Drankavondje op VARA-tv Jj mom Bart Peeters eigen show op Veronica-tv RADIO/TELEVISIE CekUeSomcuii MAANDAG 31 AUGUSTUS 1987 PAGINA S Bart Peeters hoeft zich niet meer te bekommeren om de Staatsloterij. foto: voo HILVERSUM - Vandaag kwam Veronica voor de dag met zijn winterprogramma. Rob Out heeft beslag weten te leggen op de serie "Moonlighting" met Cybill Shep herd en Bruce Willis. Bart Peeters hoeft zich niet meer druk te maken om de cijfers van de Staatsloterij: hij krijgt gewoon z'n eigen "Bart Peeters Show". Jasperina de Jong staat met haar "Gekkin van de Gracht" bij de VOO, evenals Seth Gaai- kema met z'n oudejaarsconference. Nieuw is dat Chiel van Praag zijn radio-programma "Mijn Idool" in het vervolg ook op tv gaat brengen. Een nieuwe kinderserie van Nederlandse bodem heet "Pom- py de Robodoll", waarin Tineke de Nooy een gastrol speelt. Nieuw is ook "De Pin Up Club". Jef Rademakers zou dit programma vorig jaar al starten, maar toen kwam het proefprogramma te laat. Dit seizoen gaat het eerste eroti sche magazine toch écht van start. Dat geldt ook voor de tv-serie "Passies": vorig jaar won de serie een gouden kalf in Utrecht en om diverse redenen werd er toen van af gezien om de serie programma's tijdens het seizoen '86/'87 in te zetten. Een nieuwe avonturenserie is "Crossbow", waarin alles draait rond de belevenissen van William Tell. Ook nieuw: Leo van der Goot's "Gemene Verhalen". En "De Tik van..." van Annette van Trigt gaat naar de avond. Mini-series zijn "Parallax" en "The Fifth Missile". Wanneer we kijken naar de aankopen die Veronica wel gedaan heeft, maar nog niet geprogrammeerd, dan kun nen we alleen maar constateren dat er nog veel "lek kers" op de plank ligt: Midnight Express, Flashdance, Raiders of the Lost Arc, An American Werewolf in Lon don en Wargames zijn maar een paar filmtitels. Verder: de miniserie "I'll take Manhattan" en de 10-delige Zuida- frikaanse serie "Shaka Zulu". Veronica prolongeert: Tineke, De Grote Meneer Kaktus Show, Dynasty, Veronica Sport, Countdown, Miami Vice, Nederland Muziekland, RUR, Nieuwslijn, Klasgenoten, Strandrace, Verona, de Nationale Ideeënbus, McGyver, De Pats Boem Show, De Heilige Koe, Club Veronica, Ve ronica Film en Bodylijn. HILVERSUM Een drankje op zijn tijd, onwijs lekker. Maar even goed onwijs desa streus bij overmatige inname. Allerhand vormen van vanda lisme zijn er aan te wijten, ook agressie nadat men zich moed heeft ingedronken, verkeer sonveiligheid, omdat men meent niet op één been te kunnen staan en driemaal scheepsrecht heet. Niet te ver geten huiselijke ellende die soms gezellig begint. Dit thema beheerst VARA-tv donderdagavond 3 september op Ned. II tussen acht uur en half elf. Ons land telt één mil joen gewoontedrinkers. Per hoofd van de bevolking slaat men drie keer meer achter over dan dertig jaar geleden. Men kan de krant niet opslaan of men leest over vormen van hele en halve criminaliteit op basis van drank. De presentatoren Paul Witte- man en Ati Dijckmeester wil len niet belerend doen en zijn er niet op uit het glaasje te la ten staan. Dagelijks doet zich wel een reden voor waarop ge dronken moet worden. Met mate tot zich genomen kan men er veel plezier aan bele ven en niet gauw van kwaad tot erger vervallen. Het wordt een tv-avondje met publiek in de zaal uit welks kring bijval en reacties wor den verwacht. Jan van Loe- nen zal hen aan de tand en drinkgewoonten voelen. Om de zaak op gang en in het ga reel te houden heeft men be kende innemers bereid gevon den hun aandeel aan deze avond te leveren. De gezellige toetaster en aanschuiver An- dré Hazes, die zijn stembanden soepel pleegt te houden met pils, komt er geen geheim van maken hoe de alcoholische versnapering vat dreigt te gaan krijgen op zijn leven. Hij vindt het zelf hoog tijd worden dat eens een beetje in de hand te gaan houden, al is hij zich er van bewust dat een "Verla ten minnaar" op een „Eenza me avond?' het wel eens