I Topman Ahold vermist Dingetje Bon: Lubbers: Margriet naar Hirohito moet kunnen ^N7-lNA/|GficD/N^c DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Te voet over Kanaal Lome Greene overleden Vier gedode mensen in Rotterdamse woning Concert Bob Dylan in Oost-Berlijn (Geinig hoop Dp succes n Teheran oor Perez le Cuellar GERRIT-JAN HEIJN ONTVOERD? VOOR AUTOLIEFHEBBERS Louis d' Or voor Guido de Moor Prettige zondag, rustige maandag. vroomB dreesmann r Schellens adjudant van koningin HET WEER MILJOENEN NOTA 83 Actie voor bedreigde kangoeroes Standbeeld Mahatma Gandhi in Amsterdam CcidócSootcmt Zaterdag 12 september 1987 78e jaargang no. 23908 Uitgave Westerpers. behorende tot Sijthoff Pers. Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden. Postbus 112300 AA. tel. 071 -122244. Voor abonnementen- 071 313677. Giro 103003. Bank: Amro-Bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur IJ. Hallewas, Chef-redacteur Wim Buijteweg. Abonnementen (mcl. 6% BTW)per maand f. 23,04 (aut. betaling), kwartaalf. 68,93, jaar f. 262,35. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6% BTW)f. 0,64 per mm, kleintjes f. 0,45 per mm. Losse nummers f. 1,10. leid >one ^V/PORT BEACH De 32-jarige merikaan Dan Hodés heeft aangekon- igd te voet het Kanaal te willen over- eken. Het is niet zo vreemd als het op et eerste gezicht lijkt, want anderen jn Hodes al voorgegaan: op miniatuur lellen van de bekende Eskimokay- Aanstaande dinsdag zal Hodes zijn 33 meter lange waterschoenen, skij- •ks geheten, onderbinden en zijn uit- tpje beginnen. Hodes heeft al de no- i ge ervaring opgedaan op het gebied >31) het waterlopen. In maart stak hij E voet de Straat van Cook over, het oelige water dat de noordelijke en lidelijke eilanden van Nieuwzeeland gn elkaar scheidt, en in juli ging hij te oet van Marokko naar Gibraltar. De ibrengst van zijn uitstapje gaat naar tuur en goed doel. SANTA MONICA Lome Greene, pa Ben Cartwright in de televisie-serie „Bonanza", is gisteren in een ziekenhuis in Santa Monica, Californië, ge storven. Hij overleed aan de complicaties, die volgden op recente maagoperatie in ver band met een doorgebroken maagzweer. Nadien trad een ernstige longonsteking op. Gis terochtend overleed de acteur, in het bijzijn van zijn vrouw en kinderen, aldus zijn secre taresse Roxanne Lawrence. Pag. 17: Aarzelende start Lome Greene, meer bekend werd glansrol in Bonanza. als pa Cartwright. FOTO: anp ROTTERDAM De politie van Rotterdam heeft gisteravond vier doden aangetroffen in een woning aan de Statensingel. In de woning werden de stoffe lijke overschotten van een man, een vrouw en twee kinderen gevonden. Het gaat om een Chinees echt paar dat een afhaalcentrum voor maaltijden exploi teerde. Eén van de twee kinderen was een pasgebo ren baby. Over de wijze waarop de vier om het leven zijn ge bracht kon de politie gisteravond geen opheldering verschaffen. De politie had in de loop van de avond nog geen enkel vermoeden over de achtergrond van de moordpartij. Wanneer de vier mensen om het le ven zijn gekomen is nog niet zeker, maar volgens de eerste politie-onderzoeken moet het gisteren in de loop van de dag zijn gebeurd. WEST-BERLIJN Een con- cert dat de Amerikaanse pop zanger Bod Dylan volgende week donderdag in West-Ber- lijn zou geven is met instem ming van de DDR-autoriteiten naar Oost-Berlijn verplaatst De Britse impresario's van Dy lan hebben eveneens met de overplaatsing ingestemd. De Westberlijnse organisatoren zeiden blij te zijn dat nu ook de Oostberlijners van Dylans muziek kunnen genieten. Mo gelijk speelt echter ook de te genvallende kaartverkoop in West-Berlijn een rol bij de grensoverschrijdende soepel heid van de organisatoren. ■eheran/washing- ON Secretaris-gene- aal Javier Perez de Cuel- ar van de Verenigde Na- ies is in Teheran aange- omen, op de eerste etap- je van zijn vredesmissie een eind te maken aan Ie Golfoorlog. Overmor- en zal hij doorreizen naar p Baghdad, de hoofdstad ran Iraq. )e verwachtingen rond het ik zijn echter niet hoogge- pannen. Iran en Irak maak- en gisteren opnieuw melding van aanvallen op eikaars randgebied. wez de Cuellar zal proberen owel Iran als Iraq te binden aan de oproep van de Veilig- leidsraad tot een onmiddellijk taakt-het-vuren in de Golf. )et secretaris-generaal heeft zelf echter reeds te kennen ge lieven dat hij geen initiatieven fan „forceren" in situaties raarin op een bepaald mo- lent „niets te doen valt. Iraq eeft steeds gezegd dat het de esolutie van de Veiligheids- aad wil accepteren. Teheran ■ieeft nog altijd geen formeel ntwoord gegegeven. Het eist - ichter dat Iraq door de VN ex- liciet wordt bestempeld als iet land dat de oorlog is be- onnen. j. 4: VS: Geen vertrouwen b vredesmissie. Het woonhuis van de familie Heijn aan de Saxenburgerlaan in Bloemendaal. Inzet: de 56-jarige Gerrit-Jan Heijn. HAARLEM De 56-ja- rige Gerrit-Jan Heijn, vice-voorzitter van de raad van bestuur van het Ahold-concern, is spoorloos verdwenen. Omdat er geen enkele eis is binnengekomen bij de familie, het con cern of de politie, is niet duidelijk of Gerrit-Jan Heijn ontvoerd is, maar de kans daarop is groot. Heijn wordt sinds woens dagochtend vermist. De rijkspolitie heeft gisteren en eergisteren met behulp van een helikopter en speurhon den naar hem gezocht in de A eergis ft een h< den n omgeving van Het Kopje van Bloemendaal, maar dat heeft niets opgeleverd. De vermissing van Heijn kwam aan het licht toen de politie van Bloemendaal werd ge waarschuwd dat er een on beheerde auto op het Kopje van Bloemendaal stond. De politie ontdekte dat deze Audi 200 eigendom was van Heijn, die op één kilometer afstand van Het Kopje woont. Op zijn adres bleek niemand aanwezig te zijn; Heijns vrouw was een paar dagen van huis (zij is inmid dels bij familie). Bij Ahold deelde men de politie mee dat Heijn niet was versche nen op zijn afspraak, en dat hij die ochtend een afspraak had bij een tandarts in Koog aan de Zaan, om ne gen uur. Heijn is daar nooit aangekomen. Zo'n veertig politiemensen van het recherche-bij standsteam houden zich met de verdwijning van Gerrit- Jan Heijn bezig. Volgens een woordvoerder tast het team echter nog volledig in het duister. „In eerste in stantie denken we natuur lijk aan een ontvoering", al dus de woordvoerder. „Het gaat immers om een captain of industry en je weet dat ontvoeringen dan voor kun nen komen zoals is geble ken met de heren Heineken en Caransa en met me vrouw Van der Valk. Maar we komen daar een beetje van terug, omdat er geen claim is binnengekomen. We hebben helemaal niets gehoord van eventuele ont voerders". Ook een mini- tieus en tijdrovend onder- zck van de auto heeft geen bruikbaar resultaat opgele verd. „We staan voor een raadselachtige verdwij ning", aldus de woordvoer der. Het politie-onderzoek con centreert zich voorlopig rond het buurtonderzoek en getuigenverklaringen. Gis teren in de loop van de avond zijn een dertigtal tips binnengekomen die, aldus een politiewoordvoerder, vandaag zouden worden na getrokken. De Haarlemse politie heeft twee telefoonnummers (023- 122046 en 023-321456) open gesteld voor mogelijke tips. Daarom ook is het signale ment van Gerrit-Jan Heijn verspreid. Toen hij om kwart over acht woensdag ochtend zijn huis verliet, droeg hij een tweedelig ge ruit kostuum. Heijn, onge veer 1.85 meter lang, heeft zwart-grijs achterover ge- 1 ha kamd haar en blauwe ogen. Hij draagt een bril met bruin gekleurde glazen. Pag. 3: Bloemendaal: „Je ziet hier niets, je hoort hier niets". Gerrit-Jan moet broer en topman Appie opvolgen. (ADVERTENTIES) Al 20 jaar een dijk »an een dealer 1(>] SMAAKT MJDHÏgevvbdig. UTQBEDRUF ROB GQRRlS BV HOGE RUNDUK 278 3!-: Al. LEIDEN TEL 071-896000 Zie pagina 8 DEN HAAG Het kabinet is unaniem van oordeel dat er geen enkel bezwaar is tegen een beleefdheidsbezoek van prinses Margriet aan de Ja panse keizer Hirohito wanneer zij medio oktober dat land be zoekt ter ondersteuning van de export-promotie „Holland Express". Premier Lubbers zei gisteren op zijn wekelijkse persconferentie dat bij een dergelijke trip een beleefd heidsbezoek aan Hirohito op uitnodiging van het Japanse hof „gebruik" is. Gezien het „routinekarakter" zijn in dit geval ook niet orga nisaties van voormalige ge vangenen uit Japanse kampen in Nederlands-Indië tijdens de Tweede Wereldoorlog gecon sulteerd. De minister-presi dent wees er op dat elke ver gelijking mank gaat tussen het beleefdheidsbezoek van Mar griet en de rel van eind vorig jaar toen vice-premier De Korte (VVD) tijdens een ver kiezingsbijeenkomst in Wou denberg een mogelijk staatsbe zoek van koningin Beatrix aan het land van de Rijzende Zon torpedeerde door vroegtijdig de onwenselijkheid daarvan te propageren. De VVD-fractie in de Tweede Kamer liet giste ren weten geen enkel bezwaar te hebben tegen de ontmoeting