Wonderkind rekent af met vleugel Wk WKmkMi -IIH i OS-journaal krijgt ke dag een 'weerfilm QeidAaQowuvnt ,u» °3 jeland dio/televisie MAANDAG 14 SEPTEMBER 1987 PAGINA 9 Voor deze Top 10 is gemeten ge durende de periode van maandag 24 augustus tot en met zondag 30 augustus. De selectie vindt plaats op grond van het kijkdichtheids- percentage; één procent is gelijk aan 131.000 Nederlanders, ouder dan 6 jaar. De gegevens zijn af komstig van het onderzoekbureau Intomart, dat een continu kijkon derzoek houdt, in opdracht van de Kijk- en Luisterdienst van de NOS. a het art vin» Master an Ke.i Liefh, Itristhlon Almere met a 3e aan gehi P werj Aktua dames journaal Televizier Flying Doctors Girls Change of Seasons Achter het Nieuws Spagetti House NOS woensdag VOO woensdag AVRO AVRO TROS VARA VARA TROS VARA KRO dinsdag dinsdag vrijdag maandag maandag vrijdag maandag woensdag 26,6% 6.8 25,7% 7,0 23,3% 21,3% 6.7 20,8% 6.3 20,6% 20,0% 19,5% 19,5% 18,4% 6,7 7,3 7,3 7.2 6.9 6.5 dertiendelige serie van Granada Television over de doos de wereld veranderde, scoort deze week slechts 2,9 pro- De kijkdischtheid is wel hoger geweest tijdens de eerste (ringen - er zijn blijkbaar een paar kijkers die nogal de krijgen van de tendentieuze, vooringenomen en arro- commentaren van het team dat de serie beweert "be lt" te hebben. Dat "bewerken" betekent feitelijk "verta- want op de plaatsen waar Nederlandse gegevens of 1 actuele voorbeelden toegevoegd hadden kunnen Jen, is dat nagelaten. Kortom: wie écht naar 'Television' lijken, kan bij de WDF op vriidag terecht. ioogste scoorder is deze week net programma "Gevecht leven" van de NCRV. Dit scoorde een waardering van 8,1. Enkele uren later - op zondagavond 30 augustus - het dieptepunt van de week uitgezonden: het sluitstuk de Uitmarkt (NOS) scoorde een povere 5,8. morrc ddels BILT Het weerbericht in het NOS-journaal zal vanaf totaf september een kwalitatieve verbetering ondergaan door °h op een hogere frequentie gebruik maken van de zoge- 45 ht imc*e "weerfrlm"- Dat is de aaneenschakeling van de sa- J45 liet-foto's die vrij snel achter elkaar vertoond worden, "ijver ardoor de kijker de ontwikkeling van het weer over de aan d Ê'°Pen *waalf uur zelf kan zien. i wei op hetjen is de "weerfilm" slechts twee keer op experi- ntele wijze in het NOS-journaal gebruikt. TTjalling Land- nilie ter van het KNMI: "Die proeven zijn positief verlopen, vess idat de Meteosat van de gezamelijke Europese meteorolo- ;ensc che instituten (Eumetsat) sinds kort de beelden die ge- pten likt zijn voor zo'n weerfilm, dagelijks kan leveren gaan we de in weerfilm als een vast terugkerend onderdeel invoeren". Y9°! mdmeter tekent daar wel bij aan, dat dat de weerfilm niet zien zal zijn, wanneer er niets interessants uit op te maken let ilt. "Het gebruik moet wel journalistiek verantwoord zijn". 11 Meteosat maakt haar fotos ook 's nachts. Daarvoor wordt ifrarood gebruikt. Hele koude delen worden daardoor wit norgegeven; hoe warmer het gebied, hoe grijzer het op de iaart te zien is. Om vervolgens het verschil tussen zee en Bud aan te geven, worden blauw (zee) en groen (land) kunst- in de kaart ingevoegd. HILVERSUM Met de schrij ver Maarten Biesheuvel als bin- nenkomertje bii Veronica, het had slechter gekund. Dit over kwam Jean Ummels, docent Nederlands, die het klassikaal met literatuur in de weer zijn tegen de borst stuitte en koos voor het creatieve werk achter de schrijftafel. Hij bewerkte korte verhalen van genoemde auteur tot tv-spelen en stapte ermee naar Rob Out. Die zag er geen heil en geen brood in, maar adviseerde Ummels het eens te proberen met eigen kor te verhalen voor tv-spelen. Deze ziin er intussen gekomen, onder de titel „Gemene Verha len", dertien stuks maar liefst, die de hele winter door, te be ginnen in oktober, tweeweke lijks op het VOO-scherm ver schijnen. „Allemaal gemene verhalen", zo vertelt Jean Um mels, „omdat het daarin