Overwerk voor rekenmeesters Michels hoopt nog op Van Basten en Gullit Van Hulst is record rijker en illusie armer -SPORT EetdaeSowuvnt Becker bijna opnieuw tenonder Dames reiken slechts tot vierde plaats EDWIN MOSES BEHOUDT WERELDTITEL Protest blijft zonder effect WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1987 PAGINA 9 ROTTERDAM Bonds- coach Michels hoeft niet te rekenen op de komst van Van Basten en Gullit voor de vriendschappelij ke interlandwedstrijd van het Nederlands elftal op 9 september in Rotterdam tegen België. Evenmin hoeft de KNVB de porte- monnaie open te houden om het boetebedrag van honderdduizend gulden per speler op te strijken. Manager Guido Susini van AC Milan zal de dure aanko pen voor de wedstrijd tegen België absoluut niet vrijgeven. Voor de kwalificatiewedstrij den tegen Polen en Grieken land zal hij geen bezwaar ma ken, maar voor een vriend schappelijk duel laat hij de belangen van zijn club preva leren. Volgens Susini onder schrijven beide spelers deze gedragscode en zullen zij zich neerleggen bij de wensen van hun werkgever. Susini wijst de boeteclausule vriendelijk van de hand. Hij meent dat die alleen in aanmerking komt voor kwalificatiwed- strijden en niet voor wed strijdjes om de baard van de keizer. Bondscoach Rinus Michels en de KNVB rekenen officieel nog steeds op het optreden van het AC Milan-duo Gullit en Van Basten. Michels koos de naar Italië verkochte to- pinternationals gisteren in zijn A-selectie van vijftien "spelers. De technisch direc teur van de KNVB liet zich niet leiden door berichten uit Milanese kringen, dat Van Basten en Gullit in de week voor de start van de Italiaanse competitie (13 september: Pisa-Milan) onmogelijk be schikbaar kunnen zijn voor het Nederlands elftal. ..Officieel heeft de KNVB geen afzegging ontvangen. Wij hebben een telex en een brief gestuurd naar Milaan. Er is geen antwoord geko men. De pers weet blijkbaar meer dan wij. Nu gaan de uit nodigingen voor de selectie weer naar de spelers en de club. Er bestaan nu eenmaal afspraken met AC Milan over het vrijgeven van de twee voor zeven interlands. Ik moet ervan uitgaan, dat Gullit en Van Basten op maandag 7 september, in Zeist verschij nen", verklaarde Michels. Volgens bondscoach Michels is het aan bestuur van de KNVB of er straks sancties moeten worden getroffen te gen AC Milan, dat heeft laten weten Gullit en Van Basten voor de wedstrijden na Ne- derland-België wel vrij te ge ven. Michels kon overigens wel begrip opbrengen voor het officieuze standpunt van AC Milan. „Als ik het daar voor het zeggen had, dan zou ik me hetzelfde opstellen. De interessen botsen.' De selectie van Oranje: Hans van Breukelen. Gerald Vanen burg en Ronald Koeman (allen PSV). Frank Rijkaard. Jan Wouters, Aron Winter, John van 't Schip, John Bos man en Sonny Silooy (allen Ajax). Joop Hiele en Sjaak Troost (beiden Feyenoord). Wilbert Suvrijn (Roda JC), Adri van Tiggelen (Anderlecht). Marco van Basten en Ruud Gullit (beiden AC Milan). De selectie van Belgie: doel: Jean-marie Pfaff (Bayern Mun- chen) en Michel Preudhomme (Me- chelen) verdediging: Georges Grun en Pa trick Vervoort (beiden Anderlecht), Frankie