Lewis noemt namen in dopingkwestie VALSE START VAN BASKETBALLERS WESTDUITSE HOCKEYDAMES IN PROBLEMEN Sportwereld SPORT Tienkamper Wentz stapt in bobslee Schermbon( wil WK 195 Sterke opening ploeg- Guimard in Ronde van de EC Olieprijzen fors lager Wielrennen - Stephen Ro che wordt benoemd tot ere burger van zijn geboorte stad Dublin. De Ier dankt dit aan de drie grote wieler wedstrijden, die hij dit sei zoen won: de ronden van Italië en Frankrijk en het wereldkampioenschap. Voetbal - De uitslagen van de dinsdag gespeelde kwali ficatiewedstrijden voor voetbalelftallen voor spe lers tot 21 jaar zijn: BR Duitsland-Engeland 2-0, Sovjetunie-Frankrijk 0-1, Finland-Tsjechoslowakije 3- Squash - Raymond Schef- fer verloor dinsdag in de eerste ronde van het squa shtoernooi om de open titel van Malaysia van de En gelsman Bryan Beeson. Scheffer ging ten onder met 7-9, 0-9, 6-9. Voetbal - Algerije heeft zich geplaatst voor de twee de ronde van het Afrikaan se kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen van Seoul 1988. Althans, vol gens de nationale bond van dat land, dat zich baseert op het terugtrekken van Libië. Wielrennen - De Neder landse wieleramateur Pa trick Tolhoek zegevierde dinsdag in de eerste van de vijf etappes van de koers, die wordt gehouden rond Steiermark in Oostenrijk. Tolhoek liet de Zwitser Kraft en de Pool Karmin- sky vijf seconden achter zich. WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1987PAG1NA| Twee wereldrecords bij WK gewichtheffen OSTRAVA De Bulgaar Mihail Petrov heeft gisteren tijdens de strijd om de wereldkampioenschap pen gewichtheffen in Ostrava (Tsjechoslowakije) twee wereldre cords verbeterd. In de klasse voor gewichtheffers tot 67,5 kilo stootte hij 200,5 kilo te gen de 200, die zijn landgenoot Alexander Varabanov eerder om hoog kreeg. Petrov vestigde een ander wereldrecord met een totaal van 355,5 kilo bij het trekken en stoten. Het oude record was in han den van de Oostduitser Andreas Behm (352,5), die tweede werd met een totaal van 340 kilo. MUNCHEN De tienkamper Siggi Wentz is van plan volgend jaar zowel aan de Olympische Winter- als Zomerspelen deel te nemen. De winnaar van de zilveren me daille tijdens de wereldtitelstrijd in Rome start op 27 september een nieuwe loopbaan als bobsleeër. De 27-jarige Wentz maakt tij dens nationale wedstrijden in Köningssee zijn debuut in de vier-mansbob van Hans Angerer, die vorig seizoen tijdens de strijd om de wereldtitel voor junioren de bronzen medaille veroverde. Het voornemen van Wentz is niet nieuw. In 1976 wonnen Wolf gang Hoppe en Dietmar Schauerhammer uit de DDR tijdens de Olympische Winter spelen in Innsbruck de gouden medaille in de twee-mansbob. Beiden waren destijds ook als tienkamper aktief. VanderLijde aanvoerder Nederlandse boksploeg AMSTERDAM Arnold Vanderlijde, de Europese bokskampioen in het zwaarge wicht, voert de Nederlandse ploeg aan, die van 21 tot en met 27 september aan een in ternationaal toernooi in Oost-Berlijn deel neemt. Ook vedergewicht Regilio Tuur (Hoogvliet) en lichtweltergewicht Reino van de Hoek (Leeuwarden), die bij de Eu ropese titelstrijd in juni in Turijn beiden een bronzen medaille veroverden, maken de reis naar Oost-Berlijn. Lichtgewicht Sil vio Mezzenga (Geleen) is de vierde Neder landse vertegenwoordiger. De Nederlandse Boks Bond heeft de Hongaar Gyula Bodic, de persoonlijke begeleider van Arnold Vanderlijde, als trainer voor de afvaardi ging naar het toernooi aangewezen. MILAAN Voor het eerst in zijn anti-doping- campagne heeft de Ame rikaan Carl Lewis nu ook namen genoemd van atle ten, die volgens hem in de afgelopen jaren doping hebben gebruikt. In een interview met de Ita liaanse sportkrant Gazetta dello Sport liet de wereld kampioen verspringen de namen van zijn landgenoten Larry Myricks en Mei Latta- ny vallen. Verspringer My ricks staat met 8,63 meter vierde op de wereldranglijst aller tijden. De Amerikaan werd zaterdag vierde op dit onderdeel tijdens de wereld titelstrijd in Rome. Lattany is op de 100 meter met 9,96 se conden de op vier na snelste van de wereld. Vrijdag verweet Lewis de Internationale Amateur