STRENG PARKEERSYSTEEM PER 1 OKTOBER UITGEBREID 4 Pi 3 e» V rai kleint es ■FIJN. 071-122244 leiden VEDIS LEIDSE COURANT Alliance Francaise Leiden Cursussen Frans Nu kan het nog. De Leidse Pabo Muziekles II Breestraat 5 PAGINA 12 LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 SEPTEMBER 13 Vanaf 1 oktober wordt het gebied in de binnenstad uitgebreid waar geen gratis parkeerplaatsen meer voor komen. Er zullen daar nog twee soorten (legale) par keerplaatsen bestaan: - bij een parkeermeter of -automaat; - bij een bord "parkeren al leen voor vergunning houders". Uiteraard zijn er ook par keerplaatsen voor invali den. Waar in de binnenstad? Het kaartje laat zien om welk gebied het gaat. In de wijken rond de Pieterskerk en rond de Hooglandse Kerk, de Pieterswijk en Pancras West. kent men het systeem van de parkeervergunningen al sinds januari 1986. Eind vorig jaar heeft ook de oneven zijde van het Rapenburg, de Academie-kant, er ken nis mee gemaakt. Nu komt er een groot stuk binnenstad bij. Ruwweg gaat het om de vol gende buurten: - het gebied tussen Levendaal. Wielmaker- steeg. Hogewoerd en Gangetje/Steen- schuur: de buurt Pancras Oost tussen Hooigracht en Herengracht; - het gebied tussen Van der Wertstraat en Oude Rijn; - de buurt de Camp tussen Lange Mare. Apothekersdijk. Turfmarkt en Oude Vest; - het gebied tussen Steenstraat. Oude Sin gel. Korte Mare en Marepoortskade/2e Binnenvestgracht; - een stukje Noordeinde en de Doezastraat. Wat verandert er en waarom? Het doel is dat bewoners, ondernemers en bezoekers van het centrum betere kansen krijgen op een parkeerplaats. Mensen die daar werken en met hun auto (Je hele dag een gratis plaats bezetten staan dan buiten spel. Illegale parkeerplaatsen worden zoveel mogelijk ongedaan gemaakt met behulp van paaltjes of anderszins. Voor bewoners en bedrijven (mits ze een vergunning hebben) worden speciale par keerplaatsen gereserveerd. 24 uur per dag. A parkeren alleen voor vergunninghouders Aan het begin en het eind van een strook met dergelijke plaatsen staan borden zoals hierboven is afgebeeld. Ze geven aa.i dat het alleen toegestaan is op die plaatsen te parkeren afs men in het bezit is van een par keervergunning Om dit strenge parkeersys teem in zo'n groot gebied ten uitvoer te bren gen is het aantal parkeercontroleurs met 4 uitgebreid tot 20. Daarom kan er een doeltreffende controle plaatsvinden. De kans dat foutparkeerders zonder bon kunnen ontsnappen is zo bijzon der klein. Wie komen in aanmerking voor een vergunning? Bewoners ledereen die binnen de grens woont van het gebied dat op het kaartje staat aangegeven, en die is ingeschreven iri het Leidse bevol kingsregister, komt in aanmerking voor een parkeervergunning. Ondernemers, instellingen Bedrijven en instellingen, gelegen binnen de grens van het gebied dat op het kaartje wordt aangegeven komen m aanmerking voor een parkeervergunning, - mits ze (schriftelijk) kunnen aantonen dat het noodzakelijk is voor de uitoefening van hun bedrijf of het functioneren van de in stelling - en mits ze niet over eigen parkeerruimte beschikken. Hoe moet een parkeervergun ning worden aangevraagd? Aanvraagformulieren zijn op de volgende adressen af te halen: - het politieburo. Langegracht 11 - het buro parkeerpolitie, Zonneveldstraat 10 balie Stadhuis. Stadhuisplein - balie Stadsbouwhuis, Langegracht 72. U moet dit formulier na het lezen van de toelichting invullen en samen met een ko pie van uw kentekenbewijs deel II in een gefrankeerde envelop sturen naar: Directie Verkeer en Vervoer Postbus 148 2300 AC Leiden U kunt het ingevulde formulier ook persoon lijk afgeven bij de balie naast kamer 216 van het Stadsbouwhuis en uw kentekenbewijs daar tonen. De balie is geopend ma t/m vr 9 00-12 30 uur. Als het formulier is ontvangen door de Direc tie Verkeer en Vervoer wordt gecontroleerd of u staat ingeschreven in het bevolkingsre gister. Voor ondernemers en instellingen geldt dat Burgemeester en Wethouders per geval be slissen of zij al dan niet een parkeervergun ning verlenen. Er bestaat de mogelijkheid te gen een afwijzing in beroep te gaan. Hoeveel kost een parkeerver gunning en hoe wordt er be taald? Een parkeervergunning kost 180.