Bezuinigingen bij KRO vragen om behoedzame ontslagen van perfect spy je Carré bij de BBC Dynasty" op Sterven na dood 77* ADIO/TELEVISIE d Nederland j Duitsland j Radio EcidócSommvt WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1987 PAGINA 7 er KI ■s/Ls 2. Ricl Can )NDEN „A Perfect Spy" jje volmaakte spion"), de st recente spionageroman John le Carré, is een van drama-produkties die in het euwe seizoen te zien zal zijn de BBC. Het boek is bewerkt een zevendelige serie waar de hoofdrollen worden ge- ^■eld door Peter Egan, Ray Anally, Peggy Ashcroft en aelai|4n Howard. produktie maakt deel uit CLEI n een drama-seizoen, waar- or de Britse staatsomroep 140 rswcK ljoen gulden heeft uitgetrok- n. Andere produkties die vertoond zijn „My Fa- And Other Animals" van ld Durrell, „The Fortunes War" van Olivia Manning een serie films die wordt ge- t door de bedenkers van Of The Summer Wine". h" t de BBC dit winterseizoen d. Wi geveer 35 miljoen gulden A B «F uitgeeft aan haar drama- idukties dan vorig jaar, heeft 5DD; Igens Jonathan Powell Elbe iofd drama-produkties BBC) ►e Jo t een aantal zaken te maken, d 2* well: „De drama-produkties, 2 wij in het afgelopen jaar P*B John le Carré. hebben uitgezonden, hebben heel veel aandacht getrokken. De lijst van onderscheidingen is aanzienlijk terwijl we met die produkties ook een enorm kijk- publiek aan ons hebben weten te binden". BBC-programma's die het ko mend seizoen terugkeren, zijn onder meer „Dr Who", met de nieuwe dokter Sylvester McCoy als opvolger van Colin Baker en Bonnie Langford als zijn as sistente, de politieserie „Berge rac" en „Howards Way". „Eas- tEnders" zal, zoals ook in het vorige seizoen, twee dagen per week zijn te zien. IOLLYWOOD Joan Collins en Linda Evans, de twee imrrouwelijke sterren uit de ooit heel succesvolle soap-serie 3 B( .Dynasty", hebben beiden aangekondigd de reeks te willen dred Verlaten. Joan Collins, die zegt ziek te zijn van het spelen 'nnirlvan ^et superkreng Alexis, was de eerste die haar vertrek ïaan aankondigde. Linda Evans volgde een paar dagen later. >Dd! Hun vertrek wordt gezien als de doodsteek voor „Dynasty" Vlen het turbulente leven van de Carringtons. De schrijvers van de reeks werken momenteel aan de scènes waarin beide l. v iames voorgoed uit de serie zullen verdwijnen. Wat er pre- :ies zal gebeuren, is niet bekend. De Amerikaanse televisie ijker krijgt deze aflevering in januari op zijn scherm voor- eschoteld. De Nederlandse kijker krijgt het vertrek pas Man eind 1988 te zien, als Veronica het uitzenden van de reeks igen, tenminste voortzet. Bij de BBC is hij rond juni volgend jaar va» te zien. U offi iële reden voor het vertrek van Linda Evans, die in .Dynasty" de rol van Krystle speelt, is dat ze graag van Jhaar contract af wil omdat ze een aanbieding heeft gekregen Ben voor een belangrijke filmrol in Hollywood. Aangenomen nnn, wordt echter dat beide actrices de soap-opera willen verla- rjg ten, voor de reeks wordt stopgezet. „Dynasty" is namelijk jd ,£een zinkend schip. De magie is verdwenen en de serie is dan ook op sterven na dood. Sinds de reeks eind vorig jaar van Ei de eerste plaats werd verdreven, neemt haar populariteit ■J1* heel snel af. Volgens een woordvoerder van ABC, die „Dy- J nasty" in Amerika op het scherm brengt, wordt de soap vol- n S ^nd jaar stopgezet tenzij er genoeg nieuwe sterren kunnen 14 •ik worden gevonden om de serie nieuw leven in te blazen. Postema en Meurders weg bij „Langs de Lijnr HILVERSUM Het NOS-sport- programma op de radio, „Langs de Lijn", dat binnenkort haar 2000-ste uitzending beleeft, zal na 1 oktober met een ander presentatieteam ver der gaan. De huidige