Spartaans unicum in de jeugdcompetitie )ASE ;ege 1 DIOK overklast 't Gooi Fides Pacta en Pernix onderuit NIELS OUWERKERKIS NOG ALTIJD SNEL Verlies dames Avanti Scylla weer echte" een tegenstander voor Avanti tapt lit ïaar LMHC start met puntendeling QeidóaQoivuvnt MAANDAG 7 SEPTEMBER 1987 PAGINA 19 F" 3 DEN De jeugdploe- van De Spartaan heb- in Spijkenisse in de fi- van de eerste klasse in D jeugd competitie r een unicum gezorgd. e drie in de finale uitko- 3ei®de ploegen bereikten niet C jjen een tweede plaats maar e Cificeerden zich ook voor 15J)andelijke finale in Hel- nd. In de geschiedenis van Spartaan zijn al veel ieugd- cgen naar landelijke finales aan, maar nog nooit plaat- k o drie ploegen tegelijk zich s K de finale. Voorzitter Jaap van Amster dam was dan ook meer dan in zijn sas. „Dit is ook voor het wat verwende Spartaan een bijzondere gebeurtenis, ik ge loof zelfs dat geen enkele club dit ooit nog gepresteerd heeft. Dit is iets waar we allemaal best wel trots op zijn. We zul len dan ook met veel suppor ters en zelfs een mascottehond naar Helmond vertrekken". Met De Spartaan zullen ook de jongens D van AAV '36 mee gaan naar Helmond op 19 sep tember. De meisjes D ploeg be reikte de finale net niet door dat De Spartaan de weg ver sperde met ruim 170 punten meer. In Leiden eindigden de jongens C van Holland op een derde plaats achter de Zeeuw se ploegen van AV '56 en Ma rathon. In de Holland gelede ren werden uiteraard Menno Jansen en Arjan Rijnsburger gemist, waardoor een mogelijk kampioenschap omgezet werd in een derde plaats die verder niets oplevert. De eindstanden van de eerste klasse finale in Spijkenisse: Jongens D: 1. AAV'36 17.330 punten; 2. Spartaan 17.070; 3. Illion 17.012. Meisjes D: 1. Sparta 14.840 punten; 2. Spartaan 13.890; 3. AAV'36 13.719. Jon gens C: 1. Illion 24.205 punten; 2. Spartaan 23.879; 3. AV'47 22.508. Meisjes C: 1. AVR 19.411 punten; 2. AV'47 18.329; 3. Holland 18.042; 4. AAV'36 18.020. Op dreef Tijdens de jeugdinterland Ne- derland-Westfalen hebben de beide Holland junioren Arjan Rijnsburger en Menno Jansen uitstekend gepresteerd. Op de nieuwe kunststofbaan van Ciko'66 in Arnhem noteerde Jansen een tweede plaats in 2.02.1 miniuten op de 800 me ter en kwam Rijnsburger tot een verbetering van zijn 400 meter record door 52.17 secon den te noteren. Hij won daar mee deze afstand. Beide talen ten hadden evenens een be langrijk aandeel in de estafette ploeg 4 x 100 meter die in 45,5 seconde door de West Duitsres werd verslagen. Snel In Zwitserland heeft Holland snelwandelaar Dirk Maassen van den Brink in een van zijn favoriete wedstrijden de spor- tiviteitsprijs gewonnen. De ronde van Romandie staat al jaren hoog aangeschreven bij de Leidse snelwandelaar en ook dit jaar was hij heel na drukkelijk aanwezig. In het veld met vooral Oostblok atle ten die afgewezen waren voor de Wereldkampioenschappen in Rome bleef Maasen ruim overeind. In het vier wedstrij den omvattende klassement eindigde Maassen via een ne gende, twee maal een zevende en een maal een zesde plaats uiteindelijk als achtste. De winnaar, de Rus Vezhal, had over de hele week gemeten 23.28.28 uur nodig voor de vele Zwitserse kilometers, Dirk Maassen bleef daar met 26.15.20 uur niet echt ver ach ter. iEN De handbal van OASE hebben tuit een goed uitstap- verdediging met van Westlandia ge inen. De heren van •nus waren minder lintijk. WIK hoefde eens alle registers te trekken om de idenaren naar een 13- lerlaag te spelen. In tweede divisie behaal de „Leidse" ploegen x overwinningen. ISE, dat nog steeds maar 1 jf „oude" basisspeelsters in crt team heeft, bereikte de iu!