Egbert Mulder wil over twee weken klaar zijn Oogst baanwielerploeg magerder dan tevoren ïoeiers jehalen driemaal ïnale Koeweitse roeiers tevreden naar h uis EaidóaQowuvnt Ajax-DS 79 op 2 september SLECHTE LOTING VOOR SCHAPERS ENIGE UITVALLER IN TWEEDE CONDITIETEST KNVB aadslid vraagt naar rechts- Tonden maatregelen PSV-Ajax sportuitslagen A PORT VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1987 PAGINA 13 Contract voor Greg emond van 1,3 miljoen ,AAN Volgens het Milanese sportdag- La Gazzetta dello Sport zal de wieler- van Jan Gisbers Greg Lemond voor eenjarige verbintenis een vast salaris be- i van 1.3 miljoen gulden. De Italiaanse ant gaf verder als details de bonussen die Amerikaan kan verdienen in zijn jaar bij )M. Voor elk punt dat Lemond in het Su- rprestige-klassement verovert, wordt 2000 lden overgemaakt. Voor een overwinning de A-klassiekers, zoals Milaan-San Remo, inde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, tou- leert de renner 100.000 gulden. De eindzege de Ronde van Italië is de werkgever van n Gisbers evenveel waard, de overwinning de Tour de France het dubbele. Lemond ordt de vervanger van Pedro Delgado, die finitief heeft gekozen voor de Spaanse neg van Echavarri. Trainer spreekt geen voetbaltaal SEVILLA Nog voordat de competitie in Spanje begonnen is, heeft Sevilla de primeur de club te zijn die zijn trainer op straat heeft gezet. Het bestuur van de club uit Andalusië besloot na een vijf uur durende vergadering de Schot Jock Wallace te ontslaan. De Schot kreeg te horen dat de reden van zijn ontslag niet zozeer lag in de teleurstellende resulta ten in de oefencampagne als wel in de taalbarrière. Hij was er nimmer in geslaagd zich ver staanbaar te maken tegenover de selectie. Wallace trad vorig sei zoen in dienst van Sevilla. Daar voor was hij werkzaam bij Glas gow Rangers en Leicester City. Willy Carbo vier duels aan kant DEN HAAG De kop- stoot, die Willy Carbo (NEC) afgelopen zaterdag in de wedstrijd tegen SVV tegenstander Jan Lecker gaf, komt hem duur te staan. De tucht- commissie van de KNVB schorste Carbo voor vier wedstrijden en legde hem bovendien een boete van 200 gulden op. Lec ker, die Carbo sloeg, staat voor drie wedstrijden buitenspel. Hij moet bo vendien een boete van 100 gulden betalen. Winst voor de volleybal dames OLDENBURG Het Nederlands damesvol leybalteam heeft gis teravond tegen Tsje- cho-Slowakije een achterstand van 2-0 omgebogen in een zege van 3-2 (14-16, 10-15, 15-13, 15-9, 15- 10). Door deze over winning in groep A van het toernooi te Oldenburg (West- Duitsland) heeft Ne derland nog kans zich te plaatsen voor de kruisfinales. BARCELONA KIEST VOOR SCHUSTER BARCELONA Barcelona heeft de En gelse aanvaller Gary Lineker en de Westduitse middenvelder Bernd Schus ter aangewezen als de twee buitenlandse krachten voor de Spaanse competitie, die zondag begint. Barcelona heeft vier bui tenlanders in dienst. De Spaanse federa tie heeft de clubs opgedragen zich wat de buitenlanders betreft vast te leggen voor een heel seizoen. Slechts in ernstige ge vallen -ziekte, blessures- mogen de clubs gedurende het seizoen andere buitenlan ders opstellen. Barcelona laat voorlopig de Schot Steve Archibald