Kleian verrassend langs Warmerdam TENNIS CIRCUIT Axel Koenders eerste in Alphen aan den Rijn Badmeester Van Heek naar record „Kulkerachtige" eindsprint Haasnoot fteidóaQowuvnt PROLINE SLINGERLAND 0ELSCHAAKKAMPIOENE Rust voor Van Dorp Nathalie /an der Voort portieve ij )licht CcidócSomcwt K Hamers naar Uniicum ides Pacta loudt ïoofdprijs huis TIJDENS LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN Vermey derde in Osdorp MAANDAG 31 AUGUSTUS 1967 PAGINiA 1 7 JSIDEN Caroline Slingerland van de Leidse :haakvereniging Leithen heeft dit weekeinde de ationale titel voor 13 jarigen veroverd. In haar ■eftijdsklasse was Harmen Jonkman (ook al „ge- roon" kampioen) de sterkste. Slingerland bleef is beste meisje Slechts een half punt achter, op aar beurt weer op een half punt gevolgd door [achiel de Heer van de schaakvereniging Op Ei- en Wieken uit de Merenwijk. Veel talent lijkt ch bij OEW op te houden gezien de meer dan oortreffelijke verrichtingen van Maaike en Jop elemare, Stefan van Blitterswijk, Jeroen Visser n Marco Ligtvoet. Bij de jongens tot 16 jaar be- estigde Fred Slingerland zijn faam door fraai erde te worden achter kampioen Abbink. Bij de ïeisjes was er zilver voor Daphne de Heer en rons voor Adinda Koster. In de categorie tot 20 won Leiderdorper Raoul van Ketel brons. LEIDEN Holland atlete Yvonne van Dorp heeft, gedwongen door een knie blessure, besloten voorlopig een paar we ken rust te neemen. „De problemen met mijn knie komen door overbelasting en omdat er toch niets meer op het spel staat hebben mijn trainer Roel Hendriksen en ik besloten om lekker aan het wintersei zoen te beginnen en nu maar wat rust te nemen". In de winter moet „indoor" weer het belangrijkste worden voor de natio naal kampioene op zowel de 200 als de 400 meter. Overigens hoeft Holland niet te wanhopen met het oog op de laatste competitieronde. „Als ze me echt nodig hebben ben ik altijd bereid om in de ploeg mee te doen, dat is helemaal geen pro bleem". LEIDEN Badmeester Hein van Heek heeft in Vlissingen niet alleen zijn persoonlijk meerkampto taal opgevijzeld, maar ook uitgehaald met de speer: 53.64 meter. Tom de Ko ning moest tijdens het polsstokken zijn meer kamp afbreken wegens een blessure. Hein van Heek stapte zonder enige verwachting naar Vlis singen „vijf weken badmeester spelen lijkt niet echt de opti male voorbereiding", maar kwam terug met en fraaie der de plaats, een clubrecord met de speer en een nieuw per soonlijk record op zowel kogel als puntentotaal. Zeker de eer ste dag van Van Heek was er een die veelbelovend is voor de toekomst. Geen enkel fout je zat er in, dat kwam pas bij het discuswerpen en bij pols- hoog. Door de teleurstelling van polshoog pepte Van Heek zich dermate op dat hij met de nieuwe speer zich zelf overtrof en zijn clubrecord van ruim 49 meter naar 53.64 meter bracht. Daarna besliste Vap Heek de strijd om de derde plaats nu wel in zijn voordeel op de 1500 meter. Prestaties Hein van Heek op 100, ver, kogel, hoog, 400, 110 horden, discus, pols- hoog, speer en 1500 meter: 11.7, 6.48, 11.15 (pr), 1.89, 53.8, 15.8, 32.90, 3.70, 53.64 (cr), 4.38.0. Tom de Koning moest tijdens het polsstokspringen de strijd staken wegens een kuit blessure. Overigens was hij daar ergens niet eens rouwig om. Zijn lijst van prestaties laat niets dan teleurstellingen zien met een abosluut diepte punt bij het hoogspringen. De Konings lijst: 11.6, 6 37, 10.96, 1.77, 53.6, 16.0, 31.98, 3.70 en opgave. Peter van