Jsse maakt zich sterk /oor sloop Huis ter Beek Woningbouw Lisse komt in de knel SVLV wil ook kunstgrasveld IDEN OMGEVING Ceidóc(3ou*mxt erjand Rozenlaan ook aangestoken SJ S BABY GEWOND Marokkaanse verdwenen Gouden trouw in Noordwijkerhout Viswedstrijden in Sassenheim Aqua Circus in KatwijkRijnsburg en Noordwijk ALPHENSE BRANDSTICHTING IN OPSPORING VERZOCHT WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1967 PAGINA 11 ■deo, V' aan 3ehi angi :>p. inso 1' 45 kin< STGEEST De brand die in de nacht van zaterdag op een woning aan de Rozenlaan volledig verwoestte, is le waarschijnlijkheid ook aangestoken. Onderzoek heeft ^ewezen. Dit is de tweede brandstichting in een week tijd -gstgeest, afgelopen woensdagavond stak een inbreker een "aug aan Wilhelminapark in brand. woning aan de Rozenlaan werd in de nacht van donderdag ^idag ook ingebroken, twee nachten later werd de buurt Krikt door een hevige explosie en werd het huis door verwoest. Over de explosie kan de politie niets zeggen, jn er voldoende aanwijzingen gevonden dat er sprake is "brandstichting, aldus een woordvoerder van de Oegstgeester vanochtend. Of er verband bestaat tussen de twee bran- niet bekend. litie zoekt getuigen die in de nacht van donderdag op vrij- ts hebben gezien bij de woning aan de Rozenlaan. Ook y en getuigen gezocht die in de nacht van zaterdag op zondag lebben opgemerkt in de Rozenlaan. Telefoon politie Oegst- 071-155440. ZOETERWOUDE Een peuter van bijna een iaar oud is gistermiddag met een hoofdwond naar het Het Diaconessenhuis in Leiden gebracht, kind had de verwondingen opgeld, aanrijding op de kruising van de Industrieweg met de Ommedijkseweg. Het kind zat bij zijn va der een 38-jarige inwoner van Zoeterwoude in de auto, die op de kruising in botsing kwam met een auto die werd bestuurd door een 22-jari- ge vrouw uit Rijnsburg. De precieze toedracht van het ongeval is de politie nog niet duidelijk. De man en de vrouw raakten niet gewond. Ruiten ingegooid KATWIJK Zo'n negentien ruiten van de christelijke basisschool aan de Parklaan in Kat wijk zijn ingegooid. Dit werd gisteren door de concierge geconstateerd, toen deze na de zomer vakantie het gebouw betrad. De totale schade wordt geschat op 8.000 gulden. TER AAR De 21-jarige Farida Bourdim uit Ter Aar is verdwenen. Volgens de politie heb ben haar pleegouders het vermoeden dat ze door haar vader is meegenomen naar Marokko om daar te worden uitgehuwelijkt. De Rotter damse politie onderzoekt momenteel of de vrouw vrijwillig of onder dwang is meegegaan naar Marokko. Volgens een woordvoerder van de rijkspolitie in Ter Aar is de vrouw in 1985 weggehaald bij haar vader die in Rotterdam woonde. Ze is toen in Ter Aar komen wonen bij pleegouders. Twee weken geleden werd de Marokkaanse voor een vakantie opgehaald door haar eigen vader. „Haar pleegouders hebben telefonisch contact gehad met haar, ze was toen in Marokko. Ze heeft niets gezegd over een ontvoering, maar haar pleegouders vermoeden dat ze wordt uit gehuwelijkt", aldus de woordvoerder. HAAG/LISSE is een kwestie van of nooit. Als we Huis leek voor 1 september hebben gekocht, dan oopt de makelaar het iemand anders". Dit t. van den Bosch gis- i namens de gemeen- isse voor de Raad van Lisse wil Huis ter i slopen en op die its 70 woningen bou- maar mag dat niet de provincie Zuid and. De gemeente eiste gisteren dat de incie op dit besluit te- ;omt. ens Van den Bosch is er serieuze gegadigde voor voormalige onderkomen jongeren met opvoedings moeilijkheden. Deze particu lier wil Huis ter Beek verbou wen tot een appartementenge bouw. „Zo'n gebouw met 70 kamers heeft geen functie voor Lisse, het heeft wel nade lige consequenties", zo merkte de vertegenwoordiger van Lis se op. „Wonen deze kamerbe