l^ore Vidal trekt parallel tussen Venetië en Amerika HILVERSUM WIL GELD VAN EUROPA-TV VAN DE MINISTER TERUG IDIO/TELEVISIE QeidóaQowumt [CRV-tv met twee films in Fred Astaire ^NedeMancT ^JËngëjancT j Satelliet-TV adio VRIJDAG21 AUGUSTUS 1987PAGINA IS .VERSUM - NCRV-tv gaat in twee films van 1 d Astaire dit dansende fenemeen herdenken. zondag 6 september staat „Tophat" gepro- nmeerd en een week later „Swingtime". In J ie films treedt hij op samen met Ginger Ro- Met deze partner bereikte hij in de jaren '40 zijn grootste successen. Samen maakten zij st minder dan tien films. Hij trad met meer k ners op onder wie Rita Hayworth, Eleanor vt irell en Cyd Charisse. Maar als zij adembeno- m tot de laatste scene met Astaire over de et ;r hadden gezoefd en vermoeid neerzegen, be de geboren danser Astaire alweer opnieuw, noopte hem ertoe naar andere partners om te Van Ginger Rogers had hij daarna het e plezier. Zij hield het tien films vol, maar toen had Fred er nog niet genoeg van. DEN HAAG Heeft de minister van cultuur het recht omroepmid delen te gebruiken ter financie ring van projecten die niet speci fiek met binnenlandse omroep te maken hebben? Deze vraag legde de Stichting ter Bevordering van een Richtig Mediabeleid gisteren aan de afdeling rechtspraak van de Raad van State voor. Voor de stichting was het de eerste keer dat zij voor een rechtsprekende instantie oog in oog kwam te staan met het ministerie dat zij tot nu toe via brievencampagnes en lobby's probeert op het rechte pad te houden, althans wat het om roepbeleid aangaat. Inzet in deze AROB-procedure vormde het bedrag van 42 miljoen gulden dat de minister ter be schikking had gesteld ten behoeve van het -inmiddels stopgezette- Europese satellietprogramma Eu- ropa-tv. De stichting staat op het standpunt dat het bedrag van 42 miljoen ten onrechte voor Euro- pa-tv is gereserveerd en dat het door de minister moet worden te ruggestort in de omroeppot. Im mers, zo redeneerde mr. R. Sam- kalden namens de SBRM, in de Omroepwet staat dat de omroep bijdrage uitsluitend ten goede kan komen aan de binnenlandse om roep. Van Europa-tv kan je moei lijk zeggen dat het een program ma bracht dat specifiek op Neder land was gericht. De stichting wil dat de Raad van State de beschik kingen van de minister die de fi nanciering van het programma mogelijk hebben gemaakt, vernie tigt Als dit lukt, wordt het voor de minister tevens onmogelijk ge maakt de algemene omroepreser ve aan te spreken voor het dich ten van de gaten in de totale WVC-begroting. Het hoofd van de afdeling juridi sche zaken van het ministerie, mr. H. Hofenk, bestreed deze zienswijze van de stichting. Vol gens hem staat in de Omroepwet alleen de bestemming van de om roepbijdrage nauwkeurig om schreven. Over de inkomsten uit STER-reclame en de rente over de omroepmiddelen (ongeveer 40 miljoen gulden per jaar), wordt in de wet niet gerept. De minister kan aan dit geld dus een andere bestemming geven, wat ook ge beurt als je kijkt naar bijdragen uit STER-in komsten aan bij voor beeld het bedrijfsfonds voor de pers. De uitspraak wordt omstreeks 8 oktober verwacht p|)e Amerikaanse roman- toneelschrijver Gore i idal trekt erg gemakke- P jk parallellen tussen zijn I «boorteland en het land sQan zijn voorvaders, Ita- 1 Scherp treedt dit aan ex ït licht in zijn documen- e lire „Vidal in Venetië", d iterdag op KRO-tv op ed. I om 23.20 uur met olgende week het twee- deel. 0 i' ij beschouwt zich als, of 5 eet dat zeker, een nazaat 'in de Dogen, de patriciërs, e in de Middeleeuwen de uwtjes in de riante stadstaat enetië strak hielden. Helaas