Zoeterwouds zwembad blijft toch behouden Kwakelbrug afgesloten Roelof arendsveen in feestroes RIOOLZUIVERING KOST WOUBRUGGE DRIE TON Leiderdorp zit financieel goed LEIDEN OMGEVING Bedrijf leent wapen van Koudekerk School vernield Auto's botsen Eerste paal sporthal Ter Aar de grond in CcidaeSotvuvnt VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1987 PAGINA aan tafel Gevulde courgette met aardappelpuree - citroenrijstevla met bramen (vegetarisch) Als u mét z'n tweeën bent, dan heeft u het volgende nodig: 1 grote of 2 kleine courgettes, zout, ui, 2 lepels olie, knoflook, 200 g tahoe, 2 tomaten, selderij, peper, 3 lepels paneermeel, 3 lepels geraspte kaas, 25 g marga rine; l/t tot 1 kg aardappelen, zout, melk, peper, noot muskaat; liter melk, 25 g rijst, 15 g maize na, 30 g suiker (of 2Vt dl rijstepap, 2Va dl blanke vla), 1 lepel ci troensap, citroenaroma naar smaak, paar bramen. Was de courgette, snijd er steel en punt af en deel de vrucht in twee gelijke stuk ken. Hol de courgette-helften uit met een lepel tot er een wand van ongeveer een cen timeter dik overblijft. Kook de uitgeholde stukken vijf minuten in ruim water met zout en laat ze uitlekken. Fruit de kleingesneden ui lichtbruin in de olie. Voeg de geperste knoflook en ver kruimelde tahoe toe en bak de massa op een matig vuur en onder geregeld omschep pen nog tien minuten. Leg de tomaten twee tellen in ko kend water (vart de courget te), ontvel ze en snijd ze klein. Warm de stukjes to maat en het kleingesneden binnenste van de courgette nog vijf minuten mee met het tahoemengsel. Breng de massa op smaak met fijnge knipte selderij, zout en pe per. Leg de stukken courgette naast elkaar in een lage ovenschaal en vul ze met het tahoemengsel. Bestrooi ze met een mengseltje van pa neermeel en geraspte kaas en verdeel daarop de marga rine. Schenk twee centime ter kooknat of water in de schaal en laat het gerecht in vijfentwintig minuten warm worden en een korstje krij gen in een oven die op 5 of 200 staat. Kook de gewassen rijst in een half uur gaar in de helft van de melk. Bind de vla bij niet een papje van maizena, suiker en weinig koude melk. Voeg van het vuur de rest koude melk toe. Meng de afgekoelde vla met ci troensap en -aroma en gar neer haar met bramen. JEANNE KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het Brabantse be drijf Decor Art heeft geen beste indruk gemaakt in de gemeente Koudekerk. Vo rige week verspreidde het Bredase bedrijf huis aan huis een folder, waarin een klok met gegraveerde af beeldingen van markante Koudekerkse gebouwen werd aangeprezen en te koop aangeboden. Ook het gemeentewapen van Kou dekerk maakte deel uit van de gravure. De tekst van de folder, alsmede de hele vormgeving van de klok wekte de indruk dat een en ander van de gemeente zelf afkomstig was. Aangezien er in Koudekerk een poli- teverordening bestaat die het voeren van bet ge meentewapen, zonder voor afgaande toestemming van het gemeentebestuur, ver biedt, achtte de gemeente het nodig om in aktie te ko men. Er is een brief uitge gaan naar Decor Art om het bedrijf te wijzen op bo vengenoemde politieveror dening, en de afkeuring van een dergelijke handel wijze kenbaar te maken. De gemeente wil duidelijk maken dat zij zich geheel van Decor Art distantieert, en de mensen die een klok van dat bedrijf in huis ha len laten weten dat de ge meente. Koudekerk nergens iets mee te maken wil heb ben. De folder van bet ge wraakte bedrij f zou ook in diverse omliggende ge meenten verspreid te zijn. Alphense kerken weer op de kabel ALPHEN AAN DEN RIJN De Stichting Omroep Alphense Ker ken (SOAK) verzorgt op zaterdag 19 en zondag 20 september weer een televisieuitzending op de kabel. Opnamen voor de rubriek Orgels en Organisten zijn gemaakt in de Goede Herderkerk. Pastoor H. Borghols spreekt in „Even stilstaan