Vos presenteert yuppie-collectie 998.- 1598* Flair wil meer dan eerste klasse Komkijkennaardeboeieiideslaepshowvanhet Slaapkamercentrum VOORPRET WINTERSPORT BEGINT IN ROTTERDAM HUISI ■RAADk SPORT LEIDEN Unicef kaarten - actie van start Import druiven komt op gari Groente en fruittip 1198.- ZeidoaQowiatd VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1987 PAGDl De nieuwe herfst- en wintercollectie van Ed gar Vos is typisch een couturecollectie voor de moderne vrouwelijke yuppie van diverse leef tijden. De kostbaar lijkende japon nen en mantelpakken zien er vaak bewust geconstrueerd uit. Ze hebben ook veel extra toevoegingen, zoals rokstro- ken, gedrapeerde hals- en taillestrikken en stola's. In de bijna altijd bruine of zwarte wollen velours jurken of tweed-mantelpakken komen vrouwen die er graag span nend decoratief maar ook dramatisch en emotioneel willen uitzien, goed tot hun recht. Bij het nieuwe silhouet ziet men vaak onder een kort aangesloten gesneden jasje een heel brede slankmaken- de ceintuur dragen. Die cein tuur kan men dan nog net even zien. Daar hoort dan een rechte of iets uitwaaie rende korte rok met ver hoogde taille onder. Ook kunnen in een rok de hori zontale banen stof en leer el kaar afwisselen. Bij een nap pa tailleur zijn het schootje van het jasje en de rok dwars geplisseerd. Veel rood en goudbruine blazerensembles worden met een zwarte col trui gecombineerd. De kragen van wijde wollen mantels die ook met ceintuur gedragen kunnen worden, la ten zich op verschillende ma nieren opzetten. Naast inge wikkelde ierseyjaponnen met indrukwekkende schouder en rokflappen, brengt Edgar Vos een aantal lange, rechte, smalle mantels die met een korte zwarte rok en witte blouse, met zwarte smokings- trik, gecompleteerd worden. Versierde cocktailjaponnen - vaak zwart - van zijde, flu weel of crocoprint, worden gedragen met lange zwarte handschoenen waarmee ver moedelijk speels op iemands wang moet worden getikt. Het zwaaien hiermee geeft in elk geval de conversatie een extra dimensie. De rokzoom van zo'n cocktailjaponnetje wordt dikwijls versierd met dozijnen zwarte rozen met denkbeeldige doorns of met grote zwarte strikken. Representatief en drama- tisch-feestelijk zijn de avond japonnen, hoewel de coupe veranderd is en niet meer de lichaamslijnen accentueert. Bij een zwarte avondjapon is de bovenkant hartvormig en gepailletteerd. Een paars flu welen asymmetrische wik keljurk wordt gedragen op een lila plissérok en heeft een grote lila .heupstrik. In de avondkleding brengt Ed gar Vos wat meer kleur. Zo als oranjerood, zwart met rood, en diep paarsblauw. Veel avondjurken worden gedragen met grote tulen hoeden voor op het hoofd. De bruid naast ontwerper Edgar Vos ziet er eindelijk gevangen maar wel schitterend uit in een prachtige roomwitte overslagbruidsjapon met een grote brede kraag over een fijn geplisseerde zijden colblouse. De bruid ziet er eindelijk ge vangen maar wel schitterend uit in een prachtige roomwit te overslagbruidsjapon met een grote brede kraag over een fijn geplisseerde zijden colblouse; de sluier is op een kapje in een grote witte hoog opgemaakt rond het hoofd. PHIA BARUCH Wintersporters in actie. Ruim 50.000 Nederlandse wintersporters beleven de voorpret van hun sneeuwva- kantie al in oktober, in Rot terdam. In het Ahoy tentoon stellingscomplex wordt van donderdag 15 tot en met zon dag 18 oktober weer de inter nationale wintervakantie- beurs SKI-HAPP gehouden. De beurs biedt volop moge lijkheden voor een voorbe reiding op de winterfsport- jvakantie en geeft tegelijker tijd een voorproefje van de sfeer die straks weer in de oorden van het sneuuwtoe- risme zal heersen. Op SKI-HAPP staan dit jaar meer dan 175 stands. Een tiental landen waaronder alle Alpenlanden en ruim honderd regionale en plaatse lijke VVV's dingen op de beurs naar de gunsten van de Nederlandse wintersporter. Touroperators en reisbureaus brengen er