i Bewonderenswaardig 1kijkje in de natuur i lüiDIO/TELEVISIE Ceid&zQowuvnt Meer jazz op Super Channel Nederlandse teletekst op Sky Channel f5 JAAR SURVIVALOP TELEVISIE Nederland DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1937 PAGINA 13 |S en TROS eens over 1 sport-zendtijd ;UM - De NOS 'is met de TROS tot overeen- oing gekomen over een zendtijdruil ten behoeve de rechtstreekse verslaggeving van de finales - èet WK wielrennen op de weg in Oostenrijk en K atletiek in Rome op zondag 6 september. De moest daarvoor zendtijd ruilen met de TROS of <- de NCRV. De TROS heeft er nu in toegestemd de j toebedeelde zendtijd van een uur voor een sa- ratting van die dag verreden speedway-races te lineren met de uitzendingen van Studio Sport. q leêdway-races zullen tussen de bedrijven door in sfa rslaggeving van beide wereldkampioenschappen sn uitgezonden. De NOS mist nu nog een half van 18.00 tot 18.30 uur - wanneer Feduco een iding heeft. Deze NOS-zendgemachtigde blijft it I, wel weigeren haar uitzending te verplaatsen. Zij L p die dag een Fries programma. Deze zaak komt snkort in de NOS-bestuursvergadering. Astrid Joosten van VARA naar TROS HILVERSUM - VARA- presentatrice Astrid Joosten zal met ingang van het komende win- terzeizoen in oktober voor TROS-tv gaan werken. Zii gaat o.a. een wekelijks informa tieprogramma maken. Astrid Joosten kwam in '83 bij de VARA, eerst als omroepster en later tevens als presentatrice, a.o. in „Drie vrouwen" als opvolgster van Dieu- wertje Blok. LONDEN Het Britse satelliet-kanaal Super Channel gaat vanaf okto ber meer jazz uitzenden. In de nieuwe programme ring is daar vooral ruimte voor vrij gehouden op de late avond. Jazz-artiesten als Art Bla- key, David Sanborn, Chi- co Hamilton en Mike Mai- nieri zijn enkele groot heden die hun medewer king aan deze program ma's zullen verlenen. AMSTERDAM Op 1 september be gint een Nederlandse teletekst-service op Sky Channel. Volgens hoofdredac teur Bert van Delden is deze tak van Skytext niet in het leven geroepen om de programma's van het Engelse satel lietkanaal van Nederlandse ondertite ling te voorzien, maar om de teletekst- kiiker wat extra informatie te ver schaffen. Van Delden: „Wij staan ge heel los van Sky Channel en zullen een eventueel verzoek van het station om ondertiteling bij programma's te ver zorgen dan ook resoluut van de hand wijzen. De Nederlandse Skytext-service heeft weinig met Sky Channel te maken. Van Delden: „Als Teledimension huren wij zendtijd bij Softel, de beheerder van Skytext. Hierdoor zijn er geen juri dische verbindtenissen met Sky Chan nel. Volgens de hoofdredacteur is het niet de bedoeling de NOS Teletekst-service te gaan na-apen. „Wij proberen ons met Skytext vooral te richten op de zaken wereld, hoewel we evenals de NOS na tuurlijk wel op het nieuws en het weer bericht inspelen. Beide onderdelen zul len echter niet zo uitgebreid zijn als bij de NOS. Er bestaan plannen om de Ne derlandse Skytext van een origineel iasje te voorzien. Behalve nieuws en het weerbericht worden momenteel plannen ontwikkeld voor het brengen van een eigen horoscoop en nieuws over mode en gezondeheid. 