ZH gaat mogelijk blijvend voetbalsupporters vervoeren Lems weer achterop sportuitslagen Schakers nemen er hun gemak van .onder ■""toep ;port CeidAaQowuvnt 'iet Schrijvers aat ook Twente trainen Brian Clough weer eens ter discussie Liverpool mag niet in Madrid spelen Veel protesten bij skütjessilen IJ GOED VERLOOP VERVOER IN AUGUSTUS: Sportwereld KOERSTIPS NA6- DINSDAG 11 AUGUSTUS 1987 PAGINA 7 •AGENINGEN Piet ij vers. die een contract ir twee jaar getekend heeft eerste-divisieclub Wagenin- i, zal daarnaast de trainin- in van de doelverdedigers bij Twente verzorgen. De l-doelman van het Neder- elftal zal zijn werkzaam- len bij Twente onmiddellijk innen. Schrijvers achtte >t mogelijk dat zijn dubbel- irictie een eerste stap is naar n verdergaand samenwer- 'sverband tussen de twee :balclubs. Sportprijsvragen DEN HAAG De sport prijsvragen in het afgelo pen weekeinde kenden de volgende prijsverdelingen: lotto 32: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 4 x 75.000,00; 3e prijs: 67 x 2.604,20; 4e prijs: 4.834 x 36,00; 5e prijs: 71.450 x 5,00. Cijferspel nr. 32: 6 cijfers goed: 2 x 100.000,00; 5 cij fers goed: 4 x 10.000,00; 4 cijfers goed: 32 x 1.000,003 cijfers goed: 214 x 100,00; 2 cijfers goed: 2.209 x 10,00. LONDEN De Engelse voetbalbond heeft Brian Clough een verklaring gevraagd over opmerkingen van hem in een kranteartikel, waarbij Diego Maradona betrokken was. In een verhaal, gepubliceerd voor de wedstrijd van afgelopen zaterdag tussen een elftal van de league en een wereldselectie, stond de vol gende tekst van de manager van Nottingham Forest; „Als ik Peter Shilton (Engelands doel- verdediger) was, zou ik de eerste kans grijpen om hem (Maradona) een knal voor zijn kop te geven. Het zou een aardige, zij het kleine, re vanche zijn voor wat Maradona in Mexico heeft gedaan." Clough herinnerde aan de handsbal van Maradona tijdens het WK in Mexico, waardoor Argentinië scoorde. LONDEN De Engelse voetbalbond heeft Liver pool verboden op 25 augustus in Madrid een vriendschappelijke wedstrijd tegen Atletico te spe len. De FA nam ziin beslissing omdat een dag later idskampioen Everton, ook in Ma drid, tegen Real speelt. Gevreesd wordt dat de bei de supportersgroepen op elkaar botsen in de Spaanse hoofdstad. De maatregel trof Liverpool, waarvan de suppor- tersgroep verantwoordelijk wordt gesteld voor het Heizeldrama van mei 1985, omdat het contract met Atletico de Madrid later werd afgesloten dan dat tussen Everton en Real Madrid. De FA benadrukte dat Liverpool wel toestemming zou krijgen voor een wedstrijd tegen Atletico op een later tijdstip. BRIDGEKOPPEL KREYNS-VERGOED HARMONIEERT NIET BRIGHTON Nederland heeft Oostenrijk verslagen in de vijftiende ronde van de strijd om het Europese bridgekampioenschap in Brighton. De winst (16-14) op de houders van de Europese titel was echter te klein om, on danks het opmerkelijke spel van Enri Leuf- kens, van een geslaagde ronde te kunnen spre ken. Het rommelt in de ploeg, de bekende handicap van Nederlandse teams wanneer de resultaten achter blijven bij de verwachtingen. Het her nieuwde partnerschap tussen Hans Kreijns en Hans Vergoed lijkt geen lang leven beschoren. Vergoed ergert zich in toenemende mate aan de opportunistische aanpak van Kreijns, die op zijn beurt de moderne wetenschappelijke be nadering van Vergoed maar niets vindt