Milieutelefoon voor Rijnstreek Manifestatie Alphense golfbanen geopend verenigingen succesvol „Ik dacht dat pas met oudjaar de brand in De Lindehoeve zou gaan" SKANmaakt taart van Noordwijkse raadzaal dagpuzzel LEIDEN OMGEVING CcidócSouiant )dienstuerlenin Illegaal boom gekapt Zwartrijders naar politiebureau Wasmachine in brand VIER INBRAKEN IN ALPHEN Bibliotheken in Hazerswoude en Zoeterwoude Cees van Loon en Chris Cappel winnen triathlons MAANDAG 7 SEPTEMBER 1987 PAGINA aan tafel APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 11 sep tember waargenomen door apotheek Zuid-West in Leiden en apotheek Lin naeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koorn brugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m v dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. Spekschnitzel met stamppot rauwe andijvie - vla-flip De benodigdheden voor twee personen zijn: 2 spek lapjes a 125 g, ei, paneer meel, zout, mespunt bloem, paprikapoeder, aroma; Vt tot 1 kg aardappelen, zout, 250 g andijvie, melk, peper, nootmuskaat, azijn; 3 dl melk, 15 g maizena, 18 g suiker (3 dl blanke vla), V/a theelepel oploskoffie, half pakje vanillesuiker, 1 grapefruit, 2 dl yoghurt, 2 theelepels gemalen kokos, paar schuimpjes. Klop een ei los met een lepel koud water zonder dat het gaat schuimen. Daal de spek lapjes door het ei en vervol gens door paneermeel dat met zout is gemengd. Bak het vlees in twintig minuten bruin en gaar met het deksel schuin op de pan. Gebruik eerst een tamelijk groot vuur en temper dat sterk als het vlees aan beide kanten bruin is. Leg de speklapjes op een voorverwarmd bord. Bak de bloem lichtbruin in het over gebleven bakvet, voeg ver volgens weinig water toe en maak de jus op smaak en kleur af met zout, paprika poeder en aroma. Kook de wat kleiner gesne den aardappelen gaar in wei nig water met zout. Was in tussen de andijvie en snijd haar in fijne reepjes. Giet de gare aardappelen af, stamp ze fijn en roer er met weinig melk een stevige en luchtige puree van. Voeg de andijvie toe en warm de stamppot al roerende vlug op. Maak het gerecht op smaak af met zout, peper, nootmuskaat en azijn. Zet bijna alle melk op. Meng een papje van maizena, sui ker en de rest koude melk. Schenk al roerende wat hete melk bij het papje, doe het mengsel in de pan en laat de vla een minuut koken. Voeg van het vuur oploskoffie en vanillesuiker toe. Leg de van velletjes ontdane grapefruit partjes in hoge glazen, ver deel er de helft van de afge koelde vla over, leg er de yoghurt en de rest van de vla op Garneer met kokos en schuimpjes. JEANNE Horizontaal: 1 hoofddeksel; 5 zangstem; 6 kleefmiddel; 8 stoot; 9 vrijgevig; 11 ringvormig koraalei land; 13 Hebreeuws rustteken in psalmen; 14 metaal; 16 licht ver teerbare spijs; 18 rode kleurstof; 21 god der liefde; 23 opera van Verdi; 25 knaagdier; 26 bittere vloeistof; 27 inzet bij een spel; 29 telwoord; 30 argument. Verticaal: 1 kunststijl; 2 verbran dingsrest; 3 oude lengtemaat; 4 roofdier; 5 vis; 7 op de baars lij kende vis; 8 kikvorsachtig dier; 10 zonder moed; 12 lang en smal kleed; 13 bruine waterverf; 15 dak bedekking; 17 bloeiwijze; 18 stu wende kracht (fig.); 19 vertrouwe lijk; 20 slangvormige vis; 22 omslag voor papieren; 24 halsdoek; 28 voorzetsel; 29 persoonlijk vnw. OPLOSSING ez 63 83 :sep PZ 'deui ZZ !|bb 03 :ue6je 61 Uoioiu 81 ;-»bb LI ;uBd gi le.ides ei :jedo| 31 J|B| oi :ped 8 :|nuj i :joq g :ja6 -III P :|0 e :sb z :>|OJeq i ^bboijjoa uapej 0G :sez 63 :»od LZ '|B6 qz Ubj gz :epiv 63 Uouiy iz le.iuauj 81 idsd 91 Uad -05f tri iBies et I|ojb u !