Baldadige jongeren bezorgen politie zeer druk weekeinde Van der Meer de behendigst dagpuzzel LEIDEN OMGEVING EiidaeSotnmtl dienstverlenin WETHOUDER OPENT TENTOONSTELLING Marjoke Slof en Fer Koeleman snel Wind spelbreker op brandweerdag Ri jsenhout goed van start in meerkamp Wethouder Bergman overleden MAANDAG 14 SEPTEMBER 1987 PAGI Gegratineerde macaroni - spinazieschotel - vla met frambozen Nodig voor twee personen: 1 kg spinazie, 100 g ontbijt spek in plakken van een halve centimeter, 10 g mar garine, 250 g macaroni, zout, zachte margarine, ui, knof look, nootmuskaat, worces- tersaus, 125 g kaas in dunne plakken; 0,5 liter melk, 25 g maizena, 30 g suiker (0,5 liter blanke vla), citroenaroma, 100 g verse of blikje frambozen, eventueel basterdsuiker. Kijk de spinazie na op onkruid en worteldelen, was haar en zèt haar in een vergiet om uit te lekken. Knip of snijd het spek in blokjes en bak die langzaam in de margarine lichtbruin. Kook de macaroni gaar volgens de gebruiksaan wijzing op het pak. Bak nog even kleingesneden ui en ge perste knoflook mee met het spek en meng er vervolgens de uitgelekte macaroni door. Vet een ovenschaal in met zachte margarine, doe er de macaroni in en houd haar warm. Laat de spinazie in het van het spek overgebleven vet slinken en nog even doorkoken steeds zonder deksel, zodat het vocht kan verdampen). Snijd of maal de groente wat fijner en breng haar op smaak met zout, noot muskaat en worcestersaus. Spreid de spinazie uit over de macaroni en beleg haar met de plakken kaas. Zet de schaal onder een hete grill of in een voorverwarmde hete oven tot de kaas gesmolten en licht bruin is. Zet de helft van de melk op. Maak een papje van maizena, suiker en weinig koude melk, schenk er wat hete melk bij en doe het mengsel in de pan. Laat de vla al roerende een minuut koken en doe er van het vuur de overige koude melk bij. Zet verse frambozen een half uur weg met basterd suiker naar smaak. Meng de afgekoelde vla met citroenaro ma en leg er de frambozen met sap op. JEANNE BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconeasenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medlsch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en 0: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie Is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkllnlek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek- vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. Honingraatpuzzel Steeds te beginnen in het links staande gecirkelde vakje ten op zichte van het cijfer en verder gaande in de richting van de wij zers van de klok, kunnen rond de genummerde vakjes woorden van 6 letters van navolgende betekenis worden verkregen: 1. licht ontvlambaar scheikundig element; 2. vlezig vlies om de mus kaatnoot; 3. zacht merg v.e. kokos noot; 4. stof voor rouwgewaad; 5. warme springbron; 6. witruimte tussen getypte woorden; 7. uitge strekte vlakte in Rusland; 8. bijprijs in een loterij; 9. kind van het vrou welijke geslacht. OPLOSSING -efsieiu 6 ïeiujejd 8 teddeis L tegeds 9 :jesie6 s Ue8 -fMP :dB|d|| e :eneoj z 'l Clubhuis heet De Aarhoeve AARLANDERVEEN Het nieu- we clubhuis van de plaatselijke buurt- en speeltuinvereniging heet De Aarhoeve. Deze naam werd dit weekeinde onthuld door de bedenker, Rohan Kempen. Het clubhuis werd tevens officieel ge opend. Burgemeester M. Paats fe liciteerde de vereniging met het fraaie gebouw en sprak de wens uit, dat dit nog vele jaren