woners drie jaar in Lisse, dan moeten wij ze op lijst van wo ningzoekenden zetten. Dan mogen zij een huis in Lisse ko pen". Volgens Van den Bosch telt Lisse 1.200 woningzoeken den. „Laatst hadden we 30 premie A-koopwoningen, daarvoor schreven zich 400 Lissers in". Mevrouw J.M. Beynen, die optrad namens de provincie Zuid-Holland, zei dat haar voorkeur toch uitging naar het appartementenge bouw. De Engel De eerste plannen met het vlakbij buurtschap De Engel gelegen Huis ter Beek dateren uit 1980. De gemeente Lisse vond en vindt het een ideale plaats voor 70 woningen in de sociale sector. Het gaat om koop- en huurwoningen voor jonge gezinnen met twee a drie kinderen. Lisse gaat uit van zo'n 315 personen, onder wie 175 kinderen. De gemeen te Lisse meent dat de 70 wo ningen de woonkern De En gel, waar 400 mensen wonen, kunnen versterken. Het buurt schap vergrijst en daarom ko men voorzieningen als de ba sisschool, de Engelbwaarders- kerk, de speeltuin en het vere nigingsleven onder druk te staan. In juni 1982 lieten Gedepu teerde Staten (GS) van Zuid- Holland de gemeente Lisse weten dat zij geen bezwaar hadden tegen de plannen met Huis ter Beek. Wel werden en kele voorwaarden gesteld. Zo moest de vraagprijs voor Huis elijk zijn. Omdat Huis ter Beek raagpn_ ter Beek redelijk zijn. Omdat de stichting Huis ter Beek 800.000 gulden vroeg, liep de zaak muurvast. In 1986 ging het balletje echter weer rollen toen de prijs voor Huis ter Beek zakte. Lisse bereikte een principe-overeenstemming over aankoop en in februari 1987 werd aan GS een verkla ring van geen bezwaar ge vraagd. Dit keer gingen GS echter niet akkoord met de plannen, waarmee men in 1982 geen moeite had. De ge meente Lisse is inmiddels in beroep gegaan tegen deze be slissing. Op 26 augustus wordt deze zaak door de provincie behandeld, maar omdat Lisse bang is dat de procedure te lang duurt en Huis ter Beek aan een ander wordt verkocht. is men naar de Raad van State gestapt. Aangescherpt Volgens mevrouw Beynen is de provincie van gedachten veranderd omdat het streek plan Zuid-Holland-West „is aangescherpt". Zij betoogde gisteren dat de openheid van het gebied zoveel mogelijk ge handhaafd moet blijven en dat Hillegom, Lisse en Sassenheim duidelijk van elkaar geschei den moeten blijven. „Deze drie kernen mogen niet aan elkaar groeien. Door bij De Engel 70 woningen te bouwen gebeurt dat juist wel", aldus Beynen. De Engel ligt vlakbij Sassen heim. Zij zei verder te twijfe len aan het argument dat de leefbaarheid van De Engel door de komst van 70 wonin gen wordt verbeterd. De Raad van State doet ko mende vrijdag uitspraak. jesrover niet rekeningsvatbaar RDWIJKERHOUT/DEN J G „Ik deed het alleen weg te komen uit Sancta Deze verklaring legde ■jarige jongeman gisteren tnover de Haagse recht- De verdachte heeft be- dat hij op 8 mei van dit een Noordwijkerhoutse een priem in haar rug gestoken, met de bedoe- aar tas te roven, ingeman wilde vanuit het ïiatrisch ziekenhuis Sancta a in Noordwijkerhout y iten naar Amsterdam. Hij liet alleen geld nodig voor (is maar ook om drugs te n. Van de afdeling arbeids- pie van de Noordwijker- e inrichting nam hij een i mee. Op vrijdag 8 mei alv^tte de verdachte de straat half drie 's middags stak woJten 55-jarige vrouw uit kc iwijkerhout met een e vel" in haar rug. Op het mo- iveg dat ze viel, kon hij het ng wegpikken, dacht hij. De r werd echter overmees- krfdoor omstanders en over- gen aan de politie, ficier van justitie deed gis- enkfc niets af aan de ernst van com ak „U heeft haar met een !sen flijk wapen geraakt op jai gevaarlijke plek, precies n de schouderbladen. Het afg< emaal nog goed afgelopen. st wel zal de vrouw haar aag leven nog met angst op lhai t lopen omdat ze op