Weinig verrassingen op slotdag competitie Derde plaats Van der Does ÊcidócSouAont LZ1886 wint De Bolstertrofee ALLEEN DAMES AAV DEDRADEREN Roodenburg a Piket wint toernooi DD Sportwereld MAANDAG 14 SEPTEMBER 1987 PAGINA 18 Van onze zwemmèdewerker LEIDEN Tijdens het tweede weekeinde van het zwemseizoen '87-'88 namen zowel De Zijl/LGB als LZ'1886 deel aan de door de Kring georgani seerde C-wedstrijden en aan De Bolstertrofee. Dit jaar was het alweer voor de negende keer dat de overleden zwemvoorzitter De Bolster van De Zijl/LGB werd herdacht en net als vorig jaar werd deze Wisselbeker gewon nen door stadsgenoot LZ. Op deze wedstrijd worden al leen maar 50 m verzwommen, de tijden van deze 50 meters worden bijelkaar opgeteld en dat geeft als resultaat bij de jongens o. 10: le Gijs Janssen LZ, 2e Joachim de Ruysscher LZ en 3e John Visser Zijl. Verdere eerste prijswinnaars waren Geralda Boekijt, Fleur Bakker, Dennis Schouten al len LZ en Niels Ouwerkerk (Zijl/LGB). Deze laatst ge noemde mocht dit weekeinde ook vernemen dat hij was uit genodigd voor de kandidaten- ploeg die deel uit zou kunnen maken van de Europese Jeugdkampioenschappen te Amersfoort (medio juli). Ach ter LZ werd stadsploeg De Zijl tweede, Torpedo derde (Hil versum), 4. Kempvis (Spijke- nisse), 5. Gouwe (Waddinx- veen), 6. DAW (Alkmaar). In Katwijk werden de Kring C wedstrijden gehouden en enkele Leidse zwemmers en zwemsters wisten zich in de prijzen te zwemmen. De meest opvallende was Rijnsburger Robin Sprinkhuizen (Zijl/LGB) die met twee per soonlijke records ook op beide afstanden een medaille wist te behalen. Op de 100 rug werd deze 13-jarige eerste in een B- limiet van 1.21.8, hierbij werd zijn evenoude clubgenoot Erik Ouwerkerk derde eveneens in een goede tijd van 1.23.9. Sprinkhuizen werd derde op de 100 m schoolslag, terwijl Leiderdorper Joost Wouters op deze afstand met 1.33.6 twee tiende sneller was, en als tweede finishte. DKD'er Rei- noud van Leeuwen wist bij de heren twee keer als eerste aan te tikken. De Leiderdorper won zowel de 100 vrij als 100 rug in matige tijden van 1.07.4 en 1.24.0. Bij de jongens onder 10 jaar was het een spannende strijd en uiteindelijk was het de 8-jarige Tom Ónderwater (Zijl) die zijn 2 jaar oudere stadsgenoot Dennis van de Kamp (LZ) versloeg. Onder water was met 1.34.0 net ne gentiende sneller. Bij de meis jes was het de 9-jarige Anne de Haas (LZ) die in 1.32.5 tweede werd. Nog twee Zijl/LGB'ers vielen in de prijzen, dit waren Erwin Siera en Stan Spijker. Siera werd bij de j.o. 16 derde en eerste en wel op de 100 m school in 1.29.1 en 100 m vrij in 1.05.4. Spijker ging uitein delijk nog met een bronzen medaille naar huis dit behaal de hij op de 100 m schoolslag j.o. 12 in 1.41.0. Op dezelfde af stand werd LZ-sters Natascha Raaphorst eveneens derde in 1.37.0 bij de meisjes onder de 14. BEMMEL Carla van der Does heeft met een derde plaats in de kwart-triathlon (1,5-40-10) van Bemmel afscheid genomen van het triathlonseizoen. In het grand-prix circuit, waarin deze triathlon als vierde en laatste wedstrijd was opgenomen, belegde Van der Does ook een derde plaats. De dagprijs bij de vrouwen ging in een tijd van 2 uur en 19 mi nuten naar de nationaal kampioene op de sprint-triathlon, Irma Zwartkruis. Zwartkruis kwam niet voor het eindklassement in