U*E33ift De videoclip en zijn makers uitgelicht 1 L ?ADIO/TELEVISIE Egbert van Hees regisseert Madonna op VARA-tv jjNederland^ ^Duitsland^ Satelliet-TV Radio CeidócSomant WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1987 PAGINA 11 0 HILVERSUM De recht streekse uitzending van het concert van popster Madonna op VARA-tv as. vrijdag in het Juventus stadion in Turijn gaat definitief door. Gister middag gaf Madonna definitief toestemming voor uitzending. Egbert van Hees voert de regie van Madonna's show „Who's that girl" met gebruikmaking van negen camera's en veertig man technisch personeel. De produktie ligt in handen van ID-tv. VARA's poppresentator Jan Douwe Kroeske zal vanuit Tu-, rijn het concert presenteren.» Het Madonnaconcert begint om 20.56 uur op Ned II na de al aangekondigde program ma's. Het concert duurt tot 22.49 uur. De aangekondigde film „Blue collar" vervalt. Over de vraag wat er met de andere op Ned. II geprogram meerde uitzendingen gebeurt, wordt nog overleg gevoerd, met name met de NOS en de IKON. Behalve door de VARA wordt het concert ook overgenomen door de Spaanse, Franse, Duitse, Deense, Noorse en Zweedse tv. De VARA kan dit concert uit zenden, omdat de Italiaanse televisie toestemming kreeg Madonna rechtstreeks op het scherm te brengen. Daarna moest een akkoord worden be reikt tussen de Italiaanse RAI en de geïnteresseerde landen. Over de financiële inhoud van het akkoord zijn geen bijzon derheden bekend gemaakt. De plaatstelijke autoriteiten in Turijn hebben zich sterk beij verd dit concert direct uitge zonden te krijgen, omdat zij in verband met de toeloop naar dit concert en het al enige tijd uitverkocht zijn van de toe gangskaartjes moeilijkheden vreeesden bij het stadion. Extra aflevering „Ja, natuurlijk" HILVERSUM Met een „Ja, natuurlijk ex tra"aflevering start de NCRVtelevisie op zondag 6 september 1987 met het twaalfde sei zoen van het programma „Ja, natuurlijk". In dit speciale programma (van 21.25 tot 22.15 uur te zien via Ned. I) gaat de aandacht uit naar de renkoekoek. De pioniers van weleer noemden hem, vanwege de rappe manier waar op hij zich voortbaant, de 'roadrunner'. De renkoekoek leeft in het zuidwesten van de Verenigde Staten en kan lopend snelheden be reiken van wel 42 kilometer per uur. De eerste „Ja, natuurlijk extra" wordt samengesteld en gepresenteerd door Antoon van Hooff. Deze winter zendt de NCRV in totaal vier „Ja, na tuurlijk Extra's" uit. Ze worden tussen de se rie van zeven 'gewone' programma's op het scherm gebracht. Film over niet te genezen autisme HILVERSUM - Tros Aktua van vrijdag gaat over „autisme", een ernstige aangeboren handicap, die wezenlijk contact tussen de au tistische mens en zijn omgeving vrijwel on mogelijk maakt. De handicap wordt door gaans voor de 30e levensmaand ontdekt en is niet te genezen. Intensieve begeleiding is meestal de enig haalbare vorm van contact en daarom ook van levensbelang. De film werd gemaakt in opdracht van de Neder landse Vereniging van Autisten (NVA). De bezuinigingsdrift van de overheid vormt op het ogenblik een ernstige bedreiging voor de individuele hulp aan en begeleiding van au tisten. De hulp zou overgeheveld moeten worden naar de Riagg's, die voor de geestelij ke gezondheidszorg staat. HILVERSUM De keuze van videoclips voor de documentai re „Userbits, de verbeelding van de videoclip" was volgens Jan Libbenga geen enkel pro bleem. Wat wel de nodige moeilijkheden opleverde, was het verkrijgen van de originele banden. Wat Elvis Costello's „Accidents Will Happen" be treft, was de master-tape zelfs spoorloos verdwenen. De ma kers van „Userbits" (vanavond, Ned.'II om 20.20 uur) moesten trouwens meerdere keren te ruggrijpen naar kopieën. Zo werd voor het fragment uit „Absolute Beginners" een VHS-versie gebruikt en was ook A-Ha's „Take On Me" al leen op dat VHS-systeem be schikbaar. Is de videoclip dan echt een wegwerp-produkt? „Userbits" laat het tegendeel zien, want artistiek gezien wor den er soms wonderschone prestaties geleverd. Net als veel clips is „Userbits" overigens een documentaire die gemak kelijk kan concurreren met de beste produkten over dit on derwerp uit het buitenland. Zo doet de documentaire niet on der voor eenzelfde soort pro gramma dat de BBC vorig jaar uitzond. De makers hebben daar zelf al een beetje rekening mee gehouden. Clip-liefhebbers moeten dan ook niet vreemd 'opkijken als hij straks ook in de ons omringende landen op de buis wordt gebracht. Het vi- leoclip-station MTV Europe leeft in elk geval een zicht-ko- ;p pie gekregen. F „Userbits" is, zoals misschien al k duidelijk is geworden, een pro- gramma waarin op vakkundige wijze de geschiedenis van het fenomeen videoclip en dan vooral de artistieke kant, in beeld wordt gebracht. De ma kers onder leiding van regis seur Ruud van Gessel spraken met regisseurs, producers en muzikanten. Aan het woord komen de belangrijkste clip makers zoals Steve Barron (A- Ha), Annabel Jankei Rocky Morton (Max Headroom), Brian Grant (Tina Turner) en Jon Roseman (Queen). „De enigen met wie ik niet heb gesproken, is Godley Creme", zegt Jan Libbenga, verantwoordelijk voor de interviews in het pro gramma. „En eerlijk gezegd vind ik dat een gemis. Het pro bleem is echter dat die jongens zo druk bezig zijn, dat ze abso luut geen tijd hadden om voor onze camera te verschijnen. Op het moment dat we de inter views opnamen, zaten ze in Amerika. Ze zijn niet alleen clip-regisseurs, maar houden zich ook bezig met muziek en met het vervaardigen van re clames. Als troost zit er daarom een fragment uit hun nieuwste, twintig minuten durende, vi- deo-produktie „Mondo Video" Videowereld „Userbits" biedt een indruk wekkende blik in de video-we reld, waarbij de Engelse regis seurs op een heerlijk chauvinis tische manier tekeer gaan. Bri an Grant laat horen waarom de videoclip alleen in Engeland heeft kunnen ontstaan en Mi chael Hurl, tv-producer van Het Engelse hitparade-pro gramma „Top Of The Pops" beschrijft de redenen waarom de clip in betekenis toenam. Door middel van de interviews DE VERBEELDING VAK' DL vy ij B, g dj, (L (l ij wordt op chronologische wijze de geschiedenis behandeld, waarbij werd gekozen voor een verdeling in verschillende hoofdstukken zoals: animatie, censuur, computer-technieken en toekomst. De clips dienen als bruggetjes en om te laten zien welke produkten de regis seurs hebben afgeleverd. Wie spectaculaire video's verwacht, zal teleurgesteld worden. De makers hebben vooral de clips eruit gepikt, die verantwoorde lijk waren voor een belangrijke nieuwe ontwikkeling. Dus in beeld komen video's zoals „Bo hemian Rhapsody" van Queen, wel omschreven als de eerste echte videoclip, hoewel Walt Disney deze eigenlijk al in 1945 vervaardigde, „Vienna" van Ultravox, „Paradise By The Dashboard Light" van Meat Loaf, „Take On Me" van A-Ha, „Cry" van Godley Creme en „Hard Woman" van Mick Jag- ger. Jong talent Brian Grant ziet in de video clip-industrie een goede voe dingsbodem voor jong talent, die alle mogelijkheden wordt geboden om te experimenteren. Jon Roseman, die geen clips meer maakt en inmiddels een zeer gehaat man is in de mu- ziek-industrie, laat weten dat ondanks het feit dat de video clip een effectief reclame-mid del is, de clip nooit de rol