isse mag bouwen in De Engel Stremmingen beter aankondigen Gezondheidscentrum Sassenheim verbouwd Geen bus tussen Hillegom en De Zilk [PEN OMGEVING Najaarsfeesten van start irkeerplaats n Oosthaven Gouden trouw in Lisse Verhuizing Zeehospitium begonnen £«idócSotviant DINSDAG 15 SEPTEMBER 1987 PAGINA 15- afette van 1200 imeter door Nederland stGEEST Tien hardlopers, waar- Marco en Fred van den Berg uit Sfn ten bate van de Sport voor Ge- icapten De afstand wordt gelopen als ion-stop-estafette. De start zal op 7 er in Amsterdam plaatsvinden. De emers lopen in twee ploegen van vijf die op elkaar volgend steeds zes uur ilometer) hardlopen. Om geld binnen jjeen zijn sponsors nodig. Die kunnen aanmelden op telefoonnummer 071- 9. Alle deelnemers hebben iets met uters te maken. Het idee voor de Nederland unieke loop is afkomstig fchotland. waar een soortgelijke loop gehouden. Naast Nederlandsers ook Engelsen en Amerikanen mee. willen een Ronde van Neder- Snelbus tussen Lisse en Leiden LISSE De NZH begint op 27 september een sneldienst tussen Leiden en Lisse. De nieuwe bus vertrekt van Lisse Vreewijk om 7.32 uur en rijdt via de Hyacinthenstraat en de Poelpolder naar Sassenheim. De bus stopt daar op de Van Pallandtlaan om 7.45 uur en gaat dan via de rijksweg A44 naar Leiden. De bus komt om twee minuten over acht aan in Leiden en sluit aan bij de trein naar Den Haag. De NZH denkt met deze lijn 55 de af stand tussen Lisse en Leiden acht minuten sneller af te kunnen leggen dan voorheen. Reconstructie Hoofdstraat SASSENHEIM - Het noordelijk deel van de Hoofdstraat wordt in 1988 gereconstrueerd. De weg tussen de Teylingerlaan en de gemeente grens met Lisse zal opnieuw worden geasfal teerd. Tussen het kruispunt Sassenheim-Noord en Lisse blijven de fietspaden gehandhaafd, maar er komen parkeerstroken aan beide zij den van de weg bij. Tussen de Teylingerlaan en het kruispunt komt een fietsstrook en eveneens parkeerruimte aan beide zijden van de weg. Het kruispunt Sassenheim-Noord wordt niet onder handen genomen aangezien dat eigen dom is van de provincie. Wanneer de werkzaamheden beginnen is nog niet bekend. Eerst zullen omwonenden nog de gelegenheid krijgen hun visie te geven over de plannen tijdens een inspraakavond. Het is de bedoeling dat het reconstructieplan behandeld wordt in de raadsvergadering van december. Auto uitgebrand SASSENHEIM Een auto van een 66-iarige vrouw uit Abbenes is gister avond rond acht uur geheel uitge brand. Ter hoogte van de Van Pal landtlaan in Sassen heim vloog de auto vermoedelijk door kortsluiting in brand. De brand weer was snel ter plaatse, maar kon niet voorkomen dat de auto geheel uit brandde. De vrouw bleef ongedeerd. Vrouw aangerand HILLEGOM Een in woonster van Hillegom is gisteravond rond half tien door een onbekende man aangerand. De jongeman dwong de vrouw bij de Hillinenbrug in Hillegom onder bedreiging van een mes met hem mee te gaan naar het nabijgelegen parkje. Hij trok haar het struikgewas in, maar liep plotseling hard weg toen er een man voorbij liep. De politie wil graag in contact komen met deze man die in het park zijn hond uitliet en de aanran der hard weg heeft zien lopen. Motoragente gewond WASSENAAR Een 26-jarige motoragente uit Hazerswoude is van ochtend gewond ge raakt bij een -botsing met een 55-jarige auto mobilist uit Wassenaar. Het ongeluk gebeurde op de Langekerkdam in Wassenaar op de krui sing Middelweg. De au tomobilist verleende geen voorrang aan de motoragente. Het slachtoffer is met ver wondingen aan knie en hand overgebracht naar het Elisabethziekenhuis in Leiderdorp. SASSENHEIM Dg najaarsfeesten zijn gisteravond van start gegaan met simultaan-dammen en schaken in De Oude Tol en klaverjas wedstrijd en in de kantine van Ter Leede. Bij