Vanderelst (Club Brugge). Eric Gereis (PSV). Filip Albert (Charleroi), Leo Clijsters (Mechelen) en Michel Dewolf (AA Gent) MARCO VAN BASTEN FOTO: DIJKSTRA middenveld: Enzo Scifo (Inter Mi lan), Frankie Vercauteren (Nantes), Guy Vandersmissen (Standard Luik), Raymond Mommens (Charleroi) en Jan Ceulemans (Club Brugge). RUUD GULLIT FOTO: DUKSTRA aanval. Mare Degryse (Club Brugge), Erwin Vandenbergh en Filip Desmet (beiden Lille), Nico Claesen (Totten- ham Hotspur) en Daniël Veyt (FC Luik). Tim Wilkison bracht Boris Bec ker ernstig in de problemen, maar de Westduitser won als nog In vijf sets. FOTO: AP &EW YORK Bijna herhaalde zich voor Boris Becker het dra- pia van de vroegtijdige uitschakeling, dat hij op Wimbledon (Doohan) beleefde. In de eerste ronde van Flushing Meadow stond hij achter met 2-0, twee keer setverlies van 4-6, tegen de Amerikaan Tim Wilkison. Na vier uur en drie minuten spelen had Becker de stand eindelijk in zijn voordeel omgebogen. Daar mee kwam een einde aan een lichamelijke en geestelijke uitput tingsslag, waarin Beckers vorm even ongeregeld was als zijn op- ?ag. likael Pernfors verliet het toernooi in de eerste roncfcnru i wlrgström iet een blessure. In de partij tegen zijn landgenoot Christian af Pernfors na de eerste set op. John McEnroe kreeg nauwe- jks tegenstand van zijn landgenoot Matt Anger. Zonder setver- i. Bes kon McEnroe zijn weg in het toernooi vervolgen. De als achtste geplaatste McEnroe zegevierde met 6-3, 6-2, 6-2. Ivan Lendl heeft zich in zijn eerste partij nauwelijks ingespan nen. De titelverdediger gaf in de openingsmatch van de open Amerikaanse tennistrijd een zelden vertoond staaltje machtsver toon weg, die bij de concurrenten het zweet deed uitbreken. Te- genstander Barry Moir uit Zuid-Afrika kon na 71 minuten zijn racket weer in de tas doen. Zonder gameverlies won Lendl de partij. Ilie Nastase was in 1977 de laatste, die zonder tegenpunt ëen overwinning boekte. Zijn slachtoffer was destijds Frew >1McMillian. ,-,Er zat geen enkele kracht achter zijn service", verklaarde Lendl zijn eenvoudige overwinning. „De wedstrijd stelde weinig voor. Het ging misschien wel te gemakkelijk. De komende par tijden zullen veel zwaarder zijn", aldus de 27-jarige Tsjechoslo- waak, die in de tweede ronde op de Fransman Jean-Philippe Fleurian stuit. Fleurian versloeg de Italiaan Simone Colombo in drie sets: 6-0, 7-5, 6-1. Bij de dames bereikte de als tweede geplaatste Martina Navrati- lova moeiteloos de volgende ronde. Ze stond haar landgenote Kate Gompert slechts twee games toe. Brenda Schultz overleefde de eerste ronde in het enkelspel niet. De 16-jarige speelster uit Heemstede werd door de Joegoslavi sche Sabrina Goles in twee sets uitgeschakeld. Marcella Mesker maakt niet langer deel uit van het bestuur van de vakbond voor professionele tennisspeelsters (WITA). De post van secretaris werd overgenomen door de Australische veterane Wendy Turnbull. VILLACH Een geslaagd experiment. Zo werd giste ren tijdens de Wereldkampioenschappen wielrennen de voor de eerste keer op het programma staande 50 km ploegentijdrit voor vrouwen ervaren. Niet alleen omdat uiteindelijk 15 vertegenwoordigende