aanmerking, daar zij niet alle wedstrijden bezocht. Van der Does noteerde een eindtijd van 2 uur 27 minuten en 11 seconden. De grand-prix serie leverde bij de vrouwen een overwinning op voor Henny Verdonck. Bij de mannen ging Pim van de Bos met de dagprijs aan de haal, terwijl Coco van Zeist het circuit op zijn naam schreef. Van de Bos werd ook de dupe van het reglement, dat voorschreef dat er in alle wedstrijden gefinisht diende te worden alvorens te worden opgenomen in het klassement. Door pech beeïndigde Van de Bos alleen de halve triathlon van Laren niet. Van de overige drie won hij Bemmel en Rosmalen, terwijl hij in Vee- nendaal een derde plaats bemachtigde. Mart Moraal uit Oegstgeest is als zesde geëindigd in een kwart- triathlon, georganiseerd door de Haagse residentie triathlon-ver- eniging. De wedstrijd kenmerkte zich door zeer zware weersom standigheden, die de deelnemers vooral tijdens het lopen en het fietsen in de duinen parten speelden. Het meer waarin gezwom men werd, had volgens de deelnemers meer weg van een golf- slagbad. John Engele won de wedstrijd na 2 uur en 4 minuten. Moraal noteerde 2 uur en 10 minuten. Waldo de Boer wint voor De Bataven de serie 110 me ter horden. Later volgde nog winst op de 5000 meter, waardoor de roodhemden aan degradatie ontkwa men. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN De finale rondes van de atletiek- competitie leverden geen enkele verrassing in de regio op. Zoals verwacht degradeerden alleen de AAV-dames en bleven alle andere ploegen op hetzelfde ni veau. Dit ondanks wat hoop bij de Holland- heren en de Spartaan dames. In Alphen was er zondaga vond feest. De enige reden voor dat feest kon zijn dat de dames en heren volgend jaar weer gezamenlijk naar de competitiewedstrijden kunnen. De dames degra deerden zoals verwacht, de heren lieten zien eigenlijk helemaal niet in de degra datieronde thuis te horen. In Eindhoven werd wel heel duidelijk dat de AAV- dames met de huidige ploeg niets te zoeken hebben in de hoofdklasse. In de ploeg, die een mengeling is van enthousiast talent en erva ren toppers, bleken de ta lenten nog niet rijp voor het grote werk en lieten som mige toppers steken vallen. Voor trainer Jan van Leeu wen komt de afdaling naar de eerste klasse niet als een schok: „We wisten dat dit eens zou gebeuren en had den er vandaag al rekening mee gehouden. We hebben feen toppers". Een topper an Sandra Penders worden die op de zware dubbel 400 meter zonder en met horden eerst 60.66 se conden scoorde en daarna nog 67.6 seconden. Ook Laura Bosman had een zware dubbel en ook zij kweet zich uitstekend van haar taak: 2.17.4 minuten op de 800 en 60.47 seconden op 400 meter. De werpnum- mers brachten AAV via Carla Hertogh (10.75 meter kogel en 37.38 meter dis cus), Krista van Huis (33.30 meter discus) en Evelien Groen (11.08 meter kogel) veel punten. Ook de 1.60 meter van Annette Jonge- leen viel in positieve zin op, maar daarmee was de koek voor AAV zo goed als op, waardoor de stap terug naar de eerste klasse een feit werd. In die eerste klasse vinden ze nog de heren, die in Utrecht gisteren een ont ketende Ed van Gemeren aan het werk zagen. Hij liep eerste een snelle 800 meter en daarna een „afschuwe lijk" snelle 400 meter in de estafette, die AAV in een tiid van 3.36.4 minuten klaar had. Ruud