eft hij zijn naam niet aan in et Gouden Boek der Groten, aarin de geschiedenis van ;t vroege Venetië staat bijge- hreven. Daar staat tegen- rer dat de naam Vidal een ank heeft als een adellijke tel, tot in het telefoonboek e. Deze gaat terug op de ide aristocratie die Venetië istijds eeuwenlang in han- »1, kunst en politiek een eer- e plaats verschafte in de lenmalige beschaafde we- ild. angaande de inrichting van et bestuur van het oude Ve- - etië trekt hij vergelijkingen iet het huidige Amerika. Hij ireekt in dit verband over :ounter intelligence", waar- lee hij slagvaardigheid be- oelt, de vaardigheid om an- ïren een slag voor te zijn. Dit begrip doet opgang in de merikaanse CIA, de gehei- dienst met vele internatio nale vertakkingen. Daar wordt counter intelligence be schouwd als het vermogen om door te tasten in de bedoelin gen van andere naties en heersers en deze te ontraadse len om de veiligheid en de voortvarendheid van Ameri ka zeker te stellen. Hiervoor kan zowel de diplomatieke weg bewandeld worden als- wel het middel van omzichti ge infiltratie toegepast wor den. De zaak van de geheime wapenleveranties rond Oliver North leverde hiervan een voorbeeld. Eugenzinnig Nu geldt Gore Vidal als een eigenzinnige man met een kijk op zaken, die nogal eens omstreden wordt geacht, hoe zeer ook een scherpzinnig doorzien van de dingen hem niet ontzegd kan worden. Daarbij moest hij regelmatig teleurstellingen verwerken in zijn activiteiten op politiek gebied. Als trouw zoon van Italiaanse voorouders verblijft hij elk jaar een half jaar in dat land. Dit belet hem even wel niet deel te nemen agn het Amerikaanse politieke le ven. Zelfs stelde hij zich eens met weinig succes kandidaat voor de presidentsverkiezin gen. Sindsdien laat hij zich weinig vleiend over Amerika uit. Hij verschijnt in talkshows, noemt zich daarin een scha- duwpresident. Hij legt in die programma's „presidentiële" verklaringen af, die handelen over zaken die volgens hem door de presidenten verzwe gen worden. Hij ziet Reagan niet als een president, maar als een acteur, die een politie ke voorstelling ten tonele brengt, waarvoor door macht hebbers achter de schermen de tekst is aangedragen. Vol gens hem moet het Ameri kaanse volk zich niet door zulk een man laten leiden. Vi dal wijt zijn mislukte verkie zingscampagne aan zijn tegen standers, die via het zakenle ven over meer geld beschik ten. Dit alles komt weliswaar niet ter sprake in de documentaire „Vidal in Venetië", maar ken nis van deze achtergrond werkt nuttig bij de beoorde ling van alles wat Vidal over de stad zijner voorvaderen te zeggen heeft. De oorsprong van deze stad staat ligt in het jaar 500, toen de Hunnen van Attila uit het Oosten kwamen toestromen, Rome onder de voet liepen en het volk voor zich uitdreven naar lagunen, moerassen, aan de Adriatische Zee. Daar stichtte het gevluchte volk een stad op palen met water straten en de boot als ver voermiddel. Het werken met roeispanen werd zozeer hun eerste natuur, dat zij die be zigheid staande verrichten. Op het vier kilometer lange Canal Grande, die zich in een S-bocht door de stad slingert, komen vijftig zijkanalen uit. Langs de waterwegen ont stonden in de loop der eeu wen de paleizen van de gro ten der aarde, die rijk werden van de handel in het gebied van de Middellandse Zee, waar zij op de eilanden ook kolonialisme bedreven. God vrezend als zij waren kreeg elke straat zijn eigen schilder achtige kerk, terwijl op het San Marcoplein, het hart van de stad, het Dogenpaleis en een basiliek verrezen. Vergelijking Daar dwalend onthult Vidal toestanden in