presentatoren, Koos Postema en Felix Meurders, hebben de NOS te verstaan gegeven dat zij met ingang van het nieuwe seizoen „Langs de Lijn" niet meer willen doen. Postema verzorgt het radioprogramma, dat altijd op de zondagmiddag haar reguliere uit zending heeft, al tien jaar. Hij stopt omdat hij op de zondag ook wel eens iets anders wil doen. Meurders moet op 1 oktober wel met het sportprogramma stoppen, omdat hij ook deel uitmaakt van de redactie van .Achter Het Nieuws", dat vanaf die datum op de zondagavond zal gaan uitzenden. Volgens de NOS- persdienst heeft de vervanging van Felix Meurders dan ook voorrang. Postema heeft er geen problemen mee wanneer hij in oktober nog een paar keer moet presenteren, maar ook hij wil wel dat er zo snel moge lijk een opvolger wordt gevonden. Een NOS-woord voerder: „We pra ten momenteel met Frits Spits, maar daar is nog niets definitiefs uitgerold. Er moet eerst een nieuw team worden geformeerd en dat doen we voorzichtig. Eerst eentje, daarna zoeken we er een ander bij. We praten momenteel dan ook al leen maar met Spits". Herman Dirk chef politiek AVRO HILVERSUM Herman Dirk (37), inmiddels drie jaar parlementair re dacteur bij de AVRO, is per 1 september be noemd tot chef po litieke redactie AVRO-rtv. Hij volgt Kees Mijnten op, die on langs werd be noemd tot directeur voorlichting van het ministerie van verkeer en water staat. EUROPESE KWIS OP SUPERCHANNEL LONDEN „Going For Gold" is de titel van de Europese kwis, die Super Channel vanaf oktober gaat uitzenden. Het programma wordt gedurende 23 weken elke maan dag en donderdag op het scherm gebracht. De audities voor de show die op 5 oktober om 19.00 uur voor het eerst is te zien, zijn inmiddels afgerond. Tijdens het spelprogramma zullen de deelne mers worden getoetst op hun alge mene kennis. De hoofdprijs is een reis voor twee personen naar de Olympische Zomerspelen in Seoul. „Going For Gold" is een co-produktie van Super Channel, de BBC en de Australische tv- maatschappij Grundy. HILVERSUM - De pijnlij ke bezuinigingsoperatie bij de VARA ten koste van enkele personeelsle den ligt nog vers in het geheugen. Bij de KRO schijnt eenzelfde ontwik keling voor de deur te staan. Enige tientallen ar beidsplaatsen zouden op de tocht komen. Er moet binnen enkele jaren min stens vijf miljoen bezui nigd worden, dit jaar een kleine twee miljoen. Bij de ondernemingsraad heerst onrust Voorzitter Ben Schmitz ont kent in een interview met het omroepblad „Spreekbuis" niet, dat er mogelijk gedwongen ontslagen vallen, net als bij de VARA. Hij voegt hier aan toe dit niet alleen tot het uiterste beperkt te willen houden, maar in die gevallen boven dien te hechten aan een socia le regeling. Hem staat een aan vulling op de uitkering voor ogen, zodat het zeer voor de betrokkenen tot het uiterste beperkt blijft. Eind deze maand wordt er een bestuursvergadering gehou den, waarop in het bijzonder de werkgelegenheid aan de orde zal worden gesteld. De KRO heeft inmiddels van het bureau Andersson advies gekregen, dat om een door lichting van het KRO-bedrijf was gevraagd. Niet alle advie zen hebben de instemming van voorzitter Schmitz. Het bureau heeft o.a. geadviseerd Dertig tot veertig ontslagen bij de KRO had voorzitter Ben Schmitz zelf ook kunnen bedenken. FOTO: KRO 38 tot 40 arbeidsplaatsen op te heffen, hetgeen drie miljoen kan opleveren, een gemakke lijke en weinig sociale weg. Die had hij zelf ook kunnen bedenken, als hij louter econo misch zou hebben gerede neerd, aldus een reactie van de heer Schmitz. Disfunctioneren Het bureau heeft vastgesteld, dat een aantal KRO-medewer- kers niet goed functioneert doordat de leiding