„Lof voor hockeyers (TELERRONDEN NIET LANGER DAN 22 DAGEN Frans Göbel en Nico Rienks in halve finale WK roeien .onder loep >ORT gaidaeSotmmt Rontberg door blessure wellicht niet tegen PSV TEAM JORRITSMA ONTLOOPT WEST- DUITSLAND IN HALVE FINALES Joodenburg heeft cht sponsors Q6| Hoofdcommissaris stelt voorwaarden voor PSV-Ajax DINSDAG 25 AUGUSTUS 1987 PAGINA 7 •ie Oosteuropese indbalploegen ar Hollandtoernooi i HAAG Drie Oosteuropese hand jams nemen dit jaar deel aan het landtoernooi. Oost-Duitsland, Tsje- Slowakije en Polen sturen van 14 tot net 18 oktober hun beste damesploeg r Noord-Holland. Verder behoren hje, België en Nederland tot het deel- lersveld. dat het Nederlands Handbal Verbond je moeite had het ter verspreiding 'het handbal georganiseerde evene- it onder te brengen, wierp Noord- land zich op. De negende editie van dbalvijfdaagse doet de achtereenvol- de plaatsen Tuitjenhorn, t Zand, n, Amstelveen en Alkmaar aan. Worstelaar drukt tegenstander dood LONDEN Een de- monstratiepartij worste len heeft een leven ge ëist. De Britse kracht patser „Big Daddy" liet zich in Great Yarmouth met zijn volle gewicht van 150 kilogram op zijn tegenstander „King Kong" Kirk vallen. Het slachtoffer kon geen lucht meer krijgen en stierf op weg naar het ziekenhuis. DEN HAAG De enkelblessure die spits Bram Ront berg afgelopen zondag opliep tegen DS'79 weerhoudt hem er waarschijnlijk van morgen in het Zuiderpark aan te treden tegen PSV. De Delftenaar werd eergis teren door de Dordtse defensie zó stevig aangepakt dat hij voortijdig het veld verliet. Trainer Pim van de Meent vreest dat hij Rontberg morgen in de thuiswed strijd tegen de Eindhovense lijstaanvoerder (aanvang 20.00 uur) niet zal kunnen opstellen. Leo Schellevis, naast Ron de Roode een gegadigde om de plaats van Rontberg in te nemen, kampt met een dijbeenblessure. Het is nog onbekend of hij kan meedoen en dat geldt ook voor Marco van Alphen, die nog steeds last heeft van buikklachten. De doordeweekse wedstrijden ma ken dat Van Alphen weinig tijd heeft te herstellen van zijn inspanningen, maar voor hem heeft Van de Meent in ieder geval Edwin Purvis achter de hand. FC Den Haag vraagt bij Van Thijn om opheldering DEN HAAG Het bestuur van FC Den Haag zal schriftelijk in contact treden met burgemeester Van Thijn van Amsterdam. Dit om te trachten alsnog toe stemming te verkrijgen voor Haagse supporters om op 20 september het duel Ajax - FC Den Haag bij te wonen. Zoals bekend kondigde Van Thijn het afgelopen week einde aan tijdens de competitiewedstrijd in De Meer feen Haagse fans in zijn stad toe te laten. Bestuurslid 'red van Hal: „Wij willen op deze wijze de beweegrede nen van de burgemeester zien te achterhalen. Want tot nu toe hebben we de berichtgeving alleen uit de media. Tevens willen we verzoeken om overleg met Van Thijn om hem te wijzen op de gunstige ontwikkelingen met de Haagse supporters. Aan het eind van vorig seizoen en aan het begin van de nieuwe competitie zijn er geen problemen geweest. Ik kan niet inschatten hoeveel kans van slagen onze poging heeft, maar het ligt binnen onze verantwoording om het in ieder geval te proberen". Coors Classic voor Alcala BOULDER De Mexicaan Raul Al cala heeft de Coors Classic gewonnen. De Amerikanen Jeff Pierce en Andy Hampsten eindigden als tweede en derde. De laatste rit, een criterium over 98 ki lometer in Boulder in de staat Colorado, leverde een zege op voor de Italiaan Mo reno Argentin. Young