en de Welsh man Mark Hughes naast de selectie. Schuster werd vorig seizoen wegens een conflict met voorzitter Nunez en trainer Venables buitenspel gelaten. Real Ma drid veroverde toen de titel. DEN HAAG De eredi visiewedstrijd Ajax - DS 79, die woensdag wegens onbespeelbaarheid van het veld in De Meer werd afgelast, wordt nu woensdag 2 september gespeeld. De KNVB wil de door omzetting van het programma ook het duel FC Den Haag - PSV laten inhalen maar dat bleek geen haalbare zaak. NEW YORK Michiel Schapers heeft het bij de loting voor Flushing Meadow niet getroffen. In de eerste ronde van het tennistoernooi om de Open Amerikaanse kampioenschappen, dat vol gende week maandag begint, krijgt de Nederlan der Andres Gomez als tegenstander. De speler uit Ecuador is in New York als negende geplaatst. Bij de dames is geen enkele Nederlandse speelster rechtstreeks tot het hoofdtoernooi toegelaten. Ni cole Jagerman, die de tweede reserveplaats bezet te, heeft zich teruggetrokken. Wimbledonkampi- oen Pat Cash is al evenmin ontzien met tegen standers als de Zweed Peter Lundgren, de Ame rikaan Kevin Curren, de Rus Andrei Chesnokov, de Amerikaan Paul Annacone en bovenal de van een vormcrisis ..teruggekeerde" Zweed Joakim Nyström. DPENHAGEN De dag de halve finales van de ereldkampioenschappen in openhagen heeft Nederland inieuw drie finaleplaatsen igeleverd. Het komende eekeinde zal Nederland der- alve op het Bagsvaersmeer in eindstrijden door zes boten ïrtegenwoordigd zijn. Lichte iffeur Frans Göbel, de vier inder stuurman en de heren ibbel vier plaatsten zich voor slotronde. Eerder deden dat lichte dames dubbel twee, dames dubbel vier en de hte heren dubbel twee. oor tweede te worden bleef dubbel vier bestaande uit ans Kelderman, Ronald Flo- Robbert Bakker en Jur- n Nelis in de strijd. De Ne- landse combinatie had het luk in de minst-sterke halve nale te zijn ingedeeld. De nfrontatie met de Russische ereldkampioenen, de op één aats gewijzigde Poolse ploeg 1986 in Nottingham ed was voor zilver en de Ca- i dezen die in Engeland brons onnen, bleef daardoor voor- inog uit. Een sterke tweede lometer zorgde ervoor dat vierde positie naar een erduidelijke tweede plaats erd opgerukt. een sterk opgebouwde race •lde Frans Göbel de derde aats veilig. De lichte skiffeur De Hoop had in zijn halve le onder meer de Deen rne Eltang, de Amerikaan en Florio en de Belg Wim an Belleghem, respectievelijk veede, derde en vierde tij- ens de wereldkampioen- happen van 1986, als tegen- inders. Halverwege de race id hij zijn vijfde plaats al om- 3iizet in een derde. Met Van ïlleghem en Eltang plaatste Amsterdammer zich voor finale. Florio werd naar de J^erde positie verwezen. ïverzettelijkheid bracht de 't H aarne/Laga/Triton-vier nder stuurman een finale- ,n aats. Het zag er halverwege race naar uit dat de Zwe- i de Nederlandse formatie de eindstrijd zouden roeien, felle en lange eindsprint, i5 een kleine twee seconden nst op de Zweedse boot op perde, maakte dat het tafje iterstand ruimschoots kon •rden weggewerkt, at het behalen van een fina- daats voor de Nederlandse ibbel twee gevormd door ink-Jan Zwolle en invaller L irt Peters een te zware opga- zou zijn stond in feite