*rwinning op Westlandia erÓr een snelle uitstap in de L^dediging. Westlandia kreeg U18rdoor geen kans de bal nd te spelen. Dat leverde de )öjnes uit Oud-Ade vier be- -ja^tte break-outs op. Omdat na el,i rust (5-3) invalkeepster Mo- arflue van der Poel goed werk lajfnchte kwam OASE met mak aan een 15-5 zege. IK-keeper Johan van Fes- in was de grote man in de dstrijd tegen Saturnus. Hij Uijpte vier strafworpen en te- nde zo voor het verschil dat v. het eind op het scorebord n|nd: 13-17. Daarmee kwam e zege terecht bij de ploeg die er l het meest verdiende. De arjdse 4-2 defensie rammelde jt. de eerste helft (4-9), terwijl ark de 3-2-1 in de tweede der- w minuten regelmatig werd gespeeld. dames van Saturnus pres- rden in de tweede divisie 0,ter. HEC werd in een hard >r |1 een 5-2 voorsprong bij t ontnomen. De Leidsen "f*ven lang op van 5-4 hangen r ar vlak voor tij namen zij 7-8 voorsprong. HEC ^hdde een uitbraak niet af. direkt daarop volgende te- nbreak werd door Marieta j.X)nk wel afgemaakt. Dat was ilissend. Saturnus won met 0. Northa had in de para- 1 Kuile minder moeite met C"VK. Al bij rust had de equi- 1, van Jos Stigter een 7-2 jorsprong genomen. In het •eede deel liet de trainer zijn experimenteren met ^fdedigingsvormen. Voor *VK kwam er darrom nog b geflateerde 13-8 nederlaag "l de borden. Olympia doet »r de plaats onder de doeilat steeds een beroep op veld- ilstsers. Dit maal bracht rina Seegers het er niet 'ht af. In de eerste helft ifde zij tegen Hermes hts eenmaal (na een foutie- uitworp!) te capituleren, mpia verdedigde toen al comfortabele 1-6 voor tong. In de tweede helft na- en de Wassenaarsen gas te lg waardoor hun forse tegen- fcndsters uiteindelijk tot 4-7 higkwamen. )e heren van Rijnstreek richten een stevige strijd uit •'«t Atomium. Het regende «straffen. Beide ploegen Ronden twee minuten met fKhts vier veldspelers binnen e*-lijnen. De voorsprong hal- srwege (5-7) gaf Rijnstreek ~j 8-8 even uit handen. Mede *>r enkele safes van keeper «er Bon won Rijnstreek te- wht met 12-9. HVV bouwde overwinning tegen Atomi- regelmatig op. Niet alleen '■fiuit de breaks, maar ook inaf de cirkel werden de tytterdammers naar een 6-10 etttstand gespeeld. Ook de «kspelers hadden succes zo- HVV met 10-20 won. Voor tien doelpunten had Ato- liMim zes strafworpen nodig, •«lagen. Dames: DSO-MMO '|"D. Fairplay-Westlandia 2 iT,,1 R'jnstreek-Foreholte 4- ^stlandia 4-Warmunda 6- R'jnsoever-Saturnus 2 11- ,?eren: Wings 2-Olympia fl'. Northa-EDH 22-7, Fore- fke-Quintus 2 15-9, Westlan- 3-Fairplay 6-16. AD VAN FESSEM HAZERSWOUDE Het was inderdaad weer een echte wedstrijd. De heren van Dextro/Avanti en Comtest/Scylla hielden elkaar beter in evenwicht dan vorig jaar. Toen werd het, voornamelijk dankzij het aangegane broeder schap, 18-2. Zaterdag werd er tenminste weer gestreden om de punten en kwam de verzwakte An dras Podpinka is opgestapt formatie uit Hazerswoude niet verder dan 11-7. Scylla had het team van coach Jaap Jong kind tot 7-7 kunnen bijhou den, maar ging toen op condi tie ten onder. Waarmee de nieuwe Scylla-trainer Frits Kantebeen zeer tevreden was: „Wij