bij...". Het 15-jarig bestaan van De Bron en het jeugdwerk in en van uit de Alphense kerken komt ter sprake in de actualiteitenrubriek Kerk in uitvoering. Een kinder koor en de zangeres Lisette Em- mink luisteren de uitzending muzi kaal op. SOAK zendt tussen 13.30 en 14.30 uit op het kanaal 35 (TV5). Actie burgemeester spekt kas Unicef ALPHEN AAN DEN RIJN Unicef is 1450 gulden netto rijker dankzij de krentebroodverkoopactie van burge meester M. Paats op de Alphense jaar markt Deze verkoopactie was een ge volg van een weddenschap die de bur gemeester had gesloten met zijn inwo ners. De burgemeester had gewed dat Alphen er niet in zou slagen om 10.000 gulden voor Unicef op te halen tijdens het sponsorzwemmen. Burge meester Paats won de weddenschap, want het zwemmen bracht 4500 gul den. Toch wilde hij zijn tegenprestatie uitvoeren en wel krentebroden ver kopen op de markt. Besloten werd om dat tijdens de jaarmarkt te organise ren. Bezwaren Weidedreef niet gehonoreerd KOUDEKERK AAN DEN RIJN De be zwaren die door enkele bewoners aan de Weidedreef en de Deel waren ingediend te gen de bouwplannen aldaar, zijn door de commissie bezwaar- en beroepschriften deels ongegrond en deels niet ontvankelijk ver klaard. De commissie adviseert het college van B en W om de bezwaren van de heer Van der Spel ongegrond te verklaren, omdat niet kon worden aangetoond dat de gemeente Koudekerk onder andere een verkeerd voor- rangbeleid had gevoerd bij de toewijziging van de kavels aan de Weidedreef. De bezwa ren van de heren Zwart en Vink worden door de commissie als niet ontvankelijk be oordeeld. Dit houdt in dat de commissie de bezwaren niet geschikt acht voor een verdere Arob-procedure. Rechtswinkel in de Ridder ALPHEN AAN DEN RIJN De Rechtswinkel opent morgen een nieuw spreekuur in het buurtcen trum de Ridder aan de Concertweg. Dit betekent echter niet dat de rechtswinkel in buurtcentrum De Boterbloem dicht gaat. Het extra spreekuur in de Ridder geldt voor lopig voor twee maanden. De spreekuren worden op de zaterdag ochtenden tussen tien en twaalf uur gehouden. Op de woensdagavonden van zeven tot acht uur kunnen mensen met problemen op het ge bied van het belastingrecht terecht bij het buurtcentrum de Boterbloem. Per advies wordt een bijdrage van twee gulden vijftig gevraagd. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor vele duizenden guldens schade is aangericht aan het voormalige onderkomen van de Vrije School aan het Mars diep. Het schoolgebouwtje stond leeg. Onbekenden hebben het gehe le interieur aan diggelen gesla gen: alle ruiten zijn ingegooid, de zonwering is vernield, de verlichting is verwoest en brandblussers zijn leeggespo- ten. De gemeente had het schoolge bouw overgenomen en wilde het binnenkort weer in ge bruik nemen. ALPHEN AAN DEN fl Een 32-jarige vro moest worden opgenoi het Rijnoord ziekenhi twee personenauto's w< onherstelbaar bescl Dat gebeurde gistei kort na vijf uur op de dent Kennedylaan. Drie auto's stonden te w| ten om linksaf te gaan een vierde auto, best door een 24-jarige Alphen erop in reed. De man klaarde later dat zijn van het rempedaal was schoten. Een Alphe vrouw liep daarbij erns nekklachten op. ZOETERWOUDE Het gemeentelijk zwembad op sportcomplex Haasbroek blijft behouden. Wel zul len enkele rigoreuze maatregelen nodig zijn om het jaarlijkse tekort terug te brengen tot een voor de gemeenteraad aanvaard baar bedrag. De belang rijkste maatregelen zullen zijn dat het instructiebad nog uitsluitend geopend zal eijn voor het school zwemmen en de zwemles sen aan particulieren. Te vens wordt het openlucht- bad beperkt opengesteld. Wellicht dat nog een speciaal uur voor ouderen wordt inge steld, maar dan houdt het op. Het instructiebad zal slechts twee dagen per week geopend zijn. Het openluchtbad kan be houden blijven als wordt over gegaan tot een