PvdA pleit voor voetgangerslichten op Victoriberg I irantencafé wil iverklozen helpen - iezwaren tegen school afgewezen REGIO JOUR NAAL £iNi nF!N OMGEVING »er Duindoornschool veel te duur sjesregeling en, h( or Lissese £l cotheek Oranjefeesten Sassenheim weer voorbij Noordwijk telt bijna duizend woningzoekenden Onderzoek naar belbus CcidócSouAatit VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1987 PAGINA 17 NG .AN#*1 dwagenbewoners •n voorzieningen gCHENDAM De vijf gezinnen^ inwagenbewoners die op de tijde- jndplaats aan de Heuvelweg in chendam staan, hebben vandaag wc's, twee wastafels en een douche gen en zijn aangesloten op het elek- jtsnet. De gemeente Leidschendam l011 met het aanleggen van deze voor- igen gehoor gegeven aan een uit- van de President van de Arron- intsrechtbank. De bewoners zijn shoordfcns niet helemaal tevreden over de lingen die nu worden aangelegd, esins hen wil de rechtbank dat elk ge- u beschikking krijgt over een wc en ie. De juridisch adviseur van de N- nfagenbewoners onderzoekt of de ente Leidschendam inderdaad weer breke blijft. NOORDWIJKERHOUT De gemeente Noordwij- kerhout zal de Duindoornschool niet kopen omdat het terrein te duur is. Gisteravond bleek in de raads commissie openbare werken dat het CDA en de PvdA hooguit de helft van de gevraagde acht ton wil len betalen. Eigenaar van de grond is de staat en de gemeente zou op het terrein eventueel woningen willen bouwen. Dat kunnen voor die grondprijs alleen vijf of zes wo ningen in de vrije sector worden. Ook wethouder P. Heemskerk gaf toe dat er toch wel drie of viér ton van de prijs af moet om sociale woningbouw mogelijk te maken. Geen van de partijen voelde er voor om een duur stuk grond te bebouwen, terwijl er in Noordwijkerhout toch bijna niet meer gebouwd mag worden. En als er gebouwd kan worden ziin er altijd nog de lokaties, Nolenslaan en Sporkennout waar vroeger de Prinsenhof en de Zonnebloem stonden. Die terreinen zijn al van de gemeente. Vrouw rijdt in kanaal TER AAR Een 19- jarige automobiliste uit Leimuiden is gis teravond in het Aar kanaal beland. Zij wist op eigen gele genheid uit de auto en het water te ko men. Het ongeluk ge beurde op de West- kanaalweg in Ter Aar. Doordat er een nieuwe grintlaag op de weg is aange bracht, is de vrouw gaan slippen en zij kwam daarbij in het kanaal terecht. Koos van der Meer 40 jaar bij Hobabo LISSE Koos van der Meer uit De Engel vierde gisteren het feit dat hij veertig jaar in dienst is bij de bloembollenveiling Hobaho in Lisse. Op 15-ja- rige leeftijd begon hij met het sorteren van leve ringsnota's, tegenwoordig is hij loonadministrateur en kassier. Gisteren maakten velen van de gele genheid gebruik de iubilaris in café-restaurant De Beurs de hand te schudden. Als voetballiefhebber is Van der Meer al ruim 40 jaar nauw betrokken bij het wel en wee van de voetbalsport in Lisse. Niet alleen als actief speler, Vnaar ook als bestuurslid. Van der Meer is reeds iarenlang tweede secretaris van de FC Lisse en heeft op velerlei wijze meegewerkt aan de uit bouw en groeivan deze vereniging. Daarnaast heeft ook de sociale woningbouw zijn belangstel ling. Geboren en getogen in De Engel maakt hij ;h sinds 1961 verdienstelijk voor de Woning bouwvereniging Het Gezinsbelang, waarvan hij sedert '71 secretaris is. Provincie wil bezuinigingen aan welzijnsinstellingen doorberekenen DEN HAAG De provincie Zuid-Holland gaat de bezuinigingen die het rijk doorvoert op de wel zijnswetmiddelen waarschijnlijk doorberekenen aan de welzijnsinstellingen. Het gaat hierbij om zo wel de nieuwe bezuinigingen in 1988 (circa 450.000 miljoen gulden) als de eerdere bezuiniging van 1,6 