Wim Bosboom moddert voort in Sterrenslag QtidóaQowuvnt gekleurd gezien 4 Satelliet-TV ^Nederland^ ÏnIRADIO/TELEVISIE DINSDAG 18 AUGUSTUS 1987 PAGINA 13 AVRO maakt er in de zomer 7 iet meeste werk van IET IS NATUURLIJK niet gezegd dat het zo- nerse herhalen in beginsel altijd televisie van f der allooi oplevert. Zo vertoont Veronica op nsdagmiddag nog eens de aardige serie 'Het tie paradijs', waarin op onbevangen en on- loroordeelde manier mensen worden gepor- ;eerd in hun tuin. Voor wie destijds de eer- WÉte uitzending hiervan heeft gemist: een aanra- ler. ilaar in het algemeen kunnen we rustig sgre- een van een grote lamlendigheid, die het Gooi V vangt zodra de maand april verstreken is. ik dit jaar is dat het geval, ik heb het er wel .ns vaker over gehad. Deze week heb ik voor eens wat rekenwerk verricht op basis van het programmapakket van de leden-omroepen, om het u nog eens te bewijzen. Eerst de grote lijn. De acht zuilen (NOS, IKON, Teleac en dergelijke laat ik buiten beschou wing) vullen deze week (gerekend van zaterdag tot en met vrijdag, dus analoog aan de program mabladen) samen 4415 minuten zendtijd. Iets meer dan een kwart daarvan is nieuw eigen werk (28 procent), tien procent bestaat uit her halingen, en maar liefst 62 procent is opge bouwd uit aankopen uit het buitenland. De KRO maakt 't het bontst (daarvan ligt ken nelijk vrijwel iedereen bruin te bakken aan de Italiaanse kusten), met 9 procent eigen werk, 5 procent herhalingen en 86 (zesentachtig!) pro cent aankopen. De VARA is een goede (nou ja) tweede, wel met nog 18 procent eigen werk en 5 procent herhalingen, echter met een fikse 77 procent aankopen. Bij de NCRV en de VPRO doen ze deze week iets minder zelf dan bij de VARA (resp. 15 en 14 procent). Hun percentages herhalingen lig gen ook ongeveer gelijk (15 en 16) en derhalve ook die van de aankopen (70 voor beide). De TROS herhaalt niks deze week, maar komt wel op 67 procent aankopen (en dus op 33 procent eigen werk). Veronica is weer iets luier dan de TROS, met 22 procent eigen werk, 14 procent herhalingen en 64 procent aankopen. De Evangelische Omroep maakt er vergeliiken- derwijs behoorlijk wat werk van om zijn identi teit in te vullen. Daar wordt maar 31 procent van de zendtijd gevuld met aankopen, en maar liefst 47 procent is nieuw eigen werk; er wordt nog wel 25 procent met herhalingen gewerkt. De grote winnaar, de minst lamlendige zuil, is de AVRO. De 'Algemene' vult 44 procent van zijn zendtijd met aankopen, ziet deze week ook af van enig herhaalwerk en heeft kennelijk nog zoveel medewerkers in Hilversum gehou den dat maar liefst 56 procent met eigen werk kan worden ingevuld. PRATEN OVER HUMOR blijft een moeizame opgave. Dat bleek ook zondagavond weer, toen de VPRO (in die veertien procent 'eigen werk' van deze week) Jos Brink liet interviewen door Peter van Ingen. Over humor moest het gaan, maar het ging voornamelijk over de positie van Brink als populairste man van Nederland en over de manier waarop hij het medium televi sie mede gebruikt om mensen naar de theaters te lokken voor zijn musicals en toneelstukken. Op zichzelf een aardig gesprek, al belandde het al vrij snel ver buiten de thematiek. RENE DE COCQ ffcAATSHEUVEL Een slag op de vader- u/Jandse beeldbuis is on- lenkbaar zonder de aan- vezigheid van de vervaar- ijke domineeszoon Wim 'D tosboom, wiens jaarrin- °ra [en inmiddels 58 in "dai ;etal in de loop der ja- (sfen onder de invloed van alle gangbare vermage- ingsmiddelen telkens cortstondige krimp ver- oonden om daarna des te eestelijker weer uit te dij- .n tot een omvang, die leiiok. met de armen van «n bootwerker niet te imvademen is. tmt chi el )e fourier die hem voor de ie iterrenslag-editie van deze zo- ter in een passende outfit Minister tast reserves van omroep aan HILVERSUM - In Hilversum