arcel van Dam terug op tv; CRV start de Brillenshow' gekleurd gezien JS ADIO/TELEVISIE PJs ik jong was dan keek ik £|ranavond om 9.50 uur naar Nederland 1 ^ederlaru^ j Satelliet-TV j^TV^MorgeiT I Radio MAI DINSDAG 25 AUGUSTUS 1987 PAGINA 13 melijl efanii n de r rhoging van kijkgeld voor sport? rst het rampenfonds aanspreken! >ehonderdzeventig miljoen gulden. Zoveel schijnt er te zitten in een soort rampen isje van de Nederlandse omroep. Dat is mooi lurlijk, heel mooi zelfs. Een gedeelte van ons kijk- en luisterbijdrage wordt kennelijk ge- rveerd voor moeilijke momenten, om te wor- gebruikt als iets onverwacht duurder uitvalt was voorzien. Verstandig beheer, zou je zo oed ik Zoel maa ie toi ang n, hoe kan het dan bestaan, dat de NOS lan- alarm slaat omdat 'het financieel onmoge- 'dreigt te worden de verslaggeving te verzor- van grote internationale sportevenementen \itzendrechten van toernooien als de Olympi- Spelen en wereldkampioenschappen voetbal j], zo laat de NOS weten, zo sterk op dat zij niet meer kan behappen. En zij vertelt er i maar bij dat de enige oplossing is gelegen verhoging van het kijkgeld. 'kt dus mijn klomp. We praten hier over meerkosten van slechts een paar miljoen gulden (ik geef toe: er gaan weken voorbij dat ik die niet in m'n portefeuille heb, maar in het grote om- roepgeheel is dat nu eenmaal maar een grijpstui- ver), die zo voor het grijpen liggen in het ge noemde, uit onze bijdragen opgebouwde rampen fonds. Wie haalt het dan in z'n hoofd om die meerkosten te gaan binnenhalen door eerst maar eens die bijdrage op te schroeven? Laat die Gooi- se boekhouders eerst maar eens die goed gevulde ouwe sok aanspreken; volgens mij zitten we dan tot voorbij de eeuwwisseling goed met de Spelen en de WK's. Verhoging van kijkgeld - ze lijken wel niet goed wijs. En dan nog het moment dat zo'n idee wordt gelanceerd: precies in het zomerseizoen, waarin je aan de hand van de gemiddelde programme ring eerder een restitutie zou mogen verlangen van het al over het lopende jaar betaalde kijk geld, zó weinig werk wordt er gemaakt van de zendtijdvulling. Nee heren: een verhoging van de kijk- en luisterbijdrage, daar trappen we niet in. Eerst maar eens behoorlijk aan de slag, en in ei gen huis kijken waar die miljoenen liggen te wachten. Geachte afgevaardigden in Den Haag, luistert u mee? Het NOS-Journaal toonde zondag schrikbarende beelden uit Bangla Desj, waar gigantische over stromingen mensen, dieren en de oogst hebben getroffen. De ergste van veertig jaar werd erbij verteld. Zelfs bij geharde journaalkijkers (die im mers gewend zijn aan het voorbijtrekken van de ene natuurramp na de andere) moeten deze re- portagebeelden hard zijn overgekomen: die vrouw die tussen die hutten tot haar nek in het gore water stond, het hoofdje van haar baby om hoog houdend zodat het kind net niet verdronk. Bangla Desj is een beladen naam. Elk jaar wordt het land wel weer getroffen door dergelijke wa tersnoden, elk jaar moet de wereld wel weer bij springen met noodhulp, medicijnen, voedsel. Zou er nou niet eens een team Nederlandse dijken bouwers naar toe kunnen worden gestuurd, om al dat water een beetje in toom te houden? Wat hier kan, moet daar toch ook kunnen? We zijn toch zo trots op onze deltawerken? Als dat soort deskundigheid érgens nodig is, is het wel in Ban gla Desj. Als er niet eens iets drastisch wordt ondernomen om een eind te maken aan de fatale structuur van het Bengaalse landschap, waardoor zich elk jaar weer van dit soort gigantische overstromin gen kunnen voordoen, blijven we steken in noodhulp. Met dekens en melkpoeder lossen we wel wat van de symptomen op, maar niet de ziekte. Helaas zal het wel weer