hun programma's uit. Fabrikanten, importeurs en detaillisten van winter sportartikelen presenteren hun nieuwe collecties. Ook de spoorwegen van diverse landen, de ANWB en de Ne derlandse Ski Vereniging be horen tot de deelnemers. Ge specialiseerde reisverzeke- raars informeren hoe straks bij Hals-und-Beinbruch al thans de financiële schade beperkt kan blijven. Op de beurs komt de Olym pische kernploeg Biathlon (langlaufen, scherpschieten) enkele malen per dag in ac tie. Ook beursbezoekrs kun nen laten zien wat zij in deze bijzondere wintersport kun nen presenteren. Er zijn de monstraties balletskiën en freestyle ski. Veertien skile raren van het Skilehrerver- band Salzburg hebben voor hun demonstraties alpine skiën in Ahoy exact de hel ling van de Kaprun-gletscher nagebouwd waarop zij zich hebben voorbereid op hun Ahoy-presentatie. SKI-HAPP biedt ook een blik op de mode van winter '87/'88. Alle grote merken op het gebied van wintersport- mode presenteren op de beurs hun nieuwe collectie. Driemaal per beursdag is er een wintersportmodeshow. Ruim een miljoen Nederlan ders gaan ieder jaar naar de wintersport. Een groeiend aantal van hen komt eerst naar SKI-HAPP. Vorig jaar waren dat er 43.400. Als de stijgende lijn van de afgelo pen jaren zich volgens ver wachting voortzet zal SKI- HAPP '87 meer dan 50.000 wintersporters-in-spe ont vangen. 1 Nederland staat na Zwitserland en Finland op de derde pjfc waar het de omzet van Unicef-wenskaarten betreft. De v koop van deze kaarten ten bate van Unicef, het kinderfa van de Verenigde Naties, bedroeg vorig jaar in Nedt ritV ruim tien miljoen gulden. De 54 deelnemende landen bra ten samen 155 miljoen gulden bijeen. Dit bleek vorige week in het stadhuis van Vee re waar de li delijke start plaatsvond van een nieuwe Unicef-kaartenae De Nederlandse campagneleidster van Unicef hoopt de ret domzet van vorig jaar, die twintig procent hoger lag dan 1985, te evenaren of zelfs nog te verbeteren. De wenskaart collectie is over de hele wereld gelijk. Er worden hond nieuwe ontwerpen per jaar uitgekozen. Doordat het app& grotendeels op vrijwilligers draait in Nederland 2.400 kan het grootste deel van de opbrengst gebruikt worden vi onder meer het bestrijden van gevaarlijke kinderziektes het slaan van waterputten in Derde Wereldlanden. Bij het bezoek aan de groen teman kan men elke week opnieuw constateren dat er weer nieuws onder de zon is. Zo begint naast het aanbod van Hollandse druiven ook de import weer op gang te komen. Afhankelijk van het land van herkomst varieert de prijs van 1,50 tot 2,- per pond. Voor de sla van buiten komt de prijs nu op 50 cent per krop. Er is voor hetzelfde be drag ook lichtere kassla te koop. Voor een bol knapperi ge ijsbergsla verieert de prijs van 1 tot 2 gulden, afhanke lijk van het gewicht. Andij vie is nog steeds aantrekke lijk geprijsd, de gemiddelde prijs komt op 1,60 per kilo. Voor een kilo spinazie betaalt men op het ogenblik 1,50. Er is ook nog steeds postelein te koop, de prijs ligt tussen 1,- en ƒ2,- per kilo. Over het algemeen kan men bij deze groentesoort stellen dat des te grover de stengels zijn des te lager is de prijs. Door de ruime aanvoer van bloem kool bewegen de prijzen zich op een aantrekkelijk niveau. De grote maten kosten ƒ3,- per stuk en de kleinere ƒ2.-. Voor de groene bloemkool varieert de prijs van 1,50 tot 3,20 per stuk. De niet zo bij het grote pu bliek bekende paksoi kost ƒ2,20 per kilo. Chinese kool valt in een wat duurdere prijsklasse, namelijk 2,75 per kilo. De broccoli is weer wat goedkoper geworden, een pond kost nu 2,75. Bos- peen is volop te koop voor prijzen van ƒ1,50 tot 2,20 per bos. Bleekselderij is nog steeds goedkoop, een stn kost 1,25. Prei is iets goj koper geworden, de pi schommelt nu rond 1,25 p kilo. Een echt ouderwt groentesoort is de koolra deze kost 1,25 per Voor de diverse sluitko soorten zoals rode en w. kool komt de prijs op 2 per kilo De rode