^OS-tv-films beginnen ang door filmhuizen Brinkman praat met alle omroepen L Qeidóc cques Plafond kondigt TpRO-programma aan ioFDIO/TELEVISIE «iDÏC S!?T?T?ÏTT VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1987 PAGINA 19 VERSUM Aanstaande zondag zullen de VPRO-program- bij uitzondering door een omroeper worden aangekondigd, et kader van de internationale tentoonstelling „Kunst en wordt de presentatie van deze avond verzorgd door Wim T. ppers In de gedaante van Jacques Plafond kondigt hij de ■amma's aan. Aan het eind van de avond - rond half twaalf ovendien een door Emile Fallaux onder de titel „Waar heb nou voor nodig" samengesteld retrospectief van Wim T. Eers' werk te zien. In deze terugblik fragmenten uit zijn tmakende televisieprogramma's, zoals de shows rond Haché, Barend Servet en Sjef van Oekel, dê series „Op naar Yolanda" en „De lachende Scheerkwast" en het hon- leater „Going to the Dogs". „Schippers is de tv-kunstenaar tstek", volgens het Stedelijk Museum en Fallaux. Vandaar n een terugblik op 25 jaar kunstprogrammering een centra- iats voor Schippers' werk is ingeruimd. DEN HAAG/HILVERSUM - Minister Brinkman is bereid met alle omroepen te praten over al of niet commerciële tv. Met verwijzing naar een door hem van de NCRV ontvangen schrijven, zegt hij „Ie dereen die mij schrijft met het verzoek om een gesprek kan dat krijgen, ook de NCRV. Waar ik bezwaar tegen heb is dat nu gedaan wordt alsof er al onderhande lingen gaande zijn. Helemaal niks onder handelen. Eerst maar eens horen wat men precies wil en of dat lukt binnen het re geerakkoord. Zo niet, dan krijg je een heel moeizame discussie. Ik ben tenslotte niet de vroedvrouw van het commerciële tele- visiebestel". VARA, KRO en NCRV hebben op de commerciële plannen van AVRO, TROS en VOO laten weten op hun eigen wijze op die ontwikkeling te zullen reageren. Hierop is het antwoord van de minister: „Als zou blijken dat er ineens vier, vijf, weet ik veel hoeveel mensen commerciële televisie zouden willen, dan krijg je een andere politieke uitgangspositie. Dat was inderdaad niet voorzien in het regeerak koord. De vraag komt dan aan de orde of men in Hilversum een algemeen commer cieel systeem wil. Dat zou mij echter ver bazen. VARA en NCRV huldigen het standpunt dat er alleen sprake kan zijn van een duaal bestel (commerciële televisie naast publieke televisie) als de minister water dichte garanties kan geven dat de publie ke omroepen met gelijke wapens kunnen concurreren met de commerciële televisie. De KRO vindt dat er geen plaats is voor twee systemen. Brinkman hekelde de gang van zaken waarbij op persconferenties van de om roepen „de commerciële tv als het ware in een publieke discussie verzeild is geraakt. Daar zijn we nog lang niet aan toe aldus Brinkman. Hij wil de voorzitters van de gekleurde omroepen echter wel gerust stellen. „Het is duidelijk dat als je met de een spreekt, ie ook met de ander moet praten. Dus als je met TROS, Veronica en AVRO spreekt, dan is het logisch dat je ook met de andere omroepen aan tafel gaat zitten. Maar wat mij betreft eerst maar eens afzonderlijk, want de drie dui delijkste kandidaten nebben allemaal heel uiteenlopende voorwaarden". .VERSUM Met het Ie net in april voor de r is tv maken vooruit- Zeker voor de NOS, het leeuwedeel van de jrammering op dat net 't gaan bepalen. Dezer en kwamen drie films ied, die in filmkijkhui- al op het programma n, maar nog niet in de ^programmering zijn enomen. gaat om „De zee verdwijnt >r de horizon" van Ineke Weele, die speelt met de nen in de zee voor Sche- ngen een satellietstad op te bouwen; om „De wer- van Rutger Weemhoff Lrend Bulder, welke film lelt over werk en werk- leid; en om „Door