van Mau- rik vergaarde heel veel punten door (uiteraard) zijn hordenrace te winnen (14.5 seconden) en in te vallen bii hoog (1.90 meter). Rene Zorge wierp er veel bij el kaar: 49.92 meter met de speer en 33.44 meter met de discus. Op de sprint noteer den Luc Hootsman en Hans Waterham behoorlijke tij den (11.4 en 11.5 seconden). Aart Stigter hoefde op de 5000 meter slechts Marti ten Kate en John van de Wan- sum voor te laten. Hij toon de daarmee aan in slecht weer prima te gedijen. Stig ter liep 14.55.3 minuten. Op de 3000 meter steeple chase liep Hans Koenekoop 9.36.5 minuten. Holland De dames van Holland ble ken in Utrecht Yvonne van Dorp niet nodig te hebben. Ze werden tweede en ble ven daarmee in de eerste klasse. De jonge en soms wel erg nieuwe ploeg maak te wel duidelijk dat er vol gend jaar weer rekening ge houden moet worden met de Leidse dames. Esther Schouten was nu de dame met de meeste punten op de 100 meter met en zonder horden (12.5 en 14.5 secon den). Jacqueline Baljet was met 10.71 kogel en 27.02 meter speer eveneens een rots in de branding. Sandra Parlevliet won de 400 meter in een tijd die boven de mi nuut lag, wat aangeeft hoe slecht het weer in Utrecht was. Dat Corry van Eg- mond dan toch nog 10.52.8 minuten liep op de 3000 me ter zegt iets over de klasse van deze veterane. Ellen van de Willink noteerde bij het discuswerpen een fraaie 29.06 meter, terwijl de esta fette in 51.6 seconden ging. De Holand-heren presteer den, mede door een aantal blessures, slecht in Hengelo. Walter Botman staakte zijn inlopen vanwege een kapot te enkel, Rob Ultzen bles seerde zich weer bij het in springen voor het hinkstap, terwijl Martien van der Hoorn was thuisgebleven evenals Ruud Waayer en Marc van Vliet bij het pols- hoog blunderde door te fa len op zijn te hoge aan- vangshoogte. Erik Taal deed wel wat van hem ver wacht werd en noteerde 11.27 seconden op de sprint, evenals Jaap Dirkx die op de 400 meter tot 50.79 se conden kwam. Michel Moll is ook een betrouwbaar puntengaarder en liep nu I.56.2 minuut op de 800 me ter Theo van der Veer dub belde op de 1500 en 5000 meter en deed het goed met 4.08.9 en 15.17.5 minuten. Rob Gordijn was maar iets sneller (4.07.3). Koert Veld maat viel op het laatste mo ment in voor Botman en was dan ook best tevreden met zijn 16.0 seconden op de horden. Gert Jan Palm was niet in beste doen met 15.1 seconden op de horden en II.72 seconden op de 100 meter. Aijan den Haan no teerde een fraaie 56.36 se conden op de 400 meter horden en had na 3.80 me ter polshoog geen trek meer. Nico Kriatkov won het kogelstoten met 13.94 meter en pakte veel punten bij het discus met 40.22 me ter. Harold van Dooren kwam met de speer tot 47.22 meter, een meter voor Bas in't Veld. Direkt na de estafettes, die in 43.84 se conden en 3.29.79 minuten nog goed gingen vertrokken de Hollanders zonder ook maar het eindresultaat af te wachten. Spartaan In Lisse bleven de dames van De Spartaan een kleine 600 punten verwijderd van promotie. Niemand rouwde daar overigens om, want ie dereen had haar best ge daan. Marinda van der Meer nam bij dat hoog springen afscheid van haar oude club met een degelijke 1.55 meter. „Omdat mijn nieuwe club, Achilles uit Kerkrade, wel naar de eer ste klasse gaat ben ik ook een beetje gepromoveerd, zo is het afscheid