en gra paprika's zijn in prijs daald. De rode paprika's! ten gemiddeld 2,30 pond. dit betekent zo'n cent per stuk. Voor een pi groene paprika's komt prijs op 1,80. De kleu geel en oranje zijn aanmer lijk duurder. Bij veel menu's kan rabaii een goede aanvulling i voor deze groente komt prijs op 95 cent per kilo. de tomaten kan men kit uit drie soorten. De kil cherry tomaatjes kosten per bakje. Voor vleestomi komt de gemiddelde prijs 1,70 per pond. De rondei port-tomaten zijn in prijs stegen naar 2,50 per p Een niet te versmaden mensoort van eigen bode de Reine Victoria, de gi delde prijs komt op ƒ2 pond. LEIDEN Het Alphense Flair begint de badminton- competitie erg strijdlustig. Ter wijl alle andere teams zich over hun verwachtingen op de vlakte houden, klinkt het in Alphen strijdlustig: „Het wordt tijd dat we eens uit die eerste klasse omhoog schieten." In de lagere klasse zijn het komend jaar slechts enkele derby's te verwachten, met daarbij op vallend veel teams van BC Leiden. Flair wil dit jaar meer dan in de eerste klasse uitkomen en heeft een en ander drastisch aangepakt. In de firma Tan dem computers is een club- sponsor gevonden, waardoor alle zestien competitieteams nu verschijnen in dezelfde kleding. In het eerste hebben zich een aantal wijzigingen voorgedaan. Henk Tija ver dween naar het derde, Mikel Wieten steeg een stapje en werd tweede heer en de jonge Joost van Klink kwam uit het tweede de plaats van Tija in nemen. Bij de dames verruil den Paula van Frankfoort en haar dubbelpartner van twee jaar geleden. Karin van Pel, van plaats. Van Pel komt daardoor nu in het eerste uit. In de eerste klasse afdeling drie treft Flair een oude be kende: Vlietwijk. Ook daarin zijn de nodige wijzigingen doorgevoerd om een sterker team dan dat van vorig jaar te vormen. Henk Westerbeek en Dick Oostergo zijn nog steeds de twee eerste heren, hoewel Oostergo geblesseerd aan de competitie begint. Hij zal zo Jang als noodzakelijk is ver vangen worden door Cor van Duijn, die na een korte atle- tiekcarri'ere toch weer is gaan badmintonnen. Buddy Pange- manann heeft zich vanwege zijn drukke werkzaamheden terug laten zakken naar het tweede. Rick Pielaat neemt de plaats van Pangemanann in, terwijl Alfons van den Berg toch weer de stap naar het eerste maakte. „Gezien de loop van de competitie van vorig jaar mogen we dit jaar geen enkele verwachting uitspre ken. We gokken voorlopig op een plekje middenin". Lisse 1, het team dat vorig jaar opvallend debuteerde in de eerste klasse, komt dit keer in een andere afdeling uit dan de twee eerder genoemde clubs. Ook in Lisse zijn er wijzigin gen doorgevoerd. Nico Meyer en Gijs Pichel vertrokken zo als verwacht. Daarvoor kwa men twee man over waarover nogal wat onzekerheid bestaat. „Met de komst van Fred Pa ling (ex-Eridos) en Peter Vel- temaar (ex-Haarlem) heb je toch weer twee onzekere sin gles, terwijl ook de dubbels op dit moment niet allemaal even safe zijn. We hebben het team als zodanig nog niet bezig ge zien, maar wat wel vast staat zijn de dubbels met Jacqueline van Ravensberg en Sjaak de Groot en uiteraard de dames dubbel van Jacqueline met Hellen Broers. De rest is even afwachten, ze werken er hard aan, maar hoe het in de com petitie zal gaan weten we nu uiteraard nog niet". In de lagere klassen treffen we allereerst BC Leiden, waar de doorbraak van de jeugd in de personen van Nico van Eg- mond en Jeroen Leupen door lijkt te gaan zetten. Tevens vinden we daar Vlietwijk 2, dat Rob Laurens nu definitief in de gelederen heeft. Omdat ook Buddy Pangemanann vanuit het eerste terugstapte is er niets meer over van de de herenkant van dat tweede van vorig jaar. „De kracht moet ei genlijk komen van de dames die behoorlijk, op elkaar inge speeld horen te zijn". In de derde klasse treffen we in de afdeling 8 een derby tus sen BC Leiden 3 en Meren- wiek. In het Merenwiekteam is na het vertrek van John van Eijck en Jeff Rowlands