Kweker Van Ruiten mag niet naar derde tuinbouwgebied De Does houdt vast aan renovatieplan dagpuzzel Hazerswoude verlangt al naar volgende jaarmarkt Wesseling wint kwart-triathlon LEIDEN OMGEVING CaidócSouoant GEMEENTE ALKEMADE: Van Diemen wielerkampioen Zoeterwoude MAANDAG 31 AUGUSTUS 1987 PAGINA 8 j aan tafel Gebakken lever met aardappelpuree - kwark-rijst met bramensapsaus De benodigdheden voor twee personen zijn: 1 grote ui, 35 g margarine, zout, 150 g champignons, 4 tgma- ten, 2 plakken lever a 100 g, peper, peterselie; T/i tot 1 kg aardappelen, zput, melk, peper, noot muskaat; 0,4 liter melk, 40 g rijst (0,4 liter rijstepap), 100 g kwark, circa 200 g bramen, I dl water, aardappelmeel, suiker naar smaak, paar druppels citroenaroma. Snijd de schoongemaakte ui in dunne ringen en zet die op met tien gram margarine in een braadpan met deksel. Smoor de uiringen op een matig vuur gaar. bak ze ver volgens nog even, zonder deksel lichtbruin en breng ze qp smaak met zout. Houd de stukken ui warm op een bord op de pan met kokende aardappelen. Bak in dezelfde pan in tien gram margarine de gewassen en gehalveerde of in vieren gesneden champignons met zout op een flink vuur bruin en gaar en leg ze naast de uien op het bord. Spoel de tomaten af, snijd ze een keer door en zet ze op in de champignon-uienpan met een lepel water. Laat de to maathelften op een klein yuur warm en gaar worden. Bak de lever in een koeke- pan met vijftien gram mar garine in zes acht minuten (afhankelijk van de dikte van de plakken) bruin en gaar. Leg de lever op een schotel en strooi er zout en peper op. Garneer het vlees met uiringen, gebakken champignons, gestoofde to- rhaten en fijngeknipte peter selie. Breng ruim de helft van de melk aan de kook, strooi er al roerende de met koud wa ter afgespoelde rijst in en blijf roeren tot het mengsel kookt. Laat de rijstepap een half uur zacht koken. Voeg van het vuur de overige kou de melk toe. Laat de pap koud worden en roer er de kwark door. Kook de gewassen bramen in het water tot moes, zeef de massa en bind haar met wei nig aardappelmeel tot saus- dikte. Voeg naar smaak sui ker en citroenaroma toe. Leg de afgekoelde saus op de rij stepap of geef haar er apart bij. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 4 sep tember waargenomen door Apotheek Haveen in Leiden en door Apotheek Hofland in Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. Horizontaal: 1 lange brede straat; 8 tak van sport; 9 persoonlijk vnw.; 11 vóór de middag (afk. Latijn); 13 kleefmiddel; 14 paardekracht (afk.); 15 uitroep, 16 paardeslee; 17 titel (afk.); 18 vaatwerk; 19 mierenjager; 22 teer, mager; 23 voorzetsel; 24 etage (afk.); 25 oude lengtemaat; 26 naschrift (afk. Latijn); 27 stad in Brazilië (verkort); 28 naar onze me ning (afk.); 30 de onbekende (afk. Latijn); 31 soort palm met waaier vormige bladeren; 34 kaart v.h. kaartspel. Vorticaal: 1 rang bij een bereden wapen; 2 klein persoon; 3 ingezet stuk; 4 bijwoord; S dikwijls; 6 atmosfeer (afk.); 7 muzieknoot; 10 richtmiddel op vuurwapens; 12 da delijk; 14 koningszoon; 15 veer krachtige stof der walvisbaarden; 17 dieregeluid; 18 walkant; 20 hoe wel; 21 uitroep, 26 oude vocht maat; 28 gehoororgaan; 29 dakbe dekking; 31 schuifbak; 32 voorzet sel; 33 rondhout. OPLOSSING •bj ee ;®i ze ;®i te 62 ;joo 82 :»u|d 92 :eu iz :ie 02 81 li ;u|8|eq gi. :su|Jd fl :spuo)suee zi :iejjo>i oi l ujie 9 :>ibba g :je f :sb| e :>|n z :j0!pb6|jq i :|B*>!ueA seeueyeq fS :jb»UOI ie N N 08 N o 82 :OIU lz S d 92 ;l® 92 NB pz *u £2 :|e| zz :s|BM!BBjp 61 :ub* 81 j| li 91 :Bq si Nd pl :woB ei :iue u :>ii 6 :e)bjb)| 8 :pjbaeinoq i :|bbjuozijoh Viering lustrum groot succes ZOETERWOUDE Met volle tevreden heid kan Zoeterwoude terugzien op de viering van het eerste lustrum van het winkelcentrum. Het werd een gezellig dorpsfestijn dat, dankzij het fraaie weer, zaterdag en zondag duizenden mensen op de been