)ropshot Marcel van Rijn blijkt machtig wapen TENNIS CIRCUIT s Sterke bezetting van Katwijkse triathlon UVS vernedert ARC PORT LEIDEN" AZC Alphen voor beker toernooi naar West-Berlijn weede In Memoriam Wilco estgeest toernooi bij SVLV osloop bij AV Holland Altior verliest van oud-internationals £eidóa<Bowuwt VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1987 PAGINA 13 ÏUidóa&ounxint -~$DEN Mare Nagel- rken zal tijdens de LC sters niet in actie ko- n. De Alphenaar had wj6r de partij tegen Mar- van Rijn nog een dub- e optie: of direct plaat- of beslissingswedstrij- afdwingen. Hij moest wel van diezelfde n Rijn winnen. En dat lukte de voetballende in een dramati- e wedstrijd niet. Voor aanstaande Leidse dis- imltstennisleraar Van Rijn r15jat de weg naar de Mas- nog wel open; hij nt in de kwartfinales de Leidse Hout Onno Paridon te verslaan in ieder geval beslis- swedstrijden te mogen en. beide spelers zorgden er gravond laat voor dat me7 toeschouwer toch maar de de laatste bal bleef om de cnoping mee te kunnen ten. Want de beide kemp hanen maakten er een werve lende partij van. Vooral toen Van Rijn na 6-2 voor Nagel- kerken door had welk spelletje tot winst zou kunnen leiden. Voortdurend sloeg of dreigde de Nieuwvenneper met een dropshot, wat zelfs tegen een over een perfecte voetenwerk en een uitstekende conditie beschikkende Nagelkerken winnend bleek. Pas bij een 2- 5, 6-3, 5-2 voorsprong ging Van Rijn weer „gewoon" ten nissen om zoals hij later toegaf „te laten zien dat ik ook ge woon kan tennissen". Dat nu bleek een foute inschatting, want direct werden drie ga mes ingeleverd. Terugschake ling naar het dropshot-lob spelletje betekende het berei ken van de kwartfinales. Een ronde verder is reeds Léon Damen die twee tempo's snel ler speelde dan Marius Pieters: 6-1, 6-0. Moet Nagelkerken op zijn ei gen park, De Munnik, tijdens de Masters verstek laten gaan, de Leiderdorpse Christel Ver- woert heeft een Masters-optre- den nog geheel in eigen hand. Gisteren zette Verwoert een stap in goede richting door te gen Pascal Jongmans de ballen daar te slaan waar zij wilde. De HEAO-studente plaatst zich sowieso als zij Nancy Toole in de halve finale een halt kan toeroepen. Mocht dit haar lukken dan ontmoet Ver woert in de finale Marceline Spaan. De bij Bosheim spelen de Leidse studente versloeg Margot van den Haak met 6-2, 6-0. Bij de C-heren bereikten Edwin de Vries en Marcel van Paridon de halve finales. De Hillegommer won met een ge leend racket van Leo Bieze- man, Van Paridon liet clubge noot Maarten Kallenberg na 6- 4, 6-3 met lege handen staan. Een halve eindstrijd was er ook voor Marieke Halenbeek, die Marie Louise Goedhart met 7-5, 6-1 voorbleef. Bij het toernooi-in-het-toer- nooi, de veteranen-klasse, be wees Piet van Duijvenvoorden dit jaar terecht als districts kampioen gekroond te zijn. De Katwijker haalde in het enkel spel de halve finale door E. Buck slechts een game te gun nen. Met Piet Guyt hoefde die ene game niet eens afgestaan te worden, waarmee een fina leplaats een feit werd. Die plaats was er ook voor „hulp je" van feitelijke wedstrijdleid ster Pat Heyligers, Inge van Zuuren. Met Joly Drok was Van Zuuren te sterk voor Jan- nie Goudsmit en Wil Paauw. Salvo Het Ripse