnodigingen de deur uitgedaan voor deelneming aan de Olympische zomerspelen in Seoel 1988. De voorzitter van het IOC ondertekende op het hoofdkwartier in Lausanne symbolisch vijf invitaties, aan één land van elk continent. De ceremonie werd door de organisatoren in Seoel op een groot televisiescherm gevolgd. Het aftellen in de Zuidko- reaanse hoofdstad is begonnen. In een groot vuurwerk op de oevers van de Han rivier, in het olympisch park, werden de cij fers 366 onthuld. Samaranch is er veel, zo niet alles aan gelegen de mogelijke vierde opeenvolgende boycot van de Zomerspelen te voorko men. Na de massale afwezigheid van de Afrikanen in Montreal 1976 uit protest tegen de Nieuwzeelandse sportcontacten met Zuid-Afrika, de boycot van de Amerikanen van Moskou 1980 wegens de invasie van Afghanistan en het Russische antwoord in Los Angeles 1984, dreigt Noord-Korea in 1988 de communisti sche landen weg te houden van het mammoet-evenement. De Noordkoreanen vechten de exclusiviteit van Seoel aan, eisen een deel van de organisatie op en gaan (nog) niet akkoord met het compromis van het IOC. Het IOC heeft na vier gespreksronden de dwarsligger toegezegd tien onderdelen (van de 237) te mogen organiseren. Het pakket bestond uit het volledige programma in het boogschieten en ta feltennis plus de 100 kilometer ploegentijdrit bij het wielrennen en het dames-volleybal, met als extraatje een voorronde in het voetbal. Zuid-Korea, dat al drie miljard dollar in het prestige object stak, ging schoorvoetend akkoord. Noord-Korea vond het aanbod te min. Fidel Castro Samaranch wil de Noordkoreanen niet verder tegemoet komen. Ook reageerdq hij negatief op het Noordkoreaanse verzoek het versturen van de uitnodigingen uit te stellen en als pressiemid del op Seoel in direct contact met Pjongjang te treden, zonder tussenkomst van het IOC. Evenmin ging de olympische hoofd man in op het aanbod van Fidel Castro te bemiddelen in de ne telige kwestie. Hij hield zich konsekwent aan zijn afspraken met de leider van de Zuidkoreaanse organisatie. Kim Chong-Ha, dat het aanbod van het IOC aan de Noordkoreanen geen verdere speelruimte meer toelaat. „Het is voor de Noordkoreanen een kwestie van aanpakken of mond houden". De Noordkoreanen hebben de controverse toegespitst op het voetbal, een sport met aanzien in de Aziatische wereld. Zij wil len het hele olympische voetbaltoernooi binnen de landsgrenzen en zeggen hiervoor reeds een stadion met 150.000 plaatsen ge bouwd te hebben. „Onmogelijk", zegt Kim. „Zij mogen een voorronde organiseren, maar niet het complete toernooi. Nooit". Samaranch heeft Noord-Korea schriftelijk laten weten pas een vijfde gespreksronde te willen houden nadat Pjongjang zich ak koord verklaard heeft met het IOC-aanbod. In Seoel is