miljoen. De provincie is er verontwaardigd over dat de hele bezuiniging wordt afgewenteld op provincies en gemeenten en dat het rijksbeleid van bezuinigin gen wordt vrijgesteld. Bovendien doet het rijk niets af van de eisen die zij gesteld heeft in het be- stuursaccoord, dat onlangs met de provincies werd gesloten. Omdat de minister de bezuinigingen niet afstemt op het inwonersaantal maar procentueel wil korten, vindt de provincie dat zij dubbel wordt gepakt. Onderzoek naar verbouwing gemeentehuis LISSE Een architect gaat bekij ken op welke wijze het gemeente huis van Lisse het best verbouwd kan worden. Voor dit onderzoek is een bedrag van 25.000 gulden be schikbaar gesteld. Dit is gister avond besloten in de raadsvergade ring van de gemeente Lisse. Een verbouwing is noodzakelijk om de staf van de dienst openbare werken in het gemeentehuis te kunnen huisvesten. Van de zijde van de PPP-fractie kwamen enkele be zwaren naar voren. Zij meenden dat het voorbarig is om nu al een architect in te schakelen. „Laten we eerst maar eens bekijken wat de precieze plannen zijn". ig jaj "m,3' KBezoekers aan de dis- 1 R ek/dansschool aan de an ra straat in Lisse moeten met ig van het komend week- ac! een toegangspasje bezit- pr Deze maatregel, die in 0Ipj eg tussen de horeca-onder- jyerr en de Lissese politie is steld, moet de overlast k jongeren in het centrum Karnö fisse verminderen. Enige PSP deden is men begonnen ét fouilleren van de be- 'rientj Dn angend groepscomman- van de Lissese rijkspolitie "p" nAbswoude: „Het is zeker io dat er elk weekeinde ide ruzie is in Lisse. Er zijn a\\ verleden een aantal inci- J sn geweest. Het afgelopen deinde is daar een voor- van. Dit is aanleiding ge- om het pasjessysteem in eren waarmee we proble- proberen te voorkomen, ireca-ondernemer kan nu wenste bezoekers weren, iten klanten zich alsnog ragen dan kan de horeca- memer de pasjes afnemen, olitie zal buiten een extra in het zeil houden". Door bezoekers van de dis te weren, denkt de po- niet alle overlast uit te slui- ncidenten blijven moge- 'e hopen alleen dat be ijongeren nu bij voorbaat ir Lisse komen omdat ze meer te zoeken hebben, dit alles geen effect sor- dan gaan we opnieuw Eventuele verdere den moeten wel in ver staan tot de gehele itiek". NOORDWIJKERHOUT Als blijkt dat automo bilisten op de Victoriberg geen rekening houden met voetgangers, dan zul len er wellicht voetgan gerslichten nodig zijn. Me vrouw W. Hoff (PvdA) zei dit gisteravond in de raadscommissie openbare werken nadat Hafakker- medewerker Ton van Schie in de spreektijd had gewezen op het gevaar voor de bewoners van de wijken Beschut-Wonen en Hafakker als zij de Victo riberg over moeten ste ken. Vroeger konden de gehandicapten het dorpscen trum bereiken zonder wegen te moeten kruisen. Nu de Victoriberg gereed is zijn er al diverse „bijna-ongeluk- ken" gebeurd omdat deze mensen nu eenmaal langza mer zijn. Zelfs wordt een aantal bewoners al thuis ge laten, die vroeger wel in het dorp kwamen, aldus de heer Van Schie. Bovendien wordt er nu ook in de Dorpsstraat harder gereden omdat er geen opstoppingen meer zijn. Hij pleitte voor waarschu wingsborden en oversteek plaatsen die wat verder van de gevaarlijke bocht vanuit Zeeburg vandaan moet lig gen. Mevrouw Hoff vond dat er onmiddellijk maatregelen ge nomen moesten worden. Voor het snelverkeer was de situatie door de Victoriberg verbeterd, maar voor het langzame verkeer zeker niet. Niet alleen de bewoners van de Hafakker en Beschut Wo nen hebben daar last van, maar ook de kinderen van de nabijgelegen Prinsenhof- school en de ouderen uit de wijk Boekhorst. Hetzelfde geldt voor de kruising Victo- rieberg en