al bij orbaat vast. Nederlands ornaamste kanshebber voor eervolle klassering was na uitvallen van de gebleseer- Herman van den Eeren- emt zodanig verzwakt dat boot de gehele tweeduizend tter in zesde en laatste posi- voer. or Nico Rienks was de strijd 1 streden toen hij kort na de 6 izend meter net tweege- cht met de Russische skif- ir Joeri Jansson verloor. De lerstand van de Amsterdam- ?r was gebroken. De skiffeur n Okeanos zakte terug naar zesde en laatste plaats. iportprijsvragen EN HAAG De gegevens an de dubbeltoto 34 en 34 a prijs: 1 x f. 6.909,20; 2e prijs: f. 164,50; 3e prijs: 387 x f 164,50; 3e prijs: ,70. jferspel nr. 34 en 34a: 6 cij- (rs goed: geen winnaar cijfers goed: 4 x f. 10.000,--; 4 jfers goed: 26 x f. 1.000,--; 3 jfers goed: 230 x f. 100,--; 2 fers goed: 2.341 x f. 10,—. HOOGEZAND 't Zal je maar gebeuren! Onder streep je jarenlang op waardige wijze voetbal wedstrijden te kunnen leiden en dan word je inenen achteloos terzijde geschoven. Omdat je pa rate snelheid een metertje tekort schiet. Dreigt het Egbert Mulders voorland te worden? De gerenom meerde international-ar biter gelukte het totdus- ver niet zesentwintighon derd meter binnen twaalf minuten af te leggen; de eis die de KNVB aan haar topfluiters stelt, 't Maakte van de Hoogezander on verbiddelijk een „persona non grata" binnen de va derlandse kalklijnen. Op voorspraak van Leo van der Kroft - voorzitter van de scheidsrechterscommissie verzwaarde de voetbalbond vorig jaar de conditionele ei sen voor haar keurkorps. Vol gens Bertus Rijkhoek - bin nen de KNVB belast met scheidsrechterszaken - een dringende noodzaak. „Reeds een paar jaar konden we vast stellen dat de conditie achter uit liep. Ook onze medische afdeling viel het op. We heb ben de test verzwaard. Zonder er direct absolute consequen ties aan te verbinden. Vorig jaar hebben we nog wel eens een oogje toegeknepen. Maar er wél bij gezegd: volgend sei- Egbert Mulder: „Slechte voor bereiding speelde een rol". FOTO: Dijkstra zoen gaan we de touwtjes strakker aantrekken. Wie het niet haalt krijgt een herkan sing en wie dan andermaal te kort schiet kan zijn aanstel ling vergeten. Zolang hij de test niet met succes heeft be kroond. Mulder was toen één van de scheidsrechters die in gebreke bleef. Onze normen zijn het minimale wat je van een topsporter mag verlan gen. In de ons omringende landen worden dezelfde nor men gehanteerd. Weliswaar gelden binnen de FIFA lagere maatstaven, maar dat is een kwestie van hooguit nog een paar maanden. Rond de jaar wisseling is de wereldorgani satie klaar met een test die de voorbije twee jaar aan de exper ten is uitgedokterd. Daarin zit ook de bewuste zesentwintig honderd meter. Om misver standen te voorkomen: het is bepaald niet zo, dat een Ne derlandse scheidsrechter die de nationale test niet heeft af gelegd, FIFA-wedstrijden mag fluiten. Het leiden van internationale ontmoetingen is het gevolg van het arbitre- ren van vaderlandse duels". Tegenvaller Op 6 augustus bleken Keizer, Van der Laar, De Munnik. Arnouts en Mulder niet bij machte de vereiste afstand binnen de vastgestelde tijd te volbrengen. Ze kwamen tijde lijk op non-actief. Eerder deze week kregen ze hun eerste