van de muziek zal overnemen. Jan Libbenga praat ook met John Hegarty, die met de beroemde spijkerbroeken-reclame het volmaakte huwelijk sloot tus sen reclame en de video-clip. Hij: „Het verschil tussen beide Fragment uit „Userbits, de verbeelding van de videoclip", met de Starsisters (I) in een oer-Neder- lands landschap. foto: flos is, dat in de reclame meer met een thema wordt gewerkt, ter wijl het uitgangspunt bij de vi deoclip de presentatie is". Dat er veel geld over de balk wordt gegooid, illustreert Jon Roseman. „Er worden honder den clips gemaakt, die het tele visie-scherm nooit halen. Rede nen daarvoor zijn dat er geen programma voor is of omdat de single gewoon geen hit wordt. Bovendien speelt de censuur ook een rol en wordt er nog steeds ontzettend veel geëxpe rimenteerd. Dat kost geld". Te duur Voor de Nederlandse tak van de video-clip-industrie is ook veel tijd ingeruimd. Golden Earring-zanger Barry Hay ver woordt kort en krachtig waar om het maken van clips in Ne derland nooit zo'n vlucht heeft genomen. „Te duur". Dat bete kent overigens niet dat er geen clips worden gemaakt. „When The Lady Smiles", van regis seur Dick Maas, is het mooiste voorbeeld, maar Blue Murder haalde er ook een camera bij. De muzikanten laten met „Talk Talk Talk" zien dat er ook met weinig geld veel mo gelijk is. Aan het eind van het program ma wordt ook nog even gespe culeerd over de toekomst. Vol gens Michael Hurl ziet deze er voor de videoclip gezond uit omdat er altijd artiesten zijn, die in een bepaald programma niet aanwezig kunnen zijn om dat ze bijvoorbeeld aan een tournee bezig zijn. Over de ar tistieke inhoud blijft het gissen. Net als met de muziek lijkt het herhalings-effect onvermijde lijk. „Userbits" was volgens Jan Libbenga een dure pro duktie. Zo moest een speciaal effect, dat aan het eind van het programma een aantal video fragmenten met elkaar ver bindt, speciaal in Engeland worden vervaardigd. Hoewel de interviews een jaar geleden werden gemaakt en de produk tie lange tijd in beslag nam (vanaf augustus 1986) meent Libbenga dat er inmiddels geen clips zijn bijgekomen die hij in het programma had willen hebben. HANS PIËT NEDERLAND 1 VOO 15.35 Club Veronica Clips, mu ziekprogramma met o.a. De Clip van de maand 16.10 Rambo, tekenfilmserie. All.: De Konichi 16.35 Het kleine paradijs, serie portretten van tuinen in Nederland. Afl.: Ganzen en een bunker (herh.) 17.00 Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Het Phi ladelphia Verhaal. Tijdens een droom van Alex, wordt de familie Keaton meer dan 200 jaar terug in de tijd gevoerd. Een tijd, waarin de onafhankelijk heidsverklaring nog door de toenmalige president ondertekent moest wor den. En Steven Keaton is de president NOS 17.30 V>6-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport, sportma- Slm lagnum, Amerikaanse gazine met Slmone Wiegel ga 18.15 Mi misdaadserie met Tom Selleck in de hoofdrol. Afl.: Paradise blues. Alexis Carter verschijnt op het eiland Hawaii. Zij was tij dens de Vietnam-oorlog zangeres en een oude be kende van Magnum en TC. Wat zij niet weten is dat Alexis gezocht wordt door de mafia (herh.) 19.00 Countdown, popprogram ma gepresenteerd door Adam Curry. Ditmaal bij zondere aandacht voor Mi chael Jackson en zijn nieu we elpee 'Bad' in de vorm van een special. Naast een carrière-overzicht met o.a. beelden van zijn bezoek aan het wassen beelden museum Madame Tus- saud's in Londen en frag menten uit zijn videoclips, de door Martin Scorsese geregisseerde, 18 minuten durende clip 'Bad'. Verder ook aandacht voor de nieuwe single van Mick Jagger, 'Let's work', die deze week