klaar- posdag is neergestoken. Ze zwi onstant angstig achterom rinj n op straat", aldus de offi- tlin Zij hechtte groot belang ligb het psychiatrisch rapport nen s opgemaakt. Daarin staat en ie verdachte een moeilijke hel heeft gehad, onder ande- lam »r lichamelijke kwalen en le iroer die hem tiranniseer- stt ij was verslaafd aan drugs »n het moment van de daad beb toerekeningsvatbaar, aldus isen rapport. Een langdurige igt hische behandeling in een miten inrichting, achtte de sise liater van groot belang, d lfapport speelde voor de of- een grote rol bij de bepa- jVan de strafmaat. Zij eiste ag van rechtsvervolging en ndeling in een inrichting it de verdachte niet kan ippen. Die behandeling ten jaar moeten duren. De h caat van de jongeman „on- reepte het standpunt van 'etl (ficier van justitie", •f rechtbank doet uitspraak twee weken. *in Iheidscontrole in 1u fcburg en Valkenburg IURG/VALKEN- De politie heeft gis- in Rijnsburg en in Val- met behulp van radar controles gehouden, introle werd uitgevoerd negen uur 's morgens wee uur 's middags. Totaal len ruim duizend auto's ntroleerd; 67 automobilis- ^Arijgen een proces verbaal gestuurd. De politie con- ian erde op de Katwijkerweg Valkenburg 62 overtreders de maximumsnelheid van 'meter per uur en in de erstraat in Katwijk vijf automobilisten be- V- De gemeten snelheden ft tussen de 63 en 84 kilo- r per uur. Burgemeester F. Winkel van Noordwijkerhout was gisteren een van de velen die het gouden echt paar K.J.E. van der Slot-Steenvoorden feliciteerden. De burgemeester overhandigde de jubilaris sen de traditionele fruitmand. Het echtpaar vierde feest in restaurant De Duinpoort aan de Lange- velderlaan in Noordwijk. De 76-jarige Kornelis Johannes Engelbertus van der Slot en de 73-jarige Cornelia Hendrica Steenvoorden trouwden op 9 augustus 1937 in Noordwijk. De bruidegom is een geboren en getogen Noordwijkerhouter, zijn vrouw een Noordwijkse. Na een korte periode in Noordwijk te hebben gewoond, verhuisden zij naar Noordwijkerhout. Het echtpaar, dat aan de Vlashoven woont, heeft acht kinderen, vijf zoons en drie dochters. De heer Van der Slot heeft altijd in de bloembollen gewerkt, zijn laatste functie was loonploeger. foto. WIM VAN N00RT Antiek gestolen uit woning KATWIJK Voor enkele tienduizenden guldens aan an tiek is in de nacht van maan dag op dinsdag gestolen uit een woning aan de Voorstraat in Katwijk. Er werden enkele schilderijen, antieke pendules en een groot geldbedrag ont vreemd. De daders zijn binne- gekomen door het slot van de keukendeur open te breken. Volgens de politie zijn de da ders lange tijd in de woning geweest. De politie roept getui gen op zich te melden, tel. 01718-25511. De Sassenheimse jeugd kon gisteren weer meedoen aan de traditionele viswedstrijden van de Jeugdrecreatie.'s Morgens kon in het park Rusthof van tien uur tot kwart over elf de jeugd van 4 tot 9 jaar terecht, 's Mid dags was het de beurt aan de jeugd tussen 9 en 16 jaar, die in de Ringvaart tussen het viaduct en de 3e Poellaan van twee tot half vier een hengeltje mochten uitwerpen. Het de 24 vissers in het park Rusthof niet mee, want er werd niet èén vis aan de haak geslagen. De acht prijzen wer den derhalve onder de deelne mers verloot, 's Middags in de Ringvaart ging het bij de 22 deelnemers wat beter, al waren er slechts 7 die beet hadden. Hiervan was Arian Bastiaans eerste met 4 stuks en in totaal 72 centimeter. De tweede prijs was voor Bertijn Prins, die een baars van 27 centimeter ver schalkte. Evert-Jan Termaat werd derde met een baars van 26 centimeter. Kees Barnhoorn werd derde met de laatste baars van 23 centimeter. Sander de Mooy was vijfde met een voorn van 19 centimeter. Benny de Hollander was zesde met een blei van ook 19 