-jridteSowumt eeheldenbuurt niet blij net Muziekverzamelgebouw mnyi X STAD OMGEVING LEI(DS) Omroep Rijnland wijst verdeling zendtijd kabelkranten af Basisgezondheidsdienst niet voor zomer 1988 Slimme EHBO-kit F 6 wil studenten in liseschip huisvesten Leidse zwemvierdaagse Eerste paal tweede fase AZL In november Gemeente: nieuwbouw Schubertlaan gaat door 1 1 1 VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1987 PAGINA 9 i) JN Om tegemoet te komen aan de grote ka- od onder studenten, wil D66 dat de gemeente ande of moeilijk verhuurbare gebouwen aan r beschikking stelt. De democraten denken «gstaande flats in de Merenwijk en Zuid-West fabrieks- en kantoorpanden. Ook wil D66 dat ieente toestaat dat er tijdelijk wisselwoningen intn neergezet in de omgeving van de Wasse- weg of op andere plaatsen. De Stichting Leid- I den ten huisvesting (SLS) kan hiervoor wissel- [gen van de Oosterscheldewerken gebruiken, r pleit D66 voor een oproep van de gemeente inwoners van Leiden om kamers te verhuren i de fractie dat de mogelijkheid wordt onder- of studenten kunnen worden gehuisvest op Cn in de Leidse wateren. „De gemeente zou bij- •eld een oud cruise-schip kunnen kopen", ai- Hoekema. Dak in brand dag op Valkenbu: LEIDEN De brand weer moest er gistermid- de >urg- seweg aan te pas komen om een brandje te blussen. Bij werkzaam heden op het dak van een pand was iso latiemateri aal in brand geraakt. Politie voorkomt massale vechtpartij LEIDEN Enkele agenten heb ben gisteravond een massale vechtpartij in de Steenstraat voorkomen. Omstreeks half acht stonden twee eigenaren van verschillende horecazaken tegenover elkaar en ze hadden elk assistentie van zes a zeven mannen. Een motoragent kwam tussenbeide en wist met hulp van enkele collega's te voor komen dat een massale vechtpar tij ontstond. Volgens een woord voerder van de politie hebben de twee eigenaren al langer ruzie, waarbij de een onder meer recla meborden van de ander zou heb ben weggegooid. Bij postkantoor bestolen LEIDEN Een 25- jarige inwoner van Voorschoten is gis termorgen bestolen van 185 gulden en tien girobetaalkaar ten. Hij wees bij het postkantoor aan de Breestraat twee man nen de weg en had de kaarten en het geld daarbij nog in zijn hand. De man nen gristen de spul len uit zijn hand en gingen er vandoor. Ze zijn spoorloos. LEIDEN Voor de twaalfde keer wordt in Lei den de zwemvierdaagse gehouden. Van maandag 24 augustus tot en met 28 augustus kan men van 19.00 tot 20.30 uur meedoen aan de vierdaagse in de zwembaden De Vliet en De Zijl. Men moet vier van de vijf dagen zwemmen over een afstand van 500 meter per dag. Vanaf maandag 17 augustus is er de mogelijkheid een deelnemerskaart zes gul den te kopen aan één van de kassa's van de zwem baden. Bij deze kaart wordt de Nationale Zwem- vierdaagse-krant uitgereikt waarin puzzels staan en tevens gegevens over de aktie „Zwemmen voor Unicef". De bedoeling hiervan is dat ouders, fami lieleden of kennissen de prestatie sponsoren. De opbrengst gaat naar Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties die kinderen helpt in ontwik kelingslanden door scholen en gezondheidscentra te stichten en door het opzetten van projekten voor beter voedsel en veilig drinkwater. Tijdens de vierdaagse zullen ook twee muziekverenigingen en een disco aanwezig zijn. Man valt zeven meter LEIDEN Een 21- jarige inwoner van Oss is gistermorgen zwaar gewond naar het AZL overge bracht, nadat hij op de nieuwbouw van het ziekenfonds aan de Kanaalweg zeven meter was gevallen. De man verplaatste een machine, verloor zijn evenwicht en kwam op een beton nen vloer terecht. De machine viel ook en raakte hem. Dode Amerikaan na weken gevonden LEIDEN In een pand aan de Hoef- straat is gisteravond een dode 64-jarige Amerikaan gevon den, die daar enkele weken moet hebben gelegen. De man stu deerde in Leiden en werd door een buur man gevonden. Hij had hem niet gemist omdat de Amerikaan vaak op reis ging. De politie stelt een on derzoek in naar de doodsoorzaak. EBR moet ook op koopavond open LEIDEN Het Energie- EBR) moet ook op koopavond voor het publiek open ziin. Dat zegt R. van Lint, lid van het college van beheer van het EBR in het blad Schijnwerper, een uitgave van het energiebedrijf. Volgens Van Lint is het al een hele verbetering dat het EBR nu tot 16.00 uur open is, maar gaat dat nog niet ver genoeg. Het EBR zou zich veel consument- vriendelijker moeten op stellen, betoogt hij. Het be drijf zou nu vaak veel te bureaucratisch werken. 