bracht. Vrijdagavond zorgde de Big Band van Hans Dubbelaar voor swin gende muziek. Daarvan waren, tot diep in de nacht bij een prima temperatuur, vele honderden mensen getuige. De jongste jeugd genoot zaterdagmiddag van de pop penkastvoorstelling van Theater Onder water uit Leiden. Het slot van de festivi teiten bestond uit een optreden van Ver onica's Music Box. Naar schatting zo'n 1500 mensen bevolkten het dorpsplein dat door honderden lampjes en de monumen tale dorpskerk op de achtergrond een feëriek beeld te zien gaf. Hockey-complex ingewijd KATWIJK Honderden belangstellenden namen zaterdag een kijkje op het nieuwe, afgelopen vrijdag geopende complex van de hockeyvereniging Cat- wijck. De vereniging hield er een hockey-inn waar aan diverse teams deelna men. Winnaar werd een team van de Katwijkse muziekvereniging UNI. 's Middags speelde hoofd klasser HGC een demon stratiewedstrijd tegen de Belgische hoofdklasser La Gatoise. De Nederlanders wonnen met 9-1. 1200 gulden gestolen bij inbraak in Shell-station LEIDSCHENDAM Bij een inbraak in het Shell-station aan de Heuvelweg in Leid- schendam zijn in de nacht van zaterdag op zondag circa 1200 gulden aan kasgeld, een aantal accessoires en pakjes sigaret ten gestolen. De inbrekers kwamen binnen door aan de achterzijde een gat in het hout van het gebouw te zagen. Zij schakelden het alarm uit door de kabels daarvan door te knippen. Vervolgens probeer den ze met een boormachine met slijpblok de kluis open te slijpen. Dat mislukte echter. De totale waarde van de scha de is nog onbekend. Giftige grond aan Losplaatsweg NOORDWIJK De grond aan de Los plaatsweg, waar vroeger de gasfabriek heeft gestaan, blijkt verontreinigd te zijn. Dat is de conclusie van een onlangs gehouden provinciaal onderzoek. Niet duidelijk is in hoeverre de giftige stof fen zich in de bodem en het grondwater hebben verspreid. Daar moet een nader onderzoek voor worden ingesteld. Ver der moet worden onderzocht met wat voor materiaal de voormalige aanvoer- haven van de gasfabriek is gedempt en of de sliblaag van de haven voor de demping is verwijderd. Het provinciaal onderzoek beveelt verder aan om op korte termijn onderzoek te doen naar de risico's voor de woningen in de omge ving van de voormalige gasfabriek. Woning ontploft LISSE Een houten wo ning aan de Roovers- broekdijk in Lisse is zater dagavond om acht uur ontploft. De bewoners wa ren een weekeinde weg. Door onbekende oorzaak is gas vrijgekomen waar door de woning bol is gaan staan en uiteindelijk uit el kaar geklapt. De achterge vel is losgerukt evenals het dak, dat nu scheef ligt. In de woning ontstonden kleine brandjes die door buren konden worden ge blust. De schade is onbe kend. De politie stelt een onderzoek in naar de oor zaak van de ontploffing. Auto ramt gevel WARMOND Een wo ning op de hoek Baan- Dorpsstraat in War mond is in de nacht van zaterdag op zondag ge ramd door een automobi list. Het pand liep nau welijks schade op, de auto werd flink bescha digd. De eigenaar, een Warmonder, reed door. Aan de hand van stuk ken koplampglas kon de politie echter reconstrue ren dat het om een dure Duitse auto ging. Niet veel later werd de auto in de buurt teruggevon den. Tegen de eigenaar wordt proces-verbaal op gemaakt. Hond bijt agent LEIMUIDEN Een 23- jarige politieagent Rijnsaterwoude is gister middag gebeten door een zwerfhond. Bewoners van de Westerdijk Leimuiden hadden bij de politie melding gemaakt van het hondje dat al da gen in de omgeving rondzwierf. Toen de agent zich over het beest ontfermde beet hij hem zo in de vinger dat het slachtoffer zich onder doktersbehande ling moest stellen. De hond is later naar een asiel in Nieuw veen ge bracht. ALKEMADE Stiveen, de Stichting ter Verbete ring van Tuinbouw in de Veenstreek, moet geen grond in het derde tuin bouwgebied verkopen aan het chrysantenstekbedrijf van Van Ruiten. Dat schrijft het college van