- per jaar. Elk kwartaal ontvangt u een acceptgiro kaart waarmee u 45,- overmaakt naar de gemeente In één keer 180,- overmaken is niet mogelijk. U kunt ook betalen bij de kas op het Stad huis (ma t/m vr 9.00-12.30 uur en do-avond 17.30-19.30 uur). De acceptgirokaart neemi u dan mee. Waar mag u parkeren met een parkeervergunning? Zoals gezegd zijn er speciale parkeerplaat sen voor vergunninghouders gereserveerd. Benalve op deze plekken mag een vergun ninghouder zijn auto ook op een parkeer plaats bij een parkeermeter of -automaat in de hele binnenstad - dat wil zeggen binnen de singels - stallen. Men hoeft dan geen geld in die meter of au tomaat te gooien. Men mag echter niet mei de vergunning parkeren bij parkeermeters waar je maximaal 1 uur mag staan. Maar bij de andere meters en automaten is het wei toegestaan Mensen die geen parkeerver gunning hebben mogen binnen het omlijnde gebied op het kaartje alleen parkeren bij par keermeters en automaten. Na betaling uiter aard. Na 18 00 uur (op donderdag na 21.0C uur en op zondag de hele dag) mag ieder een vrij parkeren bij meters en automaten De speciale parkeerplaatsen voor vergun ninghouders blijven echter 24 uur per dag gereserveerd voor bewoners en onderne mers uit het betreffende gebied die een ver gunning op de autoruit hebben. MEER PARKEERNIEUWS Parkeerverbodszone Hiervoor is uitgelegd hoe een nieuw par keersysteem vanaf 1 oktober van kracht zal worden in dat deel van de binnenstad, dat op het kaartje is aangegeven. Dat gebied zal vanaf 1 oktober ook deel gaan uitmaken van een groter stuk binnen stad waar alle parkeer- en stopverbodsbor den worden weggehaald Aan de grenzen van dat grotere stuk binnenstad zal een nieuw bord komen te staan, dat al die par keer- en stopverbodsborden vervangt. Hier boven is zo'n bord afgebeeld Dit bord geeft aan dat in alle straten achter dit bord (dus binnen de zone) overal een parkeerverbod geldt met uitzondering van de plaatsen waar het is toegestaan. De plaatsen waar wél mag worden geparkeerd zijn aangege ven: - met een parkeermeter of -automaat; - met een bord "parkeren alleen voor ver gunninghouders"; - met een bord "parkeerplaats voor invali den"; met een letter P op het wegdek. Parkeerplaatsen die aangeduid worden met een letter P zijn gratis en komen alleen voor buiten het gebied van het kaartje. Behalve het gebied van het kaartje komen de volgende buurten binnen die parkeen/er- bodszone te liggen: - tussen Steenstraat. Galgewater en Mors singel; - tussen Rapenburg, Galgewater, Witte Sin gel en Paterstraat/Doelensteeg; - de Kaiserstraat tussen Rapenburg en Bak- kersteeg. Illegale parkeerplaatsen worden in de par keerverbodszone zoveel mogelijk ongedaan gemaakt, o.a. met paaltjes. Alle legale par keerplaatsen worden duidelijk herkenbaar gemaakt. Nogmaals: als u ergens anders parkeert is dat per definitie verboden, on danks dat de verbodsborden uit de straat zijn verdwenen. De zoneborden aan de rand van het grote binnenstadsgebied dienen als vervanging. Extra borden zullen de automobilisten op tijd waarschuwen: "Pas op, u nadert een par keerverbodszone". In sommige binnen- stadswijken is die maatregel al enige tijd van kracht. Maandabonnement voor ter rein rond molen De Valk Veel mensen die werken in het gebied van het kaartje zijn gewend hun auto daar de hele dag neer te zetten. Voor deze "langparkeerders" is geen plaats meer. Voor hen die hun auto gedurende een groot deel van de dag in de binnenstad wil len parkeren, is een maandabonnement te koop Dit maandabonnement kost 50,- en biedt de mogelijkheid de hele dag