tranen ■wist" van Albert Wulf- over een droomkoning. trale figuur in de film de Scheveningse zee is Kamerstenograaf, die in schizofrene situatie ver ft rt. In ziin werk spoelen de jertirades door zijn hoofd, ijn vrije tijd geeft hij zich aan ae ruis van de bran- op het strand. De zee st voort in eindeloze dei- Hij neemt daar van tijd ijd zijn intrek in een oude ker. Als het werk weer ht, begraaft hij zijn „eerste in het zand om als orden- jke beambte zijn werk te doen. staat in die gespleten we reld niet alleen. Hij is voorzien van een dichtbundel van Slauerhoff, de rusteloze min naar van de zee, waaruit hij de citaten put die hem geestelijk overeina houden. Kamerlid mr. Geertsema brengt voors en tegens naar voren rond de bouwplannen binnen de Nederlandse territo riale wateren, maar heft een waarschuwende vinger voor de ecologische gevolgen, de nadelen voor mens en dier. Daar staat tegenover dat de randstad dicht groeit in tal en last. Daar moet een oplossing voor komen. Het duurt even voor men vat krijgt op deze film. Net als de schizofrene man zwalkt ook de regie door de beelden heen. Zij dwaalt langs de wijde zee en zoekt haar weg door het laby rint van gangen in het Kamer gebouw. Evenredig daaraan worden ook Kameruitspraken en Slauerhoff-citaten door el kaar heen gebruikt, om niet te zeggen gehusseld. Het gaat dan ookom een verwarde man, die zijn weg moet zoeken tussen het ambtelijke gestoei met de natuur en de gehechtheid van de mens aan zijn levensader, de natuur. Dreigt men als kij ker het spoor van bëeld naar beeld soms bijster te raken, deze film laat als geheel wel een sterke indruk na. Het gaat om een Meatball-produktie in samenwerking met NOS-tv. De werking De film „De werking" kwam in handen van de NOS in sa menwerking met het produce rende Videotheater. Hierin wordt de kijker geconfron teerd met de persoonlijke be spiegelingen van mensen die het met het werk en de werk loosheid niet meer zien zitten. De regisseurs Weemhoff en Bulder schreven een reeks overwegingen tegen en voor de werkdruk aan de ene kant en de werkloosheid aan de an dere kant. Filmisch stelt het de nodige eisen om al die ge dachteflarden binnen het ka der van een filmisch gebeuren te plaatsen, dat van begin tot eind een geheel moet vormen en geen verbrokkeling ver draagt. Aan dit gevaar zijn zij maar tenauwemood ontko men. De eenheid in hun film bereiken zij minder in hun beelden dan wel in het etale ren van een geestesgesteldheid die de hele film doordrenkt. Deze komt er op neer, dat mensen die worstelen met het probleem van de werkloosheid er niet in slagen zich los te maken van wat als ontwrich ting wordt ervaren. Deze wordt in hun leven aangericht door het verlies van sociale contacten als gevolg van werkloosheid. De leidende gedachte door deze film heen luidt, dat de ethiek van de arbeid in onze produktiemaatschappij te zeer wordt overtrokken en dat we bijgevolg verleerd hebben ge woon te leven, te existeren. We moeten leren de ons toege meten tijd tussen geboorte en dood te vullen met wat de De Kamerstenograaf Bert Bunschoten trekt zich met Slauerhoff terug In een strandbunker. FOTO: DAVID VAN MEEGEN hand te doen vindt zonder op direct voordeel of resultaat uit te zijn. De verspringingen van per soon naar persoon lijken aan de continuïteit in de weergave van dit gegeven tekort te doen, maar de dragende ge dachte komt gaandeweg de film toch wel over. Als je er bij wilt horen, moet je je zelf ver kopen. De een kan geen werk vinden, de ander kan zich niet in zijn werk vinden. Onder die druk leeft de mens. In dit la byrint moet gezocht worden naar de derde weg, een radica le omwenteling, expert worden in het niets doen, het leven als een be-leven