Revolutionaire Japanse tv- film over schaamte-gevoelbij IKON gekleurd gezien j Duitsland j Radio 3inj >ADIO/TELEVISIE EcidócSomcmt DINSDAG 11 AUGUSTUS 1987 PAGINA 13 ange n e V. intsl ian de. Merkwaardige verslaggeving van ttijpiekte koningin door NOS-journaal yatuurlijk zijn we allemaal op zijn minst een Ieetje gek op ons vorstenhuis - dat kun je rustig tpschrijven, zonder cynisme. Er zijn maar weinig oensen in ons land, die de koningin of de prin- »n cn prinsessen echt een kwaad hart toedragen, n dat geldt zelfs voor de meest republikeins ge inden. Niemand zal zich vergenoegd de handen iebben gewreven toen vorige week het bericht verb wam koningin Beatrix getroffen was door iekte. Zoiets wordt door iedereen betreurd. Per- oonlijk leed, daar kan niemand zich in verheu len, en iedereen wenst haar en de haren vanzelf- c prekend een spoedig herstel toe. aar de manier waarop de media zich op Bea- rix' ziekte stortten: dat is weer heel wat anders, let NOS-Journaal rukte in onvervalste Britse tijl uit naar het Haagse ziekenhuis waar majes- eit naar toe was gebracht, en filmde daar de hele iwiag alles wat los en vast zat. De colier chrijvende pers, de portier die de ht et m eer" vijft i we ien vak igen p co-i irtij ewei r in. ent, min tieta na me zom i al ssi ffici rho do Ol dei n v e o fa's van de 'oemen in een zijkamertje deponeerde, echtgenoot en zoon van de koningin die uit een zijdeur kwamen na het ziekenbezoek: alles was nieuws geworden. Het leek wel of het Bronovo-ziekenhuis ineens het centrum was van een wereldschokkend spio- nagecomplot. Door de manier waarop dit alles in de huiskamer werd gebracht, en door het begeleidende com mentaar. schaarde het journaal zich in mijn ogen in de rijen van de boulevardpers. Wat is de zin van de mededeling dat in Bronovo altijd een ka mer in gereedheid wordt gehouden voor de ko ningin? Zoiets ontlokt allicht veel kijkers de ver zuchting dat in de rest van het land een bedden tekort heerst: schande dus! Maar er zou veel meer 'schande!' worden geroepen als er voor Beatrix die dag toevallig géén bed vrij was ge weest. Dat we prins Claus en Willem-Alexander ieder in een eigen auto konden zien stappen na het be zoekje aan de patiënt zal ook wel weer grond voor speculaties zijn geweest. Hadden ze ruzie? Willen ze niet samen in één auto?Hoeveel auto's hebben ze wel niet? Terwijl het ons niet aangaat natuurlijk: de een was misschien uit Soestdijk ge komen en de ander uit Den Helder. En als ze met de bus waren gekomen was het ook weer niet goed geweest. Laat het journaal zich maar bepalen tot de hoofd zaken, uitleggen wat eventueel de consequenties zijn als de koningin op wat langere termijn ziek Sjef van Öekel). bU mor kun je toch niet uitleggen, laat staan dat je het met elkaar eens wordt over wat leuk is en wat niet Wat ik me wel heb afgevraagd is waarom de VPRO deze maand niet ook iets doet met de typi sche VPRO-humor, zoals die al jaren mede het gezicht van deze omroep heeft bepaald. Er liggen toch kilometers film en /o f video in het archief waarop werk te zien is van 'eigen' coryfeeën? Ik noem: Van Kooten De Bie, Cherry Duyns, Ar mando en Johnny van Doorn ('Herenleed'), de blijft, meedelen wanneer ze van de dokter weer aan de slag mag. Alleen dat ene moment, waarin een klein meisje een tekening afgaf aan een ma rechaussee bij het paleishek, dat vond ik wel aar dig. De rest van de hele reportage ademde in mijn visie een ongezond gevoel voor sensatiejour- nalistiek. Dat Deze maand door de VPRO is uitgeroepen tot humormaand, levert een aantal leuke tot heel leuke uitzendingen op, al kan zo'n forumdiscus sie (zoals zondagavond) me