ELAHUIZEN Tijdens de zesde wedstrijd van het skütjesilen op de Fluessen bij Elahuizen werden veel protesten ingediend. Daarmee had de protestcommissie het verschrikkelijk druk. Siete Meeter van Bolsward won de wedstrijd met een ruime voorsprong. Woudsend en Sneek eindigden respectievelijk als tweede en derde. Siete Meeter van Bolsward diende een protest in tegen Jelle Reijenga van Lemmer. Ook Jeen Zwaga van Eernewoude hees de protestvlag te gen Lemmer. Reijenga diende een tegenprotest in maar kon zijn strafpunten niet ontlopen. Ook Drachten en D'halve Maen dienden protesten tegen elkaar in. In het algemeen klassement staat Woudsend nog altijd bovenaan met 21 punten, gevolgd door Bolsward met 31,9 punten en Leeuwarden met 33,9 punten. AARLEM De Noord- uid-Hollandse vervoers- naatschappij (NZH) wil lijvend voetbalsupporters aan vervoeren als het ervoer van supporters in e maand augustus bevre- igend verloopt. Dat zegt 'oordvoerder L. Jacobs an de NZH. biji er idde o. ia iq ko jaj et gaat om wedstrijden met tn zogenaamd verhoogd risi- De Nederlandse Spoorwe- nmiien hebben verklaard per twil weekeinde niet meer dan twee wedstrijden te kunnen begelei den. Omdat in sommige week einden meer dan twee „ris kante" wedstrijden worden ge speeld, heeft de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) contact gezocht met de NZH, zodat afgelasting kan worden voorkomen. In juni vervoerde de busmaatschappij Ajax-supporters naar Den Haag en dat verliep volgens woordvoerder Jacobs „naar te vredenheid". Op dit ogenblik praten KNVB en NZH over vervoer van supporters voor de wedstrijden Haarlem Feyenoord en Sparta Ajax op 23 augustus en de wedstrij den Twente Den Haag en AZ Feyenoord op 30 augus tus. Bovendien wordt door de NZH onderhandeld met de clubs PSV en Ajax over sup- portersvervoer voor hun wed strijd op 30 augustus. Voor de wedstrijd Haarlem Feyenoord is een principe overeenkomst gesloten en vol gens Jacobs wordt het contract daarvoor getekend als aan de voorwaarde van voldoende po litiebegeleiding is voldaan. Ook moeten er genoeg vrijwil lige chauffeurs zijn, maar aan dat laatste zegt Jacobs niet te twijfelen: „In juni is de vernie ling erg meegevallen. Er zijn wel waarborgsommen afge sproken voor het dekken van eventuele schade. Natuurlijk vervoeren de meeste chauf feurs liever een kleuterklas naar de Efteling, maar dit hoort ook bij het vak. Boven dien worden ze navenant voor dit werk betaald". „Het voordeel van deze vorm van groepsvervoer is, dat je geen verspreide groepjes sup porters in de bussen krijgt, zo dat er minder controle op hun doen en laten is. Bovendien kan een bus de mensen met een op de goede plek afzetten, zodat er geen contact is met supporters van de tegenpartij en met ander publiek. In die zin werkt deze manier van vervoer kostenbesparend". Volgens Jacobs zijn er contac ten met vervoersbedrijven in andere delen van het land om ook daar groepsvervoer van supporters te regelen. Of de NZH doorgaat met het suppor ters-vervoer hangt af van het verloop van het vervoer bij de wedstrijden in deze maand. I, ,endl en McEnroe ï'bi noeten herhalen h jj TRATTON MOUNTAIN r« iet duurt nog enige weken roordat de winnaar van het Irand Prix-tennistoernooi in itratton Mountain bekend :al zijn. Nadat regen zondag ie eindstrijd tussen de Ame- „re ikaan John McEnroe en de ïdig