telkens gaat om mensen die elkaar te kort doen. Ik ben een liefheb ber van de vreemde vertellin gen van Roald Dahl, die myste- rische inslag daarin, die won derlijke ontknopingen, die tege lijk absurd en ook schrikwek kend kunnen zijn". Dan zit hij met zijn eerste ver haal over het wonderkind Ar thur gelijk goed. Dat jochie van twaalf, gespeeld door Alexan der Daniels, heeft het pianospel helemaal in zijn vingers, noc- turnen van Chopin of het niks is en tingeltangelétudes van Tsjaikovski of het de vlooien- mars betreft. Zijn vader (Harry van Rijthoven) en zijn moeder (Anke van 't Hof) zien het hele maal met hem zitten, ofschoon hun zoontje veel liever met de jongens op straat voetbalt. Zijn ambitieuze moeder laat haar zoontje ziek verklaren door de huisarts, zodat hij niet naar school hoeft, maar al zijn tijd aan studie kan geven. Daar mee wordt gelijk een smet ge worpen op de medische stand. Die dokter constateert geen en kele kwaal, maar tekent grif na met de moeder een wijle te hebben vertoefd achter het voorkamergordijn. Arthur mag als wonderkind zelfs in het praatprogramma van Tineke verschijnen om de Mondscheinsonate te komen spelen. Zijn moeder laat zijn coiffure behandelen als de ma nen van Von Beethoven. Hij blijft zich echter verzetten te gen de vergaande eisen die zijn ouders aan hem stellen. Hij is daarvoor door de schrijver toe gerust met de radicaal-guitige streken van Mozart, zoals we die kennen uit de film „Ama- deus" en met de revolterende geesteshouding van een man als Rachmaninov. Hij krijgt ten slotte van zijn ouders een vleu gel om zich daarop verder te bekwamen. Dan is het moment aangebroken, waarop het jochie rigoureus met de vleugel afre kent. Zijn moeder had hem Moeder Elise (Anke van 't Hof) en vader Frans (Harry van Rijthoven) zien angstig toe hoe zoon Arthur met de nieuwe vleugel afrekent. FOTO: VOO hij bezig is met de camera. Overladen met stress op de set, kun je hem hopen uitroepen: „Dit is wat ik nou altijd heb ge wild". Na „Arthur" staat het verhaal „Op zijn frans" op het program ma. Dit speelt in kringen van mensen die er een nogal delica te levenswijze op na houden. Hierin krijgt een president-di recteur te maken met een cour tisane, die het gemunt heeft op zijn reputatie en bankrekening. Schrijver Jean Ummels heeft gelijk. Om deze wufte escapa des in een kort tv-verhaal te leggen, kun je met de camera meer bereiken en suggereren dan met gesproken woord. Leo v.d. Goot zit er met zijn ca mera meer dan bovenop, zodat de kijker niets ontgaat. Hij moet evenwel nog leren afstan delijker met de microfoon om te gaan. Die zet hij bovenop de handeling met als gevolg, dat allerlei geluiden veel te over dreven overkomen. Als heime lijk een bureau wordt door zocht, hoor je de papieren hin derlijk knisperen en paperclips etc. knetteren. Dat is geen ge hoor. En geen hoorspel. Dat is het wat Jean Ummels inmid dels van Leo v.d. Goot heeft op gestoken: een tv-spel is geen hoorspel. Een geschiedenis zon der woorden zou voor een schrijver een ideale situatie zijn. TON OLIEMULLER .daarop liever vingeroefeningen zien maken. Mishandeling Jean Ummels haalt zijn verha len uit de werkelijkheid: „Ik luisterde een keer naar „Für Elise" op de zondagoch tend. Daar werd een meisje het podium opgesleept, dat zo goed fluit kan spelen, dat de moeder haar voor een wonderkind hield. Het kind zelf klapte dicht. De moeder gaf allemaal opgetogen antwoorden op de vragen van Hans Zoet. Het meisje floot met tegenzin haar wijsjes. Ouders die zo hun kind onder druk zetten om maar een wonderkind te hebben, noem ik een vorm van kindermishande ling. Op die manier kreeg ik mijn verhaal over „Arthur" per radio gratis thuis bezorgd". Daarmee was hij er evenwel nog niet. Zijn bewerking van de verhalen van Biesheuvel wer den afgekeurd, omdat er veel te veel in werd verteld. En tv is beeld en geen woord. Hij moest de regie meer tegemoet komen door