gestolen worden. Hu- Wim Schippers-clan (Fred Haché, Barend Servet, Sjef van Öekel). Wat herhalingen of compilaties uit werk van deze heren hadden in deze humormaand bepaald niet misstaan. Nu weet ik ook wel, dat Kees van Kooten en Wim de Bie een ban hebben uitge sproken over het herhalen van hun televisie werk. Maar de VPRO leiding had ze dan maar eens moeten confronteren met het feit, dat ze in hun eigen 'bescheurkalender' en in hun boeken (vooral Van Kooten) de liefhebbers ook jarenlang hebben bestookt met herhalingen. RENÉ DE COCQ België gaat zwartkijkers te lijf BRUSSEL - België wil met een nieuwe wet op het kijk- en luistergeld (die waarschijnlijk op 1 sep tember van kracht wordt) de zwartkijkers en -luiste raars te lijf gaan. De staat hoopt miljoenen meer bin nen te krijgen door een strengere controle op het kijk- en luistergeld. Men denkt de zwartkij kers en -luisteraars te kunnen ontdekken via de kabelmaatschappijen en door een strengere contro le. De kabelmaatschappij en worden verplicht iede re maand een lijst met na men van hun abonnees door te geven aan de dienst kijk-en luistergeld. Die lijst gaat de computer in zodat men snel kan ont dekken wie wel en wie niet kijk- en luistergeld betaald heeft. Bij de dienst kijk- en luis tergeld in België staan 2,3 miljoen kleuren-tv-toestel- len geregistreerd en 600.000 zwartwit-toestel- len. Een recent onderzoek bij 2.000 gezinnen heeft uitgewezen dat minstens tien procent van de huis houdens met een kleuren- tv geen kijkgeld betaalt. Haast 5 procent van de zwartwit-kijkers ontduikt het kijkgeld. Zo'n 15 pro cent van de gezinnen geeft op zwartwit te kijken, ter wijl men in werkelijkheid een kleuren-tv bezit. Nog eens 12 procent betaalt geen luistergeld, terwijl men wel radio heeft. HILVERSUM Onder in vloed van onder meer de tele visie beleeft Japan de laatste ëren een normverschuiving, e jeugd roert zich steeds meer, bouwt door middel van geïmiteerde Amerikaanse rockmuziek aan een eigen cul tuur en het gezag voor oude ren heeft inmiddels een be hoorlijke deuk gekregen. Speelde het huiselijk leven zich af binnen een door de eeuwen opgebouwd rollenpa troon waarin onder andere de plaats van oma in het gezin belangrijk was, in het moder ne Japan lijkt dat gezag be hoorlijk ondergraven te wor den. „Moeder Oceaan", de film die de IKON, vanavond (Ned. 2 om 19.17 uur) op het scherm toont, laat die veranderingen zien. Het is daarom zo'n be langrijke Japanse tv-film om dat het een onderwerp behan delt waarmee de Japaners niet graag te koop lopen. Het gaat namelijk om een conflict tus sen moeder en dochter en het schaamte-gevoel dat daar aan ten grondslag ligt. De rolprent, die eerder dit jaar ook in het land van de rijzende zon op de buis werd gebracht, is dan ook zeker revolutionair te noemen, al licht het slechts een tipje van de sluier op. De Japanse jeugd van nu houdt er andere denkbeelden op na dan hun ouders. Wat ui terlijk betreft verruilde ze de kimono voor spijkerpakken en T-shirts. Ook zijn ze niet meer zo ingetogen, gezagsgetrouw en prestatie-gericht als de ou dere generatie. Zagen ze tien jaar geleden nog een goede baan als de belangrijkste reden van hun bestaan, nu verkiezen ze een gemakkelijke betrek king van negen tot vijf boven het opstarten van bijvoorbeeld een eigen bedrijfje. Het aantal part-time werkers is de laatste jaren enorm gegroeid in Ja pan. Belangrijkste reden daar- V-.' Jun Tomita als Jun en Masa Yamada als haar moeder in de dertig minuten durende tv-film „Moe der Oceaan". foto: ikon voor is, dat ze van de ene op de andere dag met het werk kunnen stoppen. Uit een re cent onderzoek is