junstenaars %>p televisie oeten leren ich naar de ijker te keren SSÜ ëio/televisie BILL COSBY OP WEG EERSTE TV-MILJARDAIR TE WORDEN j Duitsland i Satelliet-TV j Radio £«idóc(2ouaant MAANDAG 7 SEPTEMBER 1987 PAGINA 11 SN gtff i tatenaars van allerhand dis nes zetten aan tv-werk ge- t eigenlijk alleen bij de 1 0, die er dan ook een ve?r voor jonge artiesten op n 'n oudt, al kwam daar totnu- en" niet veel uit. Vroeger gaf aaiJ" omroep alle ruimte aan de :oa^ ronische beeldenvinder 1 i Drupsteen, die er zelfs een [owschijf voor kreeg. Na- Jing verdween deze man naar ®u'N0S om visueel werk te roeP en tegelijk zich bezig te en met de artistiek gerich- nut' ledrijfscursussen van de H]3' Hij moet zijn geld opbren- J.R en VPRO bleef nadien aan den frtenaars trekken. Zij wer- van met de voorlopige opdracht en irogramma's van de VPRO lino voorzien van inleidende t en den. Zij verschenen zondag lo-jk al in beeld. Voorop Wim yer- :hippers, die gekleed in een icht jasje in een soort van een- toorfcshow zijn eigen gezicht, eyn dat van Jacques Plafond ,gda ilikvanger, gebruikte voor navolgende programma, jmee had hij gelijk de la- """Vs op zijn hand. Althans tij- de presentatie van dit ge in in het Amsterdamse Museum, eind vorige l "Dit ter opening van de tot 18 oktober te houden itie over „Kunst voor Te llen met hem zijn nog negen jere kunstenaars uitgenodigd i gedurende de maand sep- *Üer uit de vrije hand werk- 'ren te maken, die dienen [inleiding op de VPRO-pro- ïa's op de zondagavond. Een stukje experimenteel en artistiek beeldgebruik op de tv. Hier kwam een reeks even op merkelijke als moelijk te vatten beeldwerkjes uit. Alles in een zeer persoonlijke visie. De kij ker zal er op zijn minst even aan moeten wennen. Niek Kemps liet uit zijn handen een „Acte de présence" komen, waarin hij in reeksen elkaar wegdrukkende beelden van het straatvertier en van het inte rieur van een woning cq. bouw werk voortdurend tweelingen liet opdraven. De tekst werd daarbij door Wim Schippers in gesproken. Deze bestond uit een opsomming van de veel heid van dingen, die door een wandelaar door een stad in de spiegelende winkelruiten kun nen worden waargenomen. Al dus ontstond een impressie van wat men in het aangekondigde programma kan verwachten. Zal het Monthy Python wezen of „De jubilaris" van Netty Ro- senfeld. Alle kanten Verwisseling van de inleidende werkstukjes vooraf aan de vaste programma-onderdelen zal nie mand opvallen. Ze moeten dan wel slaan op het vertoonde, maar in een dusdanig vrije in terpretatie dat men er alle kan ten mee uit kan. VPRO-man Emile Fallaux plaatste bij dit alles de kanttekeningen, dat op drachtgevers, zeker als dit de tv is, van nature botsen met kunstenaars. Die hebben tijd nodig om zich in te stellen op inspiratie, terwijl bij de tv alles op tijd volgens de aankondiging in de gids moet. Bovendien moeten kunstenaars zich beper ken in de kosten Er kan niet gul met kijkgeld gestrooid worden. Een heel ander chapiter vormt de aanzet van de zondag nieuw begonnen film in serie „Hei mat", zo ook „De pioniers" over de inpolderaars van de NO-pol- der. Ook die kunnen in video kunst worden ingepakt. Ge beurt dit uit een al te losse hand, dan mist men de aanslui ting met wat er nog komen moet. De dichter Lucebert liet een schrijvend zelfportret ver vaardigen, dat men de geboorte van een gedicht zou kunnen noemen. Zelf noemde hij het „Paint en Poets", zeg maar schilders en schrijvende dich ters. Onder zijn handen ziet men een vers ontstaan, zo vers uit de pen van een geïnspireerd man. De baring van rijm, een video-poeem. Op die manier komt ook wat men noemt „ge schreven radio" tot stand, het avontuur van de literatuur in beeld. In soortgelijke benade ring wordt een compositie van Louis Andriessen zichtbaar in wat,men „bewogen water" zou kunnen noemen en wat ande ren mogelijk believen te be schouwen als „een watermonu ment", dat in stand blijft zolang de muziek duurt. Schilder Rob Schol te zet een beeldend betoog op onder het uitroepen van de