Steeds meer jongeren spontaan in verzet gekleurd gezien L VOOR BOWIE EN TEGEN BOUTERSE Nederland jie Sa [PIO/TELEVISIÊ £eidóc(3cytinwd DINSDAG 8 SEPTEMBER 1987 PAGINA 1S g Koos Dobbelsteen straks nog ewoon zijn pilsje pakken Le uren televisiezendtijd die in de afgelo- reek aan de wereldkampioenschappen at- werden gewijd, leverden, natuurlijk, ipe beelden van mooie sportieve verrich- Maar ook ergernis. Over de bizarre plaatjes van Rome die de Italiaanse regie Pidoor de stadionreportages gooide, ook op ijlten dat daar best iets interessants te zien (je overdreven chauvinistische manier p niet alleen het stadionpubliek (dat kun ,og een beetje voorstellen) maar ook de te- jé zich richtte op die paar Italiaanse atleten >ts voorstelden. het veelvuldige gestuntel van de Neder- commentator Ben de Graaf (die het bij- eeld bestond te melden dat een Franse jer zich met zijn polsstok in het ge- zicht had verwond, terwijl wij duidelijk zagen dat de man alleen maar de handen voor het ge zicht sloeg tijdens zijn neerkomen na een mis lukte sprong). Maar daar stond veel goeds tegenover. Prachti ge sport, verrassende winnaars, mooi stadion, Ria Stalman die zich door het voeren van een aantal prima gesprekjes met atleten fraai re vancheerde voor haar matige stijl van commen tariëren. Opmerkelijk was wel de onbekom merde manier waarop de Italiaanse televisie, ook bij het meest onnozele titeltje, het (Italiaan se) merk van de (Italiaanse) centrale computer mee in beeld bracht... Zoiets deed de VARA vrijdagavond trouwens ook, tijdens de live-reportage uit Turijn van een concert van popzangeres Madonna aldaar: twee uur lang bleef het beeldmerkje van deze omroep in beeld. Ik geef toe: het was een aardi ge stunt dat de VARA dit concert wist uit te zenden, Madonna is misschien ook wel een fe nomeen (al was ze, sorry fans, in een aantal liedjes bepaald niet best bij stem), je moet mis schien het maken van illegale videokopieën be moeilijken, maar het leek me iets te veel van het goede. Diezelfde VARA verzorgde een avond eerder een thema-avond over sterke drank. De uit komst daarvan was voorspelbaar: drank is een slechte partner in de sport, in het verkeer en eigenlijk in het leven in het algemeen. Lichte lijk verbaasd was ik daarom dat de aanpak van de bewijsvoering daarvoor (praktijkproeven in het verkeer en met videospelletjes) toch weer op de jolige toer moest worden uitgevoerd. In elk geval wordt het, na deze avond, voor de VARA iets moeilijker om in de toekomst zon der blikken of blozen sterke drank te (laten) schenken in praatprogramma's en comedy- shows (Koos Dobbelsteen die maar weer eens een kouwe pils uit de koelkast trekt). Dat dat de laatste jaren altijd wel kon, heeft me wel eens verbaasd: de VARA zal toch de omroep zijn met de meeste principiële drankbestrijders in de gelederen. Zondagavond was bij de VPRO Netty Rosen- feld weer eens actief. Een welkome terugkeer op het scherm, met het eerste van een vierluik- je over het thema 'jubilaris'. Ze heeft haar gelij ke niet, als het erom gaat gewone landgenoten onder het oog van een camera een microfoon voor te houden en ze dan toch 'gewoon' te laten blijven. Hier ging het om een postbode in het Noordgroningse platteland, 25 jaar in het vak. Niks bijzonders, niks te melden, en tóch levert het in de handen van Rosenfeld sublieme tele visie op. Subliem belooft ook de Duitse serie 'Heimat' te worden, waarvan zondag het eerste deel te zien was. Traag, ja zeker, maar sfeerzuiver. Er be staat goede kans dat 'Heimat' een van de hoog tepunten van het televisiejaar wordt RENÉ DE COCQ reserveert ders/ontvangers dieuwe satelliet HAAG - Om voor de toekomst gedekt te zijn aanvraag van zend- en 'mogelijkheden heeft drie zenders/ontvan- K^jcereserveerd op de in 1990 ïutelsat te lanceren satel- liermee zit de PTT ruim in ogelijkheden