bij lapmiddelen blijven, hoe goed ook bedoeld. Misschien dat ex-Beatle George Harrison (die in de jaren zeventig een succesvol benefietconcert organiseerde voor Bangla Desj, en wie het land dus na aan het hart ligt) eens iets kan opzetten, waardoor er enige hoop zou kunnen komen op een definitieve oplossing van de problemen van dit geteisterde gebied. RENÉ DE COCQ i5> LVERSUM Terwijl tv-scherm gedurende "4 [ustus en september irnamelijk herhalingen c:goedkope eigen pro- ;lï (ties toont, gonst het in versum van de activi- 3 B.r|en. De vaak geopperde *4 ronderstelling als zou j10; ereen met vakantie gaat maar zeer ten 4 "<$e op - zeker niet voor mensen die zich bezig- n~DÖijuden met het program- dTJiren voor het komende 14 iterprogramma. VARA brengt haar voorzit- weer op tv. Dit spaart een medewerker uit. Marcel Dam, die ooit bij die om- als Ombudsman begon en (ADVERTENTIE) 1 belde ik McDonald's Etecn voor een baan 020-802802 hoge waarderingscijfers haalde voor "De Achterkant van het Gelijk", krijgt weer een eigen show, die onder de titel "Fo rum Welbeschouwd" op het scherm wordt gebracht. "Wan neer je denkt dat het verge lijkbaar is met 'De Achter kant', dan zit je er helemaal naast", is het enige dat de persdienst los wil laten. De woordvoerster wil ook niets zeggen over een nieuw kunst programma, dat ingaat op alle daagse vormen van kunst die bij iedereen in huis en dat overal op straat te zien is. De redactie over dit programma wordt gevoerd door Kees van Twist Eén van de toppers op de TROS-persconferentie zal on getwijfeld het spelprogramma 'Blind Date' zijn, een nieuw kwis-programma waarmee geld voor een goed doel moet worden ingezameld. Wie dat gaat presenteren, is al uitge lekt: Carry Tefsen. Hoe het exact in elkaar zit is nog niet helemaal bekend, maar zeker is dat het programma tegelij kertijd - in een Duitse versie - bij onze Oosterburen gaat lo pen. Ivo Niehe Eén van de TROS-prominen- ten, Ivo Niehe, verschijnt weer met z'n tv-show op de buis. Studio-versies van het pro gramma staan tot januari niet op het programma, maar hij gaat wel zes keer op reis. Voor de middaguren heeft de om roep van Cees den Daas een perfecte Duitse drama-serie aangekocht: de 13-delige serie "Die Erbe des Guldenburgs", die inmiddels niet alleen in Duitsland, maar ook in België is vertoont. Ook tijdens de middaguren: een herhaling van "Max Havelaar". Voor de jeugd start de TROS later in het seizoen met de komische kinderserie "Familie Ouden rijn". Op muzikaal gebied heeft de TROS opnieuw de Platentiendaagse aangekocht, evenals een special rond Ja mes Last en één rond André van Duin. De bioscoop- en tv-films die de TROS wil gaan uitzenden - en die wij hebben kunnen achter halen - zijn "Moord in Extase", "Deadline", "Wet Gold" en "Christmas Eve". De met een AGLA-Award bekroonde TV- film "When the Bough Bre aks" wordt ook door de TROS uitgezonden, evenals de mini serie "Hold the Dream". Moge lijkerwijs zal de TROS ook de miniserie "The Last Frontier" en de TV-film "The Betty Ford Story" dit seizoen al in zetten, hoewel die produkties vrij recent zijn aangekocht: de kans dat zij dit seizoen op de plank blijven lijkt groot. De AVRO prolongeert: Top- pop, Opsporing Verzocht, Ont dek je Plekje, Televizier, Sportpanorama, Prijs je Rijk, De Hoogste Versnelling, Jonge Mensen op het Concert Podi um, Tussen Kunst en Kitsch, 'Telekeuken, Wordt Vervolgd, Service Salon en Reis om de Wereld in 80 vragen. De VARA prolongeert: Zeg 'ns Aaa, Sonja, Achter Het Nieuws, Een Wereld van Ver schil, de Nachtshow, de Kon- sumentenman (naar de mid dag!), Who's the Boss?!, Berge rac, Labyrinth, Golden Girls, Flying Doctors, Superfan, East Enders, Simon