drie wedstrijden geschorst ZEIST Kevin Young (FC Utrecht) mist de duels tegen FC Twente, FC Den Bosch en FC Den Haag. De tuchtcommissie van de KNVB schorste de middenvelder voor drie ontmoetingen, nadat hij woensdag in de competi tiewedstrijd tegen DS'79 de rode kaart had gekre gen. Young moet boven dien driehonderd gulden boete betalen. Vorige week was Young al voor lopig geschorst. Sportprijsvragen DEN HAAG De sport prijsvragen van afgelopen weekeinde kenden de vol gende prijsverdelingen: Lotto d4: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 2 x 150.000,00; 3e prijs: 122 x 1.647,90; 4e prijs: 5.456 x 36,80; 5e prijs: 73.221 x 5,00. Toto 34: le prijs: 2 x 15.296,50; 2e prijs: 34 x 325,40; 3e prijs: 505 x 54,70. Toto-gelijk 34: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 4 x 70,90; 3e prijs: 27 x 52,50; 4e prijs: 440 x 5,10. MOSKOU „Allereerst moet ik de spelers een ;root compliment ma ten. Want ze zijn in nau welijks acht maanden van heel ver teruggeko men. Het hoofddoel, kwalificatie voor de Olympische Spelen van Seoel, is bereikt. Zonder meer erg knap van de jongens. Ik heb er de grootste bewondering voor". Zo speelde coach Hans Jorritsma het suc ces in Moskou door naar zijn selectie nadat be kend was geworden dat Nederland zelf met 7- winnaar over het ar metierige Italië zeker was van een plaats in de halve finales van de Eu ropese titelstrijd omdat Engeland de Spanjaar den in groep A met 3-0 had verslagen. „Het zit nu een heel stuk prettiger dan anderhalf uur geleden", luchtte aanvoerder Tom van 't Hek zijn hart. „We hebben twee doelen in één keer gehaald. Seoel staat vast en we zitten hier bij de laatste vier. Tot en met vrij dag zitten we in ieder geval in de strijd om de medailles. Als we van Engeland verlie zen krijgen we nog een her kansing tegen West-Duits- land". De eerste taak voor de Nederlanders was tegen Ita lië, dat eerder met 7-0 van Engeland en met 11-0 van Spanje had verloren, een zo hoog mogelijke score te halen om het doelsaldo, dat de be slissing zou kunnen brengen, op te schroeven. Na een ruststand van 5-0 bleef de uitslag .beperkt' tot 7-0. Bovelander (2), Parle- vliet, Diepeveen, Van 't Hek, Van den Honert en Mare De- lissen passeerden de veel ge plaagde Italiaanse doelman Sanelli. Maar Nederland voor deze gelegenheid met vier spitsen, inclusief Van 't Hek had gezien de talloze kansen zeker in de dubbele cijfers moeten komen. Op nieuw was het echter slordig heid troef en bovendien gin gen de meeste spelers veel te zelfzuchtig te werk. Slechts zelden viel er een soepel lo pende combinatie te bewon deren. Bovendien liep de strafcorner van Floris Jan Bovelander, die voor rust wel effect had. in de tweede helft absoluut niet meer. „We had den nog meer moeten sco ren", gaf Van 't Hek dan ook na afloop toe. „Maar het zat er niet echt in. Nu moeten we weer afwachten hoe we er met het doelsaldo uitko men als Spanje van de Engel sen wint". In gedachten gingen de Ne derlanders weer terug naar de strijd om de wereldtitel van vorig jaar in Londen, toen na vier achtereenvol gende kleine overwin ningen alsnog uitgeschakeld voor de halve finales omdat Engeland met 1-0 te sterk bleek en Nederland slechtere doelcijfers had dan de Engel sen en de Russen. Dat had verstrekkende gevolgen, want een gedesillusioneerd Oranje kelderde naar de ze vende positie en de Olympi sche kwalificatie kwam op de tocht te staan. Nederland dreigde een B-land te wor