5ffe dol ?bbe LVERSUM - De commer- t Engelse televisie-maat- ppij Anglia heeft een t aajuwe band met de natuur. Imii t beste voorbeeld daarvan ranide meest bekroonde reeks ir tijden: „Survival". In rèn 8 bestond het programma hte jaar en dat werd „gevierd" op i de een uur durende docu- n z ntaire „25 Years Of Survi- 'int De film is een compilatie s 2 i bekroonde „Survival"- ogtepunten, die in de loop pie r jaren de kijker vaak in i va voering bracht. De EO is |dt de documentaire van- htand uit (Ned. 1 om 20.28 nkt r). at i die 25 jaar zijn meer dan tde afleveringen vervaardigd, ore reeks is jaarlijks opge stuwd uit een half uur du st «hde programma's aangevuld hee t een aantal speciale docu- t e« mtaires van een uur waar- i d n in het verleden ook de ure gelse prins Philip zijn me- vii werking verleende. De itzj ogstaande kwaliteit van de edt zendingen waarin (bedreig- t diersoorten en de natuur ntraal staan, bleek een goed irtprodukt. Hierdoor ';ten meer dan honderd len, onder welke ook Chi- en Rusland, kennis met de vival" wordt bij Anglia 1 veel zorg omkleed. Zo K er in Londen voor het omvangrijke team elf beschikbaar om het riaal, dat uit alle delen van de wereld wordt binnen gevlogen, te bewerken. Er is bijna geen diersoort of plek op deze aarde te vinden waar het „Survival"-team zijn camera niet heeft opgesteld om soms met heel veel geduld en we- niet heeft opgesteld om soms ken wachten uniek filmmate riaal te schieten. Hierdoor maakte in eerste instantie de Engelse kijker en later de rest van de wereld kennis met na tuurverschijnselen en dieren waarvan ze niet eens het be staan vermoedden. De serie is een bedenksel van lord Aubrey Buxton, tegen woordig voorzitter van ITN, die de serie in 1961 vorm gaf nadat in de straten van Lon den een vos was gesignaleerd. Het was de aanleiding om de natuur in de grote stad voor de camera te halen. Op het moment dat het camera-team was uitgekeken in de Britse hoofdstad richtten de samen stellers hun camera's op ande re delen van het Verenigd Koninkrijk en later op de rest van de wereld. Een van de camera-mensen, die sinds 1968 deel uit maakt van de ploeg, is Dieter Plage. Zijn werk was zo verweven met het avontuur in de wildernis, dat hij een aantal jaren gele den zelf voor de camera ver scheen om over zijn werk en avonturen te vertellen. Onderdak Dier en natuur vonden als in geen andere reeks onderdak bij „Survival". Zo vloog een cameraploeg naar de Tsavo- vlakte van Kenya om daar vast te leggen wat er gebeurt als de rivier in het regensei zoen buiten zijn oevers treedt Het was een spectaculaire ge beurtenis vooral toen de ca mera een gevecht tussen een krokodil en een olifant kon vastleggen. Eerstgenoemde kwam uiteindelijk als win naar uit de strijd en verslond het dier. „The Battle of The Bison Forest" was de eerste Oost-Europese film. De docu mentaire, gemaakt in Polen, laat zien hoe de bizon wist te overleven in de Bialowieza- wouden. In Zuid-Afrika wer den de bosjesmannen van de Kalahari onder de loep geno men. De natuur-serie dwong bij alle lagen van de bevolking res pect af. Niet alleen door de soms angstige avonturen die de makers beleefden en vast legden, maar ook door de vakkundige manier waarop de strijd van dier en mens om in deze wereld te overleven, in beelden werd gevangen. Een groeiende kijkdichtheid en een internationale erken ning in de vorm van heel veel televisie-prijzen was het ge volg. Zo kreeg filmer Alan Root bijvoorbeeld op het tweede „World WÜdlife Film and Television Festival" een speciale onderscheiding voor het vakmanschap en de ken- .Survival" probeert op eigen wijze zijn steentje bij te dragen tot het behoud van diersoorten en FOTO: SP zien uit films, die werden ge maakt in onder meer 1961, 1971 en 1973. In die jaren bracht het „Survival-team, meestal bestaande uit een man en een vrouw, bezoeken aan Oeganda, het Umfolzi-re- servaat in het Zuidafrikaanse Natal, het Magadisomeer in Kenya en Zaïre. Er worden beelden getoond van