Noort heeft met 64.12 meter het kogelslingeren in Amsterdam gewonnen. Jan Verloop noteerde daar op de 3000 meter de snelste tijd van drie regionale lopers. Met 8.31.5 minuten bleef hij de twee AAV ers Rob var i Schoo- ten (8.32.2) en Hans Koene koop (8.33.0) voor. Ii a Hoorn verbeterde Erik Taal zich aan merkelijk ten opzicht .e van de Leidse kampioenschï jppen. In Leiden had hij aan 11 „2 genoeg om de 100 meter te v vinnen, in Hoorn zorgde zijn 11 .14 secon den voor een hal .ve finale plaats. Daar werd 1 11.0 secon den voor de Leidse kampioe'n geklokt. Spartaan; je Mancjn Geerlings won de 100 me'cer bij de meisjes B in 12.7 secon den. JCI ver gul d nie tay t loet art ■hu ilin hri EIDEN Sijmen Moer- ni ian doet de komende n e /eek niet mee aan het !§e lasterstoernooi van de .eidse Courant. Hij ver- lor de halve finale van -runner up in Zoeter- inVoude Eelco Adrichem en wam daardoor één punt ikort voor een invitatie, drichem verloor gisteren verigens zelf in de C-fi- Rojale. Gerard Kroese was itili ipt sterker. Bij de D-da- tes moet voor het trio larit Engel, Sandra Wiers Nicoline van der Voort beslissing over de Mas- 'rsdeelname nog vallen. 11e drie behaalden ze in om et toernooiencircus 11 unten. Nicoline van der oort deed deze week wat et circuit betreft de beste tken. Ze bereikte de fi- ale en sleepte met die restatie 4 punten in de 'acht. In de finale trof ze aar nichtje Nathalie, die aar sportieve plicht deed n met 6-0, 6-2 won. koningspartij" in Zoeter- oude, de finale in het HEG, erd gewonnen door Gerard roese met de cijfers 7-5, 4-6, t( ?5. De Boskoper was daarmee P' e gelukkigste van de twee. 31 eide spelers namelijk wissel- ig en 2,5 uur lang loepzuivere agen af met knullige missers. iissers, waarover de spelers tlf nog het meest versteld nndpn In de derde set leek er voor Kroese niets aan de hand. Hij boog een 0-1 achterstand om in een 3-1 voorsprong. Zijn spel zakte daarop echter weer in, waardoor Adrichem terug kon krabbelen tot 5-5. Op 6-5 benutte Gerard Kroese het tweede matchpoint: 7-5. Fleu- rike Westhof en Ester van Zuuren troffen elkaar in C in twee dubbelfinales, waarbij Van Zuuren tweemaal als sterkste uit de strijd kwam. Als Nathalie de winst in de fi nale aan haar nichtje cadeau had gedaan, was Nicoline ze ker geweest van een startbe wijs voor de Masters. Nathalie liet de sportieve eer echter prevaleren en mepte Nicoline met 6-0, 6-2 van de baan. De D-titel ging bij de heren verrassend naar Patrick Klei an. Erik Warmerdam, die in tegenstelling tot Kleian slechts tweesetters speelde om in de finale te belanden, werd daar van het slachtoffer. Warmer dam greep weliswaar de eerste set, maar had daarna geen greep meer op het spel van Lissenaar Kleian: 6-7, 6-3, 6-1. De dubbeltitels in D gingen naar Peter Smit/Allerd Schaap (HDD), Trees van San ten/Elisabeth Brand (DDD) en Ester Simon/Wim Adrichem (GDD). Clubgebouw Zuidwest feestelijk geopend LEIDEN De drie jaar oude Leidse tennisvereniging Zuidwest heeft zaterdag, onder grote belangstelling, het nieuwe onderkomen feestelijk geopend. Na het openings woord van voorzitter Tuytel verrichtte Jan Duivesteijn, di recteur Sport en Recreatie van Leiden, middels het door knippen van een lint de officiële opening. Duivesteijn was voor de openinghandeling gevraagd, omdat hij vanaf het moment dat Teun Fieleman, Thea van Kooperen en Hen- ny Kwik hun schouders onder de oprichting van Zuidwest zetten heel veel voor Zuidwest heeft gedaan. De ex-prof voetballer Wim Rijsbergen en wethouder Dick Tesselaar gingen na de „knipceremonie" de baan op, waarna nog een B-partij en een gezellige, door ongeveer 250 mensen be zochte receptie volgde. Een groots feest vormde de afslui ting van de openingsdag. Patrick Kleian won gisteren onverwacht van de circuitko ploper in D, Erik Warmerdam. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN inden. Illustratief daarvoor ts een uitroep van Kroese op 3 in de tweede set. „Ik kan loof ik beter maar helemaal Kroese had overi- ;ns de eerste set toen al met 5 voor zich opgeëist. Uni- immer Eelco Adrichem trok, even wisselvallig spel, de ireede set naar zich toe: 6-4. ie j ge Met Petra Velzel maakte Ester haar papieren eerste plek waar door met 2-6, 6-0, 7-5 van Westhof/Gijsbers te winnen. Aan de zijde van Martin Hoekstra streek ze ook de ver wachte winst in de mixed op. De cijfers waarmee Westhof, die door Johan van Velzen ge holpen werd, moest buigen waren 1-6, 6-4, 7-5. Bij de dames in D deed Natha lie van der Voort wat uit sportiviteitsoverwegingen van haar verwacht mocht worden. OLTC Papieren favoriet Robert Jan van der Feen eiste gisteren in derdaad de titel voor zich op in het HEB. Van der Feen en Herman van der Capellen gin gen twee sets gelijk op, in het derde deel echter speelde een oude blessure Van der Capel len teveel parten:4-6, 6-4, 6-0. Met broer Arnold greep Her man vervolgens nog wel de eerste prijs in het HDB (Jan Vonk en Bub van der Zee wa ren kansloos), terwijl Ankie Treffers en Ruud van Koes- veld het „demonstratie-onder deel" GDB winnend afsloten. In C was Henk Timmer zoals verwacht de sterkste. Lode- wijk Kallenberg (na drie w.o's in de finale beland) bood ech ter wel degelijk goed tegen stand. Doris Knott ondervond van G. Barneveld eveneens LEIDEN Nederlands tenniskampioer ie Evelie.n Hamers komt de volgende competitie uit voor h et hoofd'klasseteam van Unicum. De Limburgse speelde vor ig seizoe.-n nog voor NIP uit Roermond. De leiding van de Leidse tennisvereniging bereikte voorts overeenstemming met Jan Siemerink e n Jacco Eltingh ter wijl ook het spelen van Margot van Ov erloop voor Unicum zeer waarschijnlijk wordt geacht. Dit drietal maakte ook dit jaar al deel uit van het eerste tefim van Unicum dat komend seizoen de sprong naar de enedivisi'S wil maken. Gerard Kroese legde in Zoeterwoude beslag op de titel in het HEC. Hij plaatste zich tevens voor het Masters toernooi dat deze week van start aaat. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN veel verweer. De overwinning werd er natuurlijk mooier door: 2-6, 6-3, 6-3. In D was Leeuwenburgh te sterk voor de eveneens verrassend in de eindstrijd verschenen Wim Batelaan, terwijl M. Bouw A. Passchier in twee delen voor bleef. Botesa Het C-toernooi voor 30-plus- sers van de TC Botesa leverde een overwinning op voor thuisspeler Jan Oudijk. De Niet uit Harmeien werd in drie sets teruggewezen: 6-4, 4- 6, 6-3. Bij de dames was H. van Gulik de sterkste. Opponente Van Kromwijk werd met 7-5, 6-3 verslagen. Zowel bij de he ren als de dames in D (35+) streden slechts leden van Bo tesa om de hoogste eer. Bij de heren bracht dat Jan Kamp de overw inning, de dames zagen An vein Oudenrijn als winna res te" voorsichijn komen. Gro nirigen Jan .'Siemerink en Margot van Overloop deden de afgelopen week goede zaken tijdens het A-to er.'nooi van het Groningse Creamcrackers. Beide Uni cum imers bereikten de finale, om die vervolgens echter te