Carmiggelt en Btlch. Brillenshow De NCRV heeft veel geheim weten te houden, maar alge meen is de kreet "De Brillen show" aardig doorgelekt. Deze show staat geprogrammeerd als prime-time-opener, om half negen dus, en heeft vol gens insiders het karkater van een gevariëerd showprogram ma. De titel van het program ma gaf aanleiding om naar het Noorden te telefoneren, maar brillenman Jaqcues J. D'Anco- na ontkende stellig iets met "De Brillenshow" te maken te hebben. Afwachten dus. Dat geldt ook voor het programma "Mijn Idee". Dat is een half uur durend programma, waarin mensen op de één of andere wijze een idee verduidelijken. In welke zin het begrip 'idee' moet wor den opgevat, is (nog) niet dui delijk. Een ander nieuw NCRV-programma is "Op Zoek Naar Muziek'. Recente aankopen die de NCRV dit seizoen kan inzet ten, zijn de perfecte TV-film "Unnatural Causes", over de gevolgen van Agent Orange op Vietnam-veteranen, en Os- Marcel van Dam spaart een medewerker uit door zelf weer op het scherm te verschijnen. FOTO: DIJKSTRA car-winnaar "Children of a Lesser God". Ook aangekocht: een Hitchcock-cyclus: "Verti go", 'The Man Who Knew Too Much" en "Rear Win dow". De TV-Kontakt-show, waarin mensen om diverse re denen aan elkaar gekoppeld worden, gaat na de succesvolle protfafleveringen uiteraard definitief door. De NCRV prolongeert: Car son's Law (gedurende de mid dag), The Cosby Show, Amen, Dinges, St. Elsewhere, Hier en Nu, de Frank en Vrij Show, Dit is Disney, Ja, Natuurlijk, Rondom Tien, Ander Nieuws, Wie Kent Nederland?, U zij de Glorie, Meditatief Moment en Welles Nietes. Aad van den Heuvel's "Alles is Anders Show", die opnieuw leven werd ingeblazen onder de titel "Gedane Zaken" is de finitief een gedane zaak. Aad gaat een nieuw programma presenteren onder de titel "Hoofdpersoon", waarin hij per keer met één hoofd per soon praat; de titel spreekt voor zich. Hennie Huisman blijft zijn programma's ver nieuwen. Naast de Soundmix- show en de Mini-Playback- show gaat hij ook nog de HaHa-show presenteren, waarvoor eerder dit jaar on dermeer opnamen gemaakt zijn op de Amsterdamse Albert Cuyp. EDWIN BAKKER NEDERLAND 1 15.25 D Enchantment, Ameri kaanse speelfilm uit 1948 van Irving Reise, geba seerd op de roman 'Take three tenses' van Rumer Godden. Een oude man kijkt terug op zijn leven en herinnert zich hoe zijn ja loerse zusje zijn liefde voor een meisje verwoestte 17.03 AVRO's Danstest Regio Zuid. Vandaag vanuit de Maaspoort te Den Bosch de tweede uitzending van de regio-finales NOS 17.30 Vt6-Journaal AVRO 17.40 (BAVRO tv-cursua: Om gaan met paard en pony, achtdelige informatieve serie over paardrijden. Afl. 4: Opgezadeld met een mens 18.00 üMinjon-magazine, pro gramma van AVRO's jon gerenomroep, dat ditmaal voor het grootste gedeelte gaat over het fenomeen 'casten': het bekijken wie voor een bepaalde rol in een film de geschiktste au teur is. Speciale gasten zijn Monique van de Ven en Renee Soutendijk, die binnenkort te zien zijn in de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Een maand la ter'. Voorts geeft 'casting- director' Hans Kemna, die dit vak in ons land introdu ceerde, zijn visie over dit facet van de film- en thea terwereld. Tenslotte komt de reizende schrijver Cees Noteboom aan het woord over zijn manier van reizen en werken TELEAC 18.30 Follow through, voorlich tingsfilm over de cursus Engels voor gevorderden 18.45 Personal Computer 2, voorlichtingsfilm 19.00 Johan Pierewiet, teken filmserie naar een verhaal van Peyo en Yvan Delpor- te. Afl. 12: De prins van Schoonburg. Johan en de smurfen krijgen de op dracht Pierewiet op te spo ren 19.25 AVRO's Sportpanorama NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht AVRO 20.28 Trekking prijzen sterren slag, bekendmaking van de winnaars 20.33 Triathlon Almere, regis tratie van de op 15 augus tus gehouden zomertriath- lon, waarbij in totaal 579 deelnemers aan de start verschenen om 3,8 km te zwemmen, I80 km te fiet sen en ruim 42 km hard te lopen. Favoriet Axel Koen- ders (drie maal winnaar van deze Holland Triathlon en Europees kampioen) deed een poging om het kersverse Europese re cord van 8 uur, 36 minuten en 22 seconden te verbe teren. Verslaggevers zijn Arno Vermeulen en Rob Pach 21.30 AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek 22.15 E Blood on the moon, Amerikaanse speelfilm uit 1948 van Robert Wise, naar een roman van Luke Short. Met o.a. Robert Mit- chum, Barbara Bel Geddes en Robert Preston. Jim Gary, een zwerver, krijgt van een oude vriend de op dracht een kudde vee voor november af te halen. Dit blijkt makkelijker gezegd dan gedaan 23.40 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Monnikendam NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 CO Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Een erezaak, jeugdfilm uit Wales. Een groepje vrien den gaan naar een folkfes- tival om daar mee te lopen in een demonstratie. Ze hebben afgesproken er voor te zorgen dat er zo veel mogelijk van hen wor den gearresteerd. Maar niet iedereen denkt daar hetzelfde over IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteitenru briek NOS 20.00 Mussolini en ik (k) e il duce, slot), vierdelige dra maserie over het leven van Benito Mussolini. Met o.a. Bob Hoskins, Susan Sa- randon en Anthony Hop kins. De overwinning van de geallieerden is nabij. Mussolini vlucht, maar wordt gevangen genomen en geëxecuteerd. Zijn lot wordt gedeeld door zijn maitresse Clara Petacci NOS 21.00 Wat zeggen die oude films? Serie over de ge schiedenis van de film. Afl. 4: Frankrijk (1905-1922) „De vijand onderaan" 21.30 Television, dertiendelige informatieve serie over de geschiedenis van het me dium televisie. Afl. 9: Kauwgom voor de ogen. Een analyse van video clips, show- en spelpro- gramma's 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden >-23.25 WK Wislrsnnsn op ds baan in Wanen, samenvatting. Commentaar Mare Stassijns. Aansluitend: Coda 6-17.25 Alphabet City, Ameri- kaanse speelfilm uit 1984 van Amos Poe. Met Vincent Spa- i no, Kate Vernon, Michael Winslow, e.a. Alphabet City, een wijk in New York, is de narcoticamarkt van de stad. De negentienjarige Johnny heerst er, maar een nieuweling I wil zijn plaats innemen 5 Nieuwe in teletekst 0 Tik Tak, peuterprogramma 5 Plons, kinderprogramma p Zevensprong (3), vijfdelige se rie over aerobic-turnen voor 1 kinderen. Presentatie: Anne de Lille De oude firma (The old firm), Britse jeugdfilm van Patric lau. Met Briant Cant, Tom Watt, Ling Tai e.a. Majoor Per- cival werkt bij de grenspolitie van Hong Kong. Wanneer hij verneemt dat zijn oom Stanley overleden is en het detective agentschap van de familie daardoor zal ophouden te be staan, keert Percival terug naar Londen HOnbekende wereld (Explo re), documentaireserie. Afl. 25: Dagboek en wielen in India (1) Zonen en Dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se- rie met o.a. Rowena Wallace, Peter Phelps en Pat McDo nald. Patricia moet een grote teleurstelling verwerken Programma-overzicht Nieuws Kunst-zaken b Mike, praatshow met Mike Verdrengh in Blankenberge Uitzending door Derden. Pro gramma van de Vlaams-Natio nalistische Omroepstichting Verhalen uit de duisternis (Tales from the darkslde), Amerikaanse tv-serie. Afl. 3: Wedden dat? Met Danny Aiello en Tom Noonan. De legendari sche bookmaker Tommy Vale neemt elke weddenschap aan. Nu krijgt hij te maken met een jongeman die de meest ge waagde weddenschappen aan gaat en altijd wint. Hij stelt hem voor alles of niets te spe len. De weddenschap is dat Vale zal sterven voor acht uur de volgende morgen. Vale neemt de weddenschap aan ■BF 1 v, ua 23. 