Verrassende medaille voor estafetteploeg Voetbalverbod laatste redmiddel sportuitslagen sportprogramma lederlanders komen erder bij WK kano PORT Van Poppel neemt groene trui over £&tdac€WiaTti VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1987 PAGINA 7 raf vermindering »or FC Den Haag 1ST De commissie van be- p van de KNVB heeft FC li Haag de helft van een boete tienduizend gulden kwijtge- olden. Deze boete was opge- j voor de wanordelijkheden 1 maart tijdens de competitie- jstrijd tegen Ajax. FC Den dient derhalve nog vijfdui- gulden te betalen. De com- sie van beroep handhaafde, rel voor FC Den Haag als ir Ajax, de voorwaardelijke if van een wedstrijd zonder >liek, die destijds eveneens »r de tuchtcommissie was op- egd. De commissie van beroep am bijeen op verzoek van de clubs. Haarlem - Fey enoord kan toch doorgaan HAARLEM De eredivisiewedstrijd Haarlem - Feyenoord mag komende zondag toch worden gespeeld. Aanvan kelijk had het gemeentebestuur van Haarlem de wedstrijd verboden in ver band met vervoersproblemen van de Feyenoord-supporters. De NS wenste geen extra treinen in te zetten, omdat men die dag al nodig heeft voor het vervoer van Ajax-fans (naar Sparta) en de Utrecht-aanhang (naar PSV). Lan- durig overleg tussen de politiekorpsen van Rotterdam en Haarlem, beide clubs en de vervoersmaatschappij NZH heeft voor een oplossing gezorgd. Feyenoord- supporters kunnen een combi-kaart aanschaffen, waarvoor zij slechts 25 gulden betalen. Daarvoor worden ze uit en thuis gebracht. WATERPOLOËRS WINNEN ALLEEN SLECHTSTE DUEL STRAATSBURG De Nederlandse waterpolo- ploeg heeft bij het Europees kampioenschap voor B-landen een blamerende overwinning „gevierd" op Groot-Brittannie: 10-4. De slechte wedstrijd le verde de eerste punten op. Bij de manier waarop ze werden vergaard paste absoluut geen vreugde. De Nederlandse selectie was na de teleurstellende ver richtingen tegen Polen en Frankrijk door de twee dagen rust opgefokt, gefrustreerd en lamgeslagen tegelijk. Aan goede wil om nog iets van het in Straatsburg verder beschadigde prestige te restau reren, ontbrak het niet. De haast waarmee dat ge beurde en het volstrekte gebrek aan zelfvertrou wen en overleg - ook bij de weinige overgebleven routiniers - verhinderde dat herstel. De eindstand van 10-4 was alleen op het oog een redelijk resul taat. Om maar te mogen denken aan promotie naar de A-groep en een uitnodiging voor het Olympisch kwalificatietoernooi is veel meer nodig. Drie Nederlandse coaches in Moskou MOSKOU Er zijn tijdens de Europese titelstrijd voor heren- hockeyteams in Moskou drie Nederlandse coaches actief. Naast Hans Jorritsma bij Oranje zijn dat Ton van Gils bij Frank rijk en Kees Koppelaar voor Ierland. Van Gils is al met zijn vierde seizoen bezig als bonds coach van de Fransen, Koppe laar doet dat werk bij de Ieren pas sinds twee maanden. Frank rijk en Ierland zitten niet in de Nederlandse poule. Joost Bel- laart zou oorspronkelijk óók in Moskou zijn geweest als coach van België, maar heeft hij zich enige tijd geleden uit die functie teruggetrokken. Ook winst voor concurentie van hockeyteam MOSKOU De drie landen, waar al les in de Nederlandse groep (A) van het vijfde toernooi om de Europese hockey- titel in Moskou om draait, gaven elkaar gisteren alleen toe in