(Sowuvnt 87188 G Meer kinderbijslag, minder belasting Leien Madonna er se bloemen op s 'amiliegraf Hess Ccidóc (Bowta/ni VOETBAL Te water Besteed 'ns één dagje van uw vakantie bij Oase, om de volgende 12% jaar lekker te slapen! Nog vijf woning projecten ABP dubieus suggen steren :ademisch 3 ekenhuis Priester maakt tuinier miljonair Ultra-orthodoxe joden vallen bioscopen aan [bereid tot gesprek met Iran Mysterieuze sterfte van kleine waterdieren in Rijn Donderdag 27 augustus bij deze krant Zaterdag 22 augustus 1987 78e jaargang no. 23890 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers. behorende tot Sijthoft Pers, Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel. 071 122244. Voor abonnementen: 071 -313677. Giro 103003. Bank: Amro-Bank N. V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur J.J Hallewas, Chef-redacteur Wim Buijteweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand f. 23,04 (aut. beta hng), kwartaal f. 68,93, jaar f262,35. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6% BTW)f. 0.64 permm.kleintiesf. 0,45 per mm. Losse nummers f. 1,10. HET WEER Enkele regen- of onweersbui en Vooral in het oosten van het land eerst nog perioden met zon. Middagtemperatuur 22 graden. Weinig wind Van af morgen koeler, middagtem peratuur ongeveer 19 graden. Zon op: 06.34; onder: 20.49. Hoog water Schev.: 03.38 en 16.09; laag w. :11.43 en 00.06. - EN nhuis in Leiden gaat ge- onder een muggenplaag, gaan patiënten met huidafwijkingen weg hadden bij opname", al- irof. dr. D. Suurmond van st deling dermatologie. „Af e kun je nau- onderschei- rat de huidaf- ig is en wat de ebulten", vult tke, plaatsver- Het Academisch Een tropisch sfeertje in het Leids Acade misch Zieken huis, zeker met de zwoele avonden van de voorbije week. Ver pleegsters op de afdeling dermatologie stoppen de patiënten 's a- vonds lekker onder..de klamboe tegen de muggen. foto: anp HAMILTON Een priester op Ber muda heeft zijn vermogen van bijna zestien miljoen gulden nagelaten aan zijn vriend en tuinier. Ernest Edward Outerbridge, die in oktober van het vorig jaar op 51-jarige leeftijd aan kanker overleed, verdiende zijn ver mogen in de bloemisterij en onroe rend goed voordat hij in 1976 priester werd. Zijn goede vriend sinds 38 jaar. Mariano Simas, was zijn tuinier en werd directeur van Outerbridge's ..Bermuda Florists", een van de groot ste zaken op het eiland. Nu heeft Si mas op enkele duizenden guldens na de kleine zestien miljoen gulden van de priester geërfd. JERUZALEM In Jeruzalem zijn gister avond meer dan 1.000 agenten in touw ge weest om te voorkomen dat ultra-ortho doxe joden bezoekers van bioscopen zouden aanvallen en vernielingen aanrichten. In de havenstad Haifa kwam het wel tot vechtpartijen, waarbij onder anderen twee journalisten gewond raakten. De militante joden zijn erop tegen dat er op vrijdaga vond, als de Joodse sabbat is begonnen, films vertoond worden in de bioscopen. Je- ruzalems burgemeester Teddy Koliek be klaagde zich erover dat de militanten „net doen alsof de Tempel wordt verwoest". Vo rige week vrijdag werden auto's van bios- coopgangers door 500 militante joden met stenen bekogeld. ind erpleeg- g hoofd deling aan in ad Cicero van jekenhuis. In i. yrtikel in het ft ihuis-magazi- «t onder meer oral in april 5S1 aag erger was iormaal. Waar irzaak van de enplaag ligt, is onduidelijk. iderzoek van shnische dienst uit dat een je in de kel- an de afdeling lan schuld zou en hebben. ook toen de ;e was ver- t bleven de .-. erige muggen iten en perso- gj belagen, aldus DEN HAAG Per 1 ja nuari gaat de loon- en in komstenbelasting omlaag en wordt de kinderbijslag met zes procent verhoogd. Premier Lubbers zei dit gisteravond laat, nadat het kabinet de besprekingen over de rijksbegroting voor 1988 had afgerond. De details van de begro ting zullen op Prinsjesdag worden meegedeeld. Het effect van de genoemde maatregelen zal zijn dat de koopkracht van vrijwel alle inkomensgroepen op peil blijft. Sommige groepen werkne mers zullen er ondanks de verwachte prijsstijgingen zelfs (iets) op vooruitgaan. Door het stelsel met sterk progressieve tarieven, biedt een belasting verlaging meer voordeel naar mate het inkomen hoger is. Ter compensatie zullen de „echte minima" (vooral bij standsmoeders) ook volgend jaar een speciale uitkering krijgen. Deze uitkering zal echter wel geringer zijn dan dit jaar, vooral als het gaat om mensen met kinderen. Deze profiteren immers ook van de verhoging van de kinderbij slag, waartoe