indertijd heeft besloten minder docu mentaires te vervaardigen. Zo doende lopen er bij de KRO mensen rond, die ooit diepgra vende documentaires op het scherm brachten, maar voor wie er momenteel veel minder werk aan de winkel is. Er zijn meer personeelsleden die ja renlang uitstekend bepaalde werkzaamheden hebben ver richt maar intussen overbodig zijn geworden. Het rapport bevat nog meer aanbevelingen, waarmee het KRO-bestuur niet helemaal of helemaal niet gelukkig is. Die hebben betrekking op de top structuur bij de KRO. Voorzit ter Schmitz merkt hierover op, dat hij niet begrijpt hoe de ad viseurs van Andersson op dit idee gekomen zijn, omdat hen er in het geheel niet om is ge vraagd. Het onderzoek betrof een gericht probleem en niet een verzoek om voorstellen tot reorganiatie, aldus mr. Schmitz. Er zijn ook aanbevelingen ge daan die wel overweging ver dienen. De gids Studio kan goedkoper vervaardigd wor den. Dit levert een half mil joen op, waarbij niet gedacht wordt aan inkrimping van personeel. Bovendien kan de begroting voor het komende i'aar worden bijgesteld aan de land van de traditionele fi nanciële zomernota, die kort geleden uitkwam. Dit bracht een voordelig bedrag te voor schijn en, aldus stelde mr. Schmiz, „elke ton die we nu als een meevaller kunnen op strijken scheelt een arbeids plaats, als u begrijpt wat ik be doel". Om „nieuw" inkomen te ver krijgen adviseert het bureau Andersson een poot audiovisu ele produkties te scheppen, waarvan de resultaten kunnen worden verkocht. Het wordt niet met zoveel woorden gezegd, maar uit het rapport van Andersson zou men kunnen aflezen, dat in deze nieuwe poot disfunctione rende medewerkers van elders een onderkomen zouden kun nen vinden. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 15.35 16.15 16.40 17.30 17.40 18.15 20.00 20.28 VOO Club Veronica Clips CS Rambo, tekenfilmserie Het kleine paradijs, serie portretten van tuinen in Nederland. Afl.: Kabouters klei (herh.) Family Ties, Amerikaanse comedyserie met Meredith Baxter, Michael Gross, Mi chael J. Fox e.a. Afl.: Karen 2 en Alex 0. Alex wil toege laten worden tot een broe derschap. Hij moet dan een meisje meenemen naar een ballotagedans. Als zij wordt goedgekeurd mag Alex meedoen NOS Vz6-Journaal VOO Veronica sport, sportma- gazine Starsky and Hutch, Ame rikaanse politieserie met David Soul en Paul Mi chael Glaser. Afl.: Omaha tijger. Twee begeleiders en een manager van een wor stelkampioen komen op mysterieuze wijze om het leven. Hutch die ooit ge worsteld heeft probeert achter de oorzaak te ko men Countdown classics, hoogtepunten van ver schillende live-acts uit de Countdownstudio. Met o.a. Simply Red, 10CC, Matia Bazar, Bruce Horns- by The Range en Level 42 NOS CD Journaal en weerover- zicht SOCUTERA Zestig jaar sterk voor wel zijn en werk, film van de Vereniging voor arbeids- en welzijnszorg voor min- der-validen (AVO-Neder- land) VOO The Master, Amerikaanse tv-serie met Lee van Cleef, Timothy van Patten, Sho Kosugi e.a. Afl.: De journa liste. Max en Master gaan naar New Orleans om een journaliste te ontmoeten die een aantal interessante verhalen heeft gepubli ceerd. Ze denken dat het over zijn dochter gaat Nieuwslijn, actualiteiten magazine waarin aandacht voor een nieuw samenwer kingsverband van Neder landse bedrijven, die wachten op een kans om in te haken op tendenzen naar commercialisering in de gezondheidszorg. On geveer vijftig bedrijven uit allerlei sectoren hebben hun krachten gebundeld en staan te springen om bepaalde taken binnen de ziekenhuizen op commer ciële basis over te nemen, zodra de mogelijkheden daarvoor ontstaan. Verder een reportage over de dreigende