gebleken dat zowel mannen als vrouwen het huwelijk en een gezinsle ven zo lang mogelijk uitstel len. Bovendien gaan hun in komsten en vrije tijd voorna melijk op aan reizen en ont spanning. De Japanse staatstelevisie NHK is verantwoordelijk voor „Moeder Oceaan". De manier waarop de produktie werd verfilmd, heeft veel weg van de wijze waarop langlopende series als het Engelse „EastEn- ders", het Australische „Zonen dochters" en de vooral in België heel populaire Japanse reeks „Oshin" worden ge maakt. Het verhaal is zowel qua beeld als tekst tot de es sentie teruggebracht. Zo blijft het gesproken woord tot een minimuum beperkt, terwijl het aantal lokaties waar werd ge filmd op een hand is te tellen. Hoewel de makers van „Moe der Oceaan" het onderwerp van de tv-film in een half uur hebben samengeperst, zou deze conflict-situatie het uit gangspunt kunnen zijn voor een langer lopende reeks, waarin de normverschuivin gen worden getoond. Hoofdrolspeelster in „Moeder Oceaan" is het middelbare schoolmeisje Jun, die met haar moeder en broer in het Japan se dorpje Wagu Port wonen. Haar moeder is een „ama", een parelvisser in dienst van een scheepsmagnaat. Haar va der is als visser bijna nooit thuis waardoor de opvoeding van de kinderen na de dood van oma, geheel op de schou ders van Jun's moeder, me vrouw Tomita, rust. De film schetst een beeld van hun le vensomstandigheden en zoals een groeiende aantal Japanse kinderen, is Jun het niet eens met de manier waarop haar moeder leeft. „Het enige waar uit jouw leven bestaat is wer ken, eten en televisie kijken", snauwt ze haar moeder op een gegeven moment toe. Lang zaam groeien de confrontaties tussen moeder en dochter tot een climax en het resultaat is dat Jun het huis uitvlucht. Als ze 's avonds nog niet terug is, roept mevrouw Tomita de hulp in van Jun's leraar, me neer Azuma. Regisseur Shinya Saegusa maakte voor deze produktie gebruik van amateurs en deed een weloverwogen keuze, zo blijkt uit „Moeder Oceaan". Vooral Masa Yamada als me vrouw Tomita speelt een ster ke rol. Ondanks het donkere uiterlijk, waarvan haar zware beroep valt af te lezen, heeft ze een sprekend gezicht, dat het bewogen gesprek dat ze met Juns leraar heeft over problemen, nog eens extra ac centueert. Mooiste moment uit de film is wanneer Jun is ge vonden en de confrontatie tus sen het tweetal plaatsvindt. Dan wordt ook de schaamte weggenomen die het tweetal voor elkaar voelt. HANS PIËT ^Jederlaru^ "Tl NEDERLAND 1 17.30 17.40 18.45 20.00 20.28 AVRO E Come and get it, Ameri kaanse speelfilm uit 1936 van Howard Hawks en Wil liam Wyler, naar het boek van Edna Ferber. Met Ed ward Arnold, Joel McCrea, Frances Farmer, e.a. Bar ney. een harde werker, ontmoet een leuke vrouw, maar besluit voor zijn car rière beter iemand anders te kunnen trouwen. Als ge slaagd zakenman gaat hij na jaren nog eens terug NOS 'AS-Journaal AVRO ffl AVRO tv-curaus: Om gaan met paard en pony, achtdelige informatieve serie over paardrijden. Commentaar: Barbo Thui- nér. Afl.: Opgezadeld met een mens (2) mMinjon-rnagazine, pro gramma gemaakt door AVRO's jongerenomroep. Vanavond: Kijken en beke- nen worden The show, laatste afleve ring van een vijfdelige serie Engels voor de basis school Johan Pierewiet, teken filmserie naar een verhaal van Peyo en Yvan Delpor- te. Afl. 9: Het spookslot. In het spookslot waart een geest rond die op zoek is naar zijn ware erfgenaam. Johan, Pierewiet en de Smurfen gaan hem helpen. Afl. 10: De ring van Castil- lac. De hertog van Castil- lac is gevangen genomen door een stelletje kwade kerels. Ze bedwelmen hem en willen dat hij zijn her togdom opgeeft NOS