onder meer een spektaculaire red dingsactie van een olifant, de vangst van twaalf witte neus hoorns, de enorme catastrofe waarvan duizenden flamin go's het slachtoffer werden, een tijgerproject in India en een kolonie visarenden bij de NASA-lanceerbasis Cape Ca naveral. HANS PIËT natuur. nis, die hij had aan de dag had gelegd in „The Legend Of The Lightning Bird". Deze wapenfeiten deea de commer ciële Engelse televisie-maat schappij al snel besluiten dat in elk geval één reeks niet van het scherm mocht ver dwijnen en dat was „Survi val' Dat de natuurserie nog altijd boeit, laat Super Channel elke maandag (19.30 uur) zien wanneer oude afleveringen uit de reeks worden herhaald. „We hopen met de serie voor al bij te dragen tot een grotere bewustwording van onze ver antwoordelijkheden", laat producer en producent Colin Willocks weten. „In dit jubile um-programma kijken we J op c maar willen we ook laten zien wat wij mede tot stand heb ben weten te brengen in de strijd voor het behoud van de natuur". Inzet In deze speciale aflevering kan de kijker (nog eens) zien hoe met bewonderenswaardi ge inzet en toewijding al het mogelijke wordt gedaan om bedreigde diersoorten en na tuurgebieden te redden uit de handen van de natuurvernie- lers. Een ding staat in elk ge val vast; door de films zijn steeds meer mensen zich gaan inzetten voor de natuurbe scherming. In „25 Years Of Survival" zijn fragmenten te NEDERLAND 1 EO 15.30 Weatbrook hospital, tv- serie. Afl. 8: De diagnose. Een vrouw lijkt erg blij dat haar dochter gaat trou wen. In werkelijkheid kan ze haar niet loslaten en raakt dan ook geestelijk In de problemen 15.55 Reptielen (Reptiles). Au stralische natuurfilm over krokodillen, zeeschildpad den en hagedissen 16.20 Portretten van Amerika (Portrait of America), do cumentaireserie. Afl.7: lowa 17.10 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma 17.30-17.40 we-JournaaI IOS 18.15-18.30 Twee berichten uit Nederland EO 19.00 Vancouver Diepzee Aquarium (Danger Bay), Canadese tv-serie met Donnely Rhodes, Chris topher Crabb, Ocean Hell- man, e.a. Afl. 7: De baby dolfijn. Voor het eerst wordt er een witte dolfijn in het aquarium geboren 19.25 Het evangelie naar Johan nes, twaalfdelige serie van een bijbelstudie over het evangelie naar Johannes. Afl. 8: Werkelijk vrij. Pre sentatie: Henk Binnendijk (herh.) NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht EO 20.28 25 jaar Survival films (25 years of survival), docu mentaire met de mooiste fragmenten uit vijfen twintig jaar natuurfilms. Presentatie: John Hedges (zie elders op deze pagina) 21.20 Samen zingen met Arie Pronk in de zomer, muzi kaal programma met me dewerking van Hervormde Zangvereniging Jeduthan, o.l.v. Ab Vroegindewey, Rei nat a Heemskerk, alt. Orgel: Arie Pronk. Presen tatie: Heieen van Dijk 22.00 Een droom die werkelijk heid werd (Beyond the next mountain), Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Rolf Fornsberg en Ja mes E. Collier. Met Ben nett Ohta, Alberto Isaac. Lourdes Pontbios e.a. Wanneer de Engelse zen deling Watkin Roberts door soldaten wordt ge dwongen de Hmar-stam te verlaten betreurt hij dit. Maar nog voor hij weggaat ontdekt hij dat vijf stamle den het evangelie aange nomen hebben 23.35 Tenslotte, dagsluiting NOS 23.45 Journaal 23.50 Nisuwa voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal TROS 19.12 E Op volle toeren, Neder landstalig muziekpro gramma gepresenteerd door Chiel Montagne 19.55 Simonskoop, filmrubriek gepresenteerd door Simon van Collem. Ditmaal frag menten uit de Amerikaan se