Reuze-amfibie in en en Lisse i Lindehoeve legt activiteiten stil Pleidooi voor verplaatsing vrachtschip Oude Wetering BEIDEN OMGEVING fi&tdaaSomant en .leiderdorp verkoopt Hollandsche Tuyn Weer brand Oegstgeest Sportauto gestolen A f scheid zuster Wilma Rijkspolitie wil ex-agentes weer in dienst nemen Nog geen bekentenis in Wassenaarse wurgmoord Concours hippique in Lisse DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1987 PAGINA 11 0DERDORP Wanneer de ge- leenteraad van Leiderdorp op 31 au- D ustus instemt met het voorstel van 'ral [t college van B en W, kan J. Sloof, guj f horeca-exploitant van de herberg egd den Hollandsche Tuyn zich eige ne \|aar weten van het historische pand [out jn de Hoofdstraat. Sloof die het café- ïlgij staurant van de stichting Cultureel wap entrum De Hollandsche Tuyn heeft iren 'pacht, is bereid een bedrag van n j5.000 gulden te betalen. Een jaar ge- 'est iden deed Sloof in de raadscommissie irj nanciën de suggestie het pand te ko- ladtn om zodoende een einde te maken de financiële tekorten waar de chting mee kampte. De laatste jaren le de stichting er niet in de be sluitend te krijgen. Voor het exploitatie-tekort werd de gemeente aangesproken die zich garant had ge steld voor de rente en aflossing van de hypothecaire lening. Sloof zal een gedeelte van het pand als woonruimte in gebruik gaan nemen. Daarvoor zul len de kunstenaars die in het atelier- gedeelte cursussen verzorgen moeten wijken. Het college van B en W heeft intussen besloten de kunstenaars on der te brengen in een lokaal van de stichting voor vrijwilligers De Werk wijzer. De Oudheidkamer en de Jazz club De Wagenschuur kunnen voorlo- f>ig nog onderdak vinden in de Hol- andsche Tuyn. In de koopovereen komst is vastgelegd dat deze activitei ten de eerste vijf jaar doorgang kun nen blijven vinden. Bromfietser gewond ALPHEN AAN DEN RIJN Een 70-jarige bromfiet ser uit Boskoop is gistermiddag aan gereden door een personenauto op de Prins Bernard- laan. De 56-jarige automobilist uit Delft stak het fietspad over om de inrit in te rijden van hotel Toor. Hij merkte de brom fietser te laat op. OEGSTGEEST Voor de derde keer binnen korte tijd is er brand ontstaan in een woning in Oegstgeest. Dit keer ging het om een woning aan de Kamphuizerlaan 4, waar gisteravond om streeks zes uur brand ontstond in de woonkamer. Al spoedig bleek dat de 48-jarige bewoner, die wordt behandeld op Endegeest, zelf de gordijnen in brand had gestoken. De brandweer had het vuur snel onder controle, waardoor de schade be perkt bleef tot de woonkamer. De rijkspolitie van Oegstgeest sluit uit dat de brandstichter iets te ma ken heeft met de branden in woningen aan het Wilhelminapark en de Rozenlaan vorige week. In deze woningen is na inbraak brand gesticht. Vol gens de politie staat nu ook wel vast dat er ook geen verband bestaat tussen de brand in de wo ning aan het Wilhelminapark en de brand in de woning aan de Rozenlaan. Dat er drie keer kort achter elkaar brand is gesticht wordt door de poli tie toeval genoemd. ZOETERWOUDE Een Engelse sportauto, merk Triumph, type TR7, is in de nacht van dinsdag op woensdag gestolen in Zoeterwoude- dorp. De uit 1983 date rende auto stond geparkeerd op de Keerweer en heeft een waarde van vele duizenden guldens. Woningbouwverenigingen in actie tegen inbraken WASSENAAR Volgens de leden van de raads commissie onderwijs, cultuur en woningzaken zijn de twee Wassenaarse woningbouwverenigingen blijkens hun jaarverslagen over 1985 voldoende ka pitaalkrachtig om ook eens iets wat geld te beste den aan de bestrijding van de kleine criminaliteit in en rond hun huizen. Gedacht wordt daarbij aan een verbetering van het hang- en sluitwerk van de huizen van de woningbouwverenigingen. Kritiek had H. Goulooze (PvdA) gisteravond wel op de for se overschrijding van de bouwsom van het kantoor van de woningbouwvereniging St.