is met ontsteltenis gereageerd Vol op het plan van minister lek Brinkman de omroepreserves el i aan te tasten. Aan de opge- aari spaarde 269 miljoen wil hij 80 i miljoen of meer onttrekken rk om de begroting van WVC rond te krijgen. Men noemt dit onbehoorlijk bestuur. Hiermee last de minister de bedoeling van de bestemmingsheffing als omroepgelden zijn aan. Ook put hij hiermee de mogelijkhe den van de omroep uit om het derde net volgend jaar gestalte te geven. De omroep legt zich bij dit ministeriële voornemen niet neer. Van de zijde van het departement liet men weten, dat een deel van de omroep velden STER-gelden zijn, die eerder op andere wijze wor den gebruikt, nl. voor dagbla- moest hijsen, was dan ook ge dwongen voor elk vereist kle dingstuk twee exemplaren te verknippen om afdoende de tors te kunnen bedekken van deze coach die tien jaar gele den reeds een team van tob bende prominenten op weer galoze wijze wist te inspireren tot een reeks wanprestaties. In 1977 stond hij aan het hoofd van een ploeg ongetrainde, door spijs en overmatig drank gebruik geteisterde VARA- medewerkers. Maar sinds zijn opzienbarende transfer van de toen nog luid kukelende Ar beiders Radio Amateurs naar de fabrikant van hapklare etherbrokken, verdedigt hij met verve en hartstocht de be langen van de TROS-equipe, die afgelopen zondag tijdens de finale-ronde weer met de conditie van een natte dweil voortmodderde in de piste van Joop van den Ende's commer ciële circus op De Efteling. Vanavond zijn deze prestaties via AVRO-tv te bezien op Ned. I om 20.28 uur, een slot manifestatie. door het slim en dwingend do seren van zijn adviezen wist hij in de presentator van weg- gooiprogramma's onvermoede krachten los te woelen, die Brandsteder een beslissend drijfvermogen verschaften. Met diezelfde tactiek inspi- spi- reerde hij de kwijlende keffer Martin Gaus, die voor zijn Trog Bosboom, met vechtpet getooid en met telkens een kakelvers likijsje tussen twee waakzame vingers, steeg wederom tot on verbiddelijke hoogte aan de rand van de trog vol zuigende modder, waarin zijn coryfeeën hyperventilerend voortklauw- den op weg naar het verlos sende kroos. Sissend carambo leerde hij voortdurend zijn aanwijzingen in de nachtdon kere brij waar in de afgelopen weken de reputaties van poli tici, artiesten en omroepmede werkers roemloos ten onder zijn gegaan. Bosbooms lepe timmermansoog had inmiddels gezien dat de conditie van zijn topman Ron Brandsteder sinds diens huwelijk de bedenkelij ke kwaliteit heeft gekregen van lawaaibotenhout, maar in de k Gaus, schuimbekkende baasje aan de kant volgaarne kwispelend zijn laatste reserves aansprak. Pakje boter „Natuurlijk zijn we hier geko men om te winnen", blijft Bos boom ondertussen boosaardig volhouden. „En daar kan ik als coach enorm veel toe bij dragen. Laten we er niet om heen draaien: ik werk in deze Sterrenslag uitsluitend met mensen die nog geen deuk in een pakje boter kunnen slaan en wier sportieve prestaties tot nog toe beperkt zijn gebleven tot het heffen van een glas bier. Mijn taak is het om deze slapjanussen op te peppen en hun vleugels te geven. Om dat te bereiken geldt in mijn ploeg slechts één wet: er wordt uit sluitend door mij gedacht. Wie eenmaal in de modder is be land, heeft immers geen tijd voor bespiegelingen". „Daarom zorg ik dat hun coach staat op de plaats waar die afzichtelijke poel wat min der diep is. Dat heb ik tevoren persoonlijk met een stok vast gesteld. En als mijn mensen daar gearriveerd zijn, roep, nee schreeuw ik hen toe: „OP STAAN". Want zwemmen in die vuiligheid heeft geen en kele zin. Dat is dweilen met de kraan open. Ook zie ik er nauwlettend op toe dat ze bij het vangnet hun handen or dentelijk schoonvegen aan een graspol. Want anders donde ren ze gegarandeerd voortijdig in die bak met