At letiek Federatie (IAAF) niet op te treden tegen het ge bruik van doping binnen deze sport. Voor de camera's van de BBC en later tijdens een persconferentie vertelde de viervoudig Olympisch kampioen, dat een aantal medaillewinnaars in Rome probenecide had gebruikt. Dit middel is niet van in vloed op de prestatie van de atleet, maar dient om het ge bruik van verboden stimule rende middelen te maskeren. DEN HAAG De Nederij f se Schermbond heeft zich i a didaat gesteld voor de org «1 satie van de strijd om de reldtitels in 1991. De kof® van het evenement bedr; v,( ongeveer één miljoen gul e Indien Nederland het toen u krijgt toegewezen, zullen li wedstrijden op het natia sportcentrum Papendal d< sportcentrum Groot Valk h huizen te Arnhem worden gewerkt. De Internatioi Scherm federatie beslist in over de lokatie. ROME De wielerploeg Cyrille Guimard heeft „open" Rónde van de Eun se Gemeenschap, voorhea Ronde van de Toekomst, s geopend. De Franse fora won gisteren in Rome de ste etappe, een ploegenti over 8,5 kilometer, in acht nuten en 13,82 seconden. Boyer, die als eerste ovei finishlijn kwam, kreeg de derstrui. De renners uit concurrerende Franse p onder leiding van de Zw: Köchli, werden tweede twee seconden. Aan de Ronde van de EGi negen professionele plot en tien amateurformaties i Nederland zou zijn veiK woordigd door de amatei lectie van bondscoach Ai Boskamp. Maar door alk omstandigheden, onder a het zware programma me Coors Classic en de were telstrijd in Oostenrijk, a de Nederlanders van dee ming af. In het weekeinde 19 en 20 september doet ronde Nederland aan. Eim ven is zaterdag de aanko plaats na het vertrek uit A en zondag vertrekpunt voa slotrit naar Brussel. LONDEN De Westduit- se dameshockeyploeg, winnaar van het zilver bij het laatste wereldkampi oenschap en de Olympi sche Spelen, is bij de Eu ropese titelstrijd in Lon den in groep B danig in verlegenheid gebracht. Het gelijkspel tegen Engeland (1-1) kon amper verrassend worden genoemd, de neder laag tegen Spanje (0-2) volgde geen moment de wetten van de logica. De schamele zege op Ierland (1-0 door een discuta- bele strafbal van Moser) maakte gisteren echter duide lijk, dat van een vergissing geen sprake is. Het Westduitse damesteam voelt zich niet nog lang niet lekker. Met alleen de poule-wedstrijd tegen Oostenrijk nog op het programma, is de kans on danks de tegenvallende ver richtingen groot, dat Wolfgang Strödter met zijn team de hal ve finales van vrijdag haalt en dan op Nederland stuit. Vol gens de Duitse bondscoach normaal gesproken tevens het eindstation. „Nederland zit momenteel in de extra-klasse. Daar kan niemand aan tippen. Hooguit als de Sovjetunie, En geland of wij eens een bijzon der goede dag hebben en Oranje een duidelijk mindere, dan kunnen we incidenteel eens winnen. Met deze ploeg zie ik dat nog niet gebeuren.' Engeland verkeerde gisteren tegen Spanje ook niet in zo'n bijzondere stemming, al deed de overwinning van 6-1 an ders vermoeden. De uitslag drukte de uiterst zwakke eer ste helft in de vergetelheid en leidde de aandacht ook af van de werkelijkheid na rust. Die werd slechts bepaald door kei hard werkhockey, waardoor Spanje omver werd gelopen, en een aantal bevliegingen van Karen Brown, één van de weinigen in het Engelse elftal die meer meebrengt dan doodsverachting en opportu- ADVERTENTIE NEW YORK De olieprijzen in Europa, Noord-Amerika en het Midden-Oosten zijn giste ren met veertig a vijftig dol larcent gedaald als gevolg van speculatie over vrede in het Golf-gebied en berichten over de overproduktie van de OPEC. „Wanneer Iran en Irak een staakt het vuren overeen komen, zal de olieproduktie in beide landen toenemen en groeit het aanbod van olie ver der", aldus een handelaar in New York. Deel voor deel De wijnhavenpanden In Rotterdam worden deel voor deel uiteen genomen en genummerd opgeslagen. De panden moeten voorlo pig plaatsmaken voor de aanleg van de nieuwe spoortunnel. In 1991 zullen ze er weer staan, gerestaureerd en al. Afgezien van de grote kerk, vormen de wijnhavenpanden de oud ste historische gebouwen van de stad. Van de week stonden