slogan, dat iedereen kan schil deren. Twee koppen, die in het water op- en wegduiken, vallen onder de wapenspreuk Luctor et emergo. Met hetzelfde gemak worden overbekende STER- teksten gebruikt om de visie van een beeldend kunstenaar op reclamekreten naar de huis kamer over te brengen. Men zou dit nochtans een vrij goed koop procédé kunnen noemen, omdat de maker zich bedient van bestaande teksten, die al een beetje in de volksmond verankerd liggen. Opnieuw een werkstuk bovendien, dat men voor elk soort programma kan gebruiken. Dat heet een vrije opdracht. De kunstenaars laten zich dan wel leiden door een programma, maar lijken onvol doende invoeling aan de dag te leggen met het vertoonde. Ten zij vooraf aan de STER-recla- me, om deze te parodiëren, maar die is er niet op zondaga vond. Laatdunkend Kunstenaars laten zich vaak laatdunkend uit over de ontoe gankelijkheid van de tv. Zij zouden daar veel meer greep op willen hebben. Toch zijn er voorbeelden genoeg van door kunstenaars geïnspireerde pro gramma's, hier en in het bui tenland. Hierover werd tijdens een symposium over dit onder werp in de laatste dagen van de vorige week uitgebreid gediscu- siëerd in een zijzaal van het Amsterdamse Stedelijk. Daarbij werd ook verwezen naar buitenlandse voorbeelden. Hoe gaat men in Frankrijk en Engeland met literatuur om, wanneer deze in beeld gebracht moet worden door beeldende kunstenaars? Blijkbaar toch in een ander tempo dan de gemid delde kijker gewend is. Die wil voortgang in een drama. Kunstenaars vertonen de nei ging een gevonden "beeld" vast te willen houden. Zo kreeg men een video-voorbeeld gedemon streerd van een Franse beel dende kunstenaar, die uit een roman van Victor Hugo een be paalde liefdespose zeker tien minuten aanhield. In die tijd begeeft de kijker zich liever naar de keuken voor het op schenken van een vers potje koffie. Zo werkt dat. Kunste naars moeten nog leren zich meer naar de kijker te keren. Tegelijk moet worden vastge steld, dat zonder beeldende kunstenaars de tv weinig voort gang zou hebben geboekt in het visualiseren, het in beeld bren gen van de alledaagse dingen. In verschillende gevallen kan zelfs gesproken worden van een geheel nieuwe kunstvorm. Ook ons land kent daar voor beelden van. In dit verband mogen opnieuw de namen val len van Jaap Drupsteen en Wil lem v.d. Berg. Ook in registra ties van toneel, dans en muziek kwam men tot vormen, die als herscheppingen omschreven kunnen worden. Komende zon dag gaat VPRO's Emile Fallaux daar nader op in. Hij stelde uit oud werk een nieuw program ma samen onder de titel „Waar heb dat nou voor nodig". Hierin zullen zeker opnieuw de diver se scheppingen van Wim Schip pers op komen draven, zijn overbekende volkse figuren, die weliswaar intussen uit het zicht van de kijker zijn verdwe nen, maar nog niet in vergetel heid zijn geraakt. TON OLIEMULLER NEW YORK - De Amerikaanse acteur en komiek Bill Cosby is de bestbetaalde artiest ter we reld, zo blijkt uit de cijfers die het financiëel-economisch maandblad Forbes in het sep- tember-nummer publiceert. De zwarte acteur, die momenteel enorm succes heeft met zijn „Cosby Show", verdiende in 1986 27 min. dollar, en zal in 1987 57 min. dollar verdienen. Daarbij zijn nog niet gerekend de inkomsten uit de afleverin gen van de Cosby Show die dit jaar zullen worden uitgezonden, en inkomsten uit investeringen in een televisiestation in Flori da en een Cola-bottelarij in New York. Als Cosby nu be taald zou worden voor de her halingen van eerdere afleverin gen van de Cosby Show, zou zijn inkomen dit jaar kunnen oplopen tot 100 min. dollar. Als hij op deze wijze doorgaat met het opstapelen van dergelijke bedragen, wordt hij vrijwel ze ker de eerste artiest die miljar dair wordt, aldus het blad. Ter vergelijking geeft Forbes ook het inkomen van Ameri- ka's top-zakenman. Chrysler- president Lee Iacocca; deze wist in 1985 en 1986 slechts de scha mele som van 32 min. dollar bijeen te schrapen. Cosby staat derhalve glansrijk aan de top van