tekst te schrappen en deze door situatie-beschrijving te vervangen. Zodoende kwam hij tot eigen verhalen, die wel aan de gestelde voorwaarden volde den. Als regisseur kreeg hij Leo v.d. Goot toegewezen. Die ken nen we nog van enige jaren ge leden als presentator van het programma „Jacht op de schat". Hij liet zich toen door middel van een helikopter naar die plaatsen dirigeren waar een goudschat in de omgeving werd verondersteld. Leo hing in ziin zoekijver meer onder de heli kopter dan dat hij er in zat. Op die manier kwam Leo v.d. Goot over als een opgewonden stand je. Dat werk zinde hem op de langere duur evenwel niet. Hij volgde een regiecursus bij de NOS, mocht stage lopen bij de aanmaak van de serie over „Willem van Oranje" en kreeg nu als eerste werkstuk de ver halen van Ummels toegewezen. Stress Jean Ummels prijst zich geluk kig met hem, omdat zij nauw samen werken bij het in beeld brengen van zijn verhalen. Jean biedt daarover de volgen de schets van de werkwijze van Leo: „Hij is pas afgestudeerd. Volgt de hem aangeleerde re gels over tv-regie nauwgezet en precies volgens de letter. Daar heb ik ook plezier van als schrijver. Van hem leer ik wat ik in een tv-spel in dialogen aan de kijker moet overdragen en wat ik aan de camera moet overlaten. Op die manier heb ik steeds minder tekst nodig om een tv-spel samen met v.d. Goot op de buis te krijgen. Moet je Leo trouwens observeren als ^NederjancT NEDERLAND 1 VARA 15.50 Film van Ome Willem, kin derprogramma met Edwin Rutten als Ome Willem en Pieke Dassen als August. Vandaag: Ze gaan naar België, (herh.) 16.13 Scooby en Scrappy Doo, tekenfilmserie. Afl.: Van harte gefeliciteerd, Scoobyl 16.36 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: De tijdcapsule 16.59 Super-oma (Supergran), Engelse kinderserie naar de boeken van Forrest Wil son. Met: Gudrun Ure, Mi chael Graham, Bill Shine, e.a. Afl.: Super-Oma en de erfgenaam NOS 17.30 %6-Journaal VARA 17.47 Gouwe Douwee, poppro- i gramma rondom een the ma met muziek uit de jaren '60 en '70. Presentatie: Jan Douwe Kroeske VARA 18.06 De tovenaar van Oz (The wizzard of Oz), Amerikaan se tekenfilm- serie. Afl.: De vuurdoop TELEAC 18.30 Algemeen Voorlichtings programma over najaar 1987 VARA 19.00 De baas in huis? (Who's the boss?), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Er was eens een mooie zomer (2). Angela vraagt zich af, of Tony de jongen uit het va kantiekamp was, waar zij 20 jaar geleden verliefd op werd 19.24 Labyrinth, spelprogram- ma. Presentatie: Peter Jan Rens NOS 20.00 03Journaal en weerover- zicht VARA 20.28 s De vliegende dokters (The flying doctors), Au stralische doktersserie met o.a. Andrew McFarla- ne en Liz Burch. Margie is verliefd op Max en wil uit voorzorg aan de pil. Maar dit is niet zo eenvoudig in een bekrompen gemeen schap als Cooper's Cros sing 21.16 STER-reclame 21.23 Achter het Nieuws, actua liteitenrubriek waarin een reportage over de proble men met de studiefinan ciering. Verder aandacht voor de laatste ontwikke lingen in de ontvoering van Ahold-topman Heijn en een interview met Klaas de Jonge 21.53 Golden girls, Amerikaan se comedyserie. Afl. 15: De waarheid komt boven. De dochter van Rose komt op bezoek. Zij heeft haar kleindochter Charley ook meegenomen 22.18 Operatie Julie (Operation July, 2), driedelige Engelse politieserie met o.a. Colin Blakeley, David Swift en Michael Carter. Het spe ciale drugsteam richt zijn aandacht nu vooral op een verlaten huis op het platte land van Wales. Bij een huiszoeking blijken ze ech ter te laat te zijn DVG 23.08 Terug naar de pijnbank. Spreker: Jan Vis, voorzit ter van De Vrije Gedachte NOS 23.23 Journaal 23.28 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 03Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Te koop. Netty van Hoorn zoekt het ver haal achter de kleine ad vertenties in kranten. Men sen hebben spullen met een bepaalde gedachte