het Venetië van vroeger, aan de hand waar van vergelijkingen te trekken vallen met het Amerika van vandaag. In die paleizen ziet hij het Witte Huis, het Penta gon, het ministerie van bui tenlandse zaken en het hoofd kwartier van CIA. In de be stuursorganisatie van toen was het mogelijk de wereld aan zich te onderwerpen. Dit deed Venetië dan ook. Het werd een stad van de machti gen en rijken der aarde, die anderen hun wil oplegden. Kunst en wetenschap werden, zoal niet voorhanden, van el ders geïmporteerd. Men be schikte ook zelf over grote geesten op verschillend ge bied, neem de wereldverken ner Marco Polo. Dit alles nam op de duur zelfs een decadent karakter aan, waarvoor o.a. de naam van Casanova model kwam te staan, de grandseig- neur/avonturier/levenskun- stenaar/gezagsondermijner- ,die nadat hij van het semina rie was verwijderd de wereld en de wereldse heersers aan zijn laars lapte. Venetië raakte verwikkeld in tal van oorlogen, won meest al, werd later aan Oostenrijk toegevoegd, maar bij de Itali aanse eenwording in 1870 werd het definitief een stukje Italië. Vandaag de dag heeft het vooral toeristiche betekenis. De toeloop is dermate over stelpend, dat er al maatrege len getroffen worden om het aantal toeristen per dag te be perken. De in de voorstad ar riverende toeristen zouden dan een of meer dagen in quarantaine genomen moeten worden, al zullen er wel zijn die daar doorheen weten te slippen. Venetië blijft trek ken. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 RVU 15.30 0« grena. Over Neder landse grensstreken. TROS 16.00 TROS Vrijdagmatinee: De Verleiding van Leona (The Seduction of Miss Leona), tv-film uit 1980 van Joseph Hardy. Een lerares vraagt de klusjesman van haar school of hij in de weeken den haar huis een beetje wil opknappen. Een ro mance ontluikt en dat is het begin van een reeks roddels en moeilijkheden. NOS 17.30 V*-Journaal TROS 17.40 Groen an grondig, agra risch magazine. 1). Oude foto's, 2). De financiering van het agrarische bedrijf, 3). De computer op de boerderij, 4). Kalkoenmes- terij. 5). Beregening. 18.00 TROS-Sport 18.30 China van buiten en van binnen, filmreportage naar aanleiding van het re cente bezoek van Z.K.H. prins Bernard aan het trek vogelreservaat Mai Po en het pandaproject in Wo- long. Hong Kong 19.05 Q] De wilde olifanten van Afrika. (Elephant Story), eerste deel van een twee delige film over de wilde olifanten van Afrika NOS 20.00 X Journaal TROS 20.28 Te land, ter zee en in de lucht - slot. Vandaag: Ach teruitrijden en de caravan race op het Eurocircuit in Valkenswaard. Presenta tie: Tom Blom en Jack van Gelder 21.30 TROS Aktua, actualitei tenrubriek. Special over de Nederlandse positie op het terrein van de ruimtevaart. De centrale vraag, die sa menstellers Piet Smolders en Paul Wallenburg stellen is: Krijgt Nederland de ruimte? Nederlandse ster renkundigen hebben van ouds een grote naam. Ons land probeert die reputatie te handhaven in het tijd perk van geavanceerd ruimteonderzoek. Ons land lanceerde - met twee Amerikaanse raketten - twee grotendeels eigen kunstmanen: ANS en IRAS, die ver boven de vertroebelende dampkring van de aarde een nieuwe kijk gaven op geboorte, le ven en dood van sterren. Internationaal maakten de resultaten van die twee projekten veel indruk. Maar momenteel heeft Ne derland geen nationale sa- telliet-projekten meer draaien. Is de Nederlandse politiek daar schuldig aan? Interviews met de minis ters De Korte en Deetman. 