voor verhuur eïnteresseerden. Zou zij la- si «langstelling tonen, dan j wellicht op korte termijn noeten verkopen. Na de ja- 90 zullen in totaal vier sa- ten worden gelanceerd. §|jenomen wordt dat er tegen iPjd grote behoefte aan zal m an Vooral uit de kringen ®het bedrijfsleven worden aanvragen verwacht, als aantal schotelantennes, fymee de verbindingen tot )erid moeten worden gebracht, pro toenemen. Nu al worden tepagina's overgeseind, ter- bedrijven met verspreide gingen snel door de centra- K«rectie van informatie kun- pu worden voorzien. >éo 1 J-mini-serie t geuren art IHSRSUM Op de woens- iva n 9 en 16 september zendt Iwi VU educatieve omroep de -serie 'Een fijne neus uit. ikl litzendingen zijn te zien op dajerland 1 van 14.30 uur tot kaj) uur. Geuren zijn veel he reunder in ons leven dan wij 5epen. Alle 'luchtjes' worden e jet doorgeseind naar de her- n, aan herinneringen uit |jlverleden gekoppeld en van „Ijmotie voorzien die al dan prettig is. Wie niet kan rui- proeft ook niets. Nelleke der Drift van de VPRO tkwam dat zo'n vier jaar ge- #n. Programmamaakster di Apeldoorn volgt haar op allerlei dagelijkse be- HILVERSUM - Overal ter wereld verjongt zich het verzet, van Zuid-Amerika waar de mi litaire regiems steeds meer jon geren op hun weg vinden tot de Berlijnse muur, waar Oostduit- se jeugd om Bowie riep. De IKON ving de signalen daarvan op en zond direct eigen mede werkers op pad voor documen taires. Dit terwijl de omroep, die zich jong noemt en wat wil, intussen de boer op gaat en bra derieën afschuimt om aan de hand van vader Abraham tient jesleden te winnen. Te beginnen vanavond en in de komende twee weken ver schijnen op het IKON-scherm het Chileense meisje Chela, dat wegens verzet door de militai ren gezocht naar Zweden moest vluchten; Berlijnse meisjes die door de Oostduitse politie bij de muur werden weggeslagen, om dat zij daar naar het Bowie-con- cert in West-Berlijn wilden luisteren; en schoolmeisjes en - jongens uit Suriname die de chef van de staf van dictator Bouterse ter verantwoording riepen. Het verhaal over het meisje Chela uit Chili, van avond op Ned. II om 19.12 uur, komt aandoenlijk over. Een Zweedse filmploeg volgde haar twee jaar geleden in Santiago. Zij was vijftien, toen zij werd opgepakt wegens het uitdelen van pamfletten. In hechtenis genomen werden haar drugs toegediend en werden schij- nexecuties op haar uitgevoerd. Zij kwam weer vrij, bleef mee doen aan straatgevechten tot haar de grond onder de voeten te heet werd. Zij vluchtte met haar vriend Marcelo naar Zwe den. Daar verblijft zij nu als po litiek vluchtelinge ongewis van de toekomst. Zij gaf al het leven pol Zij De Chileense Chela, het verzetsmeisje dat al jong als politieke bannelinge in Zweden terecht kwam. foto: ikon aan een zoontje, dat stierf op dezelfde dag als waarop in Chili haar beste vriendin door de mi litairen werd doodgeschoten. Dat greep haar diep aan. Samenwerking Men ziet haar in oudere beel den, nog opgenomen in Chili waar zij betrokken was bij straatverzet. Hierbij werden honderden van haar mensen opgepakt en gefolterd. Men hoort haar ook haar verhaal vertellen na aankomst in Zwe den, waar zij verzeilde in de vluchtelingenopvang. „Ik was vier, toen de militairen de macht grepen. Chili gaat door. Chili geeft het niet op", betoogt zij, terwijl zii op de kaart van Zweden de plaats zoekt waar zij haar verdere leven zal moeten slijten, als ballinge, los van haar land, ver weg van haar familie, ondanks opstandige taal toch klein in haar hulpeloosheid. Een aangrijpend portret, waar Lejo Schenk samen met Zweed se collega's aan bezig is geweest. Lejo Schenk vertelt, dat de af deling documentaire van zijn omroep en de jeugdafdeling tot onmiddellijke samenwerking kwamen, toen zij hoorden over jongeren die in alle grote steden ter wereld