|n6 6 :J0d 8 :uil!i 9 ISBq g UeJBq i :|bb|uozuoh Inbraak auto's bij garagebedrijf LEIDERDORP Dieven hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag inge broken in auto's die gepar keerd stonden bij een gara gebedrijf aan de Touwbaan in Leiderdorp. De auto's stonden achter een achter een afgesloten hek en waren zelf niet op slot gedaan. De inbrekers bogen echter twee spijlen van het hek uit elkaar en en konden zo het terrein opkomen. Uit negen auto's werden vervolgens de ra- diocasseterecorders verwij derd. Inbraak woonboot NOORDWIJ- KERHOUT Een woonboot die aan de Leid- sevaart in Noordwijkerhout ligt, is gistermid dag het doelwit van inbrekers geweest. Zij na men twee jacht geweren en een videorecorder mee. Omwonen den hebben twee mannen die mid dag rond de boot zien lopen. Provinciaal geld voor wegen SASSENHEIM/VOOR- HOUT Sassenheim krijgt zes ton voor het kruispunt Hoofdstraat- /Warmonderweg. De pro vinciale commissie ver keer en vervoer keurde het voorstel van Gedepu teerde Staten om deze bij drage te verlenen, vrijdag morgen goed. Dezelfde commissie ging ook ak koord met het verlenen van een subsidie van bijna twee ton voor de recon structie van het kruispunt Nagelbrug/Herenstraat in Voorhout. NIEUWKOOP Een twist tussen twee be woners van de Boomkant in Nieuwkoop is zaterdagavond om tien over zeven uitge mond in het kappen van een boom. De boom stond vlak bij de erf afscheiding. Volgens de buren nam de boom licht weg en moest worden gekapt. Overleg met de eigenaar van de boom had tot nu toe niets opgeleverde Aangezien de bezitter van de boom zaterdag op vakantie was, besloot de buurman het recht in eigen handen te nemen en de boom om te zagen. De politie, die gewaarschuwd werd door een omwonende, arriveerde op het moment dat de boom al geveld was. De bomenkapper krijgt een proces-verbaal voor het illegaal uitgevoerde karwei. ALPHEN AAN DEN RIJN Een kordate chauffeur van een NZH-bus heeft gisteravond rond 19.00 uur zijn voertuig met vijftien Haagse zwartrijders naar het politiebureau gereden. De Hagenaars hadden in jonge rencentrum Het Kasteel een popconcert bijgewoond. Zij von den het niet nodig voor de thuisreis een buskaartje te ko pen. Maar dat pakte dus verkeerd uit. Eenmaal op het bureau trokken zij alsnog snel hun portemonnee. Vervolgens werden de wanbetalers onder begeleiding naar het station ge bracht en op de trein gezet. VOORSCHOTEN Een brandende wasmachine heeft zondagavond voor een ravage gezorgd in de keuken van een woning aan de Prins Bernardlaan in Voorschoten. De machi ne vloog in brand terwijl' de bewoner van het pand op een bank in de huiska mer lag te slapen. Het vuur maakte hem wakker, waarna hij de brandweer alarmeerde. Die had het vuur spoedig geblust. De keuken liep aanzienlijke schade op. ALPHEN AAN DEN RIJN Inbi kers hebben dit weekeinde vier ma toegeslagen in Alphen. Uit een vv( ning aan het Vivaldihof werden girobetaalkaarten weggenomen, tw; kaschèques en een hoeveelheid ge en sieraden. De inbrekers forceerdi een deur aan de achterzijde. Dat beurde ook aan de Bachsingel, wj een geldkistje met vijfhonderd gi den, drie paspoorten en een hoevei heid sieraden werden gestolen. Aa de Korenbloemweg was de buit videorecorder. Daar werd een raai aan de achterzijde geforceerd. Tei slotte werden uit een kelderbox aa de Venusstraat twee fietsen meeg nomen. ALPHEN AAN DEN RIJN Onder grote belangstelling sloeg staatssecretaris Van der Heijden dit weekeinde met een speciale maat stick en een al even groot model golfbal op de driving range van de golf course Zeegersloot. Hiermee was de baan officieel geopend. Alphen heeft nu officieel de beschikking over twee keer 9 hole banen en een driving- range voor het oefenwerk. Volgend jaar komt daar de derde 9 holes tellende baan bij die aan de Westkanaalweg wordt aangelegd. De weg hier voor is vrij sinds vorige week woensdag de bezwaren tegen de aanleg van deze baan van tafel werden geveegd. De golfbanen liggen in het re creatiegebied Zeegersloot en zijn openbaar. Iedereen met een baanpermissie kan er spe len. Ook wandelaars hebben vrij toegang. Dat was een van de voorwaarden waarop men in Alphen akkoord ging met de aanleg van de golfbanen, 's Avonds na de officiële ope- ope- ning werd de Alphenaar Jan Stoker uitgeroepen tot golfer van het jaar. Stoker werd on langs