problemen bij de Nederlandse palingvis serij. Biologen maken zich zorgen over een catastro fale teruggang van de pa lingstand en de gevolgen daarvan voor de bedrijfs tak 22.02 A death in Canaan, Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Tony Richardson. Met Tom Atkins. Stefanie Po wers, Paul Clemens e.a. Als Peter thuiskomt vindt hij zijn moeder blauw ge slagen en verkracht. Ze sterft in het ziekenhuis. De politie probeert Peter er van te overtuigen dat hij zijn moeder vermoordde NOS 00.02 Journaal 00.07 Nieuws voor doven NEDERLAND2 VPRO 15.30 E Laurel A Hardy, serie slapstickfilms. Afl.: A chump at Oxford, film uit 1940 16.30 Superman, animatiefilm. Afl.: De krankzinnige ge leerde 16.40 De gebroeders Leeuwen hart, kinderserie naar het boek van Astrid Lindgren. Afl. 2: Kruimel ontdekt wie de verrader is (herh.) 17.05-17.30 De Charlie Brown A Snoopy show, tekenfilm serie. Afl.: Ooit zal je de ware vinden Charlie Brown NOS 18.10 Eerste trekking van de staatsloterij 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal VARA 19.12 Shakespeare-cyclus: Maat voor maat (Measure for measure), satirische vertelling van William Sha kespeare, geregisseerd door Desmond Davis. Met o.a. Kenneth Colley, Kate Nelligan, Tim-Pigott Smith en Christopher Strauli. Dé ene minnaar misleidt de andere zodat er volstrekte verwarring ontstaan tus sen twee liefdesparen. Uit eindelijk loopt alles toch nog goed af NOS 21.40 Avondvoorstelling: Pia no-masterclass Gyorgy Sebok (slot), serie van drie programma's over de Amerikaans-Hongaarse pianist en pedagoog Gyor gy Sebok, die in het Ko ninklijk Conservatorium te Den Haag een masterclass leidde. Vanavond staat de pianist Johan Cnossen centraal. Hij vertolkt onder het toeziend oog van Se bok de Sonate no.3 in b, Chopin 22.30 Journaal 22.45 Studio Sport 23.15 Nieuws voor doven RT 1/BRT 2 v ken -ip4 3>" .00-17.35 Isaura, da slavin (Escra- via Isaura, 3), tiendelige Brazili aanse tv-serie van Gilberto Braga, met Lucélia Santos in de hoofdrol (herh.) \"t55 Nieuws in teletekst P.t' .00 Tik tak, peuterserie (herh.) J .05 Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de werkmieren (herh.) .10 Nils Holgersson, tekenfilmse- rie naar het boek van Selma Lagerlöff. Afl.: Klement de mu zikant 1.35 De terugkeer van de antilope (The return of the antelope), Britse jeugdserie van Eugene Ferguson, met o.a. John Brandwell, Gail Harrison, John Quentin e.a. Afl. 10: In het park E Comedy Capers: Onder ar rest (You're under arrest), salpstick met Snub Pollard, korte slapstick las 15 The Muppets, poppenshow met als gast Ethel Merman Belgische paardekoersen, top 5, mededelingen en program- ma-o verzicht [J .45 Nieuws Do 1 sd< 10 Fawlty Towers (9), twaalfdelige comedyserie van Bob Spiers. Met o.a. John Cleese. Connie Booth, Prunella Scales en An drew Sachs. Een hotel runnen blijkt zo moeilijk dat Basil Fawlty over zijn toeren raakt en al zijn klanten buiten de erj deur zet (herh.) l.r' 40 Wintertij van tegenzin (The 'lef Winter of our Discontent), Amerikaanse tv-film uit 1983 van Waris Hussein, naar het boek van John Steinbeck. Met o.a. Donald Sutherland, Teri Garr, Tuesday Weid e.a. In de kruidenierswinkel, die ooit aan zijn familie toebehoorde, werkt Ethan Hawley nu als bediende. 4 Maar hij gaat tot het uiterste om weer eigenaar te worden ■f-20 Feiffer's Follies, portret van de Amerikaanse cartoonist en scenarist Jules Feiffer 1-10-23.30 Nieuws en Coda: Als door de dood, van Bert Decor- te ÏF 1 ONEM, vacaturebank P-15 L'écran des vacences, geva rieerd kindermagazine met o.a. afleveringen van 'De Smurfen'. 