uit de hand kan laten lopen. Zegt de volksmond niet dat men ver driet kan verdrinken? Proef Vier bekende persoonlijkhe den lenen zich om de proef op de som te nemen. In volgorde van drankgebruik zijn dit de komiek Jules Deelder, schaker Hans Böhm, de Amsterdamse kasteleines Iris Heynen en de internist Albert v.d. Wiel. Deze laatste zegt model te wil len staan voor de gemiddelde huisarts, die om in een drukke - Komiek Jules Deelder en schaker Hans Böhm verschijnen ais geheide innemers op het alcoholische VARA-avondje. FOTO: CLEMENS RIKKEN praktijk op de been te blijven van tijd tot tijd een teugje neemt. Alle vier begeven zij zich o.l.v. interviewer Jan Douwe Kroeske naar de testbaan van de rijksdient voor het wegver keer in Lelystad. Daar mogen zij naar hartelust innemen, in het pijpje blazen en vervolgens hun kunsten achter het stuur vertonen. Allemaal voelen zij zich na een aantal glazen nog redelijk bekwaam veilig hun weg te kunnen vinden. Hun bewegingen worden per com puter op beeldscherm gevolgd. Zij gaan alle vier over de schreef en over de wegbelij- ning. Jules Deelder nochtans wei gert water te drinken. Hij be schikt over een ijzeren gestel en dat wil hij vrijwaren van roest. Schaker Böhm overziet in alcoholtrance allerlei va rianten waarmee hij zijn te genstander tot mat kan dwin gen. De Amsterdamse kastelei nes drinkt er zelfs zeven en brengt dan nog lastige klanten naar huis, die met een stuk of acht te diep in het glaasje heb ben gekeken. Hun overmoed ontlenen zij aan de drank. Dat de concentratie en het ge zichtsvermogen, zomede de re actiesnelheid afnemen nave nant aan het innemen mag een wijsheid heten, die men niet overziet als de normale helderheid door drank ietwat vertroebeld is geraakt. Eindredacteur Hans Emans noemt dit alles een groot maat schappelijk probleem, zo niet menselijk. Met wat artiesten erbij wil hij de avond aan de vlotte kant houden. Maar hij zou een vals beeld scheppen over de drankproblematiek als hij ook niet enkele diepver- slaafden in beeld zou brengen. Eén van hen overleed intussen aan zijn kwaal (de door drank veroorzaakte ziekte van Kor- sakov) tussen de opnamen en het - moment van uitzenden door. Zijn nabestaanden gaven nochtans toestemming het por tret van deze toen doodzieke man uit te zenden. Van de studio uit wordt er beeldverbinding gelegd met een Rotterdams jongerencafé, waar door middel van vidiwal het geheel zal zijn te overzien. Een déél van de jongeren heeft zich bereid verklaard stevig te hijsen, een ander deel houdt zich uitslutend bij de witte motor melk. Dit levert twee teams op, die het in be- hendigheisdsspelletjes tegen elkaar opnemen. Kijken wie het langst overeind blijft. Kamerleden Veilig Verkeer Nederland start in oktober een anti-alco- hol-actie. Op de maandag na de uitzending komt in het par lement het rapport „Alcohol en samenleving" in discussie. Kamervoorzitter Dolman laat zich niet onbetuigd, maar kan ook niet verklaren hoe Ka merleden kans zien regelmatig bij de tap in Nieuwspoort in te nemen, tesamen met andere getapte jongens, en toch als volksvertegenwoordiger over een voldoende heldere kijk te blijven beschikken. Minister Korthals Altes van Justitie verschijnt in de uitzending om zijn kijk te geven op alcohol en verkeer, vooral het yerkeer na het leegstromen op de late avond van de kantines op sportvelden. Daar drinkt men er rustig tien, twintig de man na een gewonnen wedstrijd. Een nieuwe methode van de vaststelling van alcohol-inna me ter vervanging van de bloedproef zal op deze avond worden gedemonstreerd. Storingen in het geheugen en in het gebruik van de ledema ten doen zich bij vaste gebrui kers met de regelmaat van de klok voor. Dat zal worden ge toond in afwisseling met door artiesten gezongen vrolijke drankliederen. De groep „Nor maal" houdt er een eigen drankmerk op na. De zoge naamde leut van de neut. Hulpverleners van de Jelli- nekkliniek en van het Consul tatiebureau Drugs- en