assenheim zit knel in huidig raadhuis Voorschoten huivert onder reeks brandstichtingen )JJO verhuist aar Haaswi jk Spelletjesproject Noordwijkse schooljeugd n OPLOSSING VOOR PARKEERPROBLEMEN IN BLOEMENLUST OLLEGE PRESENTEERT DRIE OPLOSSINGEN DORZAAK: ONVOLDOENDE CONTROLE POLITIE Rijnsburg in 'Actie 25 MM FTDEN OMGEVING £eidóc(Sou^ant VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1987 PAGINA 17 achtwagen op drift iRHOUT Een 17-ja- jongen uit Lekker- 1 heeft woensdaga- S voor aanzienlijke gezorgd op het par- irrein voor kermis- •ens aan de Jacoba van Jrenweg. De iongen, rkzaam op de kermis, s met de vrachtwagen zijn baas rondjes aan njden op het terrein, verloor ae macht over en ramde een igwagen. De aan- igen boorde zich (ens in een contai- je jongen en een end kwamen met de rik vrij. veuw» stuur ei J K ihangwagf igwagen Zes inbraken Koudekerk KOUDEKERK AAN DEN RIJN De zoge- naamde gaatjesboorders zijn in de afgelopen en de vorige nacht actief ge weest in Koudekerk. Bij zes woningen aan de Boomgaard werd een gaatje geboord in de raamstijl van een raam aan de achterzijde van de woning, waarna de klink kon worden weggeduwd. De inbrekers konden vervolgens naar binnen stappen en namen steeds geld en cheques mee. Klachten over GEW WASSENAAR Om wonenden van het Ge meentelijk Energie en Waterleidinbedrijf (GEW) aan de Johan de Witstraat ondervinden veel overlast. Dit schrij ven zij in een brief aan het gemeentebestuur. Geklaagd wordt over la waai en stank, zwaar vrachtverkeer en een to tale aantasting van het woongenot sinds het ge meentelijk bedrijf in de straat is gevestigd. De be woners vragen het ge meentebestuur aan de overlast een einde te ma ken. Kunstwerk bij haven Wassenaar WASSENAAR De ge- meente wil een passend kunstwerk plaatsen bij de oude haven van Was senaar. Daarvoor wordt 30 mille uitgetrokken, terwijl de provincie het zelfde bedrag bijpast. Wethouder J. Greep (Cultuur) liet gisteravond weten dat via een adver tentie kunstenaars zullen worden opgeroepen voorstellen in te dienen. De omwonenden zullen bij de beoordeling van de werken en de keuze in spraak krijgen. UITBUNDIG ORANJEFEEST VALKENBURG Voor- afgegaan door de Valken- burgs Harmonie trok de kinderoptocht gistermor gen in de regen door Val kenburg. Onder heel wat betere weersomstandighe den werden 's middags de volksspelen afgewerkt. De deelname was overstel pend groot. Burgemeester C. Sinke had na afloop van de kinderoptocht in een toespraak op het Dorpshuisplein nog ge steld, dat de Valkenburgse Oranjefeesten nadrukke lijk verbonden zijn aan de paardenmarkt. Afscheid voorzitter Waterbos RIJNSBURG Mevrouw A. de Haas-Kromhout heeft gisteravond tijdens de gemeenteraadsverga dering afscheid genomen als voorzitter van het sportcomplex Waterbos. Mevrouw De Haas die tien jaar als bestuurslid van het Waterbos werk zaam is geweest, vond het tijd worden dat nu een ander deze taak van haar overnam. De plaats binnen het bestuur werd ingenomen door de heer J. Wiinekus, terwijl de heer J. K. de Mooij (beiden PvdA) benoemd werd als plaats vervangend lid. Namens het CDA sprak de heer J. Bleichrodt zijn waardering uit voor het werk van mevrouw De Haas. Ook de heer Oudshoorn (RPF) en W. van Egmond (GPV) deelden die op vatting. Burgemeester F. Jonkman onderstreepte deze woorden en hoopte dat hij zijn waardering op passende wijze nog eens kon uitspreken tij dens een wat officiëlere gebeurtenis. Het Waterbosbestuur zal een nieuwe voorzitter uit hun midden kiezen. RIJNSBURG De parkeerproblemen