dienst mag doen. Hierna ging de heer H. Gorter, consulent van de Lande lijke Speeltuinbond NUSO, in op de betekenis van een gebouw voor een vereniging. Gorter stap te vervolgens door de deurope ning, die was dichtgeplakt met kranten. Vlietloop trekt 785 deelnemers VOORSCHOTEN In barre weersom standigheden hebben gisteren 785 perso nen deelgenomen aan de Vlietloop in Voorschoten over 21, 10, 5 en 2 kilome ter. Henk Ravensbergen won de halve marathon met een tijd van 1.12.25. Bij de dames werd mevrouw Parmentier eerste in 1.29.17. Het snelste jongetje op de 2 ki lometer was Hekin Nafit met 6.58 en het snelste meisje was Corine Lama met 9.43. De organisatie van de Vlietloop was na afloop niet ontevreden. Er waren weliswaar ongeveer 200 deelnemers minder dan vorig jaar, maar de weers omstandigheden waren dermate slecht dat eigenlijk op niet meer deelnemers gerekend had mogen worden. Daarbij was de publieke belangstelling groot. LISSE Wethouder mevrouw J. Meulemans-Seelen heeft za terdag in 't Huys Dever in Lisse de muntententoonstelling van de Numasmistische Kring Bloembollenstreek geopend. De wet houder vertelde respect te hebben voor de 15-jarige vereniging, die in kort tijdsbestek is uitgegroeid van dertig leden tot een der grootste in het land, met meer dan 300 leden. Mevrouw Meule- mans sprak haar waardering uit voor de expositie „waarbij zo wel de kundige verzamelaar als de leek heel veel interessante zaken kan ontdekken". De wethouder vertelde tevens dat men ook vanuit de Stichting Dever de Kring een zeer warm hart toe draagt. Daarom heeft men besloten om in dit speciale geval De ver ook op de maandagmiddag voor bezoekers open te houden. Voorafgaande aan de opening had mevrouw Meulenmans reeds van Kringvoorzitter mevrouw J.M.P. van der Meer een speciaal voor deze gelegenheid geslagen munt ontvangen, met aan de ene kant de afbeelding van Dever en aan de andere kant een tulp. Speelhutje in brand LEIDER DORP Een houten dat bij de in gang van het Leiderdorpse sportcomplex De Bloemerd stond, is za terdagavond in brand ge stoken. De brandweer vond bran dende kran ten rond het speeltuig. Het hutje is zwaar be schadigd. Voorhout uitgefeest VOORHOUT De najaarsfeesten in Voorhout zijn zaterdag al ten met een braderie en talloze festiviteiten. Honderden Voo en mensen uit de streek kwamen die dag kijken naar de ev<_ ten die door de Oranjevereniging waren georganiseerd. Enkele! gen: bij het tobbetje steken won John Bakker en aan het vracht! duwen deden 15 koppels mee. Eerste werd het team van 1 Heemskerk met 62 punten. Bij het eieren gooien bleken André J Nieuwendijk en Ronald van Velzen de besten te zijn. Zij gooii. meter. Bij het touwtrekken won de NZH-ploeg, bij bij ringstek^,. de luifelfietskar won het koppel Selier. De tonnen in het Ovq werden kapot gegooid door C. van Schie en N. Koster. Bij het jassen won mevrouw Slobbe. Zij vergaarde 7017 punten. Bij de van Voorhout waren 45 deelnemers. Bij de heren won Mart va Vlugt voor de tweede maal. Bij de veteranen ging Ben van Ke en bij de dames Carina van Leeuwen. De ronde voor Liefhe I' werd gewonnen door G. Kleinveld uit Lisse. Ringsteken met a spannen paarden werd gewonnen door G. van Leeuwen. De aai digingsprijs was voor de dames Peters en het schoonste gel van Mirande Grimbergen. Het evenement. De Oranjeloop wei wonnen door Theo Alkemade bij de senioren en bij de Leny van der Plas. LISSE/OEGSTGEEST- LEIDEN De politie heeft het dit weekeinde zeer