0NEM. vacaturebank L'écran des vacances, kinder magazine Journaal Ce soir, regionaal journaal Journaal Contacts, verkeerstlps Les sentiers du monde, docu mentaireserie Ciné-Club de minuit Cinéma Beige: Exit exit, Franse speel film uit 1985 van Luc Mon- heim. Met Philippe Léotard, Frédérique Heuder. Magall Noël e.a. Duke en Olivia wonen nog wel samen, maar het echte gevoel is weg. Hij Is saxofonist zonder ambitie, zij danseres zonder talent in een striptease- tent. Gelukkig heeft Olivia een hang naar het verleden en daar put ze moed uit "30 Laatste nieuws 15.20 Denke und Dachte, natuur kunde voor kinderen. Afl.: Die Ballonreise 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeachichten, serie por tretten van vrouwen. Vandaag: Dr.Maria, Grafin von Maltzan, de nu 77-jarige gravin die nog als dierenarts werkzaam is en in de oorlog veel voor de Jo den betekend heeft 16.45 Spaas am Dienstag, kinder programma met de kleine beer Paddington 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und heute, regionaal ma gazine 18.14 Sprungbrett - Ausschnittwei- se Kleinkunst 18.25 MoselbrUck, tv-serie. Afl.: Die Hochzeit 19.24 Turf, tv-serie. Afl.: Augenblicke der Erinnerung 19.57 Programma-overzicht 20.00 m Tagesschau 20.15 Donnerlipchen, spelprogram ma met Jürgen von der Lippe 21.00 Kontraste, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy, Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Ra- cheschwur 22.30 Tagesthemen 23.00 James Stirling, portret van deze architect. James Stirling geldt als kopstuk van de post moderne stroming in de archi tectuur. Zijn Internationale roem vestigde hij vooral met de ontwerpen voor ffrie musea: het Sacklermuseum van de Amerikaanse universiteit van Harvard, de Neue Staatsgale- rie in Stuttgart en zeer recen telijk de nieuwe vleugel van de Londense Tate Gallery 23.45 Tagesschau 23.50-23.55 Nachtgedanken, be schouwingen door Hans Joa chim Kulenkampff DUITSLAND 2 15.30 16.05 17.00 17.15 18.56 19.00 19.25 2V45 2210 Ferienexpress, tips en amuse ment gepresenteerd door Ben ny Nesthakchen (slot), zesdelige kinderserie naar de romans van Else Ury. Met: Kathrin To- boll. Christian Wolff, Doris Kunstman. e.a. Heute Tele-lllustrierte: actualiteiten, sport en amusement Ein Heim für Tiere, tv-serie met Siegfried Wischneski, An gela Pschlgode, Lonl von Friedl, e.a. Afl.: Mein Hund, meln Freund Programma-overzicht Heute Die Reportage: Der organ!- sierte Spass, reportage van een week vakantie via een va kantie-club E Wir Wunderkinder, Duitse speelfilm uit 1958 van Kurt Hoffmann. Met Johanna von Koczian, Hansjörg Felmy, Wera Frydtberg, e.a. Bruno en Hans groeien samen op in een vooroorlogs Duits stadje. Ais ze ouder worden scheiden hun wegen zich. Bruno wil macht en geld. Hl) sluit zich aan bij de nazi's. Hans gaat studeren en wordt journalist. Tijdens de nazi-tijd lukt het hem nauwe lijks het hoofd boven water te houden. Na de oorlog zullen hun paden zich nogmaals krui sen. Het noodlot zal dan toch recht doen geschieden Heute-Journal Dm klein» Fernsehspiel: Kin- Van architect James Stirling wordt vanavond een portret uitgezonden op Duitsland 1 om 23.00 uur. FOTO: UP1 der der Konfetttmaschine, tv- spel van Rainer Grams. Met: Michael Krause, Hans-Jürgen Casper, Ronald Berg e.a. In een alternatief filmhuis treden performers op. Een avant-gar de filmer legt de laatste hand aan zijn nieuwste werkstuk. Een liefdesaffaire loopt