waar daartoe aanlei ding bestaat in verzet kwamen. Er werden uit beide afdelingen filmploegen en teams samenge steld om hun verhalen op film naar Nederland te krijgen. „Hun politieke bewustzijn kun nen zij moeilijk verwoorden", zegt hij. „maar zij hebben een zuiver gevoel voor wat vrijheid heet". Marion Oskamp trok met een filmploeg naar Oost-Berlijn om daar de jongeren te zoeken, die met Pinksteren met duizen den naar de muur trokken om daar naar David Bowie te luis teren met Genesis in het voor programma. Pop oversteeg de ilitieke functie van de muur. ij liepen de Oostduitse politie onder de voet, kregen daarbij rake klappen, maar waren niet bij de muur weg te slaan. De IKON-ploeg trof in een jeugdhonk later een spraak zaam meisje, dat zonder omwe gen vertelt waarom zii naar de muur trok en de moeilijkheden met de politie niet telde. Zij maakt van haar hart geen moordkuil: „Waarom mogen wij niet naar Bowie luisteren? Het was een heerlijk gevoel dat concert van BowieZij begeeft zich niet in politieke uitspra ken. Daar heeft zij ook niet zo'n kijk op. Zij voegde zich wel bij de spreekkoren die riepen: „De muur moet weg, Gorbatsjov" Er werd ook om „Glasnost" geroe pen, openheid die haar niet ver genoeg kan gaan. De „Interna tionale" werd aangeheven, het socialistische strijdlied dat zingt over broederschap tussen alle mensen. Ontwaakt, verworpe nen der aarde. Daar past de muur niet in. Het Oostduitse meisje mag dan geen kijk op politiek hebben, zij schat de si tuatie glasnostzuiver in. Te zien op 22 september. Verhelderend Ronduit verhelderend mag men het gefilmde gesprek noemen, te zien op 15 september, dat Su rinaamse scholieren voerden met Iwan Graanoogst, de chef staf van het leger, de hoogste man onder dictatopr Bouterse, die een gesprek had toegezegd, maar op het laatste moment moest vaststellen dat hij ver hinderd was. IKON-man Wil van Neerven nam genoegen met Graanoogst, toen zijn IKON-ploeg in Suriname arri veerde. Er was daar een scho lierenopstand met geweld ge broken. In het gesprek toont een meisje enige aarzeling om te zeggen wat haar op het hart ligt. Zij zegt, dat de militairen haar bang maken. „Ze kijken je aan of ze je willen verscheuren". Chefstaf Graanoogst antwoordt verongelijkt: „Als dat zo is, dan zijn wij ons doel voorbij gescho ten". Het meisje gaat voort „Jullie hebben jongens en meis jes met geweld in elkaar getim merd". Chefstaf: „Dat hebben wij on derzocht en we hebben drie sol daten gestraft wegens te ruw optreden". Het meisje: „Jullie hebben maar drie soldaten gestraft en dat waren nog niet eens de ergste meppers". Zo verloopt dat ge sprek tussen oprecht veront waardigde jongeren en een chefstaf die met een uitgestre ken gezicht het ene ontwijken de antwoord na het andere op dist. Al is de IKON er dan niet alleen voor de jongeren, het is wel de omroep die jongeren het beste begrijpt, hen» naloopt en hen laat vertellen. Momenteel zitten er alweer IKON-mensen in Parijs, waar ook jongeren van zich doen spreken. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 15.05EThe Little Foxee, Ameri kaanse speelfilm uit 1941 van William Wyter, naar het gelijknamige boek van Lillian Hellman. Met o.a. Bette Davis, Herbert Mars hall en Teresa Wright. 1900: Regina Giddens is de vrouw van de ernstig zieke Horace Giddens, di recteur van de Planters Trust Company in het die pe zuiden van de V.S. Re gina Is een op macht en rijkdom beluste vrouw, die samen met haar broers een plan beraamt om zo snel mogelijk rijk te worden 16.57 IS AVRO's Danstest Regio Noord en Oost. Vandaag vanuit de sporthal Inntel te Zutphen. Presentatie: Myr- na Goosen en Arnold Ver hoeven. Gast: Conny Van- denbos NOS 17.30 ViS-Journaal AVRO 17.46 ES AVRO tv-cursus: Om gaan met paard en pony (6), achtdelige informatie ve serie over paardrijden. Commentaar: Barbro Thu- nér 18.00 ESMinjon-magazine, pro gramma gemaakt door AVRO's jongerenomroep. Vanavond: Muziek TELEAC 18.30 Handwerken, voorlich tingsfilm 18.45 Personal Computer 2, voorlichtingsfilm AVRO 19.00 Johan Pierewiet, teken filmserie naar een verhaal van Peyo en Yvan Delpor- te. Dubbele afL: Een wolf In Pierewiets kleren/De vlie ger van Knutsel 19.25 AVRO's Sportpanorama NOS 20.00 Journaal en weer AVRO 20.28 Kentucky Derby. 