Amerikaanse presidenten redden het met humor ^ADIO/TELEVISIE OMROEPEN VERSLAAN SAMEN BOUWENQUÊTE School-tv van start j Nederland j Duitsland ij Radio CetelacSomant VRI1DAG 28 AUGUSTUS 1967 PAGINA 15 litlijsten; zo oud als de weg paar Kralingen IILVERSUM De uit- endingen op populaire enders als Radio 3 wor- lie Lf len sinds de jaren zestig hie edomineerd door de pla- iid v en die in de Top 40 en >esta |e Nationale Hitparade cli op 100 zijn terug te vin- ot S" |en. Toch werden die 0 jitlijsten niet geboren in Ie tijd dat Radio Veroni- L' :a nog een piraat was en ie TROS zijn uitzendin- w ren verzorgde vanaf het tforn EM^üand. Tunes Most Heard in ,n 'audeville This Week" e Sf( vas de allereerste hitlijst sd. lie, voor zover bekend, j ge an het einde van de vo- fetho ige eeuw werd samenge- isela teld. Eigenlijk is de term izerk hitlijst' niet helemaal op 1 2 'n plaats: het was ge- 'oett iroon een opsomming f an populaire deuntjes 'd v lie veel in café's, theaters 'et^c loor variète-artiesten c^f verden gespeeld. Bill- >rscl l°arcl' tegenw00r<^iS hét s rakblad in de muziekwe- rond e' maar zich destijds /ertl i0é> °P circuswereld anop ichtend, publiceerde die latet Vaudeville-lijst. n> c n die periode was abso rbs i uüt nog geen sprake van rs en muziekindustrie. Pla- lonin en bestonden wel, maar i gyi lat waren nog breekbare |ing lakkelieten schijven, die 'aan loor de toemalige gram me!" pofoons met spijkergrote h< iaalden 'afgetast' wer- ■SF len. De anderhalve [rammofoonplaat die oen over de toonbank V ;ing, liet zich nog niet in noo ren trendgevoelige hit- ijst vastleggen. Maar de industrie groeide en zo rond de jaren dertig [ingen de grote maat- vei chappijen wèl lijstjes bij- Lei louden van hun best ver en iochte platen. Billboard to Irukte van elke platen- 5t naatschappij het lijstje af. m°f lat systeem werkte, tot- lat er teveel platenmaat- chappijen ontstonden. In 937 maakte het gezag- lebbende muziekblad ren einde aan die situatie: Ie lijsten werden samen smolten tot een „Natio- lale Top 10". Deze voor rader van alle lijsten die >me rij kennen, heette 'The usic Popularity Chart'. led 1 HILVERSUM De landelijke om roepen hebben besloten samen te werken bij de radioverslaggeving over de parlementaire enquête naar de bouwsubsidies. Vanaf maandag 31 augustus zullen alle actualiteitenru brieken die aandacht besteden aan de enquête, gebruik maken van de sa menvattingen van twee politieke om- roepjournalisten, die daarvoor spe ciaal zijn vrijgemaakt. Het zijn Kees Sorgdrager van de NOS en Pieter Schut van de NCRV. De samenwerking is het gevolg van de teleurstellende ervaringen in de radioverslaggeving gedurende de RS V-enquête. Hoewel radio nog steeds als het snelste medium wordt beschouwd, was daar toendertijd door de versnippering van het aantal uit zendingen weinig van te merken, al dus Flip Fey, chef actualiteiten radio van de NOS. Televisie en kranten deden het daarentegen wel goed, want die hadden specialisten aange wezen die zich uitsluitend met de RSV-affaire bezig hielden. De samenvattingen van de radio journalisten zullen te horen zijn op alle dagen dat er hoorzittingen plaatsvinden, tijdens de lunch- en middaguitzendingen van de actuali teitenrubrieken van die dag. Daar naast zullen op de boeiendste dagen in het programma „Met het oog op morgen" nog samenvattingen te be luisteren zijn. Bij de televisie zal van een dergelijke samenwerking geen sprake zijn. Wel kan de kijker in ieder geval via de NOS-rubriek Den Haag Vandaag, de enquête volgen op de dagen dat er hoorzittingen plaatsvinden. Het pro gramma zal tijdens deze dagen met een kwartier worden verlengd. De eerste uitzending vindt plaats op 31 augustus om 22.45 uur via Nederland 2. De presentatie van alle onderwer pen van de parlementaire rubriek blijft in handen van Ferry Mingelen. De NOS ziet vooralsnog geen