Alco- holbestrijding verschijnen in beeld met minder florissante verhalen. In het radiopro gramma van de VARA op woensdag zal luisteraars ge vraagd worden hun drankpro blemen telefonisch door te spelen, zodat deze op de the ma-avond aan de orde gesteld kunnen worden. Hans Emans mikt op een avond in een leuke sfeer. „Maar de hardheid van de drankrealiteit gaan wij niet uit de weg. Het gaat om niet drin ken of verdrinken". TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 VARA 15.50 Film van Ome Willem, kin derprogramma met Edwin Rutten als Ome Willem en Pieke Dassen als August. Afl.: August past op het huis(herh.) 16.13 In de toekomst verzeild (Quest beyond time), Au stralische jeugdfilm. Mike is dol op zeilvliegen. Op ze kere dag vliegt hij weer bo ven de stad en dan ge beurt er iets vreemds: hij knippert met zijn ogen en ineens is alles weg 17.01 Nooit eons rust (Ants in the pants), Amerikaanse tekenfilm 17.09 Gouwe Douwes, poppro gramma rond een thema, met muziek uit de jaren '60 en '70. Presentatie: Jan Douwe Kroeske NOS 17.30 '/t6-Journaal VARA 17.41 Superoma (Supergran), Engelse kinderserie. Afl.: Een deftig huis vol feestge druis. Alles vind je in het kleine Schotse plaatsje Chisleton. Dus ook een echte baronesse, die rijk is en jaarlijks een gemaskerd bal organiseert. Maar Scunner Campbell wordt niet uitgenodigd 18.06 Do tovenaar van Oz (The wizzard of Oz), Amerikaan se tekenfilmserie. Afl.: Een beeld van een beeld. De koning van Kattekombe was zo dol op ijzer, dat hij het liefst alles en iedereen in ijzer zou veranderen TELEAC 18.30 Personal Computer II. Voorlichtingsprogramma 18.45 Handwerken. Voorlich tingsprogramma VARA 19.00 De baas in huis? (Who's the boss?), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Tony de koppelaar. Tony's vriend Wally is pas gescheiden en zou dus een bijna vol maakt echtgenoot voor Angela kunnen zijn althans volgens Tony 19.24 Labyrinth, spelprogram- ma. Presentatie: Peter Jan Rens NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht VARA 20.28 IS De vliegende dokters (The flying doctors), Au stralische doktersserie. Tom vliegt met zuster Kate naar een afgelegen plek voor een bevalling. Ze tref fen er een man en twee jonge vrouwen aan. Als het kind er eenmaal is blijkt de moeder er niets van te moeten hebben, terwijl de tante heel bezitterig doet 21.23 Achter het Nieuws, actua liteitenrubriek BRT 1 18.05 18.10 19.00 19.10 19.40 19.45 Nieuws in teletekst Tik Tak, peuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de wilgekatjes (herh.) Avonturenbaai (Danger bay). Canadese kinderserie met Donnelly Rhodes, Deborah Wakeham, Christopher Crabb e.a. Afl.: De tenniskampioen Kameleon, doe-programma voor kinderen. Vandaag: Terug naar school. Presentatie: Dan ny Verbiest De aarde is bewoond (La terre est habitèe), Canadese teken film Uitzending voor derden. Pro gramma van het Vrije Woord Mededelingen en program- ma-overzicht Nieuws 20.10 Regeringsmededeling, door minister Coens van Onderwijs 20.20 Om je dood te lachen (Bright smiler). Engelse tv-film van Da vid Carson naar een verhaal van Fay Weldon. Met Janet Suzman, Jane Asher, Jeremy Nicholas e.a. Een verpleegster verzorgster in een schoon heidssalon krijgt haar ex-mi- naar en diens vriendin te ver zorgen. Beiden hebben haar indertijd op een vreselijke ma nier behandeld. Nu is de tijd van wraak aangebroken 21.10 De planeet aarde (slot), zeven delige wetenschappelijke serie over de geheimen van onze planeet. Afl. 7: Het lot van de aarde 22.00 Extra time, sportmagazine 22.30 Blikvanger, maandelijks mo demagazine, met o.a. nieuwe trends voor de herfst/winter '87-'88, reportage over de aca demieshow in Antwerpen, de man en vrouw van de maand. Presentatie: Ghislaine Nuyten 23.15-23.35 Nieuws en Coda: O nacht, o zoete duisternis die spreidt, van Michelangelo. Ver taling: Nico van Suchtelen BRT 2 16.25-ca.20.10 Atletiek, rechtstreek se reportage van de wereld