in „Bloemenlust", de woonwijk op het Oude Floraterrein, zullen binnenkort worden opgelost. Dit deelde wethouder C. Vianen gisteravond mee. Op vragen van diverse raadsleden zegde hij toe in overleg te treden met de bewoners om een goede oplossing te vinden. De brief van de bewoners in de ingenomen stukken was voor enkele raadsleden aanleiding op aan te dringen op actie. Vastge steld werd dat vanwege nieuwbouw van enkele huizen een aan tal parkeerplaatsen was verdwenen. Dat had de problematiek verscherpt. De heer J. Wijnekus (PvdA) vroeg om overleg met de bewoners en kreeg bijval van D. Oudshoorn (RPF). De heer P. v.d. Burg (CDA) wilde weten waarom de parkeerplaatsen wa ren verdwenen en waarom de groenvoorziening nog niet in orde waren. veïfr 1 I 11 JASSENHEIM „We rerkeren in een acute uimtenood, onze laatst ^nfcschikbare spreekkamer *n n s in gebruik genomen als og ecretarie. De aanstelling ,g m een extra ambtenaar teki twam te vervallen: we ian ouden niet weten waar ïkbiive hem zouden moeten et i aten. De dienstverlening JJJ lan de Sassenheimse in- VW ironers dreigt ernstig ge wei vaar te lopen", p. Met deze woorden intro- tot fluceerde burgemeester x'v IJ. Kret gistermiddag mgl] een rapport, dat een drie- 88J tal mogelijkheden biedt bh voor de huisvestingspro- -rli jlematiek van het ge- gj, öeentebestuur en het imbtelijk apparaat. Een Jest verbouwing en uitbrei- ook ding van het huidige ge meentehuis wordt in deze nota allereerst aan de orde gesteld. Een raad huis gevestigd in de Oude Schutse aan de Parklaan wordt overwogen en eveneens nieuwbouw aan de ingang van het park „Rusthoff" aan de Hoofd straat. De meest recente verbou wing die in 1977 plaats vond bleek op langere termijn door onvoorziene omstandigheden, samen hangend met het ontstaan van deeltijdbanen en ar beidstijdverkorting, wei nig effect te ressorteren. Uitbreidingsmogelijkhe den binnen het perceel waarop het raadhuis in 1929 werd opgetrokken moet uitgesloten worden geacht. Verbouwing en uitbreiding van het ge meentehuis waarbij in eerste instantie een ver ruiming van 1500 vier kante meter vloeropper vlak wordt beoogd, zou betekenen dat het perceel aan de Hoofdstraat 159 met daarop de villa „Casa Reale" onder de slopers hamer komt. Het college: „Als wij ons raadhuis in de toekomst willen be houden zullen we „Casa Reale" moeten opofferen. Wanneer we „Casa Rea le" willen handhaven zullen we een nieuwe lo- katie moeten zoeken. Er is geen tussenweg". Ook is er een tweede mo gelijkheid waarbij men volgens Kret enige terug houdendheid en voor zichtigheid dient te be trachten: de voormalige „Schutse" aan de Park- laan. Vooralsnog wil een projectontwikkelaar er een aantal appartementen realiseren. Dit kan echter alleen als deze bouw geen gevolgen heeft voor de woningbouw in de Post- wijk. Een nieuw raadhuis aan de hoofdingang van park „Rusthoff" wordt door B en w in het „Studie Rap port Raadhuis" eveneens voorgesteld. Tevens zou een dorpsplein in dit cen trumgebied plaats moeten bieden aan tal van mani festaties die momenteel nog elders in het dorp plaatsvinden. Ook de om streden weekmarkt zou Het raadhuis van Sassenheim. zich met de aanleg van een dergelijk plein van een vaste standplaats ver zekerd kunnen worden. De kosten die verbonden zijn aan de verbouwing en de uitbreiding van het bestaande gemeentehuis worde geraamd op f 5.953.500 Een mogelijke investering in de oude „Schutse" zou de gemeen te 7.076.625 kosten. Met nieuwbouw bij park „Rusthoff" zou een be drag van 9.922.500 ge moeid zijn. Tijdens de raadsvergadering van 1 december zal de raad een besluit moeten nemen. FOTO: SP Over een nieuwe bestem ming van het huidige on derkomen maakt de ge meente zich geen zorgen. Sikkens heeft laten we ten er graag het nationale Schildersmuseum in te willen onderbrengen dat nu nog in Den Haag is gevestigd. 