herkansing. Egbert Mulder was de enige die opnieuw te kort kwam. Een fikse tegen valler voor de ambitieuze Oostgroninger. Temeer, daar hij tijdens trainingslopen reeds enkele keren bewees het karwei royaal aan te kun nen. Op de Kielsterachterweg - tussen Hoogezand en Veen- dam - overbrugde hij de ze sentwintighonderd meter in minder dan twaalf minuten. In Zeist kwam Mulder uit op ruim tweeënhalve kilometer. Ademshalingsmoeilijkheden hadden hem, volgens het offi ciële rapport, geveld. Een visie, die Mulder slechts ten dele onderschrijft. Hij wijt z'n falen eerder aan de druk waaronder hij z'n prestatie diende te leveren. „Ik kreeg 's morgens een telefoontje, dat ik *s middags moest lopen. Natuurlijk niet direct de meest ideale voorbereiding. Ook al tegen de achtergrond van alle spanningen die er rond zo'n herkansing leven. Ik ben stuk gelopen op een te hoog aanvangstempo. Ik ver trok te snel. Daardoor kwam ik tegen het einde in adem nood. Een te grote overmoed, maar ik was er zeker van dat ik het zou halen. Ik heb een uitstekende conditie. Voor een duurloop van zeven kilo meter d^aai ik mijn hand niet om. Bovendien haalde ik op trainingen de limiet verschil lende keren. Had ik gewoon één-minuut-vijftig per vier honderd meter gelopen, was er geen enkel probleem ge weest. Had ik twee minuten over gehad voor de laatste tweehonderd meter. De te genvaller heeft mij echter niet van m'n stuk gebracht. Ik haal het zeker Met bonds- arts Frits Kessel heb ik de af spraak gemaakt, dat we de komende veertien dagen aan een betere opbouw gaan sleu telen. Hij zei: dat brengen we je gewoon even bij." Helpen Rijkhoek: „Ons doel is alleen Mulder zoveel mogelijk pro beren te helpen. Dat hij eind september gereed is voor zijn internationale wedstrijd. Daar willen we alles aan doen. We hebben nog een maand de tijd. Dat moet voldoende zijn. Maar de test dient met goed gevolg te worden afgelegd!" nie van de WK atletiek in de Italiaanse hoofdstad, die morgen wordt gehouden. FOTO: AP INDHOVEN Het Eindhovense raadslid E.van den Berg •SP-PPR-CPN-fractie) wil van burgemeester dr. G. Borrie eten op welke rechtsgronden de maatregelen zijn gebaseerd e in Eindhoven zijn getroffen om het voetbalvandalisme in dammen. Ook wil het raadslid weten of die maatregelen jn getoetst aan gangbare rechtsregels en aan het recht van irgers om zich binnen Nederland te verplaatsen. Het raads- heeft hierover donderdag schriftelijk vragen gesteld aan burgemeester. olgens Van den Berg lijkt het erop dat burgemeesters onder- ig een competitie zijn gestart in het uitvaardigen van bizarre prschriften In Eindhoven gold onlangs voor de wedstrijd >V-Den Bosch een soort legitimatieplicht voor aanhangers van !n Bosch. Met betrekking tot de wedstrijd PSV-Ajax aanstaan- zondag is onder andere bepaald dat aanhangers van de bezoe- inde club alleen per bus naar Eindhoven mogen komen. Starten Hofstee in Rome onzeker ROME Het is nog steeds on zeker of de atleet Herman Hofstee zal deelnemen aan de WK, die vanaf morgen in Rome worden gehouden. De 24-jarige atleet uit Wolvega voldeed onlangs aan de limiet voor de 3.000 m steeple chase, maar het ontbreken van een horde zou hem alsnog parten kunnen gaan spelen. Terwijl