-Willibrordus. Naar aanleiding van een vraag van mr. L. Hooge- wegen (CDA) deelde wethouder J. Greep (PvdA) mee dat hij hoopte dat de democratisering van de Wassenaarse woningbouwvereniging zo zou worden als die bij de woningbouwvereniging St.-Willibror- dus is. HEN AAN DEN RIJN- ;E Burgemeester M. begroette gistermiddag de ;rs en begeleiders van de •amfibie van de Rotaract op hun tocht van Canterbu- na r Heemstede Alphen aan- iden. Doel van deze tocht is et inzamelen van geld voor de f| jliobestrijding in de Afrikaan- provincie Burkina Faso. e amfibie, het voertuig dat in varen en over de weg kan jden, is een initiatief van de otaracts in Lisse/Hillegom en eemstede. In de Rotaract, een •rviceclub, hebben jongeren en de 18 en 28 jaar zitting. "Rotaract is een onderdeel van Rotary International die zich jok inzet om in het jaar 2000 de Y 'ereld poliovrij te hebben. L jo eerste instantie wilden de otaractjongeren het Kanaal verzwemmen om op die ma- ^ier geld in te zamelen voor un actie. Dit bleek geen haal- are kaart toen bij trainingen het zwembad duidelijk was at men na een aantal baantjes l kapot was. Na verder praten |wam het idee van de amfibie- fiets naar voren. Een idee dat verder uitgewerkt werd door de HTS in Haarlem. Op een frame van een vrachtwagen werden 36 fietsen gemonteerd waarmee het voertuig zowel op het land als in het water aange dreven en voortbewogen kan worden. Hiermee ging men de bedrijven af met het verzoek de geplande tocht te sponsoren. Dat lukte aardig zodat de fiets en de bevoorrading onderweg niets kosten. Op de tocht van Canterbury naar Heemstede werden in di verse steden in Engeland, Frankrijk, België en nu in Ne derland acties gevoerd als de fiets daar passeerde. Zo waren er acties met artiesten, rommel markten, sponsorlopen en giste ren in Alphen was een grote modeshow georganiseerd in de sociale werkplaats de Spoorha- ven. Daar was ook de fiets te zien. De toegangsprijs voor deze show kwam geheel ten bate van de actie. Met deze en de an dere acties is men er tot nog toe in geslaagd om een nettobedrag van ruim 200.00 gulden bijeen te brengen. De fiets kwam in Alphen aan via de Gouwe en de Rhn. De stop op dinsdag was in Gouda. In Alphen werd de fiets „gepar keerd" langs de Rijnkade en konden de Alphenaren het ge vaarte bezichtigen. Om vier uur werd de amfibie uit het water getild. Het voertuig is vervol gens naar de Spoorhaven gere den waar men hem tijdens de modeshow kon zien. De kara vaan arriveerde vanmiddag rond vier in Lisse. Het gezel schap werd op het gemeente huis ontvangen door onder an deren burgemeester G.J. van der Kroft. Vanavond wordt overnacht in het Fioretticolle- ge, waarna de reis morgenoch tend in de richting van Heem stede wordt vervolgd. Daar komt men zaterdag aan. Dan is men bijna vijf weken onderweg geweest met 36 fietsers, ruim vijftig begeleiders en met een snelheid van vijftien kilometer fietsend of tien kilometer per uur varend. De ambitie trok gisteren de nodige belangstelling op de Rijnkade in Alphen. FOTO: WIM VAN NOORT DOORSCHOTEN Jon- erencentrum De Linde- oeve in Voorschoten or- laniseert voorlopig geen n ctiviteiten. Dat zegt de van het bestuur, ivrouw J. Hulscher- ïzeman. en het bestuur van Ie Stichting De Lindehoe- bestaat de indruk dat gemeente zal besluiten per 1 september de subsi diekraan dicht te draaien. Mevrouw Hulscher: „Hoewel bij het gemeentebestuur de in tentie bestaat om het open jon gerenwerk voort te zetten en natuurlijk ook te subsidiëren, staat vrijwel vast dat het open jongerenwerk niet meer door middel van de Stichting Lin dehoeve zoals deze thans func tioneert verricht zal worden. Dat heeft natuurlijk gevolgen voor de beroepskrachten zoals jongerenwerker Harry Zweek horst. De gemeente heeft toe gezegd de verplichtingen ten opzichte van Zweekhorst over te zullen nemen, waardoor