kijken vooral naar bene den en dan denk ik, dat zeven punten tegen Avariti niet slecht is". Grote man bij Scylla was Peter Paul de Vrind, die overwinningen behaalde op Tibor Kreisz (21-15, 19-21, 21- 11), Rob Turk (21-16, 18-21, 21- 18) en Robert de Groot (21-15, 16-21, 21-19). Bovendien excel leerde Sjoerd Meyer tegen Kreisz: 21-19, 21-19. De van een jaar BT Lifters te ruggekeerde Kantebeen had vooraf getekend voor dit re sultaat, maar bedacht na de derby zelfs, dat er nog meer in had gezeten. De opening was beslist een Leidse te noemen. De twee nieuwe dubbels van Avanti (Tibor Kreisz/Robert De Groot en Rob Turk/Gerard Bakker jr) werden op verlies gezet door Kantebeen/Meyer en De Vrind/Patrick Swier, zodat de Hazerswoudse punten van de enkelspelen moesten komen. Dit alles gebeurde on der toeziend oog van Bettine Vriesekoop, die zich met het oog op Seoel meer op toernooi en gaat richten. Tot 7-7 bleef de stand in evenwicht. De af wezig ogende Kreisz verloor verrassend van Meyer, maar versloeg Kantebeen en Swier. De vorig jaar zo goed scorende Turk overwon Meyer en Kan- Scylla-coach Frits Kantebeen: zeer tevreden. tebeen, maar legde het af te gen De Vrind. „Pietje" Bakker pakte punten tegen De Vrind, Meyer, maar ging onderuit te gen Swier. Robert de Groot verschalkte Swier, maar ver loor van De Vrind. Zodat er 7-7 op het scorebord stond. Vanaf dat moment ging conditie een belangrijke rol spelen. Avanti ging door op dezelfde manier, terwijl som mige Leidenaars vermoeid wegzakten. Kantebeen bood tegen Robert de Groot nog re delijk tegenstand (17-21, 22-20 en 19-21), maar was tegen Bakker op: 21-8 en 21-14. Sjoerd Meyer had alles gelegd in zijn partij tegen Kreisz en was derhalve uitgeblust, toen hij De Groot ontmoette (21-15, 21-14). Alleen Swier had nog redelijk wat lucht, maar redde het niet tegen Rob Turk (21- 13, 23-21). Dat het nu weer allemaal om het „echie" ging, kwam tevens tot uiting in de officiële waar schuwing, die Gerard Bakker jr. opliep en hem een voor waardelijke schorsing kan op leveren. De NTTB heeft als nieuwe regel, dat de handdoek alleen maar gepakt mag worden bij de servicewisseling. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN Bakker hield zich daar niet aan, zodat de overgevoelige ar biter De Gooyen hem een de waarschuwing gaf. Zelfs Mey er protesteerde. De scheids rechter was onvermurwbaar, want zei hij: „Ik had hem al driemaal gewaarschuwd". Zelfs het overleg van Avanti- coach Jaap Jongkind met de man in het zwart/oranje mocht niet baten: „Het mag blijkbaar wel, als er water op je brilleglazen zit". De Gooyen gaf Swier inderdaad regelma tig de gelegenheid zijn bril schoon te maken. TJEERD SCHEFFER DIOK ving 't Gooi gisteren moeiteloos op. Het werd 74-3 voor de Leidse rugbyers. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN Het rugbysei- zoen had niet beter kun nen beginnen voor de zware jongens van DIOK. De ploeg had vorige week met de winst in het Be- chettoernooi al bewezen in vorm te zijn. Gisteren werd.'t Gooi afgedroogd. De cijfers 74-3 spreken boekdelen. Daarbij komt, dat landskampioen Castri- cum direct al onderuit ging bij HRC. De Hage naars wonnen met 18-3. The Bassets had ook een goede start van een nieuw ereklassejaar, maar kwam net niet tot winst. Bij het Amstelveense NFC werd het 12-9. DIOK heeft een goede voorbe reiding gehad, die uitmondde in de genoemde