B en W van Alkemade in een brief aan de gemeen teraad. Volgens het colle ge is de kans groot dat Al kemade bij verkoop diver se subsidies misloopt. Sub sidies waarmee de noorde lijke en zuidelijke insteek- weg worden aangelegd en de reconstructie van de Achterweg wordt betaald. Stiveen overweegt 4,7 hectare grond te verkopen aan Van Ruiten. Van Ruiten, één van drie gro te chrysantenstekbedrijven in Alkemade, komt niet uit het oude glastuinbouwgebied. Om voor subsidies in aanmerking te komen, moeten zich in het derde tuinbouwgebied tenmin ste drie kwekers uit het recon structiegebied vestigen. Het bedrijf aan het Zuideinde wordt waarschijnlijk niet aan gemerkt als „uitplaatser". Om dat er niet veel interesse be staat voor het gebied, wil Al kemade dat de weinige bedrij ven die zich er misschien wil len vestigen, wel aan die vor- waarde voldoen. Alkemade verstrekte Stiveen eind juni een eenmalige bijdrage van 800.000 gulden in de ontwik kelingskosten van het derde tuinbouwgebied. Voorwaarde was dat dit gebied geheel zou worden bezet door kwekers uit het reconstructiegebied. Het college verwacht, dat Sti veen een beroep op de ge meente zal moeten doen als de verkoop aan Van Ruiten door gaat. Volgens de gemeente zijn de risico's van die verkoop niet te overzien en heeft Alke made geen geld om bij te springen. B en W raden de raad daarom aan geen verant woordelijkheid en financiële aansprakelijkheid voor deze transactie te aanvaarden. Een uitzondering wil het college maken voor de noordelijke in- steekweg. Met de verbindings weg tussen de insteekweg en de Mopssloot heeft de gemeen te deze weg nodig voor ont sluiting van de afvalwaterzui veringsinstallatie, die door het Hoogheemraadschap van Rijn land in de polder Het Noord- veen zal worden gebouwd. Sti veen heeft mondeling toege zegd dat zij de aanlegkosten van de noordelijke insteekweg zal betalen. Als Stiveen de kosten niet kan opbrengen, kan Alkemade het geld halen uit het ondersteuningspotje van 800.000 gulden. Uitbreiding Volgens de heren N. en E. van Ruiten zijn zij dringend toe aan uitbreiding. De enige plaats in Alkemade waar de benodigde 4,7 hectare aaneen gesloten voor glastuinbouw mogelijk is, is in het derde tuinbouwgebied. „Wij zijn te veel aan Alkemade gebonden om te verhuizen naar elders", aldus Van Ruiten. Als de ver koop aan Van Ruiten door gaat, dan heeft Stiveen nog 2,7 hectare over, hetgeen voldoen de kan zijn voor de vestiging van twee glastuinbouwbedrij ven. Bovendien ligt er nog meer weidegrond dat voor glastuinbouw mag worden ge bruikt. N. van Ruiten ver wacht dan ook dat er zich in de komende negen jaar nog voldoende uitplaatsers zullen aanmelden. „Wij willen de grond kopen zonder recon structiesubsidie. Onze bijdrage in de ontsluiting bedraagt vier ton. Volgens mij kan daar bij na de hele Noordelijke In steekweg van worden be taald". Navraag bij de voorzitter van de Reconstructiecommissie, te vens lid van Stiveen en voor malig CDA-raadslid, de heer T.E. Akerboom leert dat de zaak erg moeilijk ligt. „Als we niet aan die zes uitplaatsers komen, dan is de subsidie weg. Aan de ene kant, ben ik blij met de komst van een derge lijk groot bedrijf in Nieuwe Wetering, maar aan de andere kant had ik er liever twee uit plaatsers gezien dan één die het hele stuk opeist. Van Rui ten heeft de verantwoordelijke instanties behoorlijk in verle genheid gebracht. Al leverde Van Ruiten in het oude glas tuinbouwgebied maar een klein stukje in, dan was er niets aan de hand". Akerboom laat weten momenteel in on derhandeling te zijn met twee potentiële uitplaatsers, die ge kozen hebben voor grond dat niet aan de weg ligt. Van Rui ten wil per se voor aan de weg zitten met zijn bedrijf, dus het past allemaal precies". Als de zaak vanavond in de gemeenteraad wordt behan deld, zal raadslid N. van Rui ten zich buiten de discussie houden. NAJAARSFEESTEN TREKKEN DUIZENDEN KATWIJK