het merendeel van de Neder landse atleten gisteren arriveer de in de Italiaanse hoofdstad, die volledig in de ban van de WK. is Hofstee nog in onzeker heid over zijn deelname. Samen met Hans Koeleman traint Hofstee nog op Papendal. KOPENHAGEN De roeidelegatie uit Koeweit keert te vreden van de wereldtitelstrijd in Kopenhagen terug naar het midden-oosten. Alle persoonlijke records zijn gebroken. Dat de roeiers met hun antieke boten en honderden meters achterstand de lachers op hun hand hadden, bederft de pret voor de Arabieren allerminst. In Koeweit bestaan elf roeiverenigingen, die alle trainen op het water van de Arabische Golf. In de vroege ochtend- of late avonduren. „Overdag is onmogelijk door de hitte", zegt bondsse- cretaris Sultan Ghanem. ,,'s Nachts helaas ook, zoals de voetbal lers wel doen, omdat wij toch enig zicht nodig hebben. Hans Henrik Oersted haalde zijn wereldtitel op de achtervolging terug. FOTO: t WENEN De schraal heid van de Nederlandse wielerbaansport is van vandaag noch gisteren. Magerder dan op de derde dag van de baankampi- oenschappen in Wenen is echter nauwelijks moge lijk. Achtervolgster Linda van de Berg was zonder meer de zwakste van de tien deel neemsters. Ingehaald worden door Rebecca Twigg, die een wereldrecordtijd reed, is op zich geen ramp, maar het ge beurde nadat de Amsterdam se de slechtste tussentijden op de klokken had gebracht. Een ongelukkige serie-inde ling voor een zeer vroege uitschakeling kan dus niet als verontschuldiging gelden voor afvaardiging naar een kampioenschap waar voor haar niets te vinden was. Datzelfde geldt feitelijk ook voor twee van de drie stay ers die in de baan kwamen. Amateur Ronald Rol kon, met gangmaker Louis Zui- ker, nimmer de combinatie vormen die de renner bindt aan de motorrijder. Rol stap te al in de eerste kilometers in de rijen van de kanslozen door van de rol te raken. Zuiker kan te optimistisch geoordeeld hebben over de kwaliteiten van zijn renner, maar zeker is dat een be hoorlijke stayer in een zo vroeg stadium van de wed strijd enige tempoversnellin gen met gemak moet kunnen doorstaan. Rol was overigens in profes sioneel gezelschap, want ook Erwin Nijboer miste daartoe de mogelijkheid. In een ui terst vlakke kwalificatierit was gangmaker Zijlaard inci denteel genoodzaakt de gas kraan een beetje open te draaien. Wat Nijboer betrof, had hij dat achterwege moe pol Nij ten laten, want een tempo verhoging was er niet bij. De stayer Nijboer kon daardoor na een kleine drie kwartier al naar mis. Dat was extra pijnlijk, omdat ploeg- en stalgenoot Mathieu Hermans al het mogelijke ge daan hei ft Nijboer een hand je te ht pen. Hermans ving tentië e tegenstanders van ijboer geroutineerd en ze ker op. Hij liet de anderen op zich botsen om hen in het belang van zijn maat af te matten. Nijboer kon daarvan nimmer gebruik maken en verdween uit het toernooi dat Hermans voor zichzelf gemakkelijk open hield. Hans-Henrik Oersted heeft „zijn" wereldkampioenschap teruggepakt. In de finale van de achtervolging haalde de 32-jarige Deense baanwiel- renner zijn landgenoot Jes per Worre in na minder dan vier kilometer. DAMMEN Zesde ronde: Baerends-Scholma 0-2, Van den Borst-Van der Wal 0-2, Heusdens-Jansen 0-2. Koeperman- Stokkel 1-1, Miksa-Van der Laan 2-0, Van der Pal-Bies 0-2. Zevende ronde: Bles-Jansen 1-1, Van den Borst-Drenth 2-0, Germaln-Dolle- kamp 0-2, Mlksa-Koeperman 0-2, Stokkel-Van Loenen 1-1, Van der Wal-Scholma 2-0. Stand na zeven ronden: 1. Van der Wal 14 pnt, 2. Scholma, Van den Borst. Jansen, Koeperman. Bies en Dollekamp 10 pnt. PAARDESPORT Koersen van Drachten EERSTE KOERS. 