KRO blijft op popzender 3 jongerenomroep bij uitstek RADIO/TELEVISIE foidoc Soman! WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1987 PAGI1 Amerikaanse radio en tv krijgen vrije hand bij rapportage WASHINGTON De Ameri- kaanse televisie- en radiosta tions worden na 36 jaar geheel verantwoordelijk voor een evenwichtige presentatie van nieuwsfeiten. De Federal Communications Commission heeft vorige week besloten dat de zogenaamde 'fairness doc trine', het beleid waarbij maat schappijen werden verplicht alle aspecten van het nieuws te belichten, zal worden losge laten. Hoewel de meeste omroepen hebben laten weten dat ze het beleid van evenwichtige pre sentatie zullen voortzetten om dat hun journalistieke ethiek dat vereist, heerst toch bij veel voorstanders van de 'fairness doctrine' de vrees dat dit zal leiden tot een bevooroordeelde presentatie. -Een voorbeeld van de werking van de doctrine deed zich on langs voor, toen de gematigd progressieve groepering „People for the American Way" op drie stations in Was hington zendtijd probeerde te kopen om de nominatie te be strijden van de conservatieve rechter Robert Bork, die door president Reagan is voorge dragen voor het Supreme Court. Krachtens de 'fairness doctri ne' besloot het radiostation WTOP-AM aan de conserva tieve groepering „Coalition for America" te vragen haar visie op Borks nominatie te geven. Toen deze groepering liet we ten dat ze daar geen geld voor had. besloot WTOP-AM de zendtijd gratis ter beschikking te stellen. Veel ideologisch getinte orga nisaties wachten nu af of de omroepstations zich aan hun belijdenis van veelzijdige, ob jectieve nieuwsgaring zullen houden. People for the Ameri can Way vreest dat er nog iets anders zal gebeuren. Antnony Podesta, de oprichter en voor zitter, denkt dat veel televisie stations eenvoudig alle contro versiële onderwerpen zullen mijden, om de verplichting te ontwijken. Anderen denken echter dat de nieuwe vrijheid juist zal leiden tot een hardere, mogelijk meer weerstanden oproepende pre sentatie. Onder het oude regi me werd dit vermeden, omdat dit een vrijwel zekere reactie betekende van andersdenken den die zendtijd opeisten. Hoe kun ie als katholieke omroep de zondag heili gen en tegelijk de pop zender radio 3 zowel be zield als verantwoord van programmering voorzien? Het is niet een vraag waar pater Ambro Bak ker SMA omheen loopt of mee worstelt. Als hoofd godsdienst radio en als waarnemend programma leider meent hij wekelijks een redelijk antwoord te geven op deze uitdaging. Jongeren herkennen in de pop hun eigen levens situatie, levensvragen waarop de KRO het ant woord wil helpen zoeken. In popteksten gaat een wereld open die zij bezig zijn te verkennen. Daarop haakt KRO in op radio 3. Elke zondag anderhalf mil joen luisteraars verschaffen Ambro Bakker het vertrou wen, dat hij op de goede weg is. Over de opzet wordt bin-, nenskamers uitvoerig van ge dachten gewisseld. Popzender 3 heet het persoonlijk eigen dom van de jongeren en daar moet niet mee gemarchan deerd worden. De voorge schreven kleur van deze zen der moet op één lijn worden gebracht met de identiteit, met het eigen gezicht van de KRO Ambro Bakken „Te kiezen voor reli-pop of gospelrock op die dag of voor het om de ha verklap verwijzen naar God komt veel te opgelegd over. We willen ook jongeren aan spreken die geloof en kerk öf niet hoog hebben öf niet ken nen. Dat is trouwens ook de opdracht voor elke omroep om algemeen te programme ren en niet te blijven verwij len op het eigen erf". Filosofie Hij vervolgt: „Daar steekt onze filosofie achter, dat wij als KRO het karakter van de jongerenzender 3 niet willen aantasten. Dat