aanlei ding rechtstreekse uitzendingen van de enquête te maken. HILVERSUM Zondagmiddag om 13.30 uur (Ned. 2) zenden NOT en NOS een voorlichtingsprogramma uit onder de titel „School-tv start weer". In dit programma krijgt men door middel van korte fragmenten een in druk van nieuwe school-tv-series die binnenkort voor leerlingen in het voortgezet onderwijs worden uitge zonden. In dit programma worden de volgen de vier series kort belicht: Dierge drag en wetenschap (bovenbouw HA VO/VWO) start: wo. 9 september, Politiek in uitvoering (15-17 j. MA VO/HAVO/VWO) start: ma. 14 sep tember, Mens en werk (bovenbouw V.O.) start: ma. 21 september en In formatica (onderbouw V.O.) start: ma. 21 september. HILVERSUM De presiden ten Kennedy en Reagan liggen daarom zo goed bij het grote publiek, omdat zij over de gave van de geestigheid beschikken. Zij lieten cq. laten zich daar voor „rake opmerkingen" aan reiken door tekstschrijvers, die gewend zijn voor artiesten te werken. Speciaal Reagan heeft voldoende humoristische en schrijvende kennissen uit thea terkringen achter de hand. Zondag, Ned. II om 21.32 uur, zet VPRO-tv een Amerikaanse produktie op het scherm onder de titel „Humor and the presi dency". Hierin wordt verslag gedaan van een bijeenkomst van oud-presidenten, die zich gewillig humoristisch laten on dermijnen door dagbladcom mentatoren, politieke tegen standers, comedy-acteurs en cartoonisten. Een cartoonist toont aan hoe hij aan een paar kleine afwijkingen genoeg heeft om een president in zijn grootheid onderuit te halen. De bijeenkomst had plaats in Grand Rapids, Michigan, waar oud-president Gerald Ford een museum heeft laten inrichten, waarin actuele presidentenhu mor voor het nageslacht zal worden bewaard. Kennedy opent op deze blijvende exposi tie de rij van geestige presiden ten. Hij was de eerste, die van de tv gebruik maakte om het volk door zijn humor voor zich in te nemen. Toen hem eens het verwijt werd gemaakt, dat hij stemmen kocht, riposteerde hij, dat hij geen stem meer zou kopen dan hij strikt nodig had. Columnist Art Buchwald, die deze samenkomst met zijn aan wezigheid luister wilde bijzet ten, Tiet weten, dat „humor en president Ford als een contra dictio in terminis dient te wor den beschouwd". De heren vegen elkaar duchtig de mantel uit. De weerwoorden liegen er ook niet om. Zo liet de in videobeelden aanwezige Kennedy weten, dat het leven bestaat uit drie werkelijkhe den: God, de menselijke dwaas heid en de lach. De twee eerste begrippen vallen buiten ons waarnemingsvermogen, dus moeten we wat betreft het der de gegeven er uit halen wat er in zit. Kennedy geldt in Ameri ka als de man, die de humor op tv heeft uitgevonden. In het eerste tv-gesprek destijds tus sen Kennedy en Nixon hield Kennedy het geestig en Nixon het scherp-zakelijk. Kennedy won. President Reagan ontbrak ook in persoon bij deze humoristi sche zitting. Zijn zaken werden waargenomen dbor de imitator Jim Morris, die dermate type rend de huidige president in zijn persoonlijke trekjes neer zet, dat men de man zelf tenau- wernood mist. Van hem zeggen de officiële regeringscommentatoren, dat hij al zijn humor bij zijn vrien den in Hollywood vandaan haalt. Als zijn vaste aanreiker van humor heeft hij in zijn per soonlijke dienst Doug Gamble, die ook de teksten voor Bob Hope schrijft. Toen hij daar eens aanmerkingen op kreeg, sloeg hij zijn kritikast om de oren met de tegenwerping: „Als men Bob Hope een betere president had gevonden, zou het volk hem wel gekozen heb ben". Nu moet ondanks tekstschrij vers het vermogen tot humor aan een president gegeven zijn. Dat heeft ook te maken met wat men op het podium „ti ming" noemt, het brengen van de point van een grap op het juiste moment. De een is daar een meester in, de ander leert het nooit. Daar liep Johnson op stuk. Hij is weliswaar een vlot te