het aftellen begonnen: nog 366 dagen tot aan de ope ningsceremonie van de Olympische Spelen. PAARDESPORT Koersen van Nootdorp Eerste koers, 2380 meten 1. Astya- nax Dartel (J. Offenberg) 3.29.7 - 1.28,1, 2. Bright Star, 3. Borah Terral- se. Niet gestart: Bransen H. Toto: winnend 3,80, plaats 1,50 2,20 3,10, koppel 4,20, trio 32,50. Tweede koers, 2000 meten 1. Bonny Marco (J. Wagenaar) 2.48,8 - 1.24,4, 2. Bardana, 3. Amanda Beltiary. Toto: winnend 1,70, plaats 1,30 5,90 1,70, koppel 22,00, trio 299,40. Derde koers, 2380 meten 1. Lucy Meidgard (H. Langeweg) 3.21,4 - 1.24,6, 2. Ann David, 3. Zarathoestra. Toto: winnend 1,40, plaats 1,20, 2,10, koppel 4.60. trio 85,20. Vierde koers, 1640 meten 1. Ar man- da Laine (J. Bot) 2.17,0 - 1.23,5, 2. Anna V, 3. Zandor van Theo. Toto: winnend 33.80. plaats 5,00 1,90 2.70, koppel 46.70, trio 1.382.00. Vijfde koers, 2000 meten 1. Ayres Boy (P. Zandt) 2.43.9 - 1.22.0. 2. Wi- nar Boszorg, 3. Zadkine D. Toto: win nend 2,50, plaats 1,20 1,40 1,40, kop pel 13,50, trio 73,10. Zesde koers, 2000 meten 1. Ysidoor Odilia (J. Oorthuijsen) 2.41,1 - 1.20,6. 2. Uncle Tom. 3. Valerie Fibber. Toto: winnend 8,90, plaats 1,00 1,00 1,00, koppel 5,60, trio 59,40. Zevende koers, 1640 meten 1. Zoomer (M. Bouwhuis) 2.17,0 - 1.23,5, 2. Zissy Siro. 3. Zoef van Jea. Toto: winnend 5,70, plaats 5,70 2,50 1,50, koppel 48,50, trio 381,80. Achtste koers, 2000 meten 1. Dead heat tussen 5. Wapaloh Topfok (MeJ. M. Harmsen) en 6. Winde Uithuizen (Mw. M. Koppejan) 2.45,0 - 1.22,5, 3. Yorker W. Toto: winnend 5. 8,10 en 6. 8,20, plaats 3,00 2,60 2,90, koppel 71,70, trio 5-6-7 en 6-5-7 beide 741,40. Negende koers, 1660 meten 1. Wan da Volo (T. Kooyman jr.) 2.14,0 - 1.20,7, 2. Zilver Prince, 3. Useful Prin ce. Toto: winnend 3,90, plaats 1,30 1,30 1,80, koppel 4,90, trio 128,70. Tiende koers, 2380 meten 1. You Winn Boszorg (W. van Buytene) 3.16,9 - 1.22,7, 2. Zeb van de Lente, 3. Vermano G. Toto: winnend 15,40, plaats 2,60 1,50 1,90, koppel 14,40, trio 425,30. Elfde koers, 2000 meten 1. Ziggy Spencer (M. Louwersheimer) 2.45,7 - 1.22,9, 2. Wayne Express, 3. Amigo de Queen. Niet gestart: Zorro Buiten zorg. Toto: winnend 2,70, plaats 1,20 3.30 2,30, koppel 6,10, trio 48,80. Omzet totalisaton 243.726,00. SCHAKEN Toernooi In Tilburg 2e ronde: Ljubojevic (Joe)-Timman (Ned) 0.5-0.5; Sokolov (Sov)-Hübner (Brd) 0,5-0.5; Kortsjnoj (Zwi>-Anders- son (Zwe) afgebroken. Joesoepov (Sov)-Nikolic (Jsl) 0,5-0,5. Stand: 1. Joesoepov 1,5; 2. Hübner. Sokolov, Timman 1; 5. Andersson, Nikolic 0,5 1 afgebroken partij: 7. Ljubojevic 0.5; 8. Kortsjnoj 0 2. TURNEN WK Ritmische Sport Gymnastiek in Varna (Bul) Stand na 2 onderdelen: 1. Panova (Bul) 20,00, 2. Doenavska (Bul) 19,90, 3. Koleva (Bul), Droesjina (Sov) 19,85. 