3DEN Bewoners n de Zeeheldenbuurt n niet erg blij met het an van de gemeente in het Industriege- ed De Waard een Mu- ikverzamelgebouw te uwen. De bewoners ■ezen overlast van het rkeren van auto's en vendien vragen ze zich of, de muziekvereni- agen die van het ge- uw gebruik gaan ma tt, inderdaad zo weinig waai zullen produceren de gemeente beweert. De gemeente hield gister avond een voorlichtings avond over het plan en daar brachten de bewoners hun bezwaren naar voren. Oor spronkelijk was het de be doeling dat het gebouw op het terrein van de Groe- n oordhallen zou komen, maar daar werd op het laat ste moment vanaf gezien, omdat dan een te groot ge deelte van het parkeerterrein verloren zou gaan. Uiteinde lijk werd De Waard de beste lokatie geacht. Nadeel daar van is voor de gemeente wel, dat het bestemmingsplan veranderd moet worden en dat geeft omwonenden de ge legenheid bezwaarschriften in te dienen. In het muziek verzamelgebouw worden de verenigingen De Burcht, Al legro Vivace, Con Fuoco, K&G en Werkmanswils- kracht ondergebracht. Het gebouw wordt zo in elkaar gezet dat de verenigingen kunnen oefenen zonder van elkaar last te hebben, werd gisteravond gezegd. Enkele bewoners van de Zee heldenbuurt bleken gister avond vooral bang te zijn, dat de auto's van de bezoekers van het Muziekverzamelge bouw bij hun in de straat worden geparkeerd. „Omrij den via de Singel en de Lage Rijndijk, doen ze gewoon niet. Ze zetten hun auto's bij ons voor de deur en dan lo pen ze De Waard in. We heb ben nu al veel last van perso neel van bedrijven", werd gezegd. Vertegenwoordigers van muziekverenigingen zei den toe, dat ze hun leden zouden vragen wel via de Lage Rijndijk te rijden, maar veel vertrouwen hadden de bewoners van de Zeehelden buurt daar niet in. Ook de toezegging van de ge meente dat het gebouw zo zwaar wordt uitgevoerd, dat het geluid van de muziekin strumenten binnen alle wet telijke normen zal blijven, kon gisteravond niet ieder een overtuigen. „Binnen de normen, ja, maar horen doe je het natuurlijk toch", werd opgemerkt. Het college van B en W zal de bezwaren van de omwo nenden betrekken bij een de finitief besluit over de nieuwbouw, werd gister avond gezegd, maar vast staat dat de gemeente de bouw van het Muziekverza melgebouw in De Waard door zal zetten. De muziek verenigingen zijn al vele ja ren zeer slecht gehuisvest en nu is subsidie van het rijk be schikbaar voor het muziek verzamelgebouw. „Het is nu of nooit", werd gisteravond van de kant van de gemeente opgemerkt. Het gebouw moet er binnen een jaar staan. Op dit stuk grond in het Industriegebied De Waard zal het Muziekverzamelgebouw komen. De foto is gemaakt vanuit de Bontekoestraat. FOTO: WIM VAN NOORT tstocht wijkvereniging Aktief zondag een recreatie- cht over ongeveer 35 ki jfr door een deel van het Jf.landschap rond Leiden, t clubgebouw van Aktief Berlagestraat in Leiden issen 10.15 en 11.15 uur hreven worden. Het in- qeld is 2,50 gulden voor tot 12 jaar en 1,75 gul- volwassenen. uwentelefoon vrouwentelefoon zoekt e vrijwilligsters die het e team kunnen verster- Ie vrouwentelefoon is er vrouwen die, eventueel n, hun verhaal kwijt over alle vormen van geweld. De telefoonlijn ook informatie over Grienende instanties. Van ijwilligsters wordt ver dat zij twee tot drie maal aand telefoondienst ver ft en zich betrokken voe- de problematiek. Nade- formatie is telefonisch ijgbaar via 071-126844. nr 10M in Leiden, het re- i1 bureau voor hulpverle- "J zwangerschap en al- 3and ouderschap, begint 't najaar met gespreks- voor geadopteerden en die in het verleden td ter adoptie hebben in. Inlichtingen: FIOM, tacht 61 in Leiden, tel. 715 of 146237. roep Tarantella houdt 9 september een cursus ristische dans. De lessen n