kampioenschappen in Rome. Commentaar: Yvan Sonck en Alain Coninx RTBF 1 18.00 ONEM, vacaturebank 18.15 L'ècran des vacances, geva rieerd kindermagazine 19.00 Journaal 19.03 Ce 8oir, regionaal journaal 19.30 Journaal 20.05 Grand ècran - Jean Gabin: Gas-Oil, Franse speelfilm uit 1955 van Gilles Grangier. Met Jean Gabin, Jeanne Moreau, Ginette Leclerc, e.a. Jean Cha pe, vrachtwagenchauffeur, heeft een rustig leventje. Hij houdt van zijn baan, zijn vrachtwagen, de weg zijn vrienden en Alice, zijn vriendin. Op een dag verpletterd hij per ongeluk een gangster, doe door diens moordenaars op de weg was gelegd 21.35 Le Louvre, dertiendelige docu mentaireserie over dit mue- seum in Parijs. Afl. 9: Le théè- tre et la passion ou Le Selcen- to et L'Espagne au siècle d'or 22.25 Laatste nieuws DUITSLAND 1 14.30 [3 IFB '87: Die goldene Eins, live-programma met Sigi Har- reis, Jürgen von der Lippe, Mi chael Stanze en Stefanie Tüc- king. Gasten: Sabine Sauer, Anita Kupsch, Fritz Egner, e.a. 17.35 IFB '87: Vorsichtl Kinder in die Kiste, kinderprogramma vanaf de Funkausstellung 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Drei Damen vom Grill, tv-se- rie. Afl.: Das kann ja heiter werden 18.40 Hauptrolle wider Willen (slot), tv-serie 19.00 Auf die sanfte Tour (The gen tle touch), Engelse politieserie met Jill Gascoine als Maggie Forbes. Afl.: Unter argem Ver dacht 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Die letzten Tage von Pompeji (1), vijfdelige tv-serie naar de roman van Edward Bulwer Lyt- ton. Met Ned Beatty, France Nero, Linda Purl e.a. Pompéi, 79 na Chr. De rijke vishande laar Diomedes geeft een deca dent feest. Hij hoopt zo zijn dochter Julia in contact te brengen met de rijke Griek Ciaucus. Claucus, een vrou wenjager, heeft echter hele an dere zaken aan zijn hoofd. Bo vendien heeft hij zijn oog laten vallen op lone, die spoedig tot priesteres wordt gewijd 21.15 Kinder der Welt, documentai reserie. Afl. 10: Die Verlasse nen, documentaire over verla ten kinderen in Honduras 22.00 Nur für Busse, komische sket ches met Jochen Busse 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Nagel mit Köpfen, Duitse speelfilm uit 1983 van Wigbert Wicker Met Rainer Grenkowitz, Claus Eberth, Karl Lieffen e.a. Student Thomas Greiner, ten onrechte aangemerkt als terro rist, belandt achter de tralies. Met hulp van een gevangenis- maat en diens hond ontdekt hij wie hem deze streek heeft ge flikt. Thomas bedenkt een plan om hem met gelijke munt te rug te betalen 00.25 Tagesschau 00.30 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 18.57 19.00 20.15 dl IFB '87: Na siehstel Amuse ment met Thomas Gottschalk. Gasten: David Knopfler, Depe- che Mode. Nina Hagen, Eduar- do Bennato e.a. Om 16.00 en 17.00 Heute Die Sport-Reportage. WK at letiek vanuit Rome. Commen taar: Bernd Heller en Rolf Kra mer Programma-overzicht Heute Fackeln im Sturm (North and South), zesdelige tv-serie naar de roman 'Love and war' van John Jakes. Met o.a. James Read, Wendy Kilbourne en Parker Stevenson. Afl. 2: Bür- gerkrieg (Afl. 3: donderdag) Heute-journal WISO, sociaal-economisch ma gazine Flügel und Fesseln, tv-film van Helma Sanders. Met Bri gitte Fossey, Hlldegard Knef, Ivan Desny, e.a. Isabelle, een actrice, reist na de filmopna mes naar Normandlë om haar Ned Beatty speelt de hoofdrol in de serie 'De laatste dagen van Pompeï'. Duitsland 1 om 20.15 uur. foto: pr ouders en haar vijfjarig doch tertje Emilie te bezoeken. Ze zoekt naar de geborgenheid van het gezin, maar komt be drogen uit. Oude wrijvingen komen boven, al was het maar omdat Isabella's moeder ooit een kunstcarrière liet liggen voor de opvoeding van het kind DUITSLAND 3 18.05 18.30 19.00 20.00 20.15 Teletekstoverzicht Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raam programma van de re gionale studio's Tagesschau mLindenstrasse, tv-serie met Joachim Luger, Marie-Luise Marjan, Ute Mora, e.a. Afl.: Der Antrag (herhaling van gis