ïlm „Heimat" legt Duitse volksziel bloot -r DIO/TELEVISIE )prollen van drugsbende in tv-serie EERBETOON VOOR „HILL STREET BLUES' ierlanc EcidoeSowxmt VRIIDAG 4 SEPTEMBER 1987 PAGINA 19 (,VEKSUM In de vroege ochtend van za- 26 maart 1977 vielen 800 politiemannen [-vrouwen een groot aantal woningen ver- 'eid over het gehele Britse Koninkrijk bin- j. Met de 122 arrestaties kwam een einde aan F omvangrijkste LSD-keten uit de Britse ge- fciedenis. De grootscheepse politie-actie, onder codenaam 'Operation Julie', werd geleid jjr hoofdinspecteur Dick Lee. De VARA-tele- kje zendt de verfilming van het boek, dat Lee yer de operatie schreef, vanaf 7 september in he delen uit op Ned. I om 22.18 uur. r schatting 95 procent van de Britse markt LSD werd in de zeventiger jaren bevoor- vanuit twee laboratoria: het ene in een jndense buitenwijk, het andere op het platte nd van Wales. Bovendien konden beide erkplaatsen voldoen aan meer dan de helft van de illegale wereldvraag naar dit krachtig ste hallucinogeen. Nooit eerder in de geschiedenis werd zo'n om vangrijke anti-drugsactie door de politie ge voerd als in 'Operation Julie'. LSD-netwerken in landen als Frankrijk, Denemarken, Zweden, West-Duitsland en Nederland werden meege sleept in de val van het imperium, dat naar schatting 400 miljoen gulden aan narcotica om zette. 'Operation Julie' duurde dertien maan den; korte tijd na afloop ervan was de prijs van clandestiene LSD met een factor acht gestegen. De rol van hoofdinspecteur Dick Lee wordt in de televisiebewerking van 'Operation Julie' ge speeld door de Engelse acteur Colin Blakeley. Blakeley speelde in zijn carrière alle mogelijke rollen - van Jezus tot Stalin - in stukken van de meest uiteenlopende toneelschrijvers. HILVERSUM Tijdens de komende uitreiking van de Emmy Awards op 20 septem ber zal bijzondere aandacht worden besteed aan „Hill Street Blues", de meest on derscheiden Amerikaanse te levisieserie die aan de andere kant van de oceaan op 12 mei zijn einde beleefde en waarvan de laatste afleve ring in Nederland op vrijdag 11 september a.s. door de NCRV-televisie zal worden uitgezonden. Bii de uitreiking van de jaar lijkse onderscheidingen valt de door Michael Kozoll en Steven Bocho bedachte serie als geheel een exclusief eer betoon ten deel, vanwege de bijzondere opzet,regie en produktie. Het is voor het eerst in de geschiedenis van de Emmy Awards (de hoog ste televisie-drama onder scheidingen in de Verenigde Staten) dat zoiets gebeurt. „Hill Street Blues" werd in Amerika gedurende zeven jaar uitgezonden, in Neder land door de NCRV-televisie sinds 16 juni 1983. De serie won in totaal meer dan hon derd onderscheidingen,waar onder 26 Emmy Awards (mogelijk dat daar op 20 sep tember nog een paar bijko men). Alleen de „Mary Tyler Moore Show" kreeg er meer: 29. De laatste aflevering van „Hill Street Blues", die op 11 september via Nederland 2 wordt uitgezonden van 21.30 tot 22.15 uur, heeft als titel „It ain't over 'till it's over" (Het is nog niet afgelopen, voordat het afgelopen is). Daarin is onder andere te zien dat er brand ontstaat in het politiebureau aan de Hill Street. .VERSUM In rond zes- fn uur film ziet men in de lende weken op VPRO-tv ziel van een doorsnee van Duitse bevolking neerge- rd. Het gaat om de monster- luktie „Heimat", te begin zondag op Ned. II van rart over negen tot kwart er elf. De Duitse regisseur Igar Reitz werd voor zijn >rkwijze geïnspireerd door lude Lanzmann van loah". Samen met scenario- irijver Peter Scheibach >rkte hij er vijf jaar aan. »t zicht op de uitzending van tze film door de VPRO raak- verdonkeremaand door toe pen van de VARA, die op het Htste moment