het maken van doelpunten. Engeland was wat dat be treft het meest succesvol. Het werd 7-0 tegen Italië, dat echter wordt gezien als het zwakste team. Nederland liet het zoals bekend in de openingswedstrijd in het volstrekt sfeerloze Dinamostadion bij een score van 4-0 tegen Schotland. Alleen Spanje had moeite tot winst te komen. Nog maar net terug van een ui terst vermoeiende trip door Australië stelden de Spanjaarden tegen het zeker niet grootse België de overwinning (met 2-1) pas zes minuten voor het ein de veilig. Oranje kan op Wembley spelen ZEIST Het Nederlands voetbalelftal kan op 23 maart aanstaande een vriendschappelijke inter land spelen tegen Enge land. De Engelse voetbal bond heeft de KNVB voorgesteld op Wembley te Londen te spelen. De wedstrijd zou goed passen in de voorbereiding van Oranje op de eindronden van het Europees kampi oenschap in West-Duits land. Nederland heeft nog altijd kans op kwalificatie. De KNVB heeft nog geen antwoord gestuurd. Vijfhonderdste zege Mandlikova TORONTO In het tennistoernooi van To ronto heeft Hana Mandli kova de vijfhonderdste overwinning in haar loopbaan behaald De mijlpaal werd bereikt in de tweede ronde tegen de Amerikaanse Alycia Moulton: 6-0, 7-5 „Ik wist absoluut niet, dat het om de 500e overwin ning te doen was. Ik be greep het pas toen ik van vele kanten felicitaties ontving. Kennelijk wist iedereen wat er te gebeu ren stond, behalve ik zelf". FRAATSBURG Het itafette-escadron Mari- ine Muis, Diana van der laats, Mildred Muis en arin Brienesse deed Dndscoach Bert Sitters steravond in Straats- irg bij de Europese ampioenschappen ver- eld staan. Want zowel afgedrukte tijd in de 4 100 meter vrije slag-fi- nïle (3.45,93) als het re it iltaat (zilveren medaille) as allesbehalve voor-ge- J -ogrammeerd. p og nooit is een Nederlandse l( -ouwenploeg op de 4 x 100 eter vrije slag zonder de ge- pstigde klasse van Annemarie erstappen en Conny van :ntum zo watervlug gegaan s de vier die de chef-coach in Jraatsburg voor het slotak- 1 oord van de derde zwemdag 31 et opdraven. Het rijke Neder- 1 ndse potentieel op de borst- awlnummers, 50, 100 en 200 3i leter vrije slag, werd op de in- rnationale Bühne tegen alle erwachtingen in verpersoon- ikt door de opvolgsters van erstappen en Van Bentum. rst in de ochtendseries, larin de tweede finaleplaats ird besteld (3.47,61), en een Ive dag later nog eens in de eindstrijd. Daar werd de Ne derlandse sprintfaam eer aan gedaan. De zilveren medaille was een verrassende beloning voor de Nederlandse EK-équi- pe, die na Ron Dekkers misre kening de 100 meter schoolslag niet meer op eremetaal had ge rekend. „Hartverwarmend". De 46-jari- ge bondscoach Bert Sitters had weinig woorden nodig om het viertal te complimenteren. Op een verfrissende optelsom van durf, moed en mentaliteit Dertienjarige wint torenspringen STRAATSBURG De 13-jarige Russische schoonspringster Elena Mirosjina heeft gisteren bij de Europese kampi oenschappen in Straats burg beslag gelegd op de gouden medaille bij he to renspringen voor dames. Met een puntentotaal van 475,50 had zij een grote voorsprong op haar als tweede eindigende land genote Angela Stasjoele- vitsj. steunde het Nederlandse visi tekaartje. En die geoliede sa menbundeling alleen al was een belangrijke winst. De sa menstelling