komedie 'The secret of my success' met o.a. Mi chael J. Fox en Helen Sla ter, John Landis' slapstick 'The three amigos' met o.a. Chevy Chase en Mar tin Short en 'Superman IV* met o.a. Christopher Ree ve 20.20 Das Boot, Duitse speelfilm uit 1981 van Wolfgang Pe tersen, naar de gelijknami ge roman van Lothar-Gün- ther Buchheim. Met o.a. Jürgen Prochnow, Herbert Grönemeyer. Klaus Wen- neman en Martin Semmel- rogge. Een oorlogscorres pondent vaart mee op een onderzeeër tijdens de Tweede Wereldoorlog. Vol verbazing volgt hij de op gewekte bemanning totdat het eerste alarm wordt ge slagen NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven T 1/BRT 2 na M7.40 Isaura, da slavin (Escra- j va Isaura, 4). tiendelige Brazlll- aanse tv-serie van Gilberto Braga met Lucdlia Santos in de hoofdrol (herh.) keft Nieuws in teltakst va 0 Tik Tak, peuterprogramma ri-si(herh.) Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de teddybeer Fame, Amerikaanse tv-serie met Debbie Allen, Lee Curreri en Erica Gimpel. Afl.5: Niet op- 00 5 Kwizien, tips voor koken en laj lekker eten. Vandaag: Cassou- let. Presentatie: Etienne Coc- qvyt. Regie: Rita Paesmans ,ts 5 Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se rie met Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps. jzej Wayne s ontdekking heeft on- voorziene gevolgen - vooral voor Barbara aato Mededelingen en vanavond 5 Nieuws 0 Kunst-zaken i. Mattock, dertiendelige Ameri kaanse tv-serle van Robert Day. Met o.a. Andy Griffith, Linda Purl en Steve Inwood. Afl. 10: De politieman. De agent Joe Peters probeert al jaren het bendelid Harry Lan ders te pakken te krijgen. Wanneer Landers vermoord wordt, krijgt Peters dus de schuld, maar Matlock neemt het voor hem op Panorama: T.OJ(J.O„ reporta ge over zeven aspecten van het leven in de Japanse hoofd- stad Tokio K) ChAteauvallon (2), 26-delige Franse tv-serie over de lotge vallen van de familie Berg. Met o.a. Chantal Nobel, Jean Davy. Denis Savignot e.a. Wanneer Catherine Kovalic hoort dat Paul gedood is, krijgt ze een shock. Men vreest het ergste voor het kind dat ze van Paul verwacht. Antonin beschouwt de moord op Paul als een per soonlijke uitdaging 4-23.15 Nieuws en Coda: 'Flütes rêveuses, van J. Casterede door het dwarsfluittrio Terzetto BF 1 ONEM, vacaturebank rEcran dee vacances, kinder magazine met o.a. 'Un bateau pour l'aventure' en 'Mon petit poney" Journaal Ce soir, regionaal journaal Journaal Autant savoir, Informatief pro gramma. Vanavond: Logement social Wallon L'ouragan vlet de Navarone (Force ten from Navarone), En gelse speelfilm uit 1978 van Guy Hamilton. Met Robert Shaw, Harrison Ford, Barbara Bach, Edward Fox e.a. Na een mislukte missie op het eiland Navarone, worden Majoor MaJ- lory en sergeant Miller naar Joegoslavië gestuurd om een Infiltrant uit het verzetsleger te lichten Courts métregss belgas, drie korte films. 1. E pericoloso «porgersi', van Jaco van Dor- mael. 2. Bethlehem', van Ser- vaas Helrman. 3. 'Zigzags', van Dominique Lor eau Laatste nieuws DUITSLAND 1 15.50 16.00 17.45 17.55 18.14 18.40 19.00 19.57 20.00 20.15 21.00 21.03 22.30 23.00 00.35 00.40 Natur und Technik, program ma over wetenschap voor kin deren. Vandaag: Das Fahrrad lernt laufen Tagesschau Komische Geschichten mit Georg Thomalla, serie toneel stukken met Georg Thomalla, Corinna Genest e.a. (herh.) Jim Knopf und Lukas, der Lo- komotivführer, poppenspelse- rie. Afl.4: Von der Drachen- stadt nach Lummerland Achtung Klappe. 