Zeestraat, aldus Hoff. Mevrouw Hoff wil ze brapaden en als die niet hiel pen, met andere woorden, als automobilisten weigeren hun snelheid aan te passen aan de situatie, dan maar verkeers lichten. Dat zouden dan de eerste verkeerslichten worden in Noordwijkerhout. De andere partijen wilden het allemaal nog even aan zien, zodat goed duidelijk zou worden waar de problemen precies liggen en noe ze het beste definitief opgelost kun nen worden. De heer De Boer van openbare werken herhaalde nog eens zijn me ning dat hij niet gelooft dat dergelijke maatregelen de verkeersveiligheid vergro ten. Integendeel, aldus de heer De Boer, zebrapaden en voetgangerslichten geven al leen maar een schijnveilig heid en daardoor wordt de situatie juist gevaarlijker. Ze werken dus averechts. De weg is bochtig en smal ge maakt om het verkeer te remmen. Ook hij wilde nu eerst liever afwachten* en dan pas beslissen. mMiDRHOUT De be- 12JI ren tegen de bouw S^J een school aan de Bo- 6. s ruidstraat zijn gister- nd door de gemeente- sprei d afgewezen. Negen D|9W romstige omwonenden iscf fel gekant tegen de van de school. Zij fjgen dat de gemeente Ka verkeerd heeft voor- ,1J cht over de bestem ig van het perceel sp waarop de school wordt gebouwd. „Er is ons", aldus de kopers van de kavels gisteravond „door de stedebouwkundige van de gemeente verzekerd dat het perceel de eerste tien jaar een agrarische bestem ming zou behouden en niet voor nieuwbouw in aanmer king zou komen. Het gemeen tebestuur heeft nagelaten ons de juiste informatie te geven, wij voelen ons in hoge mate misleid en gegriefd". De raad stelde zich echter unaniem achter het voorstel van burge meester en wethouders om de bezwaarschriften ongegrond te verklaren. De toekomstige be woners gaan in hoger beroep. Over een tweede bezwaar schrift was de raad minder eensgezind. Het betrof hier een ongegrondverklaring van een bezwaarschrift van de heer P. van Reisen. Voor de tweede maal had Van Reisen bij de gemeente een verzoek ingediend een bedrijfswoning aan de Loosterweg te mogen bouwen. De aanvrager wil deze woning 140 meter van zijn bedrijf bouwen, terwijl de gemeente slechts een afstand van 20 meter tussen bedrijf en woning acceptabel vindt. On danks aandringen van de PvdA, PPR en VVD, waar ook wethouder B. Joon tegen het voorstel van B en W stemde, werd het voorstel met zeven stemmen, te weten CDA en Gemeente belangen tegen vijf verworpen, zodat Van Reisen niet „op afstand" mag bouwen. De laatste feestdag In Sassenheim begon gis terochtend al om half acht met een viswed strijd voor ouderen in de Ringvaart bij de Kaagbrug. Zestig „vroege vogels" meldden zich aan de waterkant. K. Oudshoorn werd eerste met een totale lengte van 1.32 meter, tweede was Joop Wowljs met 1.06 meter en derde J. Durieux met 74 centimeter. Ruim 200 personen deden mee aan de vaar-wan- deltocht vanaf de Oosthaven. In twee rond vaartboten ging men via de Kagerplassen en het Oegstgeesterkanaal naar Rijnsburg. De afstand Rijnsburg-Sassenheim werd wande lend afgelegd, 's Middags waren er diverse activiteiten waarvan het tobbetjesteken er met 24 paren wel uitsprong. Bij dit waterfes tijn was het echtpaar Groen-Zwart eerste. Bij het hobbelfietsen van de jeugd (foto) werden 35 deelnemers geteld. Van de meisjes was Esther Broekhuizen eerste en van de jongens Bas van Amsterdam. Aan het ringsteken werd door 17 paren deelgenomen. Eersten waren „de Bloemmenmannen", tweede „Leen en Cor" en derde „De Trapkuiten". Het touwtrekken door acht teams trok even als het tobbetjesteken zeer grote belangstel ling. Eerste werd het team Nicola Boys, twee de De Uiver en derde Adest Musica I. Evenals andere dagen