Tsjechoslowaak Ivan Lendl /00, lij de stand 7-6, 1-4 in het ee oordeel van McEnroe stop- :>]]ai e, is het in de Amerikaanse stad niet meer droog gewor den. De plannen het duel uit te spelen voor het begin van iet toernooi van Montreal, ™^andaag konden daardoor —geen doorgang vinden. Om- de lat McEnroe heeft laten we en geen genoegen te nemen net het delen van de punten n het prijzengeld, zal naar en nieuwe datum worden ezocht. Waarschijnlijk rardt de partij in september litgespeeld, na de strijd om e open Amerikaanse titel op flushing Meadow. lel. al); 2: 30, lar EN HAAG Duindigt koerst mor- ny enmiddag met een eerste start om - 4 00 uur. Onze tips voor deze mee- ng luiden. e koers: Bonna Dear (11), Annabell lanover (13), Brenda Uithuizen (10). a koers: Breeze (2), Anja Prinses (7), nton Belwin (4). a koers: Boyke Hollandia (7). Arro- ant G (9). Anka Sigero (12). e koers: Boxberger Telex (4), Saros Basketbal Landskampioen Den Bosch heeft een tweede Amerikaan gecontracteerd. Mike Reddick krijgt dit seizoen gezelschap van de 26-jarige for ward Paul Thomson die vorig jaar uitkwam voor de Franse vereniging Limoges. Volleybal Bij het zes-lan- dentoernnooi in Aalten hebben de Nederlandse junioren zich met 3-0 de meerdere getoond van Frankrijk: (15-4, 15-3, 15-6). Voetbal Telstar heeft de 58- voudige Braziliaanse internatio nal Reinaldo gecontracteerd. De 30-jarige spits speelde in zijn geboorteland onder andere voor Atletico Mineiro. Hij tekende een verbintenis voor een sei zoen. Voetbal MVV heeft de 22- jarige aanvaller Frank Verbeek voor een seizoen gehuurd van VVV. Wielrennen Henri Manders won in Heusden (België) een profkoers. Na 168 kilometer bleef hij de Belgen De Lathou wer en Vandenberghe in de sprint de baas. Zwemmen Anthony Nesty uit Suriname boekte bij de Pa- namerikaanse Spelen in India napolis in de series op de 100 meter vlinderslag met 54,06 een record voor deze Spelen. Tennis De Italiaanse Rafae- le Reggi heeft het internationa le toernooi voor dames in San Diego gewonnen. In de finale versloeg zij de Australische Anne Minter met 6-0 en 6-4. Golf Het 69e open Ameri kaanse kampioenschap voor profs werd in een playoff ge wonnen door de Amerikaan Larry Nelson. Tegenstander was zijn landgenoot Lanny Wadkins. Beide spelers waren met een onder par op 287 geëin digd. In de „sudden death play off" won Nelson reeds op de eerste hole. Wielrennen Naast Marcel Beumer, die bij de wereldkam pioenschappen wielrennen op de baan in Wenen de achtervol ging rijdt, heeft ook wegcoach André Boskamp een junior in zijn ploeg opgenomen. Robert van de Vin behoort tot de groep van elf renners, uit wie de zes man voor de individuele weg wedstrijd en de vier voor de 100 kilometer ploeg zullen worden gekozen. Delta (1), Watermill First (3). 5e koers: Amor de Bloomerd (7), Zep Star Last (5), Zjimmy Boy (6). 6e koers: Blizzard Pitt (1), Anna Ha nover (5). Baronet O (9). 7e koers: Boxberger Speedy (1), So- brina Grande (10), Game OH (6). 8e koers: Zlmpulse Alkestis (11), Zeno Oostland (13). Wanja O (6). 9e koers: Walko B (3), Volant Prin cess (2). Wina Oostland (7). 10e koers: Zambesi Cede (6). Ank de Bloomerd (3). Zit a Morgan (li ne koers: Ypco Oostland (11), Zisja M (8), Zamanza Princess (4). Drachten, donderdag 17.00 uur. 1e koers: Cito Uiterdijk (9). Cenia Tonnawerd (8). Cesaro Speed (6). 