3 EGSTGEEST Het Jj Seuwe multifunctionele en ouwwerk aan de Haas- xjj rijklaan in Oegstgeest nvri 'ordt op 23 oktober in ge- 3» ruik genomen. Het zal m' aste en incidentele ge- oo ruikers tellen. Tot de ;E* aste gebruikers behoort se Stichting Jeugd en ongerenwerk Oegstgeest .&SJJO). De vaste krachten La n vrijwilligers van de 2 JJO zijn thans de verhui- m« ing aan het voorbereiden Ij® n zullen het gebouw Ta- 'eéierna aan de Julianalaan 'innen niet al te lange tijd 3eeg opleveren. 69 era owel voor vaste als inciden tie gebruikers zijn tarieven M enoemd. De commissies van nderwijs, welzijn en finan- iën spraken zich er positief tr. ver uit. In vol bedrijf zou het H entrum ongeveer 2 Vi beheer der nodig hebben. Door het komende jaar met één beheer der te draaien (van SJJO), is het mogelijk om de exploitatie sluitend te maken. Op het ogenblik is de bezettingsgraad voor de komende periode 35 procent, maar bij een bezet tingsgraad van 50% is de ge meente al uit de kosten. Een voorstel van de D66-er Vissers om de prijzen van zaalhuur nog ietwat te verhogen, omdat het hier een buitengewone goede en nieuwe accommoda tie betreft, werd overigens overgenomen. Wethouder van Veen: „Wij moeten concurre rend kunnen werken". Vissers informeerde ook naar de gang van zaken rond K&O Oegstgeest. Deze volksuniver siteit zal gedeeltelijk van het Multifunctioneel Centrum ge bruik gaan maken. Over de toekomst van „Het Drieluik" aan de Geversstraat waar K&O thans zetelt, wilde de wethouder van financiën niets kwijt ander dan dat naar een kwiit goede oplossing wordt gezocht. VUURPIJLEN OPENEN KERMIS Het was even schrikken, toen burgemeester M. van de Wouw gisteren de Voorhoutse Oranje feesten opende. Met een oorver dovende knal en een felle licht flits schoten vuurpijlen de avondlucht in. Een beetje erg dichtbij was het, maar er ge beurden geen ongelukken. Met het afschieten van de vuurpijlen gaf de burgemeester om even over acht uur het startsein voor de lampionnenoptocht. De stoet van 3500 kinderen en ouders maakte een rondtocht door het dorp. Zes muziekkorpsen waar onder korpsen uit Leiden, Al phen, Lisse en Rijnsburg, verge zelden de dit jaar uitzonderlijk lange optocht. Om negen uur 's avonds werd de kermis door de burgemeester geopend, weer door het afschieten van vuurpij len op de Herenstraat. De zes muziekkorpsen gaven daarna een muzikale show. Later op de avond vonden schietwedstrijden plaats waarvoor 48 deelnemers waren. De eerste prijs bij de heren was voor F. van de Vlugt met 62 punten, de tweede prijs voor A. van de Vlugt met 54 punten en de derde prijs voor A. Langelaan met 50 punten. Linde van Werkhoven werd eerste dame met 60 punten. Tweede werd Leen Langelaan met 51 punten en derde Annemiek Mens met 42 punten. FOTO: HENK VAN OEN ENOE MedUe Festival De groepen The Larche, Immortal, Roots Syndi cate en Weekend at Waikiki treden zondag op tijdens het Meddle Festival in Oud Ade. Het festival, dat wordt gehouden in de tent naast de jongerensoos Meddle, begint om vier uur en de toegangsprijs bedraagt twaalf gulden vijftig. Leden van Medd le moeten een tientje be talen. The Larche speelt hardrock, Het Leidse Immortal laat zich inspi reren door The