De najaarsfeesten in Katwijk aan den Rijn zijn een daverend succes geworden. Duizenden bezochten vrijdag en zaterdag de diverse evenemen ten in het Rijndorp. Behalve een uitgebreide braderie en ker mis, bestond deze najaarsfeesten uit veel sportieve onderdelen. Hoogtepunt was, aldus Jan de Winter, bestuurslid van de Oranjevereniging, de gondel vaart door verlichte schepen langs de oude Rijnarm. Zaterdag trokken de kermis en braderie in het centrum van Katwijk Rijn duizenden. Een belangrijk onderdeel van deze braderie was de speciale groenteveiling uit Bleiswijk, die in „tentvorm" een schitterende expositie ver zorgde. Het kampioenschap wielrennen voor niet-licentie- houders (amateurs) werd ge wonnen door de heer Overhous. Hij werd gevolgd door de broers Van der Plas, die respectievelijk twee en drie werden. Het ring- rijden werd gewonnen door de heer B. van der Eijkel uit Rijns burg, gevolgd door de heer De Koning en Boog. Invalidenlift voor sporthal WOUBRUGGE Met een bij na dagvullend sportprogramma is zaterdag het tweede seizoen van sporthal Oudendijk geo pend. Voorafgaande aan de wedstrijden werd een invali denlift aan de stichting overge dragen. Een belangrijke donatie van de Rotary Alphen maakte het mogelijk om de zo zeer ge wenste invalidenlift in de sport hal in te bouwen. Beheerder Wim Bekkering kreeg van wet houder Jaap Haasbroek de sleu tel van de lift overhandigd. Wil- ma van der Horst mocht als eer ste gebruik maken van de lift. Zeven deelnemende teams be twistten elkaar bij de diverse onderdelen de punten. Specta culair was de kruiwagenrace door het dorp en ook het water- spel in de sporthal leverde deel nemers en kijkers veel vreugde. Winnaar werd de combinatie van Sportvereniging MMO en de IJsvereniging. De voetbal vereniging Woubrugge werd tweede en basketbalvereniging Woody Blues kreeg de derde prijs. De feestdag werd afgeslo ten met een dansavond, die tot in de kleine uurtjes duurde. Het traditionele ringsteken was ronduit schitterend. HAZERSWOUDE De afge lopen vrijdag en zaterdag ge houden jaarmarkt van Hazers woude is een groot succes ge worden. Vooral een aantal nieuwe activiteiten zorgden voor veel kijkplezier. Ronduit schitterend was het traditione le ringsteken. Prachtig opgetuigde koetsen, brikken en boerenwagens, ge trokken door de meest uiteen lopende soorten paarden. Zo zou de kleinste pony met ge mak onder de buik hebben door kunnen lopen van een grote forse Fries. Ook konden de honderden toeschouwers genieten van de veelal in tra ditionele kledij gestoken koet siers en bijzitters. Even ver derop ging het allemaal wat moderner. Hier was een mini- play-back-show. Jonge kinde ren poogden hier op een klein podium vooral de bekende popster Madonna te imiteren. Ook veel verenigingen poog den de gezelligheid te verho gen en de clubkas te spekken met allerhande spelletjes. Zo kon je voor een gulden met drie darts op een tientje gooi en. Gooide je precies op de kop dan mocht je het briefje hou den. Gezellig en goed de club, want de balk van de kraam hing te laag om goed te kun nen mikken. Zeker voor lange mensen. Een bepaald persoon van zekere lengte vond de op lossing door over de kraam heen te gooien. Voor het pu bliek was het jammer dat de dart er net naast ging. Sterke mensen konden bakste nen tillen. Zoveel mogelijk ste nen op een rij en klemmend tussen beide handen het ge heel van de tafel krijgen. Ver der waren er natuurlijk de kermis en de traditionele handwerkers waar het publiek zich kon vermaken. Ook de Rock 'n Roll-demon- stratie op zaterdagavond trok dank zij het mooie weer de no dige aandacht. Het feest werd zoals gewoonlijk besloten door een groots vuurwerk. De klap per moest toen nog echter ko- FOTO: WIM VAN NOORT men. Nadat de Veronica drive in-show vrijdagavond al een groot publiek had getrokken, was het zaterdag bij de beken de groep Frizzle Sizzle een uit verkochte tent. Bijna