winst tijdens het Bechettoernooi en dus hoge verwachtingen voor de competitie. Gisteren werd 't Gooi „van het veld gevaagd". Terwijl de Gooise formatie een redelijke middenmoter is en het Leidse vijftiental normaal gesproken toch wel enige weerstand kan bieden. DIOK was od alle onderdelen de be tere ploeg en liep al voor rust uit naar een 22-3 voorsprong. Met name de driekwartlijn was zeer op dreef en scoorde achter elkaar. Robert Broers, de gelegenheidswinger die be stemd is voor de derde rij, drukte de meeste tries. Maar ook de weer volledig herstelde Diederik de Renardel en Gi- dion van de Bom namen de nodige punten voor hun reke ning. Vanuit de voorwaartsen waren Pieter Korver en Ro nald Vermeulen een crime voor de bezoekers. The Bassets begon de nieuwe ereklasseperiode ook goed, echter zonder winst. De geves tigde subtopper NFC had de grootste moeite met de „han goren" uit Sassenheim. De strijd ging de volle speelduur gelijk op. Met zelfs een licht veldvoordeel voor de gasten. NFC was echter wat gelukki ger in het afronden van de aanvallen. Eén try en verder allemaal kicks brachten twaalf punten op het bord, waar The Bassets er „slechts" negen te genover kon stellen. De Sas- senheimse kwamen tot stand door een try van Tinus Hars kamp, die tevens een kick vanaf 45 meter verzilverde. De conversie werd in punten omgezet door Martin Groene- veld. LEIDEN De start van de Leidse korfbalclubs was in de meeste gevallen weinig florissant. Debutant De Da naïden presteerde in de over- gangsklassse nog het beste met «6-8 tegen BEP, want Pernix en Fides Pacta verlo ren van HKC (16-12) en Blauw Wit '51 (7-5). Fiks en Velocitas wonnen de derbies tegen Zuiderkwartier en Ve locitas en De Algemene was de enige derdeklasser die met een overwinning begon. Bijna driekwart van de wed strijd stond Pernix op voor sprong tegen HKC (Ha), zon der door een gebrekkige af ronding verder dan 2-0 en 5-3 uit te lopen. Kees Hortensius, die tweemaal een door Erika de Rooy geforceerde strafworp benutte en Carla Kuipers zorg den na rust voor 7-6 en 8-7, maar op 9-9 waren de Har- dinxvelders het eerst succes vol. Daardoor moesten de oranjekragen risiko's gaan ne men met 10-12 als negatief re sultaat. „Het begint te komen", consta teerde trainer Versloot van De Danaïden over het spel tegen BEP, dat goed genoeg was voor 8-8. Erik Peters (2), Hei- ko Locher, Enrico Mud en Ren:e de Louw werkten in de tweede helft een 3-4 achter stand weg in 8-7, nadat er op 3-1 verzuimd was verder weg te lopen. De gelijkmaker van de bezoekers viel echter te snel om met rondspelen de voordelige marge te verdedi gen en deed de krachtsverhou dingen geen groot geweld aan. Enkel op 2-3 en 4-5 stond Fi des Pacta aan de leiding bij Blauw Wit '51, omdat de aan val te verkrampt was en door plaatsfouten in het midden- vakl te weinig gevoed werd. Nico Pikaar (2), Ronald van der Velden, Henny Piket en Bettina Sommeling tekenden voor laatstgenoemde stand, maar in de volgende vijf mi nuten werd het 6-5. In de jacht op de gelijkmaker kreeg de fu sieclub nog 7-5 te slikken, wat een tegenvallend begin van het siezoen betekende. De beslissing in de „degradan- tenstrijd van Fiks en Zui derkwartier viel tussen de 59e en 67 minuut, toen Ciska de Best, Agda Nonhebei, Die- derick van Veen en Theo Vreeken de stand van 4-3 tot 8-3 verhoogden. „Wij hebben de hele tijd de zaak gecontro