'Dr. Snuggles', 'Gil en Julie' en 'Snorky' Journaal I Ce soir, regionaal journaal Journaal Le testament (1). tv-serie naar de bestseller van Nevil Shute 'A town like Allee'. Met Helen Morse, Bryan Brown, Gordon Jackson e.a. 5 L'oeil dea autres, serie buiten landse reportages. Afl.: Les enfants oubliés, reportage over de achtergelaten Amerikaans- /Vietnamese kinderen, gebo ren aan het eind van de Jaren 60 tijdens de Vletnam-oorlog 5 Concert Festival van Brussel, m.m.v. Orchestre du Festival de Bruxelles o.l.v. Robert Janssens. Werken van Beetho ven, von Gluck, Rossini, Boïel- dleu en Nicolai 3 Lotto Journaal 3.30 Informations, réflexions et interrogatio kenmoraal en filosofie DUITSLAND 1 15.20 Natur und Technik, een pro gramma over wetenschap voor kinderen. Afl.: Ein Ei 15.50 Tagesschau 16.00 Endstation Nachtasyl - Dach- lose in New York, reportage over de opvang van daklozen in New York 16.45 Der Pickwick-Club, kinderpro gramma met alledaagse mer kwaardigheden, vragen en raadsels 17.15 Das geheime Tagebuch des Adrian Mole (3), zevendelige Engelse jeugdserie naar het boek van Sue Townsend 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.14 Ruhe im Saai, tv-serie. Afl.: Hunde, Barben, Pharisëer 18.40 Indonesian, ein Paradies für Tiere, natuurserie. Vandaag: Hlrsch-Eber von Sulawesi 19.00 Nur keine Hemmungen: Scha- raden mit Michael Schanze, spelprogramma 19.57 Programma-overzicht 20.00 (ITagesschau 20.10 ARD-Sport extra: voetbal. Rechtstreeks verslag van de vriendschappelijke wedstrijd West-Duitsland - Frankrijk in West-Berlijn 22.00 Brennpunkt, actualiteitenru briek 22.30 Tagesthemen 23.00 Einsatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse politieserie met Terry Savalas, Dan Frazer, Ke vin Dobson e.a. Afl.: Alle rech ten voor Joe Paxton. De foto graaf Joe loopt al jaren achter de filmster Diane aan. Iedere foto van haar zorgt voor een rinkelende kassa bij de roddel bladen. Als hij haar op het vliegveld opwacht wordt hij te leurgesteld. Ze is zojuist ont voerd. Kojak neemt het aan vankelijk niet zo nauw. hij denkt dat het om een reclame truc gaat (herh.) 23.45 Tagesschau 23.50 Nschtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kamp DUITSLAND 2 17.00 17.15 18.55 18.58 19.00 19.30 20.15 21.00 Ferienexpress, tips. amuse ment en spanning. Presentatie: Anke, Wolfgang en Gustav Sommer Die Höhlenkinder, Jeugdserie naar de roman van Alois Th.Sonnleitner. Met: Kim Ros si, Veronica Logan, Alessandro Haber, e.a. Afl.8: Das Haus Angst vorm Wasser, jeugdfilm uit de reeks Morgen schon (herh.) Heute Tele-illuetrierte, actualiteiten, sport en amusement Ich heirate eine Familie..., tv- serie met Peter Weck, Thekla Carola Wied, Julia Biedermann e.a. Afl.: Neulgkelten Lottotrekking Prog ram ms-o verzicht Heute Der Ritt auf dam Drachen, vierdelige documentaire over de politiek en strategie in Zuid- oost-Azië. Afl. 3: Indochina - Der Amerikanlsche Rückzug Kennzeichen D, nieuws uit Oost- en West-Duitsland (DDie Schwarzwaldklinik, tv- serie met Klausjürgen Wus- sow, Gaby Dohm, Sascha Hehn e.a. Afl.: Die fromme 21.45 Heute-journal Vanessa Redgrave speelt de hoofdrol in de film 'Wetherby'. Duitsland 2 om 22,10 uur. FOTO: AP 22.10 Sommerfestival im ZDF: Filma von heute - preisge- krönt: Wetherby, Engelse speelfilm uit 1984 van David Hare. Met Vanessa Redgrave. Joely Richardson, Ian Holm, e.a. In Wetherby, een kleine provinciestad in Yorkshire waar orde en netheid heerst, geeft de ongetrouwde Jean Travers les. Op een dag komt er een vreemde jonge man, John Morgan, in de stad, die zich ongevraagd op een feestje van Jean introduceert. De vol gende ochtend komt hij weer en slaat dan de hand aan zich zelf 23.50 Zeugen dea Jahrhunderts, Philip Rosenthal in gesprek