équipes aan de start waren verschenen, maar vooral omdat de rensters in staat bleken de voorgeschreven afstand in een redelijk tempo te overbruggen. De cijfers toonden echter aan dat een gemiddelde van ruim 45 kilometer voorlopig het hoogst haalbare is. De rond de sterke achtervolgster Kibardina gevormde Russische ploeg hield dat net iets langer vol dan de Amerikaanse af vaardiging, die dan ook met zilver tevreden moest zijn. Het brons was voor Italië, terwijl Nederland op eerbie dige afstand - ruim 2 minuten- als vierde eindigde. Voor KNWU-coach Rinus Verboom en zijn vrouwen was dat een teleurstelling. Hoewel het niet hardop was uitgesproken, was stilletjes gerekend op eremetaal. Dit onder het motto: in de bergen schieten we tekort maar op het vlakke moeten we met de besten kunnen meekomen. Dat pakte in de praktijk echter anders uit. Dat was eigenlijk niet eens zo vreemd. Zeker niet wanneer werd gekeken naar de manier waarop sommige andere landen zich hadden voorbereid. Vanaf het moment dat de 50 km voor ploegen als officiële discipline werd aanvaard, pakten de ei Amerikanen de zaken serieus aan. Vanaf februari werden de ep-betere licentiehoudsters aan talrijke proeven onderworpen. Uit eindelijk kwam in juli een definitieve selectie van 6 rensters tot -"'•stand, die een aangepast programma kregen voorgeschoteld. Na dé Coors Classic werd koers gezet naar Oostenrijk, waar de in- e« spanningen moesten worden bekroond. e' Het werd slechts zilver, want Rusland beschikte niet alleen over Kibardina maar ook over Tamara Poliakova, die recentelijk tij- dens een tijdrit al een moyenne van ruim 46 km had gereali- seerd. Ook de andere uiteindelijk opgestelde rensters, Iakovleva en Pougovitchnikova waren na keiharde testen komen boven drijven. Vooraf stond dan ook al vast, dat deze twee teams hoog zouden scoren. Al was het alleen maar omdat kon worden geput uit een geweldig reservoir. Heel anders was het gesteld met de Nederlandse ploeg. Hoewel rf de dichte wielen al vanaf begin januari beschikbaar waren, werd pas na de Tour de France pas echt serieus aan de 50 km I ploegentijdrit gedacht. Via drie trainingskampjes van steeds 3 dagen werd gepoogd de vrouwen de typische facetten van de ploegentijdrit bij te brengen. Eerder kon niet, want de fietsen a waren pas in juli gereed gekomen! Petra de Bruin was dan ook terecht verontwaardigd. „Pas in Oostenrijk hebben we van de ^amateurs geleerd hoe we in één ploeg moesten rijden". Tegen ld die achtergrond mocht er niet eens worden geklaagd, al was met name Thea van Rijnsoever een andere mening toegedaan. De dertigjarige ex-kampioene van Nederland reed de laatste wed in haar carrière. Nog één keer wilde ze op internationaal niveau schitteren. Het kwam er niet van. „Nu fiets ik helemaal nooit meer", snibde zij huilend. Mieke Havik (30), Heieen Hage (28) en Petra de Bruin (25) dach- ten daarover anders. Zij verklaarden zich bereid de in deze wed- strijd opgedane ervaringen door te spelen. Een ding stond namelijk onomstotelijk vast. De ploegentijdrit van Villach zal het begin worden van een reeks nieuwe ontwik kelingen. Dit nieuwe mondiale wedstrijdonderdeel staat nog in de