van het feest was het ook gis teren zeer druk in het Lunapark. FOTO: HENK VAN DEN ENDE GIFGROND IN WASSENAAR MOET WORDEN AFGEGRAVEN WASSENAAR De grond op het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Johan de Wittstraat in Wassenaar, die plaatselijk ernstig is vervuild met cyanide en PAK (Polycy clische aromatische koolwater stoffen), moet worden afgegra ven. Daarna kan het grondwa ter worden gereinigd. Dat schrijven Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland in een brief aan de omwonen den van het terrein. Volgens de provincie is er op dit moment nog geen gevaar voor de volks gezondheid, maar kan dat later wel ontstaan omdat het milieu ernstig is. aangetast. De komen de maanden wordt een sane ringsplan opgesteld. Wanneer de uiteindelijke sanering plaats vindt, is nog niet bekend. De verontreinigingen zijn vrijgeko men bij de vroegere fabricage van stadgas en komen volgens de provincie veel voor op oude gasf abriekterreinen i 34 45, GEEN WERK? )RDWIJK „Men moet ziin frustraties over de tal- )he« a'wiizin8en bij sollicitaties B«g il bunnen. Even praten en -*l duwtje in de rug krijgen och weer verder te zoeken een baan". Dat is volgens lus Rijksen het belangrijk- doel van het maandag 7 sep- >er voor de eerste keer in i finkenhof gehouden Kran- afé. Rijksen is een van de itiefnemers en begeleiders het Krantencafé dat elke K ijdagochtend tussen tien en M kif uur wordt gehouden in gebouwtje op de hoek Vin- Daan/ Achterzeeweg, lat er nog weinig bekend- 's j?egeven aan deze weke- pe bijeenkomst voor werklo- uit Noordwijk en de regio er op maandag 7 septem- _Jj®eh bezoekers. Ook het «de café trok geen belang ing. Paulus Rijksen: „We dat het café binnenkort gaat draaien. We hebben de termijn van een half gesteld. Dan bekijken we hoe het gaat en of we hier mee doorgaan". Werkgroep Het Krantencafé is ontstaan vanuit de interkerkelijke werk groep Mens en Arbeid. Deze werkgroep, die al bijna vier jaar bestaat, kwam een jaar geleden in contact met een groep in Rotterdam-Schiebroek. Daar wordt al enkele jaren een Krantencafé gehouden dat wis selend wordt bezocht. Leen Ha- zenoot, eveneens lid van de werkgroep: „Soms is er één be zoeker, soms zijn er twintig. Sinds de oprichting zijn onge veer 15 werklozen aan een baan geholpen. Dat lijkt niet veel, maar elke werkloze is er een". In het krantencafé liggen alle landelijke en regionale zater dagkranten en de plaatselijke bladen. Bezoekers kunnen die inkijken. „Werklozen zitten over het algemeen niet zo goed bij kas", verklaart Rijksen. „Hier kun je, zonder zelf alle kranten aan te hoeven schaf fen, de personeelsadvertenties doorkijken". Verder moet het Krantencafé een „pr'aatfunctie" hebben. Rijksen, die zelf al eni ge tijd werkloos is, weet uit ei gen ervaring hoe prettig het is om eens te praten over het werkloos zijn. „Als werkloze kun je terecht bij de officiële instanties. Die willen je alleen maar zo snel mogelijk aan het werk hebben. Aan jouw frus traties hebben ze eigenlijk geen boodschap. Ook aan werkende kennissen heb je minder steun. Die vinden het in het begin heel rot voor je, maar als je werkloosheid wat langer duurt, is er minder begrip. Er wordt ik gedat een makkelijk leventje hebt. irklo: Paulus Rijksen (links) en Leen Hazenoot: tencafé. .Praten en eventueel naar een baan zoeken in het Kran- FOTO: HENK VAN DEN ENDE toch nog vaak gedacht dat je akkelijk Ie- Andere werklozen begrijpen bepaalde gevoelens gewoon veel beter". Uitkeringen In het Krantencafé is ook in formatie aanwezig over sociale regelingen en uitkeringen. Ver der kunnen de begeleiders, dat zijn er elke maandag minstens drie, helpen bij het opstellen van