van de ploeg was immers gloednieuw. Ingrid Baars en de Muis-tweeling hadden met behulp van Con nie van Bentum de gouden medaille op dezelfde discipline bij de Universiade opgefrist, maar het begeleidingsteam voor Straatsburg was er niet van uitgegaan dat Karin Brie- nesse de afwezigheid van Con ny van Bentum voldoende kon wegcijferen. Die vrees bleek ongegrond. Brienesse werd in de series gespaard door Bert Sitters Ingrid Baars maakte toen haar opwachting en die tactische greep pakte ver bluffend uit. De aandacht van de Neder landse vrouwen gold in de fi nale niet de onaantastbare zwemsters uit Oost-Duitsland (Kristin Otto, Manuela Stell- mach, Kathlin Meissner en Heike Friedrich), maar de meer menselijke concurrentie van de andere Europese zwem- naties. Via een eindtijd van 3.47,61 in de series de DDR- vrouwen finishten toen drie seconden eerder als snel- sten stoomden de aanvan kelijk als reserve genoteerde Marianne Muis (57,23 secon den), Diana van der Plaats (56,78), Mildred Muis (55,88!) en Karin Brienesse 56,04) in de finales richting het zilver. En wat voor Nederlandse zwemmers en zwemsters nogal eens een moeilijkheidsfactor is, in een finale een snellere tijd klokken dan in de series, werd door Sitters' brigade weerspro ken. In 3.45,93 bleef de Oranje- ploeg wel ruimschoots achter de DDR-kanonnen (3.42,58), maar tot ieders verrassing vóór de ploeg van West-Duitsland (3.46,49), die in 1985 bij de Eu ropese kampioenschappen in Sofia Nederland nog afscheep te met het brons. De storm records die de eerste twee dagen in het Schiltig- heim-zwembad woedde, nam gisteren in kracht af. Maar er sneuvelden opnieuw reputa ties. Het voor het behalen van Europese titels klaargestoomde tweetal Stephan Caron en Igor Polianski werd hardhandig de oren gewassen. Een ronduit slechte gang van het startblok kostte Stephan Caron en het hongerige F/anse publiek de Europese triomf op de 100 me ter vrije slag, die alleen aan hem leek voorbestemd. De oude Sven Lodziewsky uit Oost-Duitsland dompelde het zwembad in Straatsburg in een begrafenisstemming. Het ver schil tussen de winnende Oost duitser en de geklopte favoriet bedroeg negenhonderdste van een seconde: 49,79 tegen 49,88. Het Nederlandse kwartet met vlnr Marianne Muis, Diane van der Plaats, Mildred Muis en Karin Brienesse is blij met het veroveren van de zilver medaille bij de EK in Straatsburg. De andere zwemmer die com pleet uit zijn rol viel was Igor Polianski, de 20-jarige Sovjet- Rus. De regerend wereld- en Europees kampioen liet zich kinderlijk eenvoudig door een vier jaar oudere landgenoot naar een schaduwplaats ver dringen op zijn specialisme, de 200 meter rugslag. De wereld recordhouder werd in de duik naar de finishrand overvleu geld door Serguei Zabolotnov. De wijze waarop Nederland de derde dag van de Europese kampioenschappen besloot, stemde niet overeen met het begin. In de donderdagochtend verzwommen individuele nummers reikte niet één land genoot naar de B- laat staan de A-finale. Ingrid Moers kon in de series van de 400 meter vrije slag niet tippen aan de tijd die zij in Zagreb bij de Uni- versiade had gezwommen FOTO: ANP (4.20,54) en eindigde met een score van 4.21,08 in de achter hoede. Hetzelfde overkwam Erik Ran en Ron Dekker, tij dens de schifting van de 100 meter