den. Sinds Jorritsma begin dit jaar de baas werd, is er keihard gewerkt om het ver loren terrein goed te maken. Cees Jem Diepeveen brengt Nederland tegen Italië op 4-0. JNEN De wielerronden van Frank- Italië en Spanje zullen vanaf vol- id jaar niet meer dan 22 dagen mogen ren en hooguit drie weekends beslaan, e hervorming van de internationale lerkalender werd vorig jaar al aange- digd door UCI-voorzitter Hein Ver liggen en gisteren bij de congressen van de prof- en amateur-secties van de Internationale Wielerunie (UCI) in We nen bekrachtigd. De ronden van een week zullen worden teruggebracht tot zes dagen, waarbij de proloog is inbegre pen. Deze aanpassingen zijn nodig om op de wed strijdkalender ruimte te scheppen voor nieuwe evenementen. De strijd om de wereldbeker is daarvan de belangrijkste. Voor dit evenement tellen vijftien koersen mee, waaronder de grote klassiekers. De eerste editie van deze nieuwe bekerstrijd zal in 1989 zijn voorbehouden aan de renners van de grote merkenploegen. Voorts werd besloten dat bij de grote ééndaagse wedstrijden niet meer dan 200 coureurs van start mogen gaan en bij de etappen koersen niet meer dan 170. De gemiddelde lengte van de etappes bij etappenwedstrijden voor vrouwen wordt tachtig kilometer. De afgevaardigden voelden er veel voor een nieuwe ronde in het leven te roepen. Deze zou moeten heten de De internationale ronde van de wieler-solidariteit en onder auspi ciën moeten worden gebracht van de Interna tionale Federatie van Amateurwielrenners (FIAC). DEN De Leidse zondag tweedeklasser Roodenburg heeft eravond de nieuwe sponsors en de nieuwe sponsorstructuur' end gemaakt. De club krijgt de komende drie jaar financiële in van in totaal acht sponsors. Er is een hoofdsponsor aange- ;ken voor het eerste elftal, terwijl zes sub-sponsors zich fi- ciëel zullen bekommeren om de elftallen 2, 3 en 4, de lande- A- en de regionale B-jeugd en dames 1. Elk team zal de lm van één van de zes geldgevers dragen. Na elk seizoen rhuizen" de namen naar een ander team. Daarnaast zijn bedrijven bereid gevonden om elk een toernooi financiëel «dersteunen. Naast de steun van de sponsors kan Rooden- g ook rekenen op bijdragen van de enige weken opgerichte lort 50 Leiden", een vereniging van zakenmensen. De vereni- die thans 25 leden telt, moet gaan bestaan uit vijftig zaken- len die Roodenburg financiëel willen bijstaan. Roodenburg et, om die steun te verwerven, aan Sport 50 Leiden plannen rleggen die de club graag wil uitvoeren. Sport 50 Leiden be- dan welk project gesteund gaat worden. lèn De eerste wedstrijd Hè strijd om de wereldtitel Öe Star-klasse, is gisteren op ie Michigan bij de Ameri- nse stad Chicago gewon door de Amerikaan Burt Reynolds. De Westduitser Ha gen werd tweede en Reynolds' landgenoot Adams derde. Bes te Nederlandse deelnemer was Bakker die als veertiende over de eindstreep kwam. KOPENHAGEN Op de openingsdag van de strijd om de wereldkampioenschappen roeien op het Bagsvaerdmeer bij Kopenhagen, hebben lichte skiffeur Frans Göbel en de zware sculler Nico Rienks zich geplaatst voor de halve finales van donderdag. Göbel deed dat door winst in de voorwed strijden, de skiffeur van Okea- nos door tweede te worden. In beide gevallen waren de eerste drie plaatsen in de series goed voor de volgende ronde. De twee zonder stuurvrouw bestaande uit Greet Hellemans en Harriet van Ettekoven, als mede de dubbel twee Henk- Jan Zwolle/Herman van den Eerenbeemt laatste