kinderschoenen. De fietsen zullen op termijn ongetwijfeld zo worden ontworpen, dat ook rekening wordt gehouden met de typische vrouwelijke lichaamsbouw. Het te realiseren gemiddel de zal in de toekomst ongetwijfeld hoger liggen, omdat de vrouw v met duurarbeid zelfs minder moeite neeft dan een man. PETER VAN PUTTEN ROME - De rekenmees ters hebben zich gestort op wat in Italië al het „record van de eeuw" wordt genoemd. Een beetje chauvinisme ligt natuurlijk wel ten grond slag aan deze kwalificatie van de wereldprestatie van de Canadees Ben Johnson, die de wereld kampioenschappen atle tiek in Rome tevens aan greep voor het aanhalen van de vriendschapsban den met zijn vijand Carl Lewis, met wie hij na de zinderende finale gezellig uit eten ging. Een opmer kelijke ontwikkeling, want in het verleden konden de twee elkaar wel schieten. Johnson is nog steeds de held van de Italiaanse natie, ook nadat Edwin Moses gisteren op bescheiden wijze in zijn voetsporen trachtte te treden. Moses veroverde zijn tweede achtereenvolgende wereld goud, maar deed dat zonder een recordtijd en moest het (dus) doen met een wat gerin gere Italiaanse ovatie. De zege van Edwin Moses kwam gis teren ook met veel meer moeite tot stand dan gebrui kelijk. De techniek moest er aan te pas komen om te bepa len dat de sinds één dag 32-ja- rige Amerikaan na 47,46 se conden inderdaad als eerste zijn schouders over de finish lijn had geduwd. Het voetje van zijn voornaamste tegen speler Danny Harris ging -al thans voor het oog- eerder over de streep, evenals de haardos van de Westduitser Harald Schmidt, maar beiden werden met troostmedailles afgescheept. Omdat de schou derpartij nu eenmaal als bepa lend geldt. Met 47,48 toonden Harris (zilver) en Schmidt (brons en de evenaring van zijn Europees record), wel aan dat de comfortabele kopposi tie van Moses steeds meer in het gedrang komt. Vooral omdat Moses op het laatste deel van zijn rondgang een redelijk riant ogende voorsprong moest prijsgeven. De afgestudeerd natuurkundi ge bleef na afloop dan ook langdurig op het gras zitten om uit te hijgen. En toen hij vele minuten na de zege z'n moeder en z'n echtgenote om de hals viel, was Moses nog steeds uitgeblust. Harris was Moses dit jaar al éénmaal te snel af en de vraag is wanneer de hegemo nie wordt overgenomen. Toch denkt Moses bepaald nog niet aan stoppen, de eenvoudigste weg. „Mischien kom ik bij de Spelen in 1992 in Barcelona zelfs nog wel in actie", ver trouwde Moses zijn gehoor gisteren na de prijsuitreiking toe. Het huidige minieme verschil tussen Moses en zijn twee troonjagers werd in het olym pisch stadion in Rome her haalde malen op de twee su- pergrote televisieschermen geprojecteerd. Want de tech niek viert ook bij deze we reldkampioenschappen hoog tij. Een kwart van de tribune capaciteit op één van de lange Met zeer gering verschil blijft Moses Harald Schmid voor. zijdes in het enorme Romein se stadion wordt in beslag ge nomen door perstribunes, waar om de twee plaatsen te levisieschermpjes zijn aange bracht. Compleet met „Tele tekst", waarop alle uitslagen en dergelijke zijn terug te vin den (tenzij grijpgrage Italiaan se handjes de afstandbedie