vrije slag. Hoewel zij al lebei een persoonlijk record opstreken, reikten Erik Ran (51,78) en Ron Dekker (51,97) niet verder dan de 21ste en 22ste plaats. HANS VOS Dirk Nijkamp (links) en Rick Daman plaatsten zich voor de halve finales K 2 bij de WK in Duisburg ^fSBURG De Nederland- dames K 2 Annemiek a ckx/Annemarie Cox heeft gisteren rechtstreeks ge ëtst voor de halve finales de wereldkampioenschap kanovaren in Duisburg. te rts drongen Annemiek olfckx in de K 1-klasse 500 meter en de heren K 2-500 me ter Jan Dirk Nijkamp/Rick Daman via de herkansingen door tot de halve eindstrijden. Nijkamp en Daman bereikten een dag eerder in Duisburg de halve finales op de 1.000 meter zonder vrijwel een krachtsin spanning te hebben geleverd doordat in hun klasse slechts één van de 25 boten werd uit geschakeld. Annemiek Derckx en Annemarie Cox daarente gen dankten gisteren de vol gende ronde aan een sterk ge varen race in de voorwedstrij den. De Limburgse combinatie had in de serie in de Oostduit- sen en Hongaarsen te sterke te genstandsters. Bekwaam verde digde het tweetal echter de derde plaats, die nog recht gaf op deelneming aan de halve fi nales, tegen de Roemeensen Marina Ciurcur en Luminita Munteanu. MINISTER WIL RISICO WEDSTRIJDEN NIET LATEN DOORGAAN DEN HAAG Het seizoen betaald voetbal is nog maar een paar dagen oud of het onderwerp voetbalvandalis me staat al weer volop in de belangstelling. Niet zozeer door wandaden van suppor ters, alswel door uitlatingen van minister Van Dijk (Bin nenlandse Zaken) voor de radio. De bewindsman oordeelde het gewenst om te dreigen met een verbod voor risico volle wedstrijden, indien het voetbalvandalisme niet tot staan kan worden gebracht. Aanleiding hiertoe vormde het geweld zoals dat zich af gelopen zondag voordeed bij de wedsrijden PSV - FC Den Bosch en Willem II - Feye noord. Notabene op de eerste dag dat (bijna) alle clubs in het veld traden. „Dit is een slecht teken", al dus de bewindsman voor de AVRO-radio. „Het is ongelo felijk". Vervolgens sprak Van Dijk de volgende woor den: „De maatregel die je in laatste instantie zou kunnen nemen is het verbieden van dit soort wedstrijden. Een burgemeester heeft een be voegdheid om voorwaarden te stellen aan dit soort sport evenementen. En als het vol strekt de spuigaten uitloopt, dat er geen middel is te vin den om dit binnen redelijke perken te houden, dan is dat een laatste middel". Nu komen de woorden van de minister dreigender over dan zij zijn. Zo sprak hij uit drukkelijk over „in laatste instantieWanneer dat tijd stip is aangebroken, gaf Van Dijk niet aan. Het lijkt er in ieder geval op dat dit nu nog niet zo ver is. Anders had de bewindsman meteen wel een verbod kunnen aankondi gen. De minister hield nog meer slagen om de arm. Zo sprak hij nadrukkelijk over een bevoegdheid van de bur gemeester om wedstrijden te verbieden. Daarmee legde de minister in feite de verant woordelijkheid bij die lagere overheid. In het verleden is echter juist door ambtenaren van Binnenlandse Zaken en Justitie, alsmede door de be windslieden op beide depar tementen zelf al herhaalde lijk gedreigd met een verbod voor het spelen van wedstrij den in het betaalde voetbal naar aanleiding van vanda lisme. Voor deze voorzichtigheid van de minister bestaat wel een reden. Op 