'Kinder als Reporter: Der Hamburger Ha len', kinderprogramma Tagesschau Hier und heute, regionaal ma gazine Tiere und Menschen. Van daag: Josef Gebaute Trfiume, tv-serie. Afl.: Romantik vom Relssbrett Hart aber Herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie met o.a. Stephanie Po wers en Robert Wagner. Afl.: Friedwart kennt den Mörder) Programma-overzicht mTagesschau Schlag auf Schlag: Agnea HUrland-Büning, filmportret van de staatssecretaris van het Westdultse Ministerie van De fensie Der 7. Sinn, verkeerstlps S Musikantenstedl, folkloris tische avond gepresenteerd door Karl Molk Tagesthemen Vier gegen die Bank, Duitse tv-film van Wolfgang Petersen uit 1976 naar de roman 'Gen tlemen in roten Zahlen' van Ralph Maloney. Met Herbert Bötticher, Walter Kohut, Ha- raid Leipnltz e.a. Als de crisis toeslaat weten de arme men sen zich nog aardig te redden. Ze waren al niet veel gewend. Maar de rijkelui weten zich geen raad. Daar zitten ze met hun dure huizen, dure vrouwen en een schandegevoel. Vier van deze heren besluiten hun geld weer daar te halen waar ze het al gewend waren: bij de bank Tagesschau Nachtgedanksn DUITSLAND 2 15.30 Ferienexpress, tips, amuse ment en spanning 16.05 lm Reich der wilden Tiere, na tuurserie. Afl.: Die Waipitis der Montana Rockies 16.30 Maine Mutter, deine Mutter, tv-serle. Met: Eileen Brennan. Rob Lowe, e.a. Afl.: Rauchen verboten 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrterte, actualiteiten, sport en amusement 17.45 Abenteuer einer Lady, tv-se rie. Met: Mathieu Carriere, Mel Martin, Daniel Ceccaldi. e.a. Afl.: Indlanische Gerechtigkelt 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Tele-As, spelprogramma met Carolin Reiber en Peter Rapp 21.00 Jetzt ess ich weniger Fleisch. 'Tiere - Eln Stück Leben', do cumentaire over vleescon sumptie 21.45 Heute-Journal 22.10 Was nun, Herr Diepgen? Inter view met de burgemeester van Berlijn 23.105 Der Schiedsrichter, film naar de vertelling 'Die Wahrtieit des Cameron Mitchell speelt de hoofdrol in de film 'Three came to kill'. Duitsland 3 om 20.15 uur. FOTO: ANP K. Bisst' van Lorenz Lotmar. Met: Wolfgang Kieling, Harald Dietl, Erwin Kohlund, e.a. Een oud voetbalstadion moet wor den afgebroken. Wanneer de bouwlieden willen beginnen met de sloop, vinden ze tot hun verbazing in de gewelven een bewoond kamertje met het opschrift 'Scheidsrechter'. Na herhaald kloppen doet een oude man open... hij verwacht een uitnodiging voor het fluiten van een belangrijke wedstrijd (herh.) 00.40 Heute DUITSLAND 3 20.00 20.15 18.05 Teletekstoverzicht 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunds, regionaal magazine met nieuws en sport Raam program ma van de re gionale studio's Tagesschau E Film am Dormers tag: Mör- der-Trio (Three came to kill), Amerikaanse speelfilm uit 1959 van Edward L.Cahn. Met Ca meron Mitchell, John Lupton, Steve Brodle e.a. Voordat een tolk door huurmoordenaars sterft, kan hij de politie nog in lichten over een aanslag op de ex-premier van zijn land. Nu moet het nog verijdeld worden I Ein Doppelleben: Richard Ex- ner, filmportret van deze pas op 51-jarige leeftijd begonnen schrijver i Geschichte: Die Gewalt soil gegeben Mann, do 23.05 23.15 inn, documentaire uit de se rie 'Spuren', over de Duitse Boerenoorlog (herh.) Tips fQr Leeer, reportage over de Italiaanse schrijver Giorgio Bassani (herh.) m Ondertiteling via TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wtt-ultzendlng. ■EZwart/wit-uitzendlng met on dertiteling via TeleTekst. IQ Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzendlng in orginele versie met ondertitels. BBC 1 14.50 International golf: Benson A