hoeft ook niet. Pop en alles wat daarmee sa menhangt, de belevingswe reld van de jongeren, die vor men precies het terrein waar op de KRO zich thuis voelt. Nu vallen zeventig uur radio wekelijks onder mijn directe toezicht. Het is onmogelijk om alles te volgen. Wij leggen de lijnen uit, waarbinnen de pro grammamakers een zekere vrijheid krijgen. Wij verlaten ons op de kwaliteit van onze mensen. Die weten het best waar ze mee bezig zijn". Als hoofd godsdienst heeft pa ter Bakker hierover samen met zijn collega van de afde ling ontspanning uitvoerig overlegd. De KRO hecht er aan de eucharistieviering een centrale plaats te geven op de zondagmorgen. Deze hoort op radio 3 niet thuis. Dat zou neerkomen op het de hand lichten met de uitgangspunten vair deze zender. Of tot een compromis leiden waar nie mand gelukkig mee is. Radio 5 zou de aangewezen zender zijn, maar daar moet je de IKON de ruimte gunnen. Zo kwam de eucharistieviering op de klassieke zender 4 te recht. Met 100.000 luisteraar bereikt de KRO daar zijn doelgroep, al blijven er mis schien terecht bezwaren van de liefhebbers van klassieke muziek. Als familiezender zou eigenlijk radio 2 voor deze uitzending in aanmerking moeten komen. Daar had de AVRO moeite mee. Zij zagen hun programma's liever niet onderbroken. Er moet voortdurend gescho ven worden in Hilversum, maar wat de KRO op zondag op radio 3 doet beantwoordt geheel aan de opzet van de kleur van deze zender en te gelijk aan wat de KRO voor ogen staat. Hurrie up Als de nachtprogrammering de „Ontbijtshow" en het woord „Ter overweging" op radio 1 en 2 de dageraad heb ben ingeluid en de ouders nog op bed liggen, wordt op radio 3 begonnen met de jeugduit zending „Hurrie up Hierin wordt gemikt op jeugdigen Pater Ambro Bakker: „Het verstand dreigt het geloof te overwoekeren. Muziek zegt vaak meer dan woorden". tussen'zes en dertien jaar. Er wordt bewust gekozen voor Nederlandstalige pop. Dat kunnen die kinderen volgen. Daartussendoor horen zij ver halen in hoorspelvorm, die aansluiten bij hun wereld, zal het over vakantie of huiswerk gaan. Winfried Povel treedt om ne gen uur aan met „Zin in pop". Ook hiervoor bestaat een vas te formule, die zowel aansluit bij de kleur van deze zender als bij de opzet van de pro grammering van de KRO. Po- vel maakt zijn eigen keus uit het popaanbod. In „Studio" vindt men de gekozen lied tekst afgedrukt terug. Die wordt ontleed, zo mogelijk ook aangevuld met gesprekjes met de schrijver van de tekst en/of de maker van de mu ziek en ook met jongeren in de studio. „Het blijkt", vertelt pater Bakker, „dat jongeren de En gelse teksten vaak meebrullen zonder dat zij weten waar het precies over gaat. Er wordt voor hen een wereld ontslo ten als zij dat nader horen uit gelegd. Scholen vragen ook banden van uitzendingen op om daar in de lessen kateche- se of maatschappijleer nader op in te gaan. Daaruit blijkt dat de KRO op 3 bij een breed publiek aanslaat". Maandelijks wordt samen met de eindredactie van de Her aut-uitgave „Jonge kerk" een thema gekozen, vrijheid, vrede, liefde, maar ook zwaardere zaken. Dat loopt voortreffelijk. Jongerenpastor Hennie Post haakt daar op in. Lieve Paul Het „Weeshuis van de Hits" mag zich al jaren in een grote populariteit verheugen, met kinderlijk commentaar en al. Voor pater Bakker gaat het om een programmering voor specifiek jonge luisteraars. Dezen wil hij bereiken op een zender die 70 pet. muziek voorschrijft tegen hooguit 30 pet. gesproken woord: De vrijheid voor de program mamakers valt ook toe aan freelance Paul de Leeuw, mede bekend als Sterrenslag- mijnheer van Heumen! Dit betekent, dat hij direct op ra dio met telefoon in