alarmschijf is NOS 20.00 EC Journaal en weerover- zicht SOCUTERA 20.28 U kunt zelf zoveel doen, film van het Koningin Wil- helmina Fonds VOO 20.33 Nederland Muziekland (100), jubileumuitzending van dit muziekprogramma vanuit Bergen op Zoom. Presentatie: Erik de Zwart en Chiel van Praag. Gas ten: V.O.F. de Kunst, Lee Towers, Frizzle Sizzle, Ri- chenel e.a. 21.27 Nieuwslijn, actualiteiten 22.02 Veronica film, filmrubriek met ditmaal een interview met Sylvester Stallone 22.30 First blood, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Ted Kotcheff. Met o.a. Sylves ter Stallone, Richard Cren- na en David Caruso John Rambo speelt op de zenu wen van een sheriff van een klein stadje. De sheriff behandelt hem zo, dat bij Rambvo alle stoppen doorslaan en hij zich weer in het bloedige Vietnam waant NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 VPRO 15.30 Kinderfilmnieuws, met een rechtstreeks verslag van de opening van het Kinderfilmgala in de Meer vaart te Amsterdam 15.40 Mijn leven als hond, Zweedse kinderfilm van Lasse Hallström. Ingmar is twaalf jaar en heeft het niet makkelijk. Hij gaat een tijdje bij zijn oom wonen. Daar beleeft hij komische, romantische en ontroeren de avonturen 17.20-17.30 Kinderfilmnieuws, met vanuit de Meervaart de uitreiking van de jaar lijkse prijs voor de beste in Nederland uitgebrachte kinderfilm NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal 19.12 Uitzending van de politie ke partijen: PvdA 19.22 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. On derwerpen: 1. 45 Jaar Noord-Oostpolder; 2. Sta len knuisten; 3. Tinnen sol daatjes 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat, rubriek over evene menten op het gebied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme 20.20 Userbits: de verbeelding van de videoclip, docu mentaire over de geschie denis en kwaliteit van de filmpjes die door de pla tenindustrie worden be kostigd om hun produkt te promoten. Met gesprek ken met o.a. Jone Rose man ('Bohemian Rhapso dy'), Annanbel Jankei en Rocky Morton ('Max Hea droom') en Steve Barron ('Take on me') (zie elders op deze pagina) 21.20 Het Paul van Kemenade Kwintet, regisfratie van een concert van deze Til- burgse jazz-formatie 21.50 Studio Sport NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, ver slag van de parlementaire enquête over fraude met bouwsubsidies 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1/BRT2 16.00-17.30 Oom Ferdinand en de toverdrank, Nederlandse jeugdfilm van Karst van der Meulen, met o.a. Willeke Al- berti 17.55 Nieuwa in teletekst 18.00 Tik Tak, peuterprogramma (herh.) 16.05 Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de ooievaar (herh.) 18.10 Nils Holgersson, tekenfilmse rie naar het boek van Selma i Lagerlöff. Afl.: Oudejaarsnacht 18.35 De terugkeer van de Antilope (The return of the Antelope, slot), Engelsè tv-serie van Eu gene Ferguson. Met John Branwell, Gail Harrison, John Quentln, e.a. Afl.: De verhui zing 19.00ïComedy Capers, serie slap sticks. Afl.: De grote wedren. (The big race) met Billy Bevan 19.15 Allemaal beestjes. Afl.: Evolu tie. 100 jaar na Darwin, (herh.) 