2e koers: Anja Wielinga (3), Bob G (4), Bennie d'Aster (6). 3e koers: Bravour G (2), Bellelinde (3), Boris Princes (1). 4e koers: Zephyre Fortuna (6), Zenon (4), Arie Meerswal (5). 5e koers: Amerlyon (8), Zora uit Haule (5), Zingaro Hanover (6). 6e koers: Alex di Tricia (8), Alibi F (5), Zorro Ulandia (3). 7e koers: Zombi Vitesse (9), Zucy van Echten (2), Yverdon (1). 8e koers: Arjen Steenwijk (8), War ter Lune (3). Yorki Ulandia (5). 9e koers: Yevlllon Nora (3), Yvento de Legume (4), Yortoz (1). 10e koers: Amerie Uithuizen (6), Zaza de Monpelou (1). Zarlino Hanover (4). 11e koers: Yankee Forst (1). Yet Star Last (2), Yerry Buitenzorg (5). ,Ik ben gevormd bij Velox, daar heb ik m'n jeugd door gebracht. Je had daar een goede jeugdopleiding waarbij alle basiselementen van iet voetbal werden geleerd. Velox had zelfs een aparte jeugdtrainer, dat was nogal wat voor die tijd. Je trainde twee keer in de week serieus, zaterdag speelde je een wed strijd en 's zondags ging je naar het eerste kijken. Daar liepen toen nogal wat namen in: Geurtsen, Adelaar, Van Hanegem, Aarts, noem maar op. Velox had bovendien nogal wat gerenommeerde trainers, zoals Piet Kraak en Henk Angenent. Een prima club. Bovendien speelde ik dagelijks op straat. Ik kom uit een heel gewone buurt in Utrecht, daar had je nog de ruimte". (Ronald Spelbos in Voet bal International) „Toch kan ik tevreden op mijn Amerikaanse seizoen te rugkijken. Op 17 mei won ik een 1500 meter in 3.43,41. De Chinezen zouden het de grote sprong voorwaarts hebben genoemd. Ik denk dat de mijl nog eens mijn favoriete be zigheid gaat worden. Laten we nu aannemen dat mijn plafond op de 800 in de buurt van de 1.44 ligt. Daarmee blijf ik internationaal een subtopper, maar voor de 1500 is het een prachtige basis. Van Nisselrooy denkt er het zelfde over. Ik ben een man, die het van regelmaat moet hebben. De 800 is schokkend met veel geduw en getrek, met spikes die in je kuit of Ronald Spelbos FOTO: Dijkstra achillespezen prikken en met vaak een verrassende ont knoping. Het boeit me wel, maar er kan van alles mis gaan. Op de 1500 is de kans daarop kleiner". (Atleet Rob van Helden in De Volkskrant.) „In Zweden verdien ik een hele goede boterham met gol fen. Er komen ieder jaar ba nen bij. Nu al liggen er twee honderd in Zweden. De golf- sport wordt steeds populair der. Voor de leraren wordt een aparte competitie gehou den. Die bestaat uit dertig wedstrijden. Dat begint na tuurlijk uit de hand te lopen. De opzet wordt te groot. De verenigingen verplichten de teaching-pro's tot matiging. Er moet ook les worden ge- teven. Het bestuur van En- opings Golfclub heeft voor mij bijvoorbeeld bepaald dat ik me in 1987 hooguit voor vijf wedstrijden mag vrijma ken". (Golfleraar Abdul Halim in het Algemeen Dagblad) „Na Athene kwam ik in een enorme crisis terecht. Zowel bij Ajax als privé. Neem de bekerfinale tegen FC Den Haag. Lijfelijk liep ik wel rond in het Zuiderpark, maar met m'n gedachten zat ik he lemaal bij die rechtzaak. Ik raakte geen bal en ook daar na bleef alles zich opkroppen. M'n grootste frustratie was, dat ik er met niemand over kon praten. Omdat alles on der de advocaten was, moest ik m'n mond houden en in tussen hopen dat het met een sisser zou aflopen". (Voetballer Frank Rijk aard in De Telegraaf) „We hebben nog altijd moeite om schematisch te spelen. Als