gekocht, toch doen ze ze weg. Zijn ze er niet aan ge hecht? Is het dan zo be langrijk wat andere men sen van die spullen vin den? Sommigen doen zelfs hun hele huisraad in de aanbieding AVRO 19.27 Sandra, the best of my love. Muzikaal programma rond de zangeres en pre sentatrice Sandra Reemer 20.00 AVRO's Nationale Ver- keerstest, programma in het teken van het zestigja rig bestaan van het Cen traal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen. Gasten o.a. de minister van Verkeer en Waterstaat. Mevr. Smit- Kroes, en de voorzitter van Veilig Verkeer Nederland, mr. P. van Vollenhoven. Presentatie: Fred Oster 21.05 SVinger aan de pols - Zeilkamp kankerpatiën tjes, verslag van het eerste Nederlandse vakantie kamp voor kinderen met kanker (herh.) 21.35 Opsporing verzocht, pro gramma waarin politie en justitie de medewerking van kijkers vraagt bij het oplossen van misdrijven. 22.17 AVRO's column, econo misch commentaar van E. Peereboom NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.20-23.25 Klussen in huie, voorlichtingsprogramma dat Nisuws in teletekst Tik Tsk, peuterprogramma Kamaleon, doe-programma j. voor kinderen h 35 Avonturenbaai (Danger bay), Canadese kinderserie met Donnelly Rhodes, Deborah Wakeham, e.a. All.: Vis en mi cro-chips lemandsland, toeristisch ma gazine met: Overijssel; Info uit de wereld van reizen en toeris me. Presentatie: Herman Cole W Programma-overzicht <5 Nieuwe pÉpjlO Mutic-Hall (2), vierdelige Fran se serie van Marcel Bluwal. Met: Simone Signoret, Daniel Olbrychski. Andrè Dussolier, <5 el vi Ie ei Opv cton et tand Ie] tra c va Ha* 15 Gezondheid, maandelijks ge zondheidsmagazine. Vandaag: Overgewicht. Presentatie: Ka ren de Visscher, Dr. Toon Goossens, Paul Peyskens en Piet de Valkeneer uwc' <5 Uitzending door derden. Pro gramma van het Vrije Woord y, 35-22.55 Nieuw* en Coda Irene IT 2 1(jt 00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie met Peter Phelps, Pat McDo nald, Tom Richards e.a. De verhouding tussen Stephen, Patricia en Margaret verbete ren als gevolg van de brand waarin ze bijna omkwamen. Wayne vertelt een reporter zijn eigen versie over Helen Green's verdrinking 23 Intermezzo: Sonate in re, van D. Scarlatti, uitgevoerd door ran Marc Matthijs, piano, (herh.) a" -25 Othin, Japanse tv-serie Li 40 Programma-overzicht i <5 Nieuw* 10 Kwidam, videospelletjes „V15 Extra Tim* w. 50 Taptoe Edinburgh, reportage van de jaarlijkse militaire tap- s 0 toe in Edinburgh De 00-22.50 Fundamenten: De Oos- tenrijkae ziel. Jean-Pierre Rondas interviewt de Weense psychiater Erwln Ringel, die door veel Oostenrijkers wordt beschouwd als 'Seelendoktor der Nation", omdat hij vanaf 1948 het probleem van het hoge zelfmoordgemiddelde in de Oostenrijkse samenleving heeft aangepakt f !BF 1 ni A 130 t 23 '«55 l Eapagne romaine, documen taire over Romeinse resten in Spanje U boïte aux image* Fètaa de Wallonië. Vandaag ontvangt Patrice Gllty Alexan dre de Mèrode. o.a. vice-presi dent van het IOC Journaal Ce aoir, regionaal journaal Journaal EGrand écran Jean Gabln: Rue dea prairies, Franse speelfilm uit 1950 van Denys de la Patelllére. Met: Jean Ga- oin, Claude Brasseur, Marie- «José Nat. e.a. L* Louvre, dertiendelige docu- mentalreserie over dit museum Jn Parijs. Vandaag: La clartè et la glolre Uatat* nieuwe Shéma Israël i Duitsland - "MB ETvvT tiBÉÉËli® Janis Joplin is één van de artiesten die centraal staan in het programma 'Was bieibt ist die Musik'. Duitsland 2 om 20.30 uur. FOTO: CBS r «'JU V/l 'i .s^ saa j4: WL 1 DUITSLAND 1 15.50 16.00 17.45 17.55 18.25 19.00 19.57 20.00 20.15 00.25 00.30 Höchste Zeit, magazine met amusement en informatie Chic, mode-magazine gepre senteerd door - Marie Louise Steinbauer SI Fluaafahrt mit Huhn, kinder serie. Afl.: Flucht vor Opa Tageaschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Drei Damen vom grill, tv-se rie. Afl.: Familienzoff Remington Steele, tv-serie. Afl.: Der Habsburger Dolch.) Programma-overzicht EETagesschau Die letzten Tage von Pompeji (3), vijfdelige tv-serie naar de roman van Edward Bulwer Lyt- ton. Met Ned Beatty, Franco Nero, Linda Purl e.a. Das Ende einer Zeit, docu mentaire over de grote veran deringen in Azië, waarbij het collectieve belang nog steeds een grote rol speelt Mein Leben für Zarah Lean- der, filmportret van de in 1981 overleden zangeres en actrice Zarah Leander Tageaschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 16.00 16.04 17.00 17.15 18.56 1900 Programma-overzicht Heute Mensch und Natur, informatie ve serie. Afl.2: Weersinvloeden (herh.) Berufswahl heute, Informatie ve serie over beroepskeuze. Afl. 1: Zweite Schwelle, over de moeilijkheden bij het vinden van passende arbeid Heute Tele-illustrierte, actualiteiten, sport en amusement Ein Colt für alie Falie, Ameri kaanse tv-serie met met Lee Majors. Douglas Barr, Heather Thomas e.a. Afl.: Hoteldiebe Programmaoverzicht Heute 19.30 Diese Drombuach, tv-serie met Hans-Peter Korff, Witta Pohl, Mlck Werup, e.a. Afl. 1: In der Mitte des Lebens 20.30 Was bleibt ist der Muaik, her inneringen aan rocksterren. Met: Bill Haley, Buddy Holly, Jimi Hendrix, e.a. 21.15 WISO, economische magazine 21.45 Heute-Journai 22.10 Wie sie wurden was sie sind, portret van Gruppe 47, een schrijversgroep 22.45 03 Alles aus Liebe, tv-serie met Leslie Malton, Hanno Pöschl, Rainer Grenkowltz, e.a. Afl.: Ticket nach Rom 23.45 Zeugen des Jahrhunderts. Wladimir Lindenberg in ge sprek met Karl Schneltlng 00.45 Heute DUITSLAND 3 20.00 20.15 20.45 21.45 22.15 22.45 Die Maaken der Poetik - Dich- tung und Gattung IL Cursus Duits. Les 28 Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Tageaschau met weerbericht 03Lindenstrasse, tv-serie met Georg Uecker, Annette Kreft, Wolfgang Grönebaum e.a. Afl.93: Rlen ne va plus (herha ling van gisteren) Sport-Platz. 'Unendllcher Irr- lauf: Der kampf gegen das Do ping', documentaire van Stefan Lazar over dopinggebruik Aktuelle Dokumentation: Kar- dinal Höffner geht....Das End* einer Ara, documentaire Kleine Familien (III): Bauer kalte Zeiten, documentaire van Klaus Antes WDR TV-Spiel: W1* ein Fisch ohne Fahrrad, Franse TV-film van Jean-Claude Charnay. Met Evelyne Buyle, Amandine Ra- jou. Bernard Le Coq e.a. De le rares Anne, een overtuigd fe ministe, heeft altijd geweigerd met de vader van haar kind te trouwen. Maar wanneer Aude acht jaar wordt, probeert zij haar vader te zoeken Laatst* nieuws BBC 1 17.55 18.05 18.35 19.00 19.35 21.00 21.30 22.30 23.10 Take me high, Engelse speel film uit 1973 van David Askey. Met o.a. Cliff Richard en Deb bie Watling Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Ratman', 'The voyages of dr. Doollttle' en 'Beat the teacher' Newsround, jeugdjournaal Blue Peter, start van een nieu we reeks afleveringen van dit informatief kindermagazine. Afl.: In Russia The Flintstones, tekenfilmserie Nieuws en weerbericht London plus, regionaal maga zine Wogan, praatprogramma ge presenteerd door Terry Wo gan, met vanavond o.a. als gaste Bette Davis Dr. Who, veertlendelige science-fictionserie met o.a. Sylvester McCoy en Bonnie Langford. Afl. 2: Time and the Rani (2) THi-de-hi, vijfdelige comedy serie. Afl. 2: The new broom SDear John, zesdelige serie met Ralph Bates. Peter Blake, Rachel Bell e.a. Nieuws nieuwa en weerbe richt Whose secret service? Lovejoy, tiendelige comedyse rie met Ian McShane, Phyllis Logan, Dudley Sutton e.a. Afl.4: Friends, roman's and enemies Film '87, filmrubriek gepresen teerd door Barry Norman, met o.a. aandacht voor de film 'The Untouchables' Weerbericht BBC 2 15.00 15.02 16.00 16.03 16.50 17.00 17.30 18.00 18.30 19.00 20.30 21.00 23.50 00.45 Nieuwsoverzicht en weerbe richt Congres Liberal Party In Har rogate, verslag Nieuws en weerbericht The world about us Nieuws en weerbericht Chaplin super clown Year of the French The queen of the Beaujolaie Northwards, zevendelige serie. Afl.2: Northbourne st. Andrè Previn talks about his favourite things The Saint in New York, Ameri kaanse speelfilm uit 1938 van Ben Holmes. Met Louis Hay- ward en Kay Sutton Wild life Body snatchere Seven agee of man, zevendeli ge serie over de verschillende fasen In het leven van de mens. Afl.: Prams and Tigers Whose life is it, anyway? Amerikaanse Speelfilm uit 1981 van John Badham, met Richard Dreyfuss en John Cas savetes Newanight, actualiteiten Weerbericht CD Ondertiteling via TeleTekst. (3 Tweetalige of stereo-ultzen- ding. E Zwart/wlt-ultzendlng. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BI Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 First run, nieuwe videoclips 16.30 1 Young, Free and Single, met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkee8, comedyserie. Afl.: The Chaperone 18.30 Hogan'e Heroes, comedyserie. Aft.: Request Permission To Escape 18.57 Europees weerbericht 19.00 Nanny and the professor, co medyserie. Afl.: Nanny And Her Witches Brew 19.30 The new Dick van Dyke show, comedyserie. Afl.: Commercial Housewives 20.00 Hazel, comedyserie. Afl.: I Been Singing All My Life 20.25 Police Story, misdaadserie. Afl.: Across The Line 21.22 Europees weerbericht 21.25 Mobil Motorsport news 22.00 Italiaans voetbal 23.00 The Funkausstellung Sky Trax Special from Berlin (herh.) 00.00 ID Engelse top 50 (herh.) 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 SI The Music Box Live Show, met Nino Firetto 17.00 SI Countdown, met Adam Cur ry 18.00 Now get out of that, sportief spelprogramma 18.30 Doctor Who, science-fictionse rie met Tom Baker in de hoofdrol. Afl.: The seeds of doom (5) 19.00 Game for a Laugh, amuse mentsprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Survival, natuurfilmserie. Afl.: Sharks 20.30 Three of a kind, comedyshow met Tracey Ullman, Lenny Henry en David Copperfield 21.00 The Dismissal, dramaserie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Frontline: The Battle for the Planet, documentaireserie over milieuproblemen. Afl.: Eight litres a minute (herh.) 00.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04.00 The Live Special 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo TV 5 16.05 17.00 17.30 18.00 18.40 19.00 19.30 20.30 21.00 22.00 22.30 23.00 Station Soleil Decibels, amusementspro gramma Emission Jeunesse Récréation, kinderprogramma Des chiffres et des lettres Nouveau Monde Variétés La Familie Piouffe Journaal Magazine Economlque Nord/Sud ^TV-Morgei^J Radio NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuwe voor do ven ROF 14.00-14.15 Telebord AVRO 15.17 DLook back in enger, Amerikaanse speelfilm naar een to neelstuk van John Osvorne en Rony Richardson uit 1959 16.53 SI AVRO's Dansteat Regio Noord en Oost NOS 17.30 %6-Journaal AVRO 17.46 fflA- VRO tv-curaua: Omgaan met paard en pony NEDERLAND 2 NOS 12.50-16.00 Prinsjesdag 19S7. Verslag van de rijtoer, opening van de Staten Generaal, het voorlezen van de Troonrede door Koningin Bea trix en de aanbieding van de Miljoe nennota aan de "i «veede Kamer door Minister Ruding van Financiën. Pre sentatie: Ferry Mingelen DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Geaundheit 10.00 Tageaachau und Tageathamen 10.23 Berufawahl heute 10.55 EMadame Dubarry, Duitse speelfilm uit 1919 van Ernst Lubitsch 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 Tageaachau 15.50 Tageaachau 16.00 Lebenawege: Am Ziel der Traume, filmportret 16.45 Spaas am Dienstag 17.45 Tagea schau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Die Schlümpfe 16.15 Disco nach 10, reportage over jeugd en jeugdbescherming 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Tom Jerry, tekenfilmserie BBC 1 07.35 Edgar Kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast Tim* 10.00 Nieuws 10.05 Neighbour*, tv-serie 10.25 Star memories 11.00 Nieuws 11.05 The Flintstones 11.25 Chil dren's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuwe 12.05 Waterloo Bowie 13.00 Nieuws 13.05 Dallas 14.00 Journaal 14.30 Neighbours, tv-serle 14.50 Life file 15.20 Waterloo Bowla 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 IS) Sky Trax. Popmuziek 13.05 Another World 14.00 Mobil Motorsport News 14.35 City Lights 15.00 Transfor mers 15.30 Barrier Reef 16.00 38 Sky Trax 16.30 UK Despatch 17.00 The DJ Kat Show RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's Muzieknacht RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. 