itbreiding van 'e Schelft niet lef initief van de baan oorschoten stopt steun aan Lindehoeve Fietsers niet weren uit Kruisweg en Middenweg ZESTIG MILLE VOOR WARMONDS KUNSTWERK lilMil :IDEN OMGEVING tra krediet 'Het Onderdak' Diamanten trouw in Noordwijkerhout oninkli jk goud >orhouter Krol Duopassagier gewond bij aanrijding Zwemvierdaagse CeidócSouiant WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1987 PAGINA 11 DORDWIJKERHOUT De grote zaal van het ïiaal-cultureel centrum Schelft in Noordwij- rhout wordt mogelijk h uitgebreid. Volgens thouder C. van der aauw is daar kans op, nneer de stichting Ge- irdineerd Bejaarden- •rk Noordwijkerhout sluit om zich te huis sten in De Schelft. Bij daarvoor benodigde rbouwing zou dan ook grote zaal uitgebreid nnen worden. Van der aauw deelde dat giste- mee tijdens een pers- ïferentie waar de ge- ïentebegroting voor B8 werd toegelicht. oral toneelvereniging ODI de muziekvereniging Je- ne d'Arc zouden door de reiding van de grote zaal olpen zijn. Ze klagen over jïntegebrek bij hun jaar- Ise uitvoeringen. Er lag al J collegevoorstel tot uit- iding van De Schelft op ;1, maar dat stuitte vorige ek in de commissie welzijn ter op kritiek van de gro- partijen. De commissiele- i lieten vorige week weten ze een investering van (SCHOTEN Per 1 iber wordt de subsidie s stichting De Lindehoe- op gezet. Dat betekent is de Voorschotense poli- dat het einde van de ng onafwendbaar is. zeven ton wat te veel voor een paar uitvoeringen von den. B en W van Noordwij kerhout trokken hun voor stel voor een zeven ton kos tende uitbreiding van de gro te zaal van De Schelft daarop in. al was burgemeester F Winkel daar gisteren nog niet van op de hoogte, zo bleek tijdens de persconfe rentie. „We kunnen niet hard maken dat we door die uitbreiding extra inkomsten krijgen", aldus wethouder P. Heemskerk. Het college blijft er niettemin naar streven om De Schelft uit te breiden. „De eigenlijke doelstelling van De Schelft ruimte bieden voor ieder een wordt momenteel on dergraven vanwege het ruimtegebrek", aldus Winkel. Wethouder Van der Klaauw sloot niet uit dat de grote zaal van De Schelft op korte ter mijn toch wordt uitgebreid, als de stichting Gecoördi neerd Bejaardenwerk besluit om intrek te nemen in De Schelft. De stichting beraadt zich momenteel over een nieuw onderkomen, omdat de huidige huisvesting in Puyckendam naar de zin van de stichting wat afgelegen ligt. Een ander alternatief zou de ruimte boven het PTT-gebouw in Noordwij kerhout zijn. Mocht het be jaardenwerk besluiten dat De Schelft een aantrekkelijk al ternatief is, dan kan volgens Van der Klaauw overwogen worden om ook de grote zaal uit te breiden. Het rende ment van een uitbreiding zou dan veel groter zijn. Heemskerk liet verder weten dat Noordwijkerhout het overschot op de rekening van 1986, 717.000 gulden, wil re serveren voor zogenaamde gemeenschapsvoorzieningen. Daaronder valt het onder houd van onder meer De Schelft, De Duinpan en riole ringen. In de jaren negentig is Noordwijkerhout vooral veel geld kwijt aan onder houd en vernieuwing van de rioleringen. Nu daar alvast geld voor reserveren bete kent in de toekomst lagere kapitaallasten, aldus Heems kerk. Kritiek dat Noordwij kerhout te ruim begroot en zodoende geld oppot, wees hij van de hand. „Van die 717.000 gulden is 551.000 gul den niet te voorzien geweest. Het gaat om lagere energie- en rentelasten en minder uit keringen in het kader van de sociale zekerheid". Het tekort aan woningen in Noordwijkerhout is het colle ge een doorn in het oog, zo lieten B en W gisteren weten. Op 1 juli van dit jaar stonden 657 mensen ingeschreven als woningzoekende. B en W vrezen dat de woningnood alleen maar erger wordt. „Volgens de provincie heb ben de gemeenten van het SDB, Samenwerkingsorgaan Duin- en Bollenstreek, de af gelopen jaren 1.086 woningen te veel