plus-toernooi raakte in het herenenkel een tweetal geplaatste spelers kwijt. De als nummer drie aangestreepte Ton Koedam vond zijn Water loo in Nico Smit: 7-6, 4-6, 2-6. De een plaatsje lager inge schatte Wim Paauw won drie games minder dan Gerard Otto: 3-6, 6-3, 3-6. Een verder optreden werd eveneens Ton Lek ontzegd. Theo Möllers was steeds net even sneller dan de anders toch snel ter been zijnde Lek. Ook in het gemengddubbel kwam een van te voren hoog gekwalifi ceerde koppel ten val. Het echtpaar Thea en San Hart- wijk werd door het duo Smit- Schellingerhout verslagen. Estec Deze week wordt ook op de banen van Estec een toernooi georganiseerd; gespeeld wor den C235+- en D135+- partij en. Bij de C2-dames is men reeds gevorderd tot de finale. Hierin zullen Loes van der Heiden en Trees van de Voort tegen elkaar uitkomen. Ter wijl Van der Heiden won van Kroon, liet de Leidse Yvonne Dessing met 6-2, 6-4 achter zich. De in deze categorie als eerste geplaatste Bab Kralt kon zijn klassering niet waar maken. Paul was te sterk. Jan Mens (2) ging wel door: Tan werd met 6-4, 7-6 van het gra vel gespeeld. Voor Jaap van Delft en Kees Heemkerk is het toernooi afgelopen. De pieren favorieten in het rendubbel verloren van het duo Wim de Klerk Wolters- /Ruygrok. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN KATWIJK Een gedeel te van de Nederlandse tri- athlontop zal morgen in het eerste weekeinde na Almere, te aanschouwen zijn in Katwijk tijdens de tweede Armando- triathlon. De organisatie is er in geslaagd om de spe cialisten van Nederland op het kortere werk naar de Katwijkse kust toe te lokken. De wedstrijdafstandefi van morgen zijn daarom ook ge heel aangepast aan de interna tionale normen. Achtereenvol gens moeten de honderd toe gelaten atleten 1500 meter zwemmen in de Noordzee, 40 kilometer fietsen en 10 kilo meter lopen. Hiervan is vooral het zeezwemmen nog steeds uniek. Net als vorig jaar is de Armando-triathlon de enige Nederlandse triathlon die dit open water als zwemtraject heeft uitgezocht. Voor de drie ereplaatsen wor den een tiental deelnemers kansrijk geacht. Onder hen bevindt zich oud-wielerprofes- sional Peter Zijerveld, die eer der dit jaar als zesde finishte op het NK sprint-triathlon. Ook de nummers drie tot en met vijf van dit kampioen schap, Pim vd Bos, Michel de Maat en Ronald Nihot, zijn kanshebbers. Frank Huls uit Gendringen, de nummer vier van Almere, meldde zich eer der deze week geblesseerd af. De sterkste fietsers van het ge zelschap zijn ongetwijfeld Bas de Geus en Walter Boom. De Geus is de Nederlandse jeugd» kampioen en met zijn negen1- tien jaar de enige junior m€i een seniorenlicentie. Boom fietste afgelopen zaterdag eni ge tijd aan kop tijdens het NK hele triathlon in Almere. Van de regio-atleten zullen Thomas Steenvoorden, Hans Wesseling en Hans Bouwmeester acte de présence geven. STRAATSBURG AZC Alphen moet voor het toernooi om de Europese waterpolobeker naar West-Berlijn. Van 25 tot 27 september zijn de Franse kampioen Mar seille, de Oostenrijkse ti- telwinnaar en Spandau, Westduits kampioen, te genstander. Bekerwin naar De Zijl-LGB lootte in Jug Dubrovnic. LEIDEN UVS heeft gisteravond de eerste wedstrijd van het ARC-toernooi met 5-1 gewonnen van gastheer ARC. Al