sollicitatiebrieven. Enkelen hebben zelf in het bedrijfsleven sollicitatiegesprekken gehouden en sollicitatiebrieven beoor deeld. „Als bezoekers van het café dat willen, kunnen ze tips vragen. Het initiatief moet ech ter van de werklozen uitgaan. Wij dringen niets op", aldus Leen Hazenoot die benadrukt dat alle werklozen welkom zijn. Ook al is het Krantencafé mo gelijk gemaakt door steun van de Rooms-Katholieke, Neder lands Hervormde en Gerefor meerde Kerk, zij stellen de zaal in de Vinkenhof gratis beschik baar en betalen de koffie, alle werklozen uit Noordwijk en omgeving zijn welkom. „Ér ziin ruim 500 geregistreerde werk lozen in Noordwijk", vertelt Rijksen. „Ze hoeven niet alle maal tegelijk te komen maar ze zijn wel allemaal welkom". ROZA VAN DER VEER NOORDWIJK De ge- meente Noordwijk telde op 1 juni van dit jaar 970 woning zoekenden. Dat is 25 minder dan vorig jaar op diezelfde datum. In de categorie al leenstaanden vindt men de grootste groep, 375 personen, die een huis zoeken. Deze is in het afgelopen jaar met 32 woningzoekenden toegeno men. De groep alleenstaan den wordt op de voet ge volgd door de ongehuwden. Deze categorie bleef in het afgelopen jaar vrijwel gelijk: nu 244, vorig jaar 240. Het aantal zomerhuisbewoners dat een woning zoekt is afge nomen (22 tegen 26 in 1986), terwijl het aantal inwonen- den van 33 tot 23 daalde. De vooruitzichten om in Noord wijk aan een huis te komen zijn somber. Het ziet er naar uit, dat aan de stroom van nieuwe inschrijvingen voor lopig geen eind zal komen. Gelet op het geringe bouw- tempo wordt verwacht, dat het aantal woningzoekenden slechts in geringe mate zal dalen. De ontwikkelingen op langere termijn zijn triest fotowedstrijd Wen# de jaarmarkt in Lisse 'P maandag kunnen alle vrou- ten tussen de 16 en 25 jaar oud zich laten fotograferen bij oto Mieloo aan de Kanaal- aat Aan de hand van deze kleurenfoto's wordt de Miss Jaarmarkt 1987 gekozen. De uitverkorene krijgt een vergro te afdruk en enkele andere presentjes. Alle andere fotomo dellen kunnen aan het einde van de feestweek in Lisse hun foto afhalen. Concert Het Symfonie Orkest Bollen streek geeft maandagavond een concert in Tuincentrum Jaap Kooy aan de Heereweg 350 in Lisse. Dirigent is W. van Duyn. Er worden werken uitgevoerd van onder anderen Schubert, Haydn, Gounod en een hobo-concert van Marcello met als solist Jan Zwart Het concert begint om kwart over acht, de toegang is gratis. Kabouters De kaboutergroep van Scou ting Zoeterwoude kan nog nieuwe leden gebruiken. Het gaat om meisjes in de leeftijd van 7 tot 11 jaar, die iedere za terdagochtend bijeen komen in clubgebouw 't Jeugdhuis ach ter het gemeentehuis aan de Noordbuurtseweg. Belangstel lenden zijn morgenochtend tussen half elf en twaalf uur welkom. Informatie: Lenie de Boer, telefoon 01715-2144. Leeskring De K& O en Volksuniversiteit Wassenaar beginnen woens dag 23 september weer met een leeskring Moderne Nederland se Letterkunde in Wassenaar. Het gaat om acht bijeenkom sten waar onder leiding van drs. D. Vooren wordt gediscus sieerd over een boek dat voor af door de deelnemers is gele zen. Het thema is dit jaar Schrijvers van 1900 tot nu". Aanvang half acht. Aanmel ding bij K&O en Volksuni versiteit aan de Oude Vest 45 in Leiden, telefoon 071-141141. Kunstenaars Ter gelegenheid van de inge bruikneming van het tuinhuis op de Berkhof aan de Leiseweg 256, houden Hans en Marjo Timmerman morgen een één- dags-expositie in hun huis en tuin. Vijf jonge kunstenaars stellen hier zestig werken ten toon. Belangstellenden kunnen van 14.00 tot 21.00 uur de ex positie bezoeken. Oud papier De leden van Tafeltennisvere niging Zoeterwoude halen