gebouwd. Daarom mogen we er de komende ja ren maar 4.500 in plaats van de eerder toegezegde 5.500 bouwen", aldus Heemskerk. „De provincie vindt dat de gemeenten nauwer moeten samenwerken om de proble men op te lossen. Ze verwijst naar bijvoorbeeld Katwijk, dat woningzoekenden kwijt kan in Leiderdorp en Alphen aan den Rijn. Maar in Noord wijkerhout wachten mensen liever twee jaar, dan dat ze in Lisse gaan wonen". De gemeenten worden vol gens hem slachtoffer van de bijstelling van het streekplan Zuid-Holland-West, waarin de provincie enige tijd gele den verkondigde dat de woonfunctie van de grote steden verstrekt moest wor den ten koste van de kleine re gemeenten. „Het is erg on rechtvaardig, want de pro vincie stimuleert met nieuwe bedrijfsterreinen in bijvoor beeld Katwijk de werkgele genheid, maar heeft geen oog voor extra huisvesting", al dus Winkel. VALKENBURG De raads commissie ruimtelijke orde ning en verkeer voelt er niets voor fietsers gedeeltelijk te weren uit de Middenweg en Kruisweg. Op de Middenweg en Kruisweg geldt éénrich tingsverkeer voor auto's, fiet sers mogen de straat in beide richtingen berijden. De rijkspolitie adviseert als oplossing voor parkeerproble men voor beide straten één richtingsverkeer voor alle weggebruikers in te stellen, maar A. Bremer (PvdA/PPR) voelde daar niets voor. „Het is leuk om allerlei regels te ma ken maar wie controleert ze?" Bovendien zei het raadslid dat hij de situatie leefbaar wil houden in het dorp. D. de Vries (CDA) vond het voorstel ook niet meer aanvaardbaar. „We sturen fietsers naar de drukke Hoofdstraat. We ma ken ons te veel zorgen over de huidige situatie", was zijn me ning. Zijn fractiegenote me vrouw G. Spiering-Poot stelde dat de situatie sterk overtrok ken wordt. De 50 meter lange Kruisweg is onbelangrijk, zo meende zij. Ook de VVD'er P. Mizee vond dat het moet blij ven zoals het nu is. De com missie had geen bezwaar tegen het weren van fietsers van het Frankenburg. Hiervoor aan de achterzijde van de flat een fietspad aangelegd.' Het aannemersbedrijf Jac. Slootweg ondervindt overlast van de geparkeerde vrachtau to's aan de Toegangsweg tot het Botenpad. Hij zegt dat hii zijn uitrit niet ongehinderd kan gebruiken en vraagt een parkeerverbod. D. de Vries stelde een tussenoplossing voor door het instellen van een par keerverbod tussen 7.00 en 17.00 uur. Alle fracties hadden gister avond ernstige kritiek op het voorstel tot uitwerking van het rapport van de werkgroep Jeugd- en Jongerenwerk. Voorstellen, veronderstellin gen en toekomstplannen zou- ENHEIM De gemeente Sassenheim zal een extra kre- erschaffen voor het voltooien van de verbouwing van het en cultureel centrum „Het Onderdak" aan de Hoofd- Hiermee lijkt een eind te komen aan de financiële peri- rond de renovatie van de voormalige „Anna-school". .het maken van de plannen stuitten B en W herhaaldelijk twaren van de Sassenheimse raad. Met name tegen de 'erbouwingskosten werd protest aangetekend. Uiteindelijk overeenstemming bereikt over een bedrag van ruim 470 id gulden. Nu werd besloten alsnog een bedrag van ruim le te besteden ter afronding. Het bedrag wordt grotendeels ideerd aan vervanging van verzakte kozijnen in de voor- en het plaatsen van een extra stalen buitentrap voor trans- an grote decorstukken door de toneelverenigingen „Pan en „Elcerlyc". ireker betrapt IRDWIJKERHOUT 38-jarige man zonder woon- of verblijfplaats heterdaad betrapt bij inbraak in een garage de Herenweg. De dader 1 in de garage een lucht- [pistool en droeg deze bij op het moment dat hij woning wilde binnen- irhout wil palenland onteigenen gaan. De bewoner betrapte de man nog in de garage. Toen de dader zich omdraai de keerde ook het pistool dat hij in zijn hand hield, rich ting bewoner. De bewoner wist het pistool echter af te pakken en hield de dader vast totdat de politie ter plekke