Fusie Schakenbosch en Ursula in januari rond Katwijk overweegt privatisering van reiniging en campings Schipper Jo van de Lippe neemt toeristen in de boot hu l v ïli Gewurgde vrouw in Nieuwkoop Westduitse heroïneprostituée Viskampioen van Noord wijk WÊÊÊÊÊ EIDEN OMGEVING SUidóQ-Oowumt DINSDAG 25 AUGUSTUS 1987 PAGINA 11 nil Schroefje 1 6moezen. Anders kunnen de verklaringen van veel verdachten die voor de kantonrechter moeten verschijnen, niet worden genoemd. De één is daarbij idelijk vindingrijker de ander. Zo trok itonrechter Rigters gis- >n onmiskenbaar zijn ïkbrauwen op, toen Leidse hem vertelde aarom niet het juiste perzekeringsplaatje op het chterspatbord van haar jmmer was gemonteerd, ider blikken of blozen tlaarde zij, dat een van schroefjes van het oude itje was vastgeroest, nieuwe verzekerings aatje had zij wel in huis. had het zelfs aan de po litie laten zien, die haar volgens had meege- ;ld „dat het verder wel it was het dus niet. Het itje had op de brom- >ts moeten zitten, roest jif geen roest, maakte offi- ier van jusititie Hansma de verdachte duidelijk. iaan Een boete was daarom niet uitgesloten. „Want", pro- I NO «geerde hij een no-non- sense beleid, „in deze tijd ens van emancipatie mag je :rno van een vrouw verwach- ten dat zij in staat is zelf >laat een schroefje los te maken, b™ En als u die opvatting niet aanhangt, was er vast wel iift rn ster^e broer, vriend of vader die u had kunnen helpen. U hebt daar nota bene vijf maanden de tijd voor gehad, want u bent in Omei aangehouden". An ders gezegd: flauwekul kan ik ook met flauwekul it woorden. 'errompeld door zoveel itiek stapte de vrouw driftig naar de uitgang van de zittingzaal, nog voordat 'S'ê de rechter haar straf had iitgesproken. Hier was n ;een eer meer te behalen, P lat was duidelijk. Nog -hei jjnlijker werd haar ne- t boerlaag toen zij tot de orde schwerd geroepen door de rechter, die haar het von- tu^nis vertelde. „U mag hier aaijnog iets tegenin brengen", lompleteerde hij de proce- lure. Wijs geworden door kan ri 1 beant> I IOverr iritiel if. Ie zojuist opgedane erva- ing, koos de vrouw echter lal lieren voor haar geld. „Ik ie niet in waarom ik dat ou doen". En weg was ze. lij log fraaier was het ver- laal van de Leidse student lie, toen hij nog in Voor- :hoten woonde, over de rlijn naar het perron gelopen. Een overtre- 111 ling die hij destijds zonder nig probleem had toege- kt even aan de verbalise- •nde agent. Vandaar dat ng lij zich afvroeg waarom an lij geen accept-giro met de lanpoete had ontvangen en moest voorkomen. ,Dat", zo*lichtte de rechter tem voor, „komt waar- chijnlijk omdat u twee naai bent verhuisd. Dat ling is misschien wel oekgeraakt". Waar hij 1 toevoegde dat ver- :hte in de tussentijd dat «dd „mooi in de zak" had a 1 unnen houden. Maar dat j^iad hij verkeerd begre- riep de student hem de orde. Integendeel! lij had het geld speciaal part gelegd voor het mo- L int dat de accept-giro in bus zou vallen. Toen erg lang begon te du- en, had hij het geld toch aar uitgegeven. U bent vindingrijk in uw ntwoorden", lachte de tantonrechter hem toe. De fficier vond het voorval in ninder amusant. „Beseft u ra liet dat de NS ettelijke ïft earns met psychologen in Nfienst he ft om machinis- i te behandelen die insen voor hun trein ebben zien oversteken? ;ei lat ja rlijks tientallen pensen zich voor de trein pg ooien?" Nee, dat wist ver- achte allemaal niet. Hij ad gedacht dat hij wel ven over het spoor kon ennen om zijn trein nog i halen. „Wat maakt het of ik niet over een ze- rapad de weg oversteek f dat ik even over het >oor loop?". Alles, prentte Qfe officier hem in. „Met al eze heisa er omheen rea- seer ik me dat nu ook", af verdachte vervolgens :t gebogen hoofd toe. Vijfenveertig gulden", lidde de eis