de fout kan gaan. Een keer een mis plaatste grap over Rita Corita en ook eens een te vrijpostige zoeker naar een meisje voor vakantie in Spanje. Pater Bakker calculeert der gelijk risico in. „Er worden fouten gemaakt, vrijpostighe den begaan^Dat kun je niet altijd voor jpjn. In opzet is „Lieve Paul" een tienerru briek waarin de eigen gevoe lens van jongeren aan bod mogen komen. Paul geeft toe zich vergaloppeerd te hebben. Hij bood er excuses voor aan. Ik moet er dan voor zorgen, dat er omstandigheden worden geschapen waarin zulk een fout niet opnieuw kan worden begaan.- Ik heb vertrouwen in Paul. Als be ginnende cabaretier is hij be zig zijn eigen grenzen te ver kennen. Paul heeft vele mo gelijkheden in zich. Het zou niet goed zijn hem nu al in te kaderen. Hij kan uitgroeien tot een van de groteren in de amusementswereld". Zeer betreurt pater Bakker in het radio 3-programma het vertrek van KRO's eigen Anne van Egmond uit wat haar „Complex" heet. Hij zegt: „Zoals zij interviewt, uit gaande van de leefwereld met wie zij het gesprek voert. Zij is een zeer creatieve vak vrouw, die gelukkig voor en kele andere gezichtsbepalende programma's behouden blijft, zoals „Adres Onbekend en "De KRO met Anne". De rubriek „Pop-eye" haakt met een onderwerp als kazer ne-belevenissen aan bij wat jongeren ook te wachten staat en in „Radio Thuisland" ko men de buitenlandse Mede landers aan bod. Muziek Pater Bakker, een late roe ping die begon aan de pro- duktieband van Hoogovens en pas later koos voor een pries teropleiding in Cadier en Keer, de Nederlandse tak van de Franse orde voor de Afri kaanse missie (SMA), fun geert naast zijn KRO-werk tot volle tevredenheid ook als pastoor te Kortenhoef. Een priester leeft van het directe contact met de mensen om zich heen, vindt hij zelf: „Ik zou naar Ghana gegaan zijn, zat er al met mijn ge dachten. Daar kwam nooit iets van. De spirituele sfeer van de jonge kerk daar heeft mij te pakken. De ratio, de rede, het verstand dreigt het geloof hier te overwoekeren. Daar is geloof ook een emo tionele zaak. Dat missen wii hier. Muziek kan vaak veel meer zeggen dan woorden. Dat weten ze in Afrika". TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 VOO 15.00 Seabert, tekenfilmserie. Afl.: Jacht op ivoor '5.10 Gho8tbuaters, tekenfilm serie. Afl.: Explosieve Di nosaurus 15.35 Club Veronica Clips 16.15 Rambo, tekenfilm. Afl.: Het Bewind van Boy King 16.40 Het kleine paradijs, Afl.: Een bouquet energie. (Op verzoek) 17.05 Family Ties, Amerikaanse serie met Meredith Baxter, Michael Gross, Michael J. Fox e.a. Afl.: Oh Donna. NOS 17.30 1/2S-Journaal VOO 17.40 De heilige koe. Auto- en motorsport magazine 18.15 Starsky and Hutch, Ame rikaanse serie met David Soul en Paul Michael Glas- er. Afl. Het lokaas. Starsky en Hutch worden als lo kaas gebruikt voor heroï- nedeaiers 19.00 Countdown, popmuziek met Simone Walraven. In de studio o.a. Richenel. NOS 20.00 HJournaal SOCUTERA 20.28 MIVA overbrugt die af stand (Missie Verkeers middelen Aktie) VOO 20.33 The Master, Afl.: Jagger- naut. Een moeder met haar dochter worden be dreigd door grootgrond bezitters 21.27 Nieuwslijn. Actualiteiten met aandacht voor de dreigende bezuinigingen op de gezinszorg. Verder wordt ingegaan op het probleem van de fotogra fen, die in de Spaanse badplaatsen toeristen voor hun camera lokken met een aap. J "i p Uil e 22.07 Gorgy Park, Amerikaa speelfilm. In Moskou den drie verminkte I gevonden. Na een i breid onderzoek blijkt de bonthandelaar Ost 'X ne met de zaak te ma heeft NOS 00.15 Journaal 00.20 Niouwavoordovan NEDERLAND2 VPRO 15.30 E Laurel Hardy, s slapsticks. Vandi,n Block-heads, film uit 1! 