teren) Spaceflight - Geschichte der Raumfahrt: Von Peenemünde bis zum Krieg der Sterne, do cumentaireserie over de ver overing van de ruimte. Afl. 6: Russlands Augen am Himmel Gefragt ist die heile Welt, do cumentaire over Europa's grootste kunstgalerij en zijn bezitter Josef Mensjpg Gastspiele aus Österreich: Der Vorhang fallt, tv-film van Walter Davy. Met Axel von Ambesser, Josef Meinrad, Bi- blane Zeiler e.a. De acteur Ala- dar voorvoelt dat zijn dood, die hij zo dikwijls op het podi um speelde, nadert. Alleen zijn bediende Jakob, costumier en souffleur tegelijk, is er heilig van overtuigd dat zijn baas nog eenmaal op het podium zal schitteren Laatste nieuws CD Ondertiteling via TeleTekst. El Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzending. ■D Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 13.30 Bank Holiday Grandstand, sportmagazine met o.a. WK at letiek te Rome, paardenraces te Rippon en speedboot-races in Londen 19.00 Nieuws en weerbericht 19.10 Tekenfilm 19.15 Disneytime 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 Rock and Roll years, serie programma's over de popm- ziek uit de zeventiger en tachti ger jaren. Afl.: 1980 21.05 m Jerry and June (slot), come dyserie 21.35 The cannonball run, Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Hal Needham. Met Burt Rey nolds, Roger Moore, Farrah Fawcett, e.a. 23.10 Nieuws nieuws en weerbe richt 23.25 Carrott's confidential selec tion, hoogtepunten uit de serie 'Carrott Confidential' van het afgelopen seizoen, met Jasper Carrott 00.00 Militaire taptoe te Edinburgh 01.10 Weerbericht BBC 2 16.05 Peter no-tail (Pelle Svanslos i Amerikatt), Zweedse tekenfilm uit 1985 van Stig Lasseby en Jan Gissberg. Van een nest van vijf katten, die op het plat teland worden geboren, is Pe ter de enige die geen nieuw baasje krijgt, omdat hij geen staart heeft. Uiteindelijk wordt hij meegenomen door een mo torrijder en begint een nieuw leverr in de grote stad. Dat blijkt niet gemakkelijk voor een kat van het platteland 17.25 Tha magnificient two, Engelse speelfilm uit 1969 van Cliff Owen. Met Eric Morecombe, Ernie Wise, Margit Saad e.a. Parazuellia, Zuid-Amerika: In de chaos na de dood van de revolutionaire leider, wordt een dubbelganger overgehaald het presidentschap van het bana- nenstaatje over te nemen 19.00 WK atletiek te Rome, recht streekse reportage 20.05 Social Democratie Party - conference, verslag van het grote debat over de fusie tus sen SDP en de Liberal Party, die bij de laatste verkiezingen als de Alliance een lijst deel den 20.35 SOE, documentaireserie over geheime operaties tijdens de Tweede Wereldoorlog. Afl.: Arms and the dragon 21.35 CDStar Cops (slot), science-fic- tionserie met David Calder als hoofd van de ruimtepolitle, de Star Cops. Afl. 10: Little green men and other Martians. Een journalist arriveert op de Maanbasis en weigert de re den van zijn komst mede te delen. Kort daarop verschijnt er een museum-conservator. Hun komst lijkt samen te han gen met een geheimzinnige ontdekking op Mars 22.30 Rock Heroes: Bruce Willis - The return of Bruno, portret van deze legendarische zanger 23.25 WK atletiek te Rome, samen vatting 00.00 Huey Lewis and the News: All the way live, registratie van een optreden 00.50 Weerbericht SKY CHANNEL 16.00 El First run, popprogramma met Gary Davies 16.30 EI Young, Free and Single, met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: A Man Among Men 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: The Gold Rush 18.57 Europees weerbericht 19.00 Nanny and the professor, co medyserie. Afl.: Aunt Henriet ta's Premonition 19.30 The new Dick van Dyke show, comedyserie. Afl.: LT Preston of the Fourth Cavalry 20.00 Hazel, comedyserie. Afl.: Hazel and the Stockholders' Meeting 20.25 Police Story, misdaadserie 21.22 Europees weerbericht 21.25 Mobil Motorsport news 22.00 Ice Hockey DDR Game 23.00 E Soul in the City, muziek- special 00.00 El Engelse top 40 (herh.) 