ten ein de, een andere bloeit juist op. Filmhuis, buitenwereld en film beelden vormen óén bonte re vue 23.15 Die Sport-Reportage, met o.a. de vijfde speeldag van het Bundesliga-voetbal; Wereld kampioenschappen wielrennen op de baan in Wenen. Com mentaar: Klaus Angermann 00.15 Heute DUITSLAND 3 18.05 18.30 19.00 19.45 20.00 20.15 T eleteketoverzicht Bratapfel Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Tagesschau Auslandsreporter Kaviar und Cornflakes, reportage vanuit Moskou Rückblend», filmportret over de 15 jaar geleden gestorven Lale Anderson, vertolkster van het lied Lili Marleen MS Franziska, tv-serie van Heinz Oskar Wuttlg. Met: Paul Dahlke, Femke Boersma, Bru no Dietrich e.a. Afl.: Talfahrt Schlösser und Garten in der DDR: König, Bauherr und Phi- losoph, documentaire over het ontstaan van Sanssouci en het leven aan het hof van Frederlk de Grote Wiedersehen mit Kommissar Haferkamp: Tatort, politieserie met Hansjörg Felmy, Willy Semmelrogge, Gerhard Thel- sen e.a. Afl.: Das Madchen von gegenüber (herh.) Laatste nieuwe CD Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■I Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 83 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. H3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 14.45 Cricket: MCC Bicentenary 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofleld. Met o.a. 'All-new Popeye Show' en 'Kids of Degrassi streef 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Think again. Afl.5: Offices 18.35 Rolf Harris's cartoon time 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 CD No place like home, zeven- tiendelige comedyserie met William Gaunt, Marcia Warren e.a. Afl. 16: Sons and lovers 20.30 mEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chards, Susan Tully, e.a. 21.00 m Juliet Bravo, negendelige politieserie met Anna Carteret in de titelrol. Afl. 8: In a man's world 21.50 Points of view, discussiepro gramma 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 E Forty minutes: Home from the hill, portret van Colonel Hilary Hook. Centraal staan de aanpassingsproblemen, die hij ondervond bij zijn terugkeer naar Engeland, na zijn leven lang als militair actief te zijn geweest in de tropen (herh.) 23.10 Dennis Potter-cydus: Brim stone and Treacle, toneelstuk van Dennis Potter uit 1976, met o.a. Denholm Elliott en Mi chael Kitchen 00.25 Did you see?-special: Brim stone and Treacle. Discussie programma naar aanleiding van dit toneelstuk, dat elf jaar geleden door de BBC werd op genomen, maar nu pas ge schikt werd bevonden voor uit zending. Gasten: Germaine Greer, Michael Grade, Dennis Potter, Alasdair Mllne, de toenmalige BBC-programmadl- recteur die het toneelstuk van de buis weerde, e.a. Presenta tie: Ludovic Kennedy 00.55-01.00 BBC 2 16.00 Nieuwsoverzicht 16.03 Gardener's world, tuinmagazi- ne 16.30 Just another day, documentai reserie. Afl.: Waterloo Station 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 Cricket: MCC Bicentenary test 19.10 No limits, laatste nieuws op het gebied van muziek, video en off-beat. Presentatie: Jenny Powell en Tony Baker 20.15 Tricks of the trad», tips ter verlichting van het huishouden 20.45 Animal squad, serie over de belevenissen van een inspec teur van de Dierenbescher ming 21.30 Brass tacks, informatief maga zine over alledaagse zaken. Afl.: Tlts'n'tat, over de vier nieuwe landelijke dagbladen, 'Today1, 'The Independant', 'Sunday Sport' en 'News on Sunday', die na de revolutie in Fleet Street zijn opgericht 22.00 The ipcress file, Engelse speelfilm uit 1965 van Sidney J.Furie. Met Michael Caine, Ni- gel Green, Guy Doleman e.a. 