bijna de hele herenvleugel vernieuwd. Jan Glasbergen is gebleven, terwijl vanuit het tweede Marco Luca is opge klommen en Ron Burgeijon van Meerburg overkwam om het eerste te versterken. Bij de dames speelt nog steeds Elly Tuithof, als ervaren rot onder tussen, met naast zich Jeanette Peerdeman en Miranda de Mos. In de afdeling 9 zal er spelen tussen BC Leiden 2 en Flair 3. Bij Flair 3 gaat de er varen Henk Tija als playing coach optreden. In de afdeling 10 strijdt Flair 2 in een samen stelling met twee ex-eerste team spelers. Henk Wieten is na zijn blessure al weer hard op weg naar zijn vroegere top en Paula van Frakfoort pro beert haar plaats in het eerste te heroveren vanuit het twee de. In de vierde klasse van de lan delijke competite komt Flair met het vierde team uit waar in een tweetal wel erg ervaren mensen de dienst uit kunnen gaan maken. John Wieten se nior en Mirette de Lijster brengen hun ervaring mee in de strijd om het kampioen schap van de afdeling 15. In de afdeling 16 zit de buurman van Flair, het eveneens van De Arena gebruik makende ZIGO. Met dezelfde ploeg als vorig jaar wordt gehoopt op een lichte vooruitgang, „Kam ig zich een streekduel gaan af- pioen worden zal wel te hoog gegrepen zijn en degraderen is helemaal niet nodig." De laat ste ploeg uit de regio, het Lei- derdorpse Spotvogels denkt er in de afdeling 17 net zo over. Met zo goed als dezelfde ploeg als vorig jaar willen de bewo ners van Op Dreef in Leider dorp dit jaar toch iets meer presteren dan vorig jaar, zon der overigens de ambitie te hebben kampioen te worden. GERT VELTHUIZEN Olympische selectie naar DDR ZEIST Bondscoach Nol de Ruiter heeft zestien spelers ge selecteerd voor de kwalifica tiewedstrijd tussen het Oost duits en het Nederlands olym pisch elftal, dinsdag in Nord- hausen. Aiax en FC Den Bosch leveren elk drie spelers. Ne derland is in groep B van de Europese voorronde van het olympisch voetbaltoernooi in gedeeld met IJsland, Portugal, Italië en de DDR. Lankhaar (FC Den Haag), Barendse (Feyenoord), Van der Waart (PEC Zwolle) en Storm (FC Groningen) haakten uit de voorlopige selectie af. De zes tien overgebleven voetballers voor de reis naar de DDR zijn: Menzo, Witschge, Meijer (Ajax). Brood. Van Eek, Krü- zen (FC Den Bosch); Verkuyl, De Wolf (FC Groningen); Van Aerie, Gillhaus (PSV); Blattler (Roda JC); Ellerman, De Goeij (Sparta); Van Loen, Plomp (FC Utrecht); Willems (FC Twente). Dopingcontrole na Feyenoord-Spora ROTTERDAM Feyenoord heeft de primeur gehad van een dopingcontrole in de eer ste ronde van het Europese be kervoetbal. Gisteren werd be kend gemaakt, dat de Schotse arts Stewart Willis in opdracht van de Europese Voetbal Unie (UEFA) woensdagavond na het duel van de Rotterdam mers tegen Spora Luxemburg (5-0) van elke ploeg twee spe lers bij zich heeft gehad in een speciaal ingerichte kamer. Sinds 1980 werd tot nu toe al leen na Europa-Cupfinales op doping gecontroleerd. Door het lot werden Keje Molenaar en de voor Hofman ingevallen Ed Roos van Feyenoord en Santpietro en Mergen van Spora aangewezen. De uitslag van het urine-onderzoek wordt binnenkort verwacht. Voetbaldames kloppen Zwitserland VIANEN Het Nederlands dames-voetbalelftal heeft gis teravond in Vianen een vriendschappelijke wedstrijd tegen Zwitserland gewonnen met 4-1. Het duel gold als de laatste voorbereiding op het kwalificatietoernooi voor de Europese titelstrijd van 1989. De Oranje-dames beginnen de voorronde op 30 september met een uitwedstrijd tegen Zweden. Nederland kwam al in de eerste minuut aan de lei ding. Ria Vestjens benutte een stafschop. Loes Camper ver dubbelde de marge na twintig minuten. Zwitserland kreeg tien minuten voor de rust ook een strafschop. Van de elf-me- terstip kwam Barbara Brülica- ner tot scoren. Via Bep Tim- mers en Marjoke de Bakker liep Nederland uit naar 4-1. Supporter FC Utrecht ernstig gewond na steekpartij LINZ Een supporter van FC Utrecht is in de nacht van woensdag op donderdag ern stig gewond geraakt bij een Linz. De 27-jari- ge man werd in een zieken huis in de Oostenrijkse stad opgenomen met een buikwond en onderging een spoed-opera- tie. Volgens artsen verkeert hij buiten levensgevaar. Na afloop van het UEFA-Cupduel Lin- zer ASK-FC Utrecht verbleef de 27-jarige man in gezelschap van zes vrienden in de bin nenstad van Linz. De Neder landers raakten slaags met een groep van vijftien tot twintig Oostenrijkers. Tijdens dit gevecht werd de man met een mes in de buik gestoken. Geen krant ontvangen Bel tuseen 16.