een lijst van showbusiness- coryfeeën, t.w.: - Sylvester Stallone, 'Rocky' en 'Rambo'-ster, 74 min. dollar in 1986 en 1987. - Bruce Springsteen, rockster, 56 min. dollar. - Charles M. Schulz, geestelijke vader van de 'Peanuts' strip, 55 min. dollar. - Eddie Murphy, komiek en ac teur, 50 min. dollar. - Steven Spielberg, filmmaker, 50 min. dollar. - Madonna, 47 min. dollar. - Whitney Houston, zangeres, 44 min. dollar - Michael Jackson, 43 min. dol lar. - Johnny Carson, presentator van de 'Tonight' televisieshow, 40 min. dollar. NEDERLAND 1 16.12 16.35 17.30 17.46 18.30 18.45 20.00 20.28 VARA Film van Ome Willem, kin derprogramma met Edwin Rutten als Ome Willem en Pieke Dassen als August. Afl.: August moet in bad (herh.) De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Knutsel is verliefd Scooby en Scrappy Doo, tekenfilmserie. Dubbele afl.: Scooby Roe/Scooby redt de sportwedstrijden Super-oma (Supergran), Engelse kinderserie naar de boeken van Forrest Wil son. Afl.: Super-Oma en de country- en westernmu- ziek. De Scunner heeft geld nodig en denkt wat te verdienen met uitvinder Blacks nieuwste uitvin ding, waarmee je iedereen een prachtige stem kunt bezorgen NOS v?6-Journaal VARA Gouwe Douwes, poppro gramma rondom een the ma met muziek uit de jaren '60 en '70. Presentatie: Jan Douwe Kroeske De tovenaar van Oz (The wizzard of Oz), Amerikaan se tekenfilmserie. Afl.: Dol le pret met prins Nagelbed TELEAC Klussen in huis, voorlich tingsprogramma Sociale zekerheid, voor lichtingsprogramma VARA De baas in huis? (Who's the boss?), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Er was eens een mooie zomer. Op weg naar het vakantie kamp om Jonathan op te halen, denkt Angela terug aan die mooie zomer toen zij die leuke tijd had met die knappe jongen. Wie was dat ook weer? Labyrinth, spelprogram- ma. Presentatie: Peter Jan Rens NOS TJournaal en weer VARA :s: De vliegende dokters (The flying doctors), Au stralische doktersserie. Tom krijgt een uitnodiging om op een congres in New York te komen spreken. Een hele eer uiteraard en met Liz heeft het natuurlijk niets te maken, zegt Tom. Maar de voltallige ge meenschap van Cooper's Crossing denkt er anders over Achter het Nieuws, actua liteitenrubriek met onder meer een reportage van Manus van der Kamp over de kinderen van Chili. Uit gesprekken met Carmen Gloria en een kinderpsy chiater uit Chili blijkt dat vooral de Chileense jonge ren hevig van het regime Pinochet te lijden hebben. Samen met de moeders vormen de jongeren de kern van het verzet tegen de terreur. Carmen Gloria vertelt dat het proces dat zij aanspande tegen de Chileense staat een schoolvoorbeeld is van de manier waarop in Chili de rechteloosheid zegeviert. De kinderpsychiater ver telt hoe de kinderen van de propaganda te lijden heb ben en dat, wanneer Chili ooit de dictatuur te boven komt, dat vooral te danken is aan de jeugd en de moe ders 21.57 Golden girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: Naar bed, naar bed, zei Duime lot. Rose heeft al maanden iets moois met Al, die deze relatie echter zo langza merhand wel eens wil 'be zegelen' 22.18 Operatie Julie (Operation July, 1), driedelige Engelse politieserie. Als recher cheur Richard Lee erach ter komt dat zijn werkter rein ook het 'werkgebied' is van een grote groep drugsdealers, is hij vastbe sloten daar een eind aan te maken 23.08 De legende: Cuby the Blizzards, een boerderij, een zoektocht, filmportret waarin het spoor terug wordt gevolgd naar deze bluesband uit de jaren zes tig NOS 00.03 Journaal 00.08 Nieuws voor doven NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 t Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: De verzoe ning, documentaire over Zimbabwe VOO 19.27 t Klasgenoten. Koos Pos- tema plaats een bekende Nederlander terug in de schoolbanken 20.15 Shake8peare-cyclus: The tempest, tv-registratie van dit toneelstuk van William Shakespeare onder regie van John Gorrie. Hertog Prospero leidt onder het gedrag van zijn in en in slechte broer. Deze weet hem af te zetten en Pros pero wordt samen met zijn dochter Miranda verban nen. Ze belanden op een eiland, waar de hertog zich verdiept in de tovenarij in de hoop zo de macht terug te veroveren NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.15 Nieuws voor doven Nituwi in teletekst Tik Tak, peuterprogramma 1^5 Plons, kinderprogramma jlO Kameleon, doe-programma voor kinderen pO Avonturenbaai (Danger bay). Canadese kinderserie met Donnelly Rhodes. Deborah .