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 MCC Cricket, samenvatting 00.45-01.15 Open University SKY CHANNEL 16.00 E UK Despatch: Michael Mc Donald Special 16.30 E UK Despatch, popprogram ma waarin o.a. een impressie van het concert dat Madonna op 19 augustus j.l. gaf in het Londense Wembley-stadion 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazin? met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 19.00 Nanny and the professor, co medyserie 19.30 The quest, westernserie 20.25 The Levkas man, avonturen- 21.20 Chuck Connors - Great Wes tern Theatre 21.50 US College Football 1987 22.50 Nederlands voetbal 23.50-00.50 2j The Smash Great Vi deo race (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, met Nino Firetto 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 Adventure of a lifetime, docu mentaireserie over een groep jongeren op safari in Afrika 18.30 Catch Kandy 19.00 Game for a Laugh, spelpro gramma met Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 David Attenboroughs pre sents: Eastward with Atten- borough, natuurfilmserie. Afl.: Boneo's cathedral of trees 20.30 The Kenny Everett Show, co- medyshow 21.00 Tender is the night (3). tv-se rie naar de roman van F. Scott Fitzgerald. Met o.a. Peter Strauss, Mary Steenburgen en Ed Asner 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tomorrow's World at large, documentaireserie. Afl.: An ex plosive situation 00.00 Music Special: Rod Stewart 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 E Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Eenmaal per dag wordt KPO uitgezon den, een programma met de nieuwste videoclips TV 5 16.05 Magistrate Julien Fontanes, tv-serie 17.35 La maison de TF 1, knutsel- magazine 18.00 Recreation, kinderprogramma 18.40 Des ehiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Grand public, amusement 20.30 Magistrate Julien Fontanes, tv-serie 22.00 Nieuws 22.30-00.10 La cage aux ours, Belgi sche speelfilm uit 1973 NEDERLAND 1 VOO 15.00 Seabert 15.10 Ghostbus- tera 15.35 Club Veronica Clips 16.15 E Rambo 16.40 Het kleine paradijs 17.05 Family Ties NOS 17.30 W6- Journaal VOO 17.40 Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 De gebroeders Leeu wenhart 16.20 Superman 16.30 Jim my Valentine 17.00-17.30 De Charlie Brown 5 Snoopy show BRT 1 16.00-17.30 Once upon a scoundrel, Amerikaanse speelfilm uit 1973 van George Schaefer DUITSLAND 1 09.45 ARd-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Sport. Bundesliga-voetbal en WK wielrennen op de baan 10.35 E Hochzeit auf Barenhof, Duitse speel film uit 1942 van Carl Froelicht (herh.) 12.10 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 14.35 E Fury, die Abenteuer eines Pferdea 15.00 Denk und Dachte 15.30 ARD-Sport extra. Landskampioenschappen zwemmen en springen: BRD-DDR 17.00 Moekito 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 13.55 Programma-overzicht 14.00 Diese Drombuschs, tv-serie 15.00 Heute 15.03 Mein Name ist Hase 15.30 Der Vagabund, tv-serie 15.55 Ferienex press 16.35 Die Höhlenkinder, jeugdserie 17.00 Heute 17.15 Tele-ll- lustrierte 17.45 Ein Heim für Tiere BBC 1 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther 10.00 Journaal 10.05 Chil dren's BBC 10.30 Heartbeat 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Chil dren's BBC 12.35 Video-active 13.00 Nieuws 13.05 Dallas, tv-serie (herh.) 14.00 Nieuws 14.25 Neighbours, tv- serie 14.50 New Moon, speelfilm uit 1940 van Robert Z. Leonard 16.35 Tekenfilm 16.45 Gardener's direct line 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08 35 E Sky Trax 12.55 Davis Cup Tennis 13.55 Ask Dr. Ruth 14.20 The Norway beauty pagant 15.30 Barrier Reef 16.00 E Sky Trax 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Madhur Jeffrey's Indian Cookery 10.00 Roland Rat 10.30 Emmerdale Farm 11.00 What a picture 11.30 Si mon Potter 12.30 In at the deep end 13.30 Tomorrow's World. 