Journaal en weerover- zicht AVRO Sterrenslag (6), zevendeli ge serie sport- en spelpro- gramma's met bekende Nederlanders vanuit het Sterrenslag stadion in de Efteling. Presentatie: San dra Reemer. interviews: Paul de Leeuw. Commen taar: Ruud ter Weijden. Ditmaal een internationale aflevering met een Bel gisch team met Ivan Hey- len, Henk van Montfoort, Luc Appermont, Carl Huy- brechts, Miss Belgïe Sien Diels, de actrice Linda Conrad en captain Rik de Saedeleer. Captain Rudi Carrell zal proberen het Duitse team naar een over winning te leiden. In zijn ploeg zitten o.a. Miss Duitsland, Hein Simons, Freddy Breek, Marijke Amado, Reinhard Mey, Be atrice Richter en Roberto Blanco. Voor Nederland komen onder aanvoering van captain Matthijs van Heiningen aan de start: Jan de Bouvrie, Maurice de Hond, Jeröme Reehuis. Marga Bult. Miss Holland en Frans Molenaar 22.12 STER-reclame 22.17 AVRO's Televizier, infor matieve rubriek. Presenta tie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Mark Blaisse en Pieter Varekamp 23.05 (UTussen kunst en kitsch. Informatief pro gramma over kunst, antiek en opmerkelijke sier- en gebruiksvoorwerpen. Pre sentatie: Cees van Dron- gelen. Ditmaal een impres sie van een in Het Prinsen hof te Delft gehouden Open Dag (herh.) je 23.45 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: De venter NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 Moeder oceaan, Japanse jeugdfilm. Jun woont met haar ouders en broer in een vissersdorpje in Ja pan. Haar vader en broer zijn bijna nooit thuis en met haar moeder heeft Jun niet zo'n goed contact (zie elders op deze pagina) IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktuallteitenru- briek met een reportage over pedofilie op de Filip pijnen, gemaakt in het stadje Pangsanjan, dat bij na geheel afhankelijk is van het toerisme. Inter views met E. Brongersma en de inspecteur jeugd ge zondheidszorg F. Wafel bakker 20.00 Mussolini en ik (lo e il duce, 2), vierdelige gedra matiseerde documentaire serie over het leven van Benito Mussolini en zijn fa milie tussen 1943 en het einde van de Tweede We reldoorlog. Met o.a. Bob Hoskins, Susan Sarandon en Annie Girardot 21.00 Wat zeggen die oude films? documentaireserie over de geschiedenis van de film. Afl. 2: Verenigde Staten (1902-1914) 'Mor gen de wereld' 21.30 Television, dertiendelige Engelse documentairese rie over de geschiedenis van het mediüm televisie. Afl. 7: Het televisie-drama 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden .00-17.35 Isaura, de slavin (Escra- via Isaura, 2), tiendelige Brazili aanse tv-serie van Gilberto Braga met Lucélia Santos in de hoofdrol (herh.) 17.55 Nieuws in teletekst 18.00 Tik Tak, peuterprogramma (herh.) .05 Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de vuurvogel (herh.) 18.10 Zevensprong (1), serie over Aerobic turnen voor kinderen. Presentatie: Anne de Lllle 18.25 Soldaat en ik (Soldier and me), negendelige Engelse serie van Caron Wilks met Gerald Sunquist en Richard Willis. Afl.8: In de val 8.50 dj Onbekende wereld (Explo re), documentaireserie. Afl.: Vrijheidswolven en Godspop pen in Koerdistan (1, herh.) 19.15 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie met o.a. Rowena Wallace, Pe ter Phelps en Pat McDonald. Tot Fiona's vreugde heeft Jill haar mening herzien. Wayne's speurtocht stelt de erfenis kwestie scherper 19.40 Lottowinnaars, mededelingen en vanavond 19.45 Nieuws 20.10 Kunst-zaken .20 Mike, praatschow met Mike Vendrengh In Bredene 21.40 Uitzending door derden. Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep 22.15 Verhalen uit de duisternis (Tales from the darkside), vijf delige Amerikaanse tv-serie. Afl. 1: De tekstverwerker van de goden, naar een verhaal van Stephen King. Met Bruce Davison, Karen Shello en Bill Cain. Richard Hagstrom moet van zijn bescheiden salaris een veel te dikke en luie vrouw en een verwende tiener onderhou den. Hij droomt over een tekstverwerker, die hij erg graag zou willen hebben. Wan neer zijn neef bij een auto-on geluk om het leven komt, erft hij diens zelfgebouwde tekst verwerker. Hij ziet er raar uit, maar lijkt toch te werken. Hij heeft zelfs zeer speciale eigen schappen 22.40-23.00 Nieuws en Cods: Song nr. 1, uit suite van A. Kolminov door B. Heynen (Accordeon) RTBF 1 18.00 ONEM, vacaturebank 18.15 L'écran des vecances, vakan tiemagazine met o.a. 'Tom Sa wyer', 'Hello Moineau', 'Gummi Bears' en 'Mimi Cracra' 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.26 Lotto en joker-uitslagen 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeerstips 20.05 Les sentiers du monde, docu mentaireserie. Afl.: Australië, documentaire van Gérard Mè- loni 21.10 Ciné-Club de Minuit Cinéma Beige: Paradis perdu, Belgi sche speelfilm uit 1978 van Harry Kumel. Met Wllleke van Ammelrooy, Hugo van den Berghe, Bert André e.a. De burgemeester van een Vlaams dorpje laat zich overhalen tot het aanleggen van een snelweg dwars door zijn dorp heen. De bevolking komt hiertegen in opstand 22.55 Laatste nieuws DUITSLAND 1 Von Hasen und Dachsen, een ontdekkingsreis door het En gelse bergland Tagesschau Chinas neue Kaiser, reportage over de gevolgen van de ge boortebeperkingsmaatregelen in China Spass am Dienstag, kinder magazine met Tom Jerry Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Sprungbrett - Ausschnittwei- se Kleinkunst. Vandaag: Free- time, Jazz Rock und Radar, Theatrale Clownerie Moselbrück, tv-serie. Afl.: Die Auktion Turf, tv-serie. Afl.: Du oder ich Programma-overzicht fflTagesschau Was bin ich?, spelprogramma waarin beroepen moeten wor den geraden. Presentatie: Ro bert Lembke Panorama, nieuws, analyses en opinies Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy, Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Bittere 15.50 16.00 17.45 17.55 18.25 19.24 19.57 20.00 20.15 21.00 21.45 22.30 Tagesthemen 23.00 Ziele: Die Himmelstreppe des Hannsjörg Voth, reportage over het nieuwste kunstproject van de Münchense kunstenaar Voth 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 16.05 17.55 18.20 18.56 19.00 19.25 21.45 22.10 Ferienexpress, tips. amuse ment gepresenteerd door Anke en Wolfgang Nesthakchen (4), zesdelige kinderserie naar de romans van Else Ury. Met Kathrin To- boll. Christian Wolff, Doris Kunstmann, e.a. (herh.) Heute Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement Tom Jerry, tekenfilmserie Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, spelprogramma met Hans-Jürgen Baumler. Panel: Elke Kast, Carlo von Tiede- mann, Holde Heuer, Horst Pil- lau, e.a Programma-overzicht Heute Die Reportage: Mit Blut ge- Irankt, reportage over de land bouwhervormingen in Brazilië Ivanhoe-der schwarze Ritter (Ivanhoe), Amerikaanse speel film uit 1952 van Richard Thor pe. Met Robert Taylor, Eliza beth Taylor. Joan Fontaine, e.a. Engeland in de twaalfde eeuw: Terwijl Koning Richard.- Leeuwenhart nog niet is terug gekeerd van zijn derde kruis tocht, probeert zijn broer prins John de macht te grijpen. Na dat het gerucht de ronde doet, als zou de koning dood zijn, besluit de ridder Wilfred van Ivanhoe vermomd als minne zanger op onderzoek uit te gaan Heute-Journal Schweste/n eind nicht Brü- der, documentaire over vrou wen en de theologie Theaterwerkstatt: Molière heute, documentaire over de speelwijzen van een komedie. 