kroos en ma ken ze brokken. Het lijken kleine dingen waar een coach Wim Bosboom: „Het uithangen van de lollige coach moet Hennie Huisman aan mij overlaten". FOTO: LEO THÜRING zich onledig mee houdt, maar ze leveren wel de broodnodige punten op". Sporternst Over zijn succesvolle aanpak ventileert Bosboom: „Dit hele gebeuren, want zo heet het te genwoordig, dit gebeuren dus benader ik met de vereiste sporternst. Ik heb nooit enige bewondering kunnen opbren gen voor de aanpak van sport verslaggevers. Ik gruw van hun onderdanigheid en van hun aanbidding van allerlei sportonbenullen. Stel je voor dat meneer Michels hen niet meer te woord wil staan. Of meneer Cruyff. Of meneer Beenhakker. Voor dat soort lieden zijn ze bereid diep door het stof te kruipen. Welnu, ik gedraag mij tijdens Sterrenslag als een ware sportcoach en braak dezelfde gangbare priet praat uit. Zo'n aanpak blijkt een vervreemdend effect te hebben en wordt in brede la gen van de bevolking hogelijk gewaardeerd. Geen wonder dan ook dat vele coaches mij krampachtig proberen te imi teren. Tevergeefs uiteraard. Als ik zie wat bijvoorbeeld een Henny Huisman er van bakte, haal ik mijn schouders op en denk ik: ach, zo'n Playback Show presenteer je alleraar digst. Dat doe ik hem niet na. Maar de lollige coach uithan gen moet hij overlaten aan ie mand die dat weer kan. En dat ben ik". Voor zijn affiniteit met Ster renslag heeft Bosboom ook een sluitende verklaring: „Ik ben van huis uit een spelletjes mens", bekent hij blijmoedig. „Bij ons thuis werd buitenspo rig veel gebridget, gemonopo- liet, gedomineerd en geklaver jast. Want reken er op dat ook dominees verzot zijn op spelle tjes". Sluikreclame Of hij tot in lengte van jaren zijn zegenrijk werk als coach in Sterrenslag zal kunnen uit oefenen, waagt Bosboom ove rigens te betwijfelen. „Dit soort programma's is uit pure nood geboren", legt hij uit. „De zendtijd wordt almaar uit- febreid. Maar het geld dat aarvoor beschikbaar is, wordt almaar minder. Logisch dus dat de omroepen proberen via sluikreclame hun zendtijd toch zo aardig mogelijk te vullen. Maar als per 1 januari 1988 de maatregelen van Brinkman verscherpt worden toegepast, als er dus echt door zijn amb tenaren wordt opgelet, is het afgelopen met dit soort ver kapte commerciële uitzendin gen". LEO THURING NEDERLAND 1 AVRO 15.30 Allemaal anderen, serie waarin jonge mensen tus sen 12 en 18 jaar aan het woord komen. Vandaag: Omgaan met jezelf 15.45 O One heavenly night, speelfilm uit 1931 van George Fitzmaurice. Twee zangeressen Fritzi en Lilli verwisselen van plaats. Wanneer een graaf zijn oog op Lilli laat vallen, be ginnen de problemen pas goed 17.05 AVRO'a Danateat Regio Zuidweat. Vandaag vanuit de Maaspoort te Den Bosch de eerste uitzending van de regio-finales. Spe ciale gast is Lenny Kuhr. De presentatie is in han den van Myrna Goossen en Arnold Verhoeven (te vens wedstrijdleider). NOS 17.30 ViS-Joumaal AVRO 17.40 CC AVRO tv-curaua: Om gaan met paard en pony, 8-delige informatieve serie over paardrijden. Afl.: Op gezadeld met een mens (3) 18.05 {CMinjon-magazine, pro gramma gemaakt door AVRO's jongerenomroep. Vanavond: Informatie TELEAC 18.30 Voorlichtingsfilm Hand werken 18.45 Voorlichtingsfilm Struc tuur in basic AVRO 19.00 Johan Pierewiet. Afl.11: De terugkomst van de speelsmurf. Koning Ge rard wil een groot feest ge ven maar de Speelsmurf doet het niet meer 19.25 AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Jack van der Voorn en Sierd de Vos NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Sterrenslag (slot). Ploe gen van de AVRO, TROS en Veronica komen in de finale tegen elkaar uit. In de AVRO-ploeg is een klei ne wijziging aangebracht. Captain Cees van Dronge- len begroet in zijn team twee nieuwelingen t.w. Bir- git Gantzert en Geertje Wielema die de afwezige Catherine Keyl en Amanda Spoel zullen vervangen. Het Veronica-team staat wederom onder leiding van Ad Bouwman. Nieuw in dit team is Leo van der Goot. Bij de TROS zijn er geen wijzigingen. Zie el ders op deze pagina. 