leren te ondergaan. De werkgroep Video van Me atball tekent voor de derde film in deze trits, ook gemaakt in samenwerking met de NOS. Achter de titel „Door tranen uitgewist" verbergt zich een verhaal over een eenzame sprookjes- en droomkoning. Deze leefde honderd jaar gele den en werd op zekere dag ontzield aangetroffen. Volgens de maker, de beeldende kun stenaar Albert Wulffers, han delt deze film over een niet- feitelijke biografie. Twee ac teurs en een actrice vormen tesamen de ene genoemde fi guur, die men in verschillende situaties aantreft. Beeld, mu ziek en tekst spelen daarbin nen hun eigen spel, evenals een menigte figuranten. Wat de maker beoogt is een beeld te bieden van de volmaakte schoonheid. Deze is tijdens het leven al nastrevenswaardig, maar vindt uiteindelijk haar bekroning in het gebied over de grenzen van de dood heen. Deze film is gesitueerd op het Haagse Plein 1813, het jaar waarin Wagner, Verdi en Büchner werden geboren. Zij alle drie spelen een rol in dit verhaal dat teruggrijpt op de inlijving van ons land door Frankrijk. De Nederlandse maagd laat zich hierbij niet onbetuigd. Als kijker moet men bereid zijn de filmmaker op die verbeeldingsrijke weg te willen volgen. Het gaat niet om een film die op je afkomt, maar om een die om in- en meevoelen vraagt. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 RVU 15.30 De grens (6), serie live- programma's over Neder landse grensstreken Deel 6 TROS 16.00 DHet onthullend dagboek (The senator was indiscre te), Amerikaanse speelfilm uit 1947 van George S. Kaufman. Met o.a. William Powell, Ella Raines en Pe ter Lind Hayes. Senator Ashton acht zichzelf uiter mate geschikt voor het prsidentsschap van de V.S. en start een verkie zingscampagne. Ashton blijkt echter een dagboek te bezitten waarin onthul lende mededelingen over de partij staan. Dit dag boek wordt het middel punt van een aantal ver wikkelingen, die de Sena tor dwingen geheel andere dingen te gaan doen 17.30 Y>6-Journaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazi- ne 18.10 Groen en grondig, agra risch magazine. Vandaag o.a. elitefokveeveiling; van tarwe tot brood. Presenta tie: Martine van Os en Evert van Bentham 18.30 Connie Vandenbos, mu- ziekspecial (herh.) 18.55 3!Stop en Stapshow, de leukste liedjes en ver- keerstips van Bassie en Adriaan van het afgelopen seizoen 19.20 Het circus Custers, mu- ziekspecial opgenomen op het eiland Vlieland NOS 20.00 FHJoumaal en weerover- zicht TROS 20.28 Evergreen (slot), driedeli ge Amerikaanse miniserie uit 1985 van Fielder Cook, naar een boek van Belva Plain. Met o.a. Lesley Ann Warren, Armand Assante en lan McShane. Anna vraagt zich af of Iris de waaarheid weet omtrent haar echte vader. Klein zoon Eric komt in huize Driedman wonen 22.05 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 22.40 TROS Weekendfilm - Hor ror cyclus: Blood from the mummy's tomb, Engelse speelfilm uit 1971 van Seth Holt en Michael Carreras. Met o.a. Andrew Keir, Va lerie Leon en James Vil- liers. Professor Julian Fuchs en zijn expeditie ontdekken, na een jaar zoeken, de graftombe van de Egyptische koningin Tera. Kort daarop gebeu ren er een reeks onrustba- re dingen NOS 00.15 Journaal 00.20 Nieuwa voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 fflJeugdjournaal NOS 19.00 Journaal NCRV 19.12 Hoogtepunten Marco Bakker. Marco Bakker en zijn gasten zingen melo dieën uit het afgelopen sei zoen. M.m.v. het Metropo- le Orkest o.l.v. Rogier van Otterloo 20.05 Niet te geloven!, Ameri kaanse comedyserie. AfL: Maitre D'eacon. Door een erfenis krijgt de First Com munity Church een Frans restaurant in bezit. Met weinig ervaring, maar met veel goede wil gaan de ge meenteleden