man, maar met de camera's op zich gericht heeft hij de nei ging te „bevriezen". Van Jimmy Carter werd ge zegd, dat „hij traag reageerde op humor zoals ook in zijn offi ciële optreden". Een comedy- acteur demonstreert tijdens de zitting hoe een president op zijn gezicht kan gaan, terwijl hij toch de lachers op zijn hand heeft. Hij raakt in de knoei met de microfoon, schopt een prul- Iemand omver en struikelt ten slotte op het podiumtrapje. Zo werd ook eens een president benaderd door een fan met de opmerking: „Ik hoor dat u hier gisteravond gesproken heeft". In gespeelde bescheidenheid antwoordt de president: „O, dat had niets te betekenen". Waar op de fan: „Dat was het juist wat ze mij vertelden". Schuurpapier Heel andere zaken komen na dien aan de orde op het VPRO- scherm in deze humormaand, nl. de humorist Richard Pryor om 22.23 uur. Als zoon van een bordeel- nachttenthouder mocht hij al vroeg zijn grappen verkopen, nl. op zijn twaalfde jaar. De woordkeus is er dan ook naar. Hij neemt geen vijge blad voor de mond, noemt alles bij naam en tart zijn publiek daar mee. Scherpe hekeling van menselijke zwakheden haalt hij als een stuk schuurpa pier over zijn publiek heen, dat enigszins pornosofisch moet zijn ingesteld om een en ander als humor te waarderen. Richard Pryor haalt zijn humor als schuurpapier over zijn publiek heen. foto: vpro Anderhalf uur aan een stuk staat hij te oreren, zoals bij ons Jules Deelder daar een meester in is. Zijn teksten zijn niet vrij van doordenkertjes. Hij komt tot opmerkelijke uitspraken als de gelijkheid van blank en zwart, zijnde kinderen van de zelfde vader en moeder, Adam en Eva. Over de verhouding blank/zwart zegt hij verder, dat alle zwarten gelijk zijn, of ze nu in de Afrikaanse jungle verblijven of in New York. Zo als alle blanken gelijk zijn, maar zie eens hoe ze elkaar be spieden. Over de relatie man trouw debiteert hij „humor" in de trant van Woody Allen, maar hij mist diens omspelende aanpak. Daarvoor is hij van huis uit te onverbloemd met spreektaal opgevoed. Ook over de maffia geeft hij hekelende humor ten beste. Hij onder breekt zichzelf daarbij met uit roepen als: „Je kunt maar niet doen wat je wil. Je bent geen filmster". TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 RVU 15.30 De grens (4), serie live programma's over Neder landse grensstreken TROS 16.00 O TROS Vrijdagmatinee: De nieuwe huisvriend (No minor vlees), Amerikaanse speelfilm uit 1948 van Le wis Milestone. Met o.a. Dana Andrews, Lilli Palmer en Louis Jordan. Een jon ge succesvolle specialist is getrouwd met de mooie April. Hij denkt zijn leven goed voor elkaar te heb ben totdat de kunstschil der Otavio zijn intrede doet NOS 17.30 1A6- Journaal TROS 17.40 TROS Sport, sportmagazi- ne 18.15 Groen en grondig, agra risch magazine. Vandaag o.a. aandacht voor dierge neeskunde en van aardap pel tot frites. Presentatie: Martine van Os en Evert van Benthem 18.35 Dennie Christian, muzi kaal portret 19.05 EUDe wilde olifanten van Afrika (Elephant Story, slot), tweedelige natuurdo- cumentaire over de wilde olifanten van Afrika (herh.) NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 Evergreen (1), driedelige Amerikaanse miniserie uit 1985 van Fielder Cook, naar een boek van Belva Plain. Met o.a. Lesley-Ann Warren, Armand Assante en lan McShane. Een vrouw is gebonden aan twee mannen. De een biedt haar zekerheid, de ander een liefde vol vuur en passie (deel 2: volgende week vrijdag) 22.00 STER-reclame 22.05 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 22.35 TROS Weakendfilm: A change of seasons, Ame rikaanse speelfilm uit 1980 van Richard Lang. Met o.a. Shirley MacLaine, ANtho- ny Hopkins, Bo Derek en Michael Brandon. Een pro fessor aan een universiteit heeft een verhouding met een van zijn leerlingen. Wanneer zijn vrouw dit ontdekt neemt zij prompt een jonge minnaar NOS 00.20 Journaal 00.25-00.