tweede bij de match-play kampioenschappen in Alphen. Hij behoort tot de beste spelers in de club en heeft de laagste handicap. Stoker werd geko zen tot golfer van het jaar vanwege zijn inzet voor de vereniging. ALKEMADE De Verenigingenmanifestatie in sporthal De Tweesprong in Roelofarendsveen trok gisteren een ongeveer duizend belangstellenden. Hoewel dit aantal lager lag dan in voorgaande jaren, waren de organiserende verenigingen en-; thousiast over de aktieve deelname en het aantal nieuw-aam, gemelde leden. Grote trekkers waren sportverenigingen, zoals Excelsior (gymnastiek), Vereniging Nr. 2 (Frisbie), In Up Go (volleybal), Apollo (badminton), Dunk In (basketbal), Yuko- kan (judo) en De Treffers (tafeltennis). Veel belangstelling trokken ook kindertheatergroep De Speelparasol met de Ou- dadese jeugdtoneelvereniging VIOS en Volksdansgroep. KOLO. Vogelvereniging De Diamantvink had erg veel werk gemaakt van een stand met een prachtige volière. In de knut- selhoek waren constant tientallen kinderen bezig met het ma ken van een zogenaamd „stokmasker". De iets oudere kinde ren zaten in een doorlopend bomvolle stand van de V.J.R. (Vrije Jeugd Recreatie). Daar deden ze computerspelletjes en andere (knallende) spellen. De leiders van de V.J.R. noteerden veel nieuwe leden. Trekkers waren voorts de optredens van de Muziekvereniging Noméro en Liefde voor Harmonie ën Jongerenkoor De Toekomst. Duidelijk minder belangstelling dan in voorgaande jaren was er voor het Vrouwentrefpunt en duikvereniging Let s Dive. De trekking van de grote S.J.A. lo terij werd aan het einde van de Verenigingenmanifestatie ver richt door wethouder Beelen onder het nauwlettende toezicht van enige medewerkers van het plaatselijke notariskantoor Moussault. De hoofdprijzen gingen naar mevrouw Kapteyii (Hoogmade), familie Huigsloot (Roelofarendsveen) en Magda Groen (Oude Wetering). ALPHEN AAN DEN RIJN De milieutele foon in de Rijnstreek is een feit. Zaterdag heeft burgemeester M.J. Boelen van Leimuiden als gedele geerde in het dagelijks be stuur van het Interge meentelijk Overlegorgaan Rijnstreek, het nummer van deze telefoon onthuld. Dat deed hij door dit nummer zichtbaar te ma ken op een grote plastic telefoon. Deze springtele- foon bleek daarna zeer geliefd bij de kinderen die er graag een paar minuten in wilden rondhossen. Inwoners van de Rijnstreek kunnen het nummer van de milieutelefoon 24 uur per dag en zeven dagen per week bellen als zij last heb ben van stank- en geluidso verlast of zien dat er bodem of waterverontreiniging is. Dan bellen zij het nummer en worden verbonden met de alarmcentrale van de Al phense Brandweer. Deze zorgt dat de betreffende mi lieu-ambtenaren in de ver schillende gemeenten ge- Burgemeester Boelen van Leimuidem onthult het nummer van de milieutelefoon. FOTO: WIM VAN NOORT waarschuwd worden. 's naren dienst als zogenaamde schuldige achterhaald "en de Avonds en in de weekenden waakhonden en zorgen er- klacht opgelost kan worden, doen vier Alphense ambte- voor dat bij een klacht de De provincie Zuid-Holland heeft voor deze voorziening in de Rijnstreek 37.000 gul den op tafel gelegd. De pro vincie voert een sterk mi lieubeleid, zeker in dit jaar van het milieu. De meldpost in de Rijnstreek is dan ook de vijfde post die nu openge steld is voor klachten. Hier mee hoopt men te voorko men dat fabrieken en parti culieren grond, water en lucht verontreinigen. Doet men dat toch dan kan door snelle meldingen meestal ook snel ingegrepen worden en de schuldige bestraft worden. Dat is heel belang rijk omdat, zoals burgemees ter Boelen het verwoordde „wij moeten zorgen dat de generaties na ons ook fijn kunnen wonen in het groene hart van de Randstad". De burgemeester benadrukte daarbij ook de samenwer king op dit vlak tussen de di verse gemeenten. „Samen zijn ze sterk", zei hij, „en kunnen we een vuist maken tegen de vervuiling". Hij doelde daarbij niet alleen op het verkrijgen van