23.02 Welke Sinatra bedoelt u? RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 Maria Callas 10 jaar geleden overleden. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Zout in pap RADIO 5 18.10 VARA: Chips die Je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 Gute Reise, cursus Duits (1). 21.00 Personal computer li. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Hindoestaans 18.30 Ma rokkaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middag magazine met Erik Post. Tussen 16.30-17.00 Rijnmond getapt; Kwis en Waarachtig. 1740 Editie half zes. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '87. 21.30 Hafabra, de blaaswereld. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Bizaria, amusement. 19.10 Zig-zag. popmuziek. 22.05 Maneuvers In het donker. 234042.00 Twee tot twee. BRT 3 18.30 Folkfestival Chicago. 19.00 Een reis door China. 19.45 Piano-intermezzo: Satie. 20.00 City of Birmingham Symphony Orchestra. 22.00 Uit de pianoliteratuur. 2240 What's my Blues about? 23.15-23.45 Strijkkwartet van Novak. SUPER CHANNEL MORGEN 07.00 Hippo 08.00 Amanda Rading- ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Training Dogs the Woodhouae Way 10.00 Follow me 10 15 You are what you eat 10.30 Survival 11.30 Simon Potter 12.30 Frontline 13.30 Love Stories 14.00 Europees weerbericht 14.05 Son* and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Rantaghost 16 00 The Music Box Live Show 17.00 Count down RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 0740 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In Antwoord op uw schrijven. 11.05 Echo- magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 13.05 NOS: Prinsjesdag 1987. 17.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan. 0840 Uit studio en theater. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 12.03 Lunchtlme-magazine. 13.03 Tijdsein. 1340 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)l 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen met B. Baron van Ittersum. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke top tien. 1340 Belcantorium. 16.00 NCRV: In de schaduw van de meesters. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Groen In de ether. 10.00 TELEAC: Follow through. 1040 De wereld zingt Gods lof. 1140 NCRV- Leerhuis. 1140 Dagvaardig. 1140 Zorg voor ouderen. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 1340 Rondom het woord. 14.00 Elia. de profeet. 1445 Te Deum Laudamus 15.00 Studio 55. 1640 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazine met actualiteiten, weer en verkeer. 12.00- 13.00 Lunchuur met land- en tuin bouw, regionaal nieuws, de ult-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 0740-0840 Ochtendmagazine. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0840 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78-toeren tijd, Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 18.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Schone schijn. 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Toemaatje 13.15 Onvergetelijk. 1345 Orgelrecital Ivan GulllnL 14.00 De gewapende man. 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvarlatiea. 09.15 Matinee. 10.45 Kamermuziek. 12.10 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1340 Symfonisch programma. 1545 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9