van de offi- Ook nu mocht ver- :hte daar iets over zeg- ,Nee hoor, daar heb geen behoefte aan. Ik a geen handjeklap spelen M er een tientje af te krij- sn of zo". „Ik was ook 'iet van plan er iets af te alen", zette de kanton- echter fijntjes een punt chter de zaak. PIETER EVELEIN NIEUWKOOP De vrouw die zaterdagmiddag gewurgd in een sloot in Nieuwkoop is gevonden is de 25-jarige West duitse J.F. Zij was als heroïne prostituée werkzaam in Am sterdam. In verband met het onderzoek wil de rijkspolitie over haar identiteit en afkomst niet meer mededelingen doen. Zeer waarschijnlijk is de vrouw niet in Nieuwkoop is vermoord. Zij was al enkele dagen dood toen zij werd ach tergelaten. De politie gaat ervan uit dat het lijk van de vrouw in de nacht van vrij dag op zaterdag in de sloot langs de Milandweg is gelegd. Sectie heeft uitgewezen dat de wurging enkele dagen daarvoor heeft plaatsgevon den. De Westduitse kon worden geï dentificeerd aan de hand van een eerder door haar gepleegde winkel diefstal in Amsterdam. In het kader van het proces-verbaal was een foto van haar gemaakt. De vrouw was sinds 1982 in de hoofdstad actief. Een vaste verblijf plaats had zij daar niet. Daardoor is het voor de politie moeilijk om be kenden of collega's van haar te ach terhalen. De moordenaar moet zijn slachtoffer zaterdagmorgen vroeg, toen het al volledig licht was, heb ben achtergelaten langs de vrij drukke Milandweg. Daaruit kan worden geconcludeerd dat hij in grote haast heeft gehandeld. De po litie werkt met 18 man aan het on derzoek, waarvan het zwaartepunt voorlopig in Amsterdam zal komen te liggen. De rijkspolitie van Nieuw koop wil graag in contact komen met automobilisten die zaterdag morgen vroeg over de Milandweg hebben gereden en mogelijk iets op vallends hebben gezien. Het onder zoeksteam is bereikbaar onder num mer 01725-3100. NOORDWIJK M. de Ridder is met 2950 gram viskampioen van Noordwijk geworden. Dit gebeurde in de viswedstrijd, die de hengelsportvereniging De Sportvisser jaarlijks in een van de Noordwijkse waterwegen houdt. Tweede op de ranglijst werd A. van Beelen. Hij haalde 2250 gram vis boven water. Bovendien legde hij beslag op de prijs voor de grootste vis. Het was een brasem van niet minder dan 44,5 centimeter, die Van Beelen uit het water sloeg. Wat het ge wicht betreft werd hij op de voet gevolgd door H. van den Berg met 2100 gram. J. Smit (vierde) bracht 1975 gram vis boven wa ter en N. Hogervorst (vijfde) 1875 gram. Het jaarlijkse evene ment vond plaats in de Leidsevaart, nabij de Fagelbrug. Het was een bijzonder leuk kamp, vertelde wedstrijdleider C. van der Burg. Er zaten niet minder dan 58 deelnemers aan de water kant, alle Noordwijkers en volgens de wedstrijdleiding was de sfeer voortreffelijk. Ondanks de sombere voorspellingen liet het weer niets te wensen over. In totaal werd ruim veertig kilo vis gevangen. Snoek, snoekbaars en paling telden niet mee. Drempels in Vinkeveld NOORDWIJK In de Noordwijkse wijk Vin keveld worden verkeersremmende maatrege len genomen. De raad beslist vanavond over een bedrag van bijna 42 duizend gulden. Dat is nodig om op de Tolhoren wegversmallingen aan te brengen. Naast de vluchtheuvels komen verkeersdrempels te liggen. De verkeersrem mende maatregelen komen niet alleen op de Tolhoren maar ook in andere straten in de Vin keveld. Deze voorzieningen worden betaald uit de exploitatie-opzet van Vinkeveld. Inbraak in school LEIDERDORP Uit de basisschool Zijlkwar tier aan de Splinterlaan zijn in het afgelopen weekeinde een televisie, een videorecorder en andere apparatuur gestolen. De inbrekers kwa men binnen na het forceren van een ruitje. Er werden diverse kasten opengebroken. WASSENAAR/LEID- SCHENDAM De fusie tussen het psychiatrisch centrum Schakenbosch