subsidies maar vooral ook op samen werking bij het opsporen van vervuilers over de eigen ge meentegrenzen heen. ZOETERWOUDE/HAZERS- WOUDE Zowel in Zoeter woude als in Hazerswoude wer den het afgelopen weekeinde nieuwe bibliotheken voor het publiek geopend. Dat gebeurde tijdens de landelijke biblio theekdag, die in alle vestigin gen in het gehele land werd ge houden. De nieuwe bibliotheek aan de Hazerswoudse Poelzoom is tijdelijk ondergebracht in een voormalige kleuterschool. Het tijdelijke karakter is vooral af te zien aan het exterieur, want de verf bladdert er aan alle kanten vanaf. Binnen is de bi bliotheek aantrekkelijk. Binnen enkele jaren moet er in Hazerswoude een permanent onderkomen zijn. Maar dat kan nog wel even uitblijven, want politiek Hazerswoude heeft geen eensluidend standpunt. De politieke onenigheid kon zater dag voor de honderd mensen die de feestelijke opening bij woonden, de pret niet versto ren. Het tamboer- en trompet terkorps zorgde voor een muzi kale omlijsting. Na de opening konden de kinderen genieten van poppenspel of figuren ma ken van brooddeeg. Ook kon men ziph meten op damgebied tegen leden van de damvereni ging Samen Sterk. Ook in Zoe- terwoude-Dorp hadden zater dag ter gelegenheid van de ope ning van de bibliotheek allerlei festiviteiten plaats. De belang stelling was erg groot en dat re sulteerde tevens in de aanmel ding van 100 nieuwe leden zo dat thans 1.631 mensen geregi streerd staan bij de „bieb". De „open dag" begon met een kofficeconcert met de mandoli nevereniging. Hoogtepunt voor de jongste jeugd was de komst van Rudy (Rudy Kuhn) van Se samstraat die een verhaal voor las en spelletjes deed met de jongens en meisjes. Fascinerend was ook het optreden van de bekende mime-speler Rob van Houten die met Rob Klot op boeiende wijze de kinderen èn de ouderen bezig hield. Een reusachtige taart onttrekt de raadzaal aan het oog. FOTO: HENK VAN DEN ENDE van de boerderij, vroeger het woongedeelte, ten prooi viel aan de vlammen. Tussen het „woongedeelte" en de stal, voorheen in gebruik als disco ruimte, bevindt zich een zoge naamde brandmuur die voor kwam dat het vuur naar de stal kon overslaan. Bij de bouw van de boerderij moet men ervan uit gegaan zijn dat bij brand in de stal het woon huis gespaard zou blijven. Het systeem werkte kennelijk ook andersom. Brandstichting staat volgens de politie buiten kijf, hoewel de „brandmonsters" nog in het laboratorium onderzocht moeten worden. Men gaat er van uit dat de daders aan de achterkant, waar een stapel tuinmeubilair tegen de muur opgestapeld stond, het rieten dak in brand gestoken hebben. Belangstelling Het vuur trok veel belangstel lenden, onder wie ook burge meester Cannegieter. Hij weerhield de brandweer ervan de gevel maar neer te halen, vanwege het instortingsge vaar. Eerst moet worden beke ken De Lindehoeve is een rijksmonument of het ge bouw mogelijk nog te herstel len valt. Het gehele weekend werd het restant van De Lindehoeve goed bezocht en menigeen kon slechts met moeite zijn emoties bedwingen. De Lindehoeve was niet zomaar een leeg staand jongerencentrum, vele Voorschotenaren hebben er een groot deel van hun jeugd doorgebracht en één van hen omschreef haar gevoel, kij kend naar de bouwval als „het is alsof ze een stuk uit miin verleden weggerukt hebben' NOORDWIJK Met be hulp van een grote bouw- kraan onthulde burgemeester mr. J. M. Bonnike van Noordwijk zaterdagmorgen een ludieke kunstuiting, be dacht door de stichting SKAN. Om de opening van het nieuwe raadhuis luister bij te zetten had men de naar buiten uitgebouwde ronde raadzaal verpakt in roze plas tic en er een reusachtige taart van gemaakt, compleet met toeven slagroom, aard beien en kaarsjes. Voor het ontwerp en het inpakken van het uitbouwtje waren Jurriaan van Hall en Wim Elsinga, afgestudeerd aan de Rietveld Academie, verant woordelijk. Eerder zaterdagmorgen had Bonnike in de brandweerka zerne aan commandant P. Kat