het schaken waren er 29 deelnemers die het opnamen tegen de simultaanschaker Eric van der Marei uit Wassenaar. Hierbij won A. Houthuizen de eerste prijs, B. Touber was tweede en S. van Kesteren derde. Zij konden keus maken uit taarten, planten en boeken. Bij het dammen waren er 24 die het opnamen tegen de simultaan-dam- mer Evert Bronstring. Hier legde C. Mollenaar beslag op de beker. Tweede was T. van Noort, en derde J. van Hal. Bij de klavenaswedstrijden waren niet minder dan 96 deelnemers. Eerste was J. de Vries die vijf pond karbo nade mee naar huis kreeg. Tweede was Niek van No- belen met vier pond en derde J. van Riet met drie pond. - Lisse mag ze- g woningen bouwen plaats van Huis ter in het buurtschap Ingel. Dat staat in het es dat de Arob-com- ie heeft uitgebracht Gedeputeerde Staten Zuid-Holland. GS ten naar aanleiding dit advies nog wel de ndelijke beslissing ne- over woningbouw bij De Engel. Wanneer dit gebeurt, is niet bekend. De gemeente Lisse had eind augustus een procedure aange spannen bij de Arob-commis- sie tegen het verbod van de provincie om woningen te bouwen op de plaats van het leegstaande Huis ter Beek. In 1982 waren GS wel akkoord gegaan met de sloop- en bouw plannen. Deze konden toen niet direct uitgevoerd worden omdat geen overeenstemming werd bereikt met de toenmali ge eigenaar van Huis ter Beek. In februari van ditjaar was de prijs van Huis ter Beek gezakt en Lisse vroeg opnieuw toe stemming voor sloop van het voormalig kindertehuis en bouw van de woningen. Dit keer weigerden GS echter groen licht te geven voor de bouw. Daarbij beriepen zij zich op het nieuwe streekplan waarin staat dat de Bollen streek zoveel mogelijk open moet blijven. Lisse wil de woningen in De Engel bouwen om de vergrij zing van dit buurtschap tegen te gaan. Bovendien vreest Lis se dat Huis ter Beek anders verkocht wordt aan een parti culier die zeventig kamers in het monumentale pand wil creëren. Daardoor zou de druk op de lijst woningzoekenden toenemen, stelde wethouder H. Smith van Lisse destijds bij de Arob-commissie. Volgens Smith praten GS van daag over het positieve advies van de Arob-commissie. Een woordvoerder van de provin cie zei echter dat dit nog enige tijd zou duren. Wethouder Smith moest eerst al voor 1 september aan de eigenaar van Huis ter Beek zeggen of Lisse het pand zou kopen. Dit is al uitgesteld tot 15 september, maar de termijn dreigt nu weer overschreden te worden. „Met alleen een positief Arob- advies kunnen we nog niet zo veel", meent Smith. „GS be slissen uiteindelijk". SSENHEIM - Er ko- parkeerplaatsen de Oosthaven. De atsen komen op en d de voormalige loods i Wesseling die enige ken geleden is gesloopt. commissie openbare rken ging hier gister- ond zonder al te veel blemen mee akkoord. VVD'er W. van tzen sprak ziin twijfel over het afgelegen par- erterrein. gjelf zou ik daar niet j mijn auto neerzet- meende hij. Van Bie- vreesde ook dat het van een par aats meer eigenaren plezierjachten zou tken. „Die kunnen ÉDOoi hun auto bij hun «Birkeren. Ik zou lie- feraen dat het terrein ge- roon bestraat wordt. We i het niet aantrek- fclijker maken voor men- I van buiten het dorp daar aan te leggen dan |in feite al is". Wethou- J. Dreef wees de woordvoerder op j feit dat de parkeer- pts bedoeld is als ver gende parkeerruimte r auto's van mensen |aan de Parklaan wer- „Er is in die hoek een flinke par- rdruk sinds aan de Mo- itraat niet meer gepar- Kerd kan worden", stelde 1 Dreef meende dat het jein, ondanks de inrich- tot parkeerterrein, makkelijk te gebrui- p zou zijn voor andere einden. „In feite Mt het terrein gewoon raat Alleen vindt er indelng in vakken its". dA Wassenaar en hogere bigingsrechten (SENAAR De PvdA in tnaar is tegen het verho lvan de reinigingsrechten