er tegen aan, maar of dat voldoende is? 20.30 Frank en Vrijshow, hoog tepunten uit het afgelopen seizoen. Presentatie: Frank Massmeyer. Met 0.a. Sandra Reemer, Ai- bert West en Mai-TaJ 21.30 Hill Street Blues (slot), Amerikaanse politieserie. Afl.: It ain't over till It's over. Bureau Hill Street is in de nacht bijna verwoest door brand. De geschorste Buntz is tot het uiterste ge tergd om dat hij zijn on schuld niet kan bewijzen 22.15 Meditatief moment. Evert van Steenbergen leest een gedicht voor uit de bundel Wanneer ik bid, van Geert Bogaard NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Vanuit de wortela gezien: Alice Walker en de kleur paars. Engelse documen taire over de zwarte Ameri kaanse schrijfster Alice Walker. Commentaar: Le- onle van Bladef 23.23 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.25 Nieuwa voor doven en slechthorenden 23.30-00.55 Studio Sport extra. 1.: EK hockey, samenvat ting van de halve finales van het EK hockey voor dames te Londen. Com mentaar: Hans Brian. 2.: Ivo van Damme memorial, samenvatting van de inter nationale atletiekwedstrij den te Brussel. Commen taar: Theo Reitsma Ntsuw» in teletekst Tik Tak, peuterprogramma (herh.) De tovenaar van Oz (The wiz ard of Oz), Japanse tekenfilm serie naar de boeken van Frank Baum. Afl.: Liever de lucht in Bingo, hitparadeprogramma met o.a. de clip van de kijker, overzicht van de BRT Top 30 en een studiogast. Presentatie: Bart Peeters en een g astpre sentator Uitzonding door darden. Pro gramma van de Vlaams natio nalistische omroepatlchting Modedelingen en program ma-overzicht Nieuwe 0 Première, filmnieuws met Jo Röpcke Poltergeist, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van To be Hooper. Met Craig T. Nelson, Jobeth Williams. Beatrice Straight, e.a. Steve en Diana bewonen met hun drie kinde ren een riante villa In een nieu we woonwijk. Deze wijk Is ge bouwd op een terrein dat vroe ger een kerkhof was. De grafs tenen zijn verwijderd, de bot ten echter niet. Het blijkt dat de rust van de geesten door deze bewoning verstoord wordt en op hun beurt maken de klopgeesten het de sterve lingen lastig 10 Filmspot, achtergrondlnforma- tie bi] de filmactaliteit 00-23.20 Nieuws en Coda: Het heet Adèle en 't Is mijn moer. van Willem Elschot RT 2 15 Babet, migrantenmagazine voor Marokkanen 00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie met Peter Phelps, Pat Mc Donald, Tom Richards, e.a. Een bosbrand die zich naar Woombal verplaatst dreigt voor Patricia fataal te worden Oohin, Japanse tv-serie van Tukiko Okamoto en Sugako Hashlda. Met Ayako Kobayashi en Shiro Ito 10<a.22.30 Memorial Ivo van Domme, verslag van deze atle tiekontmoeting in het Brussei- M Heizei stad Ion TBF 1 00 ONEm, vacaturebank 15 U boïte auz imegee, teken filmmagazine Ce eoir, regionaal Journaal Au plaidr de Dieu, tv-serie van Flobert Mazoyer naar de roman van Jean d'Ormesson. Met Jacquee Dumesnil, France Umblotte, Paul Barge, e.a. Afl. L'herbe sauvage '5 Diteo-moi, serie gesprekken Jet vrouwen. Vandaag: Marlon Hansel, gekozen tot vrouw van aoi'aar 1986' actrlce en reflls* Lee nis d'Abraham, documen-' talreserle over de geschiedenis het Joodse volk. Aft.: Les Abyssins, tils de Salomon Leatote nieuwe DUITSLAND 1 15.45 Tageeechau 15.55 Katze mit Hut, poppenspelse rie met de Augsburger Pup- penkiste. Afl. 4: Die Naturfor- scher 16.20 Deo Blaue vom Himmel, speelfilm van Ota Koval naar het kinderboek van Bela Bala- ze. Met Martin Fllip, Lucie No- votna, Pamela Kneschkova, e.a 17.45 Tageeechau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 (S Solo für 12, spelprogramma gepresenteerd door Leska Kaufmann 19.00 Si WWF-Club, rechstreeks amusementsprogramma ge presenteerd door Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 ffl Tageeechau 20.15 ARD-Sommerfcomödie: Die Herren mit der weieeen Weete, Duitse speelfilm uit 1969 van Wolfgang Staudte. Met: Martin Held, Mario Adorf, Walter Giller, e.a. Bruno Stie- gler, een bokspromotor met een crimineel verleden, keert uit Amerika naar Berlijn terug om met zijn vroegere vrienden nog eens iets op touw te zet ten. Hij stuit daarbij op een paar gegoede heren, die een verbazingwekkende criminele akttvitelt ontwikkelen 21.45 Plusminus, economisch maga zine 22.30 Tagesthemen, met bericht aus Bonn 23.00 Sportechau. Met o.a. Bundeli- Sa-voetbal en Atletiek: Finale irand Prix te Brussel 23.45 SI Ich habe Angst (lo ho pau- ra), Italiaanse speelfilm uit 1977 van Damlano Damianl. Met Glan-Maria Volonté, Er- land Josephson, Marto Adorf, e.a. Politieagent Graziano krijgt als taak rechter Caftced- da te beschermen tegen terro ristische aanslagen. Hij kan echter niet verhinderen dat de rechter wordt vermoord als hij een neo-fasclstische samen zwering op het spoor Is. Grazi ano probeert nu tevergeefs zich bulten de ontwikkelingen te houden 01.40 Tageeechau 01.45 Nechtgedenken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.10 DDie NSchte el nar schönen Frsu (A woman of Paris), Ame rikaanse speelfilm uit 1923 van Charles Chaplin. Met Edna Purviance, Adolphe Menjou, Charles Chaplin e.a. Marie St. Clair wil met haar verloofde Jean millet naar Parijs vluch ten om daar te trouwen. Als Jean niet op het afgesproken tijdstip komt opdagen voelt ze zich In de steek gelaten en ver trekt alleen naar Parijs 16.30 FraizelL.. und waa man da- raus mschen kann, vrlj-tljds- magazine. Vandaag: Zelf Jam, moes en gelei Inmaken 17.00 Heuts 17.15 Tele-lllustrierie, actualiteiten, sport en amusement 17.45 Robin Hood, tv-serie met Ja son Connery. Judi Trott, Clive Mantle e.a. Afl.: Freund Oder Feind? 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heuts 21.15 21.45 22.10 22.50 22.55 r da, terugblik op het bezoek van de Oostduitse partijvoorzitter Erich Honecker aan West-Duitsland Aktenzelchen: XY... ungelöst, programma waarin politie en justitie de medewerking van kijkers vragen bij het oplossen van misdrijven. Presentatie: Eduard Zimmerman Auslandsjoumal Die Löwen vom LkJo, verslag van het 44e filmfestival van Ve netië Aktenzelchen: XY. ungelöst, kijkersreacties Die Strassen von San Fran cisco, Amerikaanse politle-se- rie met Karl Malden, Richard Hatch, Tom O'Connor e.a Afl.: Der Gangstervater. Ron, de zoon van een mafiabaas, ver moordt een koerier van zijn va der en verdwijnt met een kwart miljoen dollar. Hij wil voor het gerecht tegen zijn vader getui gen Heirats mich nicht, Chérie (L'annèe prochaine si tout va bien), Franse speelfilm uit 1981 van Jean-Loup Hubert. Met Isabelle Adjanl, Thierry Lher- mitte, Marie-Anna Chazel e.a. Isabelle en Maxime vormen een ongetrouwd, gelukkig lief despaar. Isabelle raakt uitein delijk zwanger. Ze zijn het er allebei over eens dat ze de baby willen, maar ze willen niet trouwen. De ouders van Isabel le dwingen hen min of meer tot een huwelijk DUITSLAND 3 17.00 17.20 17.40 18.00 18.30 19.00 20.00 20.15 Haushalten lm Haushalt. Afl. 11: Ich wünsch' mlr was Mit Hilfe der Mikroben. Afl. 1: Abwasser reinigen Wetter und Jahreszeiten. Afl. 1: Windig und kalt: Der Herbst Gegenstand der Betriebswirt- schaftslehre, cursus bedrijfs wetenschap Der Regenbogenprinz, kinder programma. Afl.: restaurant Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Under - Menschen Aben- teuer Heiliges Haschisch, re portage over drugscultus, ras ta's en armoede op Jamaica Television, der Kasten der die Welt verinderte, dertiendelige Engelse documentaireserie over de