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Fawlty Towers (slot), twaalfde lige Engelse comedyserie van Bob Spiers. Met John Cieese, Prunella Scales, Andrew Sachs e.a. Manuels geliefde en ge koesterde huisdier blijkt een rat te zijn. Basil kan het dier niet in huis hebben, temeer daar hem een strenge inspec tie van de hygiëne in het hotel boven het hoofd hangt 20.40 Voica-Dance. Zanger Bobby Mc Ferrin en choreograaf Tan dy Beal creëren een uniek en humoristisch samengaan van zang en dans. dat de Gouden Roos van Montreux '87 voor de beste onafhankelijke inzen ding won 21.10 Wis schrijft dia blijft, maande lijks literair magazine met: A.C. Baantjer, Nederlands bestsel ler-auteur van misdaadromans: André Janssens. auteur van vier humoristische verhalen bundels; de Oostenrijkse schrijfster Anna Waltraud Mit- gutsch en Elfriede Jelinck (n.a.v. Europalia) 22.00 Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radlb-Omroep 22.40 Sport extra, met aandacht voor de WK Atletiek te Rome 22.55 Loterij-uitslagen 23.00-23.20 Nieuws en Coda: Ge boorte, van Eddy van Vliet RTBF 1 18.00 ONEM, vacaturebank 18.15 La boïte aux images, teken filmmagazine met o.a. 'De Smurfen', 'Dr. Snuggles', 'Petit Poney' en 'Gil et Julie' 19.00 Journaal 19.03 Ca soir, regionaal journaal 19.30 Journaal 20.00 La testamant (A town like Ali ce, 4), tv-serie naar de bestsel ler van Nevil Shute. Met Helen Morse, Bryan Brown, Gordon Jackson, e.a. 20.55. Spécial C'est a Voir L'Ameri- qua noire (1), documentaire 21.55 Coup de film, weekoverzicht van uit te zenden films. Pre sentatie: Terry Focant 22.05 Chausseurs d'orgues, vierdeli ge serie recitals. Commentaar: Jean Ferrard. Afl. 1: Marle- I Claire Alain speelt op het orgel 1 - van St. Mlcel-en-Thlérache £2.45 Journaal 23.15-23.25 La coaur at I'asprit Bob Dylan is vanavond samen met Tom Petty and the Heartbreakers te zien op Duitsland 1 om 23.30 uur. FOTO: AP DUITSLAND 1 14.30 Hl IFA'87: Die goldene Eins, live-programma met Sigi Har- reis. Jürgen von der Lippe, Mi chael Schanze en Stefanie Tücking vanaf de internationa le Funkausstellung Berlin 1987 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Ruhe im Saai, tv-serie. Afl.: Briefe, Verse. Baumgeschich- ten 19.00 Sommer in Lesmona, tv-serie. Afl.: Nach Italien 19.57 Programma-overzicht 20.00 ixTagesschau 20.15 IxZwischen Himmel und Erde, tv-film naar de gelijknamige roman van Otto Ludwig. Met Ralph Schicha, Andreas Sey- ferth. Katja Lauterbach e.a. Fritz en Appolonius zijn broers, maar met totaal verschillende karakters Fritz is lichtzinnig en brutaal. Lonius is verlegen en oppassend. Wat ze gemeen hebben is hun verborgen liefde voor de beeldschone Christia- ne. Argeloos verteld Lonius zijn broer van zijn onmogelijke liefde. Fritz belooft hem te hel pen. maar slaat zijn eigen slag 21.55 ARD-Sport extra. Bundesliga voetbal 22.30 Tagesthemen 23.00 [a Michael Jackson, seine neueste Produktion: 'Bad', special rond Michael Jackson (zie Ned. 1) 23.30 Bob Dylan/Tom Petty the Heartbreakers, muziekpro gramma 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.30 Si IFA'87: Na siehstel Amuse mentsprogramma gepresen teerd door Thomas Gottschalk. Met o.a. Gianna Nannini, Boys Next Door, Cliff Richard en Georg Danzer. Om 16.00 en 17.00 Heute 17.45 Ein Heim fiir Tiere, tv-serie met Siegfried Wischnewski, Marion Kracht, Michael Lesch, e.a. Afl.: Martha und Co 18.55 Lottotrekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Dein ist mein ganzes Herz, documentaire waarin vier echt paren zich uitspreken over lief de en partnerschap 20.15 ZDF Magszin, actueel magazi ne 21.00 ÉL Die Schwarzwaldklinik, tv- serie met Klausjürgen Wus- sow, Gaby Dohm, Sascha Hehn e.a. Afl.: Hochzeitstag 21.45 Heute-journal 22.10 Nicht in Unschuld gewa- schen: Warum Putzen uns nicht rein macht, documentai re over de vervuiling van was middelen 22.40 Deshalb machen wir nicht Harakiri (E noi non faremo Ka- Rakiri), Italiaanse speelfilm uit 1981 van Francesco Longo. Met Vittorio Mezzogiorno, Mara Venier. Piero Anchisi e.a. De niet echt succesvolle script schrijver Matteo ontmoet op een dag Serena, die