2040 meter: 1. An- nemiek Victory (Ao. de Wrede) 2.51,3 - 1.24,0, 2. Bettlna Geluk, 3. Brenda Volo. Niet gestart: Bintsje. Toto: win nend 1,80, plaats 1,80 2,20 2,80, kop pel 9,70, trio 99,00. TWEEDE KOERS. 2040 meter: Bonna Dear (T. Smeding) 2.48,6 - 1.22.6, 2. Alysses V, 3. Bobby R. Niet gestart: Albertine H. Toto: winnend 1,60, plaats 1,40 2,60 1,70, koppel 11,20, trio 82,60. DERDE KOERS. 2040 meter: 1. Zeno- dorus (R. Kromkamp) 2.49,5 - 1.23,1, 2. Zormana W, 3. Brenda Oostland. Niet gestart: Zephyre Fortuna. Toto: winnend 12,20, plaats 1.40 3,70 1,40, koppel 56,10, trio 775.80. VIERDE KOERS. 2040 meter: 1. Zora- na (A. de Groot) 2.48,2 - 1.22,5, 2. Zera Neyenrode. 3. Yvo van Lady. Toto: winnend 6,30, plaats 1,80 1,60 4,00. koppel 11,40, trio 1016,80. VIJFDE KOERS. 1640 meter: 1. Alibi F (S. Woudstra) 2.13.6 - 1.21.5, 2. Zora Attack. 3. Yavarl. Niet gestart: Yasja Postille. Toto: winnend 5,30, plaats 3.50 2.40 2,50, koppel 57.90, trio 431.00. ZESDE KOERS. 2040 meter: 1. Yvon ne Hendrlka (A. Bakker jr.) 2.46.4 - 1.21,6, 2. Yvette W. 3. Wierting. Toto: winnend 8,50. plaats 2,30 1,50 2.40, koppel 17,40, trio 200.00. ZEVENDE KOERS. 2440 meter: 1. Yet Star Last (S. Hartman) 3.20.3 - 1.22,1, 2. Yortoz, 3. Veystone Syca- more. Niet gestart: Warszaw. Toto: winnend 6,40, plaats 1.80 1,60 1,80, koppel 13,70. trio 163,20. ACHTSTE KOERS. 2040 meter: 1. Zisja M (S. Woudstra) 2.42,8 1.19,8, 2. voroen a muon. 3. Taxcoh A. Niet gestart: Vlno Buitenlust. Toto: win nend 1,60, plaats 1,40 2,30 3,30, kop pel 5,60, trio 55,50. NEGENDE KOERS, 2040 meter: 1. Wessex K (L. Dooper) 2.46,0 - 1.21,4, 2. Zodiac Boshoeve, 3. Zeppelin King. Niet gestart: Wino Weber. Toto: win nend 7,20, plaats 1,40 1,30 1,70, kop pel 10,80, trio 98,50. TIENDE KOERS. 1640 meter: 1. Zo- raya (L Dooper) 2.14,6 - 1.22,1, 2. Aditi Guapa, 3. Zodiaque Marke. Toto: winnend 8,90, plaats 2,90 1,50 2,70, koppel 13,40, trio 401,20. Omzet totalisator: 284.241,00. EK Sankt Gallen Internationaal springconcours, tabel A, 1,50 meter: 1. Jean-Claude Vangeenberghe (Bel) Kid de Lataillee 0-60,19, 2. Nick Skel- ton (Gbr) J. Nick 0-60,89, 3. Hugo Si mon (Oos) Tanja Pipistrell 0-62,67, 4. John Whltaker (Gbr) Hopscotch 0- 63.76, 5. Karsten Huck (Wdl) Nepo- muk 0-64,38, 6. Hendrik Snoek (Wdl) Anatol 0-66,44, 7. Thomas Fuchs (Zwi) Bolero VII 0-67.87. 8. Alois Fuchs (Zwi) Bolero 0-68,25, 9. Willi Melliger (Zwi) Lucky Luke 0-69.49, 10. Heidi Robbiani (Zwi) Savanna 0- 72,08, 31. Rob Ehrens (Ned) Topaz 8- 67.90. 