op het vinke- Hiw van de uitzendrechten kg zitten. VPRO-directeur £elof Kiers zag deze film het erst op het Venetiaans film- ktival. Hij nam direct optie p liet zich door van Dam niet e kaas van het brood eten, ze er niet nadat de wereldpers ad geschreven over „dit duit- I meesterwerk" en „een revo- |tie in de geschiedenis van de jet dit laatste lijkt geen joord teveel gezegd. Beeld por beeld wordt de geest van Ét Germaanse volk blootge- igd in dialogen en gedragin- fa van de inwoners van thabbach. een gefingeerd orp in de Hunsrück. Dit is eitz' eigen geboortestreek die iel het hart van Duitsland lordt genoemd. Het verhaal I deze film wordt opgehan- fn aan het leven van ene bul Simon, een Duitse soldaat ie in 1919 terugkeert uit tanse krijgsgevangenschap p veel over de oorlog kan frtellen. Jaar voor jaar tot 982 toe worden hij en de lensen in zijn directe omge- ing op de voet gevolgd. Op eze wijze ontstaat een soort dagboek, waarvan tafereel na tafereel de bladzijden worden omgeslagen. De film mondt tenslotte uit in een historisch epos, waarin een blik wordt geworpen in de rol van Duits land in de Europese geschiede nis van deze eeuw. Tekenend Tussen de bedriivige Mutti's en de na het werk napratende boeren vallen opmerkingen, die men tekenend mag noe men voor de duitse mens. Men heeft zorg om de spartakisti- sche woelingen in Berlijn, de communistisch angehauchte ondermijning van het gezag, genoemd naar de romeinse slaaf Spartacus, die in het Rome van de keizers ageerde tegen het misbruik van men sen. In één moeite door wordt een zigeunermeisje beroddeld die het heeft aangelegd met een boerejongen. De aloude haat tegen de Fransen vindt een uitweg in opmerkingen als over de Amerikanen, die heel wat fatsoenlijker met meisjes omgaan dan de Fransosen. Men ontwaart ook tekenen van discriminatie wanneer in die gemeenschap een figuur die men niet duldt met volks woede krijgt te maken. De Eerste Wereldoorlog werd niet verloren, maar door Duitsland opgegeven, omdat de eigen krachten te zeer ge slonken waren. Het geloof la ter in Hitier kan verklaard worden uit het bijgeloof, dat men in deze christelijke en trouw ter kerke gaande men sen aantreft. Er gaat het ver haal, dat een man met zijn ge weer recht in de lucht heeft geschoten. Die man zou toen door de bliksem zijn getroffen. Een vrouw levert hierop het commentaar: „Als ik God was, zou ik het ook niet goed vin- Huiselijke scène in de duitse film „Heimat". den als er op mijn hemel werd geschoten". Een christelijke notabel in het dorp stuurt lanterfanters, die zich aan zijn auto vergapen, weg met de mededeling, dat zij er beter aan zouden doen ter kerke te gaan. Als er een vliegtuig in zicht komt, worden de vliegeniers gepre zen als de ware helden van de mensheid. Dat hoefde hen la ter niet te worden aangepraat door volksleider Hitier en de legerleiding. Dat geloof was er al, toen de vliegeniers van de Luftwaffe de kern vormden van de Blitzkrieg, het opere ren achter het front om het ei gen leger vrije doorgang te verschaffen. Vanuit die volksmentaliteit, het willen gloriëren over an deren, kan men navoelen hoe het mogelijk was dat SS-ers en andere militaire kriminelen FOTO: VPRO zich aan oorlogsmisdaden schuldig maakten en tegelijk toch thuis als helden en als redders van de Heimat wer den gevierd. Filmer Reitz be toogt dat niet. Men wordt het langzaam, beeld voor beeld en uur na uur uit zijn film ge waar. Liefde voor het eigen land, de Heimat, gevoegd bij een levenshouding waarin Hit- Ier later een voedingsbodem vond voor zijn verderfelijke theorieën en nog verderfelij ker daden. Sleeptouw Regisseur Reitz werkte met enkele beroepsacteurs en