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, poppro gramma met Nino Flretto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Now get out of that, sportief spelprogramma 18.30 Doctor Who, science-fictionse- rie met Tom Baker in de hoofdrol. Afl.: The seeds of doom (3) 19.00 Game for a Laugh, amuse mentsprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Survival, natuurfilmserie. Afl.: Humpbacks: The gentle giants 20.30 Three of a kind, comedyshow 21.00 The Dismissal (1), dramaserie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Frontline: From the face of the earth, medische documen taireserie. Afl.: The last wild vi rus 00.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda redington 03.00 The Buzz 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdon 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 El Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexc. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day TV 5 16.05 17.00 17.30 18.00 18.40 19.00 20.00 20.30 21.00 21.30 22.00 22.30 23.00 Station Soleil Paul, Maria at las enfants Terrarium Recreation Des chiffres et das lettres Station Soleil Paul, Marie at las enfants Musiqueplus L'Or du temps Nouveau Monde Journaal Festival Mondial du Folklore Nord/Sud NEDERLAND 1 AVRO 15.09 Allemaal anderen 15.32 B Beloved enemy, speelfilm 16.55 Danstest Regio Noord-West NOS 17.30 Vrf-Joumaai AVRO 17.46 m Omgaan met paard en pony NEDERLAND 2 NOS 14.55-18.15 WK atletiek BRT 1 16.15-18.15 Waregem Koerse, recht streekse reportage BRT 2 15.00-ca.20.30 WK Atletiek Rome DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit 10.00 Tagesschau 10.23 Kinder der Welt 11.15 El So ein Zoffl 12.00 IFB '87: Die Eins von 12 bis 2 14.00 IFB '87: Klartext 14.30 S IFB '87: Die golde ne Eins 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.25 WK Atletiek vanuit Rome 11.15 El So ein Zoffl 12.00 Diese Drombuschs 13.15 iT Programma overzicht 13.20 illlFB '87: Mund-Art extra 14.00 Hl IFB '87: Klartext 14.30 El IFB '87: Na siehstel 17.45 WK At- BBC 1 07.35 Edgar Kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast Time 09.35 Pink Panther 10.00 Nieuws en weer 10.05 Children's BBC 11.00 Nieuws 11.05 Neighbours 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws en weer 12.05 WK atletiek te Rome 13.00 Nieuws en weer 13.05 Dallas (herh.) 14.00 Journaal 14.25 Neighbours 14.50 Putting woman in the picture 15.40-19.00 WK atletiek BBC 2 10.20-13.30 SDP-conference 14.20 Pigeon Street 15.01 Weerbericht 15.02 SDP-conference 17.00 Nieuws 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 E Sky Trax 13.10 Davis Cup tennis 1986 14.10 Motorsport News. 14.40 City Lights 15.05 Transformers 15.30 Barrier Reef 16.00 E Sky Trax 17.00 DJ Kat SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Doctor Who 10.00 EMU's World 10.20 Heathcliff 10.30 The lone ran ger 11.00 Kick start 11.30 Simon Potter 12.30 Frontline 13.30 Love Stories 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Rentaghost 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's Muzieknacht RADIO 2 teder heet uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 teder heet uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Muziek voor een zomeravond. 23.02 Welke Sinatra bedoelt u? RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 Rossini en de opera serie (4): Guglielmo Teil. 23.00 Zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Bak-Lava. 18.20 PP: Uizending van de PSP. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30-21.00 Murder hotel, les 12. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met de column en overzicht van de regionale avondbladen. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Hlndoestaans 18.30 Ma rokkaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middag magazine. Presentatie: Erik Post. Tussen 16.30-17.00 Rijnmond getapt. 17.30 Editie half zes met reportages, interviews en studiogasten. 