te parkeren op het terrein rond molen De Valk. ma t/m vr. met uitzondering van do-avond Het abonnement kan worden gekocht bij de afdeling Burgerzaken in de hal van het Stad huis. (ma t/m vr 8.30-15.00 en do-avond 17.30-21 00 uur). Dagkaart, weekkaart, maand- kaart Mensen die niet in het gebied van het kaart|e wonen of een bedrijf hebben kunnen met een dag-, week- of maandkaart gebruik ma ken van dezelfde faciliteiten die houders van een parkeervergunning hebben. Met zo'n kaart is het toegestaan te parkeren op de speciaal voor vergunninghouders gereser veerde plaatsen en bij alle parkeermeters en automaten. Althans voor zolang de kaart geldig is, dus een dag, een week of een maand. De dagkaart kost 10.-. de weekkaart f 45.- en de maandkaart f 180,-. Hieronder leest u hoe u aan die kaarten Kunt komen. Parkeerautomaten Op het kaartje is aangegeven waar gewone parkeerautomaten staan (de rondjes) en waar parkeerautomaten met iets extra's staan (de rondjes met een neus). Over dat extraatje verderop meer Voor alle parkeerautomaten geldt dat. als u er tien gulden inwerpt (in kwartjes, guldens en/of rijksdaalders), die automaat een dag kaart afgeeft voor 24 uur parkeren vanaf het moment dat de kaart uit de automaat ver schijnt. Parkeerautomaten met extra aflezer van magneetkaarten De parkeerautomaten die op het kaarlie zijn aangeduid als rondje met een neus beschik ken over iets extra's. U kunt daar dag-, week- en maandkaarten aanschaffen met behulp van een harde magneetkaart, verge lijkbaar met de manier waarop geld bij een bank "uit de muur" kan worden getrokken. Die magneetkaart, een zogenaamde par- keer-betaalkaart, is te koop bij de afdeling Burgerzaken in de hal van het Stadhuis (ma t/m vr 8.30-15.00 en do-avond 17.30-21.00 uur). - Betaalt u f 180.-. dan heeft de betaalkaart een waarde van een maandkaart (31x24 uur). - Betaalt u 100,- of 50.-, dan is de be taalkaart goed voor 10, respectievelijk 5 dagkaarten. - Voor 45.- koopt u een betaalkaart die de waarde van een weekkaart heeft Parkeergarages en parkeer terrein Boommarkt - Parkeergarage Langegracht (naast de Digros) Geopend ma t/m vr 7.00-19.00 uur, do- avond tot 21.00 uur en za tot 17.00 uur. Het tarief bedraagt f 0,50 per uur. maar zal rond het verschijnen van deze adver tentie waarschijnlijk verhoogd worden tot 1.- per uur. - Parkeergarage Sanders (hoek Leven daal en St. Jorissteeg, boven Hoog vliet) Geopend: ma t/m vr 7.30-19.00 uur. do- avond tot 22 00 uur en za tot 18.00 uur. Het tarief bedraagt 1,75 voor het 1e uur, 1.50 voor het 2e. 1.25 voor het 3e, 1,50 voor het 4e. 5e en 6e uur en t .75 voor het 7e en 8e uur Het dagtarief is 12.-. Jaarabonnementen zijn mogelijk. - Parkeerterrein van het hoogheemraad schap Rijnland aan de Boommarkt Geopend: do 18 00-21 30 uur en op za 9.00-17.30 uur. Het tarief is 1,- per half uur. Informatie Directie Verkeer en Vervoer Stadsbouwhuis Langegracht 72 balie 2e verdieping naast kamer 216. Openingstijden van de balie: ma t/m vr 9.00- 12.30 uur, tel. 254501 i Dinsdag 15 septembi verschijnt bij deze Hn de bijlage MILJ0ENB NOTA 1987/1988. fc Informatie over de af verteermogelijkheden C deze special wordt vr graag verstrekt do»K Anke Heurn, bereikt onder nummer 071 - 122244 De sleutel tot succes in de detailhandel staat cen traal bij het vijfde Nationaal Distributie Congres En Detail '87, 'Klein maar Fijn!?, dat op 7 oktober in het RAI congrescentrum in Amsterdam wondt gehouden. En Detail '87 belicht de factoren die tot succes leiden in de detailhandel. Factoren die van belang zijn voor zowel kleinschalige ondernemingen als voor de grote, georganiseerde ketens. Naast sprekers uit kleine bedrijven die met succes aan de weg timmeren, zullen oa. Staatssecretaris Evenhuis (EZ), VNO-voorzitter Van Lede en V D-topman Dreesmann op deze dag spreken. Voor meer inlichtingen: bel CEBUCO in Amster dam, tel. 020-242316, of uw eigen