£jl Wakeham, e.a. Afl.: Een illega- Ie lading r ;f0 Uitzending voor derden. Pro- gramma van het Vrije Woord Madedelingen en program- ma-overzicht *45 Nieuws 10 Music-Hall (1), vierdelige Fran- )E se serie van Marcel Bluwal. Met Simone Signoret, Daniel Olbrychski, André Dussolier, e.a. Wenen, 1938: Duitse troe pen vallen Oostenrijk binnen. In een Weens theater worden de zangers Edouard en Paul Bronnen meteen afgedankt omdat ze Duitse joden zijn. Ook Rudiger Orchekovski wordt ontslagen. Samen met Hannah willen ze in Frankrijk een nieuwe toekomst opbou- Labyrinth: Drie vrouwen, do cumentaire over drie gehuwde huismoeders van uit-het-huis- vertrekkende kinderen. Zij dreigen geïsoleerd te raken in hun status van "echtgenote van' 5 Terugblik. Miek en Roel blik ken terug op hun carrière bin nen een kwarteeuw kleinkunst in Vlaanderen. Presentatie: Kathy Lindekens 6-22.55 Nieuws en Coda n#l Zo e dai Zonen en dochters (Sons and te i daughters), Australische tv-se- le j, rie Lodewijk Mortelmans, uitge voerd door Phllibert Mees (herh.) Oahin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito en program- ma-overzicht 45 Nieuws •W Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts ■15 Extra Time, sportmagazine •50 Dansen, verslag van de EK standaarddansen in Ljubljana ?2'45 FT'- voor de Derde iel *oreld? Discussie over de 0, technologie in de derdewereld- landen. Presentatie: C. Cleeren JBF 1 ONEM, vacaturebank a? 5 La boite aux imagea 0 Journaal '3 Ce eolr, regionaal journaal Journaal [Grand écran - Jean Gabin: e Lee grande» families, Franse speelfilm uit 1958 van Denys r de La Patellière. Met Jean Ga- bin, Pierre Brasseur, Bernard Biter, e.a. Een geldmagnaat wil r- öjn weerbarstige zoon een les- t |8 leren door hem met opzet in financiële moeilijkheden te la- ten geraken en hem er vervol- in ?ens weer ult te helPen ,"30 Le Louvre, dertiendelige docu mentaire serie over dit mu- r in Parijs. Afl.: Le temps de Rubens et de Rembrandt K5 laatste nieuws DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 4 16.00 Blauer Montag, magazine van uit Frankfurt. Presentatie: Wal ter von Mende. Vandaag o.a. Karl Lagerfeld praat over Lise- lotte von der Pfalz en een por tret van een straatviolist 17.15 XFIussfahrt mit Huhn, kinder serie. Afl. 2: Heimliche Abreise 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Show vor acht, amusements programma opgenomen tij dens de Internationale Fun- kausstellung Berlin 1987 19.57 Programma-overzicht 20.00 EflTagesschau 20.15 Die letzten Tage von Pompeji (2), vijfdelige tv-film naar de roman van Edward Buwler Lyt- ton. Met Ned Beatty, Franco Nero, Linda Purl e.a. De Griek Claucus probeert het hart van lone te winnen, maar ze blijft terughoudend. Haar broer An- tonius wordt in een spectacu laire ceremonie tot priester ge wijd. Hogepriester Arbaces haalt Diomedes, de rijke vis handelaar over om zich kandi daat te stellen voor de verkie zing van de magistraat 21.45 Nur für Busse: Jochen Busse, serie humoristische program ma's 22.15 is' Heather Parisi und ihr bal ie» 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Die Geschichte vom guten al ten Herrn und dem schonen Madchen, tv-fllm van Margit Saad naar een novelle van Ita- lo Svevo. Met Peter Pasetti, Leslie Malton, Klaus Schwarz kopf e.a. Een oude zakenman in Triest tijdens de Eerste We reldoorlog wordt verliefd op een jong meisje uit het volk. Op een dag verbiedt zijn arts hem de dagelijkse omgang met het meisje omdat zijn hart te zwak is. Hij voelt zijn einde inderdaad naderen en begint te schrijven over een branden de kwestie: wat is de jeugd de ouderen verschuldigd? 