zich bezig houdt met blinde kinderen. Beiden kennen elkaar vluchtig uit de dagen van de grote stu dentenbewegingen. maar zijn sindsdien verbitterd. Er lijkt voor hen een nieuw begin weg gelegd. maar hun levens zijn moeilijk op elkaar af te stem men 00.15 Heute DUITSLAND 3 18.05 Teletekstoverzicht 18.30 Die geheimniese der Severin- strasse: Ein unmöglicher Auftrag, kinderserie 19.00 Aktuele Stunde, regionaal ma gazine met sport en nieuws 19.45 Raamprogramma van de re gionale atudio'a 20.00 Tagesschau 20.15 Puzzle - ein Denkspiel für 3 x Kluge, spelprogramma 21.15 lm auftrag des Königs: Zwei Bildhauer in Berlin, documen taire 21.45 Hobbythek:" Drucken mit Sieb und Farben, vrijetijdsmagazine gepresenteerd door Ulla Ha- mann en Peter Brückner. Afl.: Zeefdrukken 22.30EEine Fresse zum Verlieben (Gueule d'amour), Franse speelfilm uit 1937 van Jean Grèmillon. Met Jean Gabln, Mireille Balin, Marguerita De- vall e.a. Lucien is Frans officier In Noord-Afrika. Ook in het le ger blijft hij zijn hobbie beoefe nen: vrouwen. Op de reis leert hij Madeleine kennen. Hij is zo gek van haar dat hij de dienst verlaat en in Parijs werkt zoekt om in haar buurt te zijn. Tot zijn schade en schande ont dekt hij dat hij niet de enige man in haar leven is 00.00 Laatste nieuwa BBC 1 14.50 The VIP'e, Engelse speelfilm uit 1963 van Anthony Asquith. Met Elizabeth Taylor, Richard Burton. Louis Jourdan e.a. Ge strande luchtreizigers brengen de nacht door in een Londens hotel 16.45 Gardener'* direct line, tui niersrubriek 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Puppy's new adventures' en 'Really wild show' 18.05 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Colour in the creek (7) 18.35 WK atletiek te Rome, samen vatting 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.40 Muaic match, muzikale quiz met Barry Cryen 21.10 ffiThe Colby's, Amerikaanse tv-serie met Charlton Heston, Stephanie Beacham, John Ja mes, e.a. Afl.: Crossroads 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 ffi Screenatory: Mussolini - The untold story (2), vierdelige gedramatiseerde documentai reserie over de Italiaanse fas cistische dictator Benito Mus solini. Met George C. Scott. Lee Grant, Mary Elizabeth Ma- strantonio e.a. 23.50 Cool it, sketches met Phil Cool 00.15 The trouble with sex, Informa tieve serie over sexualiteit. Afl.: Out of touch, over huwelijks problemen (herh.) 00.45 Weerbericht BBC 2 15.02 SDP-conferentie te Porte- mouth, rechtstreeks verslag 18.35 Elvia Presley in: Elvia on tour, Amerikaanse documentaire uit 1972 van Pierre Adidge en Ro bert Abel over een Amerikaan se toernee van Elvis Prsley 20.10 Open space, informatieve se rie. Afl.: Victims of crime, over hulpverlening voor slachtoffers van misdrijven 20.40 SQ.E.D., populalrwetenschap- pelijke documentaireserie. Afl.: The eleven minute mile 21.10 Wildlife showcase, serie na tuurfilms. Afl.9: Ducks in dan ger 22.00 M*A*8*H, Amerikaanse come dyserie met o.a. Alan Alda. Lo- retta Switt en Wayne Rogers 22.25 Screenplay: The best years of our life, tv-spel van Clive Jer- maln over een zeventienjarige jongen die lijdt aan ongenees lijke kanker. Met o.a. Lee Whitlock, Steve Fletcher en Alamn Ford 23.20 Newanight, actualiteitenmaga zine 00.40 Weerbericht 00.45-01.20 Open University CD Ondertiteling via TeleTekst. (S Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzendlng. ■33Zwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstaüge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzending In orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 (s) Funkausstellung Sky Trax Special, popprogramma uit Berlijn 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkee», comedyserie 18.30 Hogan'a Heroes, comedyserie. Afl.: It Takes a Thief Someti mes 18.57 Europees weerbericht 19.00 Nanny and the Profeasor, co medyserie. Afl.: Whatever Hap pened to Felicity? 