16.25 Superman, Amerikaa animatieserie van 0 j Flelsher. Vanmiddag: vulkaan 16.35 De gebroeders Leeuw hart, serie naar het tx 1 van Astrid Lindgren. Al Met: Staffan Götesti Lara Söderdahl e.a. 17.00-17.30 De Charlie Broa Snoopy show, teken! Vanmiddag: Snoopy g trouwen NOS 18.10 Eerste trekking van staatsloterij 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal NOS 19.12 Studio Sport Extra: Ei pese kampioenschap j zwemmen en schoonsp gen te Straatsburg rechtstreeks verslag het Atletiekgala te Zürk NOS 22.30 Journaal 22.45 Studio Sport R« streeks verslag van het letiekgala te Zurich en Europese kamploenscti pen zwemmen en scho springen te Straatsburg 23.30 Nieuws voor doven BRT 1 16.00-17.35 Isaura, da slavin (Escra- via Isaura), Braziliaanse serie 17.55 Nieuws 18.00 Tik tak, peuterserie. Afl.:85. 18.05 Plona, kinderprogramma. 18.10 Nils Holgersson, tekenfilmse rie. Afl.32: De adelaar Gorgo 18.35 Da terugkeer van da Antilope (The return of the Antilope), Britse jeugdserie van Eugene Ferguson. Afl. 11: Een Hes Amontillado. Harwell Mincing heeft een /ileuw plannetje om de lilliputters te grijpen 19.00 Juke Box 19.15 Zij hebben hun pad gevonden (On their Way), Chinese docu mentaire over vier jonge men sen die een zelfstandig be staan opbouwen 19.40 Mededelingen 19.45 Nieuwa 20.10 Fawlty Towers, 12-delige serie van Bob Spiers met John Clee- se. Prunella Scaies en Andrew Sachs. Afl. 10. Een van de gas ten van Basil overlijdt. Als dat zou uitlekken, betekent het slechte publiciteit. Hij doet er alles san om het lijk discreet te verwijderen. 20.40 December flower. Engelse tv- film uit 1985 van Stephen Fre- ars naar een verhaal van Judy Allen. Met Jean Simmons, Mona Washbourne, Pat Hey- wood e.a. Nadat Etta Marsh weduwe is geworden, bezoekt ze voor het eerst haar oude tante M. De huishoudster be weert dat tante seniel is en be handelt haar ook zo. Etta be sluit om verandering in de situ atie te brengen. 21.45 Ik bsn de laatst* schilden Ko- koshka, documentaire over schilder Oskar Kokoschka 22.30-23.50 Nieuws, Loterij-uitsla gen sn Coda: Gebed In de moskee van J.L de Beider BRT 2 17.25 Europese kampioenschappen zwemmen te Straatsburg. Rechtstreekse reportage. Commentaar: Carl Huybrechts. (Eurovisie-uitzending) 19.55-23.30 International* atletiek- meeting te Zürich. Recht streekse uitzending. Commen taar: Yvan So nek en Alain Co- nlnx. (Eurovisie-uitzending) RTBF 1 18.00 ONEm, vacaturebank 18.15 De Smurfen 18.40 Dr. Snuggles 18.45 Snorfcy 18.55 Creeee 19.00 Journaal 19.03 Ce eotr, regionaal journaal 19.30 Journaal 20.00 Le testament, serie naar een bestseller van Nevil Shure: A town like Alice. Met: Helen Morse, Bryan Brown, Gordon Jackson e.a. Afl.2. Tussen de Australische gevangene Joe Harmon en Jean ontstaat een vriendschap. 20.55 L'oeil dss autre*, serie. 21.55 Coup da film. Filmrubriek 22.05 Mualqu* ballad*, met o.a. Charles Loos, Jazzpianist; Trio Vidas en het vocaal ensemble Marignan 22.55 Loterij trekking 23.05 Journaal 23.15-23.45 Le coeur at reepdt ^Duitslanc^ DUITSLAND 1 15.50 16.00 17.45 17.55 18.14 19.00 19.57 20.00 20.15 USA - die neuen Einwande- rer, documentaire Gsschichten von Kindaren aua ailer Welt (2): Mit 13 bist du al genug, speelfilm voor de jeugd uit Bangladesh. De der tienjarige Taslima voelt zich nog veel te jong om te trou wen, maar de bruidsschat zou zeer welkom zijn. Haar zieke broer heeft namelijk dure me dicijnen nodig. Das gaheima Tagebuch des Adrian Mole, Engelse jeugdse rie naar het boek van Sue Townsend. Afl.4. Adrian viert met de buren het huwelijks feest van prins Charles en lady Diana. Zijn vriendin Pandora is met haar ouders op vakantie in Tunesië. Taaeaschau Hier und