Hedges international, golf- toernooi te Fulford. Met om 16.00 Nieuws en weerbericht 17.10 Children's BBC, kindermaga zine met Philip Schofield 18.00 John Craven's newsround 18.10 We are the champions, geva rieerd programma waarin Ron Pickering topsporters ontvangt 18.35 The Flintstones, tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Top of the pops, muziekpro gramma. Presentatie: Peter Powell en Simon Bates 20.30 mEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully, e.a 21.00 CC Body matters, documentai reserie over het menselijk li chaam en gezondheid. Afl. 3: Ear we go 21.30 In sickness and in health (4), zesdelige comedyserie met Warren Mitchell, Una Stubbs e.a. (herh.) 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Alas Smith A Jones, sketches, parodieën en dialogen door Mel Smith en Griff Rhys Jones 23.00 Phil Cool 23.25 mScreenstory: The Godfather The complete story (3), vijf delige tv-serle van Francis Ford Coppola naar de roman van Mario Puzo over de mafia- familie Corleone. Met Marion Brando. Robert de Nlro, James Caan, Simonetta Stefaneill e.a. (deel 4: woensdag) 01.00 Weerbericht BBC 2 15.20 KJ Persons unknown (I soliti ignoti), Italaanse misdaadfilm uit 1958 van Mario Monicelli. Met Vtttorio Gassman, Marcel lo Mastroianni, Claudia Cardi nal e.a. 17.00 Nieuws en weerbericht 17.10 International golf: Benson A Hedges international 18.50 Thursday western: Bullwhip, Amerikaanse speelfilm uit 1958 van Harmon Jones. Met Guy Madison, Rhonda Fleming, Ja mes Griffith e.a. 20.15 Special Olympics, sportevene ment op het eiland Wight voor geestelijk gehandicapten uit Europa. Presentatie: Cliff Mor gan 20.40 Ebony Rim: Eye to eye (slot), zesdelige serie gemaakt door zwarte regisseurs. Afl. 6: The Stein sporting talent, film over de uit Zuld-Afrlka geëmigreer de familie Stein. Vader Isaiah Stein was een beroemd bok ser. twee zoons, Brian en Mark, zijn prof-voetballer bij Luton Town, twee zoons zijn voetballers button eredivisie- verband en twee andere zoons zijn professionele tenniscoa- ches 21.10 Timewatch, samenvatting 22.00 The travel show, toeristisch magazine met Paul Heiney 22.30 The maharajas, tweedelige do cumentaire over het verleden en heden van het Indiase vor stendom. Afl. 1: Kings and castles 23.20 The water front, informatieve serie over het leven op en de belangen van een eiland-natie 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.15 Open University SKY CHANNEL 16.00 E The Smash Great Video Race, met Pat Sharp en Ron nie the runner 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 D Dennis, comedyserie. Afl.: San Diego Safari 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: The Prisoners' Prisoner 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie. Afl.: A driller, a dol lar 19.30 Get smart, comedyserie. All.: Pheasant under Glass 20.00 Tom Jones, muzikaal pro- ?ramma gepresenteerd door om Jones 20.30 A Country Practice, dramase rie. Afl.: Still life 21.20 Championship Wrestling 22.15 Charles Haughey's Ireland, documentaire waarin de Ierse minister-president Charles Haughey de kijkers een im pressie van zijn land geeft 23.15 E) The Smash Great Video Race (herh.) 00.15-00.45 E Young, Free and Single (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Blake's 7, science-f iet ionserie met o.a. Gareth Thomas, Paul Darrow en Sally Knyvette. Aft. 21: Hostage 19.00 Game for a Laugh, spelpro gramma met Julian Pettlfer 19.25 Europees weerbericht 19.30 Armchair Adventure, docu mentaireserie over expedities. Aft.: Gold from the deep 20.