13 juli kwam een door de overheid zelf twee jaar geleden ingesteld Landelijk Overleg Voetbal vandalisme (LOV), waarin alle betrokkenen samen over maatregelen tegen dit feno meen praten, met haar eind rapport. Daarin werd onder meer aanbevolen bezoekers van wedstrijden in het be taalde voetbal te verplichten een pasje te hebben van hun club. Het kabinet heeft nog geen standpunt over de aan bevelingen van het LOV in genomen. Komende week zal in dat kader overleg plaats hebben tussen ambtenaren van WVC, staatssecretaris Dees (WVC) en het sectiebe- stuur betaald voetbal van de KNVB. Nu kost volledige in voering van het pasjessys teem 90 miljoen gulden en een eenvoudiger opzet, waar bij alleen visuele controle wordt toegepast, maximaal 20 miljoen. Voor het nu lo pende seizoen zijn de kosten geraamd op 2,4 miljoen gul den. Komende week zal een be sluit moeten vallen. Vast staat dat de KNVB geen zin heeft- de pasjesregeling in te voeren als er niet genoeg geld van de overheid komt. Het is waarschijnlijk dat de uitslag van het gesprek vol gende week doorslaggevend zal zijn bij het verdere optre den van de rijksoverheid in zake het voetbalvandalisme. Dat over de effectiviteit van de pasjes de nodige twijfel bestaat is ondertussen duide lijk. Zo sprak minister Van Dijk over „een zeer beperkte oplossing Dat niet alleen het welslagen van het pasjes systeem van doorslaggeven de betekenis is wil er een verbod op bepaalde voetbal wedstrijden komen, moge blijken uit uitlatingen van ambtenaren op Binnenlandse Zaken. „De minister wil een verbod alleen als uiterste middel, als er echt niets meer overschiet. Het is niet hard of concreet. Voorlopig is er niets aan de hand. Het betaalde voetbal kan gewoon doorgaan. Eigenlijk heeft de minister niets nieuws ge zegd". Waarvan acte. Pa niekvoetbal is ook een spel. CAREL GOSELING GRONINGEN Ploegleider Jan Raas en zijn wielrenners hebben het relatief gemak kelijk in de Ronde van Ne derland. In proloog-specialist Jelle Nijdam en Europa's sterkste profsprinter Jean- Paul van Poppel heeft Raas twee belangrijke troeven in de slechts zes dagen durende, vlakke koers. Nijdam deed al zijn plicht. Van Poppel volgde gisteren zijn voorbeeld in de derde etappe, over 190 kilometer van Alme lo naar Groningen. In de eer ste massaspurt van de wed strijd, die alweer tot de helft is gevorderd, versloeg Van Pop pel de complete spurt-elite, die overigens uit Belgen bestaat: Arras, Vanderaerden, Planc- kaert en Lieckens. Van Poppel nam de hem sinds de Tour zo vertrouwde groene trui over van Anderson. Teun van Vliet, die met de Martinihal in zicht nog een de marrage plaatste toen zijn ploeggenoot Anderson weer eens was ingehaald, kreeg voor de derde achtereenvol gende keer de Oranje trui om het tengere lijf. Van Poppel is Van Vliet tot drie seconden genaderd. Na de korte etappe van Apeldoorn naar Nijmegen volgt morgenmiddag een ploe gentijdrit over 14,3 kilometer. Hoewel de macht van Post op dit onderdeel danig aan het slinken is, blijft hij nationaal gezien toonaangevend. Boven dien heeft Raas telkens gezegd niet op de eindzege uit te zijn. Er is echter een kans, dat de Zeeuw op zijn woorden terug komt. Van Poppel won vorig immers de zwaar geachte slo trit over de Zuidlimburgse heuvels. Een zelfde soort etap pe staat nu weer