dagblad: Sijthoff Pers, tel. 070-190792, dhr. J. v.d. Henst LESSEN EN CLUBS - Voor beginners en gevorderden (6 verschillende niveaus) - Franse docenten. - Duur van de cursussen: 28 september 1987 tot 6 mei 1988. - 1V4 uur per week op maandag- dinsdag- of donderdagavond. - Lesgeld: te betalen bij Inschrijving: 250,-. - Lesboeken: plm. 35,-, verkrijgbaar bij Inschrijving. - Toegang tot alle aktiviteiten van de Alliance Franpaise (toneel, film, lezingen, slotfeest etc.) - Inschrijving: maandag 31 augustus, dinsdag 8 september, maandag 14 september, dinsdag 22 september van 19.00 tot 21.00 uur. Gebouw Louise de Coligny Scholengemeenschap. Kagerstraat 7. Lelden. - Inlichtingen: tel. 01712-8596. 071-763037, 071-155457, 071- 155697 (van 9.00 tof 17.00 uur). En je bent in de toekomst nodig als leraar In het basisonderwijs. Inschrijving dagelijks. Galgewa ter 1, Lelden-centrum. Tel. 071- 123945. Muziekschool Wolthuis blokfluit cymbaal dulcimer (ook elektrisch en bas) saxofoon klarinet dwarsfluit panfluit zang piano drums orgel keyboard Lesruimtes in: Voorschoten en Leiden W.: 01717-5827 Zonder omwegen uw rijbewijs! Bel voor een spoedcursus, rechtstreeks en gratis het cen trale nr. 06-0229229. Leraar natuurkunde geeft bijles Wis- en Natuurkunde. Tevens telef. huiswerkhulp. 071- 120966. Verkeersschool Tempo 31,90 per les, dlv. auto's, ook automaat. Tel. 01717-4823 b.g.g. 070-457626. 1e les/3,95 I DIEREN EN PLANTEN BOSKOOPSE VOGELMARKT zaterdag 5 sept, van 9.00-14.00 uur in- en verkoop van vogels, ruime gelegenheid voor de vo gelkweker en particulieren zijn vogels te koop aan te bieden (geen handelaren). Verder alles te koop op vogelgebied, groot ste vogelmarkt van Nederland. Adres: Beurshal Florida, A.P. van Neslaan 1. Boskoop. T.k. YORKSHIRE TERRIERS- en schapendoespups, 8 weken oud. Tel. 08340-23170. American STAFFORDSHIRE terriër pups, Ingeënt, ont wormd stamboom. Tel. 058-152892. T.k. weg. omst. mooie HERDER, 4 mnd., reu, Ingeënt, toebeh., lief v. kinderen. Tef. 070- 861309. Blonde BOUVIERPUPS met stamboom en garantie. Tel. 04135-1931. T.k.: schattige GAIRN Terrier- pups, 8 wkn.. Ingeënt ont wormd, met stamb. van prima ouders. Tel. 01742-7097. I MUSICI EN ARTIESTEN KENNISMAKING Met spoed gezocht TOET SENMAN/VROUW en drum- mer(ster) voor amusement sorkest i.v.m. werk. Tel. 070- 890552 of 806275. J. aantrekkelijke DELFTE NAAR, 27 jr., I.b.v. woning, baan en auto, z.k.m. sport. j. vrouw. Br. m. foto o. nr. SP 99007 bur, blad. All-round COMBO speelt op uw dansavond, diner-dansant, re- ceptie enz. Tel. 070-912740. Muziek op z'n best THE MUSI CIANS, 3-mansformatle met zangeres. Tel. 071-133872, b.g.g. 02521-15331. POSTZEGELS EN MUNTEN Verzamelaar zoekt ANSICHTEN van voor 1910, liefst litho's en dorpsgezichten, ook vooroor logse filmsterkaarten. Hoog bod. Tel. 01742-7696. BROMFIETSEN EN RIJWIELEN T.K. grote partij gebruikte race- trim-, sport- en kinderfietsen door Inruil verkregen. Deze staan overzichtelijk bij ons op gesteld. Tweewielerspec. Borst I.V., Reghthuysenplein 8, Nieuwkoop. Tel. 01725-2983. KUNST EN ANTIEK DE NOOTEDOP Antiek voor al uw antiek, restauratie, hout- draalwerk en meubelen op maat gemaakt. Huyssitterweg 31. Stompwljk. Tel. 01715-2303. DAME, 41 jr., MBO-opl., heeft vakantie In sept./okt. en zoekt leuke vakantievrlen- d(ln), goed niveau. Reisdoel n.o.t.k. Br. o.nr. SP 99016 bur. blad. VROUW. 37. zoekt degelijke ou dere man met zowel hoog l.q. als warm hart voor vrijblijvende relatie. Geen avonturiers, suk kels en oppervlakkige wouwe laars. Zelf is zij 1.79 lang, een boeiende persoonlijkheid met een sterk verantwoordelijk heidsgevoel, niet dominerend, tegelijkertijd zelfbewust en on zeker Alleen aardige brieven worden beantwoord. Br. bur. bl. SP 99023. Elektronlka wordt simpel op WB Elektron, Leiden. Tel. 071- 124356. UW KLEINTJE WORDT GELEZEN I

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12