38. Wiljan Laarakkers (Ned) Talman 12,5-80,71, 41. Wout Jan van der Schans (Ned) Valeur D 16-65.70. Jechtspringconcours (eerste onder deel Europees kampioenschap, met tussen haakjes de onderlinge ver schillen in strafpunten), tabel C, 1,50 meter is: 1. Pierre Durand (Fra) Jappeloup de Luze 86.74 (0), 2. Nick Skelton (Gbr) Apollo 87,08 (0.17), 3. John Whitaker (Gbr) Milton 88,37 (0.81), 4. Paul Schockemöhie (Wdl) Deister 92,00 (2,63), 5. Franke Sloothaak (Wdl) Al- win's Ass 92,38 (2.82L 6. Willi Melli ger (Zwi) Corso 92.69 (2,97), 7. Mar kus Fuchs (Zwi) Shandor 2 93,12 (3,19), 8. Thomas Frühmann (Oos) Porter 93.30 (3.28). 9. Malcolm Pyrah (Gbr) Anglezarke 94,93 (4,09), 10. Walter Gabathuler (Zwi) The Swan 95.94 (4.60). 14. Rob Ehrens (Ned) Olympic Sunrise 99,31 (6.28). 18. Piet Raymakers (Ned) Jogger 100.88 (7,07), 21. Wout Jan van der Schans (Ned) Olympic Treffer 101,72 (7,49), 32. wiljan Laarakkers (Ned) Olympic Up to Date 123,49. ROEIEN WK Kopenhagen Lichte roeiers: Sklf: 1. Van Belleghem (Bel) 7.14,23, 2. Eltang (Den) 7.18.33. 3. Gobel (Ned) 7.18,47, 4. Florio (VSt) 7.21,69. 5. Voeroes (Hon) 7.24,50, 6. Wyss (Zwi) 7.47,82. Dubbel twee: 1. West-Duitsland 6.26,63, 2. Oost-Duitsland 6.27,78, 3. Italië 6.27,92, 4. Frankrijk 6.28,20, 5. Canada 6.33,48, 6. Nederland (Pe ters/Zwolle) 6.41,27. Sklf: 1. Pertti Karppinen (Fin) 7.01,47, 2. Jansson (Sov) 7.02,78, 3. Body (Fra) 7.03,67, 4. Nater (Zwi) 7.11,28, 5. Huiten (Zwe) 7.21,31, 6. Rienks (Ned) 7.21,93. Vier zonder stuurman: 1. Verenigde Staten 6.10,66, 2. Groot-Brittannie 6.11,03, 3. Nederland (Ralph en Sven Schwarz/De Vries/Leutscher) 6.11,49, 4. Zweden 6.12,21, 5. Frankrijk 6.17.18. 6. Oostenrijk 6.22,42. Dubbel vier: 1. Noorwegen 5.57,25. 2. Nederland (Kelderman/Florijn/Bak- ker/Nelis) 5.58,65, 3. Oost-Duitsland 5.59,28, 4. Bulgarije 5.59,93. 5. Zwit serland 6.07,01, 6. Hongarije 6.13,11. SOFTBAL. Hoofdklasse. Heiloo-EDO 3-3. Eerste klasse A, Kinheim-DSS 3- 2. VOETBAL Voorronde Europa Cup bekerwin naars Dunajska Streda (Tsj) - Ael Limassol (Cyp) 5-1. Portugese competitie FC Porto-Belenenses 7-1. Districtsbeker restant 1e ronde 27 augustus. WEST I, WGW-AZ 2 2-7, SVA-Alc Victrix 1-2, GVO-ZOB af. WZ-ZCFC 1-1 ZCFC wint na straf schoppen. WSV '30-WFC af. KW- ADO '20 af. PSZ-Real Sranang af, Nw. Vennep-RCH za af. ZFC za-USVU 4-3, WIJ-CDW 1-0. OFC-Zilvermeeu- wen 1-0. WEST II: Meeuwenpl.-Smits- hoek 2-1, DONK-WSE 3-0, WP-Rijs- wijk 2-3, ONA-DCV af, NSV '46- Woerden 0-1, Gouds.Boys-'s Gra vend 0-3. ZAALHANDBAL Toernooi Turkije Turkije - Nederland 16-15 (10-7). Doelpunten Nederland: Robert Fiege 5. Schuurs 3. Steijvers 2. Broos 2. Joop Fiege, Frank Coenders en Jan sen. Stand: Algerije 2-4 (47-40), Turkije 2- 2 (36-36), Nederland 2-0 (35-42). ZEILEN WK gehandicapten Loosdrecht Stand na vijf wedstrijden: 1. Gerard Beens Driebergen) 39 pnt, 2. Frie- drich Kramme (Wdl) 39,4. 3. Christian Reimann (Wdl) 51,4, 4. Raimo Aroma (Fin) 58,00, 5. Margreet Swart (Zaan dam) 63,7, 6. Willem Venema (Maars- sen) 70,7 WIELRENNEN Grote Prijs Wilhelm Teil Vierde etappe: 1. Styks (Tsj) de 168,5 kilometer van Kreuzlingen naar Unte- rageri In 4 uur, 8 minuten en 5 secon den, 2. Toman (Tsj) zelfde tijd. 3. Carlsen (Den) z.t., 4. Van Lancker (Bel) op 31 seconden, 5. Jolldon (Zwi), 6. Meyer (Bel), 7. Eickelbeck (Wdl), 8. Henn (Wdl), 9. Novosad (Tsj). 10. Tol- hoek (Ned), 14. Van Aert (Ned). 