mm fiekbe ©omcwit Heieen van den Berg voor 1 Damen niet te temmen ERIK BAKKER VERDIEND C- MASTER MAANDAG 7 SEPTEMBER 1987 PAGINA 20 BIJ DE FOTO'S: Links boven: Robert Veldt (Amstelpark) was in een fou- tenrijke finale streekgenoot Jeroen Gefken in drie sets de baas FOTO: WIM VAN NOORT Rechts boven: Jeanine Jün- ger haalde dit weekeinde haar negende toernooizege van dit jaar binnen FOTO: WIM VAN NOORT Midden: Nathalie van der Voort, gewoon de beste D- speelster van dit jaar, had een matige toernooistart, maar won wel de verwachte finale van Henrike Engel FOTO: KEES VAN DEN BURG Uiterst rechts: Voor het eerst won Erik Bakker tij dens een belangrijk toer nooi van zijn rivaal Kees Jan Schuilenburg. Het leverde hem de Masters-titel op Midden onder: Hoewel de strijd gestreden was en de prijzen verdeeld, gingen de kersverse Masters, met groot aantal deelnemers en de wedstrijdleiding, nog eenmaal de baan op. LEIDERDORP Heieen Amsterdams van den Berg won giste ren op De Munnik, zoals verwacht, de finale van het LC Masterstoernooi bij de B-dames. De nieuwe B- Master had, onder het toe ziend oog van ruim 400 toeschouwers die genoten van het voor het tennis- jaar 1987 ongebruikelijk droge en zonnige weer, aan twee sets voldoende om Madelijn Damen over tuigend te verslaan (6-3, 6-4). Bij de heren ging de titel naar Amstelparker Robert Veldt. Veldt versloeg in de „Amster damse" finale Jeroen Gefken; een finale overigens waarin beide spelers nogal slordig te werk gingen en zeker niet het niveau bereikten waarop ze in de kruisfinales acteerden. Spannend was het echter wel in de eindstrijd die drie sets duurde. In C kwamen alle vier de voorspelde finalisten op het gravel. Leimuidenaar Erik Bakker werd tegen „thuisspe- Ierr" Kees Jan Schuilenburg verrassend makkelijk C-mas- ter. De voor Nieuw Vennep uitkomende Bakker kreeg in de twee sets die hij nodig had om de Masters-titel te bemach tigen slechts vier games tegen: nine Jü 6-0, 6-4. Jeanine Jünger werd natuurlijk eerste bij de dames, al maakte Marja Kuipers, de enige die de Noordwijkse dit Siar nog wat weerstand bood, et haar in de tweede set nog wel moeilijk: 6-3, 7-5. Erik Warmerdam won zoals ver wacht, al was zijn opponent niet de als twee geplaatste Ro bert van der Salm, maar Bos koper Frank van Leeuwen. Van Leeuwen speelde ook de finale goed, maar moest toch, in de met 6-4, 6-0 door War merdam gewonnen finale, bui gen. Nathalie van der Voort was de zenuwen die haar in het begin van de week parten speelde kwijt. Op haar slofjes en vol vertrouwen won de speelster van De Merenwijk de D-Masters-titel, door in de fi nale Henrike Engel vanaf het begin kansloos te laten: 6-3, 6- 0. Voor het eerst in de geschiede nis van de Masterstoernooien was de heren B-finale een niet-Leidse aangelegenheid. Sterker nog, de eindstrijd was volledig in „Amsterdamse" handen. Amstellander Jeroen Gefken bereikte de finale door favoriet Michael van den Berg in drie sets buitenspel te zet ten. De eerste set haalde de Koudekerker weliswaar met 6-4 binnen, maar toen was al duidelijk dat winnen van Ge fken („Ik had al eens tegen Michael gespeeld en net verlo ren. Ik wist dat ik op gravel niet