14.00 Euro- pees weerbericht 14.05 8ons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghost- busters 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: Boeken. 21412 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Meer dan een lied alleen. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 22.30 Als mensen veranderen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01412 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 teder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd - vokaal. 19.10 Gerhard Oppitz speelt piano- werken van Brahms. 20.00 Nieuws 20.02 Concert: Werken van Debussy. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van de 20e eeuw RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 Daar waar de molens staan. 18.30 NOS: Homonos. 19.00-20.30 Programma voor buiten landse werknemers. REGIONAAL Radio West: 174»-184» Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten, 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00 Popwetenswaardigheden. 21.00- 23.00 Sport Café. Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middagmagazine. Met om 16.30 Was jij maar hier. 174» Cultuur, nieuws en sport BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Entracte. 20.03 Pandora. 21.03 Jazz Middeiheim. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee rockgolf. 22.05 Midzomernachtsdroom. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Franz Liszt, mens en musicus. 19.35 Intermezzo. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Radio Symfonieorkest Stutt gart. 22.10 Kamermuziek. 23.30 De avondmuziek van Dietrich Buxtehude. MORGEN RADIO 1 teder heet uur Nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 1320 Het Journallstenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16M EO: Tijdsein RADIO 2 teder heet uur nieuws (NOS). 074)3 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Vanaf het festrvalterrein in Lo- chem een groot Nederlandsta lig live-festival. 17.03 NRCV: Hier en nu RADIO 3 leder heet uur nieuws (NOS). 074)3 EO: Ronduit Music-tlme. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 114)3 Country trail. 124)3 Ronduit op 3. 13,03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 1020 Orkestpalet. 12.05 Symfonische muziek uit Enge land (15) 12.40 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 1420 Solisten: Murray Perahia. pia no. 154» AVRO: In de kaart gespeeld. 174» 't Is een wonder RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. afl. 4. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestivai. REGIONAAL Radio Weet: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-084» Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma met ac tualiteiten, land- en tuinbouw, regio naal nieuws, de ult-tlp van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: Om 0720, 08.00 en 0820 Regionaal nieuws, weer en verkeer. Tegen achten de co lumn en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. 0521 Met 1 wakker. 0820 Uit de band. 1120 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 184)5 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen morgen. 08.12 Zomergroeven. 10.03 Omroep Limburg met vakantie. 12.00 Regionaal programma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma 174» Focua BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Woordprogramma 11.00 Matinee. 1220 Tafelmuzlek. 13.00 Nieuws. 13.15 Divertimento. 14.00 Operette musical. 18.15 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13