'De duurste twee minuten in de sport', documentaire van Jack van der Voorn over één van de befaamdste paardenrenbanen ter we reld. De Kentucky Derby bestaat uit drie races die ieder slechts twee minuten duren. Een paard dat de race wint is miljoenen waard. Het spreekt voor zich dat niet alleen de ra ces, maar in dit verband ook de gokcentra in heel Amerika druk worden be er Ondertiteling via TeleTekst. S Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-uitzending. ■II Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. zocht 21.20 Nederlandse architectuur door de eeuwen heen, do cumentaire van Anton Stoelwinder over de Ne derlandse stedelijke archi tectuur ter gelegenheid van de Open Monumen tendag op 12 September 22.02 The fiendish piot of Dr. Fu Manchu, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Piers Haggard. Met o.a. Peter Sellers, Helen Mirren en Sid Caesar. Dr. Fu Man chu Is 168 jaar oud en ver jongt zich telkens door een stevige slok van een le vens-elixer te drinken. Uit gerekend op zijn verjaar dag slaat het noodlot toe 23.40 Ontdek je piekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Van daag: Tholen NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven NEDERLAND2 18.15 18.30 18.45 19.00 19.12 20.00 22.30 22.45 NOS Nieuws voor doven Sesamstraat ffi Jeugdjournaal Journaal IKON/RKK Land van verwarring, driedelige serie over poli tiek verzet van scholieren in verschillende delen van de wereld. Afl. 1: Jongeren In Chili in de internationale actualiteit (zie elders op deze pagina) NOS Het vuuraltaar, documen taire over een Vedisch Of fer Ritueel dat In 1975 voor het laatst werd uitgevoerd door de Nambudiri Brah manen in het zuid-westen van India deels EWat zeggen die oude films? (slot), serie over de geschiedenis van de film. Afl.6: Duitsland (1925-1932): Onder twee vlaggen Television, dertiendelige documentaireserie over de geschiedenis van het me dium televisie. Afl. 11: In geblikt gelach, over het blijspel en in het bijzonder de tv-komedie, onstaan uit het komische Amerikaan se hoorspel. Een Engelse serie uit 1964 zorgde tien jaar later voor een grondi ge verandering in die Ame rikaanse tv-kluchten. Ver der waren er nog de Engel se jaren-vijftigradioshow, met o.a. Peter Sellers, en de rare studentencabaret ten van de universiteiten. Samen waren die de voor lopers van iets absoluut unieks op het gebied van televisiehumor: 'Monty Py thon's Flying Circus' Journaal Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek Nieuws voor doven Nieuws in teletekst Tik Tek, peuterprogramma De zevensprong, fitness-pro- n gramma voor kinderen (herh.) d# Europese volksverhalen, serie volksvertellingen uit Europa, jg., Afl.: De kattenkoning. Tsjecho- Slowaakse volksvertelling "J5 Crossbow (1), Amerikaans/ 'ei Britse jeugdserie rond de lo rd I gende van Willem Teil. Met: Wil Lyman, Jeremy Clyde, Ro- a bert Morley. e.a .10 CComedy Capers, serie slap- sticks. Afl.: Boter en eieren (Butter and eggman), met Ben Turpin 15 Schimmen uit het verleden, e Belgische documentaire van Jan Snoeck over de relefees- ten in Brugge W Programma-overzicht J5 Nieuwe 110 Kunst-zaken Jx) I.Q., quiz met denk- en weet- SinjaMosa (1). 