de eerste delen in kratten verpakt op de stoep. De kostbare deuren bleken echter al te zijn gestolen. CHARLEROI Voor een vrijwel lege zaal heeft de Nederlandse basketbal- ploeg zich gisteren in Charleroi in een hachelij ke positie gemanoeu vreerd. De ploeg verloor op de openingsdag van het kwalificatietoernooi voor de halve finales van de Europese titelstrijd met 66-72 (38-42) van Honga rije. Noodlottige gevolgen heeft de nederlaag nog niet, omdat twee landen overgaan naar de halve eindstrijd. Maar de ploeg kan zich in de resterende duels tegen Oostenrijk, Wales en België geen tweede misstap veroorlo ven. In sporthal La Garenne startte bondscoach Ruud Harrewijn gisteravond met een ingrij pend gewijzigde ploeg aan het vijflandentoernooi, dat naast Wales nog twee afvallers moet opleveren. Het Nederlandse twaalftal telde nog zes man uit de ploeg van de Europese titel strijd in Piraeus. De aanko mende prof Rik Smits, de cen ter om wie de ploeg draaide was verhinderd omdat hij een 'tentamen moest afleggen op het Marist College in de Vere nigde Staten waar hij studeert. Tegenvaller Was de absentie van Smits een lelijke tegenvaller, Harrewijns taak werd er niet gemakkelij ker op door de bedankjes van zijn beide driepunt-schutters Jos Kuipers en Marco de Waard, en Henk Pieterse, Jel- le Esveldt en John Emanuels. Het kapitale verlies werd enigszins gecompenseerd door de terugkeer van de gerouti neerde spelverdeler Emill Ha- gens, center Bert Kragtwijk en forward Hans Heydeman. Nieuw in de ploeg werd de bonkige Ed de Haas, van Ten nessee Tech overgewaaid naar Den Helder. Harrewijn bereidde het tiental zo goed en kwaad als het kon voor op Charlèroi. Veel ruimte had de coach niet omdat de clubs weinig trek hadden de dure internationals in de voor bereiding op de competitie af te staan. Met veel improvisatie slaagde Harrewijn erin de se lectie vier keer op te tromme len voor centrale trainingen, die omlijst werden door vijf oefenpartijties tegen de natio nale topclubs. Van het vijftal gingen er vier verloren en werd alleen van Haaksbergen gewonnen. Het magere programma stak schril af bij dat van de Honga ren. Coach Meszaros beulde zijn pupillen twee maanden af in een trainingskamp en liet ze in die periode zestien keer op draven voor een oefenwed strijd. 'Het verschil in voorbereiding en ambitie was binnen de lij nen zichtbaar. De Hongaren hadden voldoende lucht voor een temposlag en vormden een ingespeelde eenheid. Nederland probeerde het Hon gaarse geweld te beteugelen met agressief werkbasketbal. De ploeg verloor evenwel in de kritieke fases het overzicht. Na de armzalige opening (2-11) schudde een time-out van Harrewijn de spelers wakker. Na de rust (38-42) nam de ploeg tussen de vijfde en tien de minuut vier punten voor sprong (56-52). Daarna sloop de angst binnen de ploeg, die geen afstandsschutter herberg de, waardoor de Hongaarse verdediging zich kon concen treren op het lijf-aan-lijf gevecht onder de borden. Daar verloor de ploeg van Harre- wijn de fysieke slag. Met twee minuten op de klok leek nog van alles mogelijk (66-67), maar de Hongaren benutten in de slotfase alle lichaamskracht om de oranjehemden onder het bord vandaan te houden. Die tactiek slaagde en Harre- wijn moest mismoedig toezien hoe zijn selecte groepje, van wie alleen De Haas niet in ac tie kwam, ten onder ging. Scores Nederland: Schilp 12, Van Rootselaar 5, Hagens 9, Te Velde 9, Kragtwijk 9. Van Dinten 7. Van Noord 3, Van Helfteren 4, Heijdeman 8. Hongarije: Szekely 7, Hosszu 6, Szalay 13. Farkas 7, Krasovecz 6, Hienrich 21. Berkics 14. Emill Hagens: terug in Oranje. FOTO: DUKSTRA Ruit-pullover met ronde hals. Wol/acryl. In bottle/navy/geel of mm** novy/bordeaux/bottle. fOm Maten M, LenXL M w* Jeans van geruwde twill. Wijdvallend model. In beige of grijs. Maten 46 t/m 52. Bijzonder fraai gebreid vest Acryl/wol. In navy/groen, antraciet/bordeaux of bottle/navy. Maten M, L en XL Sportieve streeppolo. Lange mouw. Wol/acryl/ polyamide. Kleur blauw/groen. Maten M, L en XL Denim jeans. Stonewashed. Maten 46 t/m 52 en 47 t/m 51. ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14