was. tHOUT B en W van iout willen dat een stuk an de heer M. Verschoor issenheim wordt ontei- Het in Sassenheim gele- ïrceel, ook wel het „pa- d" genoemd, is nodig le aanleg van de Oost- an. Deze laan moet de i van Beierenweg in out en de Rijksstraatweg senheim gaan verbin- folgens B en W is de Mitlaan dringend nodig de ontsluiting van de >sthout. Noorlander Be- ederland BV, bouwer osthout, heeft alle grond dig is voor deze weg in- ls gekocht. Alleen met Verschoor kan geen instemming worden be- De gemeenteraad van *>ut buigt zich morgen avond over het voorstel van B en W om de grond te onteige nen. Gaat de raad akkoord, dan wordt de minister van binnenlandse zaken benaderd. Voor onteigening is een Ko ninklijk Besluit nodig. den door elkaar vermengd zijn Tenslotte besloot de ge combineerde commissieverga dering (informele raadsverga dering) alleen een besluit te nemen over De Lindehoeve en de vaststelling van 60 uren be- roepswerk ten behoeve van de buurthuizen. De PvdA en D'66 probeerden de meerderheid van de com missie over te halen de subsi die voor De Lindehoeve gelei delijk af te bouwen. Ook D'66 kon het echter eens zijn met VVD en CDA, die opperden dat de naam De Lindehoeve gewoon besmet is. Mr. G. Both (PvdA) zag graag dat de huidi ge bemanning van het bestuur en ook de beroepskracht inge schakeld zouden worden bij een nieuwe opzet De meer derheid van de commissie en tevens de ruime raadsmeer- derheid wensten een volledig nieuwe start met eventueel de consequentie dat het open jeugd- en jongerenwerk volle dig voor een jaar stil komt te liggen. Wethouder L. Marselis (CDA): „Er moet opnieuw be gonnen worden. Het open jeugd- en jongerenwerk zoals door De Lindehoeve gedaan wordt, past niet meer in deze tijd". Grote weerstand was er ook bij het voorstel tot aanleg van een fietspad door het Burg. Berghoutpark. Omdat de com missieleden eerst tijdens de vergadering hoorden dat de nieuwe fietsenberging bij het raadhuis alleen via het park bereikbaar is, bestaat er wel een meerderheid voor de aan leg van een fietspad vanaf Kon Julianalaan naar ge meentehuis, maar alle fracties wijzen een fietspad richting Elstlaan af eh geloven niet dat dit fietspad een veiliger fiets route voor de jeugd mogelijk maakt. Beter is het volgens alle fracties om te denken over een veiliger route langs de Leidseweg. Alle fracties meen den dat ruim 500.000,voor de aanpassing van de omge ving van het raadhuis in ver band met de nieuwbouw een zeer hoog bedrag is. Het echtpaar J.A. Schenk-Dui- venvoorde uit Noordwijkerhout vierde gisteren het 60-jarig hu welijksfeest. De festiviteiten hadden plaats in Het wapen van Noordwijkerhout aan de Dorpsstraat. De 86-jarige heer Schenk en zijn 84-jarige vrouw werden onder anderen gefelici teerd door burgemeester F. Winkel van Noordwijkerhout. Ook was er een felicitatie van de koningin. Het echtpaar, dat in verzorgingstehuis Munneke- wey woont, heeft drie kinde ren. De heer Schenk is werk zaam geweest in de oliehandel. FOTO: HENK VAN DEN ENDE WARMOND De provincie heeft de gemeente Warmond een subsidie van 30.000 toe gekend voor het plaatsen van een kunstwerk. Het bedrag wordt toegevoegd aan de (30.000 van het gemeentelijk unstfonds. In totaal is er dus zestig mille gulden beschik baar voor het kunstwerk dat gemaakt gaat worden door beeldend kunstenaar Frank Nix uit Bleskensgraaf. Het beeld zal verrijzen op het plantsoen tussen de Marijke- straat en de Herenweg. De aanvraag voor de subsidie is gedaan door de Werkgroep Besteding Kunstfonds (WBK). Deze op 22 mei 1986 in het le ven geroepen werkgroep zou oorspronkelijk na een half jaar een advies uitbrengen aan B. en W. Toen de mogelijkheid van een provinciale subsidie zich aandiende, werd deze ter mijn verlengd. De provinciale fondsen voor het eerste jaar waren al uitgeput en pas in* het volgende begrotingsjaar kon een verzoek