leerd, maar alleen in die perio de maakten we de kansen naar behoren af", oordeelde coach Piket over die produc tieve tijdsspanne. De bezoe kers bezaten door het gemis van Carla Akse, Els van Lun- teren (afgehaakt) en Dirk Jan de Kreek (geschorst) te weinig teamverband om terug te ko men, hoewel Aldo Spadon en Wil de Wit, beiden tweemaal trefzeker, de nederlaag wel tot 9-5 beperkten. Daarentegen werkten Cres cendo en Velocitas een heel wat minder doelpuntrijke streekderby af, die zelfs een blamerende 1-1 ruststand ken de. De Leiderdorpers kwamen via Steven de Ronde (2) en Je roen van Driel op 2-4 en gin gen halverwege de tweede helft al tot rondspelen over. De thuisclub bleek met de goals van Marlies Brouwer en John Huigsloot al haar kruit verschoten te hebben en werd door toedoen van Ine Goede- gebuur en Paul Robert Nugte- ren nog verder achterop gezet: 2-6. De Algemene had bij Phoenix te kampen met een slecht lo pende derde aanval, die niet verder kwam dan 1-4 door Annemieke Molly ver in de tweede helft. Alfred Lambooy, eerder goed voor 0-2 bepaalde de eindstand vervolgens op 2- 5. Kort na rust stond KNS 3-5 voor op Olympiaan, doordat Linda Broers, Liesbeth Kók, Hans Kooien en Peter Zitman (2) hadden gescoord. Ht twaalftal van Elzenga kon het tegen de langere tegenstanders en tegen de wind in toch niet bol werken en verloor, zij het wel geflatteerd met 10-5. „Gezien de kansen dacht ik in het eerste half uur, dit hoeven we niet te verliezen", blikte coach Breedveld terug op het spel van Tempo bij Avanti, dat nochtans met 11-3 ruim ze gevierde. Alleen Rob Wilschut (2) en Joke Boot waren name lijk in staat uit de veelheid van kansen te scoren, nadat de score inmiddels al tot 10-1 was opgelopen. Ook Fluks moest tegen Nieu- werkerk met 7-3 diep buigen, wat te wijten viel aan een ma tige uitvoering van een nieu we, riskantere vorm van voor- verdedigen. De Noordwijkers sleepten er wel veel ballen uit, maar slaagden pas in het laat ste half uur via Anne Pas- schier (2) en Wim Dekker daarmee wat te doelpunten. LEIDEN De heren en dames van LMHC open den de hockeycompetitie met een gelijkspel. Voor beide teams had er met enig geluk meer ingeze ten. De dames van Noord- wijk en Alecto, die bij el kaar zijn ingedeeld, sleep ten een verdiensteijk re sultaat uit het vuur. Ter wijl Noordijk met 3-1 won 'van debutant Groen Geel, nam Alecto een zwaarbe vochten punt mee terug naar Leiderdorp. Room burg debuteerde naar te vredenheid uit tegen Alli ance: 2-2. Leiden heren ontving Wage- ningen in de wetenschap een pittig duel tegemoet te gaan. Dat hield zowel verband met de ervaringen van het vorige seizoen, als met het feit dat de LMHC in een vrij nieuwe for matie voor eigen publiek moest acteren. Dat deed de ploeg bepaald niet slecht. Bin nen korte tijd werd een duide lijk veldoverwicht opgebouwd. Bernard Jan Holsboer gaf een voorzet net krachtig genoeg om een strafbal af te dwingen die Bob Jan Dietrich feilloos benutte (1-0). Centrum mid denvelder Maurits Eikenhout pikte halverwege de eerste helft op links een slecht weg gewerkte bal op en scoorde tot ieders verbazing met een droomlob over de keeper 2-0. Niet alleen het publiek was verblind door de schoonheid van dit doelpunt, doch ook de scheidsrechter die niet zag dat Eikenhout van binnen de cir kel pushte en dus het doelpunt ongeldig verklaarde. Na de rust onderschatte