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 17.30 Studio Sport Extra: Hoc key Moskou, kruisfinales van de Europese Kampi oenschappen. Commen taar: Hans Brian 18.15 Nieuws vo< 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal KRO 19.12 Floralia Country Festival 1987. Reportage van het op 8 en 9 augustus gehou den countryweekend in Oosterhout (NB). Diverse binnen- en buitenlandse artiesten traden op in de openlucht in de Floralia- tuin. Presentatie: Ruud Hermans 20.00 Hart van het hoge land (Heart of the high country, 2). driedelige Australische miniserie over levensver haal van het Engelse meis je Ceci in het Nieuw-Zee- land rond de eeuwwisse ling. Met o.a. Valerie Go- gan, Kenneth Cranham en Joihn Howard. Ceci is in middels getrouwd met de landeigenaar Calvin Laird. Het is echter geen huwelijk uit liefde. Ceci wil haar dochter naar Engeland sturen om haar een onge lukkige jeugd te besparen (slot: morgen) 21.30 Het land van de Papoea's (slot), documentaireserie over Nieuw-Guinea. Afl. 3: De Wola stam. In het berg gebied zijn de voorberei dingen aan de gang voor een groot feest. De stam kent geen formele wetten en heeft geen leider. Ze blijven bijeen door het continue uitwisselen van geschenken, waarbij de Kasuaris-vogel een grote waarde vertegenwoordigt NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Vanuit de wortels gezien: Miriam Tladi. Biografie van deze Zuidafrikaanse schrijfster waarvan de boeken in Zuid-Afrika ver boden zijn 23.28 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden EO 23.35-01.05 De kinderen van An Lac (THe children of An Lac), Amerikaanse speel film uit 1980 van John Lle wellyn Moxey. Met o.a. Shirley Jones, Ina Balin en Beulah Quo. 1975: De oor log in Vietnam nadert de climax. De Noordvietna- mezen rukken op naar Sai gon. Twee Amerikaanse vrouwen helpen mevrouw Ngai om vierhonderd Viet namese weeskinderen te laten evacueren naar Ame rika. Om de Zuidvietname- se autoriteiten daaraan te laten meewerken kost veel moeite en de tijd dringt iati le< (0-17.50 Silver Bear*, Engelse speelfilm uit 1977 van Ivan Passer. Met Michael Caine. Cybill Shepherd, Stephana Audran, e.a. Doc Fletcher, een soort financieel expert, wordt door de maffiabaas Joe Flore naar Zwitserland gestuurd om te kijken of alles naar wens gaat met een bank. die spe ciaal gekocht is om met zwart geld te werken >5 Nieuws in teletekst 10 Tik Tsk, peuterprogramma (herh.) 15 Plons. Kinderprogramma. Afl.: Plons en het everzwijn (herh.) ,p 10 De tovenaar van Oz (The wiz- zard of Oz). Japanse tekenfilm serie naar de boeken van eni Frank Baum. Afl.: Mombi zegt 't met bloemen ■j v 15 Vrouwtje theelepel (Mrs. Pep- perpot), Japanse tekenfilmse rie naar het boek van Alf Proy- sen. Dubbele afl.: De kasteel heren/Doolaard de relmuis v#0 CC Onbekende wereld (Explo re). documentaireserie. Afl.: Dagboek en wielen In India (2, herh.) 15 Uitzending door derden. Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep Mededelingen e ma-overzicht 15 Nieuws 2«i DUITSLAND 1 !0 Beyond the Reef, Amerikaan se speelfilm uit 1981 van Frank C. Clark. Met Dayton Kane. Maren Jansen. Kathleen Swan, e.a. Tlkoyo groeit op een Poly nesisch eiland op. In de lagune heeft hij een haaitje als vriend. Wanneer de oude vaderfiguur Manidu overlijdt zou zijn geest, volgens de legende van het ■s eiland, verder leven in de haal e(j 50 Filmportret: Hulde aan Fred Astaira, verslag van de uitrei king van de Life Achievement Award aan Fred Astaire. Gas ten: Gene Kelly. Audrey Hep burn. James Stewart, Charlton Heston e.a. Met fragmenten uit o.a. 'The gay divorcee', 'Ro berta'. 'The band wagon'. 