in de serie en de twee zonder stuurman Wim Ten Have- /Wim van der Velden (twee de) zullen morgen hun geluk in de herkansingen moeten beproeven. Greet Hellemans en Harriet van Ettekoven hadden bij winst direct de eindstrijd be reikt. De Nereus/De Hunze- combinatie werd echter vierde en voorlaatste. Overigens was gisterten in veel gevallen al leen nog maar sprake van voorhoedegevechten. Bij de heren worden via series en herkansingen de deelnemers velden teruggebracht tot twaalf deelnemers per num mer. Bij de lichte skiffeurs staan slechts veertien landen inge schreven. Bij de zware vijftien, zodat er nog amper sprake is van een selectie. Alleen bij de twee zonder stuurman - 18 in schrijvingen - en de dubbel twee (20) wordt reeds voor de halve finales een ware strijd om het bestaan geleverd. Daar had ik vooraf voor ge- ikend. Maar nu ik er zo icht bij was, betekende de erde plaats toch een lichte leurstelling. Het is een aan dring om nog harder te aan nerken. Er schort nog et één en ander aan mijn indspel. Als ik dat heb bijge- chaafd, ga ik over twee jaar cht in de slag. In die partij egen Olga Lewina stond ik nder grote druk. Ik kon de lanning niet voor honderd irocent verwerken. Ik koos 'oor een foutieve strategie, 'at mij eerder in dat toer- 'ooi niet zou zijn overko- ïen". Damster Karen van Lith n het Algemeen Dagblad) Ik wil nog een paar dingen Echtzetten. Nogmaals, ik heb 'ooit iemand bedreigd. Ik eb nooit iemand afgezet of fgeperst. Iedereen mag er lijn dossiers op na slaan, 'ant dan zal blijken dat het Uemaal heel anders in el- aar zit. Dat ik er gewoon in- eluld ben. Degenen die de echtzaak gevolgd hebben, loeten toch hun eigen con- lusies kunnen trekken en »et alleen afgaan op wat er an de andere kant van de alel gezegd is. Hoe ik in de krant ben gekomen, hoe ik gekraakt ben, dat overkomt nog niet eens iemand die tien of vijftien jaar krijgt. Een moordenaar bij mij in het pa viljoen, een buitenlander die een ander de hersens insloeg, kreeg één jaar en niet eens tbr. De krant maakte er in een kort stukkie melding van, met slechts zijn initialen erbij. Als ik dan zie hoe ik in de kranten ben gekomen, hele pagina's vol, dan lijkt het wel of Rudy Koopmans staatsvijand nummer één is geworden. En daar heb ik het af en toe knap moeilijk mee. Omdat ik het niet ver dien. Ik ben geen boef, nooit geweest". (Oud-Europees kampioen boksen Rudy Koopmans in het Rotterdams Nieuws blad) „De vette jaren komen voor Feyenoord heus wel weer. Rinus Israël moet even de tijd krijgen. Als hij erin slaagt de mentaliteit bij de jongens te verbeteren, ben ik ervan overtuigd dat de suc cessen weer komen. Een fu sie kan helemaal niet. Ja, misschien Sparta met Excel sior, maar Spangen zal nooit naar Zuid Komen. Het ver schil zoals dat er vroeger was, is er eigenlijk nog steeds. Samen gebruik ma ken van een stadion? Wel nee, een club als Feyenoord moet zichzelf kunnen bedrui pen. Dat kan ook. Als het voetbal beter wordt, zitten de mensen zo weer op de tribu nes. Ik ben er heilig van overtuigd, dat de vette jaren, terugkomen. Feyenoord Rudy Koopmans FOTO: DIJKSTRA heeft indertijd niet op tijd de bakens verzet. Coen Moulijn ging weg, en er werd niet ge zorgd voor een goede opvol ger. Cor Veldhoen ging weg, Kreyermaat en Bouwmeester vertrokken, maar goede op volgers kwamen er niet". (Oud-Internationaal Eddy Pieters Graafland in Voet bal) „Natuurlijk zijn niet alle journalisten hetzelfde, er zijn ook goede