centimeter, en Giel van de Heuvel was zevende met een blei van 13 centimeter. Jack de Moo verspeelde een karper van naar schatting 40 cetnimeter. De prijzen beston den uit hengelsport- en school- artikelen. FOTO: WIM VAN NOORT LISSE De woning bouw in Lisse dreigt da nig in de knel te komen. De planningslijst ver meldt weliswaar het voornemen om in 1988 338 woningen te bouwen, maar in de daarop vol gende jaren ziet net er wat de subsidie van het rijk betreft heel wat minder rooskleurig uit en dreigen er zelfs jaren te komen waarin niet of nauwelijks wordt ge bouwd. Wethouder H. Smith legde liet dit gis teravond weten tijdens een vergadering van de commissie openbare wer ken. Volgens Smith zal het aan tal van circa 130 woningen, waar het uiteindelijk op uit zal draaien, op den duur te kort blijken om aan de ei gen Lissese woningbehoefte te voldoen. In het plan voor volgend jaar is overigens ook rekening gehouden met bouwen bij Huis ter Beek en de Nassaustraat, onge acht het feit of die plannen door zullen gaan. In de lijst zijn ook onderhoudsprojek- ten opgenomen, zoals die van de zogenaamde kopwo- ningen in de Poelpolder, 99 woningen in de Van Speyk- straat en 19 in de Evertsen- straat. Tijdens de commissieverga dering bleek tevens dat de plantsoenendienst van Lisse het op sommige fronten niet altijd kan bijbenen. De heer W. Loos vroeg zich af of er een goed evenwicht bestaat tussen de opper vlakte openbaar groen die er in het dorp is en het aan tal mensen dat bij de plant soenendienst werkt. De di recteur van de dienst Open bare Werken, de heer Suur- enbroek, merkte in dat ver band op dat het geen een voudige zaak is en dat men er scherp op toeziet dat dit evenwicht er komt. Ondersteund door wethou der mevrouw J. Meulemans memoreerde hij tevens dat bepaalde onkruid-explosies zoals die dit jaar voorko men maar moeilijk tegelijk op alle fronten aangepakt kunnen worden. Suuren- broek maakte tevens duide lijk dat in het kader van de bezuinigingen vijf vacatu res indertijd niet zijn inge vuld. „Dit betekent dat 23 mensen nu het werk van 38 mensen moeten doen", al dus de direkteur. Hij liet weten dat er wel zaken worden uitbesteed aan aan nemers en dat men een budget heeft voor het aan trekken van losse vakan tiekrachten, maar dat er niettemin een gat van onge veer 1400 arbeidsuren moet worden overbrugd. Suurenbroek gaf tevens aan dat de dienst het college heeft geadviseerd om te overwegen het spuiten van gif tegen onkruid in het dorp weer vaker toe te staan. „Eens in de drie jaar was niet haalbaar, eens in de twee jaar ook niet en als je om je heen kijkt kun je constateren dat een keer per jaar met de spuit het dorp door gaan beslist noodzakelijk is VOORSCHOTEN Het is vreemd dat de gemeen teraad van Voorschoten in het sportpark Adegeest drie kunstgrasvelden aan wil leggen en voorbij gaat aan de wens van Sport vereniging Laurentius Voorschoten (SVLV) om het halfverharde trai ningsveld in het Burge meester van der Hoeven Sportpark om te vormen tot een kunstgrasveld. Dat stelt SVLV-secretaris Ruud Moesman. Moesman begrijpt niet waar om alles wordt geconcen treerd op het sportpark Ade geest, waar hockeyvereni- ging Forescate al enige jaren een kunstgrasveld heeft. SVLV, met vijfhonderd le den de grootste en ook oud ste sportvereniging van Voorschoten, start in de nieuwe competitie met tien zondag senioren-elftallen, drie zaterdag senioren-elftal len en twee dames-elftallen. Verder zijn veertien jeugd- elftallén ingeschreven. SVLV is nog steeds een pure zondagvereniging, de zater dagelftallen moeten gezien worden als recreatie-elftal len. Alleen SVLV-ers, die niet meer op zondag voetbal len, kunnen op latere leeftijd in de zaterdagcompetitie gaan spelen. „Toevallig doen