dit door burgemeester en puders wordt voorgesteld fe begroting voor 1988. ^•woordvoerster C. van [Meij zei dit gisteravond tij- jl een gemeenschappelijke Tdering van de raadscom- J» financiën en economi- I zaken, ruimtelijke orde- I en openbare werken en piene en bestuurlijke aan- genheden Ze vindt een ging van 129 gulden tot delijk 216 gulden aan de fe kant en ziet liever geen :istarief zoals wette- •geschreven maar ïelheid aan tarieven af- md op bijvoorbeeld de ge- ïootte. Ze kondigde aan 6 komende raadsvergade- I met een alternatief plan pRAAK BEDRIJF HOTEN Een be- van verkeersmaterialen de Industrieweg in Voor- wn is in de nacht van zon- °P maandag door inbre- 1 bezocht. Zij braken een n open en namen een tele- itoestel, een fototoestel en aantal pakjes sigaretten Zij zijn niet achterhaald. ®ATB elk woensdag de Milage bii uw krant met Johmatie over films,muziek F RECREATIE.EXPOSITIES 01 EEN COMPLETE AGENDA DEN HAAG/STREEK Fietsers moeten op de hoogte gesteld worden van een eventuele strem ming van een fietspad en er moet een alternatieve route voorhanden zijn. Dat laten de statenleden E. Meijer en S. van der Helm (beiden PSP/CPN/PPR) in een aantal vragen aan de pro vinciale staten van Zuid- Holland weten. Zij vragen zich dit af naar aanleiding van de afsluiting van een deel van het provinci ale fietspad 5 langs de Wijdt Aa in de gemeente Woubrugge voor de tweede keer in korte tijd. Er worden daar recon structiewerkzaamheden uitge voerd. Enige tijd geleden kon het pad niet gebruikt worden wegens een verbetering van de kade. Zij vragen zich af waarom die werkzaamheden niet tegelijkertijd zijn uitge voerd. Verder vragen de statenleden zich af waarom het pad aan de kant van Hoogmade zichtbaar is gestremd, maar dat fietsers die van Woubrugge komen pas na een paar kilometer ontdek ken dat ze zich op een doodlo pend pad bevinden. Een tweede tijdelijke afsluiting heeft zich volgens de beide statenleden voorgedaan bii het deel van het provinciale fiets pad 5 aan de Ruigekade in Leiderdorp. Het pad werd ge bruikt als aanvoerweg voor de bouw van de nieuwe brug over de Does voor de omlei- dingsweg rond Hoogmade. De knik tussen de Ruigekade en de Doespolderkade werd in beslag genomen als werkter rein. Meijer en Van der Helm vin den dat er voortaan bij het tij delijk buiten gebruik stellen van fietspaden voorafgaand overleg moet plaatsvinden met de ANWB en ENFB. Wassenaar wil meters vervangen door blauwe zone WASSENAAR De ge- meente Wassenaar over weegt om in het centrum een blauwe zone in te stellen ter vervanging van de huidige parkeermeters. Dit heeft burgemeester drs. P.H. Schoute gisteravond gezegd tijdens de gemeenschappelij ke vergadering van de raads commissies algemene be stuurlijke aangelegenheden, financiën en economische za ken en ruimtelijke ordening en openbare werken. Volgens de burgemeester zijn de parkeermeters niet kos tendekkend, tenzij men van het huidige kwartje dat men erin moet stoppen overgaat op een gulden. „Maar als U dat gaat doen ben ik tijdens die discussie eventjes op va kantie". Namens de VVD merkte A. Pruis op, dat er iets moet worden gedaan aan de one venwichtige verdeling van parkeerplaatsen in het cen trum. Ook hij toonde zich voorstander van het instellen van een blauwe parkeerzone, en pleitte voor betere toe- en afvoerwegen naar het cen trum en de parkeerplaatsen en voor het laten parkeren van het winkelpersoneel op het marktterrein aan de Ber khei op dagen dat er geen markt is. CD A-fractievoorzitter H. Schelhaas brak een lans voor een verbinding van het par keerterrein Kloosterland met de Storm van 's-Gravenzan- deweg. H. Goulooze (PvdA) wees erop dat de Langstraat een gebied is waar met rustig moet kunnen flaneren en „gezien moet kunnen worden". Ook