i jnsburgse Boys opt zaterdagkampioen ARC te lief voor Usselmeervogels Valse start RCL: 2-6 Noordwijk niet ontevreden JUICK BOYS FORTUINLIJK Slecht begin Ter Leede ACV MET 2-1 TERUGGEWEZEN Uleen Valken nog tonder puntverlies rirna debuut Leiden CeidóG SomXHlt MAANDAG 7 SEPTEMBER 1987 PAGINA 17 Ml 1 RIBUIME DEN Ondanks de slech- oorbereiding en de „nieu- j» tegenstander Oranje Nas- '1 kwam Quick Boys tot zijn :<5te winstpartij. Trainer van der Zee had Oranje vooraf bekeken („Ik Jniet van verrassingen"), onbekend was de Gro se formatie niet. Het werd ,ji Groningen, waarmee de wijkers bepaald niet onge lig waren. De thuisploeg twee keer tegen het zag een treffer afge- n djird. kerch werd Van der Zee ver rast: „Oranje Nassau overrom pelde ons met een bliksemof- fensief, dat een minuut of vijf duurde. Daarna kregen we de wedstrijd onder controle". Gert Aandewiel vertaalde die controle nog binnen het kwar tier met een schuiver, na een goede combinatie van Leen van der Plas en Arie van Duyn: 0-1. Na een te hoge lob van Leen van der Plas, die bij vlagen zeer goed op dreef was, werd het gelijk. Jan Willem de Bos was in de melée van spe lers de doelpuntenmaker. Even later werd een Gronings doelpunt van Oosterhaven af gekeurd wegens het hinderen van goalie Theo Guyt („Hier kwamen wij erg goed weg"). Toch zou Quick Boys gaan rus ten met een voorsprong. Mar tin van der Plas knalde de bal ineens in, na een fraaie solo en voorzet van Leen van der Plas. Jan Peter Staal bewerkte in dezelfde helft de paal van Guyt nog. Na de thee ver speelde Quick Boys onnodig veel kracht, omdat de derde treffer uitbleef. Martin en Leen van der Plas en Dennis- Pr sen. Doelman Stoffer Bakker hield zijn hok verder dicht, zo dat naarmate de tijd verstreek Oranje Nassau „vleugels" kreeg. Het bleef echter 1-2. - Scoreverloop: 14 Aandewiel 0-1, 23 De Bos 1-1, Martin van der Plas 1-2. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Ruys, Jonker, Hans van der Plas, Floor van Duyn, Mieras (Van Rooyen), Arie van Duyn, Leen van der Plas, Aandewiel, Martin van der Plas (Varkevisser). Boekingen: Floor van Duyn en Mie ras (beiden Quick Boys). LEIDEN Het gedegradeer de Ter Leede opende met een nederlaag in de vierde klasse. In de eerste wedstrijd dolven de Sassenheimers met 1-2 het onderspit tegen Koudekerk. Voorschoten daarentegen ver sloeg Jodan Boys met 2-1 en ook Oegstgeest en Sleutels kenden een prima start. Oegst geest versloeg Zwammerdam met 1-3 en De Sleutels klopten Rhoda met 3-0. Promovendus MVKV en Berkel deelden de punten: 1-1. Ter Leede - Koudekerk 1-2 (1-1) Mark Bakker bracht het sterker spelende Koudekerk na een half uur aan de leiding. Rob Enthoven trok de stand nog voor rust gelijk. In het tweede part passeerde Koude- kerker Dick Weijman keeper Gert van der Luit en bepaalde de eindstand op 1-2. Voorschoten - Jodan Boys 2- 1 (1-0) Hein de Graaff zette Voorschoten via een mooi af standschot op een 1-0 voor sprong. Na de openingstreffer veranderde het spelbeeld en had Jodan Boys het beste van het spel. Dit resulteerde in de gelijkmaker. Het goed counte rende Voorschoten profiteerde wederom van de snelheid van De Graaff. Hij scoorde in de laatste minuut de winnende treffer. Zwammerdam - Oegstgeest 1-3 (1-2) Onder leiding van li bero Laurens Mouter nam Oegstgeest al in de eerste helft afstand van Zwammerdam. Bert Postma (2) en Arie Kop- penol waren verantwoordelijk voor de productie van het team van trainer Swaak. Om dat Ed van Grieken zijn tegen stander binnen de zestienme ter te hard aanpakte kon Zwammerdam vanaf elfmeter tegenscoren. De Sleutels - Rhoda' 76 3-0 Oud VTL-speler Klaas Dekker blijkt een aanwinst voor de ploeg van oefen meester Jan van Bemmelen. Voor rust scoorde hij de enige Leidse treffer en na rust breidde hij de marge uit tot twee goals. Ronald Guldemeester maakte aan alle onzekerheid een einde en besliste het duel definitief in het voordeel van de Leide- naars. Berkel - MVKV 1-1 (00) MVKV-trainer Bert Kort was na afloop van het duel tegen Berkel „dik tevreden" met het behaalde punt. Libero Henk Lagemaat speelde een opval lende wedstrijd. Hij scoorde de enige treffer voor de Valken burgers maar door een per soonlijke fout was hij tevens verantwoordelijk voor de te gentreffer. NSBURG Toen het tuur van ACV in Zeist het eind van vorig itbaljaar aanklopte met verzoek dit seizoen in een andere afde- dan de noordelijke logste klasse C te worden niigedeeld, dachten de As- "er bewindvoerders daar- ?ed^e twee vliegen in een ap te kunnen slaan. In gedachtengang van het !V-bestuur zou immers el het publiek, als de zelf er op vooruit- De toeschouwers len na twee jaar van roudig behaalde titels i eindelijk weer een een tatrekkelijke, spannende competitie en dito wed strijden voorgeschoteld krijgen, terwijl het voor de spelers van de zater dagkampioen van '86 en '87 sportief een goede zaak zou zijn eens wat re gelmatiger op tegenstand van betekenis te stuiten. „We hoopten", zo vatte trainer Hans Westerhof zaterdag, na de met 2-1 verloren competitie-ope ning tegen Rijnsburgse Boys samen, „op een aan trekkelijke, spannende competitie". Het feit dat Westerhof zich op Middelmors van een verleden tijdsvorm bediende, maakt al EIDEN De afdelingseer- iklassers (zaterdag) hebben in de tweede competitieron- laten zien dat de krachts- rpchillen tussen de verschil- nde ploegen gering zijn. Val- n'68 haalde als enige ploeg volle winst uit die twee (strijden. LSVV was zater- met 4-0 het slachtoffer, «brugge verslikte zich met "in SVLV, terwijl ook Ka- 'en Hazerwoudse Boys deel- 2-2. ^lken'68-LSVV70 4-0 (1-0) Valken bouwden tegen het Xlitioneel zwakkere LSVV regelmatige overwinning Nadat Frank Duyndam in eerste helft uit buitenspel- Bitie de score had geopend 0) breidden Albert de Haas, n Gruyters en Mark Duyn- m de score uit naar 4-0. VV, dat weliswaar goed nbineerde kon daar weinig ]n vaar tegenover stellen. aria-Hazerwoudse Boys 2- (11) agia heeft de negenklapper in vorige week geen vervolg innen geven. Kagia nam zo- (1 in de eerste als in de twee helft een voorsprong door :hard Trompert en Erik ijnhout maar moest die bei- malen uit handen geven. In veertigste minuut scoorde p Kroon nadat de schei- echter terecht de voordeel- gel had toegepast 1-1. Na de namen de Boys alle risico's, gia weigerde uit de kansen e daardoor aan de overkant elen te scoren, waarna Leo aros dat voor Hazerswoude blessuretijd wel deed: 2-2. oubrugge-SVLV 3-3 (3-2) fLV