achthon derd mensen genoten, dansten en zongen op de muziek en andere bekende hits van dt groep die geheel uit vrouwen bestaat. Zowel voor als na het optreden van Frizzle Sizzle trad de groep Boom op. Deze vooral in Hazerswoude zee bekende groep gaf zaterdag zijn afscheidsconcert. Althan in de huidige samenstelling Het gehele publiek zong me op een speciaal geschreven al scheidslied. Toen uiteindelijï om kwart voor de grote lich ten aangingen en het bezwett publiek huiswaarts toog, wat de drank zo goed als op er. lachte de penningmeester ii zijn vuistje. De dertiende jaarmarkt zat er weer op en Hazerswoude ziet nu al uit naar augustus 1988. MARCEL VAN BEER Adrie van Diemen is dit weekeinde na een span nende strijd Zoeterwouds wielerkampioen ge worden. Frans Paardekooper werd tweede en Herman de Jong legde beslag op de derde plaats. Dennis van den Berg werkte zich goed op naar de vierde positie met 46 punten en Hans Bos werd uiteindelijk knap vijfde. Bij de veteranen dicteerde Cock van der Hulst de titel strijd. Hij won de tijdrit, de sprint en het criteri um, terwijl hij in de Geerpolder tweede werd achter de verrassende winnaar Gerard Koek. In de eindrangschikking werd Kees Janmaat twee de en Leen Kuijt knap derde. Ook bij de dames en de junioren werd de strijd volledig beheerst door één persoon. Astrid van Leeuwen bewees dat de titel van vorig jaar géén toevalstreffer was. Met uitzondering van de tijdrit (Ebelinda Turk was op dat onderdeel de rapste) won Van Leeuwen alle afstanden. Mandy Kerkvliet won zilver omdat Ebelinda Turk in het criterium ten val kwam en de strijd moest staken. Juniore kampioen werd Jan Oostdam die slechts op de sprint zijn meerdere moest erkennen in Patrick den Eisen. Bij de tijdrit, Omloop Geerpolder en het criterium was Jan Oostdam superieur. Jo- han de Groot werd in het eindklassement twee de en Erik Onderwater derde. LEIDERDORP Het be stuur van zwembad De Does uit Leiderdorp houdt vast aan het eigen renova tieplan. In een brief aan het college van B en W dreigt het bestuur met af treden als de gemeente besluit haar eigen versie van het renovatieplan uit te voeren of een plan als dat van projectontwikke laar Erica beheer, dat voorziet in een geheel an dere opzet van het zwem bad. Het bestuur van De Does is er van overtuigd dat de gemeente enkele fundamenteel verkeer de ideeën heeft over de drin gend noodzakelijke renovatie van het zwembad. Het bestuur verwijt de gemeente onvol doende inzicht in technische investeringen en komt tot een andere berekening van de ex ploitatie in de plannen van de gemeente. Volgens het bestuur valt die 42.500 gulden hoger uit, dan de gemeente heeft be rekend. Het tekort zou hier door uitkomen op ruim 600.00 gulden. De onderhoudskosten kunnen volgens De Does ech ter worden verlaagd, waardoor het uiteindelijk tekort nog geen 500.000 gulden zou bedra gen. Het bestuur meent voorts dat de bezoekersaantallen van het compactbad minder zullen stijgen dan de gemeente ver wacht. Een groot verschil van inzicht tussen De Does en de gemeen te betreft de technische inves teringen. De Does is er van overtuigd dat de installatie van een warmtepomp veel rendabeler is dan de voorzie ningen die de gemeente wil treffen. Een warmtepomp is in aanschaf wel duurder, maar trekt meer bezoekers, gebruikt veel minder energie en is goedkoop in het onderhoud.. De Does vindt dat het ontwerp van de gemeente teveel tech nische compromissen bevat ten gunste van lage investerin gen. „In werkelijkheid zal deze investering helemaal niet goedkoop zijn", aldus de brief. Aanschaf van de warmtepomp levert het zwembad per jaar 50.000 gulden meer aan in-' komsten op en bespaart jaar lijks 30.000 gulden op het on derhoud, gelooft het bestuur. Overigens verwijt het bestuur dat de gemeente tegen de af-' spraken in optreedt als be heerder van het zwembad. De Does noemt het „pijnlijk" dal de gemeente „kennelijk