00.45 Tagesschau 00.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Mensch und Natur, driedelige documentaireserie over het menselijke bioritme. Afl. 1: Le- bensrythmen - Tagesrythmen 16.35 Verkehrsarena, verkeersma- gazine. Vandaag: Neues für Zweiradfahrer. Presentatie: Achim Anscheidt 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte, actualiteiten, sport en amusement 17.50 Ein Colt für alle Falie, Ameri kaanse tv-serie met Lee Ma jors, Douglas Barr, Heather Thomas e.a. Afl.: Der Falscher 18.56 Programmaoverzicht 19.00 Heute 19.30 Fackeln im Sturm (North and South), zesdelige Amerikaanse tv-serie naar de roman van John Jakes. Met James Read, Wendy Kilbourne, Parker Ste venson e.a. Afl.: Das Chaos re- giert 21.00 Der Gast von driiben, verslag van de ontvangst van de Oost- duitse partijleider Honecker James Read en Patrick Swayze in 'Fackeln im Sturm'. Duits land 2 om 19.30 uur. foto: anp door de Bundes-regering 21.45 Heute-Journal. Aansl.: Politba- rometer 22.15 Die Welt, in der wir wohnen. 'De erfenis van Le Corbusier', over leven en werk van Corbu sier, pionier van de moderne architectuur 23.05 Isl Die stillen Stars, serie film portretten van Nobelprijswin naars gezien door Frank Els- tner. Vandaag: Sir Neville F. Mott 23.35 Das waren Hits: Die Interna tionale Swing-Parade, muzi kaal programma geprersen- teerd door Paul Kuhn. Gasten o.a. RIAS-Tanzorchester en James Last-Band 00.05 Heute DUITSLAND 3 1830 1900 22.15 22.45 Blütenstaub und Blatter, cur sus Duits Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale 8tudio'e Tagesschau It Lindenstrasse, tv-serie met Georg Uecker, Annette Kreft, Wolfgang Grönebaum e.a. Afl.: Der Verehrer Ge8ucht - Gefunden: Hobby- Sammler und Kuriositëten- Börse, reportage van de beurs voor verzamelaars en curiosi teiten te Düsseldorf Hinter den Schlagzeilen: Fdh, Probleme der Gewichtsab- nahme, documentaire WDR TV-Spiel: Komm mit mir nach Chicago, tv-film naar de gelijknamige roman van Peter Abraham. Met Ulrike Krumbie- gel. Jo Fabian, Rolf Ludwig e.a. Anja, een serveerster uit de provincie reist naar Berlijn. Daar ontmoet ze Helmut, de jongen van haar dromen. Of schoon hij uit een rijke familie komt, houdt zij hem voor een autokraker. Hij laat haar in de waan, ook al geeft zij zichzelf uit voor een non op weg naar het oerwoudziekenhuis in Lam- barene Laatste nieuws □3 Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■IlZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. S3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzendlng in orginele versie met ondertitels. BBC 1 14 50 Random Harvest, Amerikaan se speelfilm uit 1942 van Mer- vyn LeRoy Met Greer Garson, Ronald Colman, Philip Dorn e.a. 16.55 Make 'em laugh 17.10 The voyages of dr. Doolittle, tekenfilmserie 17.35 Molly's pilgrim, kinderserie over een Russisch meisje dat met haar ouders naar Amerika emigreert 18.00 New8round, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, informatief kinder programma 18.35 EK Paardensport te Zwitser land, rechtstreekse reportage 19.00 Nieuws en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga zine 20.00 Wogan, Terry Wogan ontvangt gasten in zijn praatprogramma 20.35 fflDr. Who, start van de 24e jaargang van deze science-fic- tionserie, met Sylvester McCoy als de nieuwe regeneratie van de 'Doctor' en Bonnie Lang ford als zijn assistente Mela- nie, Afl.: Time and the Rani (1) 21.00 EHi-de-hi, vijfdelige comedy serie met o.a. Ewan Hooper, Ben Aris en Diane Holland. Afl. 1: Pigs might fly 21.30 Dear John, 6-delige serie met Ralph Bates. Peter Blake, Ra chel Bell e.a 22.00 Nieuws en weerbericht 22.30 Rqugh justice, serie program- ma's over recht en onrecht in de rechtspraak, gepresenteerd door David Jessel 23.10 Lovejoy, tiendelige tv-serie. Afl.3: The sting 00.05 Film '87, filmrubriek gepresen teerd door Barry Norman. Met o.a. aandacht voor 'Outra geous fortune' met Bette Mid ler en Shelley Long, 'Rita, Sue and Bob too'. 