22.00 Sweeney! Britse politiefilm uit 1976. Met John Thaw, Dennis Waterman, Barry Foster, lan Bannen e.a. Muziek: Denis King. De Flying Squad van Scotland Yard komt erachter dat een Britse Minister onder druk gezet wordt NOS 23.40 Journaal 23.45 Niauwa «oor dovan 23.50-00.20 Studio Sport: E.K. Zwemmen en Schoon* springen in Straatsburg NEDERLAND2 NOS 17.50 Studio Sport Extra. Euro pese kampioenschappen hockey te Moskou. Van daag: Nedertand-Spanje 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal AVRO 19.12 Zeehondjes, reportage over drie zadelrobben die na hun herstelperiode in Pieterburen teruggebracht worden naar IJsland 192.4 AVRO'S Sportpanorame special. Presentatie: Jack van der Voorn 19.50 Prijs je rijk, spelprogram- ma met Fred Os ter 20.40 Meteor, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Ro nald Neame. Met Sean Connery. Karl Malden, Na talie Wood e.a. Dr. Paul Bradley, een van Ameri- ka's beste ruimtedeskun digen wordt van een zeil vakantie teruggeroepen als blijkt dat een meteoor met duizelingwekkende vaart richting aarde komt. Deze meteoor zal, als hij op aarde terecht komt een enorme ravage teweeg brengen. Om de aarde te redden moeten er zowel door de Amerikanen als Russen atoomraketten worden ingezet. NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 CD Kenmerk special: Het regiem van de letter, docu mentaire serie. Deel 4: We dergeboren 23.28 De Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven AVRO 23.35-00.55 CD Toneeliade 86- 87. Mijn moeder, de gene raal, blijspel van Eli Saghi. Regie. Walter van der Kamp. In een bunker, dichtbij het Suezkanaal, waar een Israëlische tank eenheid positie heeft ge kozen, heerst de nodige aktiviteit, want de nieuwe divisie-commandant komt op inspectie. UflT 1 Isaura, de slavin (Escrava Isau- ra), Braziliaanse serie van Gil- berto Braga met Lucelia San tos. Slot. (herh.) Nieuws Tik Tak, peuterprogramma. Afl. 87. (herh.) Plona, kinderprogramma. Afl.: Plons en de kreeft, (herh.) Da tovenaar van Oz (The Wi zard of Oz). Japanse tekenfilm serie. Afl.22: Wanda wil ge woon op de troon Vrouwtje Theelepel (Mrs. Pep- perpot). Japanse tekenfilmse rie. Afl.: De Theelepels houden de kopjes bij/De motoriek van een freak m Onbekende wereld (Explo re), documentaire serie. Afl.24: Dansers en Tanden in Sri Lan ka (2) Uitzending door Derden: Pro- Samma van de Socialistische nroep Mededelingen en vanavond Nieuws Weerbericht Ademloos, Nederlandse speel film uit 1983 van Mady Saks. Met Monique van de Ven. Lin da van Dijck e.a. Anneke Broekman werkt als manicure in een Amsterdamse kapsalon. Met haar man vormt ze een gelukkig stel. Na de moeilijke bevalling van hun eerste kind verhuist het gezin naar Almere. Anneke voelt zich meer en meer geïsoleerd. Ze belandt in een diepe depressie en onder neemt een zelfmoordpoging 15 Fltmporlret: Op zoek neer Ozu, Gefilmd dagboek van Wim Wanders, die op zoek gaat naar de Japanse cineast Yasujiro Ozu. die in 1963 stierf •23.35 Nieuws en Code: Woor den zijn overbodig van Pieter G. Buckinx IT 2 15-19.00 Europese kempioen- schsppen zwemmen te Straatsburg. Rechtstreekse re portage. Commentaar: Carl Huybrechts. (Eurovisie-uitzen ding) fBF 1 DUITSLAND 1 16.00 Pappi, wee mechst Du eigent- lich den ganzen Tag? Infor matieve serie over wat vaders zoal doen. Afl. 5 16.15 Winnetou und dat Halbblut Apanatschi, Duits-Joegoslavi- sche speelfilm uit 1966 van Ha- rald Philipp. Met: Lex Barker, Pierre Brice, Uschi Glas, e.a. 17.40 Ikarus und so...„ informatieve serie. Afl.8: Julia und der Ren- tenkavalier 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und heute, actualiteiten 18.14 Achtung Zoll, serie. Afl.: Van- loo und die Zugbekanntschaft 18.40 Abenteuer Tierwelt im Reich der Mitte. Afl.: Die chinesische Nachtigall 19.00 Love stories. Afl.: Das Haus aus Pappe. 