ning uit hun vergrendelde po sitie wegnemen). De technische apparatuur klokte voor de Keniaan Billy Konchellah op de 800 meter na een spannende eindstrijd 1.43,06. Diezelfde apparatuur Elly van Hulst, derde van links, tijdens de finale 3.000 meter. FOTO: ANP ROME - Drie dagen na dat ze in Rome haar Ne derlands record op de drieduizend meter verbe terde, heeft Elly van Hulst haar binnenlandse positie versterkt met een nóg betere tijd: 8.42,57. Maar internationaal be zien betekende haar top prestatie niet meer dan een zesde plaats en dus zit Nederland vandaag op de rustdag nog steeds zonder medaille. Achmed de Kom werd in de kwartfi nales van de 200 meter immers uitgeschakeld en Tineke Hidding kwam in Rome met 6040 punten er twee te kort voor de twaalfde positie op de ze venkamp. De Rotterdamse Van Hulst, aan wie door optimisten aan zienlijke medaillekansen werd toegedacht, ging in de finale van de 3000 meter tot het uiterste, maar kwam daarmee toch niet in de buurt van de Russische winnares Tatiana Samolenko, die met 8.38,73 over de meet ging. Hoewel Van Hulst door de (wederom) gebleken achter stand op de wereldtop weer een illusie armer is, toonde de langste loper van de finale zich nog redelijk tevreden. „Ik ben in ieder geval heel blij dat ik nu al weet dat ik naar Seoel kan". Haar finale plaats leverde Van Hulst im mers al een ticket op voor vo rig jaar Evenals op de 100 meter bleek de 28-jarige nieuwkomer Achmed de Kom ook op de dubbele sprintafstand nog niet helemaal rijp voor de top. Hij werd in de kwartfinales via een voorlaatste plaats naar huis gelopen, mede omdat de bijzondere start van de Am sterdammer niet zo goed uit de verf kwam als 's ochtends. In de eerste sessie drong De Kom 's ochtends met een tijd van 21,11 seconden nog door tot fase-twee, maar gister avond had hij 21,39 nodig. „Ik heb hier veel geleerd", blikte hij terug. „Maar ik ga niet vertellen wat ik fout doe, want de concurrentie loert op me". Wat dat betreft heeft Hidding ■"ellicht minder te duchten, hoewel ze de wereldtop nooit zal bereiken. Die is wel weg gelegd voor Amerikaanse Jac- ky Joyner. Tot ieders en vooral haar eigen verrassing liet ze de kans op verbetering van het wereldrecord zeven kamp glippen. Ze kwam in Rome, waar de „wave" op de tribune zijn entree heeft ge maakt. tot een totaal van 7128. Dertig puntjes te weinig na twee dagen zwoegen. ROB LANGEVELD heeft het ook mogelijk ge maakt de superrace van Johnson en Lewis van A tot Z te analyseren. Vanaf het startschot was de latere Cana dese winnaar in het voordeel. Niet vanwege vermeende „valsheid", maar omdat zijn exact nagemeten reactietijd (0,129 seconde) sneller was dan die van z'n tegenstrever: 0,196. Het verschil tussen bei den werd onderweg uitge bouwd tot twaalfhonderdste seconde tussen de veertigste en de tachtigste meter. Daar na krabbelde Lewis nog terug tot een verschil van één tien de seconde en in het begin was het nog even achtdui- zendste geweest. In de tweede helft van de race was Lewis gemiddeld toch tweeduizend ste van een seconde sneller, waardoor hij het oude wereld record van Smith toch eve naarde: 9,93. De Italiaanse computer-cijferaars kwamen