na vijf enveertig minuten stond het superieur voetballende UVS op een 0-3 voorsprong. Leon Meijs, die zijn draai op het middenveld heeft gevonden, Hans de Kruijs en Mario Faber maakten de Leidse goals. Onder leiding van de uitblinkende Arthur van Orssagen werd de marge in de tweede helft door Faber en Ro nald Bremmer tot vijf vergroot. Martin Krommert mocht in de laatste minuut de enige Alphense treffer scoren. Het tweede duel van het toernooi werd gespeeld tussen Alphense Boys en FC Den Haag 2. Deze partij eindigde in een 1-1 gelijkspel. Lin kermiddenvelder Stef Asbai was verantwoordelijk voor enige de Alphense treffer. De strafschoppensessie werd een overwinning voor de Boys uit Alphen. Het 3-oktober-toernooi van ZLC. is van start gegaan met het duel tussen Leiden en VTL. Ook hier moesten strafschoppen uiteindelijk de beslissing forceren. Na de MÉBlttZ speelt'J ird. ex-Lugdunum speler Albert Siera scoorde de twee tref- Q-egu mcooi uliere ltijd hadden beide teams immers tweemaal ge- fers voor Leiden en Peter Smit en John van Berkel waren de goalgetters van de Vlietclub. In de strafschoppen ronde had de ploeg van Henny Beerenfenger het meeste succes. Roodenburg oefende tegen vierdeklasser ODB en overklaste deze ploeg met 5-1. Derdeklasser Foreholte verpeuzelde Randstad Sport met 6-0 DRSCHOTEN Bij het Voorschotense SVLV wordt van- nd, morgen en zondag voor de tweede maal het „In memori- Wilco Westgeest toernooi" gehouden. Aan het toernooi ne- de eerste en tweede elftallen deel van Stompwijkse Boys, os, SJZ en SVLV. Vanavond worden drie wedstrijden ge- :ld, die alle om 19.00 uur beginnen. Morgen is er om 17.00 één wedstrijd en de finalewedstrijden worden zondag om 0 uur en 15.00 uur gespeeld. De toegang tot het sportpark de Juliana van Stolberglaan bedraagt 0,50 (t/m 15 jaar) en 50. De opbrengst is bestemd voor het Koningin Wilhelmina- )EN By AV Holland gaat zondag het trimloopseizoen 'start. De eerste trimloop is de bekende bosloop in de Leidse rt. Er kan gelopen worden over afstanden van 2,1 tot 14,4 •meter. Start en finish zijn op de kunststofbaan Leidse Hout. ilname kost vanaf 10. ts. uc nuusiaiuiuddii i^eiase noui. :ost 2,50 (tot 14 jaar) en 3,50. Inschrijven is moge- 0.00 uur in de kantine; de start vindt om 11.00 uur Onder grote belangstelling had gis teravond in het kader van de Lange- raarse Oranjefeesten een wedstrijd plaats tussen Altior en een elftai van oud internationals. De wedstrijd resulteerde in een 7-6 voor de oud internationals. De doel punten werden gemaakt door Gerrit Vooys, Henny Verkerk, Sjaak Swart en André van de Ley voor de oud-in ternationals en door Henk van Leeu wen, Peter Ouderkerk, Wilco van de Riethoven en Hugo Hovenkamp (in eigen doel) voor Altior. De opbrengst van f 1824 die de lote rij opbracht gaat naar Unicef. Een extra pluim was weggelegd voor Ro nald Otto, speler van Altior, die en kele dagen geleden tijdens de zwem- vierdaagse het meeste geld voor Uni cef bij elkaar zwom. Hij kreeg ter ere hiervan een certificaat van Unicef aangeboden. FOTO: W.VAN NOOflT "l ;eni Wie nu z'n auto inruilt voor een nieuwe Seat Marbella, kan waar schijnlijk meteen wegrijden zonder een cent te betalen. Want tijdelijk krijgt u van Seat een renteloos voorschot van maxi ma a 