wees hij erop dat het karakter van het dorpscentrum gewaarborgd moet blijven. Hij toonde zich geen voorstander van het slopen van de twee huizen op de, wat algemeen ge noemd werd, het gat naast de ABN bank, beter bekend als parkeerterrein „de Hoek". DE ZILK Het ziet er niet naar uit dat er een busverbinding komt tus sen De Zilk en Hillegom. In een schrijven van de NZH aan de gemeente Noord wijkerhout blijkt dat bij een dergelijke bus dienst veel geld bij moet. De gemeente zou voor die kosten (96.500 gulden per jaar) moeten opdraaien, en daar lijkt het college van B en W weinig voor te voelen. In haar brief stelt de NZH voor om dagelijks vier ritten heen en vier ritten terug naar De Zilk te rijden buiten de spitsuren. De ritten zijn name lijk bedoeld voor winkelbe zoek van Zilkenaren in Hille gom. Vandaar dat op maan dagmorgen geen bus zou gaan rijden vanwege de winkelslui ting. Die dienst zou dan worden verzorgd door een mi crobus voor acht personen. De prognose van de NZH is dat er dagelijks 10 passagiers zullen zijn. Mocht de route via de Stationsweg gaan dan zullen er nog eens 15 reizigers bij ko men. De kosten voor zo'n dienst be dragen 102.000 gulden. De rei zigers brengen jaarlijks niet meer dan hooguit 5.500 gulden in het laatje en dat verschil zou de gemeente dus bij moeten passen. Dit lijkt de ge meente niet te kunnen op brengen. Een alternatief is een zogenoemde „vraagafhankelij ke busverbinding" die alleen wordt gereden als een reiziger zich van te voren heeft aange meld. De afdeling algemene zaken van het gemeentehuis van Noordwijkerhout stelt daarom voor om deze moge lijkheid eens wat nader uit te werken. Komende donderdag zal de raadscommissie voor openbare werken zich over de problematiek buigen. Verder heeft de NZH ook la ten weten dat een busverbin ding tussen Noordwijk en Noordwijkerhout via de Schulpweg exploitatief gezien voor de vervoersmaatschappij weinig interessant is. Noord wijkerhout had deze lijn graag gezien in verband met een rechtsstreekse verbinding van de campings langs de Kraaj- erslaan met het dorp. De ge meente vreest dat een verbin ding Langevelderslag via de Randweg naar Noordwijk de toeristen langs de duinrand nog meer naar Noordwijk zal doen gaan. Ze vindt dan ook dat de NZH te gemakkelik aan deze wensen van Noordwij kerhout is voorbij gegaan. De provincie geeft de gemeen te Noordwijkerhout 23.500 gul den subsidie om een „plan van aanpak" op te stellen voor de dorpsvernieuwing. Dit plan zal concreet inhoud moeten gaan geven aan de vernieuwing van met name het dorpscentrum. Brand in manege LEIDSCHENDAM Bij manege De Vliet aan de Oostvlietweg is vannacht rond half één brand uitgebroken. Het voorste deel, waarin de bar-kantine is gevestigd, brandde geheel uit Ook een deel van het dak werd beschadigd. De brandweer heeft de brand kunnen beperken tot dit deel van de manege zodat de dieren niet in gevaar kwamen. Het is niet bekend of er van brandstichting sprake is. Een personenauto, die geparkeerd stond aan de Parklaan in Wassenaar, is gisterochtend rond half vijf totaal uitgebrand. De daders hebben ook twee andere auto's aan de Parklaan in brand gestoken. Van beide auto's liep slechts het iitterieur veel schade op. SASSENHEIM - Het Ge zondheidscentrum aan de Narcissenlaan in Sassenheim wordt intern verbouwd. Dit' is nodig door een aantal ver anderingen in de gezond heidszorg, zoals het toene mend aantal deeltijdbanen. De praktijkruimten voldoen verder niet meer aan de daaraan gestelde eisen. De vereniging Gezondheidszorg Sassenheim heeft nu een plan opgesteld om het cen trum te verbouwen. De raadscommissie openbare werken keurde dit plan gis teravond unaniem goed. Alleen C. Kuysten (D66) toonde zich teleurgesteld over het verdwijnen van een invalidentoegang met auto matische deuren uit het plan dat gisteravond op tafel lag. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat dit wel zou worden gerealiseerd. Het mi nisterie van WVC vond de verbouwingskosten te hoog waardoor de invalidentoe gang, die 40.000 gulden kost, werd geschrapt. Er komt nu een bel op de hoogte van een rolstoel. „Het zijn altijd deze voorzieningen die het eerst geschrapt worden bij finan ciële problemen", meende ze. De totale verbouwing van het Gezondheidscentrum kost ruim 133.000 gulden. De ruimten voor de wijkver pleegkundigen worden her ingericht en er komt een in validentoilet, een kantoortje voor de conciërge en meer magazijnruimte. De huidige wachtruimte wordt ver kleind. Vechtpartij in Kerkehout WASSENAAR Jongeren uit de wijk Kerkehout in Wasse naar zijn gistermiddag rond vijf uur slaags geraakt met scholieren van de Indonesi sche school. Een 19-jarige Wassenaarder is overgebracht naar het politiebureau waar hij na verhoor weer werd heengezonden. De knaap was aangehouden, omdat hij in zijn auto een honkbalknuppel had liggen en dergelijk slagtuig tij dens de vechtpartij was ge bruikt. Of de jongen ook iets met de zaak te maken heeft, kon een politiewoordvoerder vanmorgen niet zeggen. Vol gens de woordvoerder is er in Kerkehout wel vaker onenig heid tussen jongeren. „Maar dat is nog nooit aangewakkerd tot een vechtpartij". Het echtpaar H. Baak-de Reus viert op vandaag het gouden bruiloftsfeest. 50 jaar geleden werd het ja-woord gegeven in het gemeentehuis in Hoofddorp. Eef Baak, een geboren Lisser, verhuisde naar de Haarlemmermeer ter hoogte van de steenfabriek. Zijn vrouw kwam in de zelfde tijd met haar familie uit de Beemster ook naar de Haarlemmermeer. Daar leerden ze elkaar kennen. Na de huwelijksdag betrokken ze een woning bij de Hillegommerbrug. Ze ble ven niet lang op hetzelfde adres wonen want ze verhuisden respectievelijk naar de Steenfa briek, De Engel, de Kanaalstraat en de Viyaldistraat om uiteindelijk op het huidige adres, Klein Vreewijk, terecht te komen. Baak heeft jarenlang als chauffeur gewerkt. Zijn vrouw werkte vaak in de bollenschuur. Samen hebben ze zeven kinderen en zeven kleinkinderen. FOTO: TON KOEVOET In het Rijnlands Zeehospitium in Katwijk is deze week een begin gemaakt met het ver huizen van de patiënten uit de revalidatiekliniek Blanken- heym naar een nieuwbouw- vleugel van het hoofdgebouw van het Zeehospitium aan de Drieplassenweg. De nieuw bouw herbergt een polikliniek voor de revalidatiebehande- ling van patiënten die daarna naar huis kunnen en een af deling met veertig bedden waèr patiënten die moeten blijven onderdak vinden. De officiële opening van de nieuwbouw wordt op 6 no vember verriocht door gede puteerde Aalbers. De daadwerkelijke reden voor nieuwbouw was de slechte staat van het pavil joen aan de Katwijkse Boule vard, dat nog stamt van ver voor de Tweede Wereldoor log. De noodzaak toch in Katwijk een revalidatiekliniek voor jongeren en ouderen te houden, leidde tot de bouw van een nieuwe vleugel van het hoofdgebouw. De verhui zing deze week naar de im posante witte vleugel aan het rustieke hoofdgebouw luidt in principe een overgangsstadi um in, omdat voor het eind van de eeuw op last van het ministerie van volksgezond heid een centraler gelegen kliniek voor de regio Leiden gesticht moet zijn. De nieuw bouw kost, inclusief interne verhuizingen, ongeveer zeven miljoen gulden. Het lot van het karakteristieke paviljoen Blankenheym, dat voor een groot gedeelte het gezicht van de Katwijkse Zuid-Boule vard bepaalt, is inmiddels bezegeld. Het met Jugendstill ingerichte gebouw wordt, na een tijdelijk gebruik als op slagruimte, gesloopt. FOTO: HENK VAN DEN ENDE

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15