verder onder meer tot de vol gende conclusies: Johnson en Lewis bereikten beiden een exact gelijke topsnelheid van 43,37 kilometer per uur, John son maakte 46,29 passen van gemiddeld 2.16 meter en Le wis produceerde 43,67 passen a 2.29 meter. Uiteindelijk rol de ook nog de pasfrequentie van de computer-lijsten: Johnson 4,70 per seconde; Le wis 4,39. Niet alleen in Italië maar ook in Nederland is inmiddels trouwens enige denkwerk verricht naar aanleiding van de fameuze honderd meter. Ex-schaatser Harm Kuipers heeft inmiddels becijferd dat de Canadees bij een optimale wind in de rug (de toegestane windkracht 2) en op een har de snelle baan zoals in Rome zelfs in staat moet worden acht „ergens in de 9,6 pen". De rekenarij staat in de atle tiek natuurlijk niet alleen voor koele cijfertjes. Ter ver gelijking van de onvoorstelba re startsnelheid van Johnson kan bijvoorbeeld de accelera tie van een ruime middenklas auto worden gezet. En voor de topsnelheid van beiden dient het tempo van een licht opgevoerde bromfiets als re delijk vergelijkingsmateriaal. HTM-bus Ook bij de technische num mers gelden electronische ogen als scherprechters en de verwachting is bijvoorbeeld dat Carl Lewis zaterdagavond bij de finale van het versprin gen een aanval doet op het verzadigde wereldrecord van Bob Beamon, die ooit (in 1968) na 8.90 meter in de zandbak landde. Om een idee te krij gen: een autobus van, bijvoor beeld. de HTM is negen meter lang. En wie zich een beeld wil vormen bij het wereldre cord hoogspringen van de Zweed Sjöberg, die twee maanden geleden 2.42 meter onder zich liet, moet eens goed de hoogte van een voet- baldoel (2.44) bestuderen. Dit onderdeel vormt zondag één van de sluitstukken en aange nomen mag worden dat naast Sjöberg ook de Rus Paklin een aanval doet op de doel- hoogte. Om in voetbaltermen len ge- te lo- te blijven: de afstand die de dames overbruggen bij het verspringen bedraagt op top niveau (Jackie Joyner) 7.45 meter, een klein stukje meer dan tussen voor- en achter- paal. Een onderdeel waarvan de wereldprestaties evenmin eenvoudig zijn voor te stellen is polsstokhoogspringen. In de finale van aanstaande zater dag doet Sergej Boebka een gooi naar het goud, waartoe hij rond de zes meter de hoog te in moet. Dat is hetzelfde als springen over een volwassen mannetjes-giraffe, inclusief oren. De superdaad van de Zwitser Werner Günthör, die goud won bij het kogelstoten met 22.23 meter valt het best voor te stellen met het ge wicht van een forse baksteen en de breedte van een wed strijdzwembad. Günthör be wees in het olympisch bad in Rome, waar zich thans vooral journalisten verpozen, giste-' ren nog eens zijn spierkracht. Vanuit het midden van de vijftig-meter poel wierp hij een waterpolo-bal snoeihard over een meters breed terras in de kuip onder de springto- ren. Leed Maar tussen dergelijke grollen is er in Rome ook veel leed. Zo bleek gisteravond bij de binnenkomst van de tien kilo meter snelwandelen voor vrouwen, een nummer dat bij de eerste wk nog niet op het programma stond. De Austali- sche Jacho belandde wagge lend tegen een horde en werd vanaf dertig meter voor de eindstreep per brancard ver voerd. Eenzelfde lot onder ging de Italiaanse Orasani, die krachteloos in de bloembak ken ineen zakte. De Spaanse Emilia Cano liep als een dron ken droppie de laatste ronde en kon met moeite twee toe gesnelde bejaarde verpleeg sters voorblijven. Een avond lang onafgebroken aan de al cohol is hiervoor de enige toe passelijke vergelijking. ROB LANGEVELD Eerste halve finale: 1. Buach. DOR. 54.41 2. Farmer. Jamaica, 54.68. 