verslaggevers. Je merkt het gauw genoeg als ze een beetje kijk op voetbal hebben, maar ik hoef iemand die vraagt waarom ik Belga- sigaretten rook toch niet se rieus te nemen. Het is hier in Duitsland een keer gebeurd dat ik in het trainingskamp iket een vriend zat te praten. Ik zeg tegen hem dat ik niet zonder die sigaretten kan en dat ik ze met pakken tegelijk uit België laat komen. Een journalist ^noet dat gehoord hebben, want een dag later stond er in een krant dat ik 40.000 sigaretten het land had binnengesmokkeld. Gelijk bonje met de douane. Nee, dan maar geen contact met journalisten. Over voetbal schrijven ze niet of kunnen ze niet schrijven, ze zijn al leen maar geïnteresseerd in privé-zaken. Dan zijn ze bij mij aan het verkeerde adres, zo simpel ligt dat". (Voetbaltrainer Ernst Hap- pel in Voetbal Magazine) „Geen vuurvreter hè. Ik bokste vroeger middenge wicht. Kampioen. Er zijn trainers in Nederland die mij hebben gekritiseerd, die niet eens weten of er lucht in die bal zit of aardgas. Die mij een zacht kereltje noemen. Ik was wel een vuurvreter, al leen ik heb dat nooit aan ie mand verteld. U kunt het die spelers vragen in Nederland. Meneer Rijvers. Wij waren een keer op die oefenveld, ik zeg liggen en meneer Rijvers zegt, meneer Schwartz er ligt daar een plas water voor mijn voeten. Ik zeg meneer Rijvers denkt u dat ik blind ben, LIGGEN. Wij reizen naar Curasao. Niet met die mooie vliegmachines van nu, maar met die Super Constel lation met propellers. Een hele reis. Wij komen aan, die deur gaat open, wij denken, wij komen in de sauna. Naar het hotel. Wij komen aan, ik zeg heren omkleden en naar die oefenveld. Meneer Rij vers zegt maar meneer Schwartz, dat is niet mense lijk. Geen vuurvreter hè. Ik heb gezegd, meneer Rijvers, Ernst Happel FOTO: DIJKSTRA hier is uw pas, uw vliegma chine is nog daar, u kunt meteen terug naar Amster dam. Toen heeft hij niets meer gezegd en meege- traind". (Oud-voetbaltrainer Neder lands Elftal Elek Schwartz in de Haagsche Courant) „Puur sportief gezien is er natuurlijk geen enkel ver schil tussen de Olympische Spelen en een wereldkampi oenschap. Voor mijn eigen motivatie heb ik me altijd te vreden kunnen stellen met mijn WK-titels. Je traint al die tijd niet alleen voor één Olympische race. De Olympi sche titel als alles-overtref- fende trap is typisch een pro- dukt van de massamedia; die maken een gigantisch onder scheid tussen de WK en de Spelen, ik niet' (Roei kampioen chael Kolbe in De Volks pioen Peter Mi- krant) FC Groningen gaat verder met Jacobs GRONINGEN De proble- men bij FC Groningen rond trainer Rob Jacobs en mana ger Ton van Dalen zijn for meel de wereld uit. Hoewel de affaire tussen het tweetal, aan gewakkerd door een Rotter damse columnist die weinig vleiende kwalifikaties te berde bracht over de situatie in het Oosterpark, mogelijk gevoels matig nog even zal doorwer ken gebeurt er juridisch ver der niets. Het bestuur van FC Groningen besloot na het raadplegen van een advocaat dat er verder geen stappen worden ondernomen en dat Jacobs gewoon zijn contract uitdient. Jacobs zal zich wel vanaf heden slechts bezig hou den met de technische zaken. EINDHOVEN De Eindhovense hoofdcommissaris van politie R. Hessing heeft strenge voorwaarden ge steld aan het doorgaan van de voetbalwedstrijd PSV- Ajax. Een woordvoerder van de politie heeft dit giste ren meegedeeld. Het voetbalduel vindt zondag plaats. Op hetzelfde moment wordt in de Eindhovense