1 f 10.000,-. En voor de aanbeta ling zal uw inruil in de meeste gevallen voldoende zijn. Het renteloze voorschot betaalt u pas na 6 maanden terug Dus kunt u nu in uw nieuwe*M a r b e 11 a stappen en hoeft u pas begin 1988 te betalen. Op zichzelf al een aantrekkelijk ™J|| aanbod, maar nog aantrekkelijker wanneer we u vertellen dat u al vanaf f 12.245,- een Marbella koopt. En dat alle Marbella's nu nog com pleter zijn. Zo heeft de Marbella L nu comfortabele, verstelbare rugleuningen en de Marbella CL bovendien een handige wisser op de achtenuit. Overi gens geldt het financieringsaanbod niet alleen voorde Seat Marbella. maar ook voor de I biza. de Ronda en de Malaga. Kort samengevat kunt u straks zeer voordelig, pittig en sportief rij den Dus heeft u redenen genoeg om snel bij uw Seat dealer langs te gaan. LEIDEN Autobedrijf Huisman B.V., Levendaal 80, Tel.: 071-144345. KATWIJK A/D RIJN Autobedrijf Bellcar, Valkenburgseweg 28a, Tel.: 01718-71961 Wlziglngen voorbehouden Pnjsind BT^.cxd aflwnngskostcn Hct^trchhw een rentelozjchuurkoopove(«nkomst in Mmcnwe,king met onze financiering.mMrsch4pp.|opdegcbnjikcIi|kevoowaatden voor Kctbi| inruil bij [e betalen bedrag meteen maximum van f 10.000.- MinimaleMnbeulineU* Dit aanbod geldt alleen bi| aanschaf tussen 26 juni en 31 augustus 1987 en registratie voor 15 september 1987 Importeur Pon Car BV. Heemstede Tel023-339172 Sportwereld Roeien Roeister Valeria van Groningen-Racila gaat niet naar de wereldkampioen schappen volgende week bij Kopenhagen. De echtgenote van coach Steven van Gronin gen is nog niet in het bezit van een Nederlands paspoort. Het verzoek tot naturalisatie van de Roemeense, die 9t 1984 Olympisch goéd rjfe 4e skiff, bevindt zf<4i «log 4a de ambtelijke molek. Basketbal Stephen Kite is de tweede Amerikaanse spe ler, die door de eredivisieclub Noordkop Den Helder is aan getrokken. De 2 meter lange power-voorwaarts is 23 jaar en komt van Tennessee-Tech. Volleybal De 27-jarige in ternational Teun Buijs zal niet deelnemen aan de Europese ti telstrijd in België en een top toernooi in Seoel. Buijs, 148- voudig international en speler bij Martinus, heeft voor drie maanden, tot eind november, om privéredenen bedankt. Autosport René Amoux heeft zijn contract met de for mule 1-stal van Ligier met een jaar verlengd. De Franse cou reur had diverse aanbiedingen van andere teams. De tweede rijder, de Italiaan Piercarlo Ghinzani, is nog niet zeker van een nieuwe verbintenis. De Ligier-wagens worden vol gend seizoen uitgerust met de Britse V8-motor, ontworpen door John Judd. Volleybal Veelvuldig in ternational Petra van der Lin de zal na de Europese titel strijd in België tijdelijk stop pen. Na 1 januari zal de voor heen in Italië spelende Van de Linde, die dit jaar voor Sneek zou uitkomen, besluiten over eventuele voortzetting van haar carrière. Dammen Hendrik van der Zee is als vierde en laatste spe ler door het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Dam Bond geplaatst voor het vol gende nationale damkampi oenschap. Met die beslissing heeft het bondsbestuur een einde gemaakt aan de discus sies, die ontstonden na afloop van de half iuli in Apeldoorn in ongewisheid beëindigde herkamp.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13