19.57 Programma-overzicht 20.00 m Tagesschau 20.15 Die Deutechmeister, Oosten rijkse speelfilm uit 1955 van Ernst Marischka. Met: Romy Schneider, Magda Schneider, Hans Moser, e.a. Het lot ver klapt Stanzi Hübner dat ze een grote toekomst in Wenen tege moet kan zien. Dus trekt ze in bij haar tante Thérèse. die een bakkerij drijft in Wenen. Ze le vert zelfs aan het keizerlijke hof. en daar ontmoet Stanzi een jonge korporaal van de militaire kapel, die een mars voor haar componeert 22.00 Gott und dia Welt, kerkelijk magazine. Vandaag: De klas- senfoto in Sagorsk, documen taire over 4 theologie-studen- ten in Rusland 22.30 Tagasthaman met Bericht aus Bonn 23.00 Heut'Abend, de ARD-Talk- show met Joachim Fuchsber- 23.45 Grsusamas Spiel (Un jeu bru tal), Franse speelfilm uit 1983 van Jean-Claude Brisseau. Met: Bruno Cremer. Emma- nuelle De be ver, Uza Heredia, e.a. De begaafde micro-bio loog Tessier zegt zijn baan plotseling op en wijdt zich in eens aan zijn 17-jarige gehan dicapte dochter. Maar zijn strenge aanpak werkt ave rechts op Isabelle. Annie, een jonge lerares, die wel begrip heeft, kan niet verhoeden dat Isabelle tot een verschrikkelij ke ontdekking komt 01.15 Tagesschau 01.20 Nechtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 17.00 17.15 18.15 18.56 19.00 19.30 Ferienexpreea, tips, amuse ment en spanning. Presentatie: Wolfgang en Gustav Sommer. Aansl.: heute-Schlagzeilen Freizeit—und waa mann da- raus machen kann, vrijetijds- magazine. Vandaag: 1. Zelf een tuinvijver aanleggen. 2. Bruno's kooptip: gevleugelte Haute an Aus dam Landarn Tale-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement Robin Hood, serie. Met: Jason Connery, Judi Trott, Clive Mantle, e.a. Afl.: Die Aussëtzi- gen. Heute-Schlagzeilen Programma-overzicht Haute Auelandajournal, nieuws van buitenland-correspondenten. Presentatie: Horst Kalbus Sommerfestival im ZDF: Sein erster Fall - Derrick, misdaad serie. Met: Horst Tappert, Fritz Wepper, Max Eckard, e.a. All.: Ein Koffer aus Salzburg. Op een spoorwegemplacement wordt een vrouw doodgescho ten. De dader is door een aan tal mensen gezien, maar weet, met een zwarte koffer te ont komen. Na onderzoek blijkt dat hij slechts een kleine scha kel is in een goed georgani seerde bende smokkelaars. Derrick vraagt zich af, wat er in die koffer zit. 21.15 Vorsicht, Falie! Tips ter voor koming van criminaliteit 21.45 Heute-Journal 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.50 Die Sport-Re|>ortage met atle tiek ISTAF te Berlijn; de Euro pese Kampioenschappen zwemmen te Straatsburg; Bun- desliga-voetbal 00.05 Verwirrende Liebe (Karleken), Zweedse speelfilm uit 1980 van Theodor Kallifatides. Met: Per Ragnar, Lena Olin, Anna Go- denius, e.a. Johannes, midden dertig en sinds 10 jaar ge trouwd met Lena, doet naast zijn werk de huishouding en zorgt voor hun zoon Markkus. Dan wordt hij verliefd op diens lerares Li. Ondanks het weder zijds respect en een vakantie met zijn vieren, lijkt de drie hoeksverhouding geen lang le ven beschoren 01.15 Heute BBC 1 DUITSLAND 3 18.30 Ein unmöglicher Auftrag: Die Geheimnisse der Severinstras- se, serie. Afl.6 19.00 Akluelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagetechau met weerbericht 20.15 Geheimnieee dee Meeree, na tuurfilmserie van Jacques Cousteau. Vanavond: Unter dem Eis der Antarktis 21.00 Television, der Kseten der die Welt verandert*, documentai re-serie over het medium tele visie. Aft. 7: Das Drama des Fernsehspiels. Eindeloos du rende tv-series lijken vooral de Amerikaanse televisie te ver moorden. Maar dat het tv-spel nog steed leeft bewijst vooral Engeland. 