22.17 AVRO's Televizier. In de actualiteitenrubriek aan dacht voor de veiligheid van veerboten. Ruim vijf maanden na de desastreu ze ramp met de Harold of Free Enterprise in het Bel gische Zeebrugge vraagt men zich af in hoeverre de veiligheid van de veerbo ten is verbeterd. Volgens deskundigen is het risico bij iedere overtocht nog steeds onnodig groot. Te levizier praat hierover met maritieme deskundigen, nabestaanden en overle venden van de ramp. 23.05 E The Westener, Ameri kaanse film uit 1940 van William Wyler. Cole Har den zwerft door Texas. Hij wordt ervan beschuldigd een paard te hebben ge stolen en wordt tot de strop veroordeeld. Maar er is hoop voor Harden: hij ontdekt dat de actrice Lilly Langtry de zwakke plek is van de rechter die hem veroordeelde. 00.04 Ontdek je plekje. Van daag: Maastricht NOS 00.55 Journaal 01.00 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 19.00 IC Journaal IKON 19.12 Het eindfeest, Ierse jeugd film. Regie: Ken Howard. Tijdens een eindexamen- feest van de middelbare school nemen de jongens en meisjes afscheid van de rituelen die bij de pubertijd horen IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek NOS 20.00 Mussolini en ik (lo e il duce), gedramatiseerde documentaire serie over het leven van Benito Mus solini. Deel 3. Het lot van Galeazzo Ciano voltrekt zich onontkoombaar. Zijn dagboeken komen via Mussolini's dochter Edda in handen van de Amerika nen 21.00 Wat zeggen die oude films? Serie over de ge schiedenis van de film. Deel 3: Denemarken (1910-1012). De eerste Deense films vallen vooral op door veel drama, ook was het land de eerste die erotiek in pikante melo drama's verpakte. 21.30 Television, informatieve serie over het medium te levisie. Deel 8: Opkomst en neergang van de docu mentaire 22.30 Journaal 22.45 Studio Sport Europese kampioenschappen zwem men in Straatsburg. Pre sentatie: Rob Kerkhoven en Harry Vriend 23.15 Nieuws voor doven 'e, JRT 1 DUITSLAND 1 on po 16.00-17.35 Isaura, da slavin (Escra- via Isaura). Braziliaanse serie van Gilberto Braga met Lucelia Santos. Afl.7. (herh.) Malvina wil zich niet langer aan Leoncio onderwerpen. 7.55 Nieuws .00 Tik Tak. Afl. 84. (herti.) .05 Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en het hert. (herh.) 18.10 Zevensprong, serie over Aero bic turnen voor kinderen. Pre- ij sentatie: Anne de Lille. Afl.2 __jt®-25 Soldaat en ik (Sdldier and me), negendelige Engelse serie van Caron Wilks met Gerald Sunquist en Richard Willis. Afl.9: Geen uitweg. Jim en Sol daat komen oog in oog te staan met bendeleider Boss. 18.50 Onbekende wereld (Explore), 28-delige documentaire serie. Af 1.23: Dansers en Tanden op Sri-Lanka (1), (herh) n 10.15 Zonen an dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl.359. Met o.a. Rowena Wal lace. Peter Phelps en Pat Mc Donald. Juli beseft dat ze Ter ry niet eeuwig kan ontlopen. 19.40 Lottowinneere 19.45 Nieuwe 20.10 Kunst-zaken 20.20 Mike, praatschow met Mike Vendrengh in Bredene. Gas ten: Monique van de Ven. 21.40 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Ra dio- en Televisie-Omroep. 1). Librado: Maandelijks auto- en autosportmagazine met o.m. een test van Renault 5 GTX. 2) Librado-dossier met Marc van Poucke. 22.20 Verhalen uit de duisternis (Tales from the darkside), 5- delige Amerikaanse serie. Afl.2. In de kast. Met Fritz We aver en Roberta Weiss. In de kamer van een studente staat een vreemd kastje. Soms gaat de deur Ineens open en dicht, er komen vreemde geluiden uit, nu eens is het leeg en dan weer gevuld met kleren. Het wordt een echte nachtmerrie voor de studente. 