in Leidschendam en de Ur- sula-kiniek in Wassenaar is na jarenlange bespre kingen vrijwel rond. In ja nuari wordt de definitieve overeenkomst getekend. De fusie werd jaren geleden min of meer dwingend opge legd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Het groot ste deel van de psychiatrische klinieken in de provincie be vindt zich in de regio Den Haag. De bewindslieden stond een betere spreiding over de provincie voor ogen. Daartoe zal onder meer een nieuwe kliniek in Gouda gebouwd worden. Het samengaan van de Leidschendamse en de Wassenaarse instelling moest leiden tot verplaatsing en re ductie van bedden. Dat was de pijler van het plan. Tot uiter lijk 1990 hadden de klinieken de tijd tot overeenstemming te komen. „Gezien de verhoudin gen en problemen is een werkzaam compromis be reikt", zegt drs. W.E. Keman, economisch directeur van Ur sula. Tijdens de besprekingen was de identiteit van beide kli nieken geen struikelblok. Het protestantse Schakenbosch en de katholieke Ursula vallen volgend jaar onder de noemer „christelijk". De plannen van GS voor de psychiatrie zien er overigens minder bedreigend uit dan en kele jaren geleden het geval was. Dat is althans het ver moeden van de directies Scha kenbosch en Ursula. Momen teel telt Ursula 200 en Scha kenbosch 481 bedden. Dit aan tal moest volgens het „globaal plan voor de psychiatrie" (1982) teruggebracht worden tot ongeveer 310. „Wij houden in totaal in Leidschendam en Wassenaar zo'n 500 bedden over. Ik geloof dat de provin cie dat ook wel begrepen heeft. Misschien is dat aantal van 310 wel het einddoel, maar dat is dan veel verder verwijderd dan wij dachten", aldus drs. H.J. Willemsem, economisch directeur van Schakenbosch. „Als er bedden in onze kliniek gesloten zou den moeten worden, dan kun nen de patiënten geen kant meer op", stelt dr. J.A. Ceha, geneeskundig-directeur van Ursula. „Hier in Wassenaar hebben we een bezettings graad van 95 procent, Scha kenbosch zelfs 98 procent. Re ductie van bedden lijkt moei lijk haalbaar, zo niet onhaal baar. Dan zegt de overheid dat wij de patiënten te lang vast houden, maar dat is pertinent niet waar". Zoals het er nu uitziet worden 124 bedden verplaatst naar de nieuw te bouwen kliniek in Gouda (dit dus afgezien van eventueel te „sluiten" bedden). Of de oorspronkelijke plannen van de provincie 200 bedden over te hevelen nog steeds als een keiharde eis op tafel lig gen, wordt afgewacht. Vieren twintig plaatsen komen vrij in een nog te realiseren dagbe handelingscentrum in Zoeter- meer. Eenzelfde centrum in Voorburg tenslotte biedt even eens plaats voor 24 personen (van wie er thans 12 in Scha kenbosch behandeld worden). KATWIJK Binnen het Katwijkse College zijn de eerste schreden gezet om op langere termijn moge lijk bepaalde gemeentelij ke takken van dienst te privatiseren. Alhoewel slechts twee van de zes gemeenteraadsfracties de wens om tot privatisering over te gaan in hun vaan del hebben staan, inventa riseert het gemeentelijk apparaat momenteel de mogelijkheden. Onder zocht wordt onder andere het privatiseren van de reinigingsdienst en de bei de campings. In een voorlopige nota van de secretarie in het Katwijks ge meentehuis zijn de eerste idee ën ontvouwd over de moge lijkheden om gemeentelijke ta ken af te stoten. Voordat het college echter met voorstellen komt, is eerst bekeken wat de fracties van het CDA en de VVD verstaan onder privatise ren. Zij zijn namelijk de enige fracties geweest, volgens de gemeentelijke notitie, waarbij in de verkiezingsprogramma's sprake is van privatisering. Gezien echter het feit dat de standpunten dermate verschil len tussen de twee partijen (het CDA kiest voor verschui ving van verantwoordelijkhe den naar maatschappelijke or ganisaties, terwijl het