beperkte open stelling. Voorgesteld wordt het bad van woensdag tot en met zondag, gedurende zeven uur per dag, open te stellen. Met bovengenoemde maatregelen kan een besparing worden be reikt van 77.500 gulden op jaarbasis. Voorts zal het nodig zijn een aantal investeringen te plegen, maar zelfs dan wordt het hui dige exploitatietekort van cir ca 300.000 gulden terugge bracht tot 250.000 gulden en dat is vooralsnog in de ogen van het college van burge meester en wethouders aan vaardbaar. Volgende week donderdag zal de gemeente raad zich over de toekomst van het zwembad moeten uit spreken. Nat De conclusies en beleidsvoor stellen zijn gebaseerd op het dikke rapport „Tot hoe ver gaan we nat?", dat is samenge steld over het zwembad. Het zwembad is in april 1974 geo pend en reeds tien jaar later ontstonden discussies over het al of niet open houden. Aller lei oorzaken liggen er aan ten grondslag dat de financiële of fers tot onaanvaardbare hoog te zijn gestegen. Zwembaden zijn energieverslinders terwijl door de verschuiving van zwemwater naar recreatiewa ter de animo voor het zwem bad fors terugliep. Ook in Zoe- terwoude is de belangstelling met duizenden bezoekers ge daald ten opzichte van het be gin van de jaren tachtig. Het zwembad beschikt over een klein, overdekt instructie bad dat zich niet leent voor re creatief zwemmen. Dat was overigens ook nooit de intentie want daarvoor zijn de afme tingen (16 bij 5 meter) simpel weg te gering. Het buitenbad biedt wel wat meer mogelijk heden tot recreatie, maar die dienen niet te worden over schat. Gezien de mogelijkhe den in de directe omgeving van Zoeterwoude ziet het ge meentebestuur geen heil in in vesteringen op recreatief ge bied of (want ook daarover is wel eens summier gesproken) zelf overkapping van het bui tenbad. Zwemonderricht is in de ogen van B en W per se noodzake lijk. Onderzoek heeft uitgewe zen dat het onderbrengen van het schoolzwemmen elders fi nancieel bijzonder onaantrek kelijk is. Schoolzwemmen voor de groepen 3 en 4 moet behouden blijven. Dat impli ceert dan tevens behouden van het instructiebad. Dat bad twee dagen per week open stellen betekent een besparing op energiekosten van 10.000 gulden. Verlof De personeelsformatie zal worden gereduceerd tot twee zweminstructeurs door ver plaatsing van één personeels lid naar de gemeentesecreta rie. Dit heeft evenwel directe consequenties. Zo kan het zwembadpersoneel in de zo mermaanden geen verlof op nemen, maar dit kan worden gecompenseerd in de winter maanden door een dag extra verlof per week te geven. Om het personeel toch in de gele genheid te stellen vakantie te nemen dient het gehele zwem bad enkele weken per jaar ge sloten te worden. Gelet op het gegeven dat het zwembad inmiddels 13 jaar oud is en de Wet hygiëne en veiligheid zwemgelegenheden hoge eisen stelt aan zwemba den zullen tot en met 1994 di verse investeringen moeten plaatsvinden. In de onder- houdssfeer gaat het daarbij on der andere om vernieuwing cv-ketel, onderhoud, dak, ver vangen circulatiepomp, lucht- verwarmingsinstallatie en het opnieuw coaten van het bui tenland. Dit alles tot een to taalbedrag van zo'n 150.000 gulden. Groter zijn de investe ringen ingevolge eerderge noemde wet. Studie heeft aan getoond dat in 1994 de totale zwemwaterbehandelingsinstal latie (filters, pomp, leidingen) moeten worden aangepast. De kosten daarvan zijn becijfers op 300.000 gulden. Burgemeester P.J. Verhoef heeft gistermiddag de eerste paal voor de grote sport- en evened tenhal op het voormalige NAL-terrein aan de Aardamseweg in Ter geslagen. De hal wordt 32 nu breed en 44 meter lang en kost bijna twee miljoen gulden. In mei 1988 moet het gebouw klaar Ook kan de sporthal gebruikt worden voor optredens, manifestaties en andere activiteiten i veel publiek op af komt. Alle verenigingen in Langeraar