kansloos was") voor hem moeilijk zóu zijn voor de Uni- cummer. Gefken hield Mi chael in de twee volgende sets behoorlijk onder druk en liet hem, geholpen door zijn grote re vastheid, de fouten maken: 7-5, 6-3. Van den Berg na af loop: „Eigen schuld. Ik had moeten winnen. Op 5-4 in de tweede set had ik alleen gelijk moeten maken. Dat lukte niet, waardoor Jeroen vertrouwen kreeg en de set pakte. Amstel parker Veldt had, om de eind strijd te bereiken drie sets no dig om Jan Willem Lugthart te verslaan. „Niet zo erg'rea geerde Lugthart na afloop ogenschijnlijk luchthartig. „De eerste set was geen probleem, maar in de tweede maakte ik op de breakmomenten die ik had zulke afgrijselijke fouten dat ik het niet verdiende om in de finale te komen". Een fi nale, waarin beide „Amster dammers" niet konden tippen aan het niveau dat ze eerder deze week bereikten. „Zeg maar gerust dat het een slech te finale was", stak Jeroen Ge fken, die zaterdag zijn poule wedstrijd tegen Veldt liet lo pen, na zijn 7-5, 3-6, 2-6 neder laag de hand in eigen boezem. Casino- en Nieuw Vennep winnaar Veldt hanteerde an dermaal zijn spel bestaande uit soms razende topspinballen op de achterlijn, gelardeerd met dropshots. Met beide onderde len scoorde hij regelmatig, maar vaak ook zeilden de bal len uit of in het net. In de eer ste set leidden de foutjes van Veldt tot setverlies. Gefken maakte via twee love-games achter elkaar een 4-5 achter stand ongedaan, om op eigen service 7-5 te maken. Dat de Amstelparker toch won, lag aan het gemis aan nauwkeu righeid bij de lichtvoetige Je roen Gefken. Veldt was na de driesetter, dan ook deels tevre den en deels ontevreden over de finale: „Ik heb lekker ge speeld. We hebben allebei lek ker staan klappen. Ik heb ge wonnen omdat ik, als het wat harder gaat, net is zekerder ben. Maar de krachtsverhoud- singen liggen niet ver uiteen. Ik denk dat ik geluk heb ge had dat het spel van Jeroen in de tweede set inzakte, anders had hij aan het langste eind getrokken". Concept De B-dames, Heieen van den Berg en Madelijn Damen, stonden voor de tweede maal deze week tegen over elkaar. Heieen had in de kruisfinale geen moeite met de zich ver rassend plaatsende Litania Vrijland. De vrolijke Rotter damse was in de aantrekkelij ke lange rallys, waarin beide speelsters lekker doorsloegen, gewoon een klasse minder dan Heieen. Ze wist in elke set slechts eenmaal haar service- game te behouden zonder He- leen haar games te kunnen be twisten (6-1, 6-1). Madelijn bleek (eindelijk) het concept gevonden te hebben waarmee het spel van Carola Geerlings ontregeld dient te worden. „Ik heb gewoon steeds hoog terug gegeven als Carola me de hoek in sloeg. Vroeger ramde ik de bal op die momenten vol terug om gauw te scoren. Maar dat hoeft dus niet, Carola maakte nu de fouten", lichtte Madelijn haar achteraf simpele 6-1, 6-2 overwinning toe. Een remedie om Heieen van winst af te houden heeft Madelijn, getuige haar verlies in de poule en de 6-3, 6-4 nederlaag die ze in de finale leed, nog niet gevonden. De Nieuw-Vennepse startte weliswaar voortvarend, maar moest haar 1-3 voorsprong aan Heieen prijsgeven. Na via een schlemielig net over