21.45 Mit Rettungeeanltetem und Notirzten unterwegs. (herh.) 22.15 Agatha Christie: Miss Marple, Engelse misdaadserie. Met: Joan Hickson, Ursula Howells, Elaine Ives e.a. Afl.: Ein Mord wird angekündigt (3). Miss Blacklock staat op het punt een grote soms geld te erven. 23.05 Sommer-Jazz. Subway heute: Monty Alexander Trio 23.55 Laatste nieuws m Ondertiteling via TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-uitzen ding. Zwart/wit-uitzending. KS Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. KJ Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. 14.45 Cricket 17.10 Childrene BBC. Met: Heathcliff and Marmeduke, serie. 17.30 Galloping galazies, serie. 17.55 HUohn Craven 's Newaround 18.05 Gentle Ben, Kinderserie. Met: Dennis Weaver en Clint Ho ward. Deel 7: Battle of Wedloe Woods. 18.35 Roland rat, serie. Afl.4 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 Londen Plus 20.00 Wogen, showprogramma 20.40 Every second counts, spelpro- gramma met Paul Daniels 21.15 Dynasty, Amerikaanse serie met Linda Evans, John Forsy- the. Joan Collins e.a. Stephen moet voor zichzelf de vraag beantwoorden of hij nu wel of geen homofiel is. 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22.26 Weekendweerbericht 22.30 The Golden Gong, documen taire over de filmmagnaat J. Arthur Rank, ingeleid door Mi chael Caine 23.45 Omnibus at the Promt, serie samenvattingen van de BBC Promenade-concerten. BBC Welsh Symphony Orchestra o.l.v. Mariss Yansons m.m.v. Oscar Schumsky, viool. Viool concert in D gr.t., Brahms 00.50 Black Christmas, Canadese horrorfilm uit 1975 van Bob Clark. Met: Olivia Hussey, Keir Dullea. Margot Kidder e.a. Een gestoorde moordenaar brengt de kerstdagen door in een meisjesstudentenhuis. 02.25 Weerbericht BBC 2 17.00 Cricket 19.10 Tarzen'e hidden jungle, Ame rikaanse speelfilm uit 1955 van Harold Schuster. Met: Gordon Scott, Vera Miles, Peter van Eyck, e.a. 20.20 Transit, serie rond gebeurte nissen in de transportwereld. 21.00 Face the music: Harry Morti mer 21.30 Gardeners' world, Informatie ve serie over tuinieren 22.00 City Lights, zesdelige Schotse comedyserie met Gerard Kelly, Elaine Collins, Jan Wilson, e.a. Afl.5. Willie is de pesterijen van zijn moeder zat en trekt in bij een vriend in de hoop daar zijn ambitie om schrijver te wor den, te kunnen inlossen. Oe verhuurder is echter niet zo blij met het geratel van zijn type machine midden in de nacht. 22.30 A view from a window. Engel se speelfilm van Suri Krish- namma met Saeed Jaffrey, Rita Wolf e.a. Saleem Moham med zit opgesloten in een zie kenhuis voor geestesziekte mensen. Kamala.'een nieuwe verpleegster, heeft het idee dat zijn beterschap wordt belem merd door zijn omgevinfl. Te gen de regels neemt ze hem mee naar bulten en dat heeft tragische gevolgen 23.05 Elkie Brooke in concert 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 Cricket, samenvatting 01.15-02.15 Armoured car robbery, Amerikaanse speelfilm uit 1950 van Richard Fleischer. Met: Charles McGraw, Adele Jer- gens, William Talman, e.a. Ver haal over een veelomvattende diefstal en de gevolgen voor de deelnemers. SKY CHANNEL 16.00 Canada Calling 16.30 American Show 17.00 The DJ Kat Show 18.00 Dannie. John Wilson maakt Dennis van streek als hij net doet of hij ziek is om een dagje vrij te hebben. 18.30 Hogan's Heroea. Aft.: The Scientist 19.00 Nanny and the professor 19.30 Castaway. Afl.: Handful Of Gold. De storm, die de Mary Jane heeft verwoest, keert te rug en laat niets meer over van het kamp dat de drenkelingen hebben gebouwd. 