bin nenstad een jazz-manifestatie gehouden. In overleg met burgemeester dr. G. Borrie heeft Hessing bepaald dat de aanhangers van Ajax met bussen moeten worden aange voerd. Onder verantwoordelijkheid van het bestuur van Ajax mogen in Amsterdam voor het Z-vak in het Eindhovense sta dion maximaal 500 kaarten worden verkocht. De bussen mogen pas vlak voor de wedstrijd bij het stadion aankomen. In Eindho ven zelf worden zondag geen kaarten voor de wedstrijd ver kocht. De kassa's van het stadion blijven die dag op last van Hessing gesloten. De Eindhovense hoofdcommissaris heeft verder bepaald dat PSV maatregelen moet treffen om te voorkomen dat tijdens de voorverkoop in Eindhoven kaarten worden gekocht door aan hangers van Ajax. Hoe PSV dat moet doen is een zaak van de voetbalclub zelf, aldus de woordvoerder van de politie. Per sup porter mogen in Eindhoven niet meer dan twee kaartjes tegelijk worden verkocht. Mocht blijken dat niet aan alle voorwaarden is voldaan, dan sluit de woordvoerder van de politie niet uit dat de wedstrijd alsnog wordt verboden. De Eindhovense politie heeft geruime tijd geleden aan de KNVB gevraagd de wedstrijd te verplaatsen naar een ander tijdstip in verband met de jazz-manifestie. De KNVB heeft dat verzoek niet gehonoreerd. Met de gestelde voorwaarden denkt de politie te voorkomen dat aanhangers van Ajax door de binnenstad gaan trekken. De politie gaat ervan uit dat daardoor ook veel minder personeel nodig is om de orde te handhaven. Het draaiboek voorziet in de inzet van 125 politiemensen. Dat is de helft min der dan vorig jaar. ATLETIEK Wadstrijden in Praag Heren: hoog: 1. Zvara 2,36 kogel: 1. Machura 21,93. discus: 1 Bugar 63,48, 2. Valent 62,70 speer: 1. Zelezny 80.36.de- mes:220 meter: 1. Kratochvilova 22,63 400 meter: 1. Kratochvilova 52,33.kogel: 1. Fibingerova 20,27. discus: 1. Silhava 63,90.ver: 1. Mur- kova 6,78. DAMMEN Toernooi in Groningen.Eerste ronde: John van der Borst (Utrecht) - Ray mond Meijer (Den Helder) 2-0, Hans Jansen (Amsterdam) - Bert Visser (Veenwouden) 2-0, Isar Koepermar» (VSt) - Jacob Spoelstra (Hardegarijp/ 2-0, Auke Scholma (Groningen) - Eg-"v bert Noorman (Groningen) 2-0, Jos Stokkel (Huussen) - Klaas van der Laan (Noordbroek) 2-0, Jannes van der Wal (Groningen) - Ton Koopman (Bedum) 2-0. Tweede ronde: Ron Heusden (Schiedam) - Van den Borst 1-1, Jan van Mechelen (Groningen>- Jansen 0-2, Biem Ramdien (Hoorn) - Scholma 0-2, Peter van der Stap (Maassluis) - Koeperman 1-1, Stokkel - Caspar van der Tak (Amsterdam) 0- 2, Van der Wal - René Veenstra (Gro ningen) 2-0. Na twee ronden hebben zeven spe lers vier punten. Onder hen zijn Jan sen, Scholma, Van der Tak en Van der Wal. HOCKEY EK in Moskou Groep A: Nedertand-ltalie 7-0 (5-0), Schotland-België 2-2 (1-1), Engeland- Spanje 3-0 (1-0). Stand: 1. Engeland 4-8, 2. Nederland 4-8, 3.Spanje 4- 4 4.Schotland 4-3. 5.Betgië 4-1. 6.ltalië 4-0 PAARDESPORT Koereen te Alkmaar. Eerste koers. 2380 meter: 1. Afra Ba ker (R. Pools) 3.22,0-1.24,9;'2. Ali Buitenzorg, 3. Atze van Medem. Niet gestart: Bintsje. Toto: winnend 2,70, plaats 1,20 1,10 1,10. koppel 3,70, trio, 17.70. Tweede koers, 2040 meter 1. Aman da Beltiary (R. van Stam) 2.53.1- 1.24,9; 2. Anna Baker, 3. Always Ne- bit. Toto: winnend 12,20, plaats 4.30 2,30 1,30, koppel 28,20, trio 653,50. Derde koers, 2040 meter: 1. Armana G (M. Eeken) 2.51.4-1.24.0; 2. Zo Proud, 3. Bavonora. Niet gestart: Zyl- via Diepnow. Toto: winnend 14,30, plaats 3,80 2,90 2,60, koppel 83,50, trio 1.526,50. Vierde koers, 2380 meter: 1. Arhus Cede (G. van Eykeienborg) 3.19,5- 1.23,8; 2. Zanny Oranje, 3. Yoyo Cup. Toto: winnend 1,30, plaats 1,00 1,00 1,00, koppel 10,50. trio 92,90. Vijfde koers. 