niet zo hard". In de Spartaanse ploeg leverde de weer ak- tieve Carla Alkemade (wie kent haar niet als Grimber gen) een goede prestatie met 10.52.0 minuten op de 3000 meter. Lenie van der Poel (ook zo'n ervaren rot) kwam dit keer op de 800 meter tot een fraaie 2.22.1 minuten. Cuny de Nie sprong veel punten bij el kaar in de zandbak met 5.43 meter, terwijl Lea van der Aart en Marga Kortekaas weer de gebruikelijke berg punten vergaarden. Korte kaas noteerde 33.20 meter discus en 10.98 meter kogel, Van der Aart noteerde 35.74 meter discus. Op de 100 me ter horden gaf Tessy Len- ting het nieuwe talent An drea van Velzen iets om over na te denken: 16.5 se conden. De heren van Spar taan mogen met een ploeg zoals die in Utrecht nog voor vele verbeteringen vatbaar is best eens denken aan promotie om op die ma nier hun grote kanon Peter van Noort op zijn speciali teit in te zetten. Nu kwam de kogelslingeraar uit op discuswerpen en kogelsto ten, nummers die hij nor maal niet beoefent. De 12.31 en 37.38 meter brachten nog veel punten in het laatje. Broer Nico was in beide dis ciplines sterker met 12.56 en 43.52 meter, maar legt zich daar dan ook meer op toe. Hein van Heek en Tom de Koning kwamen elkaar twee keer tegen, bij pols- hoog en op de horden. Ging het hordenlopen nog goed, bij polshoog was de regen spelbreker waardoor beide op 3.60 meter stokten. Jan Laan had ook veel last van de regen. Op de 800 meter begon hij erg voorzichtig omdat hij vanauit de bui tenbaan de binnenrand niet kon zien. Dit leverde hem een onmogelijkje achter stand op in het begin van de race. Hij maakte daarvan nog veel goed, maar meer dan 1.59.1 minuut zat er niet in. John van der Zwet noteerde weer zijn sterke twee maal 400 meter met 52.2 en 56.9 seconden. Perry Vriesekoop haalde uit bij het hinkstapspringen met een zeer goede 13.82 meter. Goed was ook de 9.55.2 mi nuten die William Augusti- nus op de 3000 meter stee ple chase binnen haalde. Bataven De Bataven heren hebben het nog even benauwd ge had in de degradatieronde in Lisse. Halverwege de wedstrijd stonden de rood hemden op een slechte laat ste plaats, maar door het lo pen van de middenafstan- ders werd een en ander weer in de juiste volgorde gezet. Jan Jansen en Jan Verloop trokken op de 1500 meter direkt naar de kop. Hoewel de beide Spado-lo- pers meegingen werd de rest van het veld toch zo uit elkaar gescheurd dat een forse puntenwinst opge bouwd werd. Jan evenaarde zijn record met 3.55.5 minu ten en Verloop noteerde 4.04.7 minten. Óp de 5000 meter mochten alle lopers tegelijk van start. Dat heb ben de lopers geweten; Jaap Duijvenvoorden en Kees van Klink trokken, elkaar aan kop gestaag aflossend, stevig door en finishten met zeer ruime voorsprong in 15.07.1 minuten en 15.16.3 minuten. Op de korte num mers viel slechts Cees Haas noot op de 400 meter op met 51.3 seconden. Op de werp- nummers een opvallend de buut van Heert van der Krogt. Vriidag was hij nog „wat aan t rommelen" en zondag deed hij in de com petitie bij Bataven mee. Met 10.50 meter kogel en 27.44 meter discus heeft Bataven nu een groep werpers waar mee gewerkt kan worden. De ervaren Ed de Vos was op discus uiteraard beter op dreef (34.52 meter) en ook bij speer was de Hagenaar de beste van de roodhem den: 43.18 meter. Harry van der Velde was watervast op de