Leiden de kracht en handigheid van de tëSS{.5, twee centrale Wageningse middenvelders, die als enigen in staat bleken hun spitsen perfect van passes te bedienen. Zo kregen de gasten twee strafcorners, waarvan de tweede doeltreffend langs kee per Tom van der Meer werd geschoten (1-1). In de eindfase worstelde Leiden met de arbi traire erkenning van de straf- corner en kwam niet meer tot scoren. Roomburg speelde in Heemstede een zeer rommeli ge wedstrijd tegen Alliance. De Roomburgers trachtten hun tegenstanders aan de zij lijnen in te sluiten om zodoen de snel in balbezit te komen. In de zesde minuut kwam een snel genomen vrije slag bij uit blinkende middenvelder Bas Konings terecht die met een scherpe voorzet Lucas van Schaik in stelling bracht (0-1). Een overtreding buiten de Leidse cirkel werd door de scheidsrechter als opzettelijk gezien, zodat Alliance via een perfect ingeslagen strafcorner weer naast Roomburg kon ko men. Vlak voor rust kwam Al- Ipu zelfs langszij (2-1). Het hoge tempo dat Roomburg in de liance via een velddoelpunt He rg tweede helf ontwikkelde, was voor de slecht draaiende Heemstedenaren reden genoeg om zich voor eigen cirkel in te graven. Het eenrichtingsver keer echter, gaf Roomburg slechts recht op de gelijkma ker, die gescoord werd door Max Lichtenberg (2-2). De winnende goal bleef, wellicht door afwezigheid van gebles seerde strafcornerspecialist Kees Wendt, uit. De dames van Leiden speelden met een sterk vernieuwd team een roemloze uitwedstrijd tegen een zojuist naar de eerste klas se gepromoveerd Alkmaar. Technisch was het spel van de Leidsen slecht verzorgd wat samenspel onmogelijk maakte. Na zes minuten spelen kwam Alkmaar op een 1-0 voor sprong door een rebound op een gedesorienteerde keepster. In de dertiende minuut van de wedstrijd kwam Leiden welis waar op gelijke hoogte door een strafcorner van Barbera Rijks, maar verder dan enige lichtpuntjes, waaronder een knappe solo van Jacobien Schneider en enige gemiste strafcorners kwam de ploeg van coach Henk Visser niet. De dames van Noordwijk maakten een veelbelovende start van hun competitie tegen Groen Geel, met Jacqueline de Groot wederom in de gelede ren. Vooral zij bezit het talent om in de vijandelijke cirkel gevaar te stichten. Dat lukte haar meerdere malen en Re- nate van der Bent stond dan twee maal klaar met het slag hout om het karwei af te ma ken. Maar ook de tegenstander bleek over een goede corner te beschikken. In de persoon van de 15-jarige Heidi Bogaard hadden de Noordwijksen, op een gelegenheid na, daar alle keren antwoord op. Met een strafbal van Nicole Brouwer behaalde Noordwijk op eigen veld dus een 3-1 overwinning. Alecto, dat in dezelfde afde ling uitkomt als Noordwijk be treurt het vertrek van Anette Vasbinder, maar juicht daar entegen de komst van ex HGC-speelster Maria Mattheu- sens sterk toe. Zij speelde een verdedigende hoofdrol in de uitwedstrijd tegen het Bra bantse Rosmalen. Met uitblin kende keepser Hester Kuiper frustreerde zij een Brabaints bombardement. Vlak voor rust scoorde Corine Vliegendhard zelfs 0-1, maar een overwin ning was wel iets te mooi om waar te zijn. Een knalharde strafcorner bepaalde de eind stand op 1-1. LEIDEN De zwemmers en zwemsters van De Zijl/LGB beten in het afge lopen weekeinde de spits af van het nieuwe seizoen. Ter gelegenheid van de feestelij ke heropening van het