Haute, actualiteiten Ruh* im Saai, serie. Afl.: Mëusse, Schwëne, Gabenakte 22.40 22.30 23.00 00.00 00.05 Tiers, natuurserie. Vandaag: Tapir und Tiger auf der Spur Dia Gurfce aus dam AIL Programma-overzicht mTagesachau CB Agent Richard Ramberg, tv-ftlm van Claes Brenmann en Mats Olof Olsson. Met: Tho mas Heilberg, Jösta Hagel- back. Jessica Zanden, e.a. Ri chard Ramberg, een Zweeds geheim agent Is net door zijn vrouw verlaten. Dan krijgt hij de opdracht om samen met zijn vriend Henry een overgelo pen KGB-generaal bij de grens op te vangen. Het blijkt echter om de jonge aantrekkelijke Russin Marcelle te gaan. Ri chard laat zich inpalmen en daar beginnen de moeilijkhe den Brennpunkt Tagesthemen Alfred Hitchcock, the man who made the movies. Inter view met the master of sus pense. Fragmenten zijn afkom stig uit films als: 'The Lodger', 'Frenzy', 'Saboteur' en 'North By Northwest' Tageaachau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kamp DUITSLAND 2 17.00 17.15 16.55 1858 Der Vagabund, avonturen van een herdershond, serie met Gary Merill en Pauline Falton. Afl.: Der verschwundene Dia mantring Ferienexpress, tips, amuse ment en spanning. Presentatie: Anke, Wolfgang en Gustav Sommer Die Höhlenkinder, Jeugdserie naar de roman van Alois Th.Sonnleitner. Met: Kim Ros si, Veronica Logan. Alessandro Haber, e.a. Afl.9: Gold Morgen echon. Afl.: die glflser- ne Kugei. (herh). Haute en Aus den Lindem Tele-illustrierte, actualiteiten, sport en amusement Ich heirats eine Familie..., se rie. Met: Peter Week, Thekla Carola Wied, Julia Bieder- mann. e.a Afl.: Angl muss slch entscheiden. Werner is zo overspannen dat hij naar het ziekenhuis moet. Daar staat hem een operatie te wachten. (Aansl.: Heute-Schlagzeilen en Lottotrekking) Lottotrekking Prooramme-o verzicht 19.00 19.30 20.15 21.00 21.45 22.10 Der Ritt auf dam Drachen, 4- delige documentaire over de politiek en strategie in Zuid- oost-Azië. Afl.4: Peking's scha duw over Vietnam. Onder meer aandacht voor de tragedie van de bootvluchtelingen en de po ging vanuit Hanoi om tot een nationale hereniging te komen. ZDF-Magazin, actueel magazi ne Dia Schwarzwaldklinik, serie met Klausjürgen Wussow, Gaby Dohm, Sascha Hehn, e.a. Afl.: Der Mann mit dem Koffer. Sebastian Storch heeft een liesbreuk en moet worden op genomen in het ziekenhuis. Het probleem voor de dokto ren is. dat hij daar nog nooit is geweest. Heute-joumal Dis Sport-Reportage: Interna tionale atletiekwedstrijden in Zürich. Commentaar: Bernd Heller: Europese Kampioen schappen Zwemmen te Straatsburg. Commentaar: Hans-Joachlm Gally en Tho mas Wark Affentraum (Ciao Maschlo), Italiaans-Franse speelfilm uit 1978 van Marco Ferreri. Met: Gérard Depardieu, James Coco, Marcello Mastrolannl, e.a Lafayette woont tussen de puinhopen In New York. Hij werkt voor een wassenbeel denmuseum en als belichter voor een feministische toneel groep. Op een dag ontdekt hij bij zijn oude vriend en anar chist Lulgl een chimpansee- baby. Hij ontfermt zich over het dier, en vanaf dat moment gaat alles mis Haute DUITSLAND 3 18.05 Teletekstoverzicht 18.30 Übarraachenda Tage, Ferlen auf der grünen Insel, serie. Afl.: Der Abschied 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tageaachau an weerbericht 20.10 Ich stelle miclu. Bernd Eichlnger, filmproducent van o.a. 'Christiana F.' en 'De naam van de roos'. 21.45 Wissenachaftsshow: Blumen- zucht aus der Retorte, reporta ge over bloemenkwekerijen 22.30 D [Olm Schlepptau (Remor- ques), Franse speelfilm uit 1939/41 van Jean Grèmillon. Met: Jean Gabin, Madeleine Renaud, Michèle Morgen e.a. Andrd Laurent Is kapitein op een reddingsboot en leidt dus een ongeregeld bestaan. Zo wordt hij op een dag wegge roepen bij een bruiloft, omdat er een schip In nood Is. Tijdens de redding ontmoet hij de mooie Cathérine. De ontmoe ting Is hevig, maar kort Een vervolg Is ongewis. 