voor het overige met de mensen van Hunsrück. Aanvankelkijk een moeizaam proces. Zij za gen hem eerst niet staan, om dat filmers mensen zijn die verhaaltjes verzinnen, droom werelden scheppen. Zij lieten zich door hem pas op sleep touw nemen, toen zij zagen hoe zij in het eigene van hun volksaard op film werden ge zet Op die manier ontstond er 450 kilometer film, waaruit de meest saillante situaties in het gelid van een verhaal werden gezet Hij gebruikte overwe gend zwart/wit, gaat hier en daar over in kleur, telkens wanneer een tafereel daartoe aanleiding biedt, zoals de over gang van de helle zomer naar de goudkleurige herfst. Over deze manier van werken zei Reitz: „Een filmische waar heid kan volgens mij alleen worden gecreëerd door een verhaal gebaseerd op werkelij ke ervaringen, die opgeslagen liggen in de ziel". Hij begon te werken met eigen geld. Op de duur liepen de kosten op tot negen miljoen Mark. Toen stak het Derde Duitse Net een helpend handje gevuld met geld toe en kocht daarmee het recht op eerste uitzending. Via die zender kwam de film terecht in film huizen en vandaar op festivals. Geen filmrecensent nadien of hij barstte uit in loftuitingen. Vooral ook van Duitse recen senten. Zij voelden zich niet op hun ziel getrapt, maar tot in hun ziel betrapt. De WDR gaat deze film-in-serie binnen kort zelfs herhalen. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 RVU 15.30 D« grens (5), serie live programma's over Neder landse grensstreken TROS 16.00ETROS Vrijdagmatinee: Dit is dus New York (So this New York), Ameri kaanse speelfilm van Ri chard Fleischer. Met o.a. Henry Morgan. Virginia Grey en Dona Drake NOS 17.30 Ur6-Journaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazi- ne 18.10 Groan an grondig, agra risch magazine. Vandaag o.a. hygiëne in de varkens stal en foto's uit de oude doos. Presentatie: Martine van Os en Evert van Ben- them 18.30 André van Duin op dolle toeren, compilatie van eerder uitgezonden come- dyshows met o.a. de Hei- dezangers, Hein de Gok ker, Simon Naaigaren en de Patertjes NOS 19.00 Studio Sport extra: WK Atletiek te Rome. Com mentaar: Theo Reitsma, Ria Stalman en Ben de Graaf NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 Evergreen (2), driedelige Amerikaanse miniserie uit 1985. Met o.a. Lealey Ann Warren, Armand Assante en lan McShane. De jaren gaan voorbij en het gaat Anna en Joseph goed. Met Solly gaat het echter min der goed. Bij het instorten van de aandelenmarkt ver liest hij al zijn geld 22.10 TROS Aktua, actualitei tenrubriek, ditmaal over „autisme", een ernstige aangeboren handicap, die wezenlijk contact tussen de autistische mens en zijn omgeving vrijwel onmoge lijk maakt. De handicap wordt doorgaans voor de dertigste levensmaand ontdekt en is niet te gene zen 22.40 TROS Weekendfilm - Hor rorcyclus: The wicker man, Engelse horrorfilm uit 1973 van Robin Hardy. Met o.a. Edward Wood ward, Britt Ekland en Christopher Lee. Sergeant Howie van de Western Highland Police gaat naar het afgelegen kusteilandje Summerisle voor een on derzoek naar de geheim zinnige verdwijning van de twaalfjarige Rowan Morri son. Het gedrag van de ei landbewoners is ronduit vreemd te noemen NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven en NEDERLAND2 NOS 16.25 Studio Sport Extra: WK Atletiek te Rome. Com mentaar: Theo Reitsma. Ria Stalman en Ben de Graaf 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 aJeugdjournaal NOS 19.00 Journaal VARA 19.12 De troetelbeertjes, teken filmserie 19.37 SDe VARA feliciteert-, gevarieerd programma waarin kijkers een felicita tie kunnen richten aan fa milieleden, vrienden en be kenden 20.11 The flying