het net tuimelend balletje op 2-3 geko men te zijn, stoomde Heieen door naar setwinst (6-3) en 1-0 in de tweede set alvorens de umpire een spel voor Madelijn aan kon kondigen. De manier waarop Heieen („Ik ben dit keer wat geduldiger geweest dan in de poule. En daardoor ging het wel lekker vandaag") die zes games op rij bijeen sloeg was bepaald indrukwek kend. Ze speelde agressief, vol tempo en liet de ene na de an dere met „turbo"-spin gesla gen bal van haar racket ver trekken, waarmee ze veelvul dig scoorde. Tegen zoveel ge weld was Madelijns spel (veel loopwerk gecombineerd met afwisseld harde en zachte sla gen) niet opgewassen, al trok ze in rally's waarin ze Heieen met diepe ballen aan het lopen hield veelal aan het langste eind. Teleurstelling bracht het verlies bij Madelijn niet te weeg: „Het ging niet zo lekker als in de poule. Ik kon van daag het tempo van Heieen gewoon niet bijbenen. Maar ik heb natuurlijk niet opgegeven, want ik hoopte steeds om te rug te komen". Gezicht Erik Bakker heeft, op de val reep, voor het eerst tijdens een belangrijk toernooi van zijn ri vaal Kees Jan Schuilenburg gewonnen. Door zijn 6-0 6- 4 overwinning op „thuisblij ver" Schuilenburg kwam de Masters-titel terecht bij stevige Bakker terecht. Bakker toonde in de finalepartij een voor ve len nieuw gezicht. Immers, hij speelde heel geconcentreerd, liet zich door de praatjes van Schuilenburg („Erik was van daag gewoon beter. Hij sloeg ballen die voor mij echt niet te halen waren en ik maakte erg veel fouten") niet van de wijs brengen en hij had geduld. Geduld om in plaats van snel te willen scoren de ballen „ge woon" in het spel te houden. „Ik ben niet gaan beuken. Daardoor maakte ik geen fou ten en dwong ik Kees Jan om te scoren, waardoor hij fouten ging maken". Een verrassing vormde de derde winst uit ze ven ontmoetingen voor Bak ker niet. „Ik heb nadat ik in Nieuw Vennep van hem won al gezegd dat ik niet meer van hem zou verliezen. Ook niet in de grote toernooien". Het „ou derwetse" gezicht van de nieu we Master toonde Erik in zijn partij tegen Gerard Kroese, eerder op de dag. De Bosko per, onmiskenbaar dé openba ring bij de C-jongens, deed zijn plaatsing als nummer acht be paald oneer aan. Allereerst door verrassend de kruisfina les te halen en tevens door Bakker, die ongemerkt Kroe- ses bananen oppeuzelde, daar in behoorlijk tegenspel te bie den (6-1, 4-6, 6-2). Ouverture Alleen degenen die afgelopen donderdag Jeanine Jüngers openingspartij in C zagen, kunnen getwijfeld hebben aan de goede afloop van de Mas ters voor de Noordwijkse. De gezaaide twijfel bleek onge grond. Jeanine was niet alleen dit jaar, maar ondanks de slechte ouverture ook deze Masters gewoon de beste speel ster in C. Marja Kuipers, die haar laatste kans kreeg om Je anine dit jaar een keer te ver slaan, kwam in de finale niet verder dan 6-3, 7-5. Tennisle- rares Jünger scoorde aan het begin snel (3-0), om na „een diep dal" de eerste set met 6-3 binnen te slepen. Ook de twee de kwam, met het zelfde spel en een zelfde inzinking, maar dan op 4-1 in haar bezit: 7-5. Met een „en nu ben ik echt toe aan de B" rondde Jünger, die een rondje eerder de pas der- tiemarige knap spelende Cin dy Berkhout versloeg in 7-5, 6- 0, haar succesjaar in C af. Zaterdag: HEB: Poule A: Van den Berg - Vink w.o. Van den Berg; Lugt hart - Oskam 6-1, 6-2. Poule B: Veldt - Gefken w.o. Veldt; Veldt - Krans 6- 3. 