voet stoots aanneemt wat anderen te berde brengen", terwijl het zwembad over „een jarenlange ervaring beschikt". ZWEMVIERDAAGSE FEESTELIJK BESLOTEN KOUDEKERK AAN DEN RIJN Met een dag vol evene menten is zaterdag de Koudekerkse zwemvierdaagse afgeslo ten. Tegelijkertijd vierden het Prins Willem Alexanderbad en de zwem- en poloclub hun 20-jarig bestaan. Aan de zwemvier daagse deden dit jaar wat minder zwemmers m'ee dan vorige jaren, 360 inschrijvingen werden geregistreerd. Er werd echter wel een bedrag van 800 gulden bij elkaar gezwommen dat be stemd is voor Unicef. De hele zaterdag door was er in het zwembad een gezellige drukte. De eerste activiteit was er een voor vroege vogels. Om zes uur was er gelegenheid voor dauw- zwemmen, met daarna gratis koffie op het terras. Op het zwembadterrein waren een draaimolen en een springkussen opgesteld waar de kleinste toeschouwers zich konden verma ken. Er waren demonstraties van modelboten, kunstzwemmen en waterpolo. Vooral het parachutespringen met spectaculaire landing op het terrein trok veel publiek. In aanwezigheid van wethouders M. Lelarge en L. Schrier feliciteerde burgemeester L.V. Elfers officieel het jarige zwembad en de zwem- en polo club. 's Avonds werd het feest afgesloten met een optreden van het dixielandorkest de Funny House Jazz Band. OEGSTGEEST De Noordwijker Hans Wesse ling heeft gisteren de kwart-triathlon van Haas- wijk gewonnen. Aan dit evenement deden 245 sporters mee. In de wed strijdcategorie ging de strijd voornamelijk tussen Wesseling, de Oegstgees- ter Mart Moraal(die twee de werd) en de Leidenaar Robert Springer. Springer werd x later gediskwalifi ceerd omdat hij bij het fietsen had gestayerd. Ka- rel Cappel uit Leiderdorp kwam daardoor op de derde plaats. Hans Bouwmeester uit Leiden, winnaar van vorig jaar, moest tijdens het zwemmen, vanwe ge een oude spierblessure, uit vallen. De recreant Serge Dietz versloeg in zijn eentje alle wedstrijdzwemmers. Deze waterpoloër van Vivax sneed door het water van het Oegst- geesterkanaal en zwom de ki lometer in nauwelijks 12 mi nuten nadat wethouder P. van Veen (sportzaken) het start schot had gelost. Maar daarna verdween hij min of meer uit het oog. Tijdens het fietsen was het al snel dat Hans Wes seling de leiding nam en de voorsprong die hij opbouwde gaf hij niet meer prijs tijdens de 10.9 kilometer lopen. Wes seling finishte in 2 uur 6 mi nuten en 52 seconden. Moraal kwam op 3 minuten 20 secon den binnen gevolgd door Ro bert Springer op 7 minuten en 4 seconden. Wethouder Kohl- beck, zelf deelnemer reikte de prijzen uit. De Leidse Gonnie Wens veen leverde een opmer-' kelijke prestatie om bij de da mes als eerste over de meet te gaan in een tijd van 2 uur 36 minuten en 21 seconden op de voet gevolgd door de Oegst- feestsen Petra Streng in 2 uur 8 minuten en 53 seconden en José de Jong in 2 uur 42 minu ten en 52 seconden. Veel animo voor ouderdag vliegkamp VALKENBURG De ouder dag van het vliegkamp Val kenburg is een groot succes ge worden. Maar liefst 7.000 be zoekers kwamen op dit evene ment af. In een van de han gars konden foto's bekekei worden uit de tijd van water vliegtuigen, jachtvliegtuigei en „carrier" vliegtuigen. Daar na kwamen de Neptune en d< Atlantic, terwijl nu de Orion periode is aangebroken. De gasten werden dan ook gecon] fronteerd met vele beziens-! waardigheden rondom de Orion. Tevens kregen de bezoekers in ruime mate inzicht in de histoi rie van de Marine Luchtvaar! Dienst. Verder werden zij ge confronteerd met verschillen de typen vliegtuigen uit hel buitenland. Enigzinds gehin-, derd door de lage bewolking werd er 's morgens een vlieg( show gegeven, 's Middags kon den verschillende vliegdemoni straties onder betere omstan digheden worden afgewerkt Een filmvoorstelling ovei „Orion, Guardian of The Sea trok eveneens veel belangstel ling.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8