VVD meer heil ziet in het terug dringen van de overheid ten gunste van het bedrijfsleven) is er nog geen sprake van een duidelijke gemeenschappelijke basis van waaruit men kan werken aan privatiseren. Ver wacht wordt wel, dat die ge meenschappelijke basis na ver dere uitwerking en besprekin gen te vinden zal zijn. De activiteiten die mogelijker wijs te privatiseren zijn, wer den aan het begin van dit jaar al door het college aange merkt. Uit de deze week ver schenen nota van de Katwijk- se gemeentesecretarie blijkt dat het daarbij gaat om Noord duinen en Zuidduinen, de rei nigingsdienst, de muziekschool en het woningbezit. Van de kant van de dienst Openbare Werken is reeds bezwaar aan getekend tegen het mogelijk privatiseren van de reinigings dienst. Met name omdat deze dienst nog niet lang geleden een ingrijpende herstructure ring ondergaan heeft, welke aan de medewerkers niet voorbij gegaan is", aldus de ge meentelijke nota over de pri vatisering. EHBO-cursus De inschrijving voor de EHBO-cursus in Sassenheim voor het komend seizoen is geopend. De cursus gaat op maandag 12 oktober van start en omvat 18 lessen van twee uur. De lessen worden gege ven door een arts en een ka der-instructeur EHBO. Voor nadere informatie en aan melding kan men zich mel den bij M. van Loenen, Mer- curiusstraat 14 tel. 02522- 14443 of tel. 10258 en 13401. Orgelconcert Dirk Out uit Haarlem geeft vanavond om half elf een or gelconcert op het Adema-or- gel van de St. Agatha-kerk in Lisse. Het concert wordt uit gezonden in het NCRV-ra- dioprogramma op Hilversum 4. De uitzending duurt tot tien over elf. Op het pro gramma staan werken van Langlais, Vierne en Marcel Dupré. Concert Anner Bijlsma, George Pie- terson en Gerard van Blerk geven op donderdag een con cert in kasteel Duivenvoorde Hennie Huisman. menlijk diner vormt de af sluiting van de excursie. In lichtingen bij mevr. E. de Ruiter-v.d. Hout, telefoon 274619. Orgel Het Adema-orgel in de St. Agathakerk in Lisse wordt donderdagavond vanaf kwart over acht bespeeld door Leo van Doeselaar. De Zeeuw brengt werken van C. Franck, C.M. Windor, E. Gi- gout en M. Duruflé ten geho- Voorschoten. Ze bespelen Mitli ?spelt respectievelijke de cello, de klarinet en de piano. Aan vang kwart over acht. Excursie De Leidschendamse Land en Tuinbouwvereniging (LLTV) gaat donderdag 27 augustus op excursie naar de zuivelfabriek Menken-Land- bouw Wassenaar aan de Rijksstraatweg. Ook wordt een bezoek gebracht aan de Hortus Botanicus in Leiden met daarna een tocht door de Leidse grachten. Een geza- Henny Huisman presenteert zondag de Mini-Playback- show op Duinrell Wasse naar. Het gaat dan met name om de mini-poppentrommel, waarvoor televisie-opnamen worden gemaakt. Hennie Huisman zal voor de moppen en verhaaltjes zijn kleine kandidaten kiezen uit het aanwezige publiek. Tevens zal het sounmixduo Chess op treden. Huisman zal met de kinderen ook het liedje „La ter als je groot bent" zingen. Er zijn vier voorstellingen in FOTO: PR het Nutsspaarbanktheater: om 12.30 uur, 13.45 uur, 15.15 uur en 16.30 uur. De shows kunnen worden bijgewoond door middel van het kopen van een entreekaartje voor het attractiepark, dat elf gul den kost. Muziekschool (1) De Muziekschool Lisse en omstreken start op 1 septem ber met het tweede cursus jaar. Men kan zich toeleggen op één instrument of een cursus algemene muzikale vorming volgen. Voor meer inlichtingen: 02521-11908. Muziekschool (2) Voorafgaand aan de officiële start van het nieuwe seizoen houdt de muziekschool Zoe- terwoude-dorp morgenmid dag van twee tot drie uur „open huis" in het muziek centrum aan de Schenkel- weg. Docenten zijn aanwezig om zoveel mogelijk op alle vragen een antwoord te ge ven. Inschrijving van leerlin gen de lessen beginnen per 1 