doctors (15), Australische tv-serie met o.a. Andrew McFarlane, 4Jz Burch en Leonore Smith. De deelnemers aan een internationale rally zul len één nacht in Cooper's Crossing doorbrengen, le dereen verwacht hele hor den belangstellenden 20.56 Madonna live, recht streekse uitzending van een optreden van Madon na in het stadion Commu nale te Turijn. Presentatie: Jan Douwe Kroeske. Re gie: Erg bert van Hees NOS 22.47 Journaal IKON 23.10 Vanuit de wortels gezien: Crimen Injuria, toneelstuk van de Zuidafrikaanse schrijfster Miriam Tiali. TV- regie: Henk Barnard. Als de zoon van mevrouw van der Merwe de dochter van Anacletta Maruping ver kracht en het meisje ver volgens wordt gesterili seerd. uit de zwarte vrouw haar lang opgekropte woe de: zij spuugt in de soep van haar werkgeester 23.53 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden VARA 00.00-01.43E Een schijn van twijfel (Shadow of a doubt), Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Al fred Hitchcock. Met o.a. Teresa Wright, Joseph Cotten en Henry Travers. Charlie heeft het gevoel dat er maar één manier is om van haar familie weer een echte familie te ma ken: Oom Charlie moet weer naar huis komen. Er blijken echter twee politie mannen achter Oom Char lie aan te zitten 135 Nieuws in teletekst Tik Tak, peuterprogramma Plons. Kinderprogramma. AIL: Pions en de uitstap (herh.) De tovenaar van Oz (The wiz- zard of Oz), Japanse tekenfilm serie naar de boeken van Frank Baum. AH.: Een netelig brandje Vrouwtje theelepel (Mrs. Pep- perpot), Japanse tekenfilmse rie naar het boek van Alf Proy- sen. Dubbele aft.: Wendy's bal dadigheid/Kat en muis ffi Onbekende wereld (Explore, slot), documentaireserie. Afl. 26: Goden en mensen in Nepal (2. herh.) Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Ra dio- en Televisie-Omroep Mededelingen en program- ma-overzicht filmnieuws met Jo Röpcke Superman 2, Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Richard Lester. Met Christopher Reeve, Margot Kidder, Gene Hack- man. e.a. Terroristen hebben een H-bom op de top van de Eifeltoren geplaatst. Superman kan de bom verwijderen en hij slingert de bom de ruimte in, waar door ontploffing Generaal Zod en zijn trawanten bevrijd worden. Zij willen zich wreken op Superman Filmspot, achtergrondinforma tie bij de filmactaliteit WK Atletiek te Rome Nieuws en Coda IRT2 825-19.30 Atletiek, rechtstreekse reportage van de wereldkam pioenschappen in Rome. Com mentaar: Yvan Sonck en Alain ■f- Conlnx TBF 1 ONEM, vacaturebank 15 La boite aux images, teken filmmagazine Journaal Ce eoir, regionaal Journaal Journaal Au piaiair de Dieu, tv-serie van Robert Mazoyer naar de roman van Jean d'Ormesson. I w Met Jacques Dumesnil, France Lambiotte, Paul Barge e.a. Af). ~*L 8: La dèchirure ffie Dites-moi, serie gesprekken L met vrouwen. Vanavond: Mi- f* chèie Cèdric in gesprek met Jacqueline Auriol Les fils <f Abraham, documen- faire serie over de geschiede- nis van het joodse volk. Afl. 10: 2.» Los Arméniers, de Saint-Grè- floire A la diaspora Laatste nf ■135 -TB Tvi Ondertiteling via TeleTekst. Tweetalige of stereo-ultzen- 3 A ding. jr/® Zwart/wit-uitzending. .ipEZwart/wit-uitzending met on- 2 dertitellng via TeleTekst. ÏJD Bij niet-Nederlandstalige zen- IH"; ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. Bij niet-Nederlandstalige zen- P ders: rwart/wtt-uitzending in orgmeie versie met ondertitels. Elliot Gould speelt de hoofdrol in de film 'Who?'