5. Pobatsj (Sov) 19,70, 6. Kotsjneva (Sov) 19.65, 7. Sinko (Roe) 19,40, 8. Reljin (Joe), Stoenescu (Roe). Butaru (Roe) 19,35, 57. Van Oers (Ned) 18,05, 71. Vervoort (Ned) 17,75, 78. De Kramer (Ned) 17,40. VOETBAL West-Duitsland: FC Homburg-Ein- tracht Frankfurt 5-2. WIELRENNEN Ronde van Catalonië Tijdrit: 1. Pino (Spa) 27,3 km In 35.53, 2. Indurain (Spa) 0.13, 3. Kelly (Ier) 0.33, 4. Marie (Fra) 1.02, 5. Ar royo (Spa) 1.05, 6. Gorospe (Spa) 1.06, 7. Ruiz Cabestany (Spa) 1.07, 8. Yates (Gbr) 1.21, 9. Fignon (Fra) 1.27, 10. Recio (Spa) 1.52, 12. Müller (Zwl) 2.05, 13. Delgado (Spa) 2.06, 19. Nij- boer (Ned) 2.29, 35. Theunisse (Ned) 3.38, 48. Van Orsouw (Ned) 4.20. 49. Veldscholten (Ned) 4.23. 8e etappe: 1. Bagot (Fra) 114 km in 2.36.41, 2. Iglesias (Spa) 1.47, 3. Ruiz-Cabestany (Spa), 4. Carrera (Spa), 5. Portillo (Spa), 6. Bouvatier (Fra), 7. Fondriest (Ita), 8. Chozas (Spa), 9. Castellar (Spa), 10. Laguia (Spa), 11. Kelly (Ier), 18. Pino (Spa), 23. Delgado (Spa). 24. Fignon (Fra), 53. Veldscholten 6.57, 71. Theunisse, 81. Nljboer 11.04, 87. Van Orsouw. Eindklassement: 1. Pino 34.32.36, 2. Arroyo (Spa) 2.43, 3. Gaston (Spa) 3.26. 4. Corredor (Col) 3.43, 5. Kelly 3.44. 6. Fignon 3.58, 7. Delgado 4.13. 8. Recio 4.39, 9. Lejarreta (Spa) 4.59, 10. Munoz (Spa) 5.02, 23. Theunisse 12.57. 67. Veldscholten 37.45, 76. Van Orsouw 42.19, 87. Nijboer 57.12. n de Europese Gemeen schap 9e etappe: 1. Boyer (Fra) 195 km in 4.29.06, 2. Pedersen (Den) 0.11, 3. Henn (Brd) 0.15, 4. Guay (Fra). 5. Ko- nisjev (Sov), 6. Kuum (Noo), 7. Silva (Por), 8. Bishop (Vst), 9. Wijnants (Bel), 10. Andersen (Den). Algemeen klassement: 1. M. Madiot (Fra) 29.57.44. 2. Bezault (Fra) 1.35, 3. Oegroemov (Sov) 2.25, 4. Bonnamour (Fra) 4.22, 5. J. Simon (Fra) 4.51. 6. Boyer (Fra) 5.32, 7. Rinderknecht (Zwi) 6.08, 8. Andersen (Den) 6.08, 9. Ribeiro (Por) 7.06. 10. Kuum (Noo) 7.17. UEFA CUP Lokomotiv Sofia (Bul)-Dynamo Tiflis (Sov) 3-1 (1-0): 45. Zlati- nov (strafschop) 1-0, 61. Stoev (strafschop) 2-0, 75. Sjengelia 2- 1, 84. Todorov 3-1. Scheidsrech ter: Vujovic (Joe). Toeschouwers: 10.000. Panathinaikos (Gri)-Auxerre (Fra) 2-0 (1-0): 9 Barret (eigen doel) 1-0, 51. Vlachos 2-0. Scheidsrechter: Klrschen (DDR). Toeschouwers: 30.000. ZEIST FC Utrecht moet het zondag te Sittard in de compe titiewedstrijd tegen Fortuna stellen zonder Ton Pattinama. De aanvoerder liep tegen Ajax zijn derde gele kaart op. Hij is door de tuchtcommissie van de KNVB voor één wedstrijd ge schorst. Dat geldt ook voor Luc Nijholt (Haarlem) die te gen FC Groningen de derde waarschuwing opliep. In de eerste divisie viel een zware straf. Reginald Thai van MVV moet vier duels aan de kant blijven. Tegen Wageningen sloeg hij een tegenstander in het gezicht.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9