85-delige Bra ziliaanse tv-serie naar het boek tefr van Maria Dezonne Pacheco ira. Fernandez. Met o.a. Lucélia uj Santos, Rubens de Falco en ,7 Marcos Paulo Uitzending DfO-22.40 Nieui i"I Nieuws en Coda T 2 D'cZonen en Dochters (Sons and 2C Daughters). Australische tv-se- rle met Peter Phelps, Pat Mc- Donald. Tom Richards, e.a. 2-15 Oehin, Japanse tv-serie Programma-overzicht 'J Nieuws 9810 Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts ,'JO Allemaal beestjes: De hoorn 3'. des overvloede (1). De Donau j J mondt met een uitgestrekte fjJt delta uit in de Zwarte Zee. In 08 dat mooie landschap is er een overvloed aan leven 50 Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh vanuit Middel- kerke ™0-22.5O Horizon, wetenschappe rs lijk magazine met: 1. Bonsai - g',r een reportage over miniatuur- bomen. 2. Radio-amateur sa tellieten. 3. Herwinnen van zil ver, 4. Regen maken In Israël BF 1 0 0NEM, vacaturebank 5 La boite aux images, teken- filmmagazine 5 Journaal Ce eoir, regionaal Journaal R Lotto sn joker Journaal Contacts, verkeerstlps Les ssntiors du monde, docu mentaireserie. Afl.: Mali, rivage du Sahel Clné-Club de mlnuit - Cinéma Bslge: La grand paysaga d'A- »*i» Droevan, Belgische speelfilm uit 1981 van Jean- Jacques Andrien. Met Jerzy Radziliwtlowicz, Nicole Garcia, Maurice Garrel. e.a. Het hoofd van de familie Droeven, Alexis, "eeft zich zijn hele leven inge zet voor vernieuwing en verbe tering ten behoeve van de lan darbeider in zijn streek. Hij moet uiteindelijk Inzien dat de landbouw een weinig perspec tief voor de toekomst vertoont George Peppard en Mr. T In 'The A-Team', Duitsland 1 om 18.20 uur. FOTO: TROS DUITSLAND 1 15.50 16.00 17.45 17.55 19.57 20.00 20.15 21.00 21.45 22.30 23.00 Tagesschau Frauengeschichten: Christina Brückner, portret van deze po pulaire schrijfster Spass am Dienstag: Flip-Flop, spelprogramma met Claus Kruesken, met tekenfilms 00.50 00.55 Hier und heuta, regionaal ma gazine Das A-team, Amerikaanse tv- serie met o.a. George Pep pard, Dirk Benedict en Mr. T. Afl.: Gebrauchtwagenhandel Diplomaten küsst man nicht, tv-serie. Afl.: Wo bitte, geht's zur Küche? Programma-overzicht STegesschau EüWunder der Erde, natuur filmserie van en met Ernst W. Bauer. Afl.: De flora en fauna van Florida Report, actualiteiten en achter gronden Dallas, Amerikaanse tv-serle met Barbara Bel Geddes, Pa trick Duffy, Linda Gfay e.a. Afl.: Zeitbombe Tagesthemen Yol - Der Weg, Turkse speel film uit 1981 van Yilmaz Gü- ney. Met Tarik Akan, Halil Er- gün, Necmettin Cobanoglu e.a. Vijf gevangenen krijgen een week verlof. Zij reizen naar hun dorpen in de meest afgelegen gebieden van Turkije. Elk heeft zijn eigen problemen en ver langens. De rigoreuze wetten; geschreven en omschreven, wegen zwaar. Zij lijden onder het geweld en plegen geweld. Hun hoopvol begonnen verlof eindigt in een tragedie Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff 18.58 19.00 19.30 21.45 22.15 e.a. Afl.: Ein relativ kleines Un- glück Programma-overzicht Heute Kino-Hitparade, filmrubriek. Presentatie: Sabine Sauer Fackeln im Sturm (North and South, slot), zesdelige Ameri kaanse tv-serie naar de roman van John Jakes, 'Love and war'. Met James Read, Wendy Kilbourne, Parker Stevenson e.a. Afl. 6: Meln bester Freund Heute-Journal Unruhestifter Gottes? Ordens- frauen In Amerika, reportage over de beweging van progres sieve katholieken en religieu zen in Amerika Das kleine Fernsehspiel: The Last of England - Verlorene Utopien, experimentele film uit 1986 van Derek Jarman. Met Tilda Swinton, Spencer Leigh e.a. Londen 1986. De werkka mer van de filmmaker. Beelden en associaties gaan terug naar het verleden, beschouwen het heden en voeren naar de toe komst. Maatschappelijke- en persoonlijke herinneringen gaan door elkaar lopen Heute DUITSLAND 3 17.30 18.00 18.30 19.00 20.00 20.15 DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Morgen schon: Das Ende el- ner Geschichte (herh.) 16.35 Unterwegs nach Atlantis, een fantastische reis door de tijd, jeugdfilm van Thomas