met Peter Kustermann 00.50 Heute DUITSLAND 3 18.05 Teletekstoverzicht 18.30 Überraachende Tage, Ferien auf der grünen Insel, tv-serie. Afl.: Alles falscher Alarm 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re- Ïionale studio's ageaschau 20.10 Die Dubrow-Krise, tv-spel van Wolfgang Menge. Met: Rud. Beiswanger, Joachim Wich- mann, Gustav Burmester e.a. 21.45 Hobbythek, hobbymagazine van en met Christine Niklas en Jean Pütz. Vanavond: Speciali teiten uit het verre Oosten 22.30 ID Sprung in die Wolken (Le ciel est vous), Franse speel film uit 1943 van Jean Grémil- lon. Met Madeleine Renaud. Charles Vanel, Jean Debucourl e.a. Door het verschijnen van een vlieghaven is Pierre Gau- thier verplicht zijn garage te sluiten. Maar hij wordt, samen met zijn vrouw, wel helemaal gek op het vliegen zelf 00.10 Laatste nieuws CD Ondertiteling via TeleTekst. (S Tweetalige of stereo-uitzen ding. Zwart/wit-uitzendlng. ■DZwart/wlt-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 81 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Hl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. ^SjngSjandT BBC 1 14.50 17.10 18.00 18.10 18.35 19.00 19.35 20.00 20.40 22.00 22.30 Cricket: The Natwest Bank Trophy, halve finales Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofield. Met o.a. 'Puppy's new adventures' en 'Really wild show" John Craven's Newsround Colour in the creek (6) The muppet babies, teken filmserie Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Terry Wogan Music match, muzikaal spel programma. Presentatie: Lisa Goddard en Willy Rushton (21 The Colby's, Amerikaanse tv-serie met Chariton Heston, Stephanie Beacham, John Ja mes. e.a. Journaal en weerbericht IDThe living isles - A natural history of Britain and Ireland, tiendelige documentaireserie over het ontstaan van de Brit se eilanden. Afl. 7: Fresh pas tures, over de flora en fauna van Engeland. Presentatie: Ju lian Pettifer (herh.) Screenstory: The Godfather - The complete story (2), vijf delige tv-serie. gemaakt van de twee Godfather-Alms van Francis Ford Coppola en onge bruikt materiaal. Met o.a. Mar ton Brando, Al Pacino, Robert Duvall, James Caan en Diane Keaton (deel 3: morgen) Weerbericht BBC 2 14.35 Cricket: The Natwest Bank Trophy, rechtstreekse reporta ge van de halve finales. Met om 15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws en weerbericht 20.25 Open space: A nice way to treat people, documentaire over de universiteitsstad Ox ford. die het grootste aantal al leenstaande daklozen van En geland heeft. De slechte gezondheidstoestand van deze groep daklozen, die voor een deel bestaat uit alcoholisten op leeftijd en jonge drugsver slaafden, is een probleem dat steeds ernstiger vormen aan neemt. De meeste artsen wei geren mensen zonder vaste woon- of verblijfplaats in te schrijven, waardoor daklozen in veel gevallen pas in aanmer king komen met medische hulp als ze een ongeluk hebben ge had 20.55 Q.E.D., documentaireserie. Vandaag: Mark, his sister and the scientist (herh.) 21.25 Wildlife showcase, serie na tuurfilms. Afl.: Symphony of magie 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie 22.25 Our lady blue, toneelstuk van Heidi Louise Thomas over een zieke jonge vrouw, die op pel grimsreis naar Lourdes wil, maar volgens de moederover ste van het klooster waar zij wordt verpleegd wegens haar verleden niet in aanmerking komt. Met Patricia Hayes, Eva Griffith, Paul Beringer e.a. 23.25 Newsnight, actualiteiten 00.10 Weerbericht 00.15 Cricket: Natwest Bank Trop hy, samenvatting halve finales 01.10-02.05 Open University iatel!iet-TJ£ SKY CHANNEL 16.00 tS The Pat Sharp Show 16.30 S) Young, Free and