op woensdagavond ge- het Leids Vrijetijds- im aan de Breestraat 66. in drie groepen: begin- midden- en gevorderd i Opgave en inlichtingen tvrouw T. Knijnenburg, on 071-123377 of 215650. ADVERTENTIE) ECHTS EEN DAG jUIDATIEVERKOOP OOSTERSE TAPIJTEN We maten tot 3.80x2.80 (ORTINGEN TOT 70% veiling, maar persoon- •"fdvies. Alle tapijten met ~it van echtheid. Pak deze verkoop is Cal s, 22 aug. van 11.00 tot ■II. Centr. Tripodia pnesplein 155. Katwijk. LEIDEN Omroep Rijn land is het niet eens met de verdeling van de zend tijd tussen de drie kabel kranten die in de Leidse regio op de televisie zul len komen. Het bestuur van Omroep Rijnland heeft het voorstel, dat de Gemeenschappelijke Re geling Antenne- en Ener gievoorziening de be heerder van de televisie- mast in Oegstgeest heeft gedaan gisteravond van de hand gewezen. Volgens J. van Leeuwen, voorzitter van Omroep Rijnland, zou zijn omroep veel te weinig ruimte krij gen voor zijn Infokrant. „Terwijl de wet voor- schijft dat een lokale om roep een voorkeursbehan deling moet krijgen", al dus Van Leeuwen. Omroep Rijnland zendt zijn Infokrant nu 24 uur per dag uit. Het dagelijks bestuur van de Gemeenschappelijke Rege ling wil de commerciële kabel kranten van de Leidse Cou rant en het Leidsch Dagblad op hetzelfde kanaal toelaten. Omroep Rijnland zou in die opzet alleen nog van 19.00 tot 24.00 uur mogen uitzenden. Van Leeuwen noemt die tijden niet aanvaardbaar, omdat de kabelkrant 's avonds nauwe lijks zou worden bekeken. „Zo gauw de nationale omroepen gaan uitzenden begint, gaat de kijkdichtheid van onze kabel krant hard achteruit", aldus de voorzitter. Rijnland zou het liefst uitzenden van 17.00 tot 23.00 uur. Dat zou betekenen dat het Leidsch Dagblad 's middags twee uur moet inle veren. Dat is op het deel van de dag dat de kabelkrant het best wordt bekeken. Volgens van Leeuwen lijkt het Leidsch Dagblad daar niet toe bereid, maar wil de krant wel praten over een voorstel dat inhoudt dat Rijnland van 18.00 tot 24.00 uur zijn kabelkrant mag doorgeven. Omroep Rijnland is daar eventueel toe bereid. De Leidse Courant is het ove rigens ook niet eens met de voorgestelde zendtijdverde ling. De Leidse Courant krijgt 's middags twee uur zendtijd, maar meent dat tenminste drie uur redelijker zou zijn. Zowel Omroep Rijnland als het Leidsch Dagblad zijn niet tevreden over het financiële gedeelte van het voorstel van de Gemeenschappelijke Rege ling. Beide partijen houden vast aan eerdere voorstellen, die op dit punt zijn gedaan. Het Leidsch Dagblad is onder meer niet blij met een eenma lige bijdrage die aan de Ge meenschappelijke Regeling be taald zou moeten worden en Omroep Rijnland vindt dat de Gemeenschappelijke Regeling te weinig aan de lokale om roep afdraagt. Op 26 augustus zal het alge meen bestuur van de Gemeen schappelijke Regeling zich over de kwestie buigen. Secre taris G. Noordermeer wilde vanmorgen nog niet op de ei sen van Omroep Rijnland en het Leidsch Dagbald reageren. De eerste paal voor de tweede fase van de nieuwbouw van het AZL wordt in novem ber geslagen. In totaal gaan er bijna 1000 palen de grond in en de heiwerkzaamhe den zullen een half jaar duren. In de afde ling KNO, die vlak naa6t het nieuwbouw- terrein is gevestigd, worden geluidsisole- rende maatregelen getroffen. KNO-opera- ties zullen waarschijnlijk twee maanden in een ander gebouw worden uitgevoerd. Ook in laboratoria worden voorzieningen getroffen om werkzaamheden, die door trillingen kunnen worden bemoeilijkt of on mogelijk gemaakt, gewoon te kunnen la ten doorgaan. Dit heeft het AZL besloten, nadat minister Deetman van onderwijs de finitief toestemming heeft gegeven voor de bouw van de tweede fase. Die tweede fase zal 85.000 vierkante meter beslaan. Met de bouw van het tweede deel is een be drag van 320 miljoen gulden gemoeid, waarvan het AZL zelf 40 miljoen op tafel moet leggen. De nieuwbouw zal eind 1994 voltooid zijn. Met het bouwrijp maken van het terrein is inmiddels begonnen. FOTO: WIM VAN NOORT Raad van State schorst bouwvergunning LEIDEN „De start van de nieuwbouw van 84 huizen aan de Schubertlaan zal enkele weken