'On the beach' en 'Towering infer no'. Presentatie: David Nlven (herh.) Nieuws .30 Wereldkampioenschap pen Wielrennen op de baan in Wenen, samenvatting. Com mentaar: Mare Stassijns. Aan sluitend: Coda: Bomen, van Joyce Kilmer. Vertaling: A.G. Christiaens 14.30 IFB '87: Die goldene Eins, rechstreeks familieprogramma met Heinz Schenk, Fried rich Nowottny, Mike Krüger, e.a. 17.35 IFB >87: Vorsicht: Kinder in der Kiste, een programma met verrassingen, gemaakt door kinderen 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Achtung Zoll, tv-serte. Afl.: Vanloo und das grosse Rennen 18.40 Musik vom Convoy, muzikaal progrmamma. Afl.: Reggae 19 00 Easy, showprogramma 19.57 Programma-overzicht 20.00 CC Tagesschau 20.15 Mil roher Gewalt (The spoi lers). Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Jesse Hibbs. Met Anne Baxter. Jeff Chandler, Rory Calhoun, e.a. Alaska 1899: Op een dag duikt een zekere Alexander McNamara op. die beweert dat hij in op dracht van de regering de rechten op de mijnen moet herzien. Roy Glennister, bezit ter van een bijzonder rijke mijn, verdedigt zich uit alle macht 21.40 IFB *87: Sportschau, speciale uitzending 22.45 Tagesthemen, met o.a. Bericht aus Bonn, parlementair nieuws 23.15 Nachates Jahr, selbe Zait (Same time, next year). Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Robert Mulligan. Met Ellen Burstyn, Alan Alda, Ivan Bo- nar, e.a. Doris en George bei den gelukkig getrouwd, leren elkaar kennen in een klein mo tel aan de Callfornische kust. Ze worden allebeis tot over hun oren verliefd op elkaar en besluiten bij het afscheid om elkaar het jaar daarop weer te zien: op dezelfde plaats 01.10 Tagesschau 01.15 Nachtgedanksn, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff io< DUITSLAND 2 TBF 1 1 DO ONEM, vacaturebank ie 15 L'écran des vacancee, kinder- magazine 00 Journaal M 03 Ce solr, regionaal Journaal £0 Journaal Au plaisir de Dieu (7), tv-serie van Robert Mazoyer naar de roman van Jean d'Ormesson. Met Jacques Dumesnil, Pine Collzzl, Francoise Lambiotte, Up e.a. 100 Dites-mol, serie gesprekken. I Vandaag: Anne-Sophie Tiberg- i hien |00 Les fils d'Abraham, documen- M taireserle over de geschiedenis vf van het joodse volk. Afl.: Les Hassidlm, des ghettos 8 Sion 130-23.00 Laatste nieuws 14.30 [S IFB *87: Na Siehste! Amuse ment en spelleltjes met Tho mas Gottschalk. Met o.a. Ro ger Daltrey, Jennifer Rush, Mungo Jerry. Met om 16.00 en 17.00 Heute 17.45 Heute 17.50 Robin Hood, tv-serie met Ja son Connery, Judi Trott, Cllve Mantle, e.a. Afl.: Das verzau- berte Dort 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 AuslamJsjournal, nieuws van buitenland-correspondenten. Presentatie: Rudolf Radke 20.15 CCEin Fall fiir zwei, Duitse misdaadserie met Günter Strack, Claus Theo Gartner, Daniela Zlegler e.a. Afl.: Die grosse Schwester. Politieagent Matula is kroongetuige In een proces tegen een jonge auto kraker. Hij heeft hem immers zelf op heterdaad betrapt. Ma tula ziet het proces als een welkome afwisseling van de dagelijkse routine. Groot is zijn verbijstering als de advocaat hem tijdens een kruisverhoor zodanig In de mangel neemt dat hij aan zijn eigen getuige nis gaat twijfelen 21.30 Vor dem neuen Start Fackeln im Sturm (North and South), compilatie van de eerste zes afleveringen van deze Ameri kaanse tv-serie, als inleiding op de tweede serie. Amerika in de vorige eeuw. Orry Main, zoon van een plantage-eige naar in het Zuiden, en George Hazard, zoon van een indus trieel in het Noorden, sluiten op de militaire academie van West Point een vriendschap voor het leven. Maar na de af splitsing van het Zuiden en de daarop volgende Burgeroorlog komen beide vrienden tegen over elkaar te staan in vijande lijke legers 21.45 Heute-Joumal 22.10 Aapekte, cultureel magazine 22.50 Die Strassen von San Fran cisco (The streets of San Fran cisco). Amerikaanse politiese rie met Karl Malden, Richard Hatch. John Rubinstein e.a. Studente Mary Wilson wordt's nachts op het terrein van de Universiteit van San Francisco