gladde aanloop van het hoogspringen en noteerde toch weer 1.90 meter. Uit eindelijk hadden de Bata ven ruim over, zodat met recht afgevraagd werd wanneer de ploeg eens kompleet aan zou treden om die voor hen gunstige promotie af te dwingen. De Bataven-dames hebben in Weert de eerste plaats be haald in de degradatieron de. De prestaties van de ploeg laten hier en daar zelfs nog veel te wensen over, wat betekent dat de roodhemden veel meer kunnen. Marian Langezaal stal de show met haar 14.4 seconden op de 100 meter hordn en 1.60 meter hoog. Ook de 100 meter leverde veel op met Ellen Silveren- tand (12.4) en Sandra van Rijt (12.8). Op de 400 meter was de wind hun grootste tegenstander. Op de 800 me ter was Jolanda Dorlas met 2.26.7 minuten weer dicht bij haar record, wat voor Mieke van Beelen gold bij ver (5.18 meter). De 31.50 meter' van Hella van der Graaf bij het speerwerpen luidde een estafettewed strijd in die „op safe" moest en in 50.7 seconden voltooid was. GERT VELTHUIZEN LEIDEN De jeugd v Roodenburg merkte pijnlijke wijze dat het i tegen DWS geen enk fout kon veroorlovi DWS benutte iedere h en won met 8-2. FC Li werkte tegen UW een 2 achterstand weg omu eindelijk met 3-2 winnt over de streep te UVS won krap met van AFC. DWS-Roodenburg 8-2 (3-1) DWS werkt hard aan eenj maak"-reputatie. Na de I tegen AFC was nu Rooa burg het slachtoffer. D speelde iedere Leidse ona zaamheid uit. Daarbij ook de counter vakkundig nut. Het leverde DWS ali de rust een 3-1 voorsprong De tegentreffer kwam naam van Yahya Farh Soepel combinerend bre DWS de voorsprong uit 8-1. Peter Ekel gaf in dei fase de stand nog een iets 4 gelijker aanzien: 8-2. UVS-AFC 2-1 ((H)) UVS drukte pas in de twa helft een veldoverwicht het al in de eerste helft ha: doelpunten uit. Nadat Joh: Dijn gevloerd was beni Alex Leeflang de strafst: (1-0). Diezelfde Leeflang koi UVS naar 2-0. In de laat minuut redde AFC de eer: 2 FC Lisse-UVV 3-2 (1-2) Lisse kwam pas na een uur op gang. UW had da voor met twee doelpunten binnen een minuut gescoi werden, een voorsprong gei men. Gijsbert Baars bra Lisse uit een strafschop i voor rust terug in de wedstr (1-2). Na tien minuten in tweede helft bracht Bart F leins de ploegen op hoogte. Mark Ens tekendei kwartier voor tijd, na een: gespeelde aanval, voor dei slissende treffer: 3-2. DEN HAAG De jong Leidse schaakmeester Jf roen Piket is gisteren wir naar geworden van het 3 DD-toernooi. Piket haalffl net als Johan Quist, de fe voriete Australische groen meester Ian Rogers Gert Timmerman, 5,5 pun! uit zes partijen. Piket ging samen met Ro gers de laatste ronde ging s de Taa met een half punt achtet stand op Quist en Timmer man. Zowel Rogers als Pu ket wonnen hun laats partij, terwijl de tegen f kaar spelende Quist Timmerman al snel remiï overeen kwamen. De vie spelers mochten 3400 gul den verdelen. Wielrennen De Nederlai se beroepsrenner Adrie K is gisteren in de profkoers Heule (Bel) als tweede gel digd. De wedstrijd over 180 lometer werd gewonnen de Belg Jean-Marc Van< berghe. Zijn landgenoot hedooren werd derde. Wielrennen De Westd ser Werner Betz heeft gisti in Frankfort de Europese ker voor stayers profs verd. Hij had na zeventig 1 meter een minimale v sprong op de Zwitserse reldkampioen Max Hürzelf

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18