3, Holander Kuusisto. Finland. 54.76. 4. Williams. VS. 54.82. 5. Khromova. Sovjetunie, 54.86. 6. Sheffield. V8. 56,65, 7. Tata Muya. Kenya, 57.65, Tweede halve finale: 1, Ulrich. DDR. 54,72, 2. Fllnthoff King. Australië, 55.08. 3. Ambrazene. Sovjetunie, 55.47, 4. Brown- King. VS. 55.55. 5. Abt. BRO. 55.59, 6. Usha. India. 5S.89, 7. Wennberg. Zweden. 56 56. 8. Trojer. Italië. 57.86 halve finales (eerste vier naar finale): ie serie: 1. Sabine Busch (OOI) 54.41, 2. Sandra Farmer (Jam) 54 68. 3 Tuija Heian der Kuusisto (Fin) 54.76. 4. Schowonda Williams (VSt) 54.82. 5 Margarita Kjromo- va (Sov) 54.86. 6. Latanya Sheffield (VSt) 56.65. 7. Rose Tata Muya (Kan) 57.65 2e serie: 1. Cornelia Ulrich (OW) 54.72. 2. Debbie Flintoff King (Aus) 55.08. 3. Anna Ambrazene (Sov) 55.47. 4. Judi Brown- Klng (VSt) 55.55. 5. Gudrun Abt (WOt) 55.59. 6. PiHayalucandi Usha (Ind) 55.89. 7. Christina Wennberg (Zwe) 56.56. 8. Irm- gard Trojet (Ita) 57 86 3.000 meter finale 1. Samolenko. Sovjetunie. 8:38.73 2. PuH ca. Roemenie. 8:39.45. 3. Bruns. DOR. 8:40.30, 4. Buerkl. Zwitserland. 8:40.31, 5. Romanova. Sovjetunie. 8:41.33. 6, Van Hulst. Nederland. 8:42 57. 7. Murray. Gr.Brittannle, 8:43.94, 8. Sly. Gr.Brittannie. 8:45.85 9. Williams. Canada. 8:49.91. 10. Knisely, VS. 8:50.99 11. Michallek. BRO. 8:55.16. 12. Benning, Gr Brittannie, 8:57.92. 13, Bowker. Canada. 8:58.63. 14. Pierre Duros. France, 9:14.81 10 Kilomeier snelwandelen finale 1. Stre eft ova. Sovjetunie. 44 minuten, 12 secon den. 2. Saxby. Australië. 44:23. 3. Yan. Chi na. 44:42, 4, Cruz Diaz, Spanje, 44:48, 5. Nikolajeva. Sovjetunie. 44:54 6. Gunnarsson. Zweden. 45:09. 7. Jin, Chi na. 45:24, 8, Peel. Canada. 45:27. 9. Sobri- no. Spanje. 45:37. 10. Vavracova, Tsjecho- slowakije, 46:10 Verspringen 1. Relchelt. DDR. 6.46. 994 (4.730). 2, Greiner. VS. 6.29, 940 (4.528), 3. Hidding. Nederland. 6.18, 905 (4.493), 4. Maslennikova. Sovjetunie. 6.12, 887 (4.656), 5. Heinrich. BRO. 5.94, 831 (4,282), 6. Kylola. Finland. 5.92, 825 (4,238), 7. Bu- raga. Sovjetunie, 5 89. 816 (4.549), 8. Mulli- ner. Gr.Brittannle. 5.80. 789 (4,329). HEREN 200 meter tweede ronde Serie 1: 1. Heard, VS. 20.56 2. Krytov. Sovjetunie. 20.79 3. Nagy. Hongarije. 21.11 4, Sangouma. Frankrijk. 21.11. 5. Klein. BRO. 21.12. 6. Querol. Cuba. 21.37, 7. de Kom. Neder, land. 21.39. 8. Hodge. Virgin Islands. 21.68. 400 meter halve linales Serie 1 1. Egbuni- ke. Nigeria. 44.26 2. Schonlebe. OOR. 44.60 3. Hernandaz. Spanje. 44.83 4. Ha ley. VS. 45.21 5. Arnold. Zwitserland. 45.26.6. Skerritt. Canada. 45.62 7. Scher- sing. DDR. 45.67, 8. Kurochkin, Sovjetunie. 45.73 9. Morns. Jamaica. 45.76. Serie 2: 1. Redmond. Gr.Brittannie. 44.50 2. Tiacoh. Ivoorkust. 44.69 3. Kltur. Kenya. 44 73 4. Reynolds. VS. 44.94 5. Carlowitz. DDR. 44.97. 