en Ter Aar, met uitzondering van dei nastiekvereniging, zullen gebruik gaan maken van da hal. Ook de tennisliefhebbers kunnen «r recht want in de hal kunnen drie tennisbanen worden uitgezet. foto: wim van nq ZOETERWOUDE Zoeter- woudenaar Kees van Schagen woont al 88 jaar aan de Noord- buurtseweg in Zoeterwoude. Hij kan echter geen gebruik meer maken van de beeldbepalende kwakelbrug over de Noord- buurtsevaart om bij zijn woning te komen. De houten brug, ei gendom van de gemeente, ver keert namelijk in een zeer slechte staat van onderhoud en is door de gemeente afgesloten. De brug wordt gebruikt door de bewoners van de panden Noordbuurtseweg 30 en 31, de families A. van der Krogt en K. van Schagen. De families Van der Krogt en Van Schagen zijn niet helemaal afgesloten van de buitenwereld. Aan de achterzijde van de be treffende percelen is een ont sluiting via de Jan Albert de Gravenlaan. Aanvankelijk was de heer Van Schagen mede-ei- fenaar van de houten brug. 'oen het plan Westeinde I (In middels de wijk Westwout) tot ontwikkeling kwam werd de brug eigendom van de firma Stikvoort die in genoemd plan woningbouw ontwikkelde. Toen ook werden pogingen on dernomen om tot een adreswij ziging te komen zodat de pan den Noordbuurtseweg 30 en 31 aan de Jan Albert de Graven- laan zouden komen te liggen. De heer Van Schagen wilde daar toen niets van weten. „Ik ben aan de Noordbuurtseweg geboren, woon er mijn hele le ven al en zal er ook blijven wo nen", aldus een vastberaden Van Schagen indertijd. Om het adres te kunnen hand haven moet er een brug aanwe zig zijn. De huidige brug is le vensgevaarlijk. Een van de pei lers is weggerot, de brugleuning zit los en de brugdekplanken zijn in zeer slechte conditie. De gemeente heeft beloofd iets aan de brug te zullen doen. Die be lofte werd echter in 1985 ook al een keer gedaan. Aad van der Krogt: „We heb ben de toezegging dat er nu snel iets gaat gebeuren. Het is natuurlijk zonde als zo'n karak teristieke brug zou verdwijnen. We worden nu feitelijk afgeslo ten van ons adres en dat is een vreemde zaak". Twee jaar geleden was er spra ke van dat de brug vernieuwd en verplaatst zou worden zodat deze voor voetgangers toegan kelijk zou worden als wandel route Noordbuurtseweg/Jan De kwakelbrug over de Noordbuurtsevaart in Zoeterwoude staat op instorten. foto: wim van noort naar uit dat de kwakelbrug de finitief zou verdwijnen, maar uiteindelijk gingen in de ge meenteraad toch stemmen op Albert de Gravenlaan. Door en kele omwonenden van de J.A. de Gravenlaan is daartegen ge protesteerd omdat enkele tien tallen meters verder een beton- de brug te behouden. Dat alles nen brug ligt die de verbinding heeft echter niet nog niet geleid vormt tussen Dirk van San- tot een panklare oplossing. De thorstweg en Noordbuurtseweg. heer D.J. Veen, directeur ge meentewerken: „We zijn bezig Aanvankelijk zag het er in 1985 met het opvragen van informa tie over bruggen, maar we zijn er nog niet uit op welke lokatie de brug precies moet komen. Dan zullen de raadscommissies geraadpleegd moeten worden en heeft de gemeenteraad het laatste woord. Misschien dat we de raad van oktober halen". ROELOFARENDSVEEN Heel Roelofarendsveen ver keert in een feestroes. Dat was gisterenavond goed te merken tijdens de traditionele optocht als inleiding van drie dagen kermis. Een twintigtal plaatse lijke jeugdsportverenigingen deed mee. Vrolijk liepen hon derden kinderen in vereni gingstenue een kilometer of vijf door de straten van vlaggend Roelofarendsveen. Een afstand waarvoor ze normaal gesproken ongetwijfeld de fiets zouden pakken. De jongeren scandeerden leu zen, waaruit onder meer moest blijken dat de ene voetbalver eniging beter is dan de andere. De "allerkleinsten van gymnas tiekvereniging Excelsior wer den riant rondgereden in een aanhangwagen. Maar liefst ze ven