verbiezen. Siemerink, eerder te sterk voor Remco Heethuis en Eri k Warmerdam, verloor met tw.eemaal 6-4 van Bart Theel- en terwijl Van Overloop in de eindstrijd onderuit ging tegen Loes Oosterveld: 2-6, 3-6. Eer- d'er in het toernooi had Van Overloop wel gewonnen van Annemarie Radstake en de op vallend ver gekomen Evelien Jduermann. ERIK HUISMAN dl iddEIDEN Fides Pacta het eigen veldkorf- erkltoernooi gewonnen. In finale bleven de Leide- iren streekgenoot Top let 14-11 voor na een pitiststand van 6-3. John de nieuwe trainer zeer tevreden over ?t getoonde spel: „In alle ':ken liep het lekker, )wel de dames als de he in hebben gescoord en er )eelde een collectief, ;en sterren". e beslissende tussensprint oor Fides Pacta werd even aor rust ingezet toen Robin j immeling, Ronald van der elden en Henny Piket de and van 3-3 naar 6-3 tilden. de tweede helft brachten 1 on van der Willink, Anne an der Zwaag en Jaqueline inter de nieuwe hoofdklas- r nog wel tot 9-8 terug, maar Fides Pacta winst werd ze- x gesteld door Nico Pikaar, atricia Gottmer en weer enny Piket. In de stijd om de x frde plaats verraste De Alge- ene het twee klassen hoger 4 elende De Danaïden. De xdeklasser sprong beter met. t kansen om waardoor met 4- gewonnen werd. De junioren an De Algemene wonnen het ugdtoernooi door tegen De anaiden de strafworpen be- r te nemen. i Papendrecht werd Pernix Keurstellend derde in eep lernooi van PKC. ALPHEN AAN DEN RIJN Axel Koenders won zaterdag de halve triathlon in Alphen aan den Rijn. De leraar aan de academie voor lichamelij ke opvoeding won zonder een moment door de con currentie bedreigd te zijn geweest, al kon zijn eind tijd (4 uur en 20 minuten) bepaald niet scherp ge noemd worden. In Alphen kwamen, verdeeld over een recreatieve kwart- triathlon en een prestatie gerichte 'halve', ruim 600 mensen aan de start, waarmee Alphen zich de grootste triathlon van Ne derland mag noemen. Voor de matige tijd van Koen ders kunnen meerdere oorza ken worden aangegeven. De straffe wind maakte het de deelnemers niet gemakkelijk in hun 90 kilometer lange fietstijdrit in de omgeving van Alphen. „En het is hier geen snel fietsparcours", vond vice Europees kampioen op de hal ve triathlon Koenders. De winnaar doelde daarmee on dermeer op de bruggetjes en de steenslag op veel wegen. Ook de lange loopafstand die de atleten moesten afleggen vanuit het water naar de fiets werkte niet in hun voordeel. Zo zat Koenders pas na 31 mi nuten als eerste op zijn twee- wieler. De leraar aan de aca demie voor lichamelijke op voeding had Gregor Stam nog wel voor moeten laten gaan met het zwemmen, maar pas seerde de inwoner van Almere al in de omkleedtent. Stam kwam in het verdere verloop van de wedstrijd niet meer voor. Het tijdperk van de professional lijkt voorbij te 'zijn, want ook in Alphen kon hij niet alle amateurs van zich af houden. Stam moest uitein delijk met een derde plaats ge noegen nemen. Koenders bouwde tijdens het fietsen een voorsprong op van een minuut of acht op John Engele en Ro nald Nihot. Mede door zijn ei gen slechte loopprestatie werd op de halve marathon dit gat niet meer groter. „Ik liep bij zonder slecht. Ik klokte steeds 4 minuten per kilometer". Een schema wat hem niet naar een tijd van onder de 1.20 uur leid de op het slotonderdeel. De strijd om de tweede plaats kreeg na vijf kilometer lopen een verrassende wending. Ro nald Nihot, de winnaar in 1986 en vorige week nog eerste in Katwijk, lag op dat moment op tien meter