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 21.00 Shoestring, detectiveserie met Trevor Eve In de hoofdrol 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.00 Europees weerbericht 23.05 World Cinema: A far cry from home, tv-film 00.35 Montreux Rockfestival 1987, muziek special 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 CD met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Eenmaal per dag wordt KPO uitgezon den, een programma met de nieuwste videoclips TV 5 16.05 D Cine Club de TV5: Justin de Marseille, speelfilm 17.45 L'Écoie dee Fans 18.00 Récreations 18.40 Des Chtftree et des Lettres 19.00 Le grand Echiquier 22.00 Journaal 22.30 Jazz A Juan NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 15.30 De grens (2) TROS 16.00 TROS Vrijdagmatinee: De ge broken pijl (Broken arrow), Ameri kaanse speelfilm uit 1950 van Delmer Daves. Met James Stewart, Jeff Chandler, Debra Paget e.a. In Arizona vechten de Apache Indianen om de blanken van hun terrein te houden. Tom wii onderhandelen met het op perhoofd en na langdurig aandringen ontstaat er een gesprek (herh.) NOS 17.30 W6-Journaal TROS 17.40 TROS-Sport, sportmagazine BRT 1 16.00-17.35 Isaura, de slavin (Escra- va Isaura, 5), tiendelige Braziliaanse tv-serie (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 E stadl (herh.) 11.30 Biider aua der Wissenschaft (herh.) 12.10 Jetz es- s'ich weniger Fleisch 12.55 Perso verzicht 13.00-13.15 Heute 14.50 Salto Mortals, die Geschichte einer Artistenfamilie, tv-serie (herh.) 15.50 Tagesschau 16.00 Bërenstreiche - Trau' keinem Hund mit grossen Maul, Tsjechische poppen film 16.15 Walt Disney: Entführt - Die Aben teuer des David Balfour (Kidnapped). Amerikaanse speelfilm uit 1960 van Flobert Stevenson 17.45 Tagesachau DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1 14.45 Heute 14.50 Das grossen Wallendas, film over het ongewone leven van een artiestenfamilie 16.20 Ferienexpress 16.30 Freizeit._ und was mann da- raus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Robin Hood, tv-serie. Afl.: Der neue Scherrif RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 164» KRO: Echo-magazine. 18.35 Pas op de plaat. 19.02 KRO's country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: Midnight hour. 01.02 Musica exotica. 03.02 Origineel waar. 05.02-07.00 Q, O Ie Q RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 194)0-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 194)2 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 23.02 Sesjun RADIO 4 18.02 VPRO: Senza Parole, nieuwe Amerikaanse muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 20.30 Radio Symfonie Orkest van Saarbrücken. 21.30 Met Pierre op locatie: jazzcon cert. 23.00 NOS: NOS Jazz Festival 1987 RADIO 5 18.10 KRO: KRO-llteralr. 18.40 IOS: Turks programma. 194)0-20.30 NOS: Programma voor buitenlandse ^werk nemers. REGIONAAL Radio West: 174)0-184)0 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten. column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Ga jij de klas maar in (onder wijsprogramma) 19.00-20.00 Kunst uur. Verder als Radio 1. Radio Rijn mond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt, talkshow. 