muziekkorpsen verleenden muzikale medewerking. Het kleinste dorp van Alkemade, Nieuwe Wetering, kwam daar bij met het grootste muziek korps Door gunst verkregen op de proppen. Het eindpunt was het kermisterrein waar de kin deren door de Oranjevereniging werden getracteerd op twee vrijkaartjes per kind. Het grote Alkeburchtplein in het centrum van Roelofarends veen bleek vervolgens te klein voor de enorme publieke be langstelling bij een taptoe door drumband, harmonie en jacht- hoornkoprs van de plaatselijke muziekvereniging Liefde voor Harmonie. Het evenement werd afgewisseld met een show door de beste majorettengroep van heel Zuid-Holland, name lijk Hélicon uit Berkel-Roderijs. De gezamenlijke optredens van de drumband en de Harmonie van Liefde voor Harmonie kwam bijzonder goed voor de dag met een presentatie van de befaamde Juniorenmars en de twintig minuten durende show van de afwisselend lopend en stilstaand optredende Drum band en het Jachthoornkorps uit Roelofarendsveen. In de fi nale trad Liefde voor Harmonie op met meer dan honderd mu zikanten. Ook het pas heropge richte jachthoornkoprs was daarbij. Met dit korps had Lief de voor Harmonie een jaar of wat geleden veel succes op con coursen. Toen men op de jacht- hoornmuziek een beetje was uitgekeken, was Liefde voor Harmonie omgevormd tot drumfanfare. Heimwee naar de welluidende klanken van wel eer heeft ervoor gezorgd dat het jachthoornkorps een weder geboorte mocht beleven. Giste renavond deed het koraal „Jos hua", dat eindigde in een dixy- land-ritme, het dan ook weer bijzonder goed bij het publiek. Na de bekende „Mars der Medi ci" dat de Harmonie-afdeling voor zijn rekening nam, volg den het aloude taptoesignaal en het „Wilhelmus". Om klokslag negen uur was de perfect geti mede taptoe afgelopen. WOUBRUGGE De gemeente Wou- brugge moet waarschijnlijk drie ton bij dragen in de kosten van de bouw van een nieuwe rioolwaterzuivering. Halver wege 1988 begint het Hoogheemraad schap van Rijnland met dit 4,5 miljoen gulden kostende karwei. Dit bleek uit de reactie op een opmerking van P. Noocdam (CDA). Deze toonde gisteravond in de gemeenteraad zijn zorg over de naar zijn zeggen stankverspreidende rioolwaterzuive ring. Het Hoogheemraadschap van Rijnland zou daar op korte termijn wat aan moeten doen, zo meende hij. Woensdag bleek er reeds overleg geweest te zijn tussen Woubrugge en Rijnland. De gemeenteraad sprak zich niet uit over de plannen van Ben W om een einde te maken aan het ruimtegebrek waarmee verschillende gemeentelijke afdelingen kampen. De raadsle den vroegen om een samenhangend plan met mogelijke variaties. Zowel de VVD als het CDA lieten blijken ver der te willen gaan in de oplossing van de ac commodatieproblemen dan in de notitie over de ruimteproblemen wordt aangegeven. Ook had men graag meegesproken over de bestem ming van het door de gemeente aangekochte Rabobankgebouw aan de Gerbrand Swartlaan. Dat bleek ook toegezegd in een vorige raads vergadering. Toen bleek, dat de afdeling sociale zaken en welzijn wegens ruimtegebrek op de sekretarie tijdelijk in de bank was ondergebracht, kon men daar wel begrip voor opbrengen. Burge meester D. Brouwer de Koning zegde toe nog voor het einde van dit jaar met plannen te ko men, die oplossingen moeten bieden voor de ruimteproblemen. Een belangrijk onderdeel van die plannen is een ontwerp, waarbij het bureau gemeentewerken en de te bouwen brandweergarage kunnen worden samenge voegd. Het raadslid M. Swarte (CDA) vroeg gister avond voor de tweede maal aandacht voor de fout-parkeerders in hei Europaplantsoen, die naar haar zeggen voortdurend overlast opleve ren. De politie treedt naar haar mening onvol doende verbaliserend op. Burgemeester D. Brouwer de Koning zegde toe de zaak weer met de rijkspolitie te zullen opnemen. H. van Woer den (VVD) wilde weten