geschiedenis van het medium televisie. Afl. 10: Gut, schlecht Oder scheusslich Kleine Familie (II): Arbeiter - FUhrung gut - politisch unzu- verlëssig, reportage van Det- lev Puls Duett in Bonn, zesdelige co medyserie met Karin Boyd, Heiner Lauterbach, Burghart Klaussner e.a. Afl. 1: Slmultan. Jennifer Conner, correspon dente van World Picture News, wordt voor het eerst In Europa gestationeerd. Bij haar eerste, delicate opdracht moet zij con tact leggen met een Russische schaakgrootmeester die naar het Westen wil overlopen. Maar een Russische Journalist krijgt lucht van het plan 'Photo Cie' en 'Marcel', twee Frans-Zwitserse video films van Jean-Luc Godard en Anne-Marie Miéville, de eerste over een professionele, de tweede over een amateur-foto graaf (herh.) i Laatste nieuws BBC 1 14.50 Friendly fire, Amerikaanse tv- film uit 1979 van David Green. Met Carol Burnett. Ned Beatty, Sam Wateraton e.a 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofleld. Met o.a. 'The adventure of Morph', "Whacky races' en 'Galloping galaxies' 17.55 Newround, Jeugdjournaal 18.05 Gentle Ben, twaalfdelige Jeugdserie met Dennis Weaver en Clint Howard. Afl. 10: A me dal for Ben 18.35 Roland Rat - The series, ko misch kinderprogramma met 'superster' Roland Rat (herh.) 19.00 Journaal an weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nleuwsmagazine 20.00 Wogen, praatprogramma met Terry Woaan 20.40 Ivo van Damme-atletiekwed- strijden te Brussel, recht streekse reportage 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weekendweerbericht 22.30 Miss Marpls: Murder at the vicarage, Engelse speelfilm met Joan Hickson (herh.) 00.10 Omnibus at the Promt, serie programma's over de Prome nade Concerten. Vanavond wordt Symfonie nr. 9 van Beet hoven uitgevoerd door de Wie ner Phllharmonlker o.l.v. Clau- dio Abbado, m.m.v. blazers en solisten 01.25 Weerbericht BBC 2 15.00 15.15 18.30 19.00 21.00 21.30 22.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt Sport, met rechtstreekse re portages van de Europese open Golfkamploenschappen te Walton Health en de paar denraces te Goodwood. Om 1640 en 17.00 Nieuws en weer bericht Food drink quiz, culinair spelprogramma Tarzan-cyclus: Tarzan's sava ge fury, Amerikaanse speelfilm uit 1952 van Cyrll Endfleld. Met Lex Barker, Dorothy Hart, Patricia Knowles e.a. Transit, informatieve serie over transportmiddelen. Afl.: Southampton Boat Show Face the music: Marc Elder Gardener's world, informatie ve serie over tuinieren Atlatiekkamploenachappen te 22.30 Acting Masterclass, serle waarin bekende acteurs hun vakmanschap uit de doeken doen. Vandaag: Simon Callow 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.20-01.40 CFLK.O.-cyclus - Beat of the B'a: Roadblock, Ameri kaanse speelfilm uit 1951 van Harold Daniels. Met: Charles McGraw, Joan Dixon, Lowell Gilmore e.a. (E Ondertiteling via TeleTekst. (B Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wlt-ultzending. ■IZwart/wlt-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: ultzeryding In orginele versie met ondertitels. B3 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 Here comas the Weekend, rechtstreeks popprogramma met Pat Sharp en Clare Gro- gan 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Llnda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkeea, comedyserie. Afl.: Monkees In a Ghost Town 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: The Assassin 18.57 Europees weerbericht 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie. Afl.: Goodbeye Arabella, hello 19.30 Castaway, avonturenserle. Afl.: The Rebels 20.00 Ritter'a Cove, avonturenserle 20.30 Big Valley, westernserie 21.22 Europees weerbericht 21.25 From here to