besloten is „om dat studies hebben uitgewezen dat mensen met kinderen het de afgelopen jaren relatief het meest in moeilijkheden zijn gekomen", aldus de minister president. De belastingverlaging, ter waarde van ongeveer ander half miljard, en de kinderbijs lagverhoging hebben ook tot doel de arbeidskosten zo wei nig mogelijk te doen stijgen. Lubbers meent dat de vakbe weging nu geen forse loonei sen behoeft te stellen om de koopkracht van de leden op peil te houden. Als gevolg daarvan zal het Nederlandse bedrijfsleven beter kunnen concurreren met het buiten land. De sociale lasten voor de werkgevers blijven, zoals be loofd, in totaal gelijk. De werkloosheid zal volgend jaar niet met de beloofde 50.000 personen afnemen. Hoe groot de daling wel zal zijn, wilde Lubbers niet zeggen. ..Maar als ik de situatie verge lijk met die van een paar maanden geleden, toen een ge- lijkblijven van de werkloos heid werd voorspeld, vind ik dat we een heel eind de goede richting opgaan". Het kabinet heeft geld beschikbaar gesteld voor een intensivering van de diverse werkgelegenheidspro gramma's. RINGTON De Verenigde Staten hebben verklaard dat lid zijn tot overleg met de Iraanse onderminister van bui- Ise zaken Jawad Larijani volgende week in New York, gesteld dat hij er zelf om vraagt. „Wij zijn niet bepaald op en ontmoeting uit", zei de woordvoerster van het ministe- kn buitenlandse zaken, Phyllis Oakley, „maar we zijn ertoe n als de onderminister dat zou wensen". Larijani wordt in York verwacht voor overleg met de secretaris-generaal Ie Verenigde Naties, Javier Perez de Cuellar, over de op- t van de Veiligheidsraad van 20 juli om een wapenstilstand Iraans-Iraakse oorlog in acht te nemen Irak heeft gezegd dracht te zullen aanvaarden als Iran het ook doet, maar leeft nog geen definitief antwoord gegeven. 4: VS: Graag Nederlandse mijnenjagers in de Golf. (Van onze correspondent Rink Drost) ti IN SI EDEL Hij gaat gekleed in een zachtgroen kos- im met Beiers kraagje en dito donkergroene biesjes langs - zakken Hij is een van de bijna honderd vreemdelingen de begraafplaats van het goed 10.000 zielen tellende stad- H'unsiedel in het Beierse Frankenland, op slechts twintig 7 ometer afstand van de grenzen met de DDR en Tsjecho- vakije. staan vlak bij het met verse bloemen versierde graf ar volgende week het stoffelijk overschot van Rudolf ss zal worden bijgezet. Op het graf ligt een bloemenkrans op het lint de tekst: „In memoriam Rudolf Hess; Inge iowski-Dobus Berlin Twee briefkaarten die on beken- hadden neergelegd zijn door politiemensen in burger vijderd. Ze droegen als tekst het slotwoord van Rudolf ss m het proces voor Neurenbergse Tribunaal in 1946: u tverschillig wat de mensen doen, ooit sta ik voor de rech- stoel van de eeuwige. Tegenover hem zal ik mij verant- - orden en ik weet: hij spreekt mij vrij!" te gesprekspartner is een keurig nette heer van pensi- gere*MMÉMM EBWPHPiPi ampfspange" in goud gestoken, een ereteken voor ge- - >nde moed in gevechten van nabij „Zo'n speld kreeg je in Tweede Wereldoorlog bijvoorbeeld als je met gevaar voor en leven een vijandige tank de lucht in joeg", verklaart Duitse fotograaf van het blad Bild bereidwillig. gé: jullie hebben van Hess een martelaar gemaakt". J igerechtigde leeftijd. Op de ene rever prijkt de gouden \edaille van het Ritterkreuz. Op de andere is de James Wood krabt zich op z'n hoofd, terwijl hij zich afvraagt hoe het allemaal is kunnen gebeuren. Samen met twee vrienden op de terugweg uit Zuid-Florida naar huis, stortte het toestel vlak in de buurt van de haven in zee. Alle drie de inzittenden konden het wrak van het toestel ongedeerd verlaten. foto: ap STIVAR COLLEGE in 1 jaar HAVO VWO Zie advertentierubriek Lessen. Pag.nr. 8 Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. ces tegen Rust int 2 september •KOU Matthias Rust, p 28 mei met zijn Cessna- tuigje op het Rode Plein loskou landde, zal op 2 mber voor het Hoogge- Uhof in Moskou moeten hijnen. Rust wordt verde- door een ervaren en uit- ■nd Duits sprekende advo- uit Moskou, Vsevolod Ja- ïv. Hij zal verder worden itaan door een simultaan- iler. Verwacht wordt dat proces drie tot vijf dagen duren De aanklacht be- uit drie punten: schen- van de internationale re- voor het luchtverkeer, on- dijke overschrijding van ïvjetgrenzen en een ern- vorm van straatschenne- ADVERTENTIE, Slaapkamer Speciaalzaken BI.KISWI.JK Hoofwt-c I.T7. u-I OI892-IK472. SLIKDRKCHT liccghwatcrstraat 2.17b. tcl.0IH40-20<lWi. I.KIDSCHKNDAM