22.45-23.10 Nieuwe en Coda: Ma zurka Chórus van H. Villa-Lo bos door Wim Brioen m 11 15.50 16.00 17.45 17.55 18.14 18.25 19.24 19.57 20.00 20.15 21.00 21.45 22.30 23.00 00.05 00.05 Natur und Technik, een na tuurwetenschappelijk kinder programma. Afl.: Us Tegesschau Frauengeschichten, documen taire-serie. Afl.: Die Nanni von der Sameralm, filmportret van een vrouw die op eenzame hoogte leeft Spaee am Dienstag, kinder magazine met Tom Jerry Tegesschau Hier und Haute, actualiteiten Sprungbrett - Ausschnittwei- se Kleinkunst. Vandaag: Jörg Maurer en Hilde Heim Moeelbrück, serie. Afl.: Der Opernball Turf, serie. Afl.: Ich liebe dich - Ich liebe dich nicht. Programma-overzicht mTegesschau (S Die Montagemaler, spel- programma met Sigi Harreis. Gasten: Peter Hornton en Sla- va Kantcheff Report: Baden-baden Dallas, Amerikaanse serie met Patrick Duffy, Linda Gray, Lar ry Hagman e.a. Afl.: Sprühen- de funken. J.R. voelt zich in toenemende mate bedreigd in zijn machtspositiebij Ewing Oil. Tagest hemen ARD-Sport extra: Europese kampioenschappen zwemmen te Straatsburg, samenvatting. Commentaar: Jörg Wontorra Kulturweltspiegel, cultureel magazine met Hansjürgen Ro sen bauer Tagesschau Nachtgedenken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 BRT 2 tte iref17.25-19.00 Rechtstreekea reporta ge van de Europese kampioen schappen zwemmen te Straatsburg. Commentaar: Carl Huybrechts. (Eurovisie) RTBF 1 15.30 16.05 17.00 17.15 17.55 18.20 18.56 19.00 19.25 18.00 ONEm, vacaturebank 18-15 L'écran des vacancee, met o.m. Tom Sawyer 19.00 Journaal 19.03 Ce toir, regionaal journaal 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeerstips 105 Lee sentiers du monde, docu mentaire serie. Afl.: 20.000 lieues sous la terre 21.10 L'été provisoire, Belgische speelfilm uit 1986 van Saml Pavel. Met: Roger van Hooi, Samy Frey e.a. Een regisseur maakt een film waarin hij de dood van zijn moeder be schrijft. De film wordt een flop. Men vraagt hem in het vervolg geen autobiografische films meer te maken 22.45-23.15 Laatste nieuws 21.45 21.10 Ferienexpreee: tips, amuse ment gepresenteerd door Anke en Wolfgang Nesthëkchen, 6-delige serie naar de romans van Else Ury. Met: Kathrin Toboll, Christian Wolff, Doris Kunstmann, e.a. Afl.5. Heute en Aue den Lindern Tele-liluetrierte: actualiteiten, sport en amusement Tom Jerry, tekenfilm. Aansl.: Heute-Schlagzeilen Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, spelprogramma met Hans-Jürgen Baumler. Panel: Elke Kast. Carlo von Tiede- mann, Holde Heuer, Horst Pil- lau. e.a Prog rsmme-overzicht Heute Die Reportage: Elnfach dabei sein, reportage over een nor male vakantie met gehandi capten Schachnovelle, Duitse speel film uit 1960 van Gerd Oswald. Met: Curd Jürgens. Claire Bloom, Hansjörg Felmy, e.a. Wenen 1938: De advocaat Dr. Werner von Basil heeft waar devolle goederen van de kerk tijdig voor de komst van de nationaal-socialisten naar het buitenland gesmokkeld. Wan neer hij daarover wekenlang in isolement wordt ondervraagd, lukt het hem een schaakboek te stelen. Zo wordt het schaak spel zijn enige houvast Mach mit - der Umwelt zulie- be, milieutips Heute-journal Planquadrat Europe: Pariez- vous deutsch, documentaire J.R. Ewing, die zich in zijn po sitie als baas van Ewing Oil steeds meer bedreigd voelt. Dallas, Duitsland 1, 21.45 u. FOTO: UPI. over talenkennis in Duitsland en Frankrijk 22.55 Das kleine Fernsohspiel: Schloss Siegel, tv-film met Karl-Heinz Maslo, Chrlstiane Carstens. Susanne Bredehjöft, e.a. Babsie zit vanwege drugs bezit in de gevangenis in Hes sen. Daar werkt ze in de was serij en op een dag stopt ze uit verveling een briefje in een broek: Babsie zoekt aardige... Wie schetst haar verbazing, wanneer zij een brief ontvangt van ene Michael, die vanwege belastingontduiking in Beieren