september is moge- lijk. Verwarring rond parkeerplaatsen woonwagenkamp WASSENAAR Het begin van de aanleg van zeven ex tra parkeerplaatsen bij het woonwagencentrum Lager- weide verliep gisterochtend niet voorspoedig. Een boze Oostdorperweg-bewoner bel de na ontdekking van de makerswerkzaamheden rond het middaguur de wethouder van ruimtelijke ordening en openbare werken, D. Goc- heret de la Morinière, en ge laste hem de verdere werk zaamheden stil te leggen. Hetgeen ook geschiedde. De buuurtbewoner wees de wethouder erop dat over enke le dagen een AROB-procedure zou plaatsvinden en tot zolang nog niet tot aanleg van de par keerplaats mocht worden overgegaan. Nadat de wethou der met zijn ambtenaren over leg had gepleegd werden rond 16.00 uur de werkzaamheden weer hervat. Wethouder Coc- heret: „Wij hebben alles uit voerig bestudeerd en menen dat tot aanleg van de zeven extra perkeerplaatsen kan worden overgegaan. De om wonenden hebben weliswaar geprotesteerd, maar nul op re kest gekregen bij de gemeente en de provincie. Er is nu echt geen reden meer om met de omwonenden rekening te hou den. Dat we even gestopt zijn kwam doordat deze buurtbe woner ons intern misleidt heeft". De buurtbewoners zijn inmid dels furieus op de wethouder. „Waarom zouden we volgende week nog met de wethouder overleggen over de aanleg van het parkeerterrein als het al is gebeurd?" De omwonenden op de Oostdorperweg vrezen dat op de straks 17 parkeerplaat sen bij de 8 woonwagenstand plaatsen een levendige auto handel zal worden bedreven en binnen de kortste keren met autowrakken de omge ving verziekt zal zijn. Vier van de omwonenden hebben in middels schadeclaims inge diend wegens waardevermin dering van hun huizen, varië rend van 50.000 gulden tot 200.000 gulden. De Albatros kiest, als het mooi weer is, nog tot eind september het ruime sop. FOTO: WIM VAN NOORT Ietwat aarzelend draalt de Duitse toeriste met een kleu ter op de arm aan de rand van de golven. Haar dochter tje, een blond bebrild, zesja rig bijdehandje trekt aan haar arm en tracht haar ei gen enthousiasme op haar moeder over te brengen. „Nah Mutti, komm schon". Moedig stapt Mutti in de gol ven en klimt aan boord. In minder dan tien minuten tijd is de rondvaartboot van Jo van de Lippe praktisch ge heel gevuld met voorname lijk Duitstalig publiek. De eerste tocht van de dag kan beginnen. Al vierentwintig jaar lang vormt de boot van schipper Van de Lippe een toeristische attractie op het Noordwijkse strand. Tientallen toeristen neemt de Noordwijker in het zomersei zoen dagelijks mee in zijn boot voor een circa twintig minuten durend vaartochtje over de Noordzee. Welke richting hij kiest, hangt af van de wind en de golven. Normaal gesproken gaat de tocht richting Katwijk, schuin de zee in, tot zo'n twee a drie kilometer uit de kust. Een grote bocht be schrijvend komt de boot dan weer keurig op zijn plaats van vertrek terug. Zo varend over de bij voorkeur niet zo woelige baren heeft men een schitterend zicht op de skyli ne van de badplaats en bij helder weer zijn IJmuiden aan de ene kant en Scheve- ningen aan de andere kant duidelijk zichtbaar. Ritueel Iedere zomerse dag die het seizoen geeft en dat waren er deze zomer slechts weinig „zo'n slecht seizoen heb ik, zover ik mij herinneren kan, nog nooit meegemaakt" voert Van de Lippe hetzelfde ritueel uit. Rond half elf arri veert hij in zijn jeep op het strand. Ontwijkt behendig blote badgasten. Zet de jeep achter de witte boot, die er uitziet als een wat groot uit- fevallen sloep, haalt het lauwe dekzeil er af, instal leert de radio, controleert het oliepeil en start de dieselmo tor. Zo tegen elven glijdt de Albatros, die fraai opgesierd is met gekleurde vlaggetjes, het water in. Dan pas bepaalt de schipper, afhankelijk