. Duitsland 1 om 00.00 uur. FOTO: COLUMBIA PICTURES DUITSLAND 1 14.30 IS IFA'87: Die Goldene Eins. live-programma met Sigi Har- reis. Jiirgen von der Uppe. Mi chael Schanze en Stefanie Tücklng vanaf de Internationa le Funkausstellung Berlin 1987. Gasten: Dagmar Berghoff, Eberhard Feik, Raimund Gen- 16.60 IFA'87: Vorsicht! Kinder in der Kiste, kinderprogramma 17.00 ARD-Sport extra: WK Atletiek ta Rome, Commentaar: Dieter Adler en Manfred Blödorn. Met van 18.00-18.15 Hier und Heu- te, regionaal magazine 19.57 Programma-overzicht 20.00 STageeachau 20.15 ARD-Sport extra: Wareldkam- pioonschappon atlatiak to Romo, rechtstreekse reportage 20.30 ARD-Sommerkomödie: Pepe, der Paukerachreck, Duitse speelfilm uit 1969 van Harald Reinl. Met Hansi Kraus, Uschi Glas, Hannelore Eisner e.a. Meneer Taft, rector van een gymnasium, is vastbesloten klas 11a eindelijk er onder te krijgen. Hij iaat daarbij niets achterwege, maar Peter Nlet- nagel en zijn makkers zorgen voor een streep door zijn reke ning 22.05 Gott und dia Welt. 'Ueber Freund, Versöhnung, Verstën- digung, Annaherung oder vom bösen Russen Jtum europai- schen Nachbarn', reportage 22.45 Tagoathoman, met bericht aus Bonn 23.15 Heut'abond, talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Hermann Höcherl 00.00 Spion# und Agantan: Dor Mann aua Matall (Who?). En gelse speelfilm uit 1974 van Jack Gold. Met Elliott Gould. Trevor Howard, Joseph Bova e.a. Een Amerikaanse geleerde wordt na een levensgevaarlijk ongeluk in de DDR geope reerd. Met hulp van de meest geavanceerde plastische chi rurgie lapt men hem weer op. Zijn gezicht en grote delen van zijn lichaam bestaan nu uit me taal. Terug in het Westen heeft hij de grootste moeite om zijn identiteit te bewijzen 01.30 Tagesachau 01.35 Nachlgadanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.30 IFA'87: Na aiohatel Amuse ment met Thomas Gottschalk. Gasten: Helen Schneider, The Troggs, Subtones. Nicki e.a. Robin Hood, tv-serie met Ja son Connery, Judi Trott, Clive Mantle, e.a. Afl.: Der König kommt Programma-overzicht nieuws van buitenland-correspondenten Der Alta, Duitse politieserie met Rolf Schimpt, Michael Ande, Markus Böttcher, e.a. Afl.: Die letzte Nacht Der Sport-Spiegel. 'Spates Glück am Bosporus: Jupp Der- wall - verkannt und geiiebt', filmportret van de Duitse ex- voetbalcoach Heute-journal Aapekte, cultureel magazine Die Sport-Reportage 23.20 Die Straaaen von San Fran- cfaco, Amerikaanse politieserie met Karl Maiden in de hoofd rol. Afl.: Callgiris 00.05CVier Leichan auf Abwegen (A slight case of murder), Ameri kaanse speelfilm uit 1938 van Lloyd Bacon. Met Edward G. Robinson. Allen Jenkins, Jnae Bryan, e.a. Op de dag, dat heel Amerika het einde van de drooglegging viert, besluit de door illegale stoken rijk gewor den Remy Marco om een rechtschapen bierbrouwer te worden. De zaken lopen niet goed: zijn gangsterverleden laat hem niet meer los; Op een dag wordt hij dan ook met vier lijken geconfromnteerd 01.30 Haute 18.56 19.00 19.30 21.45 22.10 22.50 DUITSLAND 3 15.00-18.05 Sport im Waatan extra. 1. Wereldkampioenschappen Atletiek In Rome. 2. Wereld kampioenschappen wielrennen voor vrouwen in Villach. 3. Paardrijden inlffezheim. 4. Eu ropese Kampioenschappen Mi litary In Luhmühlen 18.30 Ein unmöglicher Auftrag: Die Geheimniaae der Severin- atraaaa (10). tv-serie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesachau 20.15 Geheimniaae des Meeraa, na- tuurdocumentaireserie van Jacques Cousteau. Afl. 4: Ijs- storm in Antartica 21.00 Television, dor Kasten dar die Walt vorindarta, dertiendelige Engelse documentaireserie over de geschiedenis van het medium televisie. Afl. 9: Kau- gummi für die Augen 21.45 Klara Viabig - die Vergesso- no, filmportret (herh.) 22.15 Agatha Christie: Miaa Marple, Engelse misdaadserie met Joan Hockson, Clive Merrison, Peter Dablsaon e.a. Afl.: Das Gehelmnls der Goldmine (2). Kort na de dood van Rex For- tescue wordt ook zijn vrouw, Adèle, vermoord. Inspecteur Neele hoeft niet lang naar een verdachte te zoeken. Vivian Dubois, de minnaar van Adèle. zou haar hele vermogen erven, maar hij wist niet dat het kapi taal aardig was geslonken. Miss Marple zoekt de verkla ring voor de reeks moorden echter in het Afrikaanse verle den van Forescue 23.05 Sommer-Jazx. Het Europees Jazz-ensemble In VJersen 00.05 BBC 1 19.00 19.35 20.00 20.35 22.00 22.30 WK atletiek te Rome, recht streekse reportage Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Wogen, praatprogramma met Terry Wogan The living Mee (slot), docu mentaireserie over de ont staansgeschiedenis van de Britse en Ierse eilanden. Afl.: New landscapes. Presentatie: Julian Pettifer Dynasty, Amerikaanse tv-se rie met Linda Evans, John For- sythe, Joan Collins e.a. Afl.: The confession. Adam bezorgt zijn 'ouders' een schok en Jac kie komt naar Denver met inte ressant nieuws voor haar moe der Dominique Journaal, regionaal nieuws en weekendweerbericht QüScreenstory: Mussolini - The untold story (slot), vierde lige gedramatiseerde docu mentaireserie over de Italiaan se fascistische dictator Benito Mussolini. Met George C.Scott, Lee Grant, Mary Eliza beth Mastrantonlo e.a. i Omnibus at the Proms, serie samenvattingen van de BBC promenade concerten. Van avond het London Philharmo nic Orchestra o.l.v. Klaus Tennstedt. Uitgevoerd worden de 'Kindertotenlieder' van Gustav Mahler, met Brigitte Fassbaender, mezzo-sopraan en 'Symfonie no. 4 in E minor' van Johannes Brahms BBC 2 17.05 Nieuws en weerbericht 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofieid. Met o.a. 'Heathcliff and Marmeduke" en 'Galloping Galaxies' 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Gentle Ban, jeugdserie. Afl.: Jennifer 18.35 Roland Rat - The series, ko misch kinderprogramma met 'superster' Roland Rat. Met als gast o.a. Nik Kershaw (herh.) 19.00 WK atletiek te Rome, recht streekse reportage (vervolg van BBC 1) 20.20 Transit, serie programma's over de transportwereld. Afl. 5: Gatwick Airport control tower, over dit vliegveld in Zuid-Lon den, dat aan de vooravond van aanzienlijke uitbreidingen staat 21.00 Face the music: Klaus Tann- atadt, interview met deze diri gent, die vanavond te zien is In 'Omnibus at the Proms' op 21.30 Gardener's world, informatie ve serie over tuinieren 22.00 WK atletiek te Rome 22.30 Acting Masterclass, serie waarin bekende acteurs en re gisseurs hun vakmanschap uit de doeken doen. Vandaag: Jo nathan Miller 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.15 Weerbericht 00.20 WK atlatiak ta Rome, samen vatting 0110-02.20L' R.K.O.-flImcyclus Beat of the B'k Cures of the Cat People, Amerikaanse speelfilm uit 1944 van Gunther von Fristch en Robert Wise. Met Slmone Simon, Kent Smith. Jane Randolph, e.a. SKY CHANNEL 16.00 (3 Here comes the weekend, rechtstreeks popprogramma met Pat Sharp en Clare Gro- gan 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Unda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie. Afl.: Monkee See, Monkee Die 18.30 Hogan't Heroes, comedyserie. Afl.: The Pizza Parlour 18.57 Europees weerbericht 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie. Afl.: Sunday's Hero 19.30 Castaway, avonturenserie. Afl.: The Savage 20.00 Ritter's Cove, westernserie 20.30 Big Valley, westernserie 21.22 Europees weerbericht 21.25 From here to Eternity, Ameri kaanse tv-serie met o.a. Don Johnson, William Devane en Kim basinger. Afl. 1: Re-Enlist ment Blues (herh.) 22.20 Ask Dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk, ge presenteerd door dr. Ruth Westhelmer. Afl.: Premature