of verbaliseren ook tot de bevoegdheden van de burgervader behoort. Die kan dat dan bij gebrek aan mogelijkheden van de politie zelf doen. LEIDERDORP De ge meente Leiderdorp zit in ieder geval tot 1990 ruim in het financiële jasje, dat blijkt uit de meerjarenbe groting. Voor 1988 be draagt het overschot ruim 225.000 gulden, voor 1989 wordt 227.000 gulden ge raamd en voor 1990 zelfs 293.000 gulden. Daarna lijkt een periode van meer magere jaren aan te bre ken: in 1991 volgt een scherpe daling naar een overschot van 176.000 gul den. Voor 1988 betekent dit in ieder geval nog dat de lasten voor de Leider- dorpse burgers niet zullen worden verzwaard. Alleen bij de kabeltelevisie is een lichte tariefsverhoging te verwachten. Hoewel de onroerend goed-be- lasting niet wordt verhoogd komt er toch 100.000 gulden meer binnen in 1988, door de toename van het aantal wo ningen. De bezuinigingen van het Rijk gaat niettemin niet onopge merkt voorbij aan de gemeen te. Sociaal-cultureel centrum De Sjelter aan de Heemraad laan zal waarschijnlijk het meest worden getroffen door de bezuinigingen van het mi nisterie van WVC. Het gaat dan om de aangekondigde be zuinigingen van 15 procent voor 1988 en 1989, waarvan overigens nog niet zeker is of ze door zullen gaan. Op het muziekonderwijs, dat in Lei derdorp en omgeving wordt verzorgd door streekmuziek- school Rijnakkoord in Muzen- hof, moet de komende jaren 120.000 gulden worden be spaard. Bij de accomodates is al spra ke geweest van een behoorlij ke bezuiniging, middels het af stoten van het Dorpshuis en de Hollandsche Tuyn. Sociaal- cultureel centrum De Muzen- hof neemt wat van de Dorps- huis-activiteiten over, maar toch zal worden bekeken of het niet mogelijk is Muzenhof rendabeler te maken. Met name de grote zaal staat (over dag) nog te veel leeg. Er zal overleg worden gevoerd met de gemeente Leiden om wat meer manifestaties naar Lei derdorp te halen, en verder krijgt de beheerder meer mo gelijkheden voor commerciële activiteiten. De gemeente mag na maar 100 woningen per j bouwen. Aangezien continj ten voor sociale woningbo steeds moeizamer worden v strekt wil de gemeente stre naar alternatieven voor bouwen van goedkope i gen. Dit om de doorstrom op de woningmarkt te stim ren: bestaande goedkope ningen moeten zo snel i lijk weer beschikbaar k voor urgente woningzoel den. Leiderdorp heeft beb aan iets duurdere huurwa gen, in de prijsklasse tu 600 en 750 gulden, boven woningwetgrens. Bij de 1 gers bestaat echter weinj hoefte die woningen te bouwen. De gemeente binnenkort een onderq naar de mogelijkheden goedkope woningen te b wen. Leiderdorp overweegt in menwerking met andere meenten een sociaal red cheur aan te stellen. Hetf geeft daar tijdelijk voor. Het gemeentelijke hulpfo heeft in de afgelopen maanden bijna 16.000 g verstrekt aan in totaal i mensen. Eén aanvraag 1 hulp werd afgewezen, i deel van het geld is versö als lening en vloeit weer U in het hulpfonds. Het aantal werklozen in 1 derdorp is in het afgek jaar gedaald van 639 naar De gemeente Leiderdorp b streven naar een busvert ding met het Patrimonii park. De NZH wil spoedig! busverbinding door de niet wijk Buitenhof laten lopen bus zou door de Hella Ha* straat moeten rijden. De b ners van die straat heb* daartegen bezwaar ingeditf Winkelcentrum Winkelhof zwembad De Does krijger sluitbare fietsklemmenLBj ministerie van justitie is C voor subsidie aangevraagd De tekorten van manege I thorp in De Bloemerd mot! worden aangepakt. Dat kunnen door medegebn door de bereden groep van' rijkspolitie. Wanneer dat i lukt zal naar andere oplof gen worden gezocht De gemeente Leiderdorp scholen beveiligen tegen braak. Er zal worden getn een bedrag van 60.000 guit vrij te maken voor dat doel( een eenvoudige beveiligd installeren.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14