6. Cameron. Jamaica. 45.19 7. Ugbisre. Nigeria. 45.72. 8. Clark. Australië, 4593 800 meter Finale 1, Konchellah. Kenya. 1 minuut. 43.06 seconden, 2. Elliott. Gr.Brit tannie. 1:43.41, 3. Luiz Barbosa. Brazilië 1:43.76 4. Ostrokowski. Polen, 1:44.59, 5. Lahbi. Marokko. 1:44.83 6. Marai. Kenya. 1:44.84, 7. Popovic. Joegoslavië. 1:45.07 8, McKean. Gr.Brittannie, 1:49.21 110 horden Halve finales Serie 1: 1. Ridge- on. Gr.Brittannie. 13.34 2. Foster. VS. 13.41 3. Sala. Span*». 13.60 4. Bryggare. Finland. 13 62 5. Markin. Sovjetunie. 13.63. 6. Ptatek. Polen. 13.68. 7. Hoetfer. Tsjecho- siowakije, 13.78. 8. Schwarthoff. BRO. 13 98 Serie 2:1. McKoy. Canada. 13.42 2. Pier ce. VS. 13.45 3. Kazanov. Sovjetunie. 13 58 4. Jackson. Gr.Brittannie. 13 58 5. Caristan. Frankrijk. 13.62 6. Walker. Gr.Brittannle. 13.68. 7. Bakos. Hongarije. 13.90 8. Hudec. Tsjechoslowakije. 14.06. 400 meter horden finale 1. Moses. VS. 47.46, 2, Harris. VS. 47.48. 3. Schmid, BRD. 47 48. 4. Nyfander. Zweden. 48.37. 5. Dia Ba. Senegal. 48.37. 6. Amlke. Nigeria. 48 63. 7. Akabusi. Gr.Brittannie. 48.74. 8. Alonso. Spanje, 49.64. Kogelslingeren finale 1. Litvinov, Sovjetu nie. 83.06 meter 2. Tamm, Sovjetunie. 80.84, 3. Haber. DOR. 80.76. 4, Sahner. BRD. 60.58, 5, Nikoelln. Sovjetunie. 80.18. 6. Weis. BRO. 80.18 7. Gecsek. Hongarije. 77.56. 8. Minev. Bul garije. 77.06 9. Rodehau. DOR. 76.18. 10. Tanev. Bulgarije. 76.00 11. Ciofanl. Frank rijk. 75.34, 12. Huhtala. Finland. 74.98 ROME Een door de Nederlandse atletiek-delegatie geïni tieerd protest tegen het wijzigen van het programma voor de 3000 meter steeple-chase heeft niet mogen baten. De Nederlan ders Hans Koeleman en Herman Hofstee kwamen daardoor gisteravond in tegenstelling tot de aanvankelijke bedoeling in Rome nog niet in actie. De organisatie maakte bekend de kwa lificatie-race voor dit onderdeel te schrappen en slechts de hal ve finales en de finale te laten afwerken. Officieel vanwege een te gering aantal deelnemers. Het ontzien van de Italiaanse favoriet Panetta wordt als veel meer aannemelijke motivatie beschouwd. Al op de allereerste avond wekte een rigoreuze in greep in het programma alom verbazing. Voor die zaterdag stonden namelijk de seriewedstrijden voor de 10.000 meter op het programma, terwijl de finale voor maandag was genoteerd. „Vanwege gebrek aan belangstelling" werd toen besloten met een maar de finale te laten lopen. Boze tongen beweerden toen al dat Panetta, die uiteindelijk tweede werd, hierdoor meer tijd zou worden gegund om weer op adem te komen voor zijn vol gende onderdeel. Die veronderstelling werd gisteren onder steund door het besluit ook de steeple-chase alsnog zonder eer ste voorronde af te werken. Maar ditmaal blijft het tijdstip voor de halve eindstrijd (donderdagavond) juist overeind. Neerlands technisch-directeur Arie Kauffman trommelde de Engelse, Westduitse en Scandinavische ploegleiders bij elkaar, maar het unanieme protest werd zelfs niet eens beantwoord. Waardoor het eerste wk-optreden van Koeleman en Hofstee twee dagen vertraging opliep. En PanetU nog wat langer kan uitpuffen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9