Sound en New Order, Roots Syndicate mengt reggae met funk en rap en Weekend at Waikiki uit Wolvega speelt percus sie ve dansmuziek. Open deurdienst De gezamenlijke refor matorische kerken uit Sassenheim houden zondagavond een open deurdienst. Aanvang ze ven uur in de Gerefor meerde Kerk aan de Ju lianalaan. Voorganger is dominee B. Roos uit Amsterdam. Medewer king wordt verleend door het Rijnstreekkoor uit Katwijk onder lei ding van Peter Kave laar. Aan het orgel zit Tom Baris. Volleybal Ook de Volleybalclub Sas» nheim is inmid dels met haar nieuwe seizex n begonnen. Een lustr ïmcomité zal zor gen dat de volleybal- sport extra aandacht krijgt, met maandag een Kern is-mix toernooi, waar /oor inlichtingen bij L. Jansen aan de Men ne weg 16. Verder zijn nieuwe leden wel kom. Voor nadere in lichtingen kan men zich wenden tot H. Claassen, telefoon 15200. EHBO De afdeling Voorscho ten van de Katholieke Bond voor EHBO begint op maandag met een nieuwe cursus. De cur sus telt 16 lesavonden. Voor inlichtingen en aanmeldingen kan men terecht via telefoonnum mer 01717-6125 en 2478. OORSCHOTEN On- er de inwoners van Voorschoten is vrees ont staan door de recente ^eeks brandstichtingen en 'en golf kleine criminali st. De oorzaak wordt ge iten aan onvoldoende •olitie-controle, maar daar is voorlopig weinig aan te doen. Voorschoten heeft de laatste weken vier brandstichtingen beleefd: twee keer in net buurthuis Boschgeest/Bloe- menwijk, het ijsclubgebouw en De Lindehoeve. Alle branden waren aangestoken. Daarnaast is er ook sprake van een golf vandalisme. Onlangs werden in een nacht maar liefst 10 au to's gekraakt en ontdaan van hun radio- en andere kostbare spullen. Enkele keren is er ook door „onverklaarbare" oorzaak in de nacht een auto in brand geraakt. De oorzaak van de explosieve groei van de criminaliteit is het alom bekende feit, dat na tien uur 's avonds geen politie meer in het dorp aanwezig is. Dan gaat het bureau dicht en is men aangewezen op surveil lance vanuit de centrale post Leiderdorp. Daar worden slechts enkele surveillancewa gens uitgestuurd voor het ge hele district (diverse gemeen ten in de Bollenstreek, Hazers- woude. Zoeterwoude, War mond en Leiderdorp). De groep Voorschoten van de rijkspolitie treft hierin geen enkele schuld. Van hogerhand is bepaald dat Voorschoten in de nachtelijke uren het best af kan zonder politie. Maar in het verstedelijkte dorp is inmid dels de kleine criminaliteit uit de grote steden overgewaaid. Daar komen thans de moed- clubgebouw. willige brandstichting van club- en jongerenhuizen bij. Mevrouw Van der Touw, hoofdleidster van het Welfare- werk van het Rode Kruis, heeft al enige nachten gesla pen in haar Rode Kruishuis, dat op een steenworp afstand ligt van het afgebrande ijs- Niet ten onrech te, want voor haar kruisge- bouw zijn ook verbrande pa pieren gevonden die wijzen op een poging tot brandstichting. Tijdens de commissie voor al gemene zaken verzocht wet houder L. Marselis deze week de commissieleden om op te passen voor een angstpsycho se. Vanuit de commissie werd het dringende verzoek gedaan om minstens te trachten het politiebureau in Voorschoten weer het volledige etmaal be zet te krijgen. Het ziet er niet naar uit dat een verzoek in die richting enige kans van slagen heeft. De bezuinigingen bij de politie wijzen juist in een an dere ontwikkeling. RÜNSBURG De ge- meente Rijnsburg zal zich aanmelden als deelnemer aan de 'Actie 25%'. Dat is net actieplan van het mi nisterie van verkeer en waterstaat om de