174)0-18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 BBC 1 07 35 Leon Errol 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther 10.00 Nieuws 10.05 Chil dren's BBC 11.00 Nieuws 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Chil dren's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Zorro, tv-serie 12.30 World of wildlife 13.00 Nieuws 13.05 Bonanza, westernserie 14.00 Journaal 14.25 Neighbours, tv-serie 14 50 Benson A Hedges goiftoemooi 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 IS Sky Trax 13.05 Nashua Tennis Gala 14.05 Fsshion TV 14.30 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Barrier Reef 16.00 E Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show 18.30 De BRT Big Band. 18.55 Beiaardmuziek 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Entracte. Gevarieerd muzikaal intermezzo. 20.03 Folk op donderdag. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 174)5 Radio twee met popteiefoon. 19.10 Funky Town. 224)6 Boem Boem by Night. Zwarte en blanke pop van vroeger en nu. 23.30-02.00 Twee tot twee uit Oos tende. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Liszt, mens en musicus (28). 19.35 Even met Paganlni. 19.45 Home made. 20JO Pianomuziek van Debussy. 214» Rechtstreeks Jazz Mkjdeiheém. 22.30-23.45 Jakob Lenz, kameropera, Wolfgang Rihm. SUPER CHANNEL MORGEN 07.00 Hippo 08.00 Amanda Radlno- ton 09.00 Sons and daughters 09.30 Sporting Chance 10.00 Star Fleet 10.30 Emmerdale farm 11.30 Simon Potter 12.30 Survival 13.30 Are you being served? 14.00 Weerbericht 14 05 Sons and daughters 14.30 Hippo 15.30 Ulysses 31 16.00 The Pepsi live show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 074)3 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 V.I.P.-roem. 16.05 VARA: De Rode Draad RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 074)3 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 06.50 in gesprek met Frans Broek hof!. 094)3 Adres onbekend. 104» In antwoord op uw schrijven. 114» M/V - Magazine. 11.50 In gesprek met Frans Broek hof!. 124» Duitsland in van twaalf tot twee. 14.03 Als er een over de dam is. 15.03 Pierement. 15J0 TROS: Gerard de Vries draait op v RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 074» VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van oud. 114» Adam Curry. 12.03 Bart en de Zwart. 154» De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 094» Klassieke muziek. 10.20 Junge Deutsche PhUharmonie met viool. 124» Strljdkwartetten. 134» Nieuws. 13.02 Operette. 144» EO: Orgelbespeling. -MJ0 Klein bestek. 15.30 Aan de oevers van de Dnjepr. 174» Crème du Baroque RADIO 5 094» Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Paranormaal. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek 114» Toppers van toen klassiek. 124» Nieuws. 124» RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5 (herh 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 144» 't is een wonder. 14J0 Drie speurtocht met. jeugdpro gramma. 154» Sonja's Tip Tijd. -MJ0 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten, weer en verkeer. 124)0-13.00 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw, uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: Om 07J0. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 06.15 Quiz en Waarachtig. 05J1 Met 1 wakker. 08J0 Uit de band. 11-30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. 154» Muzikale herinneringen. 164» Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 06.12 Zomerhappening. 064» Op schrijversvoeten. 104» Platen poets. 124» Regio. 13.10 Hadiemicha. 144» De stemming. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 074» Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Hoornkwartet F»unto. 10.00 Woordprogramma. 10.45 Matinee (2). 124» Tafelmuziek. 13.15 Symfonische dansen. 15.40 Zeer zeer rustige muziek! 16.25 Muziek bij een uittocht.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13