op het pro gramma. Belg Heynderickx nog in ziekenhuis LAREN De Belgische prof wielrenner Jean-Pierre Heyn derickx uit de ploeg-De Baere- maeker vertoefde gisteravond nog steeds in het Sint-Janszie kenhuis in Laren. Hij was daar dinsdag na een val in de eerste etappe van de Ronde van Nederland terecht geko men. Aanvankelijk maakte de directie van de ronde bekend, dat de blessures bij Heynde rickx wel meevielen. Gisteren bleek, dat hij bij de valpartij een borst- en nierkneuzing heeft opgelopen. Geen hoofdprijs in voetbaltoto DEN HAAG Geen van de deelnemers heeft de uitslag van toto 33a juist voorspeld. De prijzen zijn als volgt ver deeld. Toto 33a: le prijs: geen win naar, 2e prijs: 2 x f. 2.270,70, 3e prijs: 27 x f. 420,50. Cijferspel nr. 33 en 33a: (vas te prijzen) 0x6 goed, 3x5 goed, 20 x 4 goed, 215 x 3 goed, 2.297 x 2 goed. ET1EK duitM kampioenschappen k n: 1. Gladisch 10,86 (ev.BWP, 0,6 W), 2 Behrendt 11,09, 3. Göhr 1 f. 3000 m: 1. Ullrich 8.50,51, 2. 8.13,31, 3. Fleischer 9.18,38. horden: 1. Uibel 12,55, 2. Osc- 4 12,56, 3. Knabe 12,87. hoog: 'V eyer 1.96 m. 2. Gunz 1,93 m. dit- 1. Hellmann 72,92 m, 2. Wyludda Pm (WR Junioren), 3. Gansky inlet: 1. Bringmann 10,27, 2. Em- l wnn 10.34. 1500 m: 1. Herold ■i, 28 (nat. ree), 2. Lenhardt .81, 3. Busse 3.37,32. 110 m hor- 1. Oschkenat 13,89, 2. Rinckleb el3 3000 m steeple chase: 1. Mel- n 124.22. 2. Peucker 8.45,27. ver Honge 8,18 m, 2. Hirschberg 8,06 Wolf 8,05 m. kogelstoten: 1 f 22,31 m. 2. Timmermann 21,96 3 Görmer 21,22 m. e< dlKEY i kampioenschap in Mos- eltp A: Nederland-Schotland 4-0; tand-ltalie 7-0 (3-0); Spanje-Bel- B: West-Duitsland-lerland 4-0 I Polen-Frankrijk 3-1 (0-0); Sov- Inie-Wales 2-0 (1-0). KANO WK in Duisburg 500 meter, series Hersn, K 2: 1. Bouchertt/Boccara (Fra) 1.37,72, 2. Mikko en Olll Koleh- mainen (Fin) 1.39,53, 3. Foster/Monro (Aus) 1.39,71, 4. Daman/Nijkamp (Ned) 1.41,06. Dames, K 1: 1. Gesheva (Bul) 1.59,59, 2. Knudsen (Den) 2.00,01, 3. Borca- nea (Roe) 2.00,12, 4. Derckx (Ned) 2.00.95. Ktl. Schmidt/Nothnagel (Odl) 1.46.11, 2. Koeban/Rakusz (Hon) 1.46,78, 3. Derckx/Cox (Ned) 1.47,35. Herkansingen Heren, K 2: 1. Schneider/Tauber (Oos) 1.38,98, 2. Holmes/Carey (Ier) 1.39,45, 3. Damiata/Carraro (Ita) 1.39,53, 4. Daman/Nijkamp (Ned) Dames, K 1: 1. Introlni (Ita) 2.02,40, 2. Derckx (Ned) 2.04,68, 3. Raimann (Zwi) 2.04,92. PAARDESPORT Koersen van Drachten EERSTE KOERS. 2440 m: 1. Bravour G (L. Kokkes) 3.27.1-1.24.9, 2. Anne miek Victory, 3. Anja Wielinga. Toto: winnend 2,80, plaats 1,20 1,40 1,20, koppel 11.20. trio 68.80. TWEEDE KOERS. 2040 m: 1. Adam Wielinga (M. v.d. Togt) 2.48.4-1.22.5, 2. Zsa Zsa Batavus. 3. Baxter Pitt. Toto: winnend 9,40. plaats 2,30 2,40 1,60. koppel 25,30. trio 145,30. DERDE KOERS. 2440 m: 1. Zenon (L. Dooper) 3.24,7-1.23,9, 2. Yargono, 3. Bodam D. Toto: winnend 1,70, plaats 1.50 4,10 2,10, koppel 26,60, trio 174,00. VIERDE KOERS. 2040 m: 1. Ylonka Randalls (G. Albers) 2.44,2-1.20,5, 2. Zenobia S, 3. Varna Kinley. Niet ge start: Yshamo Lerona. Toto: winnend 22,00, plaats 2,70 1,20 2,10, koppel 12,20, trio 258,50. VIJFDE KOERS, 2440 m: 1. Anja B (M. Huel) 3.20,3-1.22.1, 2. Anna V. 3. Yko A. Toto: winnend 8,00, plaats 2,80 1,50, koppel 9,20, trio 157,30. ZESDE KOERS, 1640 m: 1. Attica (A. Mollema) 2.12,3-1.20,7. 