1 'Tartuffe', uitgevoerd door het staatstheater van Stutt gart. Met Josefin Piatt, Step-1 Robert Taylor speelt de hoofd rol in 'Ivanhoe'. Duitsland 2 om 20.00 UUr. FOTO: MGM han Bissmeier, Ulrich Wildgru- ber, e.a. 2. 'Tartuffe', uitge voerd door het Schauspiel Koln. Met Jürg Löw, Susanne Barth, André Dietrich, e.a. 3. 'Ein Menschenfeind', uitge voerd door het Schauspiel Köln. Met Hans Christian Ru dolph, Horst Mendroch, Circe, e.a. 4. 'Der Bürger als Edel- mann', uitgevoerd door het Schauspielhaus Hamburg. Met Heinz Schubert, Jutta Hoff mann, Anouschka Renzi, e.a. 00.10-00.20 Heute DUITSLAND 3 18.05 18.30 19.00 19.45 20.00 20.15 21.55 22.40 Teletekstoverzicht Fünf auf dem Apfelstern, pop penspel met de Augsburger Puppenkiste. Afl. 1: Planet der Dergin Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Tagesschau Auslandsreporter: Das Auto - geliebter Schrott, reportage vanuit Afrika, door Luc Leysen Rückblende. 'Vor 45 Jahren: Janusz Korczak geht mit den Kindern seines Waisenhauses nach Treblinka', documentaire over deze Poolse kinderarts, die samen met zijn patiëntjes in Treblinka stierf MS Franziska, tv-serie van Heinz Oskar Wuttig. Met Paul Dahlke, Femke Boersma, Bru no Dietrich, e.a. Afl.: Pfannku- chen und Genever Wanderungen durch die DDR: Rund urn Gotha, documentaire over de stad Gotha Wiedersehen mit Kommissar Haferkampf: Tatort, politiese rie met Hansjörg Felmy, Gerd Böckmann. Oliver Urlichs e.a. Afl.: Fortuna III. De 12-jarige jongen Paul Starczik be schouwt Jul. de eigenaar van een likeurfabriek als zijn eigen vader. Maar wanneer hij hem een meisje ziet doden? voelt hij zijn macht en chanteert Jul (herh.) Laatste nieuws VERKLARING (D=Teletekst-ondertiteling (Ned. 1 en BRT TV 1 pag. 199, Ned. 2 en BRT TV 2 pag. 299, Duitsland pag. 150, BBC pag. 888) EJ=Stereo-uitzending S(talen)=Tweetalige uitzending 0 «Originele versie met ondertitels Cl =Zwart-wit-uitzending ^JEngeland^ BBC 1 14.50 Cricket. Vijfde testmatch En geland - Pakistan 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'All-new Popeye Show' en 'Kids of Degrassi Street' 18.00 John Craven's Newaround, jeugdjournaal 18.10 Think again. Afl.3: Police 18.35 Rolf Harris's cartoon time, te kenfilmmagazine 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 ENo place like home, zeven- tiendelige comedyserie met William Gaunt, Marcia Warren e.a. Afl. 14: You'll never walk alone. De problemen in het ge zin Crabtree zijn deze week weer niet van de lucht. Jongste zoon Nigel krijgt een ongelukje met de auto van zijn vader, dochter Lorraine wil voor de zoveelste keer haar man Ray mond verlaten en buurman Trevor is zijn vrouw Vera kwijt (herh.) 20.30 mEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chards, Susan Tully e.a. 21.00 Q]Juliet Bravo, negendelige politieserie met Anna Carteret in de hoofdrol. Afl. 6: We are the people 21.50 Points of view, discussiepro gramma waarin brieven van kijkers worden behandeld. Presentatie: Alan Tltchmarsh 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Stand up Nigel Barton, tv-ver- sie uit 1965 van dit toneelstuk van Dennis Potter, met Keith Barron in de hoofdrol (herh.) 23.45 Jasper Carrott says 'Stand up America' (slot), serie van zes programma's waarin Jasper Carrott jonge Amerikaanse ko mieken voorstelt 00.15 Ken Horn's Chinese cookery. Vanavond: Rijst 00.40-00.45 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 Just another day 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 Cricket. Vijfde testmatch En geland - Pakistan 19.10 No limits, laatste nieuws op het gebied van muziek, video en off-beat. Presentatie: Jenny Powell en Tony Baker 20.00 Tricks of the trade, tips ter verlichting van het huishouden 20.30 Animal squad, zesdelige serie waarin een inspecteur van de Engelse Dierenbescherming gevolgd wordt bij zijn werk. Afl. 5: We win some, we lose some 21.00 Food and drink quiz 21.30 Brass tacks: Buying a slice, informatief programma over het wonen buiten de grote ste den, dat mede door de stijgen de prijzen van onroerend goed voor steeds meer mensen on betaalbaar wordt 22.00 E R K.O.