achterstand van Engele. De beide Hagenaars doen als loper weinig voor el kaar onder en de kaarten wa ren dus nog lang niet geschud. Een hardnekkige kiespijn deed Nihot besluiten de strijd op dat moment verder voor gezien te houden... Engele, die eerder dit jaar al podium plaatsen behaalde in Bodegra ven, Nieuwkoop en Stein, kon onbedreigd doorlopen naar de tweede plek in 4.28 uur. Vlak achter Gregor Stam finishte Rik van Tricht als vierde. Vijf en zes werden de gebroeders Peter en John Zijerveld. Bij de vrouwen ging de zege naar de Nederlands kampioene van Almere, Ada van Zwieten, die enkele seconden onder de vijf uur bleef. Als beste Leidenaar ontpopte zich Sam Springer. De junior klokte een keurige 4.51 uur. De aankondiging van de wed strijd als internationale triathlon bleek overigens zwaar overdreven. Een ver dwaalde Duitser was het enige internationale wat afgelopen zaterdag in Alphen te bespeu ren viel. De organisatie was er zelfs niet eens in geslaag om een respectabel aantal Natio nale toppers aan de start to krijgen. De traditionele Haaswijk- triathlon werd gewonnen door Hans Wesseling. De Noordwiij- ker leidde de wedstrijd van kop af aan en finishte in een tijd van 2.06.52. Oegstgeesl;er Mart Moraal moest, evenals vorig jaar, genoegen nemen met een tweede plaats: 2.10.12. Bij de vrouwen won Gonnie Wensveen gemakkelijk in 2.36.20. De kwart-triathlon, die de atleten dwars door de Haas- wijk voert stond ook dit jaar weer in een overweldigende belangstelling. Duizenden toe schouwers aanschouwden de atleten van de start tot de fi nish. De Oegstgeester triathlon is hiermee nog steeds eén van de best bezochte wedstrijden in Nederland. Arie van der Eijkel uit Noord- wijk won gisteren de Alkema- dese driekamp. Hij legde de onderdelen (1600 meter zwem men, 60 km fietsen en 12 kilo meter hardlopen) af in 2 uur en 40 minuten. De snelste vrouw was Plonie Klein uit Oude Wetering. Zij finishte na 3 uur en 47 minuten. De halve afstand leverde een overwin ning op voor Leon van der Zon. Hij kwam binnen na 1 uur en 20 minuten en werd op 10 minuten gevolgd door Ton- ny Schepen, de snelste vrouw. LEIDEN De hoog- en polshoogspringers van de Leidse verenigingen heb ben ervoor gezorgd dat de Leidse kampioenschappen dit jaar niet (zoals in de voorgaande jaren) zeer snel vergeten behoeven te worden. Onno van Hey- ningen, Ewin Paul en Harry van der Velde zorgden voor clubrecords en dus optekening. Cees Haasnoot verraste ieder een met een „Kulkerach- tige" eindsprint op de 800 meter. Onno van Heyningen maakt een opmerkelijke progressie door dit jaar. Met 3.91 meter verbeterde hij zijn twee maanden oude clubrecord polshoog met liefst 20 centi meter. Meer vooruitgang on der leiding van trainer Gijs- bert de Ruiter lijkt nog niet uitgesloten. „Zo dicht bij de vier meter, dan wil je dat na tuurlijk ook nog pakken". Arjan den Haan won het on derdeel overigens met een sprong van 4.20 meter. Ewin Paul maakt een vergelijkba re progressie door alleen dan op het hoogspringen zonder stok. Dit weekeinde verbe terde hij zijn clubrecord tot 1.90 meter en weet Wladimir Roedoe op korte achterstand (1.85 meter). Door die onder linge strijd zal ook hier de progressie nog wel niet ge stopt zijn. Harry van der Velde verdreef Arjen Kroes van de Bataafse recordlijst met een winnende sprong over 1.93 meter. Veel meer- kampers grepen de Leidse aafi om wat te testen. John van Loon (15.3 op de horden, 6.35 meter ver, 11.4 op de 100), Harry