17. Draaijer (Ned) allen In de zelfde tijd als Van Lancker. Algemeen klassement: 1. Winterberg (Zwi) 15.14.19, 2. Toman 0.11, 3. Fuchs (Zwi) 0.47, 4. Gavillet (Zwi) 0.59, 5. Richard (Zwi) z.t., 6. De Rooy (Ned) z.t., 7. Carlsen 1 minuut en 15 seconden, 8. Heppner (Odl) 1.40, 9. Radtke (Odl) 1.58, 10. Steiger (Zwi) 2.01. WK in Wenen Amateurs Stayers In de finale rijden: Gentili, Bielli en Colamartino (Ita): Romanov (Sov), Renn (Wdl). De Nijs (Ned), Konings- hofer (Oos) en Bellati (Zwi). Achtervolging, halve finales (4000 meter): Vjatsjeslav Jekimov (Sov) 4.30,41 - Dean Woods (Aus) 4.38.90; Goeintaoetas Oemaras (Sov) 4.40.35 - Artoeras Kaspoetis (Sov) 4.42.58. Finale: Goeintaoetas Oemaras (Sov) 4.29,58 - Vjatsjeslav Jekimov (Sov) 4.30.52. Om de derde plaats: Artoe ras Kaspoetis (Sov) 4.31,41 - Dean Woods (Aus) 4.41,06. Professionals: Achtervolging, halve finales (5000 meter): Hans-Henrik Oersted (Den) - Tony Doyle (Gbr) ingelopen na 3270 meter; Jesper Worre (Den) 5.45.04 - Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 5.47,78. Finale: Hans-Henrik Oersted (Den) - Jesper Worre (Den) ingehaald na 3690 meter. Om de derde plaats: Tony Doyle (Gbr) 5.42.81 - Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 5.47.12. Stayers, eerste kwalificatierit (50 km): I. Werner Betz (Wdl. gangmaker Dip- pel) 44 minuten 23.00 seconden, 2. Mathieu Hermans (Ned. Stakenburg). 3. Pierangelo Bincoletto (Ita. Valenti- nl). 4. Peter Steiger (Zwi. Aebi), 5. Er- win Nijboer (Ned. Zijlaard) op één ronde. 6. Gerard Simonnot (Fra. Ma- réchal). Bruno Vicino (Ita, Grifoni) staakte de strijd na 40 km. Keirin, series (eerste twee uit iedere rit In de finale, anderen naar de her kansingen): Eerste serie: 1. Shigenori Inoue (Jap), laatste 200 meter in II,02, 2. Michel Vaarten (Bel). 3. Pa trick Da Rocha (Fra). 4. Michael Mar- cussen (Den), 5. Efraim Dominguez (Col), 6. Max Rainsford (Aus). Tweede serie: 1. Harumi Honda (Jap) 10,79, 2. Dieter Giebken (Wdl), 3. Claudio Goli- nelll (Ita). 4. Stephen Pate (Aus), 5. Theo Smit (Ned). 6. Mark Whitehead (Vst). Derde serie: 1. Octavio Dazzan (Ita) 11.04, 2. Urs Freuler (Zwi). 3. Phi lippe Boyer (Fra), 4. Antonio Lecuona (Spa), 5. Gert Frank (Den). Peter Pie- ters (Ned) starttte niet. Dames Achtervolging (3000 meter), kwalifi catie: 1 Rebecca Twigg-Whitehead (Vst) 3 minuten 43,41 seconden. 2. Jeannie Longo (Fra) 3.46,60, 3. Tea Vikstedt-Nynman (Rn) 3.46.86, 4. Kel- ly-Ann Carter (Can) 3.50.07. 5. Min- dee Mayfield (Vst) 3.50,63. 6. Madon na Harris (Nzl) 3.51,64. 7. Sue Golder (Nzl) 3.53.07. 8. Sally Hodge (Gbr) 3.54.29. In de kwartfinales rijden: Carter - Mayfield, Vikstedt - Harris. Longo - Golder en Twigg - Hodge. Sprint, halve finales: Christa Rothen- burger (Odl) wint in twee ritten van Connie Paraskevin (Vst). laatste 200 meter in 12.56 en 11.85 seconden; Erika Saloemiee (Sov) wint van Natal- ja Kroetsjelnitskaja (Sov) 12.44 en 12,52. Finale: Erika Saloemiee (Sov) wint In drie ritten van Christa Rothen- burger (Odl) 12,27. -/- 12,29 en 12.42. Om de derde plaats: Connie Paraskevin (Vst) wint in drie ritten van Natalja Kroetsjelnitskaja (Sov) -/- 12.20, 12,79 en 12.40 Om de vijfde plaats: 1. Elisabetta Fanton (Ita) 15,13. 2. Michaela Schiemenz (Odl), 3. Sinett Wolke (Odl), 4. Isabella Gau- theron (Fra).

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13