er voor hem minstens een wacht geldregeling in 't verschiet ligt". Zweekhorst is ziek en kan zelf geen commentaar geven op de huidige situatie. Een woord voerder van de gemeente Voorschoten geeft echter de verzekering dat hij op een goe de regeling kan rekenen. Het bestuur van de Stichting Lin dehoeve houdt zich in afwach ting van een definitieve beslis sing van de gemeenteraad uit sluitend bezig met administra tieve werkzaamheden en stelt geen nieuw programma sa men. Volgens plan neemt de gemeenteraad tijdens de raads vergadering op 27 augustus een beslissing over het totale jeugd- en jongerenwerk in Voorschoten. Duster Wilma Littelink, al 22 jaar teamhoofd In de verpleging bij li Huize St. Bernardus, ging gisteren met pensioen. Een gebeurte nis waar in Sassenheim uitgebreid aandacht aan werd besteed. fooraf was er een Eucharistieviering uit dankbaarheid, waarbij ook haar familie, medewerkster en bestuursleden van het tehuis lanwezig waren. Daarna was er een feestelijke bijeenkomst in de uinzaal, waar zuster Wilma werd bedankt voor al haar werk. arste in de rij van sprekers was voorzitter Hendriks van de Be wonerscommissie, die z'n bewondering uitsprak voor de zuster en haar namens de bewoners een enveloppe met inhoud over handigde. Namens de handwerkclub deed mevrouw Homan een fraaie wandversiering cadeau. Directrice mevrouw De Bruyn be dankte de scheidende zuster en omschreef haar als iemand die geen moeite teveel was bij haar zorg voor de bewoners die haar hulp nodig hadden. Ze deed een breikast en een gratificatie ca deau, plus bloemen. Laatste spreker was oud-directeur Veuger, die zuster Wilma ook prees als iemand die dagelijks 24 uur klaar stond voor de gemeenschap, 's Middags was er een optreden van de personeelscabaretgroep, 's avonds een drukbezochte re ceptie. Op de foto krijgt de scheidende zuster een bloemstuk van pastoor Ammerlaan. FOTO: HENK VAN DEN ENDE -EIDERDORP De rijkspo- Ctie van het district Den Haag lat actie voeren om vrouwen 3ie het politie-diploma hebben «haald, maar wegens huwe- ijk of moederschap zijn ge stopt met werken weer in dienst te nemen. Met de cam- «gne hoopt het korps het hui- Jige personeelstekort van 53 Agenten weg te werken. Da politie komt de vrouwen i^gemoet door hen een deel tijdbaan aan te bieden. „We denken aan biivoorbeeld twee dagen per week, maar een hele week werken mag na tuurlijk ook", aldus woord voerder R. Teijken. „En we willen de vrouwen plaatsen in de onmiddellijke nabijheid van hun woonplaats, zodat ze bijvoorbeeld aan het einde van de dienst de kinderen van school kunnen halen". Het tekort bij de rijkspolitie is met name onstaan doordat veel agenten uit het district Den Haag na een aantal jaren weer terugkeren naar hun ge- boort pstreek ..Na hun oplei ding kunnen de agenten van de rijkspolitie door het gehele land worden geplaatst. Na vier jaar mogen ze weer sollicite ren. Veel trekken dan terug naar het oosten, noorden of zuiden van het land", aldus de woordvoerder. Of de actie veel nieuwe agen tes zal opleveren, weet de rijkspolitie nog niet „We ver wachten er wel meer van dan van de poging om zomer- wachtmeesters aan te trekken. Vorig jaar hebben we gepro beerd om tijdens de zomer maanden zogenaamde zomer- wachtmeesters aan te trekken voor het toezicht bij de recrea tiepiassen. Daar voelde men echter weinig voor. Je offert immers de mooiste tijd van het jaar op". De afdeling personeelszaken van de rijkspolitie zoekt mo menteel in het personeelsbe stand naar de adressen van de vrouwen die de dienst hebben verlaten. Over veertien dagen denkt men hiermee klaar te zijn waarna men de vrouwen gaat benaderen. Orgelconcert De Kamper organist Klaas- Jan Mulder geeft zaterdag middag in de Nieuwe Kerk in Katwijk een concert ter gelegenheid van de opening van de visserijdagen. Het programma sluit aan bij de visserijdagen. Zo improvi