'Full metal jac ket' van Stanley Kubrick', 'Hope and glory' en 'Business as usual' met Glenda Jackson en John Thaw 00.35 Seventy summers - Story of a farm, documentaireserie over drie generaties op een boerde rij. Afl. 1The grove 01.05 Weerbericht BBC 2 15.15 Jaarcongres vakbonden te Blackpool, rechtstreeks ver slag, met om 16.00 en 17.00 Nieuws en weerbericht 18.00 Northwards, zevendelige tv- serie. Afl. 1: The boys with the white stuff 19.00 The Saint in London, Engelse speelfilm uit 1939 van John Paddy Carstairs, naar 'Million pound day' van Leslie Charte- ris. Met o.a. George Sanders, Sally Gray en David Burns 20.10 Spirits of an amber past 20.30 Live from the Proms. Concert van de Zweedse sopraan Elisa beth Söderstrom, begeleid door het Birmingham Sym phony Orchestra o.l.v. Simon Rattle. Uitgevoerd worden 'Cu ban Overture' van Gerswhin, 'Chansons d'Auvergne' van Canterloube, 'Age of Gold Sui te' van Sjostakovltsj, 'Pan en Syrinx' van Nielsen, 'Lunnotar' van Sibelius en 'Scythische Suite' van Prokofjev 22.40 The maneaters of Kimaon, documentaire 00.00 Newanight, actualiteiten 00.45 Weerbericht 00.50-01.20 Open University ^TV^Morgetr SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 IS First run, nieuwe videoclips met Gary Davies 16.30 is Young, Free and Single, popprogramma 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DK Kat 18.00 The Monkee8, comedyserie. Afl.: Monkee VS Machine 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: The 43rd, A Moving Story 18.57 Europees weerbericht 19.00 Nanny and the professor, co medyserie. Afl.: South Sea Is land Sweetheart 19.30 The new Dick van Dyke show, comedyserie. Afl.: He Who Ste als my Friends 20.00 Hazel, comedyserie. Afl.: Ha zel's Day Off 20.25 Police Story, misdaadserie. Afl.: Chief 21.22 Europees weerbericht 21.25 Mobil Motorsport news 22.00 Nederlands voetbal 23.00 Soul in the City (herh.) 00.00 Engelse top 40 (herh.) 00.57-01.00 Europees weerbericht NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.40 Allemaal anderen 15.05EThe Little Foxes, Amerikaan se speelfilm uit 1941 van William Wy- ler 16.57 IS AVRO's Danstest Regio Noord en Oost NOS 17.30 'A6-Jour- naal AVRO 17.46 fËAVRO tv-cursus: Omgaan met paard en pony (6) DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher, tips voor de gezondheid 10.00 Heute 10.03 Die Geschichte vom guten al ten Herrn und dem schonen Mad chen 11.50 Das waren Hits T2.25 Ed gar und Michael Ende (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.50 Tagesschau 16.00 Frauenge- schichten: Christine Brückner, schrijfster 16 45 Spaas am Dienstag: Flip-Flop, spelprogramma met Claus Kruesken 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 SUPER CHANNEL 16.00 Th, Mutic Bot LI» Show 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 Now get out of that, sportief spelprogramma 18.30 Doctor Who, science-fictionse- rie met Tom Baker in de hoofdrol. Afl.: The seeds of doom (4) 19.00 Game for a Laugh, amuse ment 19.25 Europees weerbericht 19.30 Survival, natuurtilmserie. Afl.: Penguin Islands 20.30 Three of a kind, comedyshow 21.00 The Dismissal, dramaserie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Frontline: The Battle for the Planet, documentaireserie over de milieuproblematiek 00.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda redington 03.00 The Buzz 04.00 The Music Box Live Show 05.00 Countdon 06.00-07.00 The Face 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 16.00 Heute 16.04 Morgen schon: Das Ende einer Geschichte (herh.) 16.35 Unterwegs nach Atlantis, jeugdfilm van Thomas Fauntl 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Ein Heim für Tiere, tv-serie. Afl.: Ein relativ kleines Unglück BBC 1 07.35 Leon Errol 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast Time 10.00 Nieuws 10.05 Neighbours, tv-serie 10.25 Star memories: Lenny Henry 11.00 Nieuws 11.05 The Flintstones 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Dr. Kildare, Amerikaanse