Single, met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie 19.30 Rush, dramaserie 20.25 E Long Voyage Home, Ameri kaanse speelfilm uit 1940 van John Ford. Met o.a. John Way ne en Thomas Mitchell 22.15 Shell International Motor Sports 1987 23.20 Roving Report, actualiteiten 23.50 Hi Young, Free and Single (herh.) 00.20-00.55 S) Sky Trax from Ger many SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Uve Show, met Nino Firetto 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 The Really Wild Show, dieren- magazine 18.30 The Last Ride ol the Dalton Gang, tv-serie met o.a. Jack Palance en Larry Wilcox 19.00 Game for a Laugh, spelpro gramma met Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 Pushing the Limits, documen taireserie. Afl.: Mountain men 20.00 Music special: New Brighton Rock, optredens van o.a. Nik Kershaw, Frankie Goes To Hol lywood. Nick Lowe en The Weather Girls 21.00 Rafferty's Rules, comedyserie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Q.E.D., informatieve documen taireserie. Afl.: The riddle of sleep, over slaapstoornissen 00.00 Father Murphy, avonturense- rie 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04.00 The Pepsi Uve Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 (S Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewlcz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Eenmaal per dag wordt KPO uitgezon den, een programma met de nieuwste videoclips TV 5 16.05 Demières nouvelles de no tra 16.55 Ls*boïte A réves 17.20 Les tróteaux de rétó 17.30 Jazz Antibes - Juan les Pine 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Dee chiffres et des lettres 19.00 La bofte a réves 19.25 Les treteaux de l'été 19.40 Derniérea nouvelles de notre 20.35 21.30 Jazz Antibes Juan lea Pins 22.00 Journaal 22.30 Continent Francophone ^V|jMorge0j| NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Westbrook hospital, tv-serie 15.55 Reptielen (Reptiles), natuurfilm 16.20 Portretten van Amerika (Portrait of America), docu mentaireserie 17.10 D'r kan nog meer bij, kinderprogramma NOS 17.30-17.40 V>6-Journaal BRT 1 16.00-17.40 Isaura, de slavin (Escra- va isaura, 4), tiendelige Braziliaanse tv-serie (herh.) DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 ARD-Sport extra 11.35 Schwestern sind nicht Briider 12.10 Kennzeichen D 12.55 Perso verzicht 13.00-13.15 Heute 14.55 E Fury, die Abenteuer eines Pferde8, tv-serie 15.20 Natur und Technik 15.50 Tagesschau 16.00 Komische Geschichten mit Georg Thomalla, serie toneelstukken (herh.) 16.45 Jim Knopf und Lukas, der Lo- komotivführer, poppenspelserie 17.15 Achtung Klappa 17.45 Tages- DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13.30 ZDF-info Arbeit und Beruf 14.30 Programma-overzicht 14.35 Heute 14.40 Main Name ist Hese, tekenfilm serie 15.05 Der Vagabund, avonturen van een schaapshond 15.30 Ferie nexpress 16.05 lm Reich der wilden Tiere 16.30 Meine Mutter, deins Mutter, tv-serie 17.00 Heute 17.15 Tele-llluetrierte 17.45 Abenteuer ei- nar Lady. tv-serie BBC 1 07.35 Leon Errot 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther 10.00 Nieuws 10.05 Chil dren's BBC 11.00 Nieuws 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Chil dren's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Zorro, tv-serie 12.35 Wildlife on One 13.00 Nieuws 13.05 Bonanza, westernserie 14.00 Journaal 14.25 Neighbours, tv-serie 14.50 Golf: Benson A Hedges Open te Fulford 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 E Sky Trax. Popmuziek 13.05 Nashua Ten nis Gala 13.30 City Lights 14.00 Ro ving Report 14.30 City Lighta 15.00 Transformers 15.30 Barrier Reef 16.00 IS The Smash Great Video Race 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Son* and Daughters 09.30 Doctor Who 10.00 Emu's World 10.30 The tone Ranger 11.00 BMX Beat International 11.30 Simon Pot ter 12.30 Onedin Line 13.30 Some Mothers do 'ave 'em 14.00 Europese weerbericht 14.05 Son* and daugh ter* 14.30 Hippo 15.30 Start Hera 16.00 The Pepei Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 EO: Tijdsein. 