seert Mulder onder meer op „O eeuw'ge Vader, sterk in macht", „Ruwe stormen mo gen woeden" en ,,'t Hijgend hert, der jacht ontkomen". Daarna volgt samenzang. De uitvoering begint om vijf uur, toegangskaarten kosten zes gulden. Houders van een CJP of P65 moeten vier gul den vijftig betalen en kinde ren tot 12 jaar oud drie gul den. Open huis Het dierenopvangcentrum aan de Lageweg in Noord- wijk houdt zaterdagmiddag open huis. Belangstellenden kunnen er van twaalf tot vijf uur terecht. De Jolly Wor kers laten om drie uur zien wat mensen en honden sa men kunnen bereiken. Er is ook een tombola. Speel-o-markt Een clubje jongelui, dat zich presenteert als De Vinken slag, houdt zaterdag op het speelveldje achter de Musea- ris traat in Noord wijk een speel-o-markt. Op deze jeugdmarkt zijn speelgoed, boeken, tassen en dergelijke tweedehands goederen te OUDE WETERING Verplaatsing naar het kopeinde van de Brugge- straat en of naar de woon boothaven in de Noorder- ringsloot bij de Gogh- straat. Die twee oplossin gen kwamen gisteren ter sprake in de commissie fi nanciën voor het pro bleem van de grote vrachtvaarder die al meer dan tien jaar tot ongenoe gen van omwonenden ligt aangemeerd aan het einde van de Kerkstraat in Oude Wetering. De leden van de commissie voelden er niet voor het schip te laten liggen. Ook niet in enigszins gedraaide positie meer in zuidelijke richting. De commissieleden vonden dat het verplaatsen van het probleem. „Dan be lemmert het schip aan weer andere bewoners van de Kerkstraat het uitzicht op de Oude Wetering" De PvdA. koop zijn. Een koek en zopie is aanwezig om honger en dorst te lessen. Men kan op de markt terecht van tien tot vijf uur. Ex Voto Jongerencentrum Ex Voto in Voorhout gaat na een zo merstop van vijf weken za terdagavond weer open. De opening wordt opgeluisterd door de Rotterdamse bands De Brio's en The Stip. De Brio's bestaat uit twee man en speelt van half elf tot half twaalf rock roll en swin gende muziek, The Stip brengt van twaalf tot één uue wave funk. Collecte Bij vele in- en uitgangen van de hervormde kerken zullen zondag in Oegstgeest grijze zendingsbusjes staan. De op brengst van deze geldinzame ling is bestemd voor zen dingswerk. Kermiskoers Het Oranjecomité Juliana in Ter Aar houdt op zaterdag 22 augustus de jaarlijkse ker miskoers rond het bejaarden huis Aarhoeve. Om half tien k 'v Organist Klaas Jan Mulder. PPR en VVD-commissiele- den voelden er het meest voor het schip te verplaatsen naar het kopeinde van de Bruggestraat, terwijl de CDA-commissieleden een voorkeur voor verplaatsing naar de woonboothaven in de Noorderringsloot nabij de Goghstraat uitspraken. De kosten daarvan zouden een malig 20.000 gulden bedra gen en nog eens 2.000 gulden op jaarbasis extra. De jaar lijks terugkerende kosten van 2.000 gulden behelzen liggelden, het gebruik van het water en het verlies van weidegrond. Naar de mening van CDA'er J. Kret zouden de jaarlijks terugkerende kosten niet voor rekening gaat de jeugd van 12 tot en met 15 jaar oud van start, om tien uur de groep van 16 jaar en ouder. Vanaf elf uur wordt gestreden om het kam pioenschap van Ter Aar. Dat is alleen weggelegd voor in woners van Ter Aar van 16 jaar en ouder. Opgeven voor 18 augustus bij J.M.S. van der Meer, Heemraadsingel 23, Ter Aar, telefoon 01722-4513 of M.Q. van Tol, Parad ijs weg 11, Ter Aar, telefoon 01722- 2600. Wandelen De Wandelkring Leiden houdt zaterdag en zondag molenwandeltochten vanuit Zoeterwoude-Rijndijk. Er kunnen afstapden van 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer wor den gelopen. Voor de langste afstand moet tussen negen en tien uur worden gestart, de overige wandelaars kunnen tot twee uur starten. Ver trekpunt is de kantine van voetbalvereniging Meerburg aan de Laan de Goede Her der. Deelname kost tussen drie gulden en vier gulden vijftig en gezinnen