worden inge diend. Aangezien Warmond nog geen beroep op deze rege ling had gedaan, achtte de WBK de kansen op het toe kennen van een subsidie zeer reëel. Er werd bij de Culturele Raad Zuid-Holland een bijdra ge van zestigduizend gulden gevraagd, waarvan door het provinciaal bestuur de helft is toegekend. Nu het totale beschikbare be drag bekend is, kan de op dracht officieel verleend wor den. De WBK hoopt dat het kunstwerk nu zo snel moge lijk, maar in elk geval in de eerste helft van het volgend iaar geplaatst kan worden. Wanneer de Warmondse be volking met het ontwerp ken nis kan maken is nog niet be kend. Open dag De gemeentelijke dag- en avond Scholengemeenschap Prinses Marianne met Havo en Mavo voor volwassenen in Voorburg en Leidschen- dam houdt donderdag en zaterdag open dagen. Be langstellenden voor de in ternationale schakelklas. Mavo en Havo zijn donder dagavond van zeven tot ne gen uur welkom in het ge bouw Lusthofstraat 13 in Voorburg en zaterdag van tien tot één uur in de school op de hoek van de Rozen- laan en Prins Hendriklaan in Leidschendam. Daisy D De zangeres Daisy D treedt vrijdagavond op in Blues Brothers aan het Henri Du- nantplein in Hillegom. Daisy D, die veel ervaring opdeed in het koor van Lee Towers, brengt nummers van Irene Cara, Gloria Gaynor en Boys Town Gang en een country medly ten gehore. Blues Brothers gaat om negen uur open. Orgelconcert De Engelse organist David Sanger geeft vrijdagavond een concert in de Nieuwe Kerk aan 4c Voorstraat in Katwijk aan Zee. Op het programma staan: „Messe Basse" en de vierde orgel- symfonie van Louis Vierne, en „Pastorale" van Johann Sebastian Bach. Sanger, die verbonden is aan de Royal Academy of Music in Lon den, heet inmiddels 30 solo- LP's uitgebracht. Toegangs kaarten kosten zeven gul den vijftig per stuk. Hou ders van een CJP of P65 moeten zes gulden betalen en kinderen tot 12 jaar oud vier gulden vijftig. Het con cert begint om kwart over acht ENHEIM/VOORHOUT De heer Krol uit Voorhout is gisteren wegens |0-jarig jubileum bij Sikkens in Sas- Pim onderscheiden met de ere-me- in goud, verbonden aan de orde van je Nassau. De onderscheiding werd op verzoek van burgemeester M.Th. de Wouw van Voorhout, opgespeld zijn vrouw. De heer Krol is binnen entrale researchlaboratorium mana- -an de sectoren autoreparatielakken iegtuiglakken. Met name op het ge- van de autoreparatielakken heeft hij sporen verdiend. Na de uitreiking |e een geanimeerde receptie in het irant van Sikkens. Koninklijk zilver voor bode Geertman TER AAR Gemeen tebode C. Geertman is gisteren in het raad huis van Ter Aar on derscheiden met de eremedaille in de orde van Oranje Nassau in zilver. De medaille werd hem opgespeld door burgemeester P.J. Verhoef. Geert man nam gisteren tij dens een drukbezochte receptie afscheid van de gemeente Ter Aar. Hij heeft 17 jaar als bode gewerkt. Politie selecteert 30 tips RARA-aanslag ALPHEN AAN DEN RIJN De ruim zeventig tips die bij de Alphense politie zijn binnengekomen, naar aanleiding van de t.v-uitzending „Opsporing Verzocht" zijn inmiddels vermeerderd tot negentig. De televisie-uitzending ging over de di verse aanslagen die door de Revolutionai re Anti Racistiese Axie (RARA) in Neder land zijn gepleegd. RARA pleegde op 26 C 1987 een aanslag op de oliehandel t in Alphen. Dertig tips zijn inmiddels geselecteerd en worden nader onderzocht. Vijf rechercheurs hebben de speciale taak deze tips zorgvuldig na te trekken. Vol gens een woordvoerder van de politie gaat daar veel tijd in zitten en van een echt re sultaat kan op dit moment nog geen spra ke zijn. Pensions hebben niet te klagen NOORDWIJK Pensions, kleine hotels en particuliere verhuurders hebben, ondanks de slechte zomer, niet te klagen. Ook de verhuur van gemeubileerde woningen is niet slecht verlopen. Campings en ho tels in de middenklasse hebben het meeste