de zaterdag- elftallen het bijzonder goed. Het eerste elftal speelt in de hoogste afdeling van de Leidse voetbalbond, dus slechts een klasse lager dan het eerste elftal van de S.V. Voorschoten, dat vorig sei zoen ternauwernood de de gradatie kon ontlopen", aldus de secretaris van SVLV. SVLV heeft geen behoefte aan een vierde grasspeelveld. Thans heeft de vereniging drie speelvelden, die ieder 10.000 gulden huur per jaar vergen en een trainingsveld. Tijdens de competitie zijn de velden op zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur en op zondag van 11.30 tot 16.00 uur bezet. Dat betekent steeds passen en meten. Een kunstgrasveld kan langer en intensiever bespeeld worden en mag zelfs als officieel speelveld gebruikt worden in de com petitie van de Leidse voet balafdeling. Verwacht wordt dat de ge meenteraad nog dit jaar een beslissing neemt over de aanleg van kunstgrasvelden Tijdens het commissoriaal overleg kregen burgemeester en wethouder de opdracht om hun „huiswerk" over te maken, omdat er te veel on duidelijkheden zaten in het plan voor het multi-functio- neel maken van sportpark Adegeest. De voorkeur van het college van B&W bij de aanleg van kunstgrasvelden gaat uit naar het sportpark Adegeest omdat daar drie verenigingen de velden kun nen bespelen: de hockeyve- reniging, S.V. Voorschoten en Randstad Sport. KATWIJK Het Aqua Cir cus strijkt deze en volgende week neer in de Bollenstreek. Morgen en vrijdag is deze rei zende watershow in Katwijk te zien. Zaterdag is Rijnsburg aan de beurt en maandag, dinsdag en woensdag staat Noordwijk op het programma. Centraal in de show van het Aqua Circus staat een groot bassin met 100.000 liter water. In dit bassin spuiten fonteinen het water tot vlak onder het tentdak. Deze computerge stuurde fonteinen kunnen dansen op de maat van de mu ziek en veranderen regelmatig Zeeleeuwen en pinquins zijn ook van de partij. van kleur. Ook is een grote waterval te zien. Op een podium, dat zich boven en op het water bevindt, tre den artiesten en dieren op. Er zijn zeeleeuwen, pinquins, zee meeuwen, een toverfee met tientallen witte duiven, muzi kale clowns, poedels en een nummer met twintig verschil lende diersoorten, zoals katten, vossen, apen, geiten, ara's en een neus beer. Voorts treden evenwichtskunstenaars van het Tsjechische staatscircus op en kan men een trapeze-show zien. De tent staat in Katwijk in de Heinsiusstraat, vlakbij cam ping Noordduinen. In Rijns burg vormt het terreintje op de hoek Koningin Juliana- laan/Floralaan de lokatie en in Noordwijk is het Gat van Palace drie dagen lang circus- terrein. Er zijn voorstellingen om vier uur 's middags en ze ven uur 's avonds. Bij de VVV's Katwijk en Noordwijk zijn kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar. Drankenhandel De Gulle Bottelier verzorgt in Rijnsburg de voorverkoop. Voor kinderen variëren de prijzen ƒ7,50 tot ƒ17,50, voor FOTO: PR volwassenen van ƒ10 tot 20. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie hoopt door middel van het AVRO-programma „Opsporing ver zocht" meer gegevens te krijgen over de aanslag die op 21 juni door RARA werd gepleegd op de bedrijven Oliehandel Boot en Van Staveren Marion Gas BV. Het programma wordt maanda_ gezonden. Bij de brandstichting, opgeëist door de Revolutio- 17 augustus om 21.15 uur op Nederland 2 uit- t doe naire Anti Racistiese Axie (RARA), werd voor totaal 1,1 mil joen gulden schade aangericht. Het onderzoek dat daarna volgde heeft nog weinig resultaat opgeleverd. De politie hoopt door middel van de televisie-uitzending meer duide lijkheid te kriigen in deze zaak. Vijf speciale telefoonlijnen zijn maandag beschikbaar voor de mogelijke tips. i

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11