druk gehad met het in toom houden van bal dadige jongeren. In Lisse werden in de nacht van zaterdag op zondag 25 jongeren uit De Veen aangehouden wegens het plegen van vernielingen en openlijk geweld. De laatste bus van Noord- wijk naar Leiden moest het in dezelfde nacht ontgelden. De chauffeur reed met zijn passagiers, 72 jongeren, naar het Leidse politiebureau. Met de hulp van enkele korpsen uit de omgeving heeft de politie Lisse in de nacht van zaterdag op zondag rond half één 25 jongens aan gehouden voor het plegen van vernielingen en openlijk geweld. De jongens waren al len tussen de 17 en 21 jaar oud en afkomstig uit „De Veen" (onder meer Roelofa- rendsveen, Woubrugge, Nieuwe- en Oude Wetering). De jongens maakten deel uit van een groep van ongeveer dertig personen die, zo bleek later, met voorbedachte rade van huis waren gegaan om in Lisse herrie te schoppen. De jongi in de lt okale discotheek aan de Bondstraat. Er werd daar gevochten en na sluitingstijd zette dit zich voort op straat Er werden onder andere ver keersborden en auto's ver nield. Toen de politie arri veerde werd verzet geboden. De politie wist enkele perso nen in de kraag te grijpen, maar velen reden in auto's weg. De politie had inmid dels rond Lisse alle uitgangs wegen afgesloten en zo kon den er in totaal 25 jongens worden aangehouden. Allen werden naar het bureau in Lisse gebracht waar proces verbaal is opgemaakt. Een feestende massa van 72 jongeren heeft zaterdagnacht rond twee uur, in de laatste bus uit Noordwijk, vernielin gen aangericht. De jongeren, die in Noordwijk waren uit geweest, gingen rond twee uur huiswaarts met NZH-bus 42. Zij waren uitermate uit bundig en vermaningen hiel pen niet. Enkele jongeren schoven de noodluiken van de bus open. Zij vernielden de verlichting in de bus en gooiden de kapotte appara tuur door de luiken naar bui ten. De chauffeur was bang dat de zaak nog verder uit de hand zou lopen en riep poli tie te hulp. De politie Oegst- geest trof de rijdende bus aan op de Haarlemmerstraatweg en bracht het voertuig tot stilstand. Enkele agenten gingen de bus binnen en trachtten de passagiers tot bedaren te brengen. Zonder dat iemand de bus uit werd gelaten, werd verder gereden naar het hoofdbureau van politie in Leiden. Op de bin nenplaats konden alle passa giers de bus verlaten om ver volgens te worden verhoord. Een aantal jongeren gaf toe het licht vernield te hebben. Nadat zij de kosten van de vernielde apparatuur, zo'n honderd gulden, hadden be taald konden zij op eigen ge legenheid huiswaarts keren. Er werd geen proces verbaal opgemaakt. Burgemeester P.J. Verhoef loste zaterdagochtend om elf uur in Langeraar het startschot voor de traditio nele Strooploop rond de Langeraarse plassen. De 328 deelnemers schreven zich in voor 4 kilometer, 8 kilometer of tien Engelse mijlen. De strooploop is te vens een Ter Aars kampi oenschap. Voor de beste Ter Aarse loopster op de 8 kilometer is dit jaar voor het eerst de Van Tol Bo kaal beschikbaar gesteld. Deze werd gewonnen door Marjoke Slof die de 8 kilo meter in 35.31 minuten liep. De Rabo-wisselbo- kaal, voor de snelste Ter Aarder op de tien mijl, is gewonnen door Fer Koele man die deze afstand in 56.27 minuten aflegde. De triatleet Gerard Keyzer slaagde er niet in deze bo kaal succesvol te verdedi gen. Bij de veteranen werd Piet van Beelen tweede in 57.15 minuten en Huub van der Jagt in 61.57 mi nuten derde. Overig* uitslagen: Vier kilometer: catogorie tot 12 Jaar: 1. Michael v. Kessel; 2. Bram de Groot; 3. Jeroen van Rijn. De catagorie tot 16 jaar: 1. Jan Wijfje; 2. Ron Kuiper; 3. Mo- nizue v. Rijn. Acht kilometer: ca tagorie tot 16 jaar: 1. Martijn Wonnerstet (11 Jaar) In 34.14; 2. Marc Kruyf in 37.44; 3. Heino Vink in 38.52 minuten. Heren: 1. Bert de Boer in 27.15; 2. Edo v. Veehelen in 27.28; 3. J. de jong in 28.02. Dames: 1. Christa Snoek In 33.55; 2. Marjoke Slof in 35.31; 3. Wil Schildwacht in 36.50. Vetera nen: 1. Henk Schop in 30.34; 2. Bert Bouwmeester in 30.42; 3. Coos v.d. Hoorn in 32.01. 10 mijl heren: 1. John Buskermolen 54.06; 2. Gerrie v.d. Zanden in 54.58; 3. Joop v. .Engelen In 55.28. Dames: 1. Edith Boeten- kees in 70.58; 2. Tineke Hooger- vorst in 82.27. Veteranen: 1. Fer Koeleman in 56.27; 2. Piet v. Beelen in 57.15; 3. Huub v.d. Jagt In 61.57 minuten. FOTO: NANNO BLOUPOT De harde wind heeft afgelopen zaterdag ook zijn invloed gehad op de Leiderdorpse brandweerdag. Door de storm was het niet verantwoord om blusdemonstraties te houden. Ondanks dat werd het toch een geslaagde dag. Vele honderden mensen brachten een bezoek aan de kazerne aan de Simon Smitweg. Dfs bekende demonstraties, zoals het openknippen van een auto wrak (foto) trokken veel bekijks. Veel belangstelling was er ook voor het materieel dat wordt gebruikt bij rampen-bestrijding. Het BB-materieel werd voor het eerst aan het publiek getoond. Dat gebeurde op beeldende wijze, onder meer door gebruikmaking van aangeklede poppen. Aan de brandweer-prestatieloop deden dit keer 201 mensen mee, wat minder dan vorig jaar. De zwaar ste afstand was de halve marathon. De tocht over 21 kilometer werd bij de heren gewonnen door Klaas Guijt in 1.18,45. Bij de dames was Annemiek Slingerland de snelste in 1.37,37. Drie tot vierduizend mensen bezochten de brandweerkazerne aan de Havenstraat in Alphen aan den Rijn. Ondercommandant Siereveld en zijn vijftig mannen was geen moeite te veel om al de bezoekers tekst en uitleg te geven over de taak van de brand weer. Vooral de meldkamer trok zeer veel bekijks. De kinderen stonden in de rij om een ritje met de brandweerauto te mogen maken. Het enthousiasme van het publiek was groot en Siereveld heeft er zelfs vier aanmeldingen voor zijn vrijwillige korps aan overgehouden. FOTO: WIM VAN NOORT BUITENKAAG Rijsenhout heeft het eerste onderdeel van de meerkamp voor de negen dorpen uit de Haarlemmer meer-zuid gewonnen. Het eer ste onderdeel, een minizaal- voetbaltoernooi, werd zater dagavond onder grote belang stelling gespeeld in Buiten kaag. Weteringbrug en De Kaag werden tweede en der de. Zaterdagavond werd de wis selbeker voor de eerste maal uitgereikt door de voorzitter van de Kaagse Dorpsraad, Rutger Schilpzand, in gebouw De Ontmoeting. Of Rijsenhout de wisselbeker mag houden is nog maar zeer de vraag, want na ieder spelonderdeel gaat de wisselbeker naar de (nieuwe) winnaar. De definitieve uitrei king vindt pas plaats wanneer alle vijf de spelonderdelen zijn afgewerkt. Het dorp dat dan de beste resultaten heeft be haald, mag de wisselbeker de rest van het jaar houden. De meerkamp is een uitvloei sel van de vroegere zeskamp tussen de negen dorpen van Haarlemmer-zuid; een traditie die eigenlijk op sterven na dood was. Nu probeert men om de twee maanden een spe londerdeel te doen in een van de deelnemende dorpen. Het volgende spelonderdeel dat over ongeveer twee maanden wordt gehouden is een „mens- erger-je-niet"-toernooi. Het