tv-serie met Richard Chamberlain 12.30 The comics 13.00 Nieuws 13.05 Dallas, Amerikaanse tv-serle (herh.) 14.00 Journaal 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 Henry VIII and his six wives, Engelse speelfilm uit 1973 van Waris Hussein 16.50 Make 'em laugh 17.10 Children's BBC BBC 2 MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Eenmaal per dag wordt KPO uitgezon den, een programma met de nieuwste videoclips 10.20-13.45 Verslag vakbonden jaarcongres te Blackpool 14.20 Pi geon Street 15.10 Nieuwsoverzicht 15.15-18.00 Verslag vakbonden jaarcongres te Blackpool SKY CHANNEL TV 5 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 S Sky Trax. Popmuziek 13.05 The Down Under Show 14.00 Mobil Motorsport News 14.35 City Lights 15.00 Trans formers 15.30 Barrier Reef 16.00 S Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show RADIO 1 teder heel uur nieuws (NOS)I 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRÓ's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's Muzieknacht RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Muziek voor een zomeravond. 23.02 Welke Sinatra bedoelt u? RADIO 4 18.02 VARA Blazers magazine. 18.30 Rudolf Buchbinder, piano. 20.00 Nieuws. 20.02 De Vara Matinee. 21.35 Arditti strijkkwartet. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Zout ki de pap RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 Gute Reise. 21.00 Structuur in Basic REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 18.00 Hindoestaans 18.30 Ma rokkaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middag magazine met tussen 16.30 Rijnmond getapt. 17.30 Editie half zes. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin. voor Marokanen. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '87. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Bizaria. 19.10 Zig-Zag. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkfestival. 19.00 De sentimenten van een reis door China. 19.45 Muziek van deze tijd. 20.30 Eru-concert. 22.30 What's my blues about? 23.15-23.45 Verhenneman - Chango- va. 16.05 17.00 17.30 18.00 18.40 19.00 20.00 20.30 21.00 21.30 22.00 22.30 23.00 Station Soleil Paul, Marie et les enfants Terrarium Recreation Des chiffrea et des lettres Station Soleil Paul, Marie et les enfants Decibels L'Or du temps Nouveau Monde Festival Mondial du Folklore Nord/Sud SUPER CHANNEL MORGEN 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Training Doga the Woodhouse Way 10.00 Followe me 10.15 You are what you eat 10.30 Survival 11.30 Simon Potter 12.30 Frontline 13.30 Love Stories 14.00 Europees weer bericht 14.05 Sons and Daughters 14 30 Hippo 15.30 Rentaghoat 16.00 The Music Box Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In Antwoord op uw schrijven. 11.05 Echo- magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan. 08.20 Uit studio en theater. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 de verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen met Jack Verduyn Lunel. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: In de schaduw van de meesters. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: Groen in de ether. 10.00 TELEAC: Follow trough, engels voor gevorderden. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lo». 11.20 NCRV- Leerhuis. 11.30 Dagvaardig. 11.40 Zorg voor ouderen. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Elia, de profeet. 14.35 Te Deum Laudamus 15.00 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.30-08.30 Ochtendmagazine Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Culturele informatie. 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Schone schijn, voor jarigen. 10.03 Broccoli, gevar. muziek. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital. Ivan Guilini. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Ochtend variaties. 10.00 Kamermuziek. 12£5 Les Enemis Confus. 13.10 Actueel. 13.30 Seiji Ozawa. dirigeert. 16.20 Uit de pianoliteratuur.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11