2. Zorba ter Lune. 3. Warrior Voorne. Niet gestart: Ylaloek, Yasja Postille. Toto: winnend 3,10, plaats 1.60 1,20 4,50, koppel 4.60. trio 98.50. ZEVENDE KOERS. 2040 m: 1. Zeno Oost land (F. de Zoete) 2.44.6-1.20.7, 2. Ada van Cornjum, 3. Yankee Pos tille (7) en Willem G (4). Niet gestart: Voila Cartouche. Toto: winnend 4,00, plaats 3,50 1,50, koppel 6,30, trio 15,30 (1-3-4) en 28,40 (1-3-7). ACHTSTE KOERS, 2040 m: 1. Zico Ricardo (J. de Leeuw jr.) 2.46,1- 1.21,4, 2. Zetor D, 3. Yvet Zuydhoeve. Niet gestart: Zorro Six. Toto: winnend 13,10, plaats 3,90 2,50 9,50, koppel 35.00, trio 913,20. NEGENDE KOERS. 2440 m: 1. Beau ty Pitt (P. Zandt) 3.28,7-1.25.5. 2. Whitesummer, 3. Yard Boekelte. Niet gestart: Warszaw. Toto: winnend 4,00, plaats 1,20 3,00 1,10, koppel 88.30, trio 1.940,00. TIENDE KOERS, 2800 m: 1. Zabina Diepnow (R. Kromkamp) 3.42,1- 1.19,3, 2. Volita fan skarn, 3. Welco me Jacky. Niet gestart: Star van Epse. Toto: winnend 3,00, plaats 1,90 2,30 4,50, koppel 14,80, trio 196,20. ELFDE KOERS. 1640 m: 1. Uno Skoatter (E. Kruis) 2 09.4-1.18,9, 2. Vesuvius M, 3. Widi Buitenzorg. Toto: winnend 6,40, plaats 2,80 5,90 4,40, koppel 75,90, trio 1.396,40. TOTALISATOROMZET282.440,00. SCHOONSPRINGEN EK in Straatsburg Uitslag toranapringan: 1. Mirosjina (Sov) 475.50 pnt. 2. Stasjoelvitsj (Sov) 433,68 pnt. 3. Abicht (Odl) 408,09 pnt. 4. Dietrich (Odl) 392,31 pnt, 5. Bisello (Ita) 370,95 pnt. WATERPOLO EK in Straatsburg Groap B: Nederland-Groot-Brittannië 10-4 (1-0, 2-2. 3-1, 4-1). Doelpunten: Jansen (3). Marc van Belkum, Noor- degraaf. Te Kulve. Havekotte. Van Groen, De Vries. Stan van Belkum. Zweden-Griekenland 9-12. Frankrijk en Polen waren vrij. Stand: 1. Frank rijk 3-8, 2. Griekenland 3-4, 3. Polen 2-2, 4. Groot-Brittannië en Nederland 3-2, 6. Zweden 3-0. Damaa: België-West-Duitsland 6-11. Frankrijk-Groot-Brittannië 8-3, Noor- wegen-Hongarije 9-14. Nederland was vrij. Stand: 1. Hongarije 4-8, 2. Nederland 3-6, 3. Frankrijk 4-6, 4. West-Duitsland 4-4, 5. België, Noor wegen en Groot-Brittannlë 3-0. WIELRENNEN Ronde van Nadarland 3a «tappa: 1. Van Poppel (Ned) de 190 km van Almelo naar Groningen in 4 uur, 37 minuten en 46 seconden (41,041 km/uur-15 seconden tijd ver goeding). 2. Arras (Bel. 10 sec. tijd- verg.), 3. Vanderaerden (Bel, 5 sec. tijdverg.), 4. Planckaert (Bel, 2 sec. tijdverg.), 5. Lilholt (Den). 6. Lieckens (Bel), 7. Van der Velde (Ned). 8. De- vos (Bel), 9. Van Haerens (Bel), 10. Cornelisse (Ned), 11. Dekker (Ned), 12. Pirard (Ned), 13. Dorgeto (Ned). 14. Van der Poel (Ned), 15. Arntz (Ned), 16. Schurer (Ned), 17. Capiot (Bel), 18. Clarysse (Bel). 19. De Smet (Bel), 20. Verplancke (Bel) allen in de zelfde tijd als Van Poppel. Algemeen klaseement: 1. Van Vliet (Ned) 14 uur. 33 minuten en 30 seconden. 2. Van Poppel op 3 seconden. 3. Ander son (Aus) 0.08. 4. Lilholt 0.09. 5 Ser geant (Bel) 0.10, 6. Schurer 0.11, 7. Nijdam (Ned) 0.12. 8. Pieters (Ned) 0.14, 9. Capiot 0.15, 10. Arras zelfde tijd, 11. Stevenhaagen (Ned) z.t., 12. Vanderaerden 0.17, 13. Hermans (Ned) 0.18, 14. Fignon (Fra) z.t., 15. Planckaert 0.20. 16. Oosterbosch (Ned) z.t., 17. Breukink (Ned) z.t.. 18. De Wilde (Bel) 0.21, 19. Bogers (Ned) rt., 20. Pelier (Fra) z.t. Coora Classic Individuals tijdrit: 1. Hampsten (Vst) 16.1 km In 26 min. 33 sec., 2. San ders (Vst) op 17 sec., 3. Alcala (Mex) op 39 sec., 7. De Vries (Ned) op 54 sec. Criterium: 1. Rosola (Ita) 80,5 km in 1/49.58, 2. Phinney (Vst). 