23.50 Laatst* nieuwa m Ondertiteling vla TeleTekst. GD Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-uitzendlng. ■HZwart/wit-ultzendlng met on dertiteling via TeleTekst. 13 Bi) nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In brginele versie met ondertitels. ■3 Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-ultzendlng In orglneie versie met ondertitels. BBC 1 16.35 Bugs Bunny, tekenfilm 16.45 Gardener's direct line, (1). Rechtstreeks uitgezonden tuin- rubriek waarbij de kijker kan telefoneren met experts. Pre sentatie: John Thlrlwell en Ge offrey Smith. 17.10 Children's BBC 17.35 Really wild show 18.00 CE John Craven's New around, jeugdjournaal 18.10 Colour in the creek. Afl.5 18.35 The muppet babies, serie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, showprogramma met Selina Scott. 20.40 Atletiek- kampioenschappen te Zürich. Presentatie: David Coleman, Ron Pickering en Stuart Sto rey. 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22.30 200 not out, documentaire t.g.v. de 200e verjaardag van de Marylebone Cricket Club. Presentatie: Benny Green 23.25 m Godfather saga, 5-delige serie van Francis Ford Coppo la naar de roman van Mario Puzo met Marlon Brando en Rober de Nero. Afl.4. 1958. Michael Corleone heeft de rol van 'Godfather' overgenomen. Hij krijgt met heel wat familie- problemen te maken. 00.50 Weerbericht BBC 2 17.00 Anabel take* a tour, Ameri kaanse speelfilm uit 1938 van Lew Landers. Met Lucille Ball, Jack Oaklie, Ruth Donnely e.a. 18.05 Colter's hell 18.20 One village in China 19.00 Love ma tander, Amerikaanse speelfilm uit 1956 .van Robert D. Webb. Met Richard Egan, Debra Paget, Elvis Presley e.a. 20.30 Open space: Vandaag: Wo man of God 21.00 Q.E.D., populalr-wetenschap- pelijk magazine. Vandaag: The invisible killer 21.30 Wildlife showcase. Afl.7: Sym phony of magic 22.00 Atletiekkern pioen schappen te Zürich 22.30 See you at Wembley, Frankle Walsh, tv-spel van Mark Her man. De komedie werd dit jaar onderschelden met een Oscar in de categorie: buitenlandse studenten films. Malcolm be sluit met Carol te trouwen en kiest daarvoor de zaterdag, het is echter net de dag dat de halve finale voetbal wordt ge speeld. Zijn favoriete club Huil City Is een van de ploegen. 23.00 Elkie Brooks in concert Als platenartlest heeft het de En gelse zangeres Elk Ie Brooks nooit echt meegezeten. Waar ze vooral roem verwierf, was op het podium waar ze met haar enorme stembereik het publiek overtuigde van haar klasse. Hoewel het de laatste tijd wat stil lijkt rond de zange res zit Elkie niet stil. Begin dit jaar deed ze nog een ultge- breido Engelse tournee waarbij ze onder meer voor een volge pakte Wembley Arena optrad. 23.40 Newsnight, actualiteiten 00.25 Weerbericht Zürich en Amerika*"*******" ^Satelf SKY CHANNEL 16.00 The Pat Sharp Show. 16.30 Young, Free and Single 17.00 The DJ Kat Show 18.00 Donnls. 18.30 Hogan's Heroes 19.00 Nanny and the Professor 19.30 Rush. Afl.: The New Golden Mountain. McKeller komt in aanraking met een mysterie, dat verband schijnt te houden met een Chinese traditie die zegt dat de doden begraven moeten worden in China. 20.25 You only live once. Ameri kaanse speelfilm met Henry Fonda en Sytvia Sidney. Regie: Fritz Lang. Eddie Taylor komt uit de gevangenis en is van plan zijn leven te beteren. Hij wordt echter betrokken bij een moordonderzoek en gezien zijn verleden uiteindelijk veroor deeld tot de strop. Zijn vrouw schiet te hulp. 22.00 Shell International Motor Sports 1987 23.05 The TDK Tour of Holland. Wielrennen. Presentatie: Phil Liggett 23.35 Roving Report 00.05 Young, Free and Single. 