bestreed Woubrugge et lange halen en had daar- ee succes. Ed Hendriks en mk Lelieveld gaven SVLV ie leiding. Beide ke- de gelijkmaker van De tweede, een lob, maakte de meeste indruk. Nog voor rust leek Woubrugge via Dirk van der Horst orde op zaken te stellen (3-2). Maar in de twee de helft zag het eerst een doel punt op het randje van buiten spel afgekeurd worden, waar na Ed Hendriks de verdiende 3-3 voor SVLV inschoot. KRV-TAVV 0-2 ((H)) Wilco van Doorn nam beide TAVV-doelpunten voor zijn rekening. Een kwartier voor tijd lobde hij uit een snel geno men vrije trap de bal over de te ver voor zijn doel staande Teun van Duivenbode. TAW, dat eerder al met een op de doellijn stuiterende bal dicht bij een treffer was, zette daar op een slotoffensief in, maar KRV benutte de ruimte: 0-2 SVOW-Alphia 0-2 (0-1) In een sportieve wedstrijd zet te Kees van Raamsdonk Al- phia al na acht minuten op een 0-1 voorsprong. SVOW ver scheen een aantal malen ge vaarlijk voor het Alphense doel, maar moest in de tweede helft toch toestaan dat Alphia steeds meer het initiatief naar zich toe trok. Dat resulteerde na 75 minuten in de tweede Alphense treffer, op naam van Carlos Schlagwein. Tweede klasse Een veel sterker HVZ stuurde SJZ met een 3-0 nederlaag naar huis, na halverwege al met 2-0 te hebben voorgestaan. De doelpunten kwamen van Enrico Zandbergen, Hendrik Jan Langezaal en Leen Dit- mars. Meerburg en ZLC wa ren in de eerste helft (0-0) aan elkaar gewaagd. In het tweede deel forceerde Gerard l'Ami na een snelle uitval de beslis sing: 1-0 voor Meerburg. LFC verspeelde tegen GWS een in de tweede helft door Chris Blok genomen 1-0 voorsprong. De 1-2 voor GWS kwam voort uit technisch beter veldspel. «EIDEN Promovendus Leiden is het nieuwe seizoen de derde klasse zeer goed begonnen. Xerxes werd iet 3-0 verslagen. Titelpretendent Katwijk verzuimde e zaak af te maken tegen Zevenhoven en moest uit- ndelijk met een punt genoegen nemen: 1-1. speelde een zeer goede partij tegen Xerxes. Voor rust ond het team van trainer Beerenfenger al op een zekere 2-0 oorsprong. Albert Siera (penalty) en goalgetter Robbie Bink aren de doelpuntenmakers. De Rotterdammers kwamen met 2-0 ruststand nog goed weg want als het vizier van onder ■fidere Bink en Hassan Kartal, die snoeihard tegen de lat schoot, :ht op scherp had gestaan, was de score veel hoger uitgevallen, nder de bezielende leiding van ex-UVS' er André Deijn teken- 1 Bink in de tweede helft nog 3-0 aan. Overigens had Xerxes it maar moeilijk met het goede spel van Leiden. Dit resulteer- i uiteindelijk in twee boekingen en een rode kaart aan Rotter- »mse zijde. éénrichtingsverkeer van Katwijk naar het doel van Zeven- oven werd uiteindelijk niet beloond. Katwijk trainer Peter 'ere zal vooral op het „afmaken van doelrijpe kansen" moeten ainen. Met name Kees Kraayenoord, Piet van Duyn, Jan van 'J* en Cor Haasnoot zullen deze lessen hard nodig hebben. Zij srzuimden hun ploeg, na de 1-0 van Kraayenoord, op een gro- ;re voorsprong te brengen. De Katwijkers die onder leiding an libero Cees Guyt een klasse beter speelden dan Zevenhoven *?n slechts één tegenaanval te verwerken. Deze aanval werd atwijkers echter wel fataal: het schot van Zevenhoven- *'er Jan