morgen in de dorpskern oud papier op. Vanaf half tien gaat de ophaalploeg op pad. Men wordt verzocht het papier tij dig op de stoep te zetten zodat vooreen vlotte verwerking ge zorgd kan worden. Hardlopen De jeugdsociëteit Team O'Neill uit Stompwijk start van avond het seizoen met een om twee uur gestart en gekaart hardloopwedstrijd over 5,5 ki lometer vanaf de Meerlaan. De start is om zeven uur, deelna me is gratis. De prijsuitreiking, die opgeluisterd wordt door de Volgendamse band Jen Rog, vindt later op de avond plaats in Het Dorpshuis. Ook is Jan Groeneweg aanwezig met zijn disco Firefly. Zaterdag komt de Music and Lightshow Aca- pulco naar het Dorpshuis. Aanvang negen uur. Kalverjas In het Parochiehuis van Voor hout kan maandagmiddag worden geklaverjast. Er wordt tot ongeveer vijf uur. Per mid dag worden drie ronden ge speeld. De kaartmiddag is toe gankelijk voor iedereen die van gezelligheid en kaarten houdt. Per middag wordt een rijksdaalder ingeschrijfgeld ge vraagd. Ruilavond In de kantine van sporthal Wasbeek in Sassenheim wordt maandag de eerste ver gader-, ruil- en veilingavond van Postzegelvereniging Sas senheim gehouden. De jeugd kan om zeven uur terecht, vol wassenen vanaf acht uur. NOORDWIJKERHOUT De mogelijkheid voor een „belbus' (een bus op af roep) tussen De Zilk en Hillegom moeten worden onderzocht Dat oordeelde de raadscommissie openba re werken gisteravond. De leden voelen er niets voor om een ton bij te leggen op een NZH-dienst die vier keer naar van De Zilk naar Hillegom zou gaan rijden en weer terug. Daardoor zouden Zilkenaren naar het winkelcentrum van Hille gom kunnen gaan. Maar de commissie peinsde er niet over om Hillegomse winke liers te bedienen van klan ten op kosten van de ge meente Noordwijkerhout. Mevrouw W. Hof (PvdA) had uitgerekend dat voor de helft van het geld de ge meente zelf een busje kon aankopen en laten rijden. Bovendien kon die bus de rest van de dag tegen een vergoeding gebruikt worden door het gecoördi neerd bejaardenwerk in Noordwijkerhout zelf, zodat het ouderenvervoer beter geregeld kon worden. Dit stond namelijk hoog op de prioriteitenlijst van de ge meente voor 1987. Maar wethouder P. Heems kerk vond 50.000 gulden ook nog veel geld, zeker omdat dat bedrag ieder jaar opnieuw opgebracht zou moeten worden. Bovendien kan de gemeente niet zo maar zonder meer optreden als exploitant van een bus, aldus de wethouder. Me vrouw Hoff wees er verder nog op dat leerlingen van De Zilk die met lijn 90 naar Noordwijkerhout moeten en dan door reizen naar Leiden, altijd te laat op school komen omdat lijn 90 vanuit Haarlem pas om half acht in De Zilk stopt. De wethouder beloofde de zaak te onderzoeken. MEVROUW VI VEEN VANDAAG BEGRAVEN VOORSCHOTEN Na een rouwdienst in de Hervormde Dorpskerk is vandaag mevrouw G. Viveen-Wetter op de oude begraafplaats achter de dorps kerk begraven. Mevrouw Vi- veen, die deze week op 94-jari- ge leeftijd overleed, werd in 1927 samen met haar echtge noot O.R.I. Viveen, onder ande re bekend als waarnemend- burgemeester tijdens de laatste jaren van de oorlog en het jaar daarna, benoemd tot directrice van het kinderhuis Nieuw- Voordorp. Bijna 30 jaar was het echtpaar directeur en directrice van het tehuis, dat huisvesting bood aan 150 kinderen. Tijdens de oorlog zat het echtpaar volop in het verzet en was het kin derhuis tevens ziekenhuis en opvangcentrum voor velen, die gezocht werden door de Duitse ezetter. Tot ongeveer een jaar geleden woonde mevrouw Vi veen in 't Hofflant's Huys, het laatste jaar was haar gezond heid zeer slecht en vertoefde zij in De Wilbert in Katwijk.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17