de sleuteltjes overhan digd van twee gloednieuwe brandweerauto's. Beide wa gens waren daarna de hele dag te bezichtigen bij het raadhuis. Demonstraties blus sen, hulpverlening en water- spelen voor de jeugd waren onderdeel van de feestelijke open dag in en om het nieu we raadhuis. Ook was er een tentoonstelling: 60 jaar vrij willige brandweer. De stich ting Kulturelé Aktiviteiten Noordwijk (SKAN) liet het zaterdag niet bij de raadzaal- taart alleen, maar had behal ve een eetbare kopie van de taart, ook twee geschilderde WASSENAAR/LEIDERDORP Cees van Loon uit Den Haag heeft gisteren als snelste de kwart-triathlon in Wassenaar afge legd. Hij had daarvoor 2.04.05 nodig. Wim Paardekoper eindigde als eerste Wassenaarder in een tijd van 2.19.54. Shirly Merckel- bag kwam als eerste vrouw over de finish in een tijd van 2.14.33. Henny de Kievit uit Wassenaar werd tweede. In totaal deden 200 atleten aan de triathlon mee. In Leiderdorp werd zaterdag door 200 deelnemers ook een kwart triathlon afgewerkt. Chris Cappel uit Leiderdorp werd eerste met een tijd van 2.04.03. Tweede werd Bart Dijkema uit Leiderdorp en derde Jaap van Rijn uit Katwijk. Bij de dames won voor de tweede maal de Leidse Annemiek Slingerland. Ze haalde een tijd van 2.29.15 bij deze derde Leiderdorpse triathlon, een tijd die 15 seconden ligt onder haar prestatie v&n 1986. Tweede werd Fokje Molenaar uit Leiderdorp. Derde werd Ria van Gent uit Zoeterwoude. Burgemeester A. Bruggeman reikte de trofee, die naar hem genoemd is, uit. (Vervolg van voorpagina) VOORSCHOTEN „Ik had verwacht dat pas met Oudjaar de brand in De Lindehoeve zou gaan", merkte één van de nieuwsgierige omstanders de dag na de brand op. Daarmee vatte hij de kern van het probleem in Voorschoten goed samen. Ook de politie beaamt dat er een tendens bestaat buurthuizen, zodra ze niet meer gebruikt worden, maar in brand te steken. De Lindehoeve, het voormali ge open jongerencentrum aan het Burg. v.d. Haarplein is het zoveelste slachtoffer. Werd eerder vorige week, in de nacht van dinsdag op woens dag het houten onderkomen van de ijsclub in brand gesto ken, in de nacht van vrijdag op zaterdag moest De Linde hoeve eraan geloven. Met in gang van 1 september werd de subsidie voor het open jonge renwerk in De Lindehoeve stopgezet en nauwelijks vier dagen later resteert van het gebouw een stinkende bouw val. Brandmuur De brand werd vrijdagnacht om tien voor half drie ontdekt door een patrouillewagen van de Rijkspolitie. Het rieten dak van de voormalige boerderij brandde toen reeds volop en de binnen enkele minuten aanwezige brandweer kon niet voorkomen dat de voorkant Rechercheurs onderzoeken het restant van de Lindehoeve. FOTO: WIM VAN NOORT Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00' 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15-1 uur, telefoonnr.071-122248 en uw kf» wordt nog dezelfde avond nabezorgd,i, exemplaren laten maken. De goaches werden gegeven aan burgemeester Bonnike, die zijn exemplaar direkt een plekje in het raadhuis gaf en aan de direkteur van het bouwbedrijf dat het raadhuis bouwde. Het bouwbedrijf zorgde ook voor een verrassing. Direk teur P. Brandjes onthulde jn de hal van het oude gedeelte een bronzen beeld van de Noordwijkse geschiedschrij- ver J. Kloos. Het open huis i trok de hele dag door enorm veel bezoekers. Vandaag ,is35 de laatste dag dat de inge-^ pakte raadzaal nog te bekij f ken valt. fe Fietsers botsen ,5C NOORDWIJK Twee fier sers zijn zondagmorgen or half elf gewond geraakt een frontale botsing op_ fietspad in de Noord wij Noordduinen. Beide fie! maakten deel uit van groep wielrenners. Bij het p seren botsten ze op elkaar, f 43-jarige man uit Santpi moest met een snijwond in z linkerarm worden opgenom in het Academisch Ziekenhui in Leiden. Een 12-jarige jot gen uit Zandvoort liep een gf broken sleutelbeen op en wet eveneens naar het AZL gf bracht.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10