18.00 Groot onderwerp. 18.15 Kwis en Waarachtig. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '87. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee - Hitikatessen. 22.05 Maandag om tien. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Franz Liszt, mens en musicus. 19.35 Sonate In F, Gaetano Donizetti. 19.45 Muziek van deze tijd. 20.30 Festival van Vlaanderen. 21.55 Divertissement. 22.30 What's my Blues about? 23.15-23.45 Pianowerk van Franck. MORGEN RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In Antwoord op uw schrijven. 11.05 Echo-magazine. 21.53 Golden girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: Wie zorgt voor wie? Blanche en Rose harrewarren over een rol, die één van beiden mag spelen in een ama teurtoneeluitvoering. Do rothy heeft intussen be zoek van haar door haar moeder altijd geprezen zus Sophia 22.22 Bergerac, tiendelige En gelse politieserie met o.ai. John Nettles, Liza God- dard, Terence Alexander en John Hartley. Afl.: S.P.A.R.T.A. Opnieuw onf- moet Jim Bergerac Philips pa Vale op Jersey. Deze keer komt ze niet om te stelen of op te halen. Ze is op de vlucht en zoekt be scherming 23.13 Simon Carmiggelt. Het verhaal 'Geheimen' uit de bundel 'De vrolijke jaren' NOS 23.28 Journaal 23.33 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 16.20 Studio Sport Extra. WK atletiek te Rome. Com mentaar: Theo Reitsma, Ria Stalman en Ben de Graaf 18.25 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 [T]Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Eendjes in de vijver, discussieprogram ma over jeugdvandalisme VOO 19.27 Opening, feestelijke avond ter gelegenheid van de of ficiële opening van het nieuwe Veronica-gebouw, met een verslag van de opening door de minister van WVC, dhr. Mr. L.C. Brinkman 20.00 Goud van Oud, amuse mentsprogramma met een documentaire over heden en verleden van de illegale zeezenders en veel oude hits uit de geschiedenis van Veronica. Om 21.00 impressie van de receptie in het nieuwe gebouw, 21.05 documentaire over de Engelse zeezenders, 21.20 optreden Manke Ne- lis en om 21.45 oude hits 22.00 Winterseizoen 87/88, vooruitblik op de program ma's in het nieuwe tv-sei- zoen NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag. Ver slag van de parlementaire enquête over fraude met bouwsubsidies 23.15 Studio Sport extra. WK Atletiek in Rome, samen vatting van de vandaag af gewerkte onderdele. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 teder heet uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan. 08.20 Uit studio en theater. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 Metterdaad. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 teder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Angelique 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen met Rennie Rodigues Pereira. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: In de schaduw van de meesters. 17.00 Het grote werk In kleine bezet ting RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Groen in de ether 10.00 TELEAC: Follow trough. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.20 NCRV- Leerhuis. 11.30 Dagvaard ig. 11.40 Zorg voor ouderen. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Elia, de profeet. 14.35 Te Deum Laudamus 15.00 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur met land- en tuinbouw, regionaal nieuws, de uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijn mond: 07.30-08.30 Ochteridmagazine Tegen achten de column en om 07.45 en 06.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78-toeren tijd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Kurte metten. 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Guilini. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.00 Matinee. 12.00 Fluitend aan tafel. 13.10 Actueel. 13.30 Namiddag bij BRT 3. 15.40 Vokaal en instrumentaal.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9