Wouters werd van richting veranderd en dwarrelde fet doel: 1-1. duidelijk dat de eerste compe titiewedstrijd in ieder geval niet volledig had gebracht wat Westerhof èn het bestuur had den verwacht. Weliswaar werd ACV inderdaad onmid dellijk al duidelijk gemaakt dat er hard zal moeten worden gewerkt voordat het kampi oenschap in 1B daar is, maar de wijze waarop dat negentig minuten lang gebeurde, deed bepaald niet vermoeden dat het Asser publiek dit seizoen nu de grote winnaar gaat worden. Zowel Rijnsburgse Boys als ACV zelf, wenste de eigen poort niet open te zetten, waardoor Middelmors lange tijd het décor vormde voor een teleurstellend, saai schouw spel. Iets wat ook Westerhof pijn had gedaan. „Het is jam mer dat ook een partij als van daag een doelpunt nodig heeft om leuk te worden". Dat doelpunt nu, viel tien mi nuten na rust en kwam van Marco van der Plas. De grilli ge linkerspits had nog maar weinig goed gedaan toen hij door de eerste Katwijker in Rijnsburgse dienst Huug Aandewiel werd aange speeld. Van der Plas besloot Frank Maljers te passeren, waarna de stijf linksbenige on middellijk met rechts inschoot. Het diagonale schot was er niet een uit de categorie om direct over naar huis te schrij ven, maar bleek wel goud waard omdat het zicht van Harm Hovenkamp net vol doende belemmerd was om de ACV-goalie te laat naar de be dreigde hoek te laten gaan: 1- 0. Dat Rijnsburgse Boys op die manier aan het openingsdoel punt kwam, was overigens mede te danken aan de collega van Hovenkamp, Jan Blankes- poor. De oud-doelman van Ter Leede had zaterdag echt zo'n dag dat het gewoon niet fout kon. Dat werd vlak voor de pauze al enigszins duidelijk toen Johan Pitstra, Bert Meer- tens en Gerard Kuntz van dichtbij op Blankespoor stuit ten. Na de 1-0 werd het ver volgens voor iedereen glashel der dat het aandringende ACV in Blankespoor een nauwelijks te kloppen tegenstander had gevonden. Achtereenvolgens Roel van Dijk, Pitstra, Meer- tens, Van Dijk en Peter Kuntz (3x) zagen hun doelpogingen op de meest wonderbaarlijke manieren stranden. En toen Van Dijk (in de 93e minuut) eindelijk wel de roos trof, was dat niet meer dan een „troost- Rijnsburgse Boys-nieuweling Fred Bodaan wint een „luchtslag" van ACVer Roel van Dijk. Rijns burgse Boys sloot ook het complete treffen winnend af. treffer", omdat Huug Aande wiel de Rijnsburgers daarvoor al op een 2-0 voorsprong had gezet. Iets wat overigens al eerder had moeten gebeuren. De meest fraaie kansen ble- kenn zaterdag echter aan Mar tin de Louw niet besteed, waardoor het aan Blankespoor was de Rijnsburgse hoofdrol te vertolken. Die deed dat met verve, zodat zaterdagtopper ACV de competitie voor het eerst sinds jaren met een ne derlaag begon. GERT-JAN ONVLEE ANDRE VAN HAASTEREN Scoreverloop: 55. Van der Plas 1-0, 84. Aandewiel 2-0, 93. Van Dijk 2-1. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Toet, Aandewiel. Driebergen, Heemskerk, Bodaan. Arroyo, Van Dijk (Koet), De Louw, Carli, Van der Plas (Zwaan). Boekingen: Heemskerk (Rijnsburgse Boys). Postma (ACV). --V# Arno Lancel legt aan namens ARC; Vogel Henk de Graaf is te laat om de doelpoging te verhinderen ANDRE VAN HAASTEREN ALPHEN AAN DE RIJN Jan Kroese baalde flink na de 3-4 nederlaag, die zijn ARC had geleden tegen het voor alles ge routineerde Usselmeervo gels: „Wij hebben slecht verdedigd, daar zijn we aan kapot gegaan". ARC had zich een prima aan deel verworven in de strijd tegen het tegenval lende Usselmeervogels, maar ging stuk op indivi duele missers. De ervaren Vogels maakten daar gre tig gebruik van, doch kwamen zelf in de slotmi nuten nog onnodig in de problemen. De woedende Kroese vertaalde die indi viduele missers door zijn eigen bril: „Je hoeft ze niet dood te schoppen, na tuurlijk niet. Maar neer leggen moet je ze wel. Dat doen ze aan de andere kant ook". Kroese doelde op de solo's van Chris Angel, die voor de twee laatste Spakenburgdoelpunten zorgde. Eerst „wandelde" de linkerspits ongehinderd langs alles en iedereen en had zelfs nog alle tijd om rustig de hoek te kiezen, waarin hij de 1-3 zou inschuiven. Het werd 2-4, toen dezelfde Angel door Henk de Graaf werd wegge stuurd en Sjaak Key niets an ders deed dan meerennen. An gel poeierde het leer diagonaal in de linkerbovenhoek- De eerste twee treffers waren overigens ook niet zonder hulp tot stand gekomen. Eerst tastte nerveuze doelverdediger Emiel Borst volledig mis, zodat Ibrahim Evre kon inkoppen. De tweede Spakenburgse goal viel na de rust, toen Borst („Alle twee mijn keepers zijn nerveus") weer niet vrijuit ging. Maar de Zwarte Piet diende nu te worden gescho ven naar grensrechter Theo van Rossum, die weifelend en veel te laat zijn vlag omhoog stak, toen Wim Muys Evre aanspeelde. Scheidsrechter Pen liet daarop doorspelen. waarna de debuterende Jan Loedeman simpel 1-2 inschoot. Toch was ARC bepaald niet de mindere geweest van het roemruchte elftal, dat Jaan de Graaf binnenkort uitzwaait met een „benefiet" tegen PSV. De eerste helft was qua veld spel zelfs voor de gastheren feweest. Met name Cees Bone aas viel op als een aanwinst op het middenveld, die de aan val van prima passes voorziet. Bovendien bewees ARC zich zelf en de toeschouwers we derom over de nodige veer kracht te beschikken. Nadat het snel 0-1 was geworden lob- de Wilco van Leeuwen de ge lijke stand weer op het bord, na een goede combinatie met Arno Lancel en Bonefaas. De start van tweede helft was minder, Usselmeervogels liep uit naar 1-3. Vooral de goal van Angel deed pijn, maar in spireerde de roodzwarten zichtbaar. Het ging er ineens allemaal wat feller aan toe. De tegenstander werd terugge drongen, wat korte tijd later succes had. Na een voorzet van links van Hans Wouter Valk stapte Nico Oosterlee over de bal en schopte de inge vallen Martin Krommert 2-3 binnen. Na de 2-4 van Angel leek de strijd beslist. Toch kwam ARC wederom tot een marge van één doelpunt. De verder bedroevend slechte Oosterlee kopte na 89 minuten de 3-4 op het bord. Waarop de slotfase nog even spannend werd. Terpeer daar er vijf mi nuten blessuretijd werden bij geteld. De trainer van Ussel meervogels Tonnie Pronk was alleen tevreden over het resul taat, Jan Kroese liep een half uur na de wedstrijd nog kwaad te zijn: „We hadden af gesproken ze vanaf het begin op te jagen, vast te zetten. Nou, dat is precies tien minuten het geval geweest, de laatste tien minuten". TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 14. Evre 0-1. 