veilig heid, in het verkeer in de periode '87-'91 te verbete ren. De bedoeling is dat de ver keersveiligheid zo wordt aangepakt dat er 25% min der verkeersslachtoffers vallen. Daarbij richt men rich op verkeersproblemen als alcoholmisbruik, maxi mum-snelheden en beveili ging van gevaarlijke loka- ties. Mevrouw H.C. de Goederen-Vrolijk, voorzit ter van de plaatselijke af deling VVN, attendeerde de raadsleden aan het be gin van de raadsvergaderig op de mogelijkheid van deelname. De raad ging da delijk met het voorstel ak koord. Men spoorde het college aan over een en an der in overleg te treden met de plaatselijke afdeling van de yVN. NOORDWIJK Op alle Noordwijkse basisscholen gaat maandag 21 septem ber het project „Iene Mie- ne Mutte" van start. Het project, bedacht door de Werkgroep Culturele Vorming Schooljeugd, gaat over kinderspel en speelgoed. Onderwerpen als: sport en spel, spelle tjes van vroeger en nu, spelletjes in andere lan den, speelgoed en spelle tjes voor gehandicapten, poppen maken en poppen spel en toneelspel komen hierin aan bod. Het wordt een echt Noord- wijks gebeuren waaraan me dewerking wordt verleend door de openbare bibliotheek, diverse vakleerkrachten, het Noordwijkse zwembad, ver schillende verenigingen en een balletschool. Omdat de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Noordwiik dit jaar 10 jaar bestaat zal net on derdeel „spelen en speelgoed in de derde wereld" een van de vaste programma onderde len van het project vormen. De openbare bibliotheek aan de Weteringkade speelt in op het project met een tentoon stelling over speelgoed. Er zul len niet alleen poppen te zien zijn, maar ook antiek speel goed, spelletjes, Afrikaans speelgoed en speelmaterialen om echt mee te spelen. Ook kan er levend ganzenbord ge speeld worden. Op de woens dagmiddagen 23 en 30 septem ber zal van twee uur tot half vijf een echte poppendokter zitting hebben in de biblio theek. De hoogste groepen van de scholen krijgen bezoek van de heer F. Horn uit Amsterdam, verzamelaar van bordspelle tjes. Hij zal de kinderen onder meer een eigen gemaakt spel letje laten zien. De jongste leerlingen kunnen meedoen aan ballet en in klasseverband een bezoek brengen aan het terrein van de dr. mr. Willem van den Berghstichting. De aan de stichting verbonden school De Duinpieper doet ook mep aan het project. Ook mu groep krach' ziek past volgens de werk- 3 in het tnema. De leer- hten muzikale vorming zullen dat aspect nader uitwer ken. In de sporthal en in het Bollenbad worden sport- en spelcircuits uitgezet Op don derdag 1 en vrijdag 2 oktober zal de theatergroep Finisch voor de groepen 6, 7 en 8 de voorstelling „Tengels thuis" spelen in de podiumzaal van het JOIN-centrum. Voor de groepen 1 tot en met 5 komt theater Kwam naar de scholen toe met de voorstelling „De 7 wonderlijke werelden van Kajo Dant". GEWONDE BU AANRIJDING NOORDWIJK Een 37-jarige Noordwijker is gistermiddag omstreeks half zes gewond ge raakt bij een aanrijding op de kruising Duizendblad/Wetering- kade. De man reed in zijn auto over de Weteringkade en kreeg geen voorrang van een 30-jarige Noordwijkse automobiliste die vanuit het Duizendblad rechtsaf de Weteringkade opreed. De man, die een gebroken midden- handsbeentje opliep, en de vrouw zijn behandeld door de huisarts. De man is echter later in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. De scha de was zeer groot Volgens de politie heeft de Noordwijker niet te hard gereden.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17