Winkelcentrum "leidsenhagc" Weigelia 8-11, tel.070-2717H8. CAPKLLK A/I) I.JSSKI, l.ylantsehuan 4 lel 010-4517119. DIKMKN Meubclpromenude Op de Sniep 8. tel H20-WI99I. ONDERZOEK TU DELFT: UTRECHT Naast Heydnahof in Rotterdam en Houtwijk in Den Haag zijn er nog ten minste vijf andere woonprojecten van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) op een financieel merkwaardige wijze tot stand gekomen. Het gaat om de premie huurwoningen Vredenoord in Rijswijk, Aalscholversingel in Velp, Vijverhof in Steen wijk. Rietlanden/Valken veld in Em- men en Rak-Noord in Rotterdam. Dit blijkt uit een onderzoek van de TU Delft onder leiding van hoogleraar volkshuisvesting prof. ir. A. Thomsen. Onder leiding van Thomsen is in Delft onderzoek verricht naar de verhouding tussen de prijs en de geboden kwaliteit van pre miehuurwoningen in 26 complexen van het ABP verspreid over het land. Het Nederlands Verbond van Huurders (NVH) had op dracht gegeven voor het onderzoek. Volgens dit onderzoek zijn de door het ABP aan het ministerie van volkshuisvesting opgegeven stichtingskosten van de flatge bouwen in Rijswijk en Velp, alsmede van de eengezinswoningen in Rotterdam, „hoog" in verhouding tot de kwaliteit van de wo ningen. In Rijswijk en Steenwijk liggen de huurprijzen boven dien boven het maximumniveau dat het ministerie toestaat. In Emmen daarentegen zijn de huren lager dan het minimale ni veau dat het rijk voorschrijft, aldus Thomsen. Hij meent dat de parlementaire enquêtecommissie deze complexen maar eens goed moet bekijken. Pag 3: Weinig kwaliteit voor te due woningen Nederland heeft dit jaar aan al heel wat supersterren onderdak verleend, maar wat de Kuip in Rotterdam zijn publiek op 25 en 26 augustus voorschotelt is nog niet eerder vertoond. Ma donna: de Amerikaanse popster komt laten zien wie zij is op haar tournee „Who's that girl?". Dat zij dat zelf eens komt laten zien is niet overbodig, want de roddelpers heeft heel wat onzinnige verhalen over haar de wereld in geholpen. Want zo gaat dat met iemand die populair is. Een reportage over Ma donna op de voorpagina van Finale. VERDER IN FINALE: Betondorp, ofwel het „rooie dorp" in Amster dam als openluchtmu seum. Groot-Brittanniê en zijn voortdurende jacht op dubbelspionnen. Afscheidsinterview met KLM-directeur Orlandi- VANDAAG BIJ DEZE KRANT De NAVO-oefening Re- forger gezien door de ogen van generaal De Bruine. Haagse zwemster gaat het Kanaal bedwingen. Achmed de Kom. de snelle atleet die het ene Nederlandse record na het andere verbetert. De uren van de batterijkip lijken geteld; leve de fladderhen! INKLEUR BASEL/BONN Nog geen jaar na de milieuramp ten gevolge van de brand in het chemieconcern Sandoz bij Bazel, is in de bovenloop van de Rijn een massale sterfte onder kleine water dieren vastgesteld. De oorzaak hiervan is tot op heden nog onbe kend. Het hoofd van het waterzuiveringsschap van Bazel, Germain della Bianca, verklaarde dat in de Rijn tussen Bazel en het Duit se Breisach ongeveer 90 procent van de kleine waterdieren insekten, insektlarven en kleine schaaldieren is gestorven. Baden en vissen in dit stuk van de Rijn is verboden De vervuiling werd donderdag laat in de middag door de West- duitse autoriteiten ontdekt. Als mogelijke oorzaak wordt behal ve een giflozing ook de daling van de waterspiegel genoemd. Daardoor zou de temperatuur van het Rijnwater te hoog zijn ge stegen. De visstand in de Rijn heeft nog geen schade geleden. Desondanks heeft het ministerie van milieu van de Westduitse deelstaat Baden-Wiirttemberg inmiddels internationaal Rijna larm geslagen. Burgemeester Goekoop van Leiden zou burgemees ter Goekoop van Leiden niet zijn als hij deze week niet rap van de hem geboden gelegenheid gebruik zou maken om via de radio Leiden nog weer eens even in het zonnetje te zetten. Hij liet dat trouwens doen door zjjn Haagse collega Havermans, die in Den Haag al via radio en tv de nodige ervaring met het promoten van zijn eigen stad heeft opge daan. Dr. Havermans is één van de velen, die in Leiden hebben gestudeerd en dat laten merken door het, net als iedereen in Leiden, over „Leien** te hebben. En als dit stukje ertoe leidt u ertoe over te halen de Leidse Courant eens veertien dagen te proberen, dan zorgen wij dat dat van een leien dakje gaat. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Naam: Voorletters; Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N B. Indien daartoe aanleiding hestaai. kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 1