vastzit 00.15 heute DUITSLAND 3 18.05 Teleteketoverzicht 18.30 Fünl auf dem Apfelstem, pop penspel met de Augsburger Puppenkiste. Afl.2: Der Kugel- fischballon 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raam programma van de re gionale studio's 20.00 Tegesschau en weerbericht 20.15 Auslendsreporten Strand der Giganten, reportage vanuit Pa kistan 20.45 Rückblende, filmportret over de 40 jaar geleden gestorven Ettore Bugatti 21.00 MS Franzieka, serie van Heinz Oskar Wuttig. Met: Paul Dahl- ke. Femke Boersma, Bruno Dietrich e.a. Afl.: Verspëtung 22.00 Wanderungen durch die DDR: Zwischen Flamung und Dube- ner Heide, documentaire over deze twee bekende landschap pen 22.45 Wiedereehen mit Kommieser Haferkamph Tatort, politiese rie met Hansjörg Felmy. Willy Semmelrogge. Bernd Schater e.a. AflAbendstern 00.10 Laatste nieuwe m Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-ultzendlng. ■BZwart/wit-ultzendlng met on dertiteling vla TeleTekst. [3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Hl Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 16.25 16.45 17.10 17.35 18.00 18.10 18.35 19.00 19.35 20.00 21.50 22.00 22.24 22.26 22.30 00.45 01.10 One of the family. Swim, 10-delige informatieve serie over de zwemsport. Afl.: Springboard diving Children's BBC met de New Popeye Show Kids of Degraesi street, Kin derserie. Afl.4: Liz sits the Schlegels T John Craven's Neweround. Jeugdjournaal Think again. Afl.4: Gas Roll Harris's cartoon time Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine No pieces like home, Serie met William Gaunt, Marcia Warren e.a. Afl. 15: Mixed dou bles. Raymond is jaloers op het vriendje van zijn ex-vrouw. Eastenders, familiefeuilleton. Den wil wijzigingen aanbren gen in het voetbalteam van de Queen Vic. Niet iedereen is even blij daarmee. Juliet Bravo, negendelige poli tieserie met Anna Carteret in de titelrol. Afl.7: Girl talk. Su san Stubbs brengt het praatje in de wereld dat leraar Michael Blake een verhouding heeft met een leerlinge. Kate Long- ton gaat op onderzoek uit. Pointe of view, discussie Journaal Regionaal nieuwe Weerbericht Vote, vote vote for Nigel Bar ton, toneelstuk van Dennis Potter uit 1965 over een man die wordt opgeweorpen als li beraal kandidaat. Elvis - Aloha from Hawaii, laatste grote optreden van El vis Presley voor zijn dood 10 jaar geleden Ken Hom'e Chinese cookery. Vanavond: Snacks Weerbericht BBC 2 16.03 Only a game 16.55 Nieuwe en weerbericht 17.00 The archera 17.35 One in tour 18.05 Robin Lehman animal film 18.20 One village in China, docu mentaire-serie 19.00 No limits, laatste nieuws op het gebied van muziek, video en off-beat Presentatie: Jenny Powell en Tony Baker 20.00 Tricks of the trede, tips ter verlichting van het huishouden 20.30 Animal squad, 6-delige serie waarin een inspecteur van de Engelse Dierenbescherming wordt gevolgd bij zijn werk. Afl.6 (slot): There's nothing wrong with animals Just bloody people 21.00 Food and drink quiz 21.30 Braes tacks, driedelige infor matieve serie over alledaagse zaken 22.00 Gumshoe, Engelse thriller (1972) van Stepen Frears. Met Albert Finney. Billy Whitelaw, Frank Finaly e.a. William te leurgesteld in het leven, pro beert zijn dromen werkelijk heid te laten worden. 