3. Kappes (Wdl), 6. Harmeling (Ned) op 24 sec.. 8. Jagt (Ned). Algemeen klassement: 1. Pierce (Vst) 45.19.46, 2. Alcala (Mex) op 4.33, 3. Hampsten (Vst) op 8.42. 4 Kiefel (Vst) op 17.32, 5. Knickman (Vst) op 17.46, 6. Phin ney (Vst) op 21.53. ZEILEN EK 470 bij Lysekil (Zweden) Vierde race Dames: 1. Aleksandersson (Zwe), 2. Lemström (Fin). 3. Sönderstrom (Zwe). 5. Vegter/Bultman (Ned), 20. Steenhuis/Van Kuffeler (Ned), 24. Van der Vooren/Stavenuiter (Ned). Klas sement: 1. Lemström 40,7 punten, 2. Vegter/Bultman 45, 3. Sönderstrom 76,4, 10. Van der Vooren/Stavenuiter 78. 15. Steenhuis/Van Kuffeler 86.7. Heren: 1. Huttermann (Wdl), 2. Cala- sat (Spa), 3. Stavenuiter/Alkemade (Ned), 14. Duetz/Bos (Ned), 25. Gebrs. Drontman (Ned). Klassement: 1Pepponet (Fra) 38, 2. Caiafat 59, 3. Noe (Ita) 63.4. 7. Duetz/Bos 92, 15. Stavenuiter/Alkemade 120,7, 25. Gebrs. Drontman 141. ZWEMMEN EK in Straatsburg 400 m vrije slag: 1. Friedrich (Odl) 4.06,39 (Europees record). 2. Strauss (Odl) 4.07.71. 3. Pura (Roe) 4.09.65. 4 x 100 m vrije elag: 1. Oost-Duits land 3.42.58, 2. Nederland 3.45,93, 3. West-Duitsland 3.46.49. 100 m rugslag: 1. Otto (Odl) 1.01,86, 2. Schlicht (Wdl) 1.02,21, 3. Zimmer- mann (Odl) 1.02,55. Heren 200 m rugslag: 1. Zabolotnov (Sov) 1.59.35, 2 Polianski (Sov) 1.59,37. 3. Baltrusch (Odl) 2.02,22. 100 m vrije slag: 1. Lodziewski (Odl) 49.79, 2. Caron (Fra) 49,88, 3. Richter (Odl) 50,35. Kunatzwemmen Synchroon: 1. Hermine/Schuler (Fra) 184.608 punten. 2. Boss/Singer (Zwi) 178,342, 3. Titova/Sjoekova (Sov) 176.642, 6. Both/Janssens (Ned) 169,275. ZATERDAG CRICKET Play-off's kampioenschap: HCC - VOC. Excelsior - HBS. Play-offs degradatie UD-Quick, Bloe- mendaal-Rood en Wit, VRA-Kam pong. HONKBAL Hoofdklasse kampioenspoule: Neptu- nus-Giants, Nicols-Sparta, Pirates- Tijgers. Prom./degr. hoofd/overgangsklasse: UW-ADO, Pioniers-Feyenoord. Kir>- heim-HCAW. OWO-PSV Prom./degr. overgangs-/eerste klas se: HMS-TT Tigers. Zuidvogele-Tii- burg, Terrasvogels-Spartaan, G. Twins-Sparks. Eerste klasse: NOC '86-Wassenaar, Euro Stars-Quick. SOFTBAL Hoofdklasse: ADO-O. Gezellen, ADO- O. Gezellen. DSC 74-HHC, DSC '74- HHC, Twins-BJoemendaal. Twins- Bloemendaal, Terrasvogels-Heiloo. Terrasvogels-Heiloo, HCAW-EDO, HCAW-EDO. Eerste klasse: Nuenen-Schiedam, Nuenen-Schiedam, Kinheim-Ducks, Pino's-Zwijndrecht. Eerste klasse: Pioniers-Frogs, Pio nier s-Frogs. Eerste klasse: UW-Ptno's, Zwijn- drecht-DSS, Kinheim-Nuenen Eerste klasse: Shell-Pirates. SheW-Pi- rates, Run "71-Spaarnwoude. TENNIS Eredivisie: Amstelpark/Jaagpad-Hil- versum, ELTV-Pellikaan Tennis. Son- Manege, Popeye GS-DOV. ZONDAG CRICKET Play offs kampioenschap: VOC-Excel sior, HBS-HCC. Play-offs degradatie: Quick-Kam- pong, ACC-VRA, UD-BJoemendaal. HONKBAL Hoofdklasse kampioenspoule: Spar- ta-Neptunua, Nicols-Pirates. Giants- Tijgers. Prom./degr. hoofd-/overgangsklasse: A DO-UW, Feyenoord-Pioniers, HCAW-Kinheim, PSV-OWO. Prom./degr. overgangs/eerste klasse: TT Tigers-HMS. Tilburg-Zuidvogels, Spartaan-Terrasvogels. Sparks-G. Twins. Tweede klasse: Braves-Alphians, Storks-Blue Birds. Botlek-Squeeze, Vlaardingen Holy-Schiedam.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7