vermoord. Luitenant Stone en inspecteur Robbins stellen vast dat het geen roofmoord is. ofschoon bij het slachtoffer een ring van de vingers is ge trokken. Wanneer men bij de vermoedelijke dader het moordwapen vindt lijkt de zaak opgelost, maar Stone heeft andere vermoedens 23.35 Flotte Sprüche suf Kanal 9 (Handle with care/ Citizens Band), Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Jonathan Demme. Met Paul Ie Mat, Candy Clark, Bruce McGill e.a. Spider en zfjn vriend Conchise beheren een kleine zender die is be doeld voor noodgevallen. De bewoners van de streek ge bruiken de radio echter door lopend voor boodschappen, grappen en flirts. Spiders be grip is voorbij, wanneer hij nauwelijks hulp kan bieden bij een noodlanding en een vrachtwagen-ongeluk 01.05 Heute DUITSLAND 3 15.00 Sport im Westen extra. 1. Landskampioenschappen zwemmen. BRD - DDR. vanuit München. Commentaar: Jörg Wontorra en Peter Nocke. 2. Europees springconcours te St. Gallen. Commentaar: Hans- Heinrich Isenbart 17.45 Teletekstoverzicht 18.30 Ein unmöglicher Auftrag: Die Geheimnisse der Severin- strseee (8), tv-serie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Ein Platz für Tiere, natuurserie met Prof. Dr. Bernhard Grzi- mek 21.00 Television, der Kasten der die Welt veranderte, dertiendelige Engelse documentaireserie over de geschiedenis van het medium televisie. Afl.8: Glanz und Elend des Dokumentar- films 21.45 Stunde der Fenster 22.15 Agatha Christie: Miss Marpie, Engelse misdaadserie met Joan Hlckson, Timothy West, Stacy Doming e.a. Afl.: Das Geheimnis der Goldmine (1). De zakenman Rex Fortescue wordt dood in zijn kantoor aangetroffen. In zijn zak vindt de politie een handvol rogge. Gaat het hier om een rituele moord? 23.05 Sommer-Jazz, live vanuit Vler- sen: De Dirty Dozen Brass Band en Heart to Heart 01.05 BBC 1 14.50 E Juarez, Amerikaanse speel film uit 1939 van William Die- terle, met Bette Davis, Paul Muni, Brian Aherne e.a 16.45 Swim (slot), informatieve serie over zwemsport. Afl. 10: Water safety 17.10 Children's BBC, kindermaga zine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Heathcllff and Marmaduke' en 'Galloping galaxies' 17.55 John Craven's newaround 18.05 Gentle Ben, twaalfdelige kin derserie met Dennis Weaver en Clint Howard. Afl. 8: War den for man and beast 18.35 Roland rat The series (5). kolderiek kinderprogramma met 'superster' Roland Rat (herh.) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 TThe living isles, documen taireserie over de ontstaansge schiedenis van de Britse en Ierse eilanden. Afl. 9: Shelte ring with man. Presentatie: Ju lian Pettifer (herh.) 21.15 mDynasty, Amerikaanse tv- serie met Linda Evans, John Forsythe, Joan Collins e.a. Adam stevent steeds verder op zijn eigen ondergang af en de ontvoering van Krystina be zorgt Krystle en Blake de nodi ge slapeloze uurtjes 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Dave Allen, humoristisch pro gramma 23.20 Omnibus at the Proms, serie samenvattingen van de BBC promenadeconcerten. Van daag: BBC Symphony Orches tra o.l.v. Bernard Haitink speelt 'Pétrouchka' van Stravinsky en 'Sheherezade' van Ravel, met sopraan Felicity Lott 00.25 The late film: Alice doesn't live here anymore, Ameri kaanse speelfilm uit 1974 van Martin Scorsese. Met Ellen Burnstyn, Kris Krlstofferson, Jodie Foster e.a 02.15 Weerbericht BBC 2 16.05 Paardenraces op Goodwood 17.00 Nieuws en weerbericht 17.15 EK voor springruiters 19.00 Tarzan-cyclus: Tarzan the Magnificent, Engelse speelfilm uit 1960 van Robert Day. Met Gordon Scott, Jock Mahoney, Betta St. John e.a. 20.25 Transit, informatieve serie rond gebeurtenissen in de transportwereld. Afl. 4: Coven try 21.00 Face the music: Simon Rattle 21.30 Gardeners' world, informatie ve serie over tuinieren 22.00 City lights (slot), zesdelige Schotse comedyserie met Ge rard