het even iets minder gaat, is de organisatie weg en gaan dingen in het veld een eigen leven leiden. We hebben de overwinning gewoon wegge geven. Onbegrijpelijk, als je ziet dat we de tweede helft tegen West-Duitsland 25 mi nuten lang heersten. Het is rot om twee keer achter el kaar te verliezen van West- Duitsland en helemaal als je zo dicht bij de zege bent. Maar in sommige opzichten ging het wel goed. Boven dien: West-Duitsland is ver uit de beste ploeg van Europa en dat niveau naderen we. Wij zijn in één jaar tijd heel ver gekomen". (Hockeyer Tom van 't Hek in Trouw) „Ik geef het nooit snel op. Na alle pech in dit seizoen vroeg ik me af of het nog wel een keer zou lukken. Pech als ex cuus aanvoeren kan ook niet. Ik had nog twee kansen over en daarom was ik extra ge motiveerd. De spanning werd nog groter na de overwin ning in de eerste manche, omdat ik voelde dat het erin zat. Ik heb dit seizoen nog niet zo hard moeten vechten om bij te blijven. In de eerste manche reed ik vijftien ron den en in de tweede manche joegen we zo hard achter el kaar aan dat wij op achttien ronden uitkwamen. Ik wil in het klassement nog derde proberen te worden. Ljundq- vist staat slechts vijf punten voor". (Motorcrosser Kees van der Ven in het Algemeen Dagblad) „Ik wil leren van Michels, ervaringen opdoen met de opvolger van Advocaat. Als die goed zijn, ga ik vrolijk op Michels' wijze verder. Maar ik wil er ook voor waken me nu al vast te leggen hoé ik na 1 juli 1988 verder ga". En: „Ja, ik heb dan iets in me wat weinigen bij me herken nen. Ik zoek revanche. Dat wel. Ik heb eergevoel. Ik heb de pest in als mijn vakman schap wordt aangetast. Mis schien ja, misschien heeft dat met mijn overgang naar Zeist te maken. Dat ik wil laten zien, er nog altijd te zijn. Ik word in Griekenland gezien als een succestrainer, in Ne derland heb ik bij Feyenoord en PSV gewerkt. Ik kan de top aan, zeker nu ik in verge lijking met de PSV-tijd zeven iaar verder ben en énders' ben. Ik heb mijn pluspunten bijgeschaafd, mijn minpunten weggewerkt of -gemoffeld of tot pluspunten gemaakt. Ze- r, ik ben nog altijd scherp, isch, ker, maar niet langer cynisch vernietigend. Ik heb takt, di plomatie. Ik weet dat er meerdere wegen zijn om het doel te bereiken". (Thijs Libregts in Voetbal International) Thijs Libregts Cor Lems zoals hij nu al zeer geruime tijd slechts in actie is te zien: in trainingspak. DEN HAAG Het ge nezingsproces van de knieblessure van voet baller Cor Lems lijkt aanzienlijk te zijn ver traagd. De middenvelder van FC Den Haag ver richtte het afgelopen weekeinde wat lichte trainingsarbeid, maar gisteren verscheen de doorgaans vrolijke Lems uiterst somber in het Haagse Zuiderpark-sta dion. „Ik heb twee nach ten niet kunnen slapen van de pijn", meldde hij, met verwijzing naar zijn opgezwollen linker knie. Lems zal volgende week woensdag in ieder geval niet van de partij kunnen zijn bij de competitie-start van FC Den Haag, thuis tegen Spar ta. Overigens begint de eredi visie-competitie voor de meeste andere clubs al aan staand weekeinde. FC Den Haag zou zondag in Kerk- rade tegen Roda JC hebben moeten spelen, maar de bur gemeester van de Limburgse stad verbood dit duel vanwe ge een wielerronde. Remco Boere liep gisteren tij dens de training een spier- scheurinkje op en zal van avond waarschijnlijk niet kunnen