Eternity, Ameri kaanse miniserie. Afl.: Manoe- vres (herh.) 22.20 Aek Dr. Ruth, programma over sex. relaties en huwelijk. Afl.: Baldness 22.45 Nederlands voetbal (herh.) 23.45 (D Here comas the Weekend (herh.) 00.42-00.45 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 The Music Box Live 8how, met Nino Firetto 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 Young Sherlock, kinderserie over de jeugdjaren van Sher lock Holmes 18.30 Catch Kandy, jeugdserie 19.00 Game for a Laugh, amuse mentsprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Great Railway Journeys of the World, documentaireserie over bekende spoorlijnen. Afl.: Zambezi express 20.30 The Lenny Henry Show, co- medyshow met komiek Lenny Hen ry 21.00 The Dismissal, dramaserie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tales of the Unexpected, tv- serie naar verhalen van Roald Dahl. Afl.: Man at the top 00.00 Kolchak, misdaadserie 01.00 Rockln 'at tha speed of light 02.00 The Power Hour, met Amanda Redington 03.00 Boogie Box, met Martin Bu chanan 04.00 Chart Attack 05.00 Maximum Music Box 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 S Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe TV 5 16.05 Portrait 17.00 Grande Première Carcasso- 17.55 Mémoire das pölaa 18.00 Rècréation 16.40 Des Chiffret et das Lettres 19.00 Thalassa 19.30 Deux de conduite 20.20 Lee Papas 20.30 Itinerairaa Portugal* 21.00 Portrait 21.50 Calibre 22.00 Journaal 22.30 Sports loisira DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.50 Mathilda, Amerikaanse speel film uit 1977 van Daniel Mann. Met Elliott Gould, Robert Mit- chum, Harry Guardino, e.a. (herh.) I Plui 12.10 Plusminus 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15-13.45 Week programme-over- DUITSLAND 2 11.00 (5! Programma-weekoverzicht 11.30 Mensch und Natur, Informatie ve serie. Afl. 2: Weersinvloe den 12.00-14.00 Nechbam In Europa, in formatie en amusement voor buitenlanders (12.00 Bijdrage uit Joegoslavië, 12.40 Grieken land, 13.20 Spanje) BBC 1 07.45 Open University 09.30 Dudlay-do-right, tekenfilm 09.35 Bosscat, tekenfilm 10.00 It's wicked, gevarieerd kinder programma 11.55 EOld bones of the river, En- Kilse speelfilm uit 1938 van arcel Varnel. Met Will Hay. Moore Marriott, e.a. 13.15 Grandstand, sportmagazine met paardenraces te Good wood; EK golfkamploenschap pen te Walton Heath en paar densport te Burgley SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy Sheldon, Snoot en Crocker. Met o.a. 'Emily', 'Po- peye', "The Popples', 'Dennis', 'She-Ra', 'Inspector Gadget', 'He-Man', 'Mask', 'Jayce and the wheeled warriors' en' 'Transformers'. Om 11.10 Bai ley's bird, tv-serie. Afl.: The fis herman 12.05 Hi The Smash groat video race, popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the runner (herh.) 13.05-14.05 Glass Tiger In con- cart, muzlekspecial rond een optreden van deze Canadese groep (herh.) SUPER CHANNEL 07.00 Boogie Box, dansmuziek met Martin Buchanan 08.00 Funbus, gevarieerd kinderma gazine gepresenteerd door Jo sephine Buchan en Wayne Jackman. Met o.a. 'Doris', 'The telebugs', 'Heathcllff. 'Ulysses 31', 'Emu's world', 'Moon Jum per', 'Paddles up' en 'Blake's seven' 11.30 Rockin' at the speed of light, popprogramma gepresenteerd door een popartiest 12.30 Chart Attack, overzicht van de Music Box top 20. gepresen teerd door Simon Potter 13.30-14.30 Armchair Advsnture - Realms of darkness, docu mentaireserie over expedities. Afl.: Otter hole RADIO 1 leder heet uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad 19.02 AVRO: Hobby-vitaminen. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goelemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 VOO: Curry Van Inkel. 