Kelly. Elaine Collins, Jan Wilson e.a. 22.30 Acting Masterclass, serie waarin beroemde acteurs ver tellen over hun vakmanschap. Vandaag: Michael Caine 23.30 Newsnight, actulaiteiten 00.20 EK springruiters 01.00 E RKO-filmcyclus - Best ot the B's: Stranger on the third floor, Amerikaanse speelfilm ujlt 1940 van Boris Ingster. Met o.a. Peter Lorre, John McGuire en Margaret Tallichet 02.05-02.10 Weerbericht ^atellieMT^ SKY CHANNEL 16.00 e Here comes the Weekend, rechtstreeks popprogramma met o.a. Pat Sharp 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie 19.30 Castaway, avonturenserie 20.00 Ritter's Cove, avonturenserie 20.30 Big Valley, westernserie 21.25 From here to Eternity: Peart Harbour (2). dramaserie met o.a. Don Johnson, William De- vane en Kim Basinger (herh.) 22.20 Ask Dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk. Afl.: Preventing chils sexual abuse 22.45 Nederlands voetbal (herh.) 23.45-00.45 is Here comes the Weekend (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 Young Sherlock, kinderserie over de jeugdjaren van Sher lock Holmes 18.30 Catch Candy, kinderserie 19.00 Game for a Laugh, amuse ment met Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 Great Railway Journeys of the World, documentaireserie over beroemde spoorlijnen. Afl.: Confessions of a train spotter, een reis van Londen naar Schotland met Michael Palin 20.30 The Lenny Henry Show, co- medyshow 21.00 Country Matters: The black dog, tv-drama met o.a. Step hen Chase en Jane Lapotaire 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tales of the Unexpected, tv- serie naar verhalen van Roald Dahl. Afl.: A picture of a place 00.00 Kolchak, misdaadserie 01.00 Rockin 'at the speed of light 02.00 The Power Hour 03.00 Boogie Box 04.00 Chart Attack 05.00 Maximum Music Box 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 (s Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame TV 5 16.05 17.00 17.50 18.00 18.40 19.00 19.30 20.20 20.35 21.30 22.00 22.30 Portrait: Annie Cordy La mómoire du peuple nolr, documentaireserie Mémolre des pöles: Doumidia Recreation, kinderprogramma Des Chiffres et des Lettres L'Histoire de France a travers ses chateaux, documentaire serie. Afl.: Het paleis van Jac ques Coeur in Bourges Deux de conduite, tv-serie Jazz, met de New Orleans jazz-band Portrait: Antoine Blodin Thalassa, maritiem magazine Journaal Sports Loislra ^JTVJVJorgen^ DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Die unsterblichen Tuckes (Tuck everlasting), Amerikaan se speelfilm uit 1980 van Fre derick King Keller 12.00-14.00 IFB '87: Die Eins von 12 bis 2, middagmagazine DUITSLAND 2 09.00 Programma-weekoverzicht 09.25 Die Sport-Reportage: WK At letiek in Rome. Commentaar: Bernd Heller en Rolf Kramer 12.00 Diese Drombuschs, tv-serie 13.00 Heute 13.15-14.00 Nachbam in Europa, in formatie en amusement voor buitenlanders met bijdragen vanuit Joegoslavië, Grieken- tand en Spanje BBC 1 07.45 Open University 09.30 The family Ness, tekenfilm 09.35 Dogtanian and the three Mus- kehounds, tekenfilmserie 10.00 It's wicked, gevarieerd kinder programma 11.55 Tekenfilm 12.05 Elephant boy, Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Robert Flaherty. Met Sabu, W.E. Hol- loway, Walter Hudd e.a. 13.27 Weerbericht 13.30-19.00 Grandstand, sportma- gazine met o.a. aandacht voor de WK Atletiek in Rome en paarderaces te Goodwood SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy Sheldon, Snoot en Crocker. Met o.a. 'Emily', 'Po- pey', 'The Poppies', 'Herself the Elf, 'Dennis', 'Inspector Gadget'. 