20.00 Ritter's cove 20.30 Big Valley 21.25 From Here to Eternity. Ameri kaanse serie. Afl.: 1: Pearl Har bour. Warden heeft een affaire met Karen. De verboden ro mance is kortstondig want de Pearl Harbour-aanval dient zich aan. 22.20 Ask Dr. Ruth 22.45 The TDK Tour of Holland. Apeldoorn - Nijmegen. 23.15 Dutch Football 00.15-00.45 The American Show SUPER CHANNEL 16.00 The Papal live show. 17.00 Countdown 18.00 Young Sherlock 18.30 Catch Kandy. Avonturen-serie 19.00 Game for a Laugh 19.25 Goodyear weather forecast 19.30 Great Railway Journeys of the World. Documentaire-serie. Afl.: Deccan. Reis met de '85 Down Madras Mail. 20.30 The Lenny Henry Show 21.00 All for love: Mona. Een 13-ja- rig meisje raakt bevriend met een man die de gaskamer heeft overleefd 22.00 Super Channel Newt 22.30 Super Sport 23.30 Goodyear weather forecast 23.35 Tales of the unexpected. Afl.: Mrs. Bixby and the Colonel's Coat. 00.00 Kolchak. Afl.: Vampire. Kol- chak gaat met gevaar voor ei gen leven op zoek naar een vampier, die Los Angele6 on veilig maakt. 01.00 Rockin' at the apeed of light 02.00 The Power hour. 03.00 Boogie Box. 04.00 Chert attack 05.00 Maximum Muaic Box 06.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 CS Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. TV 5 16.05 17.05 17.50 18.10 18.40 19.00 19.30 20.20 20.35 21.30 22.00 22.30 Portrait La Memoirs du peuple Noir Recreation Dea chiffrea at dee leHrea L'Histoire de France a travers sea chateaux, het kasteel van Valencay Deux de conduite Jazz Portrait: Annie Cordy Journal Télévlaé Sports Loisira NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven KRO 15.00 Oe zon tegenmoet (Adrian Schift). Westduitse serie (slot). Afl. 12: Huwelijk met hindernissen. Door een artikel in de krant wordt de bruiloft van Joe en Dunja druk bezocht. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau 10.23 Die Sport-Reportage 11.40 Vorsicht, Falie! 12.10 Auslandsjournal 12.55 Persoverzicht DUITSLAND 2 12.00 Nachbam in Europa, pro gramma voor buitenlanders 14.00 BIDiese Woche, weekover zicht BBC 1 09.30 The family Hese, tekenfilmse rie 09.35 Dogtanian and the three Mus- kehounds, tekenfilmserie 10.00 It's wicked, kinderprogramma. Bezoek aan Blackpool. Jake Abraham en Carolyn Marshall wandelen langs de promenade en Cheryl Baker zingt haar nieuwe single. 11.52 Weerbericht 11.55 Grandstand mat nieuwsover zicht, cricket, paardenraces te Ches ter en motorraces te Thruxton SKY CHANNEL 08.00 08.00 08.05 08.10 08.20 09.35 09.45 10.10 10.35 11.00 Fun Factory met Emily The Popplee Animated claa Inspector Cedget He-Man Mask Jayce and the Wheeled Wei 11.30 Bailey's bird 12.05 Elton John sp 12.35 The Smash graat viceo race 13.35 American show, Popmuziek SUPERCHANNEL 07.00 Boogie Box 08.00 Funbus. Kinderprogramma met: The Telebugs, Doris. Heathcliff, Ulysses 31, Kick Start, Moon Jumper en Blake's 7. 11.30 Rockin' at the epeed of light 12.30 Chart Attack 13.30 Armchair Adventure. Aft.: Drowned rivers of Dracos. Geoff Crossley en Julian Griffiths onderne men een gevaarlijke duiktocht in de Mani Peninsula. MTV EUROPE 00.00-24.00 IS Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VARA: De Rode Draad 19.02 AVRO: Hobby-vitaminen. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.00 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Min jon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsprts. 19.02 VOO: Curry Van Inkel. 22.02 Countdown café RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 Der Ring des Nibelungen: Göt- terdammerung, opera v. Wag ner. 23.00-24.00 Nos-Jazz: Vaalbleek Vo- kaal RADIO 5 17.58 NOS: Mededelingen en nieuws 18.10 EO: Totaal zomers. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Progr. v. buit. werkn. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Zicht op Israël. 21.30-22.00 Sing unto the Lord REGIONAAL Radio West: 17.00- 18.00 Avondmagazine met V. Deco- ninck. Omroep Rijnland: (Via FM- freq. 105,7 MHz) 17.30-18.00 Actuali teiten 18.00-20.00 Leiden Lokaal. Re- dio Rijnmond 18.30 Was jij maar hier. 17.00-18JO Gevarieerd progr. BRT 1 18.00 Nieuws 18.10 Actueel 18.30 BRT-ensembies 19.00 Nieuws 19.10 Actueel 19.35 Entracte 20.00 Nieuws 20.03 Imago 22.00 Nieuws 22.10 Hangmat 23.30 Twee tot twee BRT 2 17.05 Radio twee 22.00 Nieuws 22.05 Country-side 23.30 Twee tot twee BRT 3 18.00 Nieuws 18.10 Actueel 18.30 Pianomuziek 19.00 Kroniek 19.45 Zelden gehoord 20.30 Concert NHK Symphony Orch. 21.50 Kamermuziek 22.15 BRT-jazz live concerten 23.00 Kaieidofoon MORGEN leder heel uur nieuws (NOS) RADIO 1 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 08.08 TROS Aktua. 06^5 Ontbijtgast van de week. 09.03 Prijzenslag, introductie. 09.08 Overz. ochtendkranten. 09.15 Kieskeurig, consumentinform. 09.30 Recept van de week. 09.45 Autorubriek. 09.55 Eigen nieuws. 10.07 Kunst, curiosa en entertalnm. 10.20 Prijzenslag. 10.30 Op uw gezondheid. 10.50 Prijzenslag. 11.04 TROS Sport. 11.12 Toerisme. 11.20 Studiogast. 11.35 Plantenrubriek. 11.50 Van boeken bezeten. 12.03 Oud plaatwerk m. H. Emmink. 12.58 NOS: Med. land-en tuinb. 13.08 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)l 07.03 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 09.03 Zomerkwartaal. 11.03 Spreekt u maar. 12.03 Wegens vakantie gesloten. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Vroegop. 07JO Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock 10.03 ANWB-NRCV Jong.-Surfdag. RADIO 4 07.00 NOS: Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met Robert Schumann. 08.00 Nieuws. 08.02 Affiche-4. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhaus Concert: Harma Jas- zyk, piano. 12.00 VOO: Strauss Co. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09J0 FEDUCO: Hollandse Nieuwe. Afl.6 (herh.) 09.45 Rekenen Afl.4. 1000 Taal. tekens en regels, afl 12. (herh.) 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 De beste van orkesten. 12.05 Hallo Nederland. 12-25 EO...in de regio. 12^5 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Ronduit praise. 13.30 O po Doro (Open deur). REGIONAAL Radio West (via FM- freq. Radio 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans- en activitettenagenda v.h. weekeinde. 1130-12.30 Open Podium. A. de Korte met muziek uit de regio. Gesprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijn land (Via FM-freq. 105,7 MHz) 13J>0- 15.00 Noordwijk Lokaal Radio Rijn mond 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met H. van Vliet. 1100 Boeken progr. 12.00-13.00 De omge vallen platenkast, de muziekkeuze van een bekende Rijnmonder 05.30 Nieuws 05.31 Met 1 wakker 08.00 Nieuws 06.20 Voel je thuis 10.00 Nieuws 10A3 Onze keuze 11.00 Nieuws 11.03 Zomerzaterdag 13.00 Nieuws BRT 2 05.30 Welkom weekend 08.00 Nieuws 08.12 Wat doen we met het week end? 10.00 Nieuws 10.03 Buitenspel 11.30 De Vlaamse top tien 12.00 Top 30 BRT 3 07.00 Goede morgen 08.00 Nieuws 08.20 Licht klassiek ochtendconcert 09.00 Nieuws 09.20 Ochtendconcert 10.00 Afrikaanse literatuur 10.45 Intermezzo 11.00 Harmonies en fanfares 1130 Het BRT-koor 12.05 Tafelmuzlek 13.00 Nieuws 13.15 Jonge vertolkers

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15