krijgen korting. Er zijn individuele medailles en gezinsmedailles te verdienen. Inschrijven kan bij de start. FOTO: PR van de gemeente mogen zijn, maar voor Van der Tien. Wethouder Beelen liet even wel weten dat de vracht- vaarder-in-ruste dan blijft zitten waar hij zit. F. Schoonderwoerd (PvdA), mevrouw A. Castelein-van der Hoorn (PPR) en F. van Ulden (burgerlid) waren unaniem van mening dat het schip moet worden ver plaatst naar het kopeinde van de Bruggestraat, omdat dat de gemeenschap niets kost. H. van Duykeren was eventueel bereid de laad- en loswal aan de Kerkstraat op te offeren, maar dat ging met name W. Klerks te ver. „Dan wordt binnen de kortste ke ren weer de hele Kerkstraat WASSENAAR De ver dachte van de wurgmoord aan de Buurtweg heeft nog niet bekend. De echtgenoot van de 55-iarige vrouw die dinsdag in haar villa om het leven werd gebracht, blijft echter in hechtenis in het Wassenaarse politiebureau. Volgens een woordvoerder van de politie blijft de man hoofdverdachte. Gisteren heeft de plaatselijke recherche bijstand gekregen van vijf rechercheurs van andere korpsen. Het acht man sterke team is gisteren vooral met de inventarisatie van de beschikbare gegevens bezig geweest. Vandaag start men met het natrekken van deze sporen. Zo zal men van daag het alibi van de ver dachte nauwgezet nagaan. Gistermorgen is ook sectie verricht op het stoffelijk overschot van de gedode vrouw. Zij blijkt inderdaad met blote handen gewurgd te zijn. De moord op de vrouw werd dinsdag door de man zelf aangegeven bij de politie. Hij vertelde bij thuiskomst om twee uur zijn vrouw leven loos in de huiskamer te heb ben aangetroffen. In de ka mer werden sporen van een worsteling aangetroffen en de tuindeuren waren geo pend. Er waren echter geen braaksporen, zodat de politie veronderstelt dat de deuren vanuit de kamer ziin geo pend. De echtgenoot nad een kleine verwonding in het ge zicht. LISSE De Landelijke Rijvereniging St. Huber- tus en de Ponyclub Poele- way houden zaterdag een groot concours hippique op het ijsbaanterrein. Voor het concours hebben zich inmiddels ruim 400 ruiters ingeschreven. Er zijn 300 inschrijvingen voor de dressuur en 100 voor het springconcours. De deel nemers zijn afkomstig uit Noord-Holland, Zuid-Hol land en Utrecht. Deze ruiters en amazones zijn lid van 38 verschillende verenigingen. Alleen al voor de hoogste dressuurklasse, de Z dres suur, hebben zich 22 deelne mers ingeschreven. Het programma ziet er als volgt uit 8:30 uur: begin dressuur in 13 ringen. 9:00 uui: springen in twee ringen. 14:15 uur: parade van alle deelnemers op het hoofdter rein. De parade wordt geïn specteerd door de voorzitters van de organiserende vereni gingen samen met de burge meester van Lisse, G.J. van der Kroft en de wethouder van sportzaken, G. van den Berg, waarna het uitreiken van de prijzen een aanvang neemt Na de parade wordt er in de hogere klassen gesprongen met ook nog een extra par cours, het zogenoemde heen en weer. Hierin staan 6 hin dernissen die eerst in norma le volgorde gesprongen wor den en dan aflopend van 6 naar 1 terug waarbij de hin dernissen waar eerder een fout op gemaakt werd niet meer mogen worden ge sprongen. De toegang tot het concours hippique is gratis. gebruikt voor het laden en lossen van schepen en dat is iets dat weer overlast aan an dere bewoners van de Kerk straat zal veroorzaken". Wet houder L. Beelen liet tot slot weten dat de mogelijkheid bestaat dat bij het verdwij nen van het schip van Van der Tien uit de Oude Wete ring, wellicht een andere, misschien nog grotere, vrachtvaarder-in-ruste aan de provinciale paal van Van der Tien gaat aanleggen. „En dan zijn we weer even ver". Overigens heeft het gemeen tebestuur aan de eigenaar van het omstreden schip her haaldelijk vergeefs een wo ning aangeboden.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11