Ejaculation 22.45 Nederlands voetbal 23.45 Here comes the Weekend (herh.) 00.42-00.45 SUPER CHANNEL 16.00 The Music Box Live Show, popprogramma met Nino Firet- to 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 Young Sherlock, tv-serie over de jeugdjaren van Sherlock Holmes 18.30 Catch Ksndy, kinderserie 19.00 Game for a Laugh, amuse mentsprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Great Railway Journeys of the World, documentaireserie over bekende spoorlijnen. Afl.: Three miles high 20.30 The Lenny Henry Show, co- medyshow 21.00 The Dismissal, dramaserie 22.00 Super Channel Newa 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tales of the Unexpected, tv- serie naar verhalen van Roald Dahl. Afl.: William and Mary 00.00 Kolchak, misdaadserie 01.00 Rockin 'at the speed of light 02.00 The Power Hour 03.00 Boogie Box 04.00 Chert Attack 05.00 Maximum Music Box 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcei Vanthilt, Ray Cokes en MaJken Wexo TV 5 16.05 17.00 17.55 18.00 18.40 19.00 19.30 20.20 20.25 20.55 22.00 22.30 Portrait: Antoine Blondin Grande Premiere a Agde Memoirs dee poles Recreation Des Chiffrea et dee Lettres, spelprogramma Sommet Francophone Deux de conduits Lee Papas Itinerairee Portugal#, docu mentaireserie Sports Loiaira DUITSLAND 1 Tegesthe- 10.00 10.23 Souvenirs, Souvenirs, uitge zocht door Chris Rowland, (herh.) 11.00 ARD-Sport extra. EK Military vanuit Luhmühlen. Commen taar: Hans-Heinrich Isenbart 12.00-14.00 IFA'87: Die Ems von 12 bis 2, middagmagazine vanaf de Internationale Funkausste- lung Berlin 1987. Met van 134» 13.15 Tagesschau DUITSLAND 2 09.00 09.25 Die Sport-Reportage: WK At letiek in Rome, rechtstreekse reportage. Commentaar: Bernd Heller en Rolf Kramer 11.15 Nachbarn in Europa, informa tie en amusement voor buiten landers met bijdragen uit Tur kije 11.55 Dies# Drombuschs, tv-serie met Hans-Peter Kortf, Witte Pohl. Mick Werup, e.a. Afl.: Die manlpulierte Chance 13.00 Tagesschau 13.15-14.00 Nachbarn In Europa, in formatie en amusement voor buitenlanders met bijdragen vanuit Italië en Portugal DUITSLAND 3 12.00-14.30 Sport im Wetten extra. Europese kampioenschappen Military In Luhmühlen BBC 1 07.45 Op 09.30 The family Ness, tekenfilmse rie 09.35 Dogtanian and tha three Mue- kehounds, tekenfilmserie 10.00 It's wicked, gevarieerd kinder programma 11.12 Weerbericht 11.15-18.20 Grandstand, sportmaga- zine met o.a. WK atletiek te Rome, cricket en paardenra ces te Haydock Park SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy Shel don. Snoot en Crocker 12.05 The Smash graat viceo race, popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the runner (herh.) 13.05-14.05 9 Kate Bush Special, muziek sped ai van het Canade se muziekstation MuchMuslc (herh.) SUPER CHANNEL 07.00 Boogie Box, dansmuziek met Martin Buchanan 08.00 Funbus, gevarieerd kinderma gazine gepresenteerd door Jo sephine Buchan en Wayne Jackman. Met o.a. 'The Tele- bugs', 'Moon Jumper', 'Emu's world', Ulysses 31' en Blake's seven' 11.30 Roektn' at the spaad of light, popprogramma 12.30-13.30 Chart Attack, overzicht van de Music Box top 20, ge presenteerd door Simon Potter RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18415 VARA: De Rode Draad 19412 AVRO: Hobby-vitaminen. 20.02 NCRV: Water en vuur. 214)2 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 024)2 Oh, wat een nacht. 054)2 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 184*3 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry Van Inkel. 224)2 Countdown Café RADIO 4 17.30-00.00 NOS: Festival Oude Mu ziek Utrecht. RADIO 5 18.10 EO: België Totaal. 1820 PP: Uitzending van het GPV. 18J0 KRO: Taal en Teken. 