spelen in het oefen duel bij 's Gravenzande SV (aanvang 19.00 uur). Heini Otto is nog niet helemaal ge nezen van de enkelblessure die hij vorige week opliep te gen NEC en ook Marco van Alphen zal vanavond niet binnen de lijnen verschijnen. Hij kampt nu met darm klachten. Voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag had gisteren een gesprek met Bram Rontberg, die volgende week zijn hand tekening zet onder een drie jarig contract. „Ik heb eigen lijk nauwelijks mijn zin ge kregen, maar zo gaat dat nou eenmaal. Alles gaat naar wens, dus ik doe het ge woon", aldus Rontberg. Voorzitter Stoop denkt er overigens nog niet aan om amateur John van den Hoog- enband een contract aan te bieden. De voormalig VCS'er behoort tot de vaste inboedel van de Haagse A-selectie, maar daar staat financieel nog niets tegenover. Postbode Van den Hoogenband heeft inmiddels wel met zijn werk gever gesproken over een verlichting van zijn functie. „Ze zullen een andere wijk voor me zoeken, waarin ik niet zoveel portieken meer hoef te lopen", aldus de voet ballende PTT'er gisteren. Jan Timman (links) en koploper Murray Chandler speelden naar een eenvoudige remise. FOTO: Dijkstra AMSTERDAM Het Amsterdamse schaakfestival gaat een in teressante slotfase tegemoet, waarin de mogelijkheid aanwezig is dat de beslissingen pas op de laatste speeldag vallen. Gisteren namen de grootmeesters in de kroongroep in de achtste ronde er hun gemak van. De kanshebbers schuwden risico's en stelden zich tevreden met remises. Door die ontwikkeling onderging de stand aan de kop geen wij ziging. Chandler behield de leiding met 5 1/2 uit acht, een vol punt voor Timman en Van der Wiel, die morgen hun onderlinge afgebroken partij zullen vervolgen. In de resterende twee ron den heeft Timman het zwaarste programma: zwart tegen Goel- ko, wit tegen Tsjernin. Chandler moet nog opboksen tegen Zapa ta en Goelko en Van der Wiel bindt de strijd aan met Tsri en Zapata. t Tsjernin Het met enige spanning tegemoet geziene duel tussen Timman en Chandler werd een heuse anti-climax. Er kwam een siciliaan op het bord, waarin voor het onervaren oog vlot en geraffineerd gecombineerd werd. Onder het publiek ontstond zelfs enige op winding toen Timman met een fraaie combinatie een kwaliteit en de partij leek te winnen. Maar beide spelers bevonden zich op bekend terrein en waren niet van de theorie afgeweken. Chandler maakte heel gemakkelijk remise (28 zetten) en gaf de nationale kampioen geen kans zich te revancheren voor de ne derlaag in de eerste ronde. SCHAKEN Toernooi Amsterdam Kroongroep, achtste ronde: Timman (Ned) - Chandler (Gbr) 1/2-1/2, Goel ko (Vst) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Tsjernin (Sov) - Zapata (Col) 1-0. Stand: 1. Chandler 5 1/2. 2. Van der Wiel en Timman 4 1/2 1 afg.. 4. Goelko, Tsjernin 4, 6. Zapata 1/2. Grootmeestergroep, zevende ronde: Cifuentes (Chi) - Hort (Wdl) 0-1, Ga- vrikov (Sov) - Campora (Arg) 0-1, Rie- mersma (Ned) - Dlugy (Vst) 0-1, Lo- bron (Wdl) - Murey (Isr) 0-1, Rodri guez (Cub) - Van der Sterren (Ned) 1- 0. Farago (Hon) - Geiler (Sov) 1/2- 1/2, Belkhodja (Fra) - Ligterink (Ned) 1/2-1/2, Winants (Bel) - Marinkovic (Joe) 1-0, Mednis (Vst) - Peelen (Ned) 1-0, Kuijf (Ned) - Douven (Ned) 0-1, Carlier (Ned) - De Boer (Ned) 1-0, Gutman (Isr) - Romero (Spa) 1-0, Heinbuch (Wdl) - Boersma (Ned) 0-1, Beulen (Ned) - Dam (Ned) 0-1. Afgebroken partij vijfde ronde: Gut man - Dam 1/2-1/2. Stand: 1. Hort 5 1/2, 2. Dlugy. Murey en Campora 5, 5. Gavrikov, Cifuentes en Rodriguez 4 1/2, 8. Riemersma, Farago, Gelier en Winants 4, 12. Lig terink, Van der Sterren, Lobron, Bel khodja, Carlier, Mednis en Douven 3 1/2, 19. Marinkovic en Gutman 3, 21. Peelen, Kuijf, De Boer en Dam 2 1/2, 25. Beulen, Heinbuch en Romero 2. 