Fauntl naar de roman van Johanna von Koczian, "Die Nacht der Zauberer'. Met Thomas Holy. Josef Horacek, Lucle Vojte- chova e.a. 17.00 Heute 17.15 Tele-iliustrierte, actualiteiten, sport en amusement 17.45 Ein Heim filr Tier», tv-serie met Siegfried Wischnewski, Marion Kracht, Michael Lesch 21.45 22.15 Die Altenakademie Dort mund: Weiterbildung in eige ner Regie (herh.) Prisma und Pyramids: Mathe- matik, Analysis, Folgen und Grenzwerte (8) Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandsreporten Jagdsze- nen aus Amerika - Singles in den USA, reportage van Jenny Clayton over het vrijgezellen bestaan in New York Rückblende: Die Weismacher - 80 Jahre chemische Wasc- hmittel, documentaire over de grootscheepse introductie, sinds tachtig Jaar, van synthe tische wasmiddelen In de huis houdens Formal Eins, overzicht van de ARD-hitparade met Stefanie Tucking Kleine Familie. Afl. 1: Der Schmied - Hammerschlëge Die Frau an seiner seite: Han- nelore Kohl, filmportret van de vrouw van bondskanselier Hel mut Kohl Airbus gegen den Rest der Welf, documentaire over de toekomst van de Europese luchtvaartindustrie Laatste nieuws BBC 1 16.50 17.10 18.05 18.10 19.00 19.35 Henry VIII and his six whres. Engelse speelfilm uit 1972 van Waris Hussein. Met: Keith Mit chell, Donald Pleasance, Char lotte Rampling e.a. Make 'em laugh Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'All-new Popeye show' en 'The album' Newsround, Jeugdjournaal Chegwin checks it out (1), driedelige reportageserie over de leefwereld van kinderen en hun Interesses. Ditmaal aan dacht voor popmuziek, met o.a gesprekken met de groe pen Johnny Hates Jazz en Jump For Joy, archiefmateriaal van Genesis en een bezoek aan de studio's van Radio One en 'Top of the pops', waar wordt uitgelegd hoe de top 40 wordt samengesteld en uitge zonden The Muppet Babies, teken filmserie Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine No place lik. 20.30 21.00 22.00 22.30 place like home (1), nieuwe zeventiendelige comedyserie met William Gaunt en Patricia Garwood SEastEnders, familiefeuilleton SLast of the summer wine, comedyserie. Afl. 1: Why does Norman Clegg buy ladles elas tic stocklns? (herh.) EE You must be the husband, nieuwe zevendelige comedyse rie met o.a. Tim Brooke-Taylor, Sheila Staefel en Garfield Mor gan Nieuws en weerbericht ffl Truckers, achtdelige tv-serie over de meer en minder fraaie zaken van een transportbedrijf. Met James Hazeldlne, Mayn- dar Williams, Clive Duncan e.a. Afl. 1: Hired guns Carry on-.-cylcus: Carry on England, Engelse speelfilm uit 1976 van Gerald Thomas. Met: Kenneth Connor, Windsor Da- vies, Judy Geesou e.a. Weerbericht BBC 2 15.15 Verslag vakbondem-jaarcon- gres te Blackpool. Met om 16.00 en 17.00 Nieuws 18.00 Northwards, zevendelige serie 18.30 Film '87, filmrubriek met Barry Norman (herh.) 19.00 No limits, Jenny Powell en Tony Baker presenteren de laatste hits, clips e.d. 20.00 Tricks of the trade, tips ter verlichting van het huishouden 20.30 National Festival of Youth Dance: Four hundred feet, se rie reportages over dit festival 21.00 Floyd on France, culinaire se rie over de Franse keuken. Afl.- Perigord 21.30 Brass lacks, informatief maga zine over alledaagse zaken. Afl.: Bedside story 22.00 Review-special: Eva and Ma rilyn, documentaire over foto's van Marilyn Monroe, gemaakt door de Amerikaanse foto journaliste Eve Arnold 22.30 Screenplay: Next - Scout, tv- spel van Frank McGulnness over een Noord-Ierse voetbal talentenjager 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.30-w1.00 Open University SKY CHANNEL 16.00 16.30 17.00 18.00 18.30 18.57 19.00 19.30 20.25 21.17 21.20 IS The American Show, pop- programma [si UK Despatch, popprogram- ma The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat The Monkees, comedyserie. Afl.: Your Friendly