19.30 Ruth, dramaserie. Afl.: The Second Oldest Trade 20.25EWednesday Classic Movie: Stand in, Amerikaanse speel film uit 1937 van Tay Garnett 22.12 Europees weerbericht 22.15 Shell international Motor Sports 1987 23.20 Roving Report, actualiteitenru briek 23.50 Kate Bush Special 00.42-00.45 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 The Music Box Live Show, met Nino Firetto 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 The really wild show, dieren- programma 18.30 The last ride of the Dalton Gang, tv-serie 19.00 Game for a Laugh, amuse mentsprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Pushing the limits, documen taireserie. Afl.: Mountains of the wind 20.00 Elkie brooks, muziekspecial 21.00 Rafferty's Rules, comedyserie over een chaotische recht bankpresident 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Q.E.D., documentaireserie. Afl.: Body in the bog 00.00 Father Murphy, avonturense- rie 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04.00 The Music Box Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day TV 5 16.05 Derniöres nou vel les de notre 17.05 Le'boïte a révee 17.30 Jazz a Antibas 18.00 Recreation 18.40 Das chiffres at das lettres 19.00 Qu'est-ce qua la Som mat Francophone? 20.00 Demièrea nou val las da notre 21.05 Suisse insolita 21.25 Jazz Antibes 21.50 Photo da familie 22.00 Journaal 22.30 Inauguration officielle du NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuwa voor do ven EO 15.30 ffiHoning uit je wo ning, tv-serie 15.50 De man in de bergen (Mountain Man), Amerikaanse speelfilm NOS 17.30 V^S-Journaal EO 17.46 Tijdsein-buitenland NEDERLAND 2 NOS 16.20-18.15 WK atletiek Rome DUITSLAND 1 09.45 ARD-Sport extra. WK Atletiek te Rome 12.00 IFA'87: Die Eins von 12 bia 2, middagmagazine 14.00 IFA'87: Klartext, gesprekken met be zoekers 14.30 IFA'87: Die Goldene Eins, amusement 17.00-18.30 ARD- Sport extra. WK Atletiek te Rome DUITSLAND 2 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23EDer brave Soldat Schwejk, Duitse speelfilm uit 1960 van Axel vom Ambesser (herh.) 12.00 Diese Drombuschs, tv-serie 13.00 Tages schau 13.15 Programma-overzicht 13.20 XIFA'87: Mundart extra 14.00 IFA'87: Klartext 14.30 EB IFA'87: Na siehstel Amusement met Thomas Gottschalk 17.45 Agentin mit Herz BBC 1 07.35 Edgar Kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time 09.35 WK atletiek te Rome, met om 10.00 en 11.00 Nieuws 11.30 Play school 11.55 Five to eleven: Catherine Griller 12.00 Nieuws en weerbericht 12.05 Children's BBC 13.00 Nieuws 13.05 WK atletiek te Rome 14.00 Journaal 14.25 Neighbours, tv-serie 14.50 Gai ly Son (1). tweedelige serie 16.05- 19.00 WK atletiek te Rome BBC 2 11.05 Neighbours 11.25 Those Holly wood stuntmen 11.501 Harold Lloyd: Never weaken/Why worry? 13.05- 13.55 Dallas (herh.) 14.20-14.35 Fin- germouse 15.20 Chronicle: The plunderers, documentaire met om 16.10 Nieuws 17.00 Nieuwe en weer bericht 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 H Sky Trax. Pop muziek 13.05 Davis Cup Tennis 1986 14.05 Roving Report 14.35 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Barrier Reef 16.00 ÜI Smash Great Video Race 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sona and Daughters 09.30 Doctor Who 10.00 EMU's World 10.20 Heatheliffe 10.30 The Lone Ranger 11.00 Kick Start 11.30 Si mon Potter 12.30 The Onedin Line 13.30 Some mothers do 'eve 'em 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Think of a Number 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Vader in het strafkamp. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 NON-stop lichte muziek RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: De wereld zingt Gods RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02-24.00 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat...l 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 NOS: Octaaf. 22.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: Tempo doeloe extra. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landers. 20.30-21.20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders REGIONAAL Radio Weat: 17.00-18.00 Avondmaga zine met actualiteiten, column en overzicht van de regionale avondbla den. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 19.00-20.00 Gees telijk leven. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middagmaga zine met tussen 18.30-17.00 Rijnmond getapt; Kwis en Waarachtig; 17.30 Editie half zes met actualiteiten en studiogasten. 18.00 Groot onderwerp; 18.15 Kwis en Waarachtig BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Combo. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 Sport en muziek. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Rijswijckfoon. 19.10 Dansvergunning. iffee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Liszt, mens en musicus (39). 19.32 Intermezzo. 19.45 Ellingtonia. 20.30-23.45 Musica Antiqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aanl 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 De AVRO-Magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 18.05 KRO: Echo-Magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 500-hondertste uitzending van 'Wie weet waar Willem Wever woont?' 11.02 Ter herinnering. 11.30 De familieshow. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 De lopende band. 14.03 Mixer. 15.03 Coupe Soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 TROS Gouden uren. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 Nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.02 Veronica's Meesterwerken. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium in Konsert. 15.30 Noten en notities 16.00 VPRO: De beweging. Vandaag: Morton Feldman RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De vrouw die schrijft (1). 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Jeugdkatechese. 10.30 De Zonnebloen. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.05 Kruispunt. 12.30 Da Capo. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 Het dossier: Vrouwenhandel. 15.00 Zin in muziek op 5. 15.20 Op zoek naar hem. 15.40 0 kwardraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Weat: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur met actualitei ten, land- en tuinbouw, de uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 11.00-12.00 Voor ouderen. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.30-08.30 Ochtendmagazine. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13JÏ3 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziek boetiek. 10.03 Parkeerschijf. Bont magazine. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. Non-stop mu ziekprogramma 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtend variaties. 09.15 Matinee. 10.00 Woordprogramma, Leo Ferre. 11.00 Belgische kamermuziek. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Natafelen met harpiste Chantal Mathleu. 14.00 All 'Italia. 16.05 Op reis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11