-cyclus - Thrillers and chillers: Beyond a reaso nable doubt, Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Fritz Lang. Met o.a. Dana Andrews en Joan Fontaine 23.20 CrickeL Vijfde testmatch En geland - Pakistan, samenvat ting 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.10 Open University ^Satelj^T^ SKY CHANNEL 16.00 E The Pat Sharp Show. Pop- programma 16.30 GD UK Despatch, popprogram- ma 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: You go your way 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie 19.30 The Quest, westernserie. Afl.: Prairie woman 20.25 The Levkas Man, avonturense- 21.20 Chuck Connors - Great Wes tern Theatre 22.15 US College Football 23.15 E UK Despatch (herh.) 23.45-00.50 B The Smash Great Vi deo Race (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Adventure of a Lifetime, do cumentaireserie over zes jon geren op expeditie in Afrika 18.30 The Legend of King Arthur, tv-serie met Andrew Burt in de hoofdrol 19.00 Game for a Laugh, spelpro gramma met Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 David Attenborough Presents: The living planet, nmatuur- filmserie. Afl.: New worlds 20.30 The Kenny Everett Show, co medyserie 21.00 Tender is the night (1), dra maserie naar de roman van F. Scott Fitzgerald. Met o.a. Pe ter Strauss, Mary Steenburgen en Ed Asner 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tommorow's World at Large, wetenschappelijke documen taireserie. Afl.: Stress (herh.) 00.00 Animation special 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 E Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Eenmaal per dag wordt KPO uitgezon den, een programma met de nieuwste videoclips TV 5 16.05 17.35 18.00 18.40 19.00 20.30 22.00 22.30 Julien Fontanes Magistrat La Maison de Tf1 Rócréation Des chiffres et des lettres, spelprogramma Grand Public Julien Fontanes Magistrat Journaal Cine Club de TV5: Déja s'en- vole la fleur maigre, docu mentaire uit 1961 ^TV^Morgen^ NEDERLAND 1 VOO 15.00 Seabert 15.10 Ghostbus- ters 15.35 Club Veronica Clips 16.15 E Rambo 16.40 Het kleine paradijs. Afl.: Kabouters klei 17.05 Family Ties, comedyserie NOS 17.30 V»6- Journaal VOO 17.40 Veronica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 E Laurel Hardy: A chump at Oxford, slapstickfilm uit 1940 16.30 Superman, animatiefilm 16.40 De gebroeders Leeuwenhart, kinderserie naar Astrid ündgren 17.05-17.30 De Charlie Brown Snoopy show BRT 1 16.00-17.35 Isaura, de slavin (3), Braziliaanse tv-serie (herh.) DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Ivanhoe - der schwarze Ritter 11.45 Umschau 12.10 Panorama 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 14.55 E Fury, die Abenteuer eines Pferdes, tv-serie 15.20 Natur und Technik 15.50 Tagesschau 16.00 Endstation Nachtasyl - Dach- lose in New York, reportage 16.45 Der Pickwick-Club 17.15 Das gehei me Tagebuch des Adrian Mole (3) DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.35 Heute 14.40 Mein Name ist Hase 15.05 Der Vagabund (2) 15.30 Ferie nexpress 16.05 Die Höhlenkinder, jeugdserie. Afl.: Das Haus 16.30 Angst vorm Wasser, jeugdfilm (herh.) 