Neighbour- houd Kidnappers Hogan'a Heroes, comedyserie. Afl.: The Prince from the Pho ne Company Europees weerbericht Nanny and the professor, co medyserie. Afl.: Aunt Henrietta and the Poltergeist The quest, westernserie. Afl.: The Longest Drive (2) A Country Practice, dramase rie. Afl.: The Wandin Valley Connection (1) Europees weerbericht Golf on Sky: Ebel European 22.20 Nederlands voetbal 23.20 US College Football 00.30 S UK Despatch (herh.) 00.57-01.00 SUPER CHANNEL 16.00 The Music Box Live Show, met Nino Firetto 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 Adventure of a lifetime, docu mentaireserie over zes jonge ren op expeditie in Afrika. Af).: The lakes 18.30 Catch Kandy, jeugdserie 19.00 Game for a Laugh, amuse ment 19.25 Europees weerbericht 19.30 David Attenboroughs pre sents, natuurfilmserie. 1.: Yel lowstone below zero, over het Yellowstone National Park In Wyoming, 2.: The American Eagle, over de adelaar, sinds 1782 het nationale symbool van Amerika, die nu met uit sterving wordt bedreigd 20.30 The Kenny Everett Show, co- medyshow 21.00 Tender is the night (5), tv-se rle naar de roman van F. Scott Fitzgerald. Met o.a. Peter Strauss en Mary Steenburgen 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tomorrow's Wortd at large, documentaireserie. Afl.: Before your very eyes (herh.) 00.00 The Tube, popprogramma 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04.00 The Music Box Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 E Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Mai ken Wexa TV 5 16.05 Julian Fontanes Magistrat, tv- 17.35 La Maison de TF1 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 19.00 Grand Public 20.30 Julien Fontanee Maglatrat 22.00 Journaal 22.30 Cine Club de TV5: Sarah dit, laila dit, speelfilm uit 1982 ^TV-Morger^ NEDERLAND 1 VOO 15.00 Seabert 15.10 Ghostbua- ters 15.50 Club Veronica Clips 16.10 Taxi, comedyserie 16.35 Het kleine paradijs 17.00 Family Ties, comedy serie NOS 17.30 '/>6-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.32 ffiDe tovenaarsleerling, kinderfilm van Marlon Bloem 16.04 Kinderfilmnleuws 16.12-17.30 KLel- ne Ida, Noorse kinderfilm van Laila Mikkeisen BRT 1 15.00 Mik, Mak en Mon 15.10 Speel op sport 16.00 Nils Holgersson 16.25 Vrouwtje Theelepel 16.40-17.30 Sprookjestheater. Pinocchlo DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Haute 10.03 rDie Herren Einbrecher ge- ben slch die Ehre, speelfilm 11.55 Umschau 12.10 Report 12.55 Perso verzicht 13.00-13.15 Heute 15.50 Ta gesschau 16.00 Unter deutschen Dëchern: D'Jubel Wies'n, documen taire 16.45 Denkstet?: Nur für mlch_ 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Morgen schon: Das Ende elner Geschichte (herh.) 16.35 Unterwegs nach Atlantis, jeugdfilm 17.00 Heute 17.15 Tele-illuatrierte 17.45 Ein Heim für Here, tv-serie BBC 1 07.35 Leon Errol 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 10.00 Nieuws 10.05 Neighbours, tv-serie 10.25 Star memories 11.00 Nieuws 11.05 The Flintstones 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Dr. Kildare, tv-serle 12.30 The comica 13.00 Nieuws 13.05 Dallas (herh.) 14.00 Nieuws 14.30 Neigh bours, tv-serle 14.50 Yangate inci dent, speelfilm 16.45 Gardener's di rect line 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 E Sky Trax 13.05 The Down under Show 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Barrier Reef 16.00 S Glass Tiger In Concert 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Madhur Jeffrey's Indian Cookery 10.00 Follow me 10.15 Everyday Yoga 10.30 Emmerdale Farm 11.00 What a picture 11.30 Simon Potter 12.30 In at the deep end 13.30 To morrow's World at Large 14.00 Eu ropees weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghost- busters 16.00 The Music Box Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 1455 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Zomeravondzang Katwijk aan Zee. 21.29 Op reis door Hongarije. 