Margriet-Hirohito „omdat het niet om een staatsbezoek gaat". Voor de derde maal in zijn car rière is acteur Guido de Moor gisteravond on derscheiden met de Louis d'Or, de prijs voor de beste mannelijke hoofdrol op de vaderlandse planken. Vivia- ne de Muynck kreeg de prijs voor de beste vrouwelijke hoofdrol, de Theo d'Or. Bij de pijsuitreiking maakte minister van wvc Brink man bekend dat een geza menlijk Vlaams- Nederlands co- produktiefonds wordt opgericht om het theater makers uit Bel gië en Neder land mogelijk te maken samen een produktie op te zetten. Beide landen zullen ieder twee en een half ton per jaar in dit fonds stor ten. Pag. 17: Vervolg. (ADVERTENTIE) Dinsdag om 9.30 uur barsten we los met 2 Wilde Winkelweken. Waanzinnig lage prijzen! Tot dan! 10 0 JAAR ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON DEN HAAG Luitenant- kolonel der cavalerie S.A.B.P.M. Schellens (45) is per 1 september benoemd tot adjudant van de koningin. Tot zijn benoeming als adju dant vervulde hij de functie van Chef Kabinet van de Defensiestaf. Half tot zwaar bewolkt en pe rioden met regen. In de mid dag ongeveer 21 graden. Vrij krachtige zuidwesten wind, aan de kust en op het IJssel- meer hard of stormachtig. Ko mende dagen wisselvallig. Morgen zon op: 7.10; onder: 20.01 uur. Schev. hoogw.: 7.29 en 19.44 uur. Laag: 3.30 en 15.45 uur. Na de min of meer succesvolle acties voor onder meer de be dreigde walvissen en zeehonden komt er in Europa nu langza merhand een actie op gang om de kangeroe in Australië voor de totale ondergang te behoeden. Het Nederlandse socialisti sche Europarlementslid Hemmo Muntingh meent dat de actie alleen succes kan hebben wanneer wordt besloten de handel in kangeroeprodukten (vooral huiden en vlees) op korte termijn aan banden te leggen. Een gedeeltelijk invoerverbod en stren ge controles zijn daarbij volgens hem noodzakelijk. Het Euro parlement in Straatsburg zal volgende week een resolutie van die strekking behandelen. Aan de vooravond daarvan op de voorpagina van Finale een reportage van Aijen Broekhuizen over de gang van zaken bij de kangeroejacht in Australië. Voorts in Finale interviews met o.a.: een Nederlandse kame- lenboer in Israël; Israëlische lijfwachten; de burgemeester van Hoofddorp. een Maastrichtse hoogle raar (over wijsbeheerte en medische ethiek); Sparta-spits Juul El ler- man; skeelertopper Egbert Post; de organisatoren van Monumentendag '87; cabarettier Herman Finkers; VANDAAG BIJ DEZE KRANT INKLEUR de medische rubriek van Jan Paalman (dit keer over autisti- ;elijks Snoeren, Bert van Velzen en Frank Werkman. sche kinderen) en uitehaard de wekelijks columns van Piet AMSTERDAM Het eerste standbeeld in Nederland en mogelijk in Europa van de Indische volksleider Ma hatma Gandhi krijgt volgend jaar een plaats aan de Amsterdamse Churchill-laan. Dat is althans het doel van een stichting die dit nastreeft. Het bestuur van de stichting bestaat vooral uit in Nederland wo nende Hindoes. Stichtingssecretaris N. Darsan: „De gedachten van Gandhi spreken ons als stichtingsbestuur erg aan. Vooral diens ideeën over geweldloosheid". eengebracht worden met particuliere giften aangezien verschil lende fondsen de stichting een financiële bijdrage hebben gewei gerd. De lokatie aan de Churchill-laan is met de gemeente over een gekomen. De stichting wil het standbeeld op 2 oktober vol gend jaar onthullen, de 119e geboortedag van de in 1948 doodge schoten Gandhi. Het komt ter sprake in de sportcolumn van Frank Werkman in de Finale. In een beschouwing, waarin hij terug komt op de voetbalwedstrijd Nederland- Belgie van woensdag. Of zoals hij het noemt op „de verwording van een Derby der Lage Landen tot een Duel der Lange Leegte". Met dat „koperen dingetje" wordt een soort „wisselbeker" bedoeld die ooit bij deze fameuze landenduels werd uitge reikt. Wie daarbij denkt aan iets heel kleins, zo verklaart de columnist, komt bedrogen uit. Want zelden of nooit zal een verkleinwoord misleidender zijn gebezigd dan in dit verband. Enfin, de weke lijkse fans van Frank zullen nu gauw willen lezen hoe hij dat nu weer aanpakt. En wie nog geen fan van hem (en de Leidse Courant) is, kan daar wat aan doen. Hieronder. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Naam: Voorletters: Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N B. Indien daartoe aanleiding beslaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 1