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. tetofoonnr.071-122246 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Sld3pS6t MIEKE alpine wit Royaal 2 persoons ledikant 140 cm breed 2 nachtkastjes, opbouw ind. toiletspiegel Natuurlijk ook leverbaar in Lits- jumeaux ibreed. nu tezamen voor; Bijpassende schuifdeurkasten n. 250 tm uit ons geweldige ombouwprogramma Ook leverbaar aanbouw-kasten vanaf 35 cm oplopend met 5 cm Slaapset "RATTAN" in mat lak zwart Bambou Slaapset 2 persoons 140 cm breed' met 2 nachtkastjes nu te zamen Dezeoverbouwslaapk, 87-'88breektalle records Overbouwkamer "STARDUST" 258 cm breed, bestaande uit 2 toren kast en van 55 cm br achterpaneel, bedbrugkast. verlichting en het riante 2 pers ledikant Van 1995 -voor Kompleet met schuifdeurenkast 2-deurs 180 cm breed 220 cm hoog van 2950 - voor SlddpS6t R0MA alpine wit Deze kamer kunt geheel zelf samenstellen, met of zonder aanbouw en is leverbaar met ledikaü breed met 2 nachtkastjes. Bijpassende linnenkasten natuurlijk in diverse matff Leiderdorp Meubelplein 6 Tel 071-895115. Koopavond donderdl Ruim en vrij parkeren Maandagmiddag geopend HEEMSTEDE CRUQUIUS WADDINXVEEN LISSE LEIDERDORP MEUBELPLEIN ABBENES CENTRAAL MAGAZI UVS en Noordwijk in strijd met amateur- bepalingen ZEIST De KNVB gaat stappen ondernemen te gen de amateurclubs UVS (Leiden) en Noordwijk voor overtredingen van de amateurbepalingen. Beide verenigingen laten volgens de voetbalbond toe, dat spelers van hun A-selecties door de in breng van derden in extra goedkope lease-auto's rondrijden. Bij UVS zijn, aldus de KNVB. liefst zestien witte Opeis afge leverd, waarvoor de betrok ken spelers slechts 200 in plaats van de gebruikelijke lOOOt gulden betalen. De dealer adverteert op de auto's .en in bladen met de verbintenis met de voetballers van UVS. De KNVB heeft die constructie (bij Noordwijk met Fiat) strij dig verklaard met de amateur bepalingen. Maandag is dat nog eens benadrukt in de tra ditionele bijeenkomst met alle eersteklassers uit het zaterdag en hoofdklassers uit het zon dag-voetbal. Het door vele te lefoontjes uit de Leidse regio aangekaarte vergrijp van UVS en Noordwijk is door de KNVB in handen gegeven van de CABA, de commissie admi nistratieve begeleiding en amateurbepalingen. De tussen komst van die commissie is procedureel noodzakelijk, voordat de tuchtcommissie zich erover kan buigen. In de jaren zeventig werden bij beta lingen aan amateurs van RIOS (Dordrecht) en RVC (Rijswijk) zware schorsingen opgelegd. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sport- prijsvragen van woensdag zijn: Toto 37a: le prijs: 1 x 8170,20; 2e prijs: 73 x 74,60; 3e prijs: 948 x 14,30. Cijferspel 37 en 37a: le prijs: 1 winnaar; 2e prijs: 3 win naars; 3e prijs: 21 winnaars; 4e prijs: 246 winnaars; 53 prijs: 2441 winnaars. Tweede zege zaalvoetbalteat BRASILIA Het Nedfl zaalvoetbalteam heeft b FIFA-toernooi in Brasib tweede zege geboekt guay, ongeslagen tot dai verloor met 4-0 van Oral Loosveld, Van der Laan. ker en Van Leeuwen als puntenmakers kon ofnl Nederland leidt in poule! evenveel punten (vijf1 Spanje. In de slotwedstri] de voorronden treft Nedö de Verenigde Staten. A-s derland als eerste eind poule B, ontloopt het kruisfinales van het ofö wereldkampioenschap bl permachtige Brazilië

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8