2252 Metterdaad. 2256 Hemelsbreed. 22^0 Als mensen veranderen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek In de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondspils. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23JJ2 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18J30 Muziek In vrije tijd. 19.30 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 2&Q2 Internationaal Brucknerfestival 86 in LJnz: Festival Strings Lu cerne o.l.v. Rudolf Baumgart- ner. 21.30 Literama. 22A0 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Llterama-Poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18J0 NOS: Homonos. 19.00-20.30 Programma voor buiten landse werknemers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten. 18.00 Lelden Politiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-21.00 Popwetenswaardigheden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middagmagazine met Erik Post. Tussen 16.30-17.00 Rijnmond getapt; Kwis en Waarachtig; 17.30 Editie half; 18.00 groot onderwerp; 18.15 Kwis en waarachtig. BRT 1 18.10 Actueel. 18JJ0 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: het ABW. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas Ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 De BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23JJO-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Het Algemeen Belang. 18.00 Hel orgeltje van Yesterday. 19.10 Rockgolf: hitparades. 22.05 Je weet het maar nooit. 23JO-02J» Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Wachtend op de stenen gast. 1855 Don Giovanni van Mozart. 2250-23.45 Avond muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: De rode draad. 1357 TROS: TROS Aktua. 1350 Het JournaJistenforum. 1455 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder deel uur nieuws (NOS) 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 1153 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug In de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 EO: Ronduit Muslc-time. 0953 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 1153 Country trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 1753 Ronflonflon RADIO 4 0750 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 0850 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennleuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 1050 Orkest palet. 1155 Symfonische muziek uit Enge land (16). 1250 Promenade. 1350 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 1450 Songs of praise. 1450 Solisten: Cyprien Katsaris, pia no. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 09.25 Waterstanden. 0950 RVU: Zo was het. afl. 6. 10.00 TROS: De duvel is oud. 1150 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn op vakantie. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma met ac tualiteiten, land- en tuinbouw, regio naal nieuws, de ult-tlp van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 0750- 0850 Ochtendmagazine. Tegen ach ten de column en om 0755 en 08.15 quiz en Waarachtig. BRT 1 0551 Mei 1 wakker. 0850 Uit de band. 1150 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1353 Tussendoor. 1453 Van Kattekwaad tot erger. 1855 Neem ja tijd. BRT 2 0550 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 1053 Met de deur In huls. 1250 Regioprogramma 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma 1750 Focus. BRT 3 0750 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariatiea 09.15 Matinee. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1350 Intermezzo: Battlsta Vlotti. 14.00 Christopher Columbus, opera van Jacques Offenbach. 18.15 kamermuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15