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Ich heirate eine Familie... BBC 1 07.35 Leon Errol 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther 10 00 Nieuws 10.05 Chil dren's BBC 11.00 Nieuws 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Cricket: The Natwest Bank Trophy, halve fi nales 14.00 Journaal 14.25 Neigh bours, tv-serie 14.50 Cricket: The Natwest Bank Trophy, halve finales 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Show 07.35 The DJ Kat Show 08.35 E Sky Trax 13.05 Atletiek. Stockholm/Hel sinki Grand Prlx 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 City Lights 15.00 Transfor mers 15.30 The Deputy 16.00 E Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Madhur Jeffrey's Indian Cookery 10.00 Roland Rat 10.30 Emmerdale Farm 11.00 What a picture 11.30 Si mon Potter 12.30 In at the deep end 13.30 Tomorrow's World at large 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbuaters 16.00 The Pepsi 4Jve Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Meer dan een lied alleen. 22.02 Metterdaad. 22.06 Hemelsbreed. 22.30 Als mensen veranderen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Vakantiespits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Vara's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.10 Marlnierskapel. 19.30 Pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Concert. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 Daar waar de molens staan. 18.30 NOS: Homonos. 19.00-20.30 Programma voor buiten landse werknemers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten, 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-21.00 Popwetenswaardigheden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt, talk show. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Standpunten van de Belgische Nijverheid: het VBO. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Entracte. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 De BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee - rock golf. 22.05 Midzomernachtdroom. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel 18.30 Liszt. Mens en musicus (26). 19.32 Sweet as Bardie Music - muzi kaal intermezzo met Rachel. Ann Morgan. 19.45 Uit een verborgen karrter. 20.30 Symfonie-orkest van de Sued- westfunk Baden-Baden, m.m.v. Elisabeth Leonskaja, piano, di rigent: Michael Gielen. 22.15 Kamermuziek. 23.30-23.45 Dietrich Buxtehude. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 1347 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 1443 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 1743 Ronflonflon RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 12.00 Symfonische muziek uit Enge land (13). 1245 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: De duvel is oud. 1140 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 1740 TROS Huiswerklijn op vakantie. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine 12.00-13.00 Lunchprogramma met ac tualiteiten, land- en tuinbouw, regio naal nieuws, de ult-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: Om 07.30. 08.00 en 0840 Regionaal nieuws, weer en verkeer. 0541 Met 1 wakker. 0640 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Van Kattekwaad tot Erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 0540 Goede inorgen, morgen. 08.12 Zomergroeven 10.03 Omroep Limburg met vakantie. 1145 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 1140 Radiosymfonieorkest Saar- bruecken. 12.40 Tafelmuziek. 13.15 Salonmuziek met 1 Salonisti. 14.00 Operette Musical. 1640 East of Brussels.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13