derde onderdeel zal een kla- veijastoernooi zijn, gevolgd door een volleybaltoernooi als vierde spelonderdeel. De fina lewedstrijden vinden komend voorjaar plaats in Rijsenhout met penalty schieten, een stra- tenloop, een estafetteloop en een expositie van werkstuk ken van de dorpsbewoners. KATWIJK In zijn woon huis in Katwijk is zaterdag ochtend geheel onverwacht wethouder drs. J. Bergman op 68-jarige leeftijd aan een hartinfarct overleden. De wethouder voor ruimtelijke ordening, grondbedrijf, wo ningbouw en openbare wer ken zat bijna vijfentwintig jaar in de gemeenteraad, waarvan meer dan twintig jaar als wethouder. Al die tijd combineerde Bergman zijn wethouderschap voor het CDA met zijn huisartsen praktijk. Wethouder Bergman was een markante persoonlijkheid binnen de gemeentelijke po litiek. In zijn doen en laten was hij wars van overdreven gedrag. Zijn kracht was een sterk relativerend vermogen gekoppeld aan een ijzersterk geheugen en kennis van za ken. Doordat Bergman gedu rende zijn politieke loopbaan vrijwel alle portefeuilles on der beheer heeft gehad, was zijn kennis van zaken, vooral binnen het college, van groot belang. Zijn voorliefde, met name de laatste jaren, lag vooral bij de dienst openbare werken. Als wethouder van ruimtelijke ordening en wo ningbouw viel onder andere de bouw van het Katwijkse Badcentrum onder zijn ver antwoordelijkheid, alsmede Tl Wethouder J. Bergman. FOTO :i alle woningbouwproja a die de afgelopen jaren j Katwijk werden gerealise Zijn inzet voor een ven woordelijke werkgelegen! gericht op de toekomst 1 de inwoners van Kat leidde tot de inrichting het Katwijkse industrii I rein 't Heen. Dit voont r poldergebied is inmiddels gegroeid tot een van de r langrijkste industriegebie in de regio met een totale se pervlakte van 57 heet fl waarvan inmiddels 45 hf 'f re is uitgegeven. De 14f 'e daar gevestigde bedrijven ar ven op dit moment aam 2.600 personeelsleden we De Katwijker Bergman, 1 en! van een bakkersfamiliefte de E.A. Borgerstraat, vesl zich na zijn huisartsenst in Katwijk. In septa 1962 vond zijn intrede ii gemeenteraad plaats voc CHU. Deze partij is hij ai tot de vorming van het op landelijk niveau, gebleven. ZOETERWOUDE De regen kon niet verhinderen dat ren maar liefst 49 tractoren aan de start kwamen bij de jaai „trekker-behendigheidswedstrijden" van de LTB-jongera de Kring de Meerlanden. Onder de beschutting van de kenfabriek streden de jongeren om de felbegeerde titel beste All Rounder 1987. Na spannende strijd ging de a naar Arno van der Meer uit Hoogmade die daarmee de opv is van Adrie van Santen uit Leidschendam. Aan de Zoeterwoudse Ommedijkseweg werd het tracton weid toch nog door flink wat publiek gade geslagen. Met u: dering van de achteruit-rij-race (gelet op de weersomstand den en de gladde baan was het niet verantwoord voor ma machine die race te verrijden) kon het gehele progra worden afgewerkt. Naast de vier onderdelen (stoelendans, keerproef, evenwichtsproef en hindernisbaan) die meed voor de titel was er nog een wedstrijd om de sterkste LI Uitslagen Mooiste naam: Dorien Lameris (Hazerswoude) met „Mej Betje". Mooist versierd: 1. Theo van Santen (Stompwijk) tra onder het struikgewas met als titel „Boerwoud"; 2. Cock vai ridon (Katwijk) tractor met bloemen met als titel „Haai Cock van der Krogt (Zoeterwoude) tractor „Omgebouwd1 schip met als titel „Popey". Stoelendans: 1. Adrie van Santen (Leidschendam); 2. Via van Meurs (Zoeterwoude); 3. Sjaak van Santen (Leidschend Parkeerproef: 1. Patrick Boere (Hazerswoude); 2. Arno va Meer (Hoogmade); 3. Dammy van der Poel (Oud Ade). wichtsproef: 1. Peter Kerkvliet 6Hazerswoude); 2. Peter H veen (Hazerswoude); 3. Ted de Haas (Zoeterwoude). Hindi baan: 1. Adrie van Santen (Leidschendam); 2. John vat Salm (Stompwijk); 3. Ad van Mil (Woubrugge). Betaalkaarten ontvreemd VOORSCHOTEN Veertig girobetaalkaarten zijn gister avond ontvreemd uit een wo ning aan de Leidseweg in Voorschoten. De inbraak werd tussen vier en elf uur ge pleegd. Om binnen te komen, forceerde de dader de achter deur. Bejaarden Het bestuur van de bejaar densociëteit Zevenhoven houdt vanaf morgen weer de wekelijkse ontspannings middagen voor bejaarden van 60 jaar en ouder. Nieu we leden zijn van harte wel kom. De bejaardenmiddagen duren van twee tot vijf uur en de activiteiten zijn onder meer bingo, rummicub, pan doeren, klaverjassen, biljar ten en sjoelen. Nieuwe leden kunnen inlichtingen verkrij gen bii mevrouw A. Hassing, Noordeinde 23, telefoon 01723-9128 of vanaf 15 sep tember élke dinsdagmiddag in dorpshuis 't Trefpunt aan de S. van Drielstraat. vios De fancy fair van de Zoeter woudse drumfanfare VIOS is een overweldigend succes geworden. Met een netto-op brengst van 12.000 gulden werd de onhaalbaar gèachte grens van 10 mille meer dan ruim overschreden. Het was zowel zaterdag als zondag een gezellige drukte in het. Muziekcentrum aan de Schenkelweg. De „extra lo terij" bracht geluk voor me vrouw Vink van de Pape- weg want zij won de fiets. Het tafelbiljart werd gewon nen door mevrouw Raap horst. De prijzen van de gro te loterij zijn, onder voorbe houd, gevallen op: le prijs: compact disc op nummer 1690; 2e prijs: kleinbeeldca- mera, 3471; 3e prijs: levens- middelenmand, 2582; 4e prijs: koffiezet-apparaat, 4358; 5e prijs: gereedschaps koffer, 2168; 6e prijs;: naai doos, 3171; 7e prijs: wijnme ter, 3380; 8e prijs: vaas, 1612. Na de fancy fair werd de VIOS-jubileumpenning (die vanwege het 20-jarig be staand maandelijks wordt uitgereikt) van de maand september overhandigd aan mevrouw Annie Berk van wege het grote verdiensten voor de drumfanfare. Burgeravond Naar schatting 800 Oegst- geesters hebben zich afgelo pen vrijdagavond de burger- avond en de culturele mani festatie in het Rijnlands Ly ceum bezocht Voor het eerst waren beide evenementen samengevoegd en de reacties daarop waren enthousiast. De dansparty werd geopend door een dansje van burge meester Scheenstra en wet houder mevrouw Blom-de Koek van Leeuwen. Va was er veel kunst van 0& geesters te zien. Jaarvergadering De Oudervereniging van Fioretticollege in houdt vanavond om uur de jaarvergadering, een korte formele verg ring zal de heer F. V bakker, jeugdarts te 's 0 venhage het thema „De chamelijke ontwikke van opgroeiende jet tussen 11 en 20 jaar" delen. Oud Zoeterwoude De stichting Oud Zot- woude brengt komende t bezoek aan Gouda. Dei cursie leidt de deelnei langs het stadhuis, de S Janskerk en het vroeg stadsziekenhuis. Vertrol wordt om half negen, inlichtingen: 071-894080. Plattelandsvrouwen De afdeling Leidschem van de Nederlandse van Plattelandsvrouw houdt woensdag een bij komst in het Dienstgel aan de Regthuysstraat bij mevrouw De Jager De Lier vertelt over Ineke Massaar geeft bon dien uitleg over de cursie kenen en schilderen die afdeling wil gaan orgari ren. Aanvang kwart acht

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8