22.02 Countdown Cafö RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concertpodium. 2140 Horizon. 2240 NOS Jazz: Vaalbleek Vocaal RADIO 5 18.10 EO: België Totaal. 1840 PP: Uitzending van D'66. 1840 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 EO: De bijbei open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21 AO Theologische verkenningen REGIONAAL Radio Wast: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 1740-18.00 Actualiteiten 18.00-2040 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 1840-1840 Middag magazine met Erik Post. Tussen 1640-17.00 Rijnmond getrapt; Kwis en Waarachtig; 1740 Editie half zes met actualiteiten, reportages. Inter views en studlogasten; 1840 groot onderwerp; 18.15Kwis en Waarachtig BRT 1 16.05 Neem Je tijd 18.10 Actueel 1840 BRT-ensembles 19.10 Actueel 1945 Beraber, voor Turken 2043 Sport en muziek. Memorial Ivo van Damme In het Helzelate- dion 2340-0240 Twee tot Twee BRT 2 17.10 Pa. zing eens Al 18.00 Moe, hoor eens hoe 19.10 Hitriders 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-slde 2340-02.00 Twee tot Twee BRT 3 18.10 Aktueel en Weerbericht 1840 Kamermuziek van Grieg 19.00 Kroniek 2: Magazine 19.45 Zelden Gehoord 2040 Radiosymfonle-orkest Baden- Baden m.m.v. Stephen Bishop- Kovacevlck, plano, dirigent: Michael Gielen. 22.15 BRT Jazz live-concerten 2340 Kaleidofoon (10) MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 1243 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 1340 TROS Country. 1440 Tros sport RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA; De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 09.03 Zomerkwartaal. 11.03 Made in Holland. 1243 Wegens vakantie gesloten. 1443 Muziek uit eigen huis. 15.03 Mooi Holland? RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 0743 NCRV: Vroegop. 0740 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Pop-race. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popistation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 0742 AVRO: Wakker worden met Antonln Dvorak. 08.00 Nieuws. 08.02 Affiche-A. 10.00 Caroline. 1240 VOO: Strauss Co. 13.00 Veronica klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 0945 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Hollandse Nieuwe. 09.45 Rekenen. 1040 Taal, tekens en regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 1115 Tijdsein-thema. 1245 Hallo Nederland. 1245 EO... In de realo. 1245 Vragen naar de weg. 1340 Nieuws. 13.10 Ronduit praise. 1340 O po Doro (Open deur). 1440 VPRO: Euroburo. 1540 Het spoor en West-Broadway. REGIONAAL Radio Weet: (vla FM-frequentle Radio 1) 1140-1140 Regionale uitgaan»- en activiteitenagenda voor het weekein de. 1140-1240 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes. muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 1340- 1540 Noordwljk Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 1040 Nieuws. 1043 Een uur amusement met Hans van Vliet. 1140 Themauit zending. 1240-1340 Wat nu weer? 0541 Met 1 wakker. 0640 Voel je thuis. 10.03 Onze kéuze. 1143 Het kraalenest. 13.15 BRT-produktles. 1443 BRT-opnamen en concertfrag- BRT 2 0540 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 1043 Buitenspel: sport 1140 De Vlaamse top tien. 1240 Top 30. 1440 Radio RIJswIJck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0640 Licht klassiek ochtendcon- cert.1. Flultkwartet In G. KV 285 a. Wolfgang Amadeus Mo zart. 0940 Ochtendconcert. 10.00 Afrikaanse literatuur door Johnny Iven. 10.45 Intermezzo. 11.00 Harmonies en Fanfares. 1140 BRT-koor. 1240 Tafeimuziek. 13.15 Jonge vertolkers. 1440 Nieuwigheden uit de BRT-dla- cotheek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19