00.35-01.00 Sky Trax from Germany SUPER CHANNEL 16.00 17.00 18.00 18.30 19.25 19.30 20.00 22.00 22.30 23.30 23.35 00.00 01.00 02.00 03.00 04.00 05.00 06.00 The Pepsi Live Show Countdown with Adam Curry The Really Wild Show The Lett Ride of the Dalton Gang. Met Jack Palance, Larry Wilcox en Dale Robertson, het verhaal van The Daltons, die uiteindelijk op het slechte pad terecht kwamen. Game for a Laugh. Spelpro- gramma Goodyear Weather Forecast Music Special: The Police. 'Around The World'-video. Rafterty's Rules. Rafferty krijgt te maken met Magda, die zegt een heks te zijn. Super Channel Newt Super Sport Goodyear Weather Forecast QED. Afl.: Race against time. Over skiër Franz Klammer Father Murphy 8imon Potter The Buzz The Pepel Live Show Countdown with Adam Curry The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 CSF •ogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salowka en Steve TV 5 17.05 La Bolts a revee 17.30 Jazz a Antibes. Juan lea Pins 18.00 Rtcréation 18.40 Des chiffres et des lettres 19.00 La Boita a réves 19.25 Les Treteeux de L'été. 19.40 Demieree nouveiles de no tra 20.35 Suieae inaolite. Mooie Zwit serse vrouwen uit het verleden 21.30 Jazz Antibes. Ju an les Pirta 22.00 Journal tMévtaé 22.30 Continent Francophone ^V-Morger^ NEDERLAND 1 EO 15.30 Weetbrook hospital, serie. Afl.9: Het ongeluk (The accident). Een zwangere vrouw raakt in paniek wan neer blijkt dat haar man ernstig ge wond Is 15.55 Fauna, natuurserie. Afl.: De Thermometervogel (The Mal- lee Fowl) 16.20 Portretten van Ame rika (Portrait of America), documen taire serie. Afl.8: Idaho 17.05 EO-Zo- merkrant. NOS 17.30 V*-Journaal NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuwe voor doven. 17.30 Studio Sport Extra. Europese kampi oenschappen hockey te Moskou. Vandaag: Nederland-Schotland BRT 2 17.00 Rechtstreekse reportage van de Europese kampioenschappen zwemmen te Straatsburg. Samenvat ting kunstduiken voor vrouwen. DUITSLAND 1 10.00 Tageaachau und Tagesthemen 10.23 Atletiekwedstrijden en zwem men 11.45 umechau 12.10 ZDF Ma- gezin 12.55 Pereoverzicht 13.00 Te- geeschau. 14.55 Fury, dia Abenteuer eines Pferdes 15.20 Denk und Dacht. Vandaag: Klokken meten de tijd 15.50 Tageaachau 16.00 Eheü- bungen oder der fröhlische Feigling DUITSLAND 2 13.15-13.30 ZDF-lnfo Arbeit und Be- ruf. 14.35 Heute 14.40 Main Name 1st Haee 15.05 Der Vagabund Afl.: Der Ballonfahrer 15.30 Ferienexprees 16.05 lm Reich der wilden Tiere. BBC 1 07.35 Edgar Kennedy 08.00 Break fast time 09.35 Pink Panther 09.55 Nieuwe 10.05 Children's BBC 10.30 Heartbeat 11.00 Nieuwe-overzicht voor doven 11.05 Neighbour* 11.25 Children's BBC 11.50 Cricket 13.00 Nieuwa 13.05 Dallas 13.55 Nieuws 14.25 Neighbour* 14.55 Cricket SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 08.35 The Pet Sharp Show. 09.05 The Coca-Cola Eurochert Top 50 10.05 First run 10.35 Heertline 11.35 The Neecefe UK top 40 12.35 Young, Free and Single 13.05 Federation Cup 1966 (Tennis) 14.00 Roving Re port 14.30 City Lights 15.00 Trans former* 15.30 The TDK Tour of Hoi- land 16.00 The 8mash Greet Video Race 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Rading- ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Doctor Who 10.00 Emu's World 10.30 The lone Ranger 11.00 Jam ming with The Radlada 11.30 Simon Potter 12.30 Onedin Una 13.30 Some Mothers do 'av* 'am 14.00 The Goodyear Weather Forecast 14.05 8ons and daughter* 14.30 Hippo 15.30 8tart Hare 16.00 The Papal Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuwa (NOS). 