van der Velde (11.3 op de 100, 6.46 meter ver, en 1.93 meter hoog) en Gert Jan Palm (14.8 op de horden, 11.3 op de 100) lijken' hard op weg naar toptien kampen. Op de middenafstand was Cees Haasnoot de grote ver rassing. Daar waar Arnold van Atten zijn krachten ver gooide en al snel een fraaie smoes klaar had voor het verlies, daar had Haasnoot een versnelling over die ook ervaren mensen als Hans van der Vijver volkomen verraste. Met 1.55.6 minuut lijkt een nieuwe Kulker op gestaan. Hans van der Vijver noteerde nog 1.57.0 minuut, maar was wel teleurgesteld. Michel Versteegen profiteer de optimaal van de tempo makers en noteerde een goe de 1.58.9 minuut. Op de 800 meter voor dames profiteer den de ervaren Jolanda Dor- las en Lenie van der Poel van het tempowerk van B junior Dominique van Oos ten. Na 550 meter werd de kleine Van Oosten bedankt en vertrokken de twee da mes om op het laatste rechte stuk uit te maken wie zich Leids kampioene mag noe men: Dorlas won in 2.25.4 te gen Van der Poel 2.26.5 mi nuten. Driehonderd meter vor het eind van de 3000 meter zette Jan Jansen heel nadrukke lijk de eindsprint in en won afgetekend in 8.31.1 minuten. John van Wieringen (8.34.5), Jaap Duivenvoorden (8.34.8) en Henk Ravensbergen (8.40.1) hadden het nakijken. William Augustinus (8.42.6) was de snelste niet Bataaf omdat Jan Laan absoluut uit vorm is (8.46.0). Theo Alke made (8.49.5) was de snelste van de twee NSL ers terwijl Frank van Wijngaarden (8.50.5) de enige Rijnsoever atleet bleek. GERT VELTHUIZEN LEIDEN Marco Vermey pakte gisteren wederom een ere plaats dankzij zijn derde plaats in Osdorp. In een ultieme poging probeerde de Lissenaar nog bij twee koplopers te komen maar dit strandde op enkele meters. Frank van Veenendaal zocht het geluk in België en sleepte een vijfde plaats uit de strijd in Wuustwezel. Martin Kokkelkooren evenaarde deze prestatie bij de junioren in de klassieke Omloop van Ranst. In Osdorp ontsnapten al snel drie renners, die een behoor-lijke voorsprong pakten op de rest van het peloton. Ver-meij, attent koersend, zag het gevaar van die ontsnapping echter bijtijds in en reed met nog vijf andere renners in zijn spoor naar de drie koplopers. Bert Spoor en de snelle Ton Zwirs slaagden er uitein delijk in om tegen het einde van de wedstrijd samen te ontsnap pen, zodat Vermeij nogmaals tot een krachtsexplosie gedwongen werd. De Bollenstreker kwam echter enkele meters tekort om de twee leiders te achterhalen, waardoor de tot brons reikte. Frank van Veenendaal plaatste zich in het Belgische Wuustwe zel in een acht man sterke kopgroep die al na twintig kilometer uit het peloton wegreed. Uiteindelijk ontsnapten drie man uit deze groep, waarna van Veenendaal zich met een andere renner in de achtervolging zette. Van Veenendaal slaagde er niet in om de sprint te winnen en werd dus vijfde. Martin Kokkelkooren reed eveneens in België, en eindigde net als Van Veenendaal als vijfde. In de klassieke Omloop van Ranst finishte Noordwijker- houter Kokkekooren als tweede groep die achter de drie koplo pers reed. Jan-Hendrik Lagerweij eindigde als tiende in de Klimmense klimkoers. De Woubruggenaar reed me in een twintig man ster ke kopgroep. Hij bleef in de afvalrace goed overeind, maar kon in de sprint achter winnaar Meijs geen vuist maken. Katwijker Martin Schalkers, bij de professionals uitkomend, eindigde als zesde in het criterium van Sint-Oedenrode.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17