23.20 The act, toneelstuk van Chris Fallon met Caroline Embllng en Bill Rourke over een werke loos meisje dat als laatste red middel de assistente wordt van een dolkwerper in een circus 23.45 Newenight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 One in four 01 10-01.30 Open University SKY CHANNEL 16.00 The Pat Sharp Show. 16.30 UK Despatch. Popmuzielr 17.00 The DJ Kat Show 18.00 Dennis. Mr. Wilson is blij als Dennis hem vertelt een vete raan uit de Amerikaanse bur geroorlog te hebben gevon den. 18.30 Hogan's Heroes. Hogan krijgt opdracht een Duits schip on schadelijk te maken 19.00 Nanny and the Professor. Afl: The Art of Relationships 19.30 The Quest Afl: Welcome to America, Jad9 Snow 20.25 The Levkas Man 21.20 Federation Cup 1987 (Ladies tennis) 22.20 US College Football 23.20 The Tdk Tour of Wielrennen 23.50-00.50 The Smash Great Video Race SUPER CHANNEL 16.00 17.00 18.00 18.30 19.00 19.25 19.30 20.30 21.00 22.00 22.30 23.30 23.35 00.00 01.00 02.00 03.00 04.00 05.00 06.00 The Pepei Live Show. Countdown with Adam Curry Adventure of a Lifetime Catch Kandy. Kinderserie over twee weesjes die van huis zijn weggelopen omdat ze denken dat ze verantwoordelijk zijn voor de dood van hun oom. Game for a Laugh. Spel. Goodyear Weather Forecast David Attenborough Presents. Afl.: Eastward with Attenbo rough. David neemt een kijkje in de moerasgebieden van Borneo en bezoekt het vul kaan-landschap van Sumatra. The Kenny Everett Show. Tender is the night. Drama serie bewerkt door Dennis Pot ter. Afl.: 2. Super Channel Newa Super Sport. Wielrennen. Goodyear Weather Forecast Tommorow's World at Large. Afl.: On the trail of the big cat. The Tube. Videoclips, inter views en live-opnamen Simon Potter Amanda Redington The Buzz The Pepsi Live Show Countdown with Adam Curry The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramms's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo ieder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Eenmaal per dag wordt KPO uitgezon den, een programma met de nieuwste videoclips. Wat de kijker momenteel krijgt voor geschoteld, is het vakantiepro gramma. TV 5 16.05 17.35 18.00 18.40 19.00 20.30 22.00 22.30 Julian Fontanes Magietrat La Maison de Tf 1 Récréation Des chiffree et des lettres Grand Public. Michel Sardou Julian Fontanes Magietrat. Franse speelfilm uit 1933 over een drugbende-leider die ge liefd is omdat hij het opneemt voor de zwakkeren. Journal Télévisé Cine Club de TV5 ^TV-Morgen^ NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuwe voor do ven RVU 14.30 Keerpunt. Ik geloof dat niets voor niets is. (herh.) VOO 15.00 Seabert. 15.10 Ghostbueters. 1535 Club Veronica Clips 16.15 Rambo. 16.40 Het kleine paradijs. 17.05 Family Ties, Amerikaanse se rie. Afl.: Oh Donna. Alex maakt ken nis met een ongetrouwde zwangere vrouw en voelt zich min of meer ver antwoordelijk NOS 17.30 'AO-Jour- NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuwe voor doven. VPRO 15.30 D Laurel Hardy, serie slapsticks. Vandaag: Block-heads, film uit 1938. 16.25 Superman, Ani matieserie. 16.35 De gebroeders Leeuwenhart, serie. Afl.3 BRT 2 17.25 Europese kampioenschappen zwemmen te Straateburg. Commen taar: Cari Huybrechts. (Eurovisie) DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber, Foto als Hobby 10.00 Tegesschau und Tegesthemen 10 23 Kulturweltspiegel 11.10 Die Montagemaler 11.55 Umechau 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Tegesschau. 14.55 Fury, die Aben- teuer einee Pferdea, Engelse serie. 15.20 Denk und Dachte 15.50 Te gesschau 16.00 USA - dia neuen Einwanderer DUITSLAND 2 14.35 Heute 14.40 Main Name iet Hete 15.05 Der Vagabund, avonturen van een herdershond 15.30 Ferienex- press 16.05 Die Höhlenkinder. 16.30 Morgen schon. 17.00 Heute. 17.15 Tele-illustrierte BBC 1 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther 10.05 Children's BBC 11.00 Nieuws 11.05 Neighbours 11.25 Children's BBC. 13.05 Dallas, Ameri kaanse serie. 14.25 Neighbours 14 50 Stage fright Speelfilm (1950) van Alfred Hitchcock. SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.35 The Pat Sharp Show. 09.05 Soul in the City 10.05 Sky Traz from Germany 10.40 New Music Special 11.35 He- artline 12.35 UK Despatch 13.05 Fe deration Cup 1986 14 00 Ask Dr. Ruth 14.30 City Lights 15.00 Trans formers 15.30 The TDK Tour of Hol land 16.00 The Pet Sharp Show. SUPER CHANNEL RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Residentie pauzedienst. 