geleden onder de tot nu toe zeer matige zomer. Dit meldt de Noordwijkse VVV. De VVV zegt dat de strandexploitanten een flin ke achterstand kunnen inhalen als het goede weer doorzet. „Er kan het een ander worden rechtgetrok ken, maar dan moet de tweede helft van augustus zonnig en droog zijn", aldus de VVV. Straattoneel op Taatedam KATWIJK Mimieks Theater uit Katwijk houdt zaterdag op de Taatedam in Katwijk een straattoneel-dag. De officiële opening heeft 's ochtends om tien uur plaats, de toneeldag wordt om vijf uur afgesloten. Een heraut te paard zorgt voor de presentatie. Na de opening wordt begonnen met de eenak ter „De Dubbelganger", om tien over half elf gevolgd door de middeleeuwse klucht „Wind buil en platzak". Rond elf uur brengt Mimieks Jeugdtheater de eenakters „Kwartetten" en ..Het rommelwinkeltje". Om tien over half twaalf begint een poppenkastvoorstelling en om tien over twaalf volgt een optreden van de zanger Jan de Reus. De toneelvereniging Grü- nerie uit Oegstgeest besluit het ochtendpro gramma met een gastoptreden. Het ochtend programma wordt vanaf één uur 's middags in zijn geheel herhaald. Vanaf vier uur volgt een herhaling van enkele programma-onderdelen. RIJPWETERING Een 44-jarige man uit Rijpwete- ring is gistermiddag om kwart voor vier gewond ge raakt bij een aanrijding op de Ripselaan. De man zat achter op de bromfiets van een 46-jarige plaatsgenoot, die bij de Poeldijk de Ripselaan overstak om c jenoot, op het fietspad aan de andere kant van de weg te gaan rij den. Een 23-jarige automobilist uit Wassenaar die vanaf de Poeldijk de Ripselaan opreed kon het twee tal niet meer ontwijken. De duopassagier liep knielet sel op en is naar het Diaconessenziekenhuis in Leiden gebracht. In het Sassenheimse zwembad Wasbeek ging gisteravond de jaarlijkse avond-zwemvierdaagse van start onder ideale weersomstandigheden. Hoewel de voorinschrijving niet zo vlot verliep, waar schijnlijk als gevolg van de ongunstige weersgesteld heid, was de opkomst bij zonder groot. Er waren bij na 500 deelnemers en tal rijke belangstellenden stonden aan de bassinrand om naar de verrichtingen van familieleden en kennis sen te kijken. FOTO: WIM VAN NOORT Dropping De jaarlijkse dropping, de slotactiviteit van de Jeug- drecreatie Sassenheim, vindt vrijdagavond plaats. Om half negen staan de vrachtwagens op het plein Oosthaven om de deelne mers op een onbekende be stemming te droppen. Deel name kost drie gulden per persoon; groepen van tien personen moeten vijfen twintig gulden betalen. Deelnemers moeten zaklan taarn en schrijfgerei meene men. Voor nadere inlichtin gen kan men bellen met 02522-14174 of 16540. Swingavond Jongerencentrum Magnifio- si aan de Ruishornlaan 21 in Lisse gaat na een vakantie van drie weken komende vrijdag open. Zowel vrijdag als zaterdagavond wordt vanaf negen uur een swing avond gehouden. De toe gangsprijs bedraagt drie gulden, reductiekaarthou ders moeten één gulden vijftig betalen. Gerard Keu ter is winnaar geworden van de disc jockyverkiezin gen. Hij behaalde 572 stem men. Mark Kneppers werd tweede en Yvonne Alkema de derde. Vlooienmarkt In de Grashoekhal aan de Duinweg 18 in Noordwijk aan Zee wordt vrijdag en zaterdag een vlooienmarkt fehouden. Op vrijdagavond an men er van zes tot tien uur terecht en op zaterdag van tien tot vijf uur. De toe gangsprijs bedraagt op vrij dag één gulden vijftig en op zaterdag een rijksdaalder. Kinderen tot 12 jaar oud mogen gratis naar binnen. Reünie Voor oud-leden die in de ja ren 1947 tot 1963 waren aangesloten bij de land- en tuinbouw jongeren LTJ of LTM, afdeling Oud Ade- Rijpwetering wordt op zaterdag 26 september een reünie gehouden. Oud-le den die nog geen bericht hebben ontvangen, wordt verzocht contact op te ne men met Aad van der Geest, Hoofdstraat 113, 2678 CH De Lier.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11