7-5; Gefken - Damen 6-1, 6-0; Krans - Damen 6-3, 6-4. DEB: Poule A: Van den Berg - Verwoert 6-1, 6-2; Damen - Verdegaal 6-1, 7-6. Poule B: Zonderop - Van der Linde 6-3, 6-3; Vrijland - Geerlings 7-5, 4-6, 6-2; Vrij land - Van der Linde 7-5, 6-4; Geer lings - Zonderop 6-4, 6-1. HEC: Poule A: Schuilenburg - de Vries 6-3, 6-1; Smit - Kroese 7-6, 2-6, 7-5 Poule B: Bakker - Fleischeuer 7-6. 5-7. 6-2; Bakker - Guinau 6-4. 6-2; Fleischeuer - Sekeris 6-1, 6-0; Guinau - Sekeris 4-6. 6-0, 6-2; DEC: Poule A: Jünger - Halenbeek w.o. Jünger; Paauw -Van den Haak 2-6, 6-4, 6-2. Poule B: Kui pers - Goedhart 6-0, 6-0; Berkhout - Meijer 6-0, 6-4; Kuipers - Meijer 6-3, 3-6, 6-1; Berkhout - Goedhart 6-3, 6- 1. HED: Poule A: Warmerdam - Ver steeg 6-0, 6-1; Van Leeuwen - Diehl 6-3. 6-1. Poule B: Van der Salm - Draulans 6-2, 7-6; Kleian - Minnen» 6-4. 7-6; OED: Poule A: Nathalie van Robert van der Salm bereilff op de Masters nimmer vorm die hij in het toernoojeg circus demonstreerde. Tor bereikte hij de kruisfiri® waarin hij in tweemaal dr sneuvelde tegen de ten«| Frank van Leeuwen. Breig been Van Leeuwen, hij bn- deze winter zijn been en tol pas vlak voor het begin het seizoen weer voorzie)» gaan tennissen, kwam daff-j door hoogst onverwacht J| r vijfde geplaatste de finatf Voorhouter Warmerdam Nar in de eindstrijd echter MI stuk sterker en hoefde aU«? in de eerste set vier games f* te geven, om de tweede# met 6-0 te beslissen. -=J| Beste Alleen tijdens de eerste gan* van het baseline-duel had beste" Engel tegen Nathtfj iets in te brengen. Maar na*| voor Henrike kwam H blondje van Unicum er vijf^J mes lang in de score niet w te pas. Via 5-3 maakte Nathi lie, door het breken van Hé rike's service, met 6-3 een eji aan de eerste set, om inj tweede set, via drie sei breaks op rij, door te h< naar 6-0 en de D-titel. ERIK HUISlfl Bonrf Hvflrf 1; Mei) der Voort - Staal 6-1. 6-0; Sievers 6-2. 6-4. Poule B: Nicoline van der Voort 6-2. 6-4; Hi rike Engel - Nicoline van der Vod» 2. 6-3; Meijs - Merit Engel 6-4, 0-' HEB: Kruisfinales: Jeroen i Michael van den Berg 4-6, 7-5 Robert Veldt - Jan Willem Lugtli 6, 7-6, 6-3. Finale: R. Veldt - J.l- fken 5-7, 6-3, 6-2. DEB: Kruisfin» Heieen van den Berg - Liania VrijB 6-1, 6-1; Madelijn Damen - Ca* Geerlings 6-1, 6-2. Finale: H. van! Berg - M. Damen 6-3, 6-4. Hi Kruisfinales: Kees Jan SchuilenWl Mark Fleischeuer 6-1, 2-6, 6-1: o BAkker - Gerard Kroese 6-1. 4-6.> Finale: E. Bakker - K.J. Fleischeuarf 0. 6-4. DEC: Kruisfinales: Jea», Jünger - Cindy Berkhout 6-3, 0 Marja Kuipers - Jacqueline Paau» 5, 6-0. Finale: J. Jünger - M. KuiPf 6-3, 7-5. HED: Kruisfinales: Erik W merdam - Patrick Kleian 6-0, J' Frank van Leeuwen - Robert van' Salm 6-3, 6-3. Finale: E Warmerdi - F. van Leeuwen 6-4, 6-0. Kruisfinales: Nathalie van der Vaf Pamela Meys 6-0, 6-1; Henrike IK - Audrey Bonnet 7-5, 6-3. Finale* van der Voort - H. Engel 6-3, 64

Leidse Courant | 1987 | | pagina 20