194)0 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20J0 EO: De bijbel open. 214)0 Zicht op Israël. 2U0 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio West 174)0-184)0 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnlend: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17JO-18.00 Actualiteiten 184» 20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30-18J0 Mid dagmagazine met Erik Post. Tussen 16JO-174M Rijnmond getapt; Kwts en Waarachtig: 17J0 Editie half zes met actualiteiten, reportages, interviews en studlogasten; 18.00 groot onder werp; 18.15Kwis en Waarachtig BRT 1 18.10 Actueel. 18J0 BRT-ensembles. 18.45 Radio Bond. 19.10 Actueel. 19.35 Programma voor Turken. 20.03 Imago. Jongerenmagazine. 22.10 Hangmat. 23.30-024)0 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Pa, zing eens Al 184)0 Moe. hoor eens hoe. 19.10 Hitriders. 214)0 Wat zijn dat voor toeren? 224)5 Country-side. Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht 18J0 Kamermuziek. 194)0 Kroniek. 19.45 Zeiden gehoord. 20.30 Radio symfonie orkest, m.m.v. Gottfried Schneider, viool. Diri gent: Ernst Bour. 21.45 Kamermuziek. 22.15 BRT-jazz live concerten. 234»-23,45 Kaleidofoon MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 124*3 Oud plaatwerk met Herman Emmlnk. 13.06 TROS Aktua. 13J0 TROS Country. MJ0 Tros sport. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 074*3 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 094*3 Zomerk wartaal. 114*3 Spreekt u maar. 124*3 Wegens vakantie gesloten. 144*3 Muziek uit eigen huis. 154*3 Mooi Holland? RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 074*3 NCRV: Vroegop. 07J0 Rabarbara 084)3 Pop non stop. 094*3 Gospel-rock. 10.03 Popsjop 124*3 Los Vast Special. 144*3 Tussenuur. 154)3 Popstation. RADIO 4 074)0 Nieuws. 074*2 AVRO: Wakker worden me Wolfgang Amadeus Mozart. 08.00 Nieuws. 08.02 Affiche-4. 10.00 Caroline. 114)0 Kurhaus Concert. 124)0 VOO: Strauss 4 Co. 134» Veronica klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 094)2 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09JO FEDUCO: Hollandse Nieuwe. 00.45 Rekenen. 104» Taal. tekens en regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 124)5 Hallo Nederland. 1225 EO... m de reoio. 1245 Vragen naar de weg. 134» Nieuws. 13.10 Ronduit praise. 13J0 O po Doro (Open deur). 144» VPRO: Euroburo. 154» Het spoor en Haïti. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 11J0-11J0 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11JO-12JO Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio Ge sprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 134» 15.00 Noordwijk Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 104)3 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Themauit zending. 124» 134» Wat nu weer. een programma vol regionale verras singen. Q5J1 Met 1 wakker. 06JO Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 114» Het Kraaienest. 13.15 BRT-pcoduktles. 144» „Candide"-suite van Leonard 154» Sport en muziek. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 104» Buitenspel. 11J0 De Vlaamse top-tien. 124» Top-30. De nationale hitpara de. 144» Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0820 Licht klassiek ochtendconcert. 0920 Ochtendconcert. 1) Feestou verture Willem de Mol. 2) Kos suth Bela Bartok. 3) Concer tante ouverture Jef Maes. 10.00 Afrikaanse literatuur (9). 10.45 Intermezzo met Britten. 114» Harmonies en fanfares. 1U0 Het kinderkoor Bodra Posen, Shumen. 124» Tafeimuziek. 13.15 Jonge vertolkers. 14J0 Nieuwigheden uit de BRT-dis-

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19