Sportfondsenbad te Bussum organiseert de zwemvereni ging Solar invitatiewedstrij- den. In alle leeftijdsgroepen kwamen de deelnemers tweemaal aan de start en voor de snelsten waren prij zen in natura beschikbaar. Leiderdorpenaar Niels Ouwer- kerk toonde direkt aan gedu rende het zomerreces weinig van zijn snelheid te hebben verloren. Bij de j.o.16 won hij zowel de 100 m. vrij (58.7) als de 100 m. vlinderslag (1.40.9). Zijn Zijl/LGB-clubgenoot Ro bert Janssen tikte in 60.0 en 1.09.0 respektievelijk als twee de en derde aan. Ouwerkerk won een zwembroek, Janssen bracht een handdoek mee naar huis. Ook bij de m.o.10 ging de hoofdprijs naar de Zijl/LGB'er. Davina Juffer- maos bleek zowel op de 100 m. rug als de 100 m. vrij de snel ste, waarbij vooral de 1.37.1 op de rug van een goed kaliber was. Voor de derde prijswin naars waren handdoeken be schikbaar. Nog twee Zijl/LG- B'ers kunnen zich het komend seizoen gratis afdrogen: Maai ke Parrel werd derde bij de m.o. 14, Raymond van der Hoeven bleef zijn clubgenoot John Visser, die voor zijn vier de plaats een zwembril op streek, net voor bij de j.o.10. Parrel won de 100 m. vrij in 1.05.7, Visser werd tweede op 100 m. school en Van der Hoe ven tikte op de 100 m. rug als derde aan. Voor Ingrid van Veen en Mariette Beekman resp. m.o. 16 en senioren, wa ren vierde klasseringen het hoogst haalbare. Beide zwem sters keerden in het bezit van een nieuwe zwembril huis waarts. Opvallend goed waren ook de prestaties van Robin Sprinkhuizen. Op de 100 m. vrij en de 100 m. rug verbeter de hij zijn persoonlijke records en bracht zijn tijden terug tot 1.04.8 en 1.21.1 LEIDEN De dames van Dextro/Avanti begonnen hun tafeltennisseizoen in de eerste divisie met een „bijna-stunt". De lands kampioen Hotak '68 werd het in Hazerswoude flink moeilijk gemaakt. De wedstrijd ging maar net verloren: 4-6. Het eerste van Comtest/Scylla won in de tweede divisie van Avanti 2 met 6-4. Het tweede herenteam kwam in eveneens de tweede di visie tegen Nieuw Vennep tot een teleurstellende 10- 8 nederlaag. Marian Kantebeen kon bij Avanti 1 niet in actie komen wegens een armblessure. An nette van der Spek was haar vervangster en won alleen van Bongers. Ook José Bakker en Marijke Olsthoorn (terug van weggeweest na haar studie fy siotherapie) klopten Bongers. Bakker won tevens van So- mers. Hotaktrots en interna tional Emily Noor zette al haar partijen in winst om, al was de confrontatie met Bakker een heel spannende: 20-22, 22-20 en 18-21. Het werd 4-6, dus heeft Avanti nog altijd nul punten. Het tweede van de club uit Hazerswoude ging op bezoek bij Scylla 1. Paula de Jong won van al haar partijen, terwijl Miranda Karsdorp al leen Judith Lepelaar de baas bleef. Ella de Vette boekte geen overwinningen. Bij de Leidse équipe won de 16-jarige Ingrid Óverdevest, invalster voor Corien de Jong, twee partijen. Heidi de Haas deed dat ook, terwijl Lepelaar één winstpartij boekte. Tesamen met de dubbelzege genoeg voor de 6-4 winst voor Scylla. De mannen van Avanti 2 pres teerden slecht Het op papier zwakste Nieuw-Vennep ging er met de buit vandoor: 10-8. Martin van Rijn won zijn vier duels, Peter de Groot pakte er drie, terwijl nieuwkomer Theo Louwers nog even moet wen nen: één zege. Verder viel Ge rard Drost in voor de zieke El len Bakker. Hij won geen wedstrijd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19