vertraging oplopen, maar ik ga er vanuit dat nog dit jaar de eerste paal wordt geslagen. Het bouwplan zal vervolgens zoals gepland wor den voltooid". Zo reageerde wethouder J. Pe ters (ruimtelijke ordening) gis termiddag nadat bekend was feworden dat de Raad van tate de door de gemeente af gegeven bouwvergunning voor de 84 omstreden huizen aan de Schubertlaan heeft ge schorst. Volgens de Raad van State mag de gemeente niet met de bouw beginnen, voor dat de gemeentelijke commis sie voor de beroep- en de be zwaarschriften een besluit heeft genomen over de bij deze commissie ingediende be zwaarschriften. Deze commis sie moet over die bezwaren advies uitbrengen aan B en W, die vervolgens moeten beslui ten of het advies wordt ge volgd of genegeerd. Pas dertig dagen nadat B en W dat be sluit hebben genomen, mag met de bouw worden begon nen, aldus de Raad van State. Die periode is ingebouwd, om dat omwonenden de mogelijk heid moeten hebben opnieuw bezwaar aan te tekenen, maar dan tegen het besluit van B en W om de bouw door te zetten. Dat B en W zullen besluiten de bouw door te zetten, stpat wel vast. Wethouder Peters benadrukte gistermiddag, dat de gemeente alle beroepspro cedures tegen de bouw van de huizen heeft gewonnen en dait de gemeenteraad unaniem met de bouw heeft ingestemd. „Ik had niet verwacht dat de bouwvergunning zou worden geschorst, maar dit is niet meer dan een kleine neder laag". Tegen de bouw van de huizen wordt al jaren een verbeten strijd gevoerd door bewoners van de Schubertlaan, die niét willen dat de groenvoorzie ning voor hun deur verdwijnt Volgens de bewoners (de e$$ naren van de flats) had de ge meente dat ook beloofd. (ADVERTENTIE) Interessante fuchsia expositie door fuchsiavrienden van afd. Rijnland bij Jaap Kooy's Tuincentrum in Lisse van woensdag 19 tot en met zaterdag 22 augustus van 9.00 tot 17.00 uur Toegang gratis LEIDEN Het duurt minstens nog een jaar voordat de Basisgezond heidsdienst Zuid-Holland- Noord in Leiden en om streken werkelijk functio neert. Dit heeft geen ge volgen voor de gezond heidszorg in Leiden. De bedoeling is dat de BGD reeds op 1 januari 1988 functioneert. De vertra ging wordt veroorzaakt doordat het ministerie van WVC haar begroting nog moet vaststellen en ver volgens Tweede en Eerste Kamer zich over deze zaak moeten uitspreken. De Basisgezondheidsdienst (BGD) is een geneeskundige en gezondheidsdienst voor een gebied met minstens 200.000 inwoners. De dienst bundelt de reeds aanwezige voorzie ningen in dat gebied. De com missies financiën en volksge zondheid verklaarden zich ak koord met de instelling van de BGD. De gemeenteraad spreekt zich hier maandag over uit. Volgens wethouder F. Kuijers levert de instelling van de BGD Leiden jaarlijks „zeer ruw geschat" een bespa ring op van ruim 300.000 gul den. Hij kondigde aan dat 100.000 gulden hiervan als be zuiniging wordt benut. Een ton komt ten goede aan zorg voor ouderen en een ton aan gezondheidszorg voor vrou wen. Aan de BGD Zuid-Holland- Noord doen gemeenten uit de Bollenstreek waarschijnlijk niet mee. Zij zijn het met Lei den niet eens geworden over de verdeling van de kosten. Van de overige gemeenten die van de BGD deel moeten gaan uitmaken, twijfelt Oegstgeest nog. Voor 1 september moet duidelijk zijn wie niet en wie wel deelneemt. „Wie dan nog twijfelt, zal een jaar alleen moeten draaien", aldus Kuij ers. Volgens hem zijn de ge meenten die zich niet bij de BGD aansluiten duurder uit. Deze handzame EHBO kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. VIW5V- Noteer als nieuwe abonnee ingaande- 'Naam: Adres: Voort.:. i Postcode/plaatse ■Telefoon- Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis, i Daarna wordt bet abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f23,04 □kwartaal per acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de fotocamera naar Naam: [Adres: (voor controle bezorging) Postcode/plaats— 1 Stuur deze bon in een open envelop postzegel niet nodig - naar 1 Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag fyg m P i i-J CcidócSouxorit

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9