'She-Ra', 'Mask', 'Jayce and the Wheeled War riors' en 'Bailey's bird' 12.05 e uk Despatch: Animation Special (herh.) 12.35 The Smssh great viceo race, met Pat Sharp en Ronnie the runner 13.35-14.05 5) American show SUPER CHANNEL 07.00 Boogie Box, dansmuziek met Martin Buchanan 08.00 Funbus, kindermagazine ge presenteerd door Josephine Buchan en Wayne Jackman 11.30 Rockin' at the speed of light 12.30 Chart Attack, overzicht van de Music Box top 20, gepresen teerd door Simon Potter 13.30-14.30 Armchair Adventure, documentaireserie over expe dities. Aft.: On a wing and a prayer RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad 19.02 AVRO: Hobby-vitaminen. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO. AVRO s radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)l 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry Van Inkei. 22.02 Countdown Cafó RADIO 4 18.02 NOS: Aspekten van de kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Festival Oude Muziek: Amster dams Barokorkest o.l.v. Ton Koopman m.m.v. solisten 224» Horizon. 23.00 NOS Jazz. RADIO 5 18.10 EO: Totaal zomers. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Zicht op Israël. 21.30 Sing unto the Lord REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 17.30-18.00 Actualiteiten 18.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Was jij maar hier. 17.00-18.20 Cultuur en nieuws BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.00 Nieuws. 19.10 Actueel. 19.35 Entracte. 20.00 Nieuws. 20.03 Imago. 22.00 Nieuws. 22.10 Hangmat. 23^0-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.00 Nieuws. 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Kamermuziek: twee sprookjes. 19.00 Kroniek. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Radio Symfonieorkest en Ra diokoor Berlijn. 21.50 Nocturne. 22.15 BRT Jazz live concerten. 23.00-23.45 Kaleidofoon. MORGEN m Ondertiteling via TeieTeksL 5) Tweetalige of stereo-uitzen ding. e Zwart/wit-uitzendlng. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS)l 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 12.03 Oud plaatwerk 13.08 TROS Aktua. 13J0 TROS Country. 14.30 Tros sport. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)l 07.03 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 09.03 Zomerkwartaal. 11.03 Spreekt u maar. 124)3 Wegens vakantie gesloten. 14.03 Muziek uit eigen huis. 154)3 Mooi Holland? RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Special. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met Edward Elger. 08.00 Nieuws. 08.02 Affiche-4. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhaus Concert (herh.). 12.00 VOO: Strauss Co. 134» Veronica klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse Nieuwe. 09.45 Rekenen. 10.00 Taal, tekens en regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 De beste van orkesten. 12.05 Hallo Nederland. 1225 EO...in de regio. 12^5 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Ronduit praise. 13J0 O po Doro (Open deur). 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor en de vakantie. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale ultgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-124» Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 13.00- 15.00 Noordwijk Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 114» Boekenpro gramma 1200-13.00 De omgevallen platenkast 054» Nieuws 05.31 Met 1 wakker. 08.00 Nieuws. 08.20 Voel je thuis. 10.00 Nieuws. 10.03 Onze keuze. 11.00 Nieuws. 11.03 Zomerzaterdag. 13.00 Nieuws. 13.10 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.00 Nieuws. 08.12 Wat doen we met het week end 10.00 Nieuws. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 1200 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.00 Nieuws. 08.20 Licht klassiek ochtendconcert 09.00 Nieuws. 09.20 Ochtendconcert. 10.00 Afrikaanse literatuur. 10.45 Intermezzo. 11.00 Harmonies en fanfares. 11-30 Pentalpha. 11.55 Tafelmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Jonge vertolkers. 14J0 Nieuwigheden uit de BRT-dèe- cotheek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15