16.05 EO: Tijdsein 18.45 Vader in het strafkamp. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 224)2 NOS-Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 0642 In 't voorbijgaan. 0647 Non-stop lichte muziek RADIO 2 leder heel uur nieuwa (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 1654 In 't voorbijgaan. 19.00-C7.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22JJ2 Gonzo Radio. 2342 Heartlands RADIO 4 1842 AVRO: Je hoort nog eens wat....! 19.00 Het woord aan de muziek. 2040 Nieuws. 2042 Octaaf. 2240-2440 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 17.56 NOS: Mededelingen en Nieuws 18.10 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Buitenlanders. 2040 FEDUCO: Medelanders Neder landers. (Herh.) REGIONAAL Radio West: 1740- 18.00 Avondmagazine met Victor De- coninck. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 19.00-2040 Geestelijk leven. Radio Rijnmond 1640 Radio Rijnmond Getapt BRT 1 1840 BRT Combo 19.00 Nieuws en Actueel 1943 Entracte 20.00 Nieuws 20.03 Sport en muziek 22.00 Nieuws 2240 't Chanson 23.00 Nieuws 23.10 Crooners en soft music 2340 Twee tot twee BRT 2 1745 Radio twee 2240 Nieuws 2245 Jazz kaffee 2340 Twee tot twee BRT 3 18.00 Nieuws en actueel 1840 Franz Uszt, mens ei 1940 Intermezzo 1945 Ellingtonla 2040 Musica antiqua MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuwa (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aanl 0945 Arbeidsvitaminen. 1245 De burgermeester Is Jarig. 13.08 AVRO-magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Neils. 1645 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 06.03 Hier en Nu. 0844 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever. 1142 Ter herinnering. 1140 In de zon met Marton. 1240 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 1340 Kletsmajoor. 1340 Coupe soleil. 1743 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NI 07.03 TROS: De Ha vermout shot 09.03 TROS gouden uren. 1243 50 Pop of een envelop. 1443 Nationale hitparade top 1 RADIO 4 0740 Nieuws. 0742 VOO: Ochtendstemming. 09.02 Veronica's Meesterwerk» j 1140 Muziek voor miljoenen. 1340 Ned. Muziekland Klassiek 1440 EO: Metronomium In Koi Yehudi Menuhln, viool. 1540 Noten en notities - De nati eeuwen gevangen. 1640 VPRO: Het portret RADIO 5 0940 NOS: Nieuwa. 0942 NOS-S port iet. 06.25 Waterstanden. 0940 RVU: De vrouw In de mu J 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Jeugdkatachese. 1040 De Zonnebloem. 1140 De 50+ Seniorenshow. 1245 Kruispunt. 1240 Boekenwijsheid. 1240 Da Capo. 13.10 Echo buitenland. 1340 De Derde Wereld. 14.00 Het dossier: Dementie (i* 15.00 Zin In muziek op 5. 1540 Op zoek naar hem. 1540 O Kwadraat. 1640 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Weak (vi frequentie Radio 1) 07.15-0640 tendmagazine 12.00-1340 LufX Omroep Rijnland: (Vla FM-freq i 105,7 MHz) 11.00-1240 Voor oui Radio Rijnmond Om 0740, 08 0840 Regionaal nieuws, weer keer. Tegen de klok van acht J column en om 0745 en 06.15 0 Waarachtig. Verder studlogasM portages en achtergronden vi nieuwa. 1040-1740 Was jij mal Elk uur nieuwa 0541 Met 1 wakker 06.15 Uit de band 1140 Het vermoeden 13.15 Tussendoor 14.03 Accordeonmuziek 15.03 Muzikale herinneringen 1645 Neem je tijd BRT 2 0540 De eerste ronde 09.00 Muziek boetiek 1040 Nieuws 10.03 Vrij parkeren 1145 Mediatips 1240 Regionaal progra 1340 Nieuwa 13.10 De middagpost 1440 Hitbox 1740 Focus BRT 3 0740 Goede morgen 0640 Nieuws 08.15 Ochtendvariaties 09.00 Nieuws 09.15 Jeux d'eau 10.00 Woordprogramma l Symfonische rm 1240 Tafetmuztok 1340 Nieuws 1340 Greetings from London 10.18 Arpeggio met MireNe f*

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8