28. Boersma 1 1/2. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar EERSTE KOERS. 2040 meter: 1. Ans wer Mendel (N. Knoll) 2.52,2 - 1.24,4, 2. Annemiek Victory. 3. Bonny Uithui zen. Toto: winnend 4,60, plaats 1,40 1,70 1,50. koppel 15,30, trio 221,90. TWEEDE KOERS. 2040 meter: 1. An gel Volente (R. van Stam) 2.53,2 - 1.24,9, 2. Betty Worry. 3. Bea V. Toto: winnend 32,30, plaats 5,20 2.30 1,80, koppel 70,10, trio 2085,10. DERDE KOERS, 2380 meter: 1 Alice Tonka (P. Zandt) 3.20,2 - 1.24,1, 2. Barbara Fox. 3. Bavonora. Niet ge start: Angel Pride. Toto: winnend 4.90, plaats 2,60 2,50, koppel 3,30, trio 21,10. VIERDE KOERS. 2040 meter: 1. Wes tern du Bois (M. Koppejan) 2.45,6 - 1.21,2, 2. Ythana, 3. Wodan Victoria. Toto: winnend 5,90, plaats 1,90 3,90 4,50, koppel 13,90, trio 267,60. VIJFDE KOERS, 2040 meter: 1. Zypa- ni Harvester (B. Dapper) 2.52,6 - 1.24,6, 2. Anna V, 3. Zoef van Jea. Toto: winnend 2,60, plaats 1,40 1.5C 2,00, koppel 5,20, trio 47,90. ZESDE KOERS. 2380 meter: 1. Arhus Cede (G. van Eykelenborg) 3.22,8 - 1.25.2, 2. Ziggy Spencer, 3. Zandor van Theo. Toto: winnend 1,80, plaats 1,50 1,40 3,40, koppel 5,60, trio 115,20. ZEVENDE KOERS. 2040 meter: 1. Astrid Tonka (B. Dapper) 2.50,9 - 1.23.8, 2. Ansasja, 3. Zingaresca. Toto: winnend 2,30, plaats 1,20 1,50 1,20, koppel 10,70, trio 39,00. ACHTSTE KOERS, 2040 meter: 1. Wayne Express (R. van Stam) 2.47,8 - 1.22.3, 2. Winston Oxford, 3. Yorker W. Niet gestart: Yes Corosa. Toto: winnend 11,50, plaats 3,10 2.40 2,10. koppel 79,30, trio 1019,70. NEGENDE KOERS, 2040 meter: 1. Zadkine D (R. van Stam) 2.47,0 - 1.21.9, 2. Zarenco, 3. Bariolaine. Toto: winnend 9,40, plaats 1,60 1,80 1,20, koppel 23,00, trio 210,20. TIENDE KOERS. 4420 meter: 1. Wor ry Marco (J. Pool) 6.10,8 - 1.23,9, 2. Vesper J, 3. Vip D. Toto: winnend 24.40. plaats 8,10 5,90 2,10, koppel 727,00, trio 13.286.50. ELFDE KOERS, 1700 meter: 1. Umeerman Spaland (J. Oorthuljsen) 2.19,6 - 1.22,1, 2. Andy Rijnstroom, 3. Vermano G. Toto: winnend 8,20, plaats 3.60 2,20 4.90. koppel 20,50, trio 1575,10. Omzet 362.244,00. WIELRENNEN Profkoers Oostvoorne 1. Jefte Nijdam (Zundert), 2. Gerrie Knetemann (Huybergen), 3. John Ta len (Spijkenisse), 4. Rolf Gölz (Wdl), 5.' Jos Lammertink (Wierden). 6. Theo de Rooy (Spaubeek), 7. Maarten Du- crot (Middelburg), 8. Mare Sergeant (Bel), 9. Gert-Jan Theunisse (Kerk- driel). Coors Classic Vijfde etappe 1. Paolo Rosola (Ita), 2. Andreas Kap- pes (Wdl), 3. Davls Phlnney (Vst). Algemeen klassement: 1. Jeff Pierce (Vst). Amateurkoers in Perg (Oos) 1. Willem-Jan van Loenhout (Nieuw- Vossemeer), 9. Louis de Koning (Heenvliet) werd negende op 1.24, 14. Tini Borgers (Eindhoven) op 8.11. ZEILEN EK Finnjollen Skovshoved Vijfde wedstrijddag: John Hofland en Roy Heiner gediskwalificeerd, 25. Ar- noud Hummel en Bart Sierhuis. Klassement 1. Westergaard/Vilby (Den). Geen krant ontvangen 7 Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7