21.35 Meer dan een lied alleen! 22.02 Metterdaad. 22.06 Hemelsbreed. 22.30 Als mensen veranderen. 23.07 NOS Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)L 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. Met om: 19.02 Het vooroordeel. 19.10 Wie doet het met wie? 19.25 Oom Ben's radiocauserie. 19.31 Het thema. 19.47 Het onverwachte 20.02 Popkrant. 21.02 Vara's Vuurwerk 22.02 VARA's Poppodium, 23.02 Tracks RADIO 4 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Koperkwintet Marinierskapel. 18.50 Muziek in vrije tijd. 19.30 Pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Debussy als opera-componist. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10-24.00 Kamermuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Met andere woorden 18.20 Daar waar de molens staan. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Voor buitenlanders REGIONAAL Radio Weet: 17.00- 18.00 Avondmagazine met Victor De- coninck. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-21.00 Popwetenswaardigheden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond 16.30 Middagmagazine met Was jij maar hier. Na 17.00 Gevarieerd pro gramma BRT 1 19.00 Nieuws 19.10 Actueel 19.30 Entracte 20.00 Nieuws 20.03 Pandora 21.00 Nieuws 21.03 BRT Band 2280 Nieuws 22.05 't Chanson 23.00 Nieuws 23.10 Crooners en soft music 23.30 Twee tot twee 24.00 Nieuws BRT 2 17.05 Rock gort 22.00 Nieuws 22.05 Midzomernachtsdroom 23.30 Twee tot twee BRT 3 18.30 Franz Liszt, mens en musicus 1982 Intermezzo 19.45 Uit een verborgen kamer 20.30 Radio Symfonie-Orkest Kopen hagen 22.00 Kamermuziek 2380 Dietrich Buxtehude 08.00 Amanda Redington 09.00 Sons and Daughters 09.30 Medhur Jeffrey's Indien Cookery 10.00 Ro land Rat 10.30 Emmerdale Farm 11.00 What s picture 11.30 Simon Potter 12.30 In at the deep end 13.30 Tomorrow's World at large 14.00 The Goodyear Weather Fore cast 1405 Son* end Daughters 14.30 Hippo 15 30 Ghostbueters MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws fNOS). 07.03 VARA: De rode draad. 12.56 NOS: Land- en tuinbouw. 1387 TROS: TROS Aktua. 1380 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 0783 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: uit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospeisound. 1183 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Party. 14.03 De Wilde Wereld. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 1180 Symfonische muziek (14). 1280 Promenade. 13.00 NOS: Nieuws. 1382 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten: Aurèle Nicotet, fluit en Michio Kobayashi, klavecim bel. 1580 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0985 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 NOS: Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine REGIONAAL Radio Weet: (via FM- frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Och tendmagazine. 1280-13.00 Lunchpro- gramma met land- en tuinbouw, de uit-tip van de bag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond 0780-08.30 Om 0780, 08.00 en 08.30 Region, nws, weer en verkeer en om 07.45 en 06.15 Quiz en Waarachtig. 1680 Radio Rijnmond Getapt BRT 1 05.30 Nieuws 0581 Met 1 wakker 08.00 Nieuws 0880 Uit de band 1180 Het vermoeden 13.00 Nieuws 13.15 Tussendoor 1480 Nieuws BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen 08.00 Nieuws 08.12 Zomergroeven 10.00 Nieuws 10.03 Omroep Limburg 12.00 Regionaal programma 13.00 Nieuws 13.10 Made in Germany 14.00 Dilemma BRT 3 07.00 Goede morgen 08.00 Nieuws 08.15 Klassiek ochtendconcert 09.00 Nieuws 09.15 Ochtendconcert 10.00 Woordprogramma 11.00 Wagner-Liszt 13.00 Nieuws 13.15 Pianomuziek voor 20 vingers 1480 Operette musical

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13