2040 meter: 1. Aurore Flight (J. Ruijgrok) 2.46,5-1.21,6; 2. Zorana, 3. Zadkine. Toto: winnend 2,80, plaats 1,90 2,10 1,40, koppel 21,20, trio 85,70. Zesde koers, 1700 meter: 1. Ylona Princess (W. Swart) 2.19,3-1.21.9; 2. Amazone Capello, 3. Yerry Doffer. Toto: winnend 6,30, plaats 2,30 1,40 1,60, koppel 11,60, trio 246,70. Zevende koers. 2040 meter: 1. Ver- mano G (R. Kooyman) 2.29,9-1.23,3; 2. Arizona Guapa. 3. Yko Gold. Toto: winnend 19,40, plaats 2,70 1,50 2,10, koppel 30,70, trio 425,50. Achtste koers, 2040 meter: 1. Wodan Victoria (S. Hartman) 2.46,6-1.21.7; 2. Zachery Baker, 3. Willow Bonusan. Toto: winnend 6,40. plaats 1,70 1,80 2,30, koppel 18,80, trio 526,20. Negende koers. 2380 meter: 1 Wort hy Boy Laren (A. vd Blonk) 3.14,1- 1.21,6, 2. Wish of Thijssen, 3. Zacatal du Bois Toto: winnend 7,10, plaats 2,70 2,10 2,70, koppel 25,80, trio 336.70 Tiende koers, 2040 meter: 1. Wolido- mes (R. Pouw) 2.50,5-1.23,6. 2. Wil genhof. 3. Yorker W. Toto: winnend 6,20, plaats 2.00 1,90 1,50, koppel 49.80. trio 291.60. Omzet 255.340,-. ROEIEN Wereldkampioenschappen In Ke- penhegen Dame#: Twee zonder stuurvrouw. Tweede voorwedstrijd: 1. Roemenië 7.35,88, 2. Sovjetunie 7.46.56. 3. Bul garije 7.57.45. 4. Nederland (Helle- - mans/Van Ettekoven) 8.00,98, 5. Chi na 8.22,47. Winnaars over naar de fi nale, overige boten naar de herkan singen. Heren: Lichte skif: Tweede voorwed strijd: 1. Göbel (Ned) 7.29,59, 2. An- tonie (Aus) 7 31.73, 3. Voeroes (Hon) 7.31,76. 4. Moettoenen (Zwe) 7.34,81, 5. Baixinho (Por) 7 38.77 Zware skif: Eerste voorwedstrijd: 1 Kolbe (WDI) 6.55.05. 2 Rienks (Ned) 6,58.21, 3. Jonke (Oos) 7.00,40, 4. Kontomanolis (Gri) 7.10,01. 5. Lewuillon (Bei) 7.11.06. De nummers een, twee en drie over naar de halve finales. Dubbel twee: Tweede voorwedstrijd: 1. Bulgarije 6.15,04, 2. Sovjetunie 6.16.40. 3 België 6.21,17, 4. Finland 6.22.63. 5. Nederland (Zwolle/Van den Eerenbeemt) 6.54,45. Twee zonder stuurman: Tweede voor wedstrijd: 1 Roemenië 6.34,16, 2. Nederland (Ten Have/Van der Vel den) 6.37,77, 3. Italië 6.38,01, 4. Bra zilië 6.45,57, 5. Finland 6.59,23, 6. Ja pan 7.06.44. Winnaars over naar de halve finales. De overige boten naar de herkansingen. WIELRENNEN Coors Classic 19e etappe: 1 Moreno Argentin (Ita), 98 km In 2.22.53, 2. Davis Phlnney (VSt) op vier seconden. 3. Andreas Kappes (WDI) z.t„ 4. Lars Wahlqvist (Zwe), 5. Jeff Pierce (VSt), 6. Chris Bailey (Vst) op zestien seconden, 7. Andy Hampsten (VSt). op 28 secon den. 8. Eduardo Bombini (Ita) z.t., 9. Ron Kiefel (VSt), 10. Angelo Canzo- nieri (Ita). Eindklassement: 1. Raul Alcala (Mex) 57.07.14. 2. Pierce op 2.49. 3 Hampsten 11.51, 4. Kiefel op 15.34, 5 Roy Knickman (VSt) op 18.37, 6. Alan McCormack (Ier) op 25.51, 7. Wahlqvist op 26.40, 8. Anto nio Sanomarita (Ita) op 26.50. 9. Phinney op 28.41, 10. Mike Engleman (VSt) op 30.22 Grote Prijs Wilhelm Tsll 1a slappe: 1 Richard (Zwi) 154 km in 3 uur 55 minuten en 17 seconden (39.784 km/h). 2. Gavillet (Zwi). 3. De Rooy (Ned) z.t., 4. Winterberg (Zwi) op 40 seconden, 5. Steinmann (Zwi) 0 52. 6. Steiger (Zwi) 1.02. 7. Muller (Zwi) 1.35. 8. Styks (Tsj) 1.47. 9. Tol- hoek (Ned). 10. Koba (Zwi) z.t..

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7