van Bijdrage: Marijke den Hollander de drukte op het strand, op welke plek hij die dag voor het eerst een „steekje" zal gaan maken. Het wordt de vuurtoren. Daar aangeland komen al snel, aangelokt door het geloei van de scheepstoeter, hordes vaar- lustigen aangesneld. Iedereen wordt vriendelijk aan de lage kant van de boot aan boord geholpen. Kinde ren worden omhooggetild en volwassenen die bang zijn voor natte voeten worden keurig netjes door Van de Lippe door de golven gedra gen. Praktisch alle opvaren den kijken wat benauwd en gespannen als de Albatros zee kiest. Op de terugweg is er van die spanning echter niets meer te bespeuren. Vooral de kinderen hebben het reuze naar hun zin, zwaaien naar passerende ple- zierbootjes en spatten met hun handen in het water. „Ik weet nooit van te voren waar ik start", vertelt Van de Lippe ondertussen. Bij laag water kan ik bijvoorbeeld niet overal aan land komen. Dan moet ik door een muitje heen of loop kans op een bank te stuiten, moet ik soms echt naar een gaatje zoeken. Het is trouwens niet zo dat daar waar veel mensen zitten het meeste te verdienen valt. Wat mij betreft hoeven er niet veel te zitten, als ze maar meegaan Nare dingen heeft Van de Lippe met de Albatros eigen lijk nog nooit meegemaakt. „Ik zoek het gevaar natuur lijk ook niet op. Als de dei ning echt te hoog is, of de wind is te hard, dan vaar ik gewoon niet uit. Van de wal af is het niet te zien of er een hoge deining staat. Zo is het me wel eens gebeurd dat ik op een zeker moment dacht, ik stop voor vandaag. Dan stonden er mensen te wach ten. Duidelijk teleurgesteld. Zij wilden per se varen. Uit eindelijk heb ik ze meegeno men en eenmaal op zee ont dekten ze toen waarom ik waarschuwde dat het niet leuk zou zijn. Grote golven die over het dek spatten en een slingerende en stampen de boot zijn niet echt leuk. Ze wilden het liefst rechtsom keert, maar dat heb ik niet gedaan. Zij wilden tenslotte zo graag, dus ik zei nee, over tien minuten gaan we pas te rug". De bruinverbrande Van de Lippe lacht bij de herinnering. Helmplanter In het dagelijkse leven is Van de Lippe helmplanter van beroep. Met zijn baas heeft hij echter een regeling getroffen dat hij bij mooi weer zijn nevenberoep mag uitoefenen. „Je kunt er niet van bestaan", zegt hij, „maar het is natuurlijk verschrikke lijk leuk om er bij te doen". Als jongetje ging hij al mee met een oom die een zeilboot als rondvaartboot gebruikte. „Dan ben je nog veel meer afhankelijk van de wind en de golven en het weer". Van de Lippe, die ook schip per is van de reddingsboot van de KNZHRM, vertelt ook wel eens in Katwijk te varen. Ter afwisseling en bij bijzondere gelegenheden. Nog tot eind september „dan heb je vaak nog schitte rende weekeinden" kiest de Albatros geregeld het rui me sop. Volwassenen kunnen mee te gen betaling van vijf gulden en het kindertarief is twee gulden minder. Vaste vaartij- den zijn er niet. Maar wie mee wil moet tussen elf en vijf uur gewoon zijn oren open houden. De scheepstoe ter is tot ver op het strand te horen. Gereedschap gestolen KOUDEKERK AAN DEN RIJN Uit twee loodsen van Bos Beton aan de Hogewaard is in de nacht van donderdag op vrijdag gereedschap met een waarde van 500 gulden ge stolen. De deuren werden ge forceerd. Stichting voor banenplannen LEIDSCHENDAM De Stichting Gemeentelijke Werkgele- genheidsinitiatieven is in Leidschendam opgericht. Deze stich ting gaat zich bezig houden met het uitvoeren van de tijdelijke voorziening van het rijk om jongeren aan banen te helpen en fungeert straks als werkgever van de jongeren. De gemeente Leidschendam heeft voor de door haar gecreëerde tien banen, die elk een 1 sidie j Leidschendam en de openbare bibliotheek

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11