27. Van Leeuwen 1-1, 59. Loedeman 1-2, 74. Angel 1-3, 78. Krommert 2-3, 83. An gel 2-4, 89. Oosterlee 3-4 ARC: Emiel Borst, René Lammers, Van Es, Peter Borst. Key, Valk, Bo nefaas, Van Leeuwen. Lancel. Oos terlee. Boer (Krommert» LEIDEN RCL werd in de eerste wedstrijd in de tweede klasse direct met de neus op de feiten ge drukt. Excelsior Pernis veegde de Leiderdorpers met 6-2 van de mat. FC Lisse daarentegen kende geen problemen en zette Zuid vogels met 3-1 opzij. Volgens de nieuwe RCL-oe- fenmeester Ton Zoutendijk was de hoog uitgevallen ne derlaag vooral te wijten aan persoonlijke fouten in de ver dediging. Zo was keeper Bert Siera bijvoorbeeld verant woordelijk voor de vierde te gentreffer omdat hij de bal na een corner niet klemvast had. De eerste vijftien minuten kregen de Leiderdorpers on der aanvoering van laatste man Cockie van Weerlee nog enkele kansjes maar daarna kwam RCL er niet meer aan te pas. Excelsior Pernis breid de haar voorsprong zelfs uit tot 6-0. In het laatste kwartier gaven Ben Heemskerk (penal ty) en Macel van der Blom de stand een draaglijker aanzien. FC Lisse stond al na vijftien minuten op 1-0 dankzij een doelpunt van Richard Mulder. Hij rondde een voorzet van René van Hensbergen goed af. In het tweede part koos de ploeg uit Huizen voor de aan val hetgeen tot de gelijkmaker leidde. Het team van coach Wim Eilander raakte echter niet uit balans en linkerspits Mulder scoorde opnieuw op aangeven van Van Hensber gen. Dezelfde Mulder, die ook nog enkele opgelegde kansen om zeep hielp, maakte enkele minuten voor tijd de hattrick vol en besliste de wedstrijd de finitief in het voordeel van de Lisseze formatie. LEIDEN John Eelman, de oefenmeester van Noord- wijk, was tevreden over de winst, die zijn ploeg boekte bij de debutant Rozenburg in de eerste klasse: „Ik ben zeker niet ontevreden. Zo'n ploeg wil binnenkomen met een stunt, en vergeet niet: Rozenburg heeft een heel aardig team". Het werd 2-3 door twee doelpunten van Ivan Hermans en een kopstoot van Timo Gerlof. Noordwijk kreeg het nog onnodig moeilijk, toen een 0- 2 voorsprong uit handen werd gegeven. „Rozenburg heeft een technisch geen slechte ploeg, maar voert de combinaties wat te ver door. De aanvallen zijn bij de 16 meter niet moeilijk op te vangen", resumeerde Eelman. Na een half uur had Ivan Hermans Noordwijk de voorsprong gebracht. Geert-Jan Bakker kaatste met Kees Nulkes, Albert Bosma werd vervolgens diep gestuurd om de bal op het hoofd van Hermans te plaatsen: 0-1. Na rust had de roodwitte defensie zijn handen vol aan invaller Peter van Bilzen. De strijd leek echter gestre den, toen Timo Gerlof 0-2 inkopte. Toch was er weer een con centratieverslapping bij de kustformatie. Zodat Van Bilzen 1-2 kon aantekenen. Het werd zelfs 2-2. Met nog een kwartier te gaan, antwoordde Noordwijk in de persoon van Hermans snel. Diep gestuurd, soleerde de spits om de doelman heen: 2-3. Waar op Noordwijk wel bleef controleren. Scoreverloop: 28. Hermans 0-1, 59. Gerlof 0-2, 69. Van Bilzen 1-2 en 74. 2-2, 75. Hermans 2-3 Noordwijk: Dortmundt. Marbus, Wendt, Vink, Nulkes, Marijt, Vermeer, Boe- ma. Hermans. Gerlof, Bakker.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17