18,45 Vader in het strafkamp. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS-Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog eens wat..! 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws 20.02 Octaaf. 22.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 TROS: Tempo doeloe extra. 18.30 Tempo Doetoe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30-21.20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders (Herh.) REGIONAAL Radio West: 17.00-1100 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 19.00-20.00 Geestelijk leven. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt, talk show. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel 18.30 Het BRT-Combo. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Entracte. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23^0-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus. 17.05 Radio twee. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Uszt, mens en musicus (27). 19.35 Vokaal intermezzo. 19.45 Musica Antiqua. Hesperion XX. 21.30 rechtstreeks Jazz-Middetheim. 23.00-23.45 Jazz. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgermeester is Jarig. 13.08 AVRO-magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen NelU 164)5 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu 08£4 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 104)3 Plein publiek. 11.02 Ter herinnering. 11.30 In de zon met Marton. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 Kletsmajoor. 13.30 Coupe soleil. 174)3 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 TROS gouden uren. 12.03 50 Pop of een envelop. 144)3 Nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws. 074)2 VOO: Ochtendstemming. 094)2 Veronica's Meesterwerken. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 15^0 Noten en notities - De natuur in eeuwen gevangen. 16.00 VPRO: Het portret: De Karnati- sche muziek RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het jaar van.... 10-00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Bidden, gewoon doen. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.20 Boekenwijsheid. 12.30 Da Capo. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 144» Het dossier. 15.00 Zin in muziek op 5. 15.20 Op zoek naar hem. 15.40 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. Herh. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur met actualitei ten. land- en tuinbouw, de